توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 422570
رایزنی انتخاباتی دو تشکل تهران‌نشین و قم‌نشین اصلاح‌طلبان
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۲
تسنیم نوشت: عضو شورای مرکزی مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه جلسات مجمع محققین با مجمع روحانیون ادامه دارد، گفت: دو تشکل تصمیم جدا از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اتخاذ نمی‌کنند.

حجت‌الاسلام ابوالفضل موسویان درباره نشست اخیر اعضای تشکل متبوعش با مجمع روحانیون مبارز گفت: در این نشست بحث های کلی راجع به انتخابات شوراها و ریاست‌جمهوری انجام شد. مجمعین هنوز وارد جزییات نشدند و این اولین نشست دو تشکل اصلاح‌طلب بود.

موسویان درباره احتمال برگزاری نشستهایی در آینده، گفت: اگر احساس ضرورت کنیم دوباره نشست برگزاز می‌شود. البته مجمعین قصد تصمیم‌گیری جداگانه ندارند. شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان جلسات مشترکی با همه احزاب اصلاح‌طلب دارد  و هر تصمیمی که آنجا گرفته شود  تصمیم همه است. درباره راه‌های فعالیت در انتخابات ممکن است جلساتی برگزار شود اما اصل تصمیم‌گیری در شورای سیاست‌گذاری است.

عضو شورای مرکزی مجمع مدرسین و محققین درباره فعالیتهای انتخاباتی حزب متبوعش گفت: کمیته سیاسی حزب پیگیر مسائل انتخابات است و در رابطه با انتخابات سال آینده نیز این کمیته فعالیت می‌کند اما هنوز کمیته ویژه‌ای برای انتخابات تشکیل نشده است.

حجت‌الاسلام موسویان درباره زمان برگزاری کنگره مجمع محققین و مدرسین خاطرنشان کرد: بنا داریم کنگره حزب را امسال برگزار کنیم اما زمان آن هنوز مشخص نیست و ممکن است به سال آینده موکول شود.

مجمع روحانیون مبارز شب دوشنبه 15 آذر به ریاست رئیس دولت اصلاحات تشکیل جلسه داد که اعضای مجمع مدرسین و محققین نیز حضور داشتند.

در این جلسه گزارشی از اوضاع سیاسی اجتماعی اصلاح‌طلبان در بسیاری از استانها توسط اعضا داده شد. حاضران ضمن تقدیر از تلاش‌های دولت، دل نگرانی‌های داخلی و خارجی و مسائل اقتصادی را مورد توجه قرار دادند و انتقال مسائل مهم کشور در آستانه انتخابات آینده به رئیس‌جمهور مورد تصویب قرار  گرفت.

مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه از جمله احزاب عضو شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان است که پس از روی کار آمدن دولت اصلاحات در سال 76 تشکیل شد.

دبیرکل فعلی این حزب اصلاح‌طلب، حجت الاسلام موسوی تبریزی است.
 
کلمات کلیدی : اصلاح‌طلبان + مجمع روحانیون مبارز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.