نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412076
واکنش ظریف به پیروزی ترامپ
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
وزیر امور خارجه ایران در واکنش به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا گفت: آنچه آمریکا به عنوان یک تعهد بین المللی چند جانبه در برجام پذیرفته است را باید اجرا کند.

محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران در رومانی گفت: " ما در امور داخلی دیگر کشور ها دخالت نمی کنیم. این انتخاب مردم آمریکاست؛ اما هر کس رئیس جمهور آمریکا باشد باید واقعیات جهان و منطقه ما را به درستی بشناسد و با آن با واقع گرایی مواجه شود. ایران و آمریکا روابط سیاسی ندارند؛ اما آنچه آمریکا به عنوان یک تعهد بین المللی چند جانبه در برجام  پذیرفته است را باید اجرا کند."

پیش از این بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه گفت: مردم و جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌ها و رویکرد گذشته دولتمردان آمریکا در گذشته تجربیات ناخوشایند و تلخی دارند. آنچه برای ما مهم، قابل اعتنا و ملاک است، عملکرد و سیاست‌های اجرایی دولت آینده آمریکاست.
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۶:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۹ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۰:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۳۰ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۲:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۷ ۰۶:۱۸
 
۱۳۹۴/۱۱/۲۱ ۱۱:۲۵
 
۱۳۹۴/۱۱/۱۹ ۱۲:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : پیروزی ترامپ + انتخابات آمریکا + ظریف + برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۳:۱۷:۵۶
از همین الان ظریف دلواپس برجام شدند (4008567) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۳:۲۹:۰۶
برجام چی میشه ...دوباره تحریممون میکنن..؟؟؟ (4008588) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۳:۴۲:۲۵
"باید اجرا کند" وگرنه ...؟ (4008614) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۳:۵۳:۵۸
قبلی ها که مودب بودند " پایبند نبودند " ترامپ که علنا می گوید پایبند نیست ! اعتدال نباید حیات سیاسی اش را به برجام گره میز د. (4008643) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۲۱:۲۹:۳۵
ترامپ به برجام پایبند است آمریکا فقط ترامپ نیست او مجبور است آمریکا را یک کشور متعهد وقابل اعتماد معرفی کند ! (4009296) (alef-3)
 
برزو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۴:۵۷:۴۵
باز بدون هیچ دلیلی
میزنم به عدو سیلی
رای میدم به عشق رهبرم به اقای جلیلی (4008791) (alef-13)
 
سعید تمر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۵:۴۴:۴۰
من جای ظریف بودم به ترامپ تبریک می گفتم.
منافع کشورم مهمتر از دلواپسی و غیره است.

اما حیف ما ها فرصت سوزی را ترجیح می دهیم. (4008863) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۶:۴۹:۴۹
جرج بوش بعد از حملات 11سپتامبر در کنگره امریکا اون جمله معروف رو گفت: with us or against us یعنی یا با ما هستید و یا با ما دوست هستید یا علیه ما هستید و راه میانه ای وجودندارد. ترامپ هم همین روش را در سیاست خارجی در پیش خواهد گرفت.. او داعش را در عراق و سوریه نابود خواهد. او زندان گوانتانامو را همانطوریکه خودش وعده داده است دوباره از داعشی های آدمخوار و وحشی پر خواهد کرد و با روش غرق مصنوعی از انها درباره علیات های تروریستی اعتراف گیری خواهد کرد. او ابوبکر بغدادی را زنده یا مرده خواهد گرفت همانطوریکه جررج بوش صدام حسین را از سوراخ فاضلاب بیرون کشید و اعدام کرد. در مورد سوریه او با حکومت بشار اسد دوباره روابط دیپلماتیک و سیاسی برقرار خواهد کرد و حتی امکان دارن بخاطر نابودی داعش به دولت بشار اسد کمک های اقتصادی و نظامی و تسلیحاتی و اطلاعاتی هم بدهد. او داعش را در سراسر خاک سوریه و عراق نابود خواهد کرد.. دونالد ترامپ بهیچ عنوان خواهان تضعیف یا سرنگونی دولت بشار اسد نیست بلکه برعکس او معتقد است وجود دولت سکولار بشار اسد در سوریه برای نابودی افراط گرایی و تروریسم در سوریه و خاورمیانه لازم و ضروری است. و اما در مورد ایران او با فشار تحریم های بیشتر و تهدید به حمله نظامی از ایران خواهد خواست که با امریکا بر سرمسایل سوریه عراق لیبی یمن و و سایر مسائل منطقه و بعضی مسائل داخلی بر سر میز مذاکره بنشیند و او از ایران خواهد خواست که ایران و امریکا بر سر این مسائل گفتگو و مذاکره و تفاهم کنند که البته برای راضی کردن ایران برای مذاکره با امریکا تهدید به حمله نظای هم خواهد کرد. در مجموع بهتر است به پیشنهاد ترامپ برای گفتگو و مذاکره و تفاهم بین ایران و امریکا جواب مثبت داده شود چون او ادم جدی و سختی است و اگر تهدید به انجام کاری کند به احتمال بسیار زیاد ان کار را انجام خواهد داد بخصوص که رای و پشتیبانی اکثر یت مردم امریکا را هم با خود دارد. در عین حال او اهل معامله و بده بستان است چون او تاجر بسیار موفق و خوبی است . او اگر با ایران بر سر میز مذاکره بنشیند سعی میکند با ایران بر سر بسیاری از مسائل و اختلافات مذاکره و گفتگو کند و در نهایت ایران و امریکا بر سر بسیاری از مسائل به تفاهم برسند. (4008932) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۸:۲۷:۵۳
ترامپ مجبور است واقعیتهای ایران را درک کند چون نه از داخل ایران و نه از خارج از مرزهای ایران نمی تواند لطمه ای به ایران وارد نماید. در آینده ای نزدیک او این واقعیتها را خیلی بیشتر درک خواهد کرد. بیچاره ترامپ!!! (4009065) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.