نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 392574
مزایده ۱۳۷خودرو لوکس قاچاق
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
از ابتدای امسال تاکنون میزان انهدام و امحای کالای قاچاق از سوی این سازمان نسبت به پارسال افزایش داشته به طوری که تا پایان مردادماه به ۳۲۰ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش ایرنا، علیرضا روحی علیایی افزود: با تدوین آیین نامه ای بین سازمان اموال تملیکی، گمرک جمهوری اسلامی ایران و سایر دستگاه های متولی، مقرر شد کالایی که از قابلیت صادرات برخوردار باشد به استناد بند ۲۲ آیین نامه مواد ۵۵ و ۵۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از شمول انهدام و امحا خارج شود.

روحی علیایی توضیح داد چنین کالاهایی مشمول «فروش به شرط صادرات» می شود و خودرو لوکس نیز در این زمره قرار می گیرد.

به گفته این مسئول، تاکنون بیش از ۱۳۷ خودرو با حجم موتور بالاتر یا پایین تر از ۲۵۰۰ سی.سی، به انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی وارد شده و در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

روحی علیایی اضافه کرد: به استناد بند دوم این آیین نامه، فروش به شرط صادرات این خودروها در قالب مزایده انجام می شود اما خریدار باید تضمین هایی برای خروج آنها از کشور به گمرک ارایه کند.

وی درباره اجرای سومین مرحله امحای این کالاها در سال ۱۳۹۵ در چهارشنبه گذشته گفت: ارزش این کالاها نزدیک به ۱۲۰ میلیارد ریال و شامل کالاهای سریع الفساد، مواد غذایی، آرایشی، بهداشتی، دارویی و لباس بود که در سراسر کشور منهدم و به آتش کشیده شد.

چهارشنبه گذشته همگام با برخی دیگر از نقاط کشور ۱۰۰ تن کالای قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از سوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان تهران به آتش کشیده شد.

چندی پیش «حبیب الله حقیقی» رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بر لزوم برخورد با قاچاق در مبادی ورودی و مرزهای کشور تاکید کرد و گفت: مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سطح عرضه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه مقصد حجم زیادی از قاچاق کشور استان تهران است، افزود: کالاهای قاچاقی که در تهران انبار می شود یا در کشور بازتوزیع می شود یا به سطح عرضه می رسد؛ به همین دلیل تهران از جایگاه نخست مبارزه در سطح عرضه برخوردار است.
 
کلمات کلیدی : مزایده +خودرو لوکس+ قاچاق
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۲:۵۷:۱۹
اين خودروها را با توجه به اينكه پر قدرت هستند تحويل پليس و نيروهاى انتظامى و امنيتى و بعضي هايش را هم جهت تشريفات وزارت خارجه دهيد . خيال همه جمع و راحت ميشود و دنبال صغرى و كبرى هم ديگر نخواهيد بود . (3936988) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۶ ۱۶:۱۶:۴۶
از هفتاد هزار میلیارد تومان قارچ فقط سی ودو میلیارد دلار امحا شده ماشاله اینجوری میخواین جلوی قاچاق رو بگیرین (3937165) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.