نظر منتشر شده
۳۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 198075
اتهامی که راهنمایی رانندگی باید آن را برطرف کند‎
درد دل بینندگان الف، 17 شهریور 92
بخش درد دل بینندگان الف، آماده دریافت و انعکاس مشکلات شما هموطنان عزیز در رابطه با موضعات مختلفی می باشد که نحوه برخورد هر سازمان و ارگانی در برخورد با آن خارج از عرف و قانون عمل کرده باشد. بدیهی است، انتشار این دست از مطالب، نیازمند ارائه یک سند و گواهی از تخلف مربوطه می باشد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۹
هفته گذشته برای گذران اوقات فراغت خانواده و فرار از مصائب و مشکلات هر روزه، بنا به پیشنهاد خانواده عازم بام تهران در منطقه ولنجک شدیم که آب و هوایی عوض کنیم.
 
بعد از اینکه در محوطه پارکینگ خود مجموعه نتوانستیم جای پارک پیدا کنیم، به جستجوی جای پارک در خیابان های اطراف مشغول شدیم که پس از مدتی توانستیم در خیابان مشرف به بام (ضلع غربی به شرقی خیابان بلوار دانشجو) جای پارک مناسبی پیدا کنیم. پس از کنترل تابلوهای اطراف خیابان که مبادا محوطه پارک ممنوع باشد با خیالی راحت ماشین را پارک کردیم و رفتیم.
 
اما متاسفانه گویا، همه چیز در کشور ما شده سلیقه ای! از تصمیم گیری درباره برخی مسائل مملکت تا نحوه قیمت گذاری بر روی تمامی اجناس. اما من آن شب با پدیده ای تازه روبه رو شدم. جریمه خودرو توسط پلیس راهنمایی و رانندگی بدون آنکه در آن اطراف تابلوی پارک ممنوعی باشد. هرچه جستجو کردم هیچ نشانی از اینکه خودروی پارک شده من خلافی را مرتکب شده باشه، پیدا نکردم. جالب تر آنکه هرچه تلاش کردم، پلیس زحمت کش هم روی برگه جریمه کدهایی را برای خودش علامت زده که اصلا آن کدها پشت برگه جریمه قید نشده اند!
 
چاره ای نبود. پلیسی هم نبود شکایتی بکنم که اگر هم می کردم فایده ای فکر نمی کنم داشته بود.القصه، با اوقاتی تلخ و اینکه چرا باید 30 هزار تومان بدون دلیل و به خاطر خلافی مرتکب نشده باید پرداخت کنم، آن شب راهی منزل شدیم.
 
قصه جریمه بی دلیل برای من تا جایی که ذهنم یاری می کند اولین باری بود که می افتاد اما تصور می کنم هستند بسیاری از دیگر هموطنانی که دچار این اشتباهات به زعم من عمد پلیس شده اند. عمد از آن جهت می گویم که تابلوی توقف ممنوعی در آنجا نبود و این برای افسر پلیس مشهود و مشخص بوده است.
 
پلیس باید بداند که یک باور عمومی در میان عموم وجود دارد که جریمه کردن محلی برای درآمد پلیس شده است. ناجا باید این اتهام را با اتخاذ راهکارهای گوناگون برطرف نماید.
 
توضیح الف:
برگه جریمه به همراه مشخصات افسر جریمه کننده نزد الف محفوظ است و الف آمادگی انتشار پاسخ و پیگیری پلیس راهنمایی و رانندگی را دارد.
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۴:۳۵
سلام بنده هم یکی از زخم خورده های همان محل هستم با این تفاوت که من پلیس را هم دیدم و اعتراض کردم و در جواب ایشان گفتند مگر باید تابلو داشته باشد من می گویم کافی است نباید پارک میکردی و برگه 30 هزار تومانی را به دستم داد و رفت (1624149) (alef-1)
 
amin
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۵:۲۷
بسمه تعالی
باسلام.قطعا اگر جایی درستی پارک کرده باشید،مطابق جریمه ای نخواهید شد؛ ضمن آنکه نباید از نظردور داشت بعضی از جرایم در قانون ذکر شده ونیازی به تابلو ندارد!مثل عدم رعایت فاصله قانونی تا تقاطع ویا پارک در مقابل پل!!و..به همین سادگی!!!برای اظهار نظرنهایی باید به سایرجوانب نیز توجه کرده وبی دلیل کارگزاران خود را دل آزرده نکنیم. (1624527) (alef-13)
 
شمه
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۳:۳۵
انشا اله شما را هم یک روز با همین جواب که من می گویم جریمه می کنند تا متوجه بشی کاگزاران عزیزت چه می کنند . (1624616) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۶:۲۵
در یکی از فرعی های خیابان ولی عصر بالاتر از خیابان میرداماد که دارای پارکومتر بودماشینم را پارک کردم. در محل پارک که با خط کشی مشخص شده بود و همینطور همه جا پارک های دیگر، شماره ای بر روی زمین نوشته نشده بود.به همین خاطر نتوانستم دستگاه پار کومتر را شارژ کنم. اما مبلغ 20 هزار تومان جریمه شدم.

از پلیس راهنمایی و رانندگی می خواهم به سوالات زیر جواب دهد:

1) اگر شماره پارکینگ بر روی محل پارک نوشته نشده باشد، چطور باید پارکومتر را شارژ کرد.

2) بر روی پارکومتر هیچگونه برچسب راهنمایی نسبت به نحوه استفاده از آن و نوع کارت و محل خرید کارت و ..... نوشته نشده است.

3) اگر شخصی کار ضروری دارد و کارت هم ندارد ،برای پارک ماشین باید چه کار کند؟

4) آیا بهتر نبود که به جای شماره گذاری محل پارک، دستگاه پارکومتر قبض صادر می کرد و صاحب ماشین آن را پشت شیشه جلو در معرض دید قرار می داد؟ (1625541) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۱:۴۲
این شیوه تعمدی بوده تا بتوانند بیشتر جریمه کرده و پول دریافت کنند. (1625720) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۵:۰۹
اتفاقاً تمام این دستگاهها قابلیت صدور قبض دارند ولی یا کاغذ ندارند که قبض صادرکند یا اصلاً پرینتر ندارند این هم صرفه جویی از نوع مسوولان (1626188) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۹:۰۲
براي يكي از دوستان من مشابه اين مورد اتفاق افتاده بود و ايشان از يكي از مامورين در اين باره پرسيده بودند
جواب اين بوده كه پارك كردن در همه خيابان هاي اصلي شهر ، ممنوع است. خواه تابلو داشته باشد، خواه نداشته باشد
البته سوال اينجاست كه پس تابلو اساسا براي چيست؟ !!
و ديگر اينكه اين موضوع كجا و چه موقع اعلام شده كه هيچ كس خبر ندارد؟ !!

اما متاسفانه موضوع جريمه سر خودي به همين حد محدود نمي شود

بنده خودم، راننده بسيار متعهد و قانون مندي هستم

ماه گذشته در ترافيك خيابان برزيل وارد ميدان ونك مي شدم كه ناگهان چراغ زرد شد و من براي اينكه از چراغ قرمز عبور نكنم ، در جا ترمز كردم و ايستادم

همانطور كه مي دانيد، چراغ اين معبر، فاقد ثانيه شمار است و شما از زرد شدن چراغ، اطلاع قبلي نخواهيد داشت. ضمن اينكه در ترافيك، سرعت حركت ، كند بوده و موقعيت ماشين در هنگام زرد شدن چراغ قابل پيش بيني نيست

هيچي. جناب افسر آمد و بنده را به دليل توقف روي خط ايست عابر پياده (نه روي خط عابر) بيست هزار تومان جريمه كرد

در حالي كه اگر عبور مي كردم ، قطعا صد هزار تومان به خاطر عبور از چراغ قرمز جريمه مي شدم

بنابر اين فكر كنم براي اينكه در آن لحظه جريمه نمي شدم بايد غيب مي شدم!!!

بدبختانه تمركز قانون فقط روي جريمه كردن است و در جايي كه بحث ستاندن حق باشد، در عمل ساكت است. (1626471) (alef-10)
 
جلیلی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۱۴:۱۷
خب آقای محترم کار پلیس در جریمه کردن شما درست بوده. چراغ زرد واسه تخلیه معبر هستش نه اینکه بکوبی رو ترمز .اگه عبور میکردید جریمه نمیشدید. (1626984) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۵۱:۳۳
دقیقا مشابه این حرکت برای بنده به اتفاق خانواده رخ داد .بنده در عین اصرار پسرم که بابا زرده ؛رد شو ؛ شروع به سخنرانی در مدح رعایت قانون نمودم که افسری که در انسوی چهار راه ایستاده بود با ارامش تمام شروع به نوشتن جریمه کرد و سپس به سوی ما امد و جریمه را به بنده داد .در قبال اعتراض من که شما خودتان شاهد بودید ,من چه باید میکردم فرمودند رد می شدی! تصور کنید حال بنده را با شلیک خنده پسرم؟ (1627377) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۱۷:۲۷
تازه اين پارک بان راه نصب کرده بودند من را جريمه کردند وقني از مامورش پرسيدم گفت همه مي دانند جالب اين بود که پليس چهار راه دگه در مورد پارکبان نصب شده و کار اون چيزي نميدونست و به همين راحتي مفت جريمه شديم تازه با مرکز تماس گرفتم خاني گفت همينه اگه مشکل داراي دو ساهت ديگر زنگ بزن با افسرش صحبت کن (1626644) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۴۰:۴۹
پليس راهنمايى و رانندگى يهو بياد الف رو بخونه؟ (1626719) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۳۴:۴۵
بنده هم چند خیابان بالاتر (یعنی تو خ یزدان پناه) چندین بار جریمه شدم. جالب اینکه ماشین رو هم دو طرف خیابون گذاشتم و همه جای خیابون رو تست کردم. ماشالله به همت راهنمایی رانندگی (که بفرض اینکه خلاف هم پارک کرده باشیم، دوستان چقدر نیرو دارند که کل فرعی ها رو هم به این خوبی ها پوشش می دن!!!!!!) (1626891) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۵۲:۱۹
ایا تحصیل مال حرام از دید ارگانها منعی ندارد؟اسلام جدید امده است؟ (1634002) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۱۸:۲۲
البته فكر نكن كه دوستان بي انصاف را حتما پليس جريمه مي كنند
بالاخره بعضي ها را پزشكان جريمه مي كنند (1626648) (alef-10)
 
عليرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۲:۲۰
سلام من هم اين بلا در خيابان استقلال كرمان سرم اومده از بركت تا اهلان بي راهنمايي ورانندگي!مداركشم موجوده!افسره ميگه تقصيره دولته كه اينجا تابلو نزده!!!!!!!!!!!!! (1627344) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۵:۵۵:۱۸
من گواهی نامه ایرانی ندارم . در سفر به ایران از پلیس راهنمایی تهران سوال کردم گفتند می توانم رانندگی کنم. در جاده قم -تهران به علت سرعت ۱۲۵ ز طرف پلیس قم متوقف شدم و از من گواهینامه خواستند، که من هم نشان دادم. وقتی قبض را گرفتم و داخل ما شین نشستم دیدم ۲ تا جریمه نوشته شده. یکی سرعت و دیگری عدم ارایه گواهینامه. با تعجب گفتم من که گواهینامه ارایه دادم؟! سرکار محترم فرمودند این قبول نیست. گفتم تهران به من گفته قبوله. گفت می خواستی از اون افسر نامه بگیری. یعنی من به خاطر ۴۰۰۰۰ تومان ۳۰۰۰۰ تومان اضافه باید می دادم. گفتم خب تقصیر من چیست؟ گفت برو اعتراض. گفتم پس بنویس گواهینامه خارجی ارایه داده. گفت تو به من دستور می دهی گفتم شما که سروانی نمی نویسی بعد چطور به من میگی مافوقت باید می نوشته؟گفت الان ماشینت را می فرستم پارکینگ...

جالب اینکه وقتی به پلیس راه تهران رسیدم و معترض شدم به من گفت مشکلی با رانندگی نداری ولی چون دستگاهی بوده و دستگاه شماره گواهینامه را نمی خوانده باید یک جریمه عدم گواهینامه هم میزده تا بتواند جریمه کند...و گفت پرداخت نکن بعد برو دادگاه..

این حکایت یک بام و دو هواست در راهنمایی رانندگی. (1627973) (alef-15)
 
seyyed
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۸:۱۶:۳۷
با سلام
دوستان عزیز همه این مشکلات جرایم رانندگی یک راه حل ساده داره؟! توجه کنید:
در جاده خوی ارومیه با سرعت 112 تا ( مجاز 110 ) خودروام توسط پلیس متوقف شد اعتراض کردم که 2 تا اختلاف قابل گذشت هستش ولی مامورین محترم قبول نکردند پس از خواهش زیاد گفتم نمیشه نقدی حساب کنم گفتند چرا نمیشه از جیبم 2000 تومان پول در آوردم جالبش اینجاست همچین دستم می لرزید که انگار خودم رشوه می خورم که جناب مامور فرمودند نترس بده برو و من پس از حساب کردن نقدی به مسیرم ادامه دادم. به همین سادگی و به صرفه برای هر دو طرف. شما هم میتونید امتحان کنید ؟! (1630259) (alef-13)
 
کیوان پارسا
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۲۲:۳۲:۲۰
سلام.من خودم افسر راهنمایی هستم.1_طبق قانون 175 مورد تخلف رانندگی وجود دارد که فقط 20 تای آن پشت برگ جریمه هست
2_افسر موظف نیست بیاستد تا راننده ی خاطی برگردد و توضیح بدهد
3_از مبلغ جریمه معلوم هست که به علت سد معبر یا هر نوع توقف که موجب اخلال در نظم عبور مرور میشود جریمه شدید که نیازی به تابلو ندارد
4-امیدوارم روزی برسد که همه قانون گذار و مجری قانون را از خودشان بدانند (1630740) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۰:۳۵
حرمت امازاده را خادمش باید حفظ کند. (1624692) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۱:۱۸
15 سال پیش در حین سبقت در گردنه صلوات آباد سنندج با ماشین پلیس روبرو شدم و متوقفم کرد!
خلاف کرده بودم ! کارت ماشین ، گواهینامه ، !! هیچ مدرکی جز کارت شناسایی بخشداری نداشتم !
وقتی افسر پلیس کارت شناسیم را گرفت ، گفت :
آقای بخشدار این خط وسط " دیوار قانون " است اگر من و شما رعایت نکنیم از دیگران نباید انتظار داشته باشیم !
جریمه ام نکرد ! لکن خیلی خجالت کشیدم ! اکنون که سالها از این جریان سپری شده هرگز تخلف نکرده ام .
اما کجاست آ« پلیس های وظیفه شناس ؟ با کمال تاسف برخی ماموران امروزی اصلا حرمت نگه نمی دارند . نباید خدمات خوب نیروی انتظامی تحت شعاع بی مهری ماموران راهنمایی و رانندگی قرار گیرد (1625383) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۷:۲۹
چون جریمه ات نکرد وظیفه شناس بوده!!!! اتفاقا" اگر جریمه ات می کرد و باهات سختگیری می کرد وظیفهه شناس می بود.

ضمنا راننده ها و نوع ماشینها ، تعداد و سرعت آنها با 20 سال قبل فرق کرده است. (1625638) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۱۳:۱۰
معلومه قائل به خشونتی ؟ قاعده بر این است اگر رفاه اجتماعی نسبت به 20

سال گذشته زیاده شده به همان میزان باید تربیت و اخلاق هم رشد داشته یابد!

و یادت باشد هرگز نمیتوان کاری را با زور و اجبار بر کسی تحمیل کرد! چرا که

موجودی مختار و مسئول است . (1627290) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۰:۱۰:۲۸
خوبی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1630919) (alef-13)
 
akbar
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۱:۴۵
با سلام در تائيد اظهارات شما بنده نيز سال 84كه براي بار اول تو خانواده ماشين گرفته بودم تصميم گرفتيم پنجشنبه رو بريم روستامون تو جاده خيلي با سرعت ميرفتم تو جاده اهر نرسيده به خواجه 2تا گردنه هست كه تو گردنه دوم يك مامور جلومون رو گرفت و پرسيد كجا ميرين؟ من هم با خنده گفتم روستامون و ايشون در جواب گفتند من فكرنميكنم ! من دوزاريم نيافتاد ولي خانواده كلا فهميده بودند كه منظورشون چيه، من باز گفتم كه جناب سروان داريم ميريم روستا به خدا ! باز گفت با اين سرعت كه تو ميري من فكر نميكنم دوزاريم افتاد و معذرت خواهي كردم و هيچ جريمه اي به خاطر اينكه شيريني ماشينم باشه ننوشت! از اون به بعد سعي كردم اصلا خلاف نكنم. شكر تا حالا اصلا تصادف نداشتم. (1626321) (alef-13)
 
abbas
۱۳۹۲-۰۶-۲۲ ۱۰:۴۵:۰۲
دوست عزیز چرا تخلف اون مامور برای شما وظیفه شناسیه اتفاقا اون مامور وظیفه اش جریمه شما بود وجریمه اون عدم جریمه کردن شما ایا اگه یه فرد عادی هم بود همینطوری برخورد میکرد ؟ پارتی بازی و سو استفاده از سمت و شغل و... در این مملکت برای همه شده عادی از دیر باز (1639844) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۵:۰۸
باسلام
بنده 15 ماه سرباز راهور بودم و لازم دیدم این نکته را در پاسخ به نظر شما بگویم:
تخلفات ساکن انواع گوناگونی دارد:
1- توقف در حریم تابلوی مطلقا ممنوع(حریم تابلو 15 متر از جلو و 15 متر از پشت تابلو میباشد) کد تخلف این مورد 2062 و مبلغ ان 400000 ریال میباشد
2- توفق در حریم پارک ممنوع با کد 2143
3- سد معبر با کد تخلف 2101 که مبلغ ان 30000 هزار تومان میباشد.
4- موارد دیگر هم هست که به دلیل طولانی شدن بنده اشاره ای نمیکنم
در مورد سد معبر قانون تعاریفی دارد از جمله نوقف در ابتدا و انتهای فرعی به اصلی و داشتن فاصله بیش از حد از جدول در پارک دوبل وراستگردها و ... و "تشخیص افسر راهنمایی و رانندگی" ضمنا برای اینکه یک افسر دارای کد اخطار شود اموزش های لازم را میبیند.
به همین دلیل اتهام سلیقه ای عمل کردن قانون به راهنمایی و رانندگی وارد نیست.
دوستانه یک موردی را عنوان میکنم:
بنده قبل از سربازی خیلی جریمه میشدم چون تخلفات را نمیشناختم اغلب فکر میکردم بیدلیل جریمه شدم اما بعد از سربازیم به دلیل شناخت از قوانین فقط یکبار برای استفاده از تلفن همراه جریمه شدم و الان که به جریمه های قبل از سربازی خودم نگاه میکنم میبینم که همواره بر خق بوده. (1624721) (alef-10)
 
بهلول
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۲:۰۸
اینکه در قانون یکسری نادانسته ها نیز جرم است بحثی نیست اما اگر قرار است که به مردم به این نسبت سختگیری شده و آنها را مسئول عواقبت چنین مشکلاتی خطاب کنیم، آیا به این مساله توجه کرده اید که پلیس نیز وظایفی فراتر از جریمه کردن دارد؟
آیا میدانید که یکی از وظایف پلیس کمک و راهنمائی به رانندگانی که وسایل نقلیه شان دچار نقص فنی شده است می باشد؟! (البته راهنمائی و پیگیری نه کار مکانیکی!)
حال در این شرایط که اینگونه قواعد را شایسته و برمبنای نادانی برخی از مردم یادآوری می کنید چگونه در مواردی که پلیس باید (دقت کنید باید) به هنگام مشکلات رانندگان از جمله ترافیک بیجا در راه و جاده (که باید پاسخگو باشد)، عدم رعایت برخی قوانین جدید (مانند عدم حذف تابلوهای قدیمی و نابجا و نصب تابلوهای جدید با توجه به تغییر شرایط جاده و معبر)، عدم پایبندی به قوانین انتصابی خودشان (به عنوان مثال بنده معاینه فنی گرفتم امروز و عصر که پلیس ماشین را نگه داشت شروع به کنترل چراغ ها و ... کرد و فقط برگه معاینه فنی را ابزاری برای کنترل و نداشتن آن را منوط به جریمه دانست و به هنگام بحث که وظیفه شما کنترل ماشین نیست چرا که برگه معاینه جدید همه چیز در آن آمده است پاسخ گفت: که میخواهید کسی را معرفی کنم که با 50هزار تومان برگه معاینه فنی در خانه تحویل دهد!!)، عدم پاسخگوئی در مشکلات معابر و ... هست توپ را در میدان مردم انداخته و از نحوه کنترل و مکانیزمهای نظارتی خود توضیحی نمی دهید!؟
اگر فرض بر صداقت است بله، به لحاظ قانونی همه صالحند مگر عکس آن اثبات شود و چه خوب که برمبنای این نظر نسبت به کارمندان خود بی دلیل پافشار هستید اما نسبت به مردم خیر!! (1625022) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۹:۵۵
سلام سرباز جون .بنده در کیلومتر 10زنجان تبریز به علت به همراه نداشتن گواهینامه جریمه شدم نوش جان پلیس که حقم بود ولی دیدم علاوه بر آن یک کد دیگر نیز نوشته اند پرسیدم این دیگه چه .فرمودند از مرکز گفته برای بالابردن جرایم کد عدم توجه به اخطار پلیس هم اضافه کنید .فقط گفتم چون اون بالایی گفته نمی دانم .واقعا دست مریزاد از پلیس راهنمایی که مدعی قانون هستند. (1625499) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۰۳:۱۰
سلام بر تو هم وطن من همون سربازی سابقی هستم که کامنت بالا را گذاشتم. برای همراه نداشتن گواهینامه دو کد باید زده شود:
اول 2111 همراه نداشتن گواهینامه 300000 و دوم 2165 تذکر پلیس 10000.
ضمنا کد 2111 کد منفرد نمیباشد یعنی در هنگام ثبت جریمه شما دوست عزیز بنده در سیستم اجراییات سیستم پیغام خطا میدهد (1626952) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۹:۲۹
با سلام
من هم بیش از یک سال افسر وظیفه راهور بودم و کد اخطاریه می نوشتم و با نظر شما هم تا حدودی موافقم ولی نه کاملا. و البته بیشتر حق را به جانب نویسنده این مطلب می دانم به این دلایل:
1- سربازان وظیفه که کد خطاریه (کدی که می توانند توسط آن قبض جریمه صادر کنند) را دریافت می کنند اغلب بدون هیچگونه آموزشی مجبور و یا وادار به پر کردن قبض می شوند (مثل خودم). در صورتی که یک افسر کادر که شغلش برخورد با تخلفات رانندگی است حدود 6 ماه دوره و کلاس می بیند.
2- از 171 کد تخلفی که از دی ماه 90 اجرا شد، حدود 20-30 مورد مربوطه به تخلفات حادثه ساز می باشد مثل عبور از چراغ قرمز و سرعت و سبقت و ... و مابقی مربوط به رعایت حقوق شهروندی (مثل سد معبر و پارک دوبل و ....) و نظم و انظباط شهری (حرکت بین خطوط و گذرگاه عابر و ...) می باشند. حال اینکه غالب افسران اخطاریه نویس بدلیل شرایط سخت کاری بجای برخورد با تخلفات اصلی و حادثه ساز ناچار به اعمال قانون تخلفات دیگر روی می آورند که صحیح نیست.
در کل استفاده از سربازان وظیقه با هر درجه و مدرکی را برای برخورد با تخلفات رانندگی مضر و فاقد منفعت می دانم. یکی از دلایل عقب ماندگی پلیس راهور استفاده گسترده از نیروی سرباز وظیفه است. و این نکته را هم مجددا تکرار می کنم که هر افسر یا درجه داری که کد اخطاریه به او داده اند ملزم به ارائه حداقل یک بسته دفترچه اخطاریه تکمیل شده (شامل 25 قبض) در پایان هر روز (حتی روزهای تعطیل رسمی و جمعه و ...) می باشد. (1625652) (alef-10)
 
صفا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۰۰:۱۹
پس لازم نیست مردم قانون رو رعایت کنن چون با این توصیف افسرا بیکار میشن ودرامد هم بی درامد (1627411) (alef-13)
 
ساسان
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۶:۵۵:۳۸
افسران کادر هم دارای تخصص و مهارت نیستند . چند وقت پیش در اتوبان حکیم و با سرعت 90 کیلومتر در خط سبقت در حرکت بودم که ناگهان یک خودرو مسافرکش از سمت راست ماشن من (سمت شاگرد) در حالی که به اصطلاح می خواست لایی بکشد کوبید به ماشین من . ماشین را به کنار اتوبان بردم و تا آمدن افسر منتظر ماندم . جالبترین قضاوت عمرم را دیدم ، من مقصر شناخته شدم !!!! مسافرکش عزیز که از احوالات افسر بی سواد آگاه بود در حالی که در دل به من و افسر می خندید و پوزخندی به لب داشت ، با قیافه ای بزرگ منشانه گفت : برو و مواظب رانندگی کردنت باش !!! خسارتی که به خودرو من وارد شد به کنار ، اما آنچه که خیلی ناراحتم می کند این است که دیگر به پلیس اعتماد ندارم . (1627988) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۰:۳۴
تو گفتي سرباز بودي و من هم باورم شد
تو خودت كارمند راهنمايي و رانندگي هستين (1626166) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۴:۱۸
سرباز جون وقتی صبح زود باید به قرار برسی در محل پارک، پارکومتر نمیبینی (10 قدم اونورتر هست)وهیچ شماره ای نه روی زمین ونه پارکومتر نمیبینی و کسی هم از این مسئله اطلاعی نداره که بپرسی و پلیس هم پیدا نمیکنی ، باید 20هزارتومن ازگلوی بچه ات ببری بدی راهنمایی رانندگی؟ (1626230) (alef-13)
 
سعید تمر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۵:۴۸
دوست سرباز راهور
اگر نقد شما درست باشد که علی الظاهر همین طور است، آیا بهتر نیست راهور برای جلب رضایت و اعتماد مردم هم که شده، اطلاع رسانی بهتری از کدها و تخلفات منجر به جریمه را به مردم ارائه کند؟
یا اعتماد مردم برای ایشان هنوز مهم نشده است؟

اگر برای جریمه نشدن، قوانین رانندگی قبل از گواهینامه کافی نیست، که عیب بر مردم نیست برادر! (1626240) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۰:۱۸
اقای سرباز اگر تو درک این حرفارو داشته باشی می فهمی که مردم علم غیب به این چیزا ندارن. بدو برو همون سربازیت (1626315) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۰:۰۹:۱۴
با این ادبت معلومه که از اون خلافکارهای رانندگی هستی!حلالش باشه هر کی تو یکی آدم بی تربیتو جریمت کرده و میکنه و خواهد کرد!!!!! (1627760) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۱:۱۵
من هم 17 ماه سرباز راهور فاتب بودم
در جواب اين دوستمون كه اشاره كرده بايد بگم اكثر حرفهاش درسته اما حرفي از اين كه عوامل بايد روزي 2 تا بسته 25 تايي آمار بنويسند نگفته...
حالا اين كه چطور مينويسند و كيو مينويسند بماند تا خود سر كلانتر و هماهنگ كننده و معاون ترافيكي نيز بايد بنويسند...
اين ميشه كه بحث الصاق پاره هم بوجود مياد ....
حالا راننده ها براي اثبات اين كه خلاف نكردن هر كاري هم بكنند بدرد نميخوره...
البته بحث آمار چه تو كلانتري و چه تو راهور بحثي حل نشده است و به انواع مختلف اجرا ميشه
از دستگيري 5 متهم در روز در كلانتري تا آمار توقيف 10 موتور(يك كفي) توسط هر شيفت در يك منطقه راهور و غيره
قضاوت با مردم (1626361) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۳۰:۱۸
فكر مي كنم با مواردي كه سربازان عزيز راهنمايي و رانندگي مطرح كردند (اجبار به پر كردن سهمشان از قبوض جريمه)؛ ديگر احتياجي به توضيح نيروي انتظامي نباشد

اين مطالب را قبلا از ديگران هم شنيده بودم ولي نه نقل مستقيم (1628147) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۱۰:۱۸
پس لازم شد يكبار ديگه بريم خدمت اونم توي راهور (1627283) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۱۸:۴۸
چطوره تمام مرئم رو بفرستند دوباره سربازی؟؟ (1628115) (alef-15)
 
مازندراني
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۲:۵۶:۳۶
بنظر بنده يك ناهماهنگي بين جريمه شدن از سوي پليس وبي توجهي اداره راه ميباشد.در يك سفر چند روزه از شمال تا همدان وكرمانشاه وسنندج وزنجان ونهايتا گيلان هر كاري كردم كه مقررات راهنمايي رو رعايت كنم نشد.بنظرم با تغييراتي كه در راهها ميشه علائم رانندگي هم بايستي تغيير كنه ولي اينطور نيست تابلو حداكثر 60 رو ميبيني پس از چند صد متر نوشه حداكثر سرعت 80 ،بمحض اينكه گاز ميدي تا برسي به هشتاد ميبيني سرعت بيش از 40 ممنوع وپليسهاي عزيز هم درست همينجاهها كمين ميكنند.يا سبقت آزاد رو ميبيني تا بخواي سبقت بگيري ميبيني در محدوده سبقت ممنوع هستي. (1629021) (alef-13)
 
کارشناس خودرو
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۳:۱۸:۰۷
کادری عزیز راهنمایی رانندگی!
بر فرض فرمایشات جنابعالی درست باشد. آیا هدف جریمه است یا آگاه نمودن مردم به قانون و تشویق به اصلاح رفتار رانندگان که البته ولی نعمت همه هستند.
پس چرا افسر مربوطه این نکات را ذکر نکرده اند.
ضمنا ماده 15 قانون جرائم می گوید که پارک در مناطق دارای پارکبان تا نیم ساعت اول مجانی است. چرا پلیس راهور در کنار این همه برنامه های گوناگون خود این قانون را به اطلاع عامه مردم نمی رساند. (1632703) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۶:۲۶:۵۴
آزمون رانندگی و قبولی در آن به معنای شناخت از قوانین رانندگی است.

در صورتی قانونی وجود دارد که در کتب آموزشی نیامده اشکال از کتاب و منتشر کنندگان و تاییدکنندگان و ... آن است

چون

قانون برای این است که مردم بدانند و به آن عمل کنند.

نه برای اینکه هر کس بر خلاف آن عمل کرد جریمه گردد. (1633416) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۶:۵۸
دوست عزیز اینطور ها هم نیست. همسر بنده با اجازه یک افسر در جایی که ممنوع بود برای ۵ دقیقه پارک کرد موقع بازگشت جریمه شد. وقتی به پلیسی که مجوز داده بود مراجعه کرد اون پلیس گفت که من جریمه نکردم معلوم شد یک پلیس موتور سوار جلوی چشم همون آقا جریمه کرده و رفته و اون افسر با شخصیت هیچ خم به ابرو نیاورده که بگه من اجازه دادم !

خوب الان تکلیف چیه ؟ فرمان پلیس و اجازه اش مقدم بر تابلو هستش.

حالا یک چیز دیگه در خلافی ماشین من ۲ مورد جالب بود یک جریمه مربوط به ساعت ۳.۲۵ صبح پارک در جای ممنوع ! من نمی دونم اون ساعت کی بیرون بوده که تازه جای ممنوع هم پارک کرده باشه و یکی دیگه مربوط به جاده رودهن دماوند به صورت تسلیمی! بنده اون جاده اصلا کاری نداشتم که جریمه شدم. جالبه تسلیمی هم بوده فقط موندم اون پلیس با سواد چه جوری از فاصله نیم متری نتونسته پلاک ماشین رو بخونه !

نکته دیگه اینکه وقتی حکمی در دادگاه برای کسی صادر میشه باید مستدلاتی مبنی بر جرم وجود داشته باشه. حالا در جریمه های دو برگی و حتی الصاقی چگونه میشه اون مستدلات رو روشن کرد.

یک قاضی دادگستری صرف دیدن یک مورد اون هم در کسری از ثانیه و شنیدن چیزی از کسی نمی تونه حکم رو صادر کنه اما پلیس می تونه ؟ (1624837) (alef-10)
 
داریوش
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۷:۲۳
اجرای قانون یا محمل قانونی می خواهد یا اطلاع رسانی. پس بدون اطلاع رسانی و وجود قانون لازم جریمه کردن مردم زورگویی است. لازم است بدانید حسب اطلاع مردم از هر مبلغ جریمه 20 درصد نصیب ماموران آن منطقه می شود (1624839) (alef-10)
 
دادا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۹:۱۵
دوست عزیز
آیا به نظر شماکسی که با دقت به تابلوها و علائم و پس از صرف زمانی قابل توجه پارک کرده، درک اینکه روی پل و نزدیک تقاطع نباید پارک کرد را ندارده؟
کاش کمی هم با انصاف نظر بدهیم!!!!! (1624851) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۷:۵۱
شما اگر جای درست پیدا کردی پارک کن . مر مومن اصلا مگر جای پارک پیدا می شود؟ (1625056) (alef-10)
 
نجاري
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۰:۵۷
متاسفانه چون راي و نظر پليس، جنبه اجرايي دارد و حكم قطعي صادر مي شود، راه به جايي نمي توان برد! چند بار از اين جرايم در خيابان‌هاي تهران براي من نيز صادر شد!! مدل جالب تر، هفته گذشته در جاده چالوس به طرف عباس‌آباد، پليس درجه داري به من ايست داد و مداركم را خواست، دادم بعد گفت معاينه فني،‌گفتم برچسب آن روي شيشه نصب است رفت نگاه كرد بعد گفت با من بياييد! وارد دفترشان شد و بهمكارش (صادر كننده جريمه) گفت سرنشين كناري كمربند نبسته كه بنده اعتراض كردم گفتم حتي رديف پشتي هم كمربند بسته‌اند، چرا بهانه گيري مي كنيد؟ ول نكرد وسپس گفت معاينه ندارد و رفت!!
داشتم شاخ در مي آوردم گفتم سركار خودش ديده برچسب را كه دارم؟ اتفاقا چند روز قبل گرفته بودم، گفت قبول نيست برگه آنرا بياور!! خوشبختانه همراهم بود نشان دادم و ول كردند!! اين مدلش را انصافا چه بايد بناميم!! (1625282) (alef-6)
 
دلی خون
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۴:۱۳
بعضی از اقایون به عمد باعث نارضایتی مردم میشوند. (1625675) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۷:۱۶
اگه کارگزاری دیدی سلام مارو هم بهش برسون
اینایی که حق امضا و کد برای صدور برگ جریمه دارن همشون از این جریمه منو شما درصد میگیرن پس اسنا کارگزار جیب خودشونن. بارها و بارها به خاطر 2 کیلومتر سرعت بیشتر 40 هزار تومان جریمه شدم.از هرچی خدمت گزار اینجوری حالم بهم میخوره.فقط دنبال بهانه میگردن که برگ جریمه هاشونو تموم کنن (1625697) (alef-10)
 
مهران
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۲:۵۳
من هم چند روز پیش صد هزار تومان جریمه سبقت ممنوع شدم. در جاده سراب اردبیل .اما هر چه قسم خوردم که من سبقت ممنوع نگرفتم پلیسه می گفت تو دروغ میگی.در حالیکه به علت دید کم و بعد مسافت اشتباه دیده بود.از اون بدتر که تهمت هم میزد و میگفت تو دروغگویی.اینقدر اعصابم خراب شد که تصمیم گرفتم هر جا شد خلاف کنم.... (1625789) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۹:۲۲:۱۷
در جاهای دیگر معمولا توریست را جریمه نمی کنند که با خاطره خوش از آن سفربرود.
کانادا وضع از این جالب تره... وقتی جریمه می شوی حق اعتراض داری. روز دادگاه شما و پلیس هر دو میروید دادگاه و این پلیس است که باید با مدرک تخلف شما را ثابت کند. البنه قبل از دیدار با قاضی معمولا پلیس با متخلف صحبت می کند و شواهد خود را ارایه می دهد اگر متخلف احساس کند که پلیس شواهد متقن دارد پس با پلیس معامله میکند مبنی بر اینکه من به عنوان متخلف خودم را اعلام می کنم و طلب عفو می کنم و پلیس هم گاهی درخواست بخشش> گاهی در خواست قسط بندی ،و گاهی درخواست حذف منفی از روی گواهینامه می کند که این موارد بسته به توافق پلیس و متخلف دارد. البته لازم به ذکر است این وسط رشوه خبری نیست...

اگر هم متخلف شانس بیاورد و پلیس در دادگاه حاضر نشود کلا رای را برده... (1630396) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۲۳:۳۰:۵۵
برگه خلافی را گرفتم دیدم یکی از خلاف های من عبور از چراغ قرمز در یکی از خیابانهای شهر خلخال است به دین به ایین من اصلا تا حالا خلخال را ندیده ام چه برسه من تو اونجا خلاف کرده باشم . پول جریمه من از گوشت سگ نجس تره........................................ (1637124) (alef-13)
 
مارال
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۲۷:۰۵
بالاخره بوجه باید یه جوری تامین بشه دیگه (1625982) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۱:۵۴
دوست عزیز هیچکس نمی خواهد به قول شما کارگزاران خود را دل آزرده کند. منتها اول باید دیدی که آیا اصلا پلیس خود را خدمتگزار و کارگزار مردم جامعه خویش می داند؟ اگر هدف پلیس از اعمال جرایم ، اصلاح وضعیت نابسامان ترافیکی کشور است آیا نباید طوری رفتار کند که جریمه شده(و به اصطلاح راننده خاطی) بفهمد که اصلا چرا جریمه شده؟ یا مخفی شده پلیس پشت یک خاکریز در جاده ها و کمین کردن برای به دام انداختن رانندگان خاطی (که با سرعت غیر مجاز رانندگی می کنند) کار درستی است؟آیا بهتر نیست که پلیس با نصب تابلوهای بزرگ محدودیت سرعت و نشان دادن خودش(بجای مخفی شدن) جلوی وقوع تخلف و جرم را بگیرد؟ من فکر می کنم که رویکرد پلیس بیشتر "بگذارخلاف کند تا جریمه شود است" بجای "پیشگیری از وقوع خلاف".. (1626002) (alef-10)
 
باقر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۶:۱۳
بله دوست عزیز.اما نظر شما زمانی درست است که پارکینگ به اندازه کافی در انجا وجود داشته باشد.نمیشود که زیر ساختها نباشد ولی جریمه باشد. (1626144) (alef-10)
 
افشین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۷:۴۴
به نام خدا
لطف کنید بگید جایی که با تقاطع فاصله داره ،با خط کشی عابر پیاده هم فاصله داره محل پارک ممنوع هم نیست و اصلا برای پارک کردن خط کشی هم شده و ضمنا پارکومتر هم ندارد باید چه کنیم؟از خدا میخام کسانی رو که انقدر بی ملاحظه مردم رو جریمه میکنند خودش جریمه کنه ، مرد حسابی میگی به همین سادگی؟!! من اسم و آدرسم رو میذارم باید رسیدگی کنید چرا حتما باید مردم اول جریمه بشن بعد تازه بفهمن ایندفه میل مسئولین به کدوم ور کشیده، یادتون باشه اینم حق الناسه و یه جایی باید پسش بدین (1626201) (alef-13)
 
محمد جواد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۰:۲۸
الف چرا جا برا منفی نذاشتی چون بعضی نشرا مثل نظر این اقا یا خانم باید هزارتا منفی بخوره (1626441) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۴۹:۵۴
شما که اینقدر از آقایون حمایت میکنید لطف کنید بفرمائید چرا قبض جریمه باید 2ماه فرصت پرداخت داشته باشد وبعد از آن 2برابرشود آیا این کار شرعی است کسیکه یک بار خلاف کرده چرا باید 2برابر پرداخت کند آیا این به غیر از کسب درامد برای راهنمائی است ؟ چون به هر حال موقع فروش وتعویض پلاک این جریمه ها را میگیرند وکسی نمیتواند پرداخت نکند. (1626740) (alef-13)
 
مصطفی کاویی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۳۷:۰۵
من هم همین طور جریمه شدم.جالب است جلوی ماشین پلیس را گرفتم بدون اینکه ماشین را جابجا کنم پرسیدم اینجا پارک غیر مجازاست ؟سد معبر است؟تابلو دارد؟ افسر پلیس گفت خیر. قبض جریمه را نشان دادم جوابی نداشت و رفت.قانون یعنی این ؟ حالا لحن صحبت بماند. هیچ مرجعی هم رسیدگی نمی کند البته اگر یک هفته کار و زندگیت را رها کنی شاید به احتمال کم حرغت را گوش کنند که نه وقتش را داریم نه حوصله اش را.این آقایان فراموش کرده اند که باید خدمتگزار مردم باشند ضمنآ این می شود حق الناس که جوابش جای دیگر است. (1627511) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۰۸:۴۵
جناب آقا
اخیرا شاهد جریمه های بی دلیل پلیس راهنمایی هستیم . استفاده پلیس راهور از وظیفه هایی که هیچ تخصص ترافیکی ندارند و صرفا میخواهند برگه جریمه شان تمام شود . این پلیس نا آگاه خودش باعث ایجاد ترافیک میشوند . وقتی ترافیک شدید است هیچ پلیسی برای باز شدن ترافیک وجود ندارد بر عکس جاهایی که اهمیت ترافیکی ندارد تجمع می کنند و دنبال شکار می گردند . (1627604) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۱۰:۲۳
نفرماييد من هم بدون دريافت هرگونه برگ جريمه٢٢٠٠٠٠تومان جريمه الصاقي شده ام كه هيچكدام را دريافت نكرده ام! (1627611) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۶:۳۶:۳۰
احتمالا ششما خودتان پلیس هستید که این طوری الکی حمایت می کنید. من خودم سوار تاکسی می شم کمربند می بندم اون ساعت 11 شب برام قبض جریمه برای نبستن کمربند داخل اتوبان آمده نمی دونم ما که کمربند رو همیشه می بندیم اما اون آقای پلیس چطوری چشماش نصف شب کمربند رو تشخیص داده (1627983) (alef-15)
 
میرزاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۰۴:۱۴
حرف شما منطقی نیست
من دچار این مشکل شده ام
و یک ماه طول کشی تا ثابت کنم که بی گناهم و جریمه ام را پاک کردم!
البته غیر از هزینه پلیس + 10 و رفت و آمد و عقب ماندن از کار و زندگی
یک سرباز وظیفه در آخرین روز سربازی اش مرا جریمه کرده بود و بعد هم ترخیص شده بود
دست ما به مامور متخلف هم نرسید! (1628075) (alef-15)
 
کریم
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۲۰:۳۷
سلام من ازیکی از شهروندان ایرانی هستم که سعی کردم همیشه قانون را رعایت کنم ولی متاسفانه یکی از همین کارگزاران دراواسط خردادماه که هوا گرم بود هیچ نقص وبی قانونی از من پیدا نکرد.فکری کرد وزنجیر چرخ از من خواست...... (1628119) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۴۱:۳۷
چرا الکی توجیه می کنید!؟
خود من یکبار سر چهار راه می خواستم به سمت راست بپیچم (به این دلیل که به سمت راست آزاد است مگر اینکه تابلو ایست داشته باشد) بلافاصله پلیس من را کنار کشید و جریمه کرد به او گفتم که سمت راست آزاد است که با جنباندن سرش به مانند یک ... و نه آدمیزاد قبول نکرد! و جریمه نوشت .
چند ماه بعد باز هم سر همان تقاطع با توجه به جریمه قبلی ایستادم که چراغ سبز شود و بعد بروم که همکار ایشان به خاطر بستن راه من را جریمه کرد وقتی به او موضوع را گفتم فقط و بر و ب ر من را نگاه کرد و گفت خلاف کردی! و به من مربوط نیست!!!
البته یکی از دلایل این موضوع می تواند این باشد که وقتی راهنمایی و رانندگی نیروی های خود را از میان افرادی انتخاب می کند که اکثرا بدون توقف از روستا های شهرستانهای دور افتاده به تهران آمده اند، هم ندانم کاری آنها و هم اینکه احساس ریاست به تهرانی ها می کنند باعث این چنین مسایلی می شود.

سر همین موضوع دوست خود من از راهنمایی و رانندگی بیرون آمد!
در حالیکه به خاطر تخطی از سرعت یا نبستن کمر بند و یا نداشتن هر یک ازمدارک و ... و یا نداشتن کلاه برای موتوسواران به گونه ای رفتار می شود که انگار شما مرتکب قتل شده اید و شما را مجبور به پرداخت چند صد هزار تومان پول غیر شرعی شامل یدک کش - پارکینگ و ... می کنند همین سه شب پیش پرایدی با چنان سرعتی رانندگی و لایی می کشید که از ترسم کنار کشیدم که رفع شر کرده باشم. که این نتیجه جریمه های الکی می باشد که این گروه انجام می دهند و مشخص است که هدف راهنمایی و رانندگی بهبود رانندگی نیست بلکه هدف فقط پول است.
اگر پرایدی را که وحشیانه رانندگی می کند(که تعدادشان هم بسیاری بالاست) و مانند کسی است که با تفنگ متعرض جان و ناموس مردم است را به ارقام بالا جریمه نمایند و در قبال بسیاری از تخلفات که قابل گذشت است با راهنمایی (همان چیزی که در اسم راهنمایی و رانندگی است) به مردم شیوه درست راندن را نشان دهند مطمئن باشید که مردم بیشتر تشویق خواهند شد که خود پلیس خود باشند.
من از سال 72 که گواهینامه گرفته ام همیشه موقع رانندگی کمر بند خودروی خودم رو می بستم و حتی موقع سوار شدن به موتور از ترسم کلاه ایمنی بر سر می گذاشتم ولی متاسفانه بعلت برخوردهای بد راهنمایی و رانندگی در شرایط فعلی هر موقع که بشود و با علم به این که این کار درست نیست سعی در بی قانونی می کنم. و خودم را مقصر نمی دانم (1628379) (alef-13)
 
ملت
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۴:۱۷
مردم ما خیلی صبورند . چون حرفشان به جایی راه ندارد همیشه خود را یک چوری قانع می کنند، مثلا می گوین شاید مشکل از ماست و ما به برخی قوانین آشنایی نداریم .اما برادر گرامی ، توجه داشته باش وقتی عده زیادی از مردم متفق القول به یک نکته اشاره می کنند مطمئن باش اشکالی وجود دارد و شما هم نمی خواهد از اداره راهنمایی و رانندگی طرفداری نمایی .آنها خودشان می دانند مردم چه می گویند. (1629120) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۴:۵۲:۵۸
تو که ساکت (1629529) (alef-13)
 
فریبرز
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۶:۱۶
با سلام به امین . عزیز برادر بنده دو فقره جریمه دارم در تاریخهای متفاوت که در خیابان همیلا در پونک زیر برف پاکن قرارداده شده که از قرار معلوم در محل پارک ممنوعی در شهرک غرب بودم !!!!!! تابلو پارک ممنوع هم در این محدوده رویت نمیشود !!! (1629581) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۲۳:۲۵:۵۴
شما عزیز دل پلیس راهنمایی رانندگی هستی (1630844) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۰:۰۴:۵۴
بعضی از ماموران راهنمایی برای اینکه برگه های جریمه زودتر پر کنند اقدام به نوشتن جریمه نا حق می کنند. (1631609) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۳:۵۹
باسلام
بنده 15 ماه سرباز راهور بودم و لازم دیدم این نکته را در پاسخ به نظر شما بگویم:
تخلفات ساکن انواع گوناگونی دارد:
1- توقف در حریم تابلوی مطلقا ممنوع(حریم تابلو 15 متر از جلو و 15 متر از پشت تابلو میباشد) کد تخلف این مورد 2062 و مبلغ ان 400000 ریال میباشد
2- توفق در حریم پارک ممنوع با کد 2143
3- سد معبر با کد تخلف 2101 که مبلغ ان 30000 هزار تومان میباشد.
4- موارد دیگر هم هست که به دلیل طولانی شدن بنده اشاره ای نمیکنم
در مورد سد معبر قانون تعاریفی دارد از جمله نوقف در ابتدا و انتهای فرعی به اصلی و داشتن فاصله بیش از حد از جدول در پارک دوبل وراستگردها و ... و "تشخیص افسر راهنمایی و رانندگی" ضمنا برای اینکه یک افسر دارای کد اخطار شود اموزش های لازم را میبیند.
به همین دلیل اتهام سلیقه ای عمل کردن قانون به راهنمایی و رانندگی وارد نیست.
دوستانه یک موردی را عنوان میکنم:
بنده قبل از سربازی خیلی جریمه میشدم چون تخلفات را نمیشناختم اغلب فکر میکردم بی دلیل جریمه شدم اما بعد از سربازیم به دلیل شناخت از قوانین فقط یکبار برای استفاده از تلفن همراه جریمه شدم و الان که به جریمه های قبل از سربازی خودم نگاه میکنم میبینم که همواره بر خق بوده. (1624712) (alef-10)
 
امید
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۲:۲۹:۵۹
سلام خیلی از جریمه هایی که صورت میگیره واقعا بی انصافی محضه و وقتی هم بخواهی به اشتباه مامور اعتراض کنی و بگی داره اشتباه میکنه در جواب میگه اگه صحبت کنی میدم ماشین و پارکینگ. در ضمن من خودم یک بار سرعتم 5 کیلومتر بیشتر بود . پلیس منو متوقف کرد ولی برخلاف خیلی از مامورها منو جریمه نکرد و با تمام ادب و شخصیت به من گفت آقای محترم سرعتتون کمی زیاده لطفا کمی رعایت کنید . از این اتفاق حدود 2 سال گذشته ولی هنوزم من م.قع رانندگی یاد اون روز هستم و سعی میکنم تخلف نکنم . ایکاش این مطالب رو و دیدگاه عمومی مردم به نوعی به اطلاع مامورین راهور رسانده بشه تابدونن مردم ما بیشترشون دارای فرهنگ و ادب هستند و رفتارهای اینچنینی تاثیر بیشتری از جریمه داره . آگاه باشند که واقعا مردم از بی عدالتی که در خصوص صدور خیلی از جریمه ها میشه ناراحت هستند و شما دوست سرباز عزیز باید بدونی که در خیلی ازموارد جریمه های نادرست و اشتباهی صادر میشه (1632463) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۷:۲۹
ذکر این نکته الزامیست که از از محل جریمه های راهنمایی و رانندگی هیچ درامدی عاید پلیس نمیشود (1624738) (alef-10)
 
پولاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۸:۰۵
شاید درامدی نداشته باشد ولی قطعا تعداد برگهای استفاده شده تعریفی برای مقامات بالاتر آن افسر داشته باشد (1624944) (alef-10)
 
بهلول
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۰:۰۰
بله قطعا نمیشود روی این مسائله مشکلی نیست
اما آیا برای کارمند پلیسی که قبض جریمه به او داده میشود مواردی چون سلامت روانی، پاکدلی، عدم سرخوردگی اجتماعی و اقتصادی و ... نیز قبلا کنترل شده است که به بهانه یک برگه جریمه، از خودنمائی و خودبینی خود پرهیز کرده و سالم کار کند؟
آیا همکاران وی به لحاظ کاری شرایط امکانات و حواشی را برای وی طبق قانون و حقوقش مهیا می کنند که از این حیث نیز شتابزده به سمت خالی کردن عقده های کاری خود براساس فشار به مردم برنیاید؟
آیا فکر می کنید فراهم کردن چنین شرایطی (در حد قاضی و قضاوت) برای همه پرسنل حتی کسانی که کادر نیستند ساده و بجاست؟
لطفا منطقی و عادلانه فکر کنید برادران پلیس ناجا.... (1624957) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۴۶:۲۱
درصد قابل توجهی مال راهنمایی و رانندگی است. نمیدونی نظر نده! (1626050) (alef-10)
 
باقر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۳:۰۵
پاسخ به ۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۷:۲۹
لازم نیست شما دروغ بگویید.همه میدانند که پلیس در جریمه ها ذینفع است!!! (1626177) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۰۷:۰۵
شاید ولی باید روزانه مقدار مشخصی تحویل بدن (1627431) (alef-13)
 
امیررضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۱:۳۳
متاسفانه جریمه های پلیس کاملا جنبه کاسبی پیدا کرده و گواه من موارد زیر است:
1- در جاده اصفهان شیراز که حداکثر سرعت 110 کیلومتر است بارها و بارها پلیس من را با سرعت 115 یا 117 کیلومتر در شیب های جاده جریمه کرده در حالیکه سرعت من در کل جاده زیر 110 بود و فقط در آن شیب ها در حد چند متر سرعتم به بالای 110 می رسید که آن را کاهش میدادم.
2- یکی از پلیس راه های همان جاده، هر بار من را برای یک بهانه جریمه میکرد تا اینکه یک بار وقتی دید سرعتم مناسب بوده، همه سرنشین ها هم کمربند ایمنی بسته بودند کمی فکر کرد و گفت برگه معاینه فنی را نشون بده. متاسفانه چند ماه از اعتبارش گذشته بود و من باز 40 تومن جریمه شدم! (1624820) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۵۱:۳۰
خلاف کردی تازه حق به جانب هم هستی ... وقتی نوشتن 110 حداکثر سرعت یعنی دوست عزیز شما باید با سرعت 100 رانندگی کنی تا در شیب ها و مواقع سبقت به اون 110 برسی در ثانی داشتن برگه معاینه فنی هم جزو قوانین هست در مورد اون که صد در صد نوش جونت ... (1627722) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۲:۴۳:۰۰
در تایید حرف دوستمون باید بگم بنده یک بار دوبله نگه داشتم و بچه رو به پیاده رو منتقل کردم و برگشتم حدود چند ثانیه و متاسفانه دیدم پلیس واقعا وطیفه شناس و دقیق به آرامی و بدون سرو صدا و در کمترین زمان ممکن (چند ثانیه)اقدام به جریمه نمودن بنده نموده است وقتی گفتم دارم حرکت میکنم گفت بیا جریمه ات را ببر . در ادامه گفتم شما معمولا با بلندگو اعلم مینمودید که حرکت کنید و بنده را در عرض چند ثانیه جریمه نمودید و ایشان گفت به ماگفته اند پارک دوبله را با بلندگو نگویید . پس از مدت چند ماه همان مامور با بلندگو به خودروهای پارک دوبله اعلام میکرد حرکت کنند. بنده به ایشان گفتم مگر نگفتید ماقامات فرمود هاند پارک دوبله را اعلام نکنید و در جواب ایشان گفتند وضعیت مالی مردم خراب است میگوییم حرکت کنند تا جریمه نشوند . آیا این رفتار و این گفتار از مامور راهور صحیح است . آیا اجرای قوانین با عنایت به وضعیت معیشت مردم و توسط یک مامور بادرجه ستوان یکم قابل تغییر است و اینگونه است که اعتماد مردم از بین میرود و اقدامات مامورین را فقط ذر راستای اعمال جریمه مشاهده میکنند نه کم کردن ترافیک و... (1632522) (alef-13)
 
ابر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۴:۴۳
دوست عزیز به عنوان کسی که بنا بر وظیفه 17 ماه لباس سفید بر تن کردم ، ذکر چند نکته را ضروری می دانم
1. جریمه های رانندگان منبع درآمدی برای پلیس نیست که اگر بود اتهامات سر به فلک می کشید
تا آنجا که اطلاع دارم جریمه ها در سطح کشور به خزانه دولت و در تهران به حساب شهرداری واریز می گردد
2. تابلو های توقف ممنوع تنها ملاک برای عدم پارک نیست ( 15 متری تمامی تقاطع ها و تابلوهای عدم توقف، روبروی پل ها، روی خط های عابر، روبروی درب ها و البته هر جایی که باعث کندی تردد و سد معبر گردد(که البته بحث بر انگیز خواهد بود))
3. قسمت کوچکی از بد اخلاقی های پلیس را به بزرگی خود ببخشید و به پای خستگی و ... بگذارید. قسمتی را هم به پای سطح پایین سواد و فرهنگ برخورد و آموزش بگذارید.
4. تنها راه اعتراض به جریمه ها مراجعه به مراکز پلیس+10 و بعد از آن به ادارات اجرائیات (به گمانم 5 مرکز در تهران) است که مختص این کار هستند.
5. در مواردی که خودرو در مکانی که اصلا نرفته جریمه شده حتما پیگیری کنید زیرا احتمال جعل پلاک وجود دارد که موجب درد سر بعدی خواهد بود (1624927) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۴۸:۱۸
دوست عزیز بنده در تعطیلات عید نوروز گذشته سفری داشتم به کرمانشاه و از طریق جاده روانسر به سنندج رفتم در پلیس راه ورودی شهر سنندج سرباز وظیفه ای ایستاده بود که جلوی بنده را گرفت و درخواست مدارک کرد مدارکم کامل بود و هیچگونه مشکلی پیدا نکرد،پرسید تا حالا شده الکی جریمه شده باشی؟ گفتم چطور مگه؟ گفت مافوقم گفته هر جوری که شده حتی بیخودی جریمه کن ،البته بنده را جریمه نکرد ولی از این دستور ناراحت بود و میگفت باعث میشه مردم به ما فحش بدن و نفرین کنن از طرفی هم چاره ای نداشت و باید دستور مافوقش را اجرا میکرد. (1628201) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۱۲:۵۲
متاسفانه پلیس فاسد شده (1625229) (alef-6)
 
مال باخته
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۴:۱۵
سلام برای من در شهر گنبد کاووس 3 بار اتفاق افتاد که بی دلیل جریمه شدم 1- مورخ 91/07/25 ساعت 7:59 دقیقه برام ثبت شده بدلیل عدم استفاده سرنشین از کمربند 100000 ریال اما بعدا پرینت اثر انگشت (ورود و خروج) شرکت(محل کار) را گرفتم من همان روز ساعت 7:55 سرکار بودم جاب اینکه مسیر من خ طالقانی شرقی نیست من از سمت ترمینال میروم محل تخلف تا محل کارم 10 کیلومتر میباشد 2- صبح داشتم میرفتم سرکار پسر همسایه گفت داری منم داخل شهر پیدا میشم سوارش کردم یه خیابان قبل از فلکه پیاده کردم داشتم دور فلکه رد میشدم افسر دور فلکه گفت بکش کنار چرا مسافر کشی میکنی گفتم کدام مسافر اون پسر همسایه ام میباشد مگه سوار کردن همسایه خلاف است افسر گفت بهر دلیل نباید سوار میکردی بهمین سادگی اول صبح 200000 ریال جریمه شدم جالب اینکه برام 2قبض صادر کرد 1- عدم استفاده از کمر بند ایمنی توسط سرنشین عقب 100000 ریال در صورتیکه همسایه جلو نشسته بود 2- عدم توجه ایست پلیس 100000 ریال اونیکه نگهداشته بوده کی بوده ازش برگ 2 قبضه را گرفت.......... 3- عصر خیابان امام خمینی شمالی راهنما دادم تا از خودپرداز پول بگیرم تا تابلو ممنوع را دیدم منصرف شدم به حرکتم ادامه دادم بعد جلوتر افسر بودهگفت بکش کنار گفتم چرا گفت توقف ممنوع بود بابا منکه توقف نکردم خیلی راحت 200000 ریال قبض جریمه را داد دستم. جالب اینکه همین افسر 2 روز بعد توخیابان اصلی یهو دور زد بعد پشت سرش بودم وقتی بوق زدم چرا خودت خلاف میکنی به دستگاه جریمه را نشان داد گفت برو وگرنه جریه ات میکنم. (1625460) (alef-6)
 
آریابان
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۰۴:۴۶
چند وقت پیش ، در انتهای فرصت ، نرسیده به خیابون کارگر، پارک کرده بودم و پس از کمتر از نیم ساعت که برگشتم دیدم که ماشین جریمه شده ؛
خوشبختانه جناب افسری با دفترچه ای در دست ، در تقاطع کارگر- فرصت دیده می شد ؛ به طرف ایشان رفتم و پرسیدم که چرا من جریمه شده ام ؟!؟!؟!؟ از همون داخل خیابون کارگر ، اشاره ای به خیابون فرصت کرد و گفت به آن دلیل . من به آنجا که اشاره می کرد ، نگاه کردم و در کمال تعجب تابلوی " توقف ممنوع " را مشاهده کردم که رویش به طرف خیابون کارگر بود و طبیعتا پشت !!!! تابلو از داخل خیابون فرصت دیده می شد؛ در کمال تعجب و ناباوری از افسر پرسیدم که آیا باید تابلو را از شیشۀ جلو دید و یا از توی شیشۀ عقب و به وسیلۀ آینه ؟!؟!؟!؟!؟
پاسخی که به من داده شد بر انباشته ای از شگفتی هایم افزود ؛ آقای افسر فرمودند : این تقصیر مسافر- کش !!!! هاست که تابلو رو می چرخونند و جهتش رو از " فرصت " تغییر می دهند ؛
از ایشون پرسیدم پس تقصیر رانندگانی که اصلا روحشون هم از وجود چنین تابلوئی خبر نداره ، چیست ؟!؟!؟!؟
پاسخ ایشون به ناگاه ، " گنه کرد آهنگری در .....، .....مسگری در شوشتر....." را به یادم آورد ؛
به گفتۀ ایشون ، راننده که از ماشین پیاده شد ، باید پس از چند قدم که طی کرد رو به عقب بچرخد ، تابلو را از جهت مخالف رؤیت کند و بفهمد که " توقف ممنوع " پارک کرده و ماشین رو برداره ، وگر نه ........!!!!!؛ (1625861) (alef-10)
 
باقری
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۲:۱۳
جالبتر از همه این است که من یک روز با چند مهمان خارجی برای قدم زدن به پارک لاله رفتم.وقتی که خواستم ماشین را پارک کنم برای اطمینان بیشتر از پلیسی که آنجا بود سئوال کردم و او با اطمینان گفت اشکالی ندارد.اما بعد از مدتی که ریز چریمه هایم را گرفتم دیدیم که 2 جریمه در آن محل و همان زمان برای من صادر شده وجالب اینکه کد مامور هر 2 جریمه هم یکی بود.به قول یکی از دوستان مبلغ جریمه مهم نیست.فریب مردم به هر شکل برای درآمد زایی بسیار زشت است!!!! (1626219) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۸:۰۹
مال پاركبان هست طبق قانون تا 30 مين اول مجانيه ولي.............. (1626253) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۰:۴۸
باسلام اگرازمغازه داران ان محله باشی وپسرخوبی هم باشی میتوانی ماشینت راتااخرشب درب مغازه ات پارک کنی وفقط!!بستنی _ابمیوه وچیزهای صلواتی تعارف کنی!!حالامتوجه شدی (1626317) (alef-13)
 
هوشنگ
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۴۴:۱۵
علاوه بر تابلو باید به خط ممتد کنار خیابان هم توجه می کردید. (1626545) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۴:۲۴
منم دانشجوی شهید بهشتی هستم یه ددفعه با ماشین رفتن دانشگاه و کنار بلوار پارک کردم . وقتی اومدم 30 تومن جریمه شده بودم و همین طور سایر ماشین ها که کنار بلوار بودند. اگر اونجا ممنوع هست چرا تابلو نداره ؟؟؟؟ (1626606) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۲۱:۳۲
پلیس محترم راهنمایی ورانندگی در مسیر کرمانشاه سنندج به علت اینکه سرعت خودرو بنده در حین سبقت از خودرو دیگر ده کلیلومتر بیشتر از سرعت مشخص شده در آن مسیر بوده است را یکصدهزار تومان جریمه کرد آیا با سرعت معمولی می توان در مسیری که حداکثر سرعت95 کیلومتر است از یک تریلر که طول آن برای همه قابل درک است وسرعت آن در حدود هشتاد کیلومتر بود سبقت گرفت ؟ آیا مدت زمانی که خودرو اینجانب با سرعت 95 کیلومتر در حال سبقت از این تریلر باید سپری کند برای پلیس محترم قابل درک است آیا با ترافیک بالای جاده های دو طرفه می توان این مدت را در سبقت سپری نمود؟ (1627007) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۴۸:۵۱
من دو ماه پیش از فرعیمیخواستم وارد اصلی بشم به علت پارک در ابتدای تقاطع دید کافی نداشتم تا جایی که بتوانم دید داشته باشم جلو رفتم و کامل ایستادم در یک لحظه پژ ویی با 80 تا سرعت بدون ترمز به ماشین زد ( یا خواب بود یا حواسش نبود) وگرنه برای هر کاری جز تادف راه داشت . به مامور نحوه حادثه را گفتم گفت مقصری گفتم چرا ماشینهای پارک شده اطراف تقاطع را جریمه نمیکنید که تقاطع دید داشته باشد گفت تابلو ندارد گفتم در ایین نامه هست گفت ما با تابلو کار داریم گفتم چرا تابلو نمیزنید گفت کار ما نیست در اخر سر یک جریمه هم برای ما نوشت و رفت توصیه میکنم تا جایی که میتوانید از فرعی نرید اگر ماشینی که در اصلی است خواب هم باشه مقصرید . در ضمن باید بگم که افرادی که در ان تقاطع زندگی میکنند همه کارشناس شدند چون به قول خودشان هر روز انجا تصادف میشد. یک بام و دو هوا اینه ....؟ (1627550) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۰۴:۴۳
در منطقه شمیران نو تو کوچه ما ،چون جلوی پل خودمان گذاشتیم جریمه کردند و ما خیلی عصبانی هستیم لذا قطعاً پلیس های عزیز بدانند جزای جریمه هایی رو که از مردم با لاخص پایین دست جامعه میگیرند در دنیا و آخرت باید پس می دهند (1628077) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۴:۰۷
همه افرادی که گواهینامه دارند حتما آئین نامه را خوانده و امتحان داده اند.
حریم تقاطع، میدان، پل 15 متر ( به اندازه طول سه ماشین) است و هیچگونه تابلویی هم برای حریم تقاطع و.... وجود ندارد. در صورت پارک کردن در این حریم جریمه خواهید شد که کد جریمه هم 1100 است. این مسئله با توقف مطلقا ممنوع و یا پارک ممنوع متفاوت است. ( سرباز وظیقه سابق راهنماییی) (1628286) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۸:۵۴
من یک جا همین مسئله داشتم وقتی اعتراض کردم گفت میتونم واعمال قدرت میکنم جالبه اعمال قدرت نه اعمال قانون! (1629138) (alef-13)
 
یهنام
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۰:۲۸
من در تاربخ 92/1/2 یعنی دوم فروردین در بزرگراه یادگار با سرعت 85 جریمه شدم. بعد از تعطیلات (یعنی 17 ام) دیدم یه سری بنر تو اتوبان ها نصب شده که سرعت شمال یه جنوب اتوبان ها شده 80 تا. حالا 40000 تومان جریمه مونده رو دستم (1629560) (alef-13)
 
هموطن
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۹:۳۲
بله درد دل این عزیز درد دل خیلی هاست. دقیقاً به همین سبک بنده چند روز پیش در شهرستان شبستر از شهرهای آذربایجان شرقی که برای مسافرت رفته بودم،جریمه شدم. در کوچه ای از یک خیابان (پاسداران) که هیچ علائمی دال بر توقف ممنوع نداشت؟ (1629599) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۵۶:۵۹
با سلام خدمت شما هموطن گرامی
کسی که این کار را می کند باید وجدان نداشته باشد. چون من موتورسیکلت دارم. چطور می شود در یک روز و و یک ساعت و یک دقیقه من هم در جای ممنوع پارک کرده باشم و هم کلاه ایمنی نداشته باشم. تازه ما نمی دانیم در خیابان ها کجا پارک کنیم. در پیاده روی خیابان امام خمینی (ره) جلوی درمانگاه فرهنگیان و همچنین در ضلع شمالی میدان بهارستان مقابل بانک تجارت کنار خیابان من را جریمه کردند. آیا این عدالت است یا ؟؟؟؟؟!!!!!!
پیدا کنید عدالت زمان امام علی (ع) را !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چون مسئولین ما همه چیز را با عدالت آن بزرگوار مقایسه می کنند. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1629795) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۶:۱۱:۱۱
ساعت 9 شب اس ام اس اومده چهار ماه از جریمه شدن شما میگذره اگه تا یک ماه دیگه برا پرداخت یا اعتراض اقدام نکنید گواهینامه شما ضبط میشه.
رفتیم خلافی گرفتیم میبینیم جایی جریمه شدیم که اصلا نبودیم و مبلغ هم دو برابر شده.
بیخیال جریمه و مبلغ فقط موندم چرا همون روزی که جریمه نوشتن اس ام اس ندادن که بریم پیگیری کنیم لا افل دو برابر نشه. (1629860) (alef-13)
 
Arsam
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۸:۴۴:۵۳
من سال 87 یک خودروی روآ خریدم، و چون از درب کارخانه تحویل گرفتم و منزل در بوشهر بود و در آن زمان بیمه و کارت ماشین بعداً صادر میشد، با سند ماشین و برگه موقت بیمه راهی جاده شدیم...
در یاسوج یک پلیس جلوی مارا گرفت و توضیح دادیم که شرایط خرید خودرو بدین گونه است، پلیس در جواب فرمود: حالا بذار یک جریمه بکنم...! (1630318) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۲:۴۳:۵۲
خوب وقتی به سرباز بیچاره میگویند اگر روزی دوتا دفترچه جریمه ننویسی شب بازداشتی معلومه از ترس جونش الکی هم که شده مینویسه (1631064) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۵:۲۰
براي من هم دقيقا همين اتفاق در خيابان ميرعماد كه توقف ممنوع نمي باشد افتاد (1624156) (alef-1)
 
g
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۷:۱۳
من هم در خيابان 16 آذر همين طور جريمه شدم جالبه که دو ماشيني که من بينشان پارک کرده بودم جريمه نشده بودند!!!!؟؟؟؟ (1624167) (alef-1)
 
صابر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۸:۵۲
بنده سخن دوست عزیز را تائید می کنم.بنده جانباز هستم چند روز پیش در خیابان 16 آذر نزدیک بنیاد شهید پارک کردم و در جایی که پارک کردم هیچگونه تابلو و منع قانونی وجود نداشت .وقتی از بنیاد بیرون آمدم دیدم تنها اتومبیل من که پلاک مخصوص دارد جریمه شده و اتومبیلهای عقب و جلویی جریمه نشده بودند.جای تاسف دارد جدا. به کجا باید شکایت نمود ؟ ایمیل بنده m11247@live.com (1625323) (alef-6)
 
مهدي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۷:۲۱
در شهر قدس (قلعه حسن خان ) با همسر و فرزندم براي خريد به خيابان عوارضي رفته بودم و در جلوي مركز خريد ميلاد ماشين خودم را پارك كردم بعد از اينه خريدم تمام شد و خواستم سوار ماشينم شوم برگه جريمه را ديدم به سربازي كه آن نزديكيها بود اعتراض كردم و بعد از مشاهده قبض گفت برگه جريمه توسط ماموران كشيك صادر شده كه بعداز چند لحضه در ميدان آزادي (قنات ) افسر مربوطه را پيدا كرده و اعتراض نمودم كه سرهنگ تمام و رييس راهنمايي و رانندگي شهر قدس بعد از اعتراض گفت در مكان مورد نظر تابلوي پارك ممنوع نصب شده ، اعلام كردم كه چنين تابلويي در محل مورد نظر وجود ندارد كه در نهايت لطف فرموده و گفتند خدا روزي تو جايه ديگه بده از اون روز به بعد دخترم نسبت به هرچه پليس و مامور نظامي بد بين شده و خودم نيز كه بماند. (1625698) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۸:۵۸:۱۳
این یک حقیقت محض است که براتون مینویسم رقم جریمه دارای ارزشی نیست ولی بنده یک ماشین در سال 88 خریدم که به دلایلی از اون استفاده نمیکنم چند وقت پیش برای عدم خلاف رفتم دیدم 104000 تومان خلافی داره که 24000 تومان را قبول داشتم ولی 2 تا 40000 تومان توی سال 91 تو پردیس برام جریمه نوشتن که من تا حالا اصلا به پردیس تو عمرم نرفتم. رفتم راهنمایی رانندگی میگه نه درسته مال ماشین خودته . جالب اینکه این ماشین کل سال هم در پارکینگ خانه خوابیده است. شما قضاوت بفرمایید (1624171) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۰۱:۳۴
این موضوع برای منهم اتفاق افتاده. وقتی به پلیس که اتفاقا در محل هم حضور داشت اعتراض کردم که تابلو توقف ممنوعی وجود ندارد گفت پلیس می تواند به تشخیص خود محل توقف ممنوع را تعیین کند. و به قانونی در این زمینه اشاره نمود. (1624188) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۰۱:۳۸
بابا دلت خوشه من اصلا رشت نرفتم برام جريمه اومده رفتم اعتراض كردم ميگه قابل قبول نيست شما بفرمائيد چه كنم تازه گفتن تمام جرائم سال 90 به ماخذ همان عدد و ديگر دوبرابر نيست آنهم دروغ بود (1624189) (alef-1)
 
افشار
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۰۳:۳۶
با سلام.متاسفانه بنده با 4 قبض 40000 توماني به درب منزل مواجه شدم كه دوقبض آن به فاصله ده دقيقه در جاده با سرعت 75 كيلومتر ثبت شده است.اگر در جاده با اين سرعت رانندگي كنيد باعث تصادف مي شود.اين آيتم ها باعث درد و رنج مردم ميشود.بخدا مردم گرفتارند ما ديگر بيشتر عذابشان ندهيم.(لطفا اين نظر را درج نماييد) (1624198) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۲:۰۵
دوست عزيز تمام جاده ها علاوه بر اينكه داراي يك حداكثر سرعت هستند يك حداقل سرعت هم دارند و اگر شما ار اين حداقل سرعت آهسته تر حركت كنيد قطعا باعث ايجاد حادثه خواهيد شد. (1624609) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۰۵:۰۷
من هم یکبار در جاده به بهانه سبقت غیر مجاز بی دلیل جریمه شدم

در حالی که من در نقطه ای سبقت گرفتم که خط وسط جاده منقطع بود و ماشین پلیس پشت سر من حرکت میکرد و من قبل از انجام سبقت توی آینه او را دیده بودم، پانصد متر جلوتر مرا متوقف کرد که سبقت غیر مجاز گرفتی

هرچه گفتم خودت پشت سر من بودی و دیدی در آن نقطه، خط وسط منقطع بود گوشش بدهکار نبود، گفتم بیا دور بزنیم بریم با هم ببینیم گفت بذار اولت جریمه ات رو بنویسم بعد میریم میبینیم!!!!!

من که راضی نیستم اون دنیا ازش نمیگذرم. (1624206) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۳:۵۲
اتفاقی مشابه برای من در جاده رخ داد وعلی رغم توضیح من پلیس جریمه خود را نوشت.در صورتیکه قبول داشت اشتباه است. (1624619) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۵:۵۹
برای من هم همین اتفاق افتاد تو شمال میخواسا 100 تو.ن جریمه کنه با نمره منفی و پارکینگ در ادامه افسر محترم فرمودند 50 تومان نقدی میتونی حساب کنی
من هم چاره ای نداشتم برای جلوگیری از توقیف ماشین یه ایران چک ناقابل نقدی تقدیم افسر وظیفه شناس کردم (1627353) (alef-13)
 
شهروند بی دلیل جریمه شده
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۰۸:۴۳
برادر عزیز برای من یک اتفاق عجیب تر افتاده . برای انجام آزمایش به بیمارستان میلاد مراجعه کردم جای پارک اصلا نبود و پس از 4 دور گردیدن در محوطه حیاط و پارکینگ از پارکبان بیمارستان خواهش کردم یک جای پارک برایم پیدا کند . در نظر داشتم که پولی به او بدهم . او به من گفت در گوشه ای بایستم و پس از یک ربع یک نفر رفت و من در آن محل پارک کردم . پارکبان هم چیزی نگرفت . بعد از انجام کارم وقتی خواستم سوار ماشین شوم با یک جریمه 30 هزار تومانی مواجه شدم از پارکبان پرسیدم این دیگر چیست او گفت هر چقدر تلاش کرده پلیس متقاعد نشده و گفته دیگر در این محل ماشین پارک نشود چون باعث کندی تردد می شود ؟؟؟!!! در آن مکان هیچ تابلویی نبود . حتی پارکبان هم اطلاع نداشت که پارک کردن در آن محل ممنوع است . خلاصه با شماره 197 تماس گرفتم یادم نیست به همان شماره یا شماره ای که به من دادند شکایتم را مطرح کردم پس از 10 روز برای پیگیری مجددا تماس گرفتم و یک خانم عصبانی گفتند که حتما در آنجا پارک ممنوع بوده !! وقتی توضیح دادم ماجرا چه بوده با همان عصبانیت گفتند باید به اجرائیات راهنمایی و رانندگی حضورا مراجعه کنید و حاضر نشدند حتی شماره تلفن آن محل رابه من بدهند!!!؟؟ یعنی باید یک روز مرخصی می گرفتم و حضورا مراجعه می کردم . آیا بشود یا نشود !!!
محل تخلف : بیمارستان میلاد
کد تخلف 2101 ( هر نوع تخلف که منجر به سد معبر و یا اختلال در عبور و مرور گردد .
شمار جریمه : 3546223942
تاریخ 24/4/92 (1624225) (alef-1)
 
دلسوز
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۱۴:۲۸
اداره تنبیه رانندگان نه اداره راهنمایی ورانندگی.....اصلا چیزی به اسم راهنمایی کردن ویا تذکر دادن وجود ندارد.برگه جریمه نعوذ باله وحی پلیس است وردخوردندارد..هیچ فریادرسی نیست.مامورهم مقصرنیست اگردفترچه را تمام نکند متهم به کم کاری ازسو ی مسئول ارشد ودرنتیجه مسئول ارشد ازفرماندهی استان بازخواست می شود که نیروهای شما کم کار هستند درنتیجه ماوموربدبخت هم باید دین وایمان خودرا فدای کارش بکند تا همگان ازهم راضی باشندوبعدهم یک اماربالا بلند دررسانه ها ارائه می دهند که بله این کارو زحمت شباته روزی پرسنل است وانجام وظیفه درحق مردم .........دستتان درد نکند....حتما چاپ کنید عین واقعیت است (1624248) (alef-1)
 
کیان
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۱۵:۰۷
متاسفانه این اقدام پلیس راهنمایی ورانندگی گریبان همه را گرفته است ، چندی پیش در یکی از سایت ها خواندم که از طریق اینترنتی می توان خلافی خودرو خود را چک کنید،کنجاو شدم وارد سایت شدم و با وارد کردن اظلاعات خواسته شده با کمال تعجب دیدم 107000 تومان بابت توفق دوبله در خیابان انقلاب 100 هزارتومان و صحبت با تلفن همراه در میدان آزدی 7000 تومان جریمه شدم،روز بعد به پلیس +10 مراجعه کردم تا اطلاعات بیشتر و در صورت امکان اعتراض کنم ، در سیستم انها فقط پارگ دوبله قید شده بود و اثری از جریمه دوم نبود برای اعتراض هم گفت اول 2500 بدهید پرینت بگیرم، سپس گفت حق اعتراض نداری چون 2 برابر شده است؛گفتم اصلا از اول سال تا به حال از میدان انقلاب به ان طرف رد نشدم، گفت به من مربوط نیست از این اشتباها می شود ومن کاره ای نیستم،گفتم کجا اعتراض کنم که این جریمه مال من نیست؛ آن محدوده دوربین دارد می تواند صحت گفته های مرا تایید کند، گفت من نمی دونم فقط باید پرداخت کنید.
سری به سایت محترم راهنمایی و رانندگی زدم جایی و یا شماره ای برای اعتراض پیدا نکردم.
خوب است مسئولان محترم کمی انصاف داشته باشند چرا باید 100 هزارتومان بی خود وبی جهت پرداخت کنم. مسئول محترم من یک کارمند حقوق بگیر معمولی خط فقری هستم مثل شما حقوق آنچنانی نمی گیرم.
امیدوار م گوش شنوایی باشد و کسی این حر فها را بشنود باور بفرمایید تا به چندین با ر به این شکل پول الکی پرداخت کرده ام. (1624251) (alef-1)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۱۵:۱۲
باسلام این مسئله به نظربنده واقعیت دارد . اینجانب سال گذشته در جاده ایلام حوالی فرودگاه با سرعت 80کیلومتر درحرکت بودم ناگهان یکی از پشت درخت کاجی بیرون آمد وایست داد بنده هم ترمز کردم دیدم مامور راهنمایی ورانندگی است وکارت ماسین وگواهینامه مراگرفت وچهل هزارتومان جریمه کرد علت جریمه راپرسیدم گفت سرعت غیرمجاز گفتم این مسیر که تابلو سرعت نداره وسرعت دراین جاده های بزرگ حداقل 90تاهست گفت نه شما باید 40تا میرفتی گفتم من ازکجا بدانم شما که تابلوی نداری درمسیر با بی شرمی گفت همین که هست به ما گفتند جریمه کنید وهرجا رفتم به در بسته خوردم (1624253) (alef-1)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۱۶:۴۹
برای بنده نیز اتفاق مشابهی در نزدیکی دانشگاه شریف افتاد.
یک پنج شنبه که بنا به دلیلی با یکی از اساتیدم قرار ملاقات داشتم با آنکه در محوطه ای پارک آزاد پارک کردم ولی بعد از بازگشت با برگه جریمه مواجه شدم که برایم بسیار دردناک بود.

اگر آدم تخلف کند خود را سرزنش می کند اما وقتی خلافی نکرده ای چرا باید جریمه شوی و تازه هیچ راهی هم برای احقاق حق نداشته باشی !؟ (1624260) (alef-1)
 
الهه
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۲۵:۳۳
براي من هم پيش آمده. خوب است اگر به اين موضوعات پرداخته شود. (1624311) (alef-1)
 
صبا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۲۹:۰۲
چند وقت پیش اتومبیل خواهرم به همین دلیل به پارکینگ منتقل شده بود و او هر چه میگفت در آن منطقه تابلوی پارک ممنوع وجود ندارد حتی ما هم باور نمی کردیم تا اینکه با رفتن به محل مورد نظر و ندیدن تابلوی پارک ممنوع فهمیدیم که بدون دلیل باید مبلغ هفتاد هزار تومان بدهیم و یک روز کامل هم از کار و زندگی بیافتیم تا اتومبیل از پارکینگ خارج شود. (1624331) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۲۹:۲۹
یک میلیون و ششصد هزار تومان جریمه برای من صادر شده
از لاین عوض کردن داخل تونل گرفته تا سرعت بالای 40 کیلومتر در جاده هراز! و کشیدن سیگار در حین رانندگی
اکثر دوستانم که برای دریافت برگ عدم خلاف مراجعه میکنند هم چنین مشکلاتی دارند
من نمیگم اینها خلاف نیستند
ولی آخر کی تو جاده هراز نزدیک تونل ناگهان سرعتش رو از 110 کیلومتر به 40 کیلومتر میرسونه؟
یا عوض کردن لاین در تونل رسالت وقتی لاین روبرو بسته است ...
یا به چه حقی با دوربین درون ماشین من رصد میشه؟
اینها واقعن قلک شدند برای دولت بی بودجه؟
ما باید تاوان ندانم کاری های سیاستمدارهامون رو بدیم؟ (1624336) (alef-1)
 
جويا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۱:۱۳
موضوع ديگري كه پليس بر خلاف نص صريح قانون اساسي با تبعيض اقدام به جريمه مي كند استفاده از شيشه دودي در اتومبيل هاي ساخت داخل است. قانون اساسي همه را در قبال قانون برابرمي داند بعبارت ديگر دارنده ماشين خارجي و ايراني تفاوتي با يكديگر ندارند اما دارنده خودرو داخلي با شيشه دودي در ايران جريمه مي شود اما دارنده خودرو وارادتي نه و اين مصداق بارز تبعيض است و قابل شكايت و پيگرد از طريق ديوان عدالت اداري !!!
اين اقدام ناصواب علاوه بر اعمال تبعيض خواه ناخواه در تشويق مردم به استفاده بيشتر از خودروهاي خارجي نيز موثر است و اين عمل جز تشويق واردات و حذف فرصت هاي شغلي ارمعان ديگري در پي ندارد.
استدلال پليس راهنمائي در عدم استفاده از شيشه هاي دودي زير 40 درصد نيز در مملكتي كه آفتاب سوزان دارد مزخرف است. با اين شيوه و استدلال پليس به گمانم كم كم مردم مجبور شوند داخل خانه هاي خود را نيز در معرض ديد پليس قرار دهند تا امنيت آنان مثل نظم و حساب و كتاب موجود در رانندگي كشور كامل بر قرار شود.!!!!

براي فرهنگ سازي ابتدا خود پليس بايد قانونمند شده و مشكلات قوانين موجود نيز بر طرف شود. (1624342) (alef-1)
 
امید
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۸:۱۳
بله یک مورد هم در خصوص استفاده از لامپهای زنون که در خودروهای خارجی جریمه نمیشه ولی در خودروهای داخلی جریمه میشه . تازه من خودم خودرو 206 صندوق دار داشتم و لامپ من فقط سفید بود اصلا رنون نبود ولی جریمه شدم (1632656) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۴:۱۷
اين اتفاق براي بنده هم افتاد و دقيقا در منطقه قيطريه جايي كه هيچ تابلو پارك ممنوعي نبود بنده جريمه شدم . البته بعد از حدود 6 ماه در اون منطقه تابلو گذاشته شد ولي اتومبيل من به هيچ عنوان سعد معبر نكرده بود و بين 20 اتومبيل ديگه پارك شده بود كه همگي جريمه شدند بدون آثاري از تابلو پارك ممنوع (1624352) (alef-1)
 
A.M
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۴:۴۷
بنده نیز چندبار بدون اینکه تابلو و علایمی باشد جریمه شدم. از هیچ راهی هم نتونستم پیگیری کنم.
مرسی الف.امیدوارم مسئولین پاسح بدهند.
منکه راضی نیستم. اون دنیا باید پاسخگو باشند.. (1624357) (alef-1)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۷:۳۹
چيز تازه اي نيست سالهاست جريمه هاي واهي مردم را شاكي كرده است (1624365) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۸:۲۰
عزیزم پلیس راهنمایی ورانندگی در ایران باید پلیس جریمه نامیده شود و الحق که به این وظیفه خود به نحو احسن عمل می کنند از ایشان کمال تشکر را داریم!... آرش (1624375) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۳۹:۰۲
متاسفانه علاوه بر اینکه جریمه های بی حساب به پای رانندگان نوشته میشود
هیچ مرجعی هم برای بررسی وجود ندارد
و پلیس به بی قانون ترین نهاد در کشور ما تبدیل شده که بههیچ نهادی پاسخگو نیست
رفتار زشت ماموران پلیس در برخود با مردم چه در امور انتظامی و چه در امور راهنمایی و رانندگی باعث شده من به سهم خودم سه سال پیاپی از پرداخت مالیات طفره برم
حتی درصورت تعطیل شدن کسب و کارم هم حاضر به پرداخت مالیات نیستم تا وقتی که در قبال مالیات دریافتی به من خدمتی ارایه بشه
موبایل خواهرم رو در خیابان دزدیدند و به کلانتری شکایت برده که اونجا ازش درباره حجابش بازخواست کردند
اونوقت از من مالیات هم میخواهند (1624382) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۳:۴۳
سلام
در خلافی ماشین من 3 تا جریمه اومده مبنی براین که در محدوده طرح ترافیک بوده ام ،با تلفن همراه صحبت میکردم و به اخطار پلیس توجه نداشتم و تاریخ و ساعت این سه جریمه در یک روز و ساعت 8:30 صبح است. ضمن این که درآن روز من اصلا در خیابان نبوده ام و صبح ساعت 7:30 رفتم شرکت و ساعت 18:00 برگشتم طبق کارت ساعت اداره و مسیرم اصلا در طرح نیست این درد رو به کی بگم؟؟؟ (1624404) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۴:۳۳
اين اتهام نيست ، واقعيت است .
افسران هر روز آن دفترچه كذايي را تحويل مي گيرند و در پايان روز بايد خالي تحويل دهند (1624407) (alef-10)
 
حسین یرسبز
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۴۳:۳۹
بنظرمن پلیس راه وراهنمایی ورانندگی ازاین طریق منبع درآمدخوبی راپیداکرده اندوبیشتردرآمدزایی وکمک به تحقق درآمدهای پیش بینی شده برای کمک به بودجه راهورناجا است تا هدف بازدارنگی رانندگان از تخلف!!برای گواه مدعایم اینکه زحمت بکشید وتشریف بیارید برج سازی وساخت وسازی که در شهرک آزمایش در حال انجام است رامشاهده کنیدوببینید که هزینه این پروژه ها ازکجاتامین میشود!برج اصلی که برروی بام آن باندهلیکوپتر قراردارد وسه برج دیگردرکنارهمین برج!! (1627704) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۷:۲۵
اینکه بدیهی است. کسی نمی تواند منکر شود که در جاده ها هم در بخش های خطرناک جاده خبری از پلیس راه نیست ولی قسمتی از جاده که مثلا سرازیری و یا خلوط و باز است و بعضا سرعت ماشین از حد مجاز بالاتر می رود دوستان پلیس راه در کمین هستند تا متخلف را جریمه سنگین کنند. لطفا در پی تکذیب بر نیایید که مردم همه این موارد را در جاده ها مشاهده می کنند (1624416) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۸:۱۹
یکبار ما از بزرگراه قزوین داشتیم می آمدیم تهران، یک جا پلیس را دیدیم و ماشینمان را نگه داشتیم که یک سوالی بپرسیم، پلیس آمد گفت سرعت شما غیر مجاز بود، از آنجایی که من چشم از سرعت سنج بر نمی دارم و می دانستم که سرعتمان 110 بوده، گفتم سرعتمان 110 بوده، پلیس گفت به جان بچه ام 123 بوده، گفتم فیلمش را بیار، گفت همین سرعت بوده، گفتم برو پاکش کن، بعد هم آدرس را گفت و رفت! چون هیچ حرفی نداشت و دروغ گفته بود. (1624423) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۸:۳۵
اگر بنده روزي كاره اي شدم پليس با تفكر فعلي را جمع مي كنم چرا كه هرجا آرامش هست دوامنيت ورواني ترذافيك هست خبر از پليس نيست وهر جا شلوغي ودرگيري وترافيك وبي نظمي است پاي پليس در ميان است چرا كه هدف پليس رسيدن به پول ومادي است نه آرامش ونقس محتوايي پليس وهمچنين اكثر افراد پليس عقده اي ومريض هستند البته اين موضوع به مسئولين ارشد پليس مرتبط مي باشد ونتيجه مي گيريم كه پليس از محتواي نام واهداف خو د خارج شده است وباعث بي اعتمادي مردم شده است. (1624425) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۸:۳۸
متاسفانه حضور پلیس در سطح شهر و راهها فقط وفقط برای افزایش درآمد نیروی انتظامی است
اکثر دوربین ها و تابلوهایی که نصب می شوند برای افزایش جریمه می باشند نه در مناظق حادثه خیز برای کاهش تصادفات.
به عنوان مثال در کوچه کنار ترمینال صفه اصفهان که یک کوچه فرعی می باشد و تقریبا بدون تردد و پارک کردن در آن هیچ محدودیت ترافیکی ندارد تابلوی توقف مطلقا ممنوع زده اند فقط به خطراینکه مردم به زور از پارکینگ ترمینال استفاده کنند و یا در جاده کمربندی شاهین شهر یک تابلو محدودیت سرعت 60 کیلومتر نصب کرده اند و دقیقا بعد از آن پلیس با دوربین ایستاده است برای جریمه کردن یکی نیست بگه سرعت تو اتوبان داخل شهر 60 کیلومتر هست یا حداقل باید 80 کیلومتر باشد اما وقتی اعتراض میکنی برادران پلیس میگن مگه تابلو رو ندیدین ولی آیا واقعا تابلوهایی که نصب می شود چقدر کارشناسی شده است؟!!!!
البته از یک نظر واقعا کارشناسی شده اند از نظر افزایش درآمد نیروی انتظامی
تمام کوچه های اطراف پارکینگ ها توقف ممنوع، تمام دوربین های کنترل سرعت در سراشیبی جاده ها نه در مناطق حادثه خیز است و ... (1624426) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۴:۴۰
در تبریز سالیان سال برخی خیابان ها توقف ممنوع و پارک ممنوع بودند و بسیاری از بابت چنین تخلفاتی جریمه شدند. تا این که طرح پارکبان اجرا شد و همان محل ها با پرداخت مبلغی اندک به مکانی مجاز برای پارک تبدیل شدند. یعنی یا قبلا دلیلی فنی برای ممنوعیت پارک وجود نداشته است یا با پول ضرورت ها از بین می روند.
مسائلی اینچنین (مثلا حداکثر سرعت 50 در یک جاده ترانزیت) باعث می شود که اعتماد به علایم از بین رفته و رعایت مقررات صرفا به خاطر احترام به قانون یا ترس از اعمال قانون و بدون اعتقاد و اعتماد انجام شود. (1624716) (alef-10)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۴۹:۰۴
با سلام ماشين من علي رغم اينكه داراي آرم ترافيم هست چند بار به دليل ورود به منطقه عير مجاز جريمه شده ام
جالب است در اين اداره همه چيز الكترونيك شده اما اين موارد كه خيل راحت امكان چك كردن دارد، الكترونيك نيست! (1624431) (alef-10)
 
Armin
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۹:۴۹
یکی نیست ب شما خانوم محترم بگوید شمارو چه به طرح ترافیک.
دستشون درد نکونه که جریمتون کردند (1625498) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۷:۳۰
ببخشید مگه شما این خانم را می شناسید؟ (1626614) (alef-10)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۳۷:۵۸
آقای عزیز
گرفتن آرم طرح ترافیک شرایط و ضوابط خاص خودش را دارد.
کسی که طبق قانون واجد شرایط گرفتن آرم طرح ترافیک میشود حتما دلایل و مدارک کافی برای این منظور ارائه کرده است.
شما که هستید که خانوم یا آقا بودن را ملاک برای این موضوع میدانید.
شرم کنیییددد ...
گفتن یا نوشتن هر حرفی بار قانونی دارد... (1626709) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۱:۲۱
پلیس پاسخگو وجود خارجی نداره
همش با بد رفتاری و بی منطقی حرف ناحق خودشون را به زور به کرسی مینشونن
شکایت هم معنی نمیده
برای من جریمه اومد ساعت 9:11 دقیقه توی اهواز و 9:28 دقیق همون روز توی شاهرود!!
رفتم شکایت کردم گفتن وارد نیست!!
اخه شما بگین هوا پیما هم میتونه تو این 27 دقیقه از اهواز بره شاهرود؟ (1624447) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۸:۴۹:۳۸
هواپیما نمی تواند ولی پلیس میتواند!!! شاید شما طی الطریق کردید!؟ (1630329) (alef-15)
 
شاکي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۱:۳۰
در تاريخ 1392/04/22 از غرب به شرق اتوبان حقاني در حرکت بودم که در نزديکي ساختمان کتابخانه ملي، نيروي زحمتکش راهنمايي و رانندگي توسط دوربين سرعت سنج خود تردد خودرو‌ها را رصد مي‌کرد(وقايع را بخاطر اينکه من از اين اتوبان در سال يکي دو بار تررد ميکنم کاملاً بخاطر دارم) بدون هيچ علامت و نشاني از کنار آنها گذشتم بعد از چند وقت که از طريق پيامک خلافي خوردوام رو گرفتم در کمال تعجب دوبرگي سرعت خارج از حد مجاز تا 30 کيلومتر در ساعت به مبلغ 40.000 تومان صادر نموده است.اين در حالسيت که اگر فرمان توقف ميداد حتما توقف ميکردم.
متاسفانه چون نميتونيم اين موارد رو به اثبات برسونيم همه چيز رو واگذار ميکنيم به وجدان پاکشان که انشاالله همينطور هم خواهد بود. (1624451) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۴:۳۲
پلیس من را در اکباتان جریمه کرد که چرا ورود ممنوع می آیی. گفتم خب من تابلویی ندیدم. گفت تابلو نداره، باید از جهت ماشین ها می فهمیدی. اون موقع بود که من فهمیدم چقدر نفهمم.
پلیس فقط به دنبال کار راحت است مثل جریمه ماشین پارک شده وگرنه با رانندگان متخلف که ترافیک شهر را به این روز انداخته اند خیلی کاری ندارد. (1624468) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۶:۳۷
بنده در شهر بوشهر نیز با این مشکل روبرو شده ام که بدون وجود تابلو پارک ممنوع و با کدی که در پشت برگ جریمه وجود ندارد جریمه شدهام (1624482) (alef-13)
 
صادق
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۰۹:۵۶:۵۸
سلام دوست عزیز بنده هم به همان دلیلی که رفته بود بیرون از خونه رفتیم ترکیه از قیمت مناسب اتیکت دار کالا که بگذریم سهوا در جایی که توقف ممنوع بودماشین رو پارک کرده بودیم برگشتنی دیدم پلیس برف پاکن ماشین رو بلند کرد ورفت ازدو تا جونی که تو پیادرو صحبت میکردند پرسیدم معنی این کار پلیس رو گفتند یعنی تا حدود نیم ساعتیاید ماشن رو برداری والا به پارکینگ منتقل میشود ولی متاسفانه تو مملکت ماپلیس دنبال کوچکترین فرصت هستند که جریمه کنند وبعضا هم با لحنی تحقیر امیز .توهین امیز (1624484) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۵:۴۷
من در شهر کارس ترکیه به علت شک در صحت مسیری که طی می کردم خودرو را کنار زده و غافل از تابلو توقف ممنوع نقشه را برای بررسی مسیر باز کردم چند دقیقه ای بعد همسرم تذکر داد که پلیس ظاهرا به سمت ما می آید و ما کنار تابلو هستیم. با خودم گفتم الان یک جریمه سنگین می کند و البته تصمیم گرفتم بدون چانه زدن عذرخواهی کرده و جریمه را بگیرم.
پلیس بسیار مودبانه بعد از احوالپرسی گفت اگر مشکلی در پیدا کردن مسیر دارید کمک کنم و بعد از راهنمایی با ارزوی سفری خوش از ما جدا شد. (1624790) (alef-10)
 
رهگذز
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۰:۲۷
برای یکی از آشنایان ما جریمه ای در لیست خلافی اومده بود که همه جا خوردیم. همراه نداشتن گواهینامه، اونم جریمه غیر حضوری! جالب این جاست که اعتراض هم مورد قبول واقع نشد. (1624499) (alef-13)
 
دانا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۹:۴۳
براي ما هم همین پیش اومده؟؟؟ (1624814) (alef-10)
 
جلال
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۰:۳۶
تابلو توقف ممنوع در ان طرف خیابان وجود دارد بعد پلیس خودرو من را که در این طرف پارک شده به پارکینک منتقل کرده است. تازه بابت ان باید کلی پول حمل با جرثقیل و توقف در پارکینگ بدهی و... یک روز تمام وقت بگذاری تازه میبینی به خودو هم زمان انتقال خسارت وارد شده است . کسی هم پاسخ گو نمی باشد. کاسبی شده برای خودش . خدا خودش به فریاد برسد. (1624500) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۳:۰۰
برای من هم اتفاق افتاده جاده مشهد باغچه محور قدیم در حال تردد بودم هم سرعتم مناسب بود و هم سبقت غیر مجازی نگرفته بدم ولی پلیس نزدیک باغچه جلوی من رو گرفت و بدون هیچ صحبتی بیسم زد جرثقیل بیاید (البته می خواست من رو بترسونه) با اصرار من که خلاف نکردم روبرو شد به پاسگاه امام تقی منتقل شدیم با اعراض به سرهنگ مسقر در پاسگاه فهمیدم قضیه چیز دیگه ای است چون افسر همراه به من گفت یک جوری راضیش می کردی تا با زن وبچه به پارکینگ منتقل نشی .خلاصه بخاطر عدم پرداخت رشوه ماشین بنده به پارکینگ فریمان منتقل شد در خالی که پارکینگ نزدیک پارکینگ مشهد بود و با تبانی با جرثقیل داران منطقه مسافت دورتری منتقل شد تا کرایه بیشتری از من بگیرد. امیدوارم روز خوش نبینن (1624515) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۶:۱۹
چند وقت قبل ما هم در يكي از جاده هاي روستايي جنوبي كشور در تردد بوديم پدر من كه خود زماني افسر راهنمايي و رانندگي بودند و كلا همه قوانين را كامل رعايت مي كنند در شرايطي كه اصلا سبقت نگرفتند يعني جاده به حدي خلوت بود كه بايد دنبال يك ماشين ميگشتي چه برسد به اينكه سبقت بگيري و به علاوه در محلي كه پليس معتقد بود محل سبقت ممنوع است اصلا جاده خط متقاطع داشت 100000 تومان جريمه شدند جالب اينكه در جاده هاي روستايي مبلغ جريمه 100000 توماني وجود ندارد. به هر حال كار ما به رئيس پليس راهنمايي و رانندگي منطقه رسيد و يك نيم روز از سفر ما كلا حرام شد چون پدرم ميخواستند حتماً جلوي تخلف را بگيرند نهايتاً مشخص شد افسري كه ما را جريمه كرده بود اصلاً افسر راهنمايي نبوده و نيروي پليس 110 بوده كه به عنوان كمك فعاليت ميكرده يعني آخر همه تخلفات. (1624532) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۸:۳۵
من هم مدتی پیش برای دریافت خلافی اقدام کردم وقتی برگه راگرفتم دیدم یک مورد جریمه توش قید شده که کلی تعجب کردم وناراحت شدم نوشته بود ساعت 1.5 نیمه شب جاده لنگرود نبستن کمربند سرنشین جلو جالب اینکه من تا حالا اون طرفی نرفتم . (1624541) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۸:۵۰
ای بابا دلتون خوشه ها، این چیزا عدیه، من ماشینم 206، تو ملا صدارا به اجبار تو یه منطقه پارک ممنوع پارک کردم، البته از کمی جا پارک همه اونجا پارک می کنن، وقتی برگشتم دیدم یه جریمه رو برف پاکن جلو بود یه جریمه رو برف پاکن عقب، باز خدارو شکر شیشه بغلا برف پاکن نداره وگرنه رو اونام جریمه میچسبوندن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1624543) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۹:۱۲
اضافه کنید کمین های گروههای دوربین پلیس را که ایست میدهند جریمه میکنند هیچ سندی مبنی بر سرعت ارائه نمیکنند در صورت اصرار تهدید به توقیف ماشین می کنند !
اضافه کنید ضبط دوربین های ثابت بر فرض صحت ، عدم اطلاع راننده و تبدیل ضبط این سرعت به برگه تسلیمی و 2 برابر شدن مبلغ جریمه پس از یک ماه و عدم امکان اعتراض !
اضافه کنید بردن خودروها با جرثقیل در مکانهایی که تابلو وجود ندارد (1624548) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۹:۴۴
باسلام
من چند وقت پيش خانم خودم را در خيابان گيشا پياده كردم و رفتم دويست متر جلو تر از پاساژ و داخل ماشين نشسته بودم متاسفانه بعد از چند ماه كه خلافي گرفتم ديدم سي هزار تومان جريمه شدم ولي پليس بي وجدان و از خدا بي خبر علاوه بر جريمه بي مورد .الكي نوع جريمه الصاقي زد وبدون اينكه بدونم جريمه ام دو برابر شد وگفتند چون ملت دو ماهه تمام شد كم نمي شود متاسفانه پليس براي راهنمايي نيست فقط جريمه بلد است (1624551) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۱۰:۳۴
چند باري بنده را هم 30 هزار تومان جريمه كردند بدون اينكه دليلش را بدانم (1624555) (alef-13)
 
habib
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۱۳:۴۷
در شيراز در مسير شهرك صنعتي پليس زحمت كش در كنار يك دور بر گردان
كمين ميفرمايند اين عزيزان زحمت كش در كار خود بسيار ماهرانه عمل مي كنند
از مسئولين تقاضاي پاداش براي همگي را دارم (1624569) (alef-10)
 
zarif
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۱۵:۴۶
بله منم جاده مشهد به سبزوار با اینکه سرعت مجاز 110 کیلومتر میباشد با سرعت 108 کیلومتر توسط دوربین کنترل سرعت جریمه شده ام که برگ جریمه به درب منزل ارسال شده ،روی برگ جریمه نوشته شده سرعت مجاز 110 سرعت شما 108 تخلف سرعت جریمه 200000 ریال ............. (1624577) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۰:۱۰
همون طور که شما گفتید و نظر مردم هم پایین مطلبتون درج شده، متاسفانه راهنمایی و رانندگی کاملا در جهت بی اعتماد سازی مردم حرکت میکنه و اصلا و ابدا هم پاسخگو نیست.

مردم به اندازه کافی از بسیاری از مسائل ناراضی هستند. آیا این خدمت به نظام است که ما مدام ناراضی تراشی کنیم؟ راهنمایی و رانندگی به گونه ای عمل می کند که بسیاری از مردم ناراضی اند و متاسفانه صدای اعتراضشان هم به گوش هیچ نهاد نظارتی نمی رسد (1624604) (alef-10)
 
مجتبی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۱:۲۶
اینکه میگن هر افسری موظفه روزانه تعدادی برگه جریمه صادر کنه راسته؟
چرا حد فاصل ساعت 6 تا 9 صبح و 1 تا 4عصر هیچ پلیسی تو جاده ها نیست ؟ (1624606) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۸:۰۹
٦-٩ خوابن و ١-٤ هم گرمه برادر. آخه اين چه سواليه؟!!!! خوب گرمشون ميشه ديگه
اما نكته اينه كه مگه اينا كي هستن؟! از خودمونن ديگه. برادر من پسر عموي شما دايي اون يكي و ..... بهرحال خودمونيم كه به خودمون رحم نداريم مگه ميشه اين همه پليس خلافكار؟!!!!! نميگم همشون اما بيشترشون همينطورن، بيشترمون همينطوريم
يكيشون بعب از اعتراض من ميگفت به من حقوق ميدن كه جريمه كنم. همچين برادراي حلال و حروم خوري هستن اين دوستان ما .... (1625643) (alef-10)
 
رسول
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۲:۲۷
یه موردی که من شخصا باش برخورد داشتم اینه که توییک سال و نیم گذشته 1 بار جریمه شدم توی هفته گذشته 2 بار و این 2 بار فقط و فقط به خاطر سخت گیری پلیس بود کنار پارک صفه در اصفهان ساعت 6 صبح جائی که همه پارک میکنن و تعداد ماشین برای پارک کردن خیلی زیاده توقف ممنوع رو جریمه کرد
بار اول هم توی جاده هم با سرعت 110 حرکت میکنن سرعت زده شده 80 جاده ای که خیلی با کیفیته یک طرفه 2 بانده دارای خط کشی گارد ریل ...

من به این موضوع مشکوک هستم (1624611) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۲۵:۳۹
بنده تا بحال 2 بار جریمه بدون دلیل جریمه شده ام (1624627) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۰:۰۵
وقتی این مطلب رو دیدم خیلی خوشحال شدم تا شاید ازین طریق صدای ما به گوش مسئولین برسه،197 عزیز درمورد جریمه نابجا پاسخگو نیس،در صورتیکه مواردی که من جریمه شدم کاملا قابلا اثبات بود که من این جرم رو مرتکب نشدم.پلیس خراسان شمالی تا حالا بالای 5 مورد من رو بدون دلیل و با پاسخ همینی که هس جریمه کرده،واسه من درآمد 300هزارتومن درماه باور کنید زیاد و سخته پرداخته این جریمه های بی دلیل :( (1624642) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۰:۱۸
من در شهری که اصلا نبوده ام و برای داشتن سرنشین اضافه جریمه شده بودم. (1624643) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۳:۱۹
اين همه اظهار نظر مردم و دريغ از يك پاسخ راهنمايي و رانندگي ! (1624661) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۴:۵۱
هفته گذشته از مسير قم به تهران توسط پليس مجبور به توقف شدم. در حاليكه هرگز سرعت من از حد مجاز بالا تر نبود. پياده شدم و بعد از ارايه مدارك مامور پليس با ترديد از من پرسيد حالا جريمه كنم؟ . پرسيدم مگر براي ايست دليل ديگري است. گفت نه يعني راه ديگري ندارد؟. گفتم منظورت چيست گفت نقدي هم يك راه حل است. اين كلمات را كه مي نويسم هنوز احساس شرم دارم. با صراحت و با توجه كه اصلا خلافي نكرده بودم از مامور خواستم كه قبض جريمه را صادر كند. باز معطل كرد از آب هواي مبدا پرسيد و حاشيه رفت اما من مصمم بودم كه ريالي نقدي نخواهم داد. نهايتا بر خلاف ميل باطني چهل هزار تومان جريمه نوشت. و همان موقع با ايست نابجاي ديگر نزديك بود حادثه ديگري را براي تعدادي ار خودرو ها ايجاد كند كه به خير گذشت. آين دومين باري است كه من شخصا با اين درخواست توسط نيروي پليس روبو شده ام در صورتيكه الف براي پيگيري قبض را بخواهد ميتوانم ارسال كنم (1624670) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۷:۴۲
طوری گزارش نوشته اید که انگار کشف محیرالعقولی کرده اید.جریمه شدن در مکان هایی که اصلا حضور نداشته اید یا جریمه های بدون دلیل که امری عادی و ظاهرا طبیعی است.بالاخره بخشی از بودجه سالانه که در بودجه مصوب می توان دید باید از این طریق تامین شود.دستور پلیس هم که ترجیح بر قوانین و تابلوهای راهنمایی و رانندگی دارد.اگر می توانی اعتراض کن.اگر بخواهی از طریق مراجع بالاتر پیگیری کنی که به احتمال زیاد نتیجه خواهی گرفت فرآیند آنقدر طولانی و زمانبر است که ترجیح می دهی سنگین و رنگین مبلغ جریمه را پرداخت کنی.این فرآیند را تسهیل کنید تا ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد. (1624681) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۷:۴۳
برخي محلها نياز به نصب تابلو نيست و رانندگان محترم بايد در زمان پارك خودرو به آنها توجه كنند .ولي برخي استثناعات نيز برخي موافق پيش مي آيد كه پليس محترم قانون را نديد بگيرد بهتر است مثلا پياده كردن افراد مريض يا سالخورده در محلهاي توقف مطلقا ممنوع يا پارك در محلهاييكه ممنوع است اما در آن زمان مشكلي براي كسي ندارد (1624682) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۳:۱۶
با کمال تاسف بعضا" مامورین راهنمایی رانندگی به دلایل غیر قابل توجیه مبادرت به صدور برگ جریمه می کنند متاسفانه تر از آن هیچ کسی هم پاسخگوی اجحافات این دسته از مامورین نیست (1624706) (alef-10)
 
دكتر ويشته
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۳:۱۶
بنده از كارشناسان وزارت جهاد كشاورزي هستم در اطراف خيابان فاطمي و مطهري كه محل كار ماست اين صحنه ها به تواتر رسيده است ، ولي جالبترين صحنه اي كه بنده شخصا" برخورد كردم پس از پارك در يك خيابان فرعي بالاتر از مطهري كه تابلويي هم وجود نداشت با برگه 50 هزار توماني مواجه شدم هر چه فكر كردم كه حتي با فرض وجود تابلو مگر مبلغ جريمه توقف ممنوع در كوچه فرعي چقدر است؟ سرايدار ساختماني كه نزديكش پارك كرده بودم گفت اينجا شركت خصوصي است بايد ادب بشويد اطرافش پارك نكنيد؟؟؟؟ مي خواستم بپرسم مضنه قرارداد اينگونه مامورين براي ممانعت از پارك ديگران اطراف اداره ما چند است؟ (1624707) (alef-10)
 
ع
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۵:۵۹
در خیابان کارگر شمالی بعد از پمپ بنزین و نزدیک مرکز قلب تهران که علامت کارت پارک دارد ولی معلوم نیست چگونه و از کجا باید آن را تهیه نمود برای کسی که اولین با ر در این محل به ملاقات بیمار خود می رود افسران راهنمایی رانندگی در کمین نشسته اند و به ترتیب همه کسانی که که در سمت چپ و راست این خیابان پارک می کنند جریمه 20 هزار تومانی می نویسند .پس یا هیچ کس کارت پارک ندارد یا اصلاگ کارت پارک فعال نیست.
به نظر می رسد اول راهنمایی است تا جریمه .ولی اینگونه نیست.با اینکه افسر پلیس دارد می بیند که شهروندی دارد پارک می کند تذکر نمی دهد ولی بعد از وی جریمه را می چسباند که اصلا" کدش هم در پشت برگه نیست.
به هرحال موفق باشند دوستان در راهنمایی و رانندگی
در چهارراه لشگر هم اینقدر چراغ راهنما را دستکاری می کنند که عابرین پیاده مجبور می شوند از چراغ قرمز عبورکنند. (1624726) (alef-10)
 
کارشناس ارشد علوم اجتماعی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۴۸:۰۵
با سلام ضمن تشکر از موضوع به جایی که مطرح کردید. به نظر بنده لباس پلیس بسیار قابل احترام است ولی اگر برخورد ناشایستی از طرف یک مامور انجام گیرد همیشه شهروند محکوم است و آن به دلیل سیستم نظارت بسیار ضعیف جهت احقاق حق مردم است و در صورت جر و بحث با مشکل امنیتی و پلیسی مواجه می شوی و سیستم 197که به درستی زمان آقای قالیباف راه افتاد به حاشیه رفته و به جز صرف هزینه هیچ خروجی(از نظر مردم !نه پلیس) ندارد،اگر سردار فرماندهی ناجا سری به سامانه 1888 شهرداری بزنند و همان سیستم نظارتی را را با همان کیفیت ارتقا دهند و کاربران سیستم نظارتی را پلیس نگذارند جواب خوبی دریافت می کند
(جریمه با پلیس-رسیدگی با پلیس!!= پس مردم!!؟ - حال اگر بگوییم دستگاه قضا -چگونه باید اثبات کنیم؟= از زندگی خود بگذر و برو دنبال اثبات! تا صبح دولتت بدمد) (1624743) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۰:۲۵
قسمت زيادي از مسير بوشهر به شيراز جاده دوطرفه هست و كوهستاني . پليس بالاي يك تپه كه مشرف به قسمت پايين جاده هست مستقر مي شود و يك نفر روي سنگ مي نشيند و پايين را ديد مي زند كه چه كسي سبقت مي گيرد و به بالاي مسير كه مي رسي توقف و بقيه ماجرا .
دقيقا اون قسمت هميشه ترافيك شلوغ هست و بايد با دنده يك پشت ماشين سنگين دود بخوري و بالا بروي. خبري از گشت و راهنمايي وجود ندارد و فقط كمين و مچ گيري است . جالبه در بقيه مسير اگر زير ماشينهاي سنگين و تريلر له بشي هم خبري نيست . (1624763) (alef-10)
 
مهسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۹:۱۳
سلام ،حدود ٤ ماه پیش وارد یک خیابان در حوالی بلوار کشاورز شدم ،
افسر پلیس جلوم رو گرفت و گفت ورود ممنوع اومدید ، وقتی من اعتراض کردم
که اینجا ک تابلو نداره گفت برو از شهرداری شکایت کن ، دوباره اعتراض کردم علاوه بر جریمه ٥ نمره منفی هم اعمال کرد ، (1624811) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۰:۵۹:۱۹
جالب اينجاست كه خيلي وقتها اگر ماشين را توي پياده رو بگذاريد جريمه نميشه ولي توي خيابان بدليل محل ممنوع يا دوبله بودن جريمه ميشه بخاطر همينه كه خيلي از تعميركاران اتومبيل براحتي پياده رو را هم جزئي از مغازه شان قرار دادن (1624812) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۲:۳۸
من برای سبقت نگرفته 100000 تومن ناقابل جریمه شدم، در حالیکه اصلا سبقت نگرفته بودم و تنها 50 سانت از محور راه عبور کرده بودم. تازه مامور محترم پلیس می گفت که باید گواهینامه پیوست شود و فردای آن روز از مرکز پلیس گواهینامه را دریافت کنم.
در حالیکه جریمه واقعی من عبور از محور طولی راه بود که جریمه اش 50 تومن است . خوب ولی همگان مستحضر هستند که در این مواقع آدمها هستند که به واسطه لباسشان حکم قانون را دارند.
من که ازش نمیگذرم و خدا هم ازش نگذره!!!!! (1624824) (alef-10)
 
ناصر
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۴:۱۴
در گذشته ( پیش از ادغام نیروها) فقط کسانی که دانشکده افسری رفته بودند اجازه صدور قبض جریمه داشتند. چرا که آنها در دانشکده، دروس حقوقی و درس قضاوت خوانده بودند. صادر کننده قبض یک قاضی است ؛ کارشناس تصادفات یک قاضی است؛ اینها باید بدانند که در برابر رایی که صادر می کنند مسئولند. باید به خوبی آموزش ببینند . البته این را هم باید در نظر داشت که تمام این افراد انسانند و در بین انسان ها خوب و بد فراوان است. (1624828) (alef-10)
 
یاور
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۶:۵۷
پلیس چرا ماشینهای خود را جریمه نمی کند که در خط ویژه میرود خیابان یکطرفه را میرود و هزاران خلاف رانندگی دیگر البته اگر ماموریت ویژه داشته باشند اشکالی ندارد ولی اکثرا چنین نیست ) گفتار هرکس با عمل او مشخص میشود (1624836) (alef-10)
 
آرش اسدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۱:۰۹:۲۲
دوست من تا جای که بنده اطلاع دارم نه پلیس و نه آمبولانس اجازه رفتن به ورود ممنوع رو ندارند حتی در طی عملیات (1634466) (alef-13)
 
بچه مشد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۰۷:۳۱
یادم میاد یک روز تعطیل به منزل بنده از پلیس امنیت اخلاقی تلفن شد که فردا خودتان را به فلان آدری معرفی کنید.فردا که مراجعه مردم گفتند شما در فلا ن محل در ساعات نیمه شب در حال حرکات موزون (بخاطر پیروزی تیم ملی برابر کره جنوبی )با صدای بلند ضبط ماشینتان دیده شده اید.حال از ما انکار که از ما گذشته واز ایشان اصرار که شما بوده اید.خلاصه ما توانستیم ثابت کنیم که در آن ساعت در خواب ناز تشریف داشته وماشین هم در پارکینگ استراحت می کرده.بالاخره گفتند"شاید شماره شمارا اشتباه برداشت کرده اند".منظور عوامل محترم وخدوم راهمایی ورانندگی بود.بخیر گذشت. (1624841) (alef-10)
 
کریم.
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۱:۲۱
متاسفانه پلیس ایران در مورادی تابع قانون نیس یا مقرراتی ایجاد کرده ان که با عدالت فاصله دارد. در مملکت اینهمه موتورسیگلت توقیف کرده ان. طبق قانون وقتی وسیله نقلیه توقیف می شود پلیس باید رسید بدهد در حالی که من چنین رسیدی ندیده ام. حال موتورسیگلت بنده خدا بخاطر قدیمی بودن و در دسترس نبودن مالک اولیه در توقیف پلیس می ماند و بعد از مدتی به مزایده گذاشته میشود!. ایا اسلام اجازه می دهد اینهمه مال مردم به نوعی غصب شود؟ اگر به پارکینگهای پلیس سربزنیم میبینم چقدر موتورسیگلت توقیف شده. آیا عادلانه است که مال مردم غصب شده و مزایده گذاشته شود؟ اگر اینها راست می گویند باید لااقل بعد از مزایده پول موتورسیگلت به صاحبش داده شود و اگر طرف سند نداشته باشد در صورت دزدی نبودن به فردی داده شود که موتور را ازش گرفته و براش رسید داده ان. اما متاسفانه در موادری در ایران به حقوق شهروندی توجه نمی شود. (1624856) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۴۳:۵۹
قبض دادن با ندادنشون فرقي نمي كنه

4 سال پيش ماشين من رو كه صفر كيلومتر بود بخاطر پارك در محل ممنوع به پاركينگ منتقل كردند

روي قبض پاركينگ هر چي تيك عيب و نقص بود، علامت زده شده بود!

بي انصاف اصلا به ماشين نگاه نكرده بود. فقط فكر اين بوده كه بعدا پاسخگو نباشه!!

حالا كــيه كه بتونه اعتراض كنه؟؟ كه اون بخواد پاسخي بده! (1628183) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۲:۱۲
نام اداره جریمه و رانندگی برای پلیس ما برازنده تر است. (1624859) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۵:۵۵
من یک بار داخل ماشیم در محل پارک ممنوع بودم و پلیس منو جریمه کرد وبرگه رو گذاشت جلو برف پاک کن بعد از اعتراض من برگه رو برداشت و گفت برو و من هم به خیال اینکه پلیس جریمه رو باطل میکنه رفتم ولی بعد چند ماه که عدم خلافی گرفتم دیدم نه تنها باطل نکرده بلکه به علت عدم پرداخت به موقع دو برابر شده . کاش لااقل برگه رو داده بود !! (1624877) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۷:۰۰
دقدقا درولنحک که اتفافا درب منزلمان هست وهمیشه پارک میکردم برایم جریمه بدون دلیل نوشته بودند پارک ممنوع.......من ازینکه جریمه ام ددوبله نشه پرداختم............ (1624885) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۱۹:۳۶
سلام
پارک در محل های نزدیک به تقاطع، خیابان های کم عرض که بعضاً در هر دو طرف ممنوع میباشد و بعضاً تنها در یک سمت و... قانون هایی هست که وجود دارد. ولی اشکال اصلی مربوط به معاونت ترافیک شهرداری هست که زحمت نصب و نگهداری تابلو را نمیکشد، کما اینکه در مسیر ذکر شده در این گزارش، تا چندی پیش تابلو وجود داشته و اکنون خبری از تابلو های نیست. البته بی محلی پلیس و بی مسئولیتی شهرداری چیز جدیدی نیست، در موردی به شهرداری هم شکایت شد، که معمولاً بجای بررسی، تلفنی ترجیح میدن توجیح کنن و بگن همه ما باید قانون را رعایت کنیم(حتماً همین باید باشه) ولی فراوان نشان از بی قانونی خدمت پلیس و شهرداری عرض شده که مدارکش هست، ولی نه مشکل رفع شد و نه حتی پیگیری شد. 197 هم دست آخر بدون کد پیگیری و اگر خیلی اصرار کنید اعلام میکنن به مراجع ذیریط منعکس شد!! بد نیست نشست عمومی با حضور مسئولان مربوطه گذاشته بشه. (1624898) (alef-10)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۰:۳۶
آقا جریمه همراه نداشتن گواهی نامه طبق مقررات 30 هزار تومان است. در میدان هفت حوض نارمک شبها پلیس برای مردم دام گذاشته و هرکسی مدارک کامل نداشته باشد( گواهینامه و بیمه نامه و...) علاوه بر جریمه ،ماشین را به پارکینگ می برند!!. می خواستند ماشین مرا به پارکینگ میدان رسالت ببرند جا نداشت وقتی خبر دادند که جا ندارد ما را جریمه کردند و گفت می شه منو ببری میدان هفت حوض پیاده کنی؟!!!!! ما هم مامور را رساندیم ولی مامور دیگری گفت پارکینگ خاوران جا داره ماشینشو ببرید خاوران!!!! گفتم آقا مگه من شدم آژانس یا نوکر شما؟ گفتند همین دیگه. طوری که مامور اولی وساطت کرد و کلی با مامور دومی صحبت کرد که بابا بذار این بدبخت بره ساعت 12 شبه ! آخرش پرسید کجا کار میکنی؟ گفتم بانک. گفت وام مارو بگو زودتر بدهند چک کشیدم گرفتارم!!!!متاسفانه پلیس سلیقه ای عمل می کند و این زحمات این ارگان زحمت کش را خراب می کند. اگر کمبود بودجه دارند راه دیگری پیدا کنند.اگر خواستید شماره قبض را ذکر کنم. (1624904) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۵:۴۵
آقا من به چشم خودم دیده ام که برخی از افسرهای راهنمایی و رانندگی (وظیفه یا کادر را نمیدانم) توی میدون شهرک غرب ایستاده اند و ماشین های نسبتا" مدل بالا را که از آنجا رد میشوند شماره هایشان را یادداشت میکنند و بعد قبض های خود را با آن شماره ها پرمیکنند. در صورت اعتراض به جریمه فقط بایستی پلاک قید شده با نوع خودرو هماهنگ باشد که با این شگرد این راه نیز بسته میشود بعلاوه افسر مربوطه فکر میکند اینها وضعشون خوبه حتما" اعتراض نمیکنند و پرداخت میشه. (1624936) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۳۱:۱۸
دوست خوبمان به یک نکته خوب اشاره کردند.وقتی برای اعتراض به یک مورد جریمه که 7 سال پیش اتفاق افتاده و نه ماشین و نه خود بنده در موقعیت بوده ایم مامور گفت چون شماره پلاک و نوع خودرو تطبیق می کنه نمی شه اعتراض کرد! در حالیه از همان سال تا زمانی که مورد در خلافی من دیده شود 6 سال از آن جریمه اثری دیده نمی شد و اینکه ناگهان از کجا سردرآورده آنهم زمانی که بدون استناد به تصویر دوربین های سرعت سنج امکان اثبات جرم(در صورت فرض حضور متافیزیکی بنده و خودروام در زمان جریمه )وجود ندارد باید روش های احقاق حقی وجود داشته باشد تا مردم الکی نقره داغ نشوند! (1627050) (alef-13)
 
نجفی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۲۶:۲۴
برای کار عمرانی مجبور به استفاده از جرثقیل شده بودیم و در حالیکه محل کار عمرانی در یک کوچه بسیار خلوت بود و جرثقیل هم که پارک بود جلوی رفت و آمد هیچ کس را نگرفته بود . ناگهان پلیس که دکل جرثقیل را از دور دیده بود، با موتور سیکلت ،بی ام دبلیو، سر رسید و می خواست جلوی کار ما را بگیرد که پس از در خواست های مکرر من ، به من گفت که انگار تازه اولین بار هست که کار عمرانی انجام می دهید، من هم در آن لحظه دوزاریم افتاد و گفتم باید چکار بکنم ، و ایشان دقیقا با این بیان فرمودند :"""بسم الله""" (یعنی بشمار) .
من هم 30 تومن که در جیبم بود را به ایشان دادم و ایشان گفتند که کم است 100 تومن می خواهم.
من هم گفتم چند لحظه بایست. در همین حال رفتم و با راننده جر ثقیل صحبت کردم که 20 تومن دیگر را او ببرد و به پلیس مهربان بدهد و بگوید که صاحب کار نداشت و من(راننده جرثقیل) از جیب خودم می دهم.
و این کار انجام شد و ما جرا به خیر و خوشی پایان یافت. (1624940) (alef-10)
 
bayat
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۳۲:۲۴
متاسفانه تربیت پلیس راهنمائی به شکلی است که وقتی خلاف رانندگی را مشاهده میکنند انگار بسیار خوشخال می شوند و فکر می کنند یک قاتل و یا یک جنایتکار را گرفته اند و این حس بسیار بدی است برخی حتی خاضر نیستند پاسخ دهند به چه دلیل یک خودرو را متوقف کرده اند و یا جریمه کرده اند .و در نهایت اگر دلیلی وجود نداشته باشد می گویند برای کنترل مدارک است .البته انسان های منصف نیز در میان آن ها پیدا می شود .لذا باید در دانشکده پلیس به دانشجویان یاد داده شود آن ها خدمت گذار مردم هستند و باید ضمن اجرای قانون به مردم نیز احترام بگذارندو مردم نیز این احترام را حس کنند.و از رئیس محترم راهنمائی خواهش می کنم به مردم توضیح دهند در اجرای طرح جامع رانندگی فقط آن بخش که مربوط به جریمه است خوب اجرا می شود و بخش مربوط به وزارت راه و شهرداری ها و خود تخلفات پلیس نیز به قوت و شدت جریمه کردن است یا خیر ؟ از نمایندگان مجلس انتظار می رود در این زمینه ها نیز نظارت دقیق داشته باشند .و در انتها با توجه به ایجاد هزینه های زیاد در اجرای طرح جامع رانندگی در کشور واقعا چقدر طرح موفق بوده است؟آیا با هزینه ها تطبیق دارد یا حیر؟ (1624965) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۰:۴۱
هفته گذشته اینجانب در اتوبان آزادگان در حال عبور بودم با سرعت 95 کیلومتر در ساعت. ناگهان پلیس را دیدم که به میان اتوبان آمده و دستور توقف داد. علت را که پرسیدم گفت شما 130 کیلومتر سرعت داشتید. هر چه دلیل آوردم که اینطور نبوده نپذیرفت. گفتم خوب فیلم را نشان بدهید من قبول می کنم. گفت باید بیایی منطقه تا نشان دهیم. خلاصه فهمیدم که ایشان صداقت ندارد و من هم باید یک روز کار و زندگی ام را ول کنم تا شاید حقانیت خود را برای جلوگیری از پرداخت 30 هزار تومان باج ( درقالب جریمه) اثبات کنم. وقتی به مامور گفتم من راضی نیستم و حلالش نمی کنم او هم جریمه را 40 هزار تومان کرد.
پلیس باید حافظ نظم و امنیت جاده باشد نه ... سر گردنه.
قبض و همه چیز هم موجود است. (1625008) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۱:۴۴
با اینکه سالهاست مردم معترض جریمه های ناحق خود هستند راهنمایی رانندگی بدون اینکه حق را به معترضان بدهد به سیستم خود ادامه می دهد!مگر نه اینکه اگر خلافی بزرگ اتفاق بیافتد ارجاع به دادگاه می دهند؟مگر نه اینکه ماموران پلیس نیز تنها ضابظین قضایی اند و حق قانون گذاری و قضاوت ندارند و در مواقع دعوا اگر به نفع کسی قضاوت کنند طرفین حق شکایتشان محفوظ است؟!خود بنده بارها جریمه ی بیهوده شده ام که اعتراض در محل هیچ فایده نداشت و حتی یک سرباز وظیفه تهدید کرد ماشینت را پارکینگ می برم!! که حتی با حضور رئیس راهور در محل و نشان دادن نقص تابلوها دست آخر متوجه شدم هیچ فایده ای ندارد که بخواهی با منطق قوی سیستم جریمه کن را که با کمک رایانه از قبل هم مکانیکی تر شده را با شعور مردم و حقیقت و معایب موحود سازگار کرد!پس باید اول حق به مردم داده شود.جریمه فقط باید مستند به مدرک قانونی باشد انهم با توجه به شرایط که نیازمند قضاوت قاضی عادل است نه مامور ملزم به پرکردن قبوض جریمه (1625018) (alef-10)
 
ziary
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۴۸:۰۲
جناب اقاي سردار رحيمي عزيز دل برادر
با سلام
اكنون كه مطالبات مردم رو به افزوني گذاشته بر جنابعالي فرض است تا بنا بر وظايف محوله بر اساس شرع و عرف پاسخ هاي لازم به ذينفعان و احاد مردم ارايه فرماييد. با تشكر (1625058) (alef-10)
 
دلسوز
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۳:۳۲
عزیزان بیایید خوزستان پلیس راه ملاثانی را ببینید شبها بیش از 100کمپرسی 18چرخ که باربیش ازحد مجاز دارند قبل از پلیس راه توقف کرده وهرماشین مقداری پول (مثلا10000تومان)یک نفرنماینده شده پولهاراجمع کرده وبه مامور مربوطه می دهد وبعد هم ماموربه داخل پاسگاه میرود وبعد کمپرسیها بوق زنان جهت تشکرو جریمه نشدن برجاده بی زبان می تازندوضررش را ماکه ماشین سبک داریم بایدبااین دست اندازها بدهیم انوقت مامورماشینهای شخصی را که شیشه دودی وچراغی سوخته دارند ویا پیرمردی ویاپیرزنی که عاجز ازبستن کمربند درصندلی عقب هست رانقره داغ می کنند...این است خدمت کردن اداره تنبیه رانندگان...خداوند جزای خیرشان بدهد. (1625095) (alef-10)
 
مهزيار
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۱:۵۸:۳۱
سلام
خود من دو بار مكرر در سال گذشته در خيابان بيهقي جريمه شدم يكبار قبل از تابلو پارك ممنوع و بار ديگر بعد از آن و آخر هم نفهميدم در كدام يك از موارد من تخلف كرده بودم و در كدام پليس اشتباه كرده بود . ضمنا من رفيق افسر وظيفه اي دارم كه نقل مي كند روزانه سه بسته قبض جريمه را بايد پر كنند تا بتوانند از پست مرخص شوند . البته اگر ملاك بهانه گيري باشد الحمدلله دست پليس پر است . (1625124) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۱:۴۲
وقتی بر عملکرد پلیس نظارتی نیست همین می شود در خیابان روبروی مجتمع که فقط راه به پارکینگ آن دارد و ترافیکی نیست و تابلویی هم و همیشه در دو سوی آن خودروی کسانی که بیش از پارکینگ خود ف خودرو دارند شبانه روزی پارک کرده اند خودروی میهمان ما که نیم ساعت بود پارک کرده بود چهل هزار تومان جریمه شد در حالی که نه تابلویی بود و نه هیچکدام از موارد ی که دوستان ذکر کرده و با شکایت هم گفتند همینه که هست باید بپردازید. همین خانواده پیش از این بابت عدم پرداخت عوارض اتوبان زنجان جریمه شده بود در حالی که از تهران خارج نشده بودند. اگر یک بارپلیس متخلف که برای افزایش کارانه یا ... چنین می کند جریمه ای ده برابر جریمه دروغینش بپردازد این مساله ریشه کن می شود. (1625149) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۶:۲۳
راهنمایی و رانندگی فقط به کسب درآمد می اندیشد و بس حالا به هر شکل ممکن. (1625183) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۰:۵۸
اگه محل مناسب و بی دردسری برای پارک پیدا کردی بدون که حتما کاسه ای زیر نیم کاسه بوده و تنها به علایم راهنمایی نباید توجه کرد. (1625283) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۲:۵۷
من هم در خیابان سخایی کمی جلوتر از تقاطع سی تیر در کنار پارکومتر پارک کردم هرچه هم تلاش کردم متوجه نشدم که چگونه باید پارکومتر را شارژ کنم چون 10 تا شماره مخل پارک داشت روی آن ولی دریغ از اینکه محل های پارک شماره گذاری شده باشد!!!

خلاصه اینکه بعد از 2 ساعت که برگشتم دیدم بعلت «پارک در محل توقف ممنوع» !!! جریمه شدم! نه پلیسی در کار بود و نه ساز و کار اعتراضی پیش بینی شده؟!
واقعاً که این یک توهین بزرگ اجتماعی است. (1625295) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۲۸:۴۶
پلیس محترم فقط برای اطلاع به کامنت ها نگاهی گذرا داشته باشد فکر کنم واقعیت تلخ بی اعتمادی به این نهاد را درک کند همین که بفهمند و یه کم ... کافی باشه (1625322) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۰:۰۸
در کشوری که مامور راهنمایی و رانندگی بالاتر از قانون باشه بهتر از این نمیشه منم هم دو سه برگ جریمه دترم که کد های نوشته شده توسط مامور پشت برگه جریمه نیست.من شاهد این بودم که چند دفترچه جریمه را به مامورین مختلف دادند و تاکید شده که تا پایان پست خودتون این دفترچه ها باید تموم بشوند.میتوانم چند نفر را هم معرفی کنم که همین الان هم به عنوان مامور پلیس خدمت میکنن (1625376) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۱:۰۲
من هم اخرین پرداخت که 650 هزار تومان بود برای جریمه هایی که 70 درصد ان اصلا خبر نداشته و دو برابر شدن ان بود را با ناچاری و اکراه مجبور به پرداخت شدم و هیچ ارگانی هم چون وجود ندارد و طوری سیستم را درست کردند که شما محکوم باشید و حرفتان هم به جایی نرسد اگر توجه کنید پلیس عوض انکه مشکلات ترافیک را در خیابان حل کند همیشه کمین کرده در جاده ها و خیابانها و همیشه برای گرفتن نقدی شما را تهدید به بردن ماشین به پارکینگ می کند و من چاره ان را پیدا کردم یک کارت جعلی درست کردم و شدم همکار دوستان و راحت از جریم شدن و این را جدی می گویم چون حرف مردم به جایی نمی رسد (1625381) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۱:۴۹
نوشتن الفاظ ناشایست برای خدمتگزاران مردم کاری ناپسند وزشت است ودور از انصاف عده ای از این بندگان خدا زمستان ساعت شش صبح درخیابانها وتقاطع ها وتابستان در گرمترین ساعات روز مشغول خدمتگزاری به مردم هستند خوب بعضی ها هم جنسشون شیشه خورده داره حالا یا تو راهنمائی رانندگی یا توی صنف من وشما .....من هم گزیده شدم بدجوری هم مثلا یک بار ماشینم را کاپوتاژ کرده وسفری به ترکیه داشتم درمسیر برگشت درحالیکه پلاکهارا پشت شیشه گذاشته بودم وتوی اتوبان تبریز زنجان همسرم رانندگی میکرد گیر یکی از حضرات افتادیم که براش خوشایند نبود که خانم پشت فرمون وسفرخارج ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دستور ایست دادند وبنده خدا خانومم حول کرد ویادش رفت ماشین اتوماتیکه وکم مونده بود گیربکس بیاد پائین به اقای مامور گفتم برای چه ایست دادی مگر خلاف کردیم فرمودند مدارکت را بیار تابگم برای چی ایست دادم مدارک ماشین رادادم همه چی مرتب بود مدارک راپس داد خواستم خداحافظی کنم که مدارک را از دستم کشید وگفت گواهینامه خانوم بین المللی است ونمیتونه توایران با این گواهینامه رانندگی کنه ؟؟یه کمی عصبانی بودم ولی نتونستم جلوی خنده ام را بگیرم کفتم مگه ایران ملل نیست ودرحالیکه فکر میکردم شوخی میکنه دیدم جریمه نوشت گفتم گواهینامه معمولی خانمم توی چمدان است واگر قرار است جریمه برای گواهینامه باشه چمدان را باز میکنم وگواهینامه غیر بین المللی را ارائه میدم فرمودند دیر شده همون موقع باید ارائه میدادی هرچند اگه جریمه دو برابر هم بود سختم میومد چمدون را باز کنم ولی لازم بود این کارو می کردم خلاصه تا تهران با اعصاب ناراحت از چرندیات مامور رانندگی کردم وبعضی وقتا اصلا جاده را نمیدیدم .....بدتر از این وبی خودی ترهم جریمه شدم ولی بازهم میگم بیشتر مامورای راهنمائی انسانهای شریف وزحمتکشی هستند که وجود چند مامور ناآگاه به وظایف خود که همانا ایجاد آرامش خاطر برای رانندگان است ونه به هم ریختن اعصاب راننده باعث نخواهد شد زحمات این قشر زحمتکش زیر سوال برود (1625385) (alef-6)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۴:۰۲
بحث بر سر شخصیت ماموران نیست. بحث بر سر سیستمی است که باعث بی اعتمادی بین مردم و پلیس و از طرفی ایجاد فرصت برای آن «چند مامور ناآگاه» فضا می سازد. یک اشکال سیستماتیک عدم نظارت صحیح است.
فراموش نمی کنم که چند سال قبل مشکلی با یکی از ماموران راهنمایی البته نه در مورد جریمه بلکه در مراجعه برای تعویض پلاک پیدا کردم. این مساله در نهایت با رسیدگی مرتب و قاطعانه در دادسرای نظامی و عذرخواهی مامور و انصراف من از شکایت خاتمه یافت. نکته ای که برایم بسیار جای تاسف داشت این بود که به واسطه ای با یکی از مسولان نظارتی ناجا تماس گرفته و قبل از مراجعه به دادسرا موضوع را به ایشان اطلاع دادم و در مقابل از ایشان شنیدم که به خاطر رفاقت مامور یاد شده با فلان فرمانده متاسفانه نمی توانیم با ایشان برخورد کنیم. البته برخورد بی طرفانه در دادسرا برایم بسیار ارزشمند بود و جای تقدیر داشت. (1626010) (alef-10)
 
نیما
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۸:۵۶
عزیزم ، با گواهینامه بین المللی در مبداء صادر کننده مجاز به رانندگی نیستید..به زبان ساده یعنی با گواهینامه بین المللی که از ایران گرفتید ، نمیتونید توی ایران رانندگی کنید . (1626617) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۰:۰۷:۵۷
اگر بنا به بهانه گيري باشه ميشه جريمه كرد اما اگر توي يه كشور پيشرفته و متمدن باشيد به نظر شما آدم رو با گواهينامه بين المللي جريمه ميكنن؟!! حالا هر جا ميخواد باشه چه تو مبدا چه تو مقصد يا هر جهنمي باشه (1630916) (alef-13)
 
عماد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۲:۵۳
سر کوچه ای ، جلو پارکینگی چیزی پارک کردی که بخاطر همین خلاف بودنش هم خالی مانده بوده. بخاطر 30 هزار تومن که کل پلیس را زیر سوال نمی برند اخوی. (1625393) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۴۴:۰۳
يك طرف جريمه طرف ديگر سه ملياردي كدام درست است (1625398) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۲:۵۵:۰۱
مملکت هزار صاحب. وقتی روشی برای کنترل و جریمه مجریان قانون وجو نداشته باشه همین میشه. یکی 16 میلیارد تومن میریزه به حساب و مدتی بعد با گرفتن سود یکماه 15 میلیارد! اشو پس میده. این یکی هر جا که دلش می خواد جریمه می کنه و اگر اعتراض کنی جریمه دوم رو هم نصار می کنه. (1625467) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۰:۴۷
چي كرده اين راهنمايي ورانندگي جمهوري اسلامي كه صداي همه را در آورده ! واقعيت همين است كه عموم ميگن ولي فكر نكنم گوشي شنوا وباني پاسخگو باشد. (1625507) (alef-6)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۸:۵۲
رييس پليس راهور ناجا بايد پاسخگو باشد كه البته نيست.. (1625599) (alef-6)
 
منصور
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۱:۱۳
واقعا این یک باور عمومی هست که جریمه محلی برای درآمدزایی پلیس شده وباید این ابهام را مستند ومستدل پلیس برطرف کند اما یکی از مشکلات موجود کمبود ویا فقدان فضا برای پارک هست که تابلو گذاری برادران پلیس هم به این مشکل ودر نهایت ترافیک کمک کرده در صورتی که خیلی جاها واقعا دلیل فنی وقانع کننده ای برای تابلو وایجاد محدودیت برای مردم وجود ندارد وخوب هست که پلیس دایما این روند را بررسی وجاهایی که ضرورت بر تابلو ندارد را آزاد کند ونکته دیگر اینکه واقعا باید افسران ومامورانی که اعمال قانون میکنند حداقل 6واحد دروس مرتبط با روانشناسی مردمی ومردمداری را در مراکز آموزشی بگذرانند چون مردمداری مقدم بر اعمال قانون هست که متاسفانه این مهم نزد اکثر ماموران مغفول است وروح اعمال زور بانام قانون بر مردمداری غلبه داردوبخدا میتوان با رافت ومردمداری ودر کنار اون در پاره ای موارد اعمال قانون وضعیت بهتری را شاهد بود وشاهد این همه فشار وبدبینی وتولید نفرت نبود. (1625509) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۳:۳۹
چندین جریمه نداشتن کلاه ایمنی برای من در منطقه سهروردی و سعادتآباد آمده است. من بخاطر ندارم که از آن مناطق رد شده باشم و یا از کلاه ایمنی استفاده نکرده باشم.
مشخصا این جریمه ها منبع در آمدی برای پلیس است... (1625523) (alef-6)
 
جواد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۰۶:۲۶
پليس غير از اين وظيفه اي ندارد پس فكر مي كنيم كه راهنمايي و رانندگي غير از جريمه آن هم با بي انصافي و بدور از عدالت كار ديگري بلد است (1625542) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۲:۰۲
من موقعي كه چند سال قبل براي گرفتن خلافي خودروم مراجعه كردم با انبوهي از خلافيها مراجعه شدم كه مرتكب نشده بودم . يكمي از انها جالبتر بود جريمه همزمان بصورت برگه تسليمي به اختلاف 2 دقيقه در شهر تهران و زاهدلن در يك روز در حالي كه به عمرم گذرم به شهر زاهدان نيفتاده تا چه برسد با خودرو!!!! در هر حال اعتراض داديم كه جرايم نصف شد و پس از ان نيز اعتراض به دادگاه و عليرغم اينكه دادگاه راي داده بود اما نيروي انتظامي راي را اعمال نكرد و من جريمه طي الارض خود و خود روام را پرداخت كردم!!!!! (1625567) (alef-6)
 
حاج محمدي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۲:۲۹
سلام
من هفته پيش به شهر همدان سفر كرده بودم و در ميدان امام زاده عبدالله كه ميدان بزرگي است و تمام ماشين هاي مسافرين پارك شده بودند، پارك كردم و رفتم زيارت ولي بعد از بازگشت ديدم كه بنده و ديگر رانندگان را 20 هزار تومان جريمه كرده اند و با خودم گفتم اين هم نوعي مهمان نوازي پليس همدان است و نشان از احترام آنان به مسافرين و اهميت پليس به صنعت گردشگري است!!!
درست است كه پارك در ميادين ممنوع است ولي در همان شهر و در برخي از شهرهايي كه بنده مسافرت كرده ام، شاهد آن بوده ام كه به علت عدم وجود پاركينگ عمومي و ازدحام مسافرين، در برخي از ميادين پليس اجازه پارك به مسافران را هم مي دهد و بنده وقتي ديدم تمام ماشين ها آنجا پارك كرده اند و ميدان هم ميدان بزرگي است و پارك ماشين سبب ترافيك نمي شود، اقدام به پارك ماشين كردم.
به هر حال از راهنمايي و رانندگي سوال مي كنم اگر در برخي ميادين پارك كردن آزاد است، چطور مي توان اين امر را متوجه شد، مخصوصاً اگر در آن محل موقع پارك پليسي نبود كه از او سوال نماييم؟؟؟ (1625569) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۵:۴۴
برای من هم همچنین اتفاقی افتاده که در محدوده هفت حوض بوده و هنوز هم وقتی از آنجا می گذرم تابلویی نمی بینم اما به خاطر پارک ممنوع جریمه شدم (1625581) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۶:۲۱
مشكل بزرگي كه در اغلب شهرهاي كشور وجود دارد عدم وجود پاركينگ مناسب در خيابانهاي مركزي و پرتردد شهر است و ظاهرا شهرداريها هم تمايلي به حل اين معضل ندارند چون شايد با راهنمايي و رانندگي هماهنگ هستند!! (1625586) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۱۷:۵۵
آقاي قاليباف طي اين سالها براي رفع معضل بزرگ پاركينگ در تهران كار چنداني انجام نداده اند اميدوارم در دوره جديد فكر جدي براي حل اين معضل بزرگ شهر تهران بكنند. (1625593) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۰:۲۸
كدام مسوولي به اعتراضات و انتقادات پاسخگو بوده كه اين دوميش باشه؟! (1625607) (alef-6)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۱:۱۰
ماه قبل برام پیامی اومد که اگر خلافی ماشین پرداخت نکنید مدارکتان ضبط خواهد شد،منی که هیچ خلافی نکرده بودم پیامکی متوجه شدم 80000تومن جریمه الصاقی شده بودم؛اما خداییش نه خلافی کرده بودم نه برگه الصاقی رو شیشه خودرو بود.(شهرستان ایرانشهر) (1625611) (alef-13)
 
hamid
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۳:۴۶
ساعت شش و چهل و پنج دقیقه صبح به صورت خلاف وارد یکی از فرعی های خیابان ترکمنستان شدم. موتور پلیس در گوشه ای کمین کرده بود. من را نگه داشتند و یکی شان سوار شد و گفت حرکت کن. با موبایل (نه بی سیم) با همکارش در تماس بود. چند تخلف ردیف کرد و با تهدید گفت باید ماشین به پارکینگ منتقل شود. کم کم به سمت کریم خان و میدان ولیعصر حرکت کردیم و وی پیشنهاد کرد که بخشی از جریمه ها را نقدا به همکار موتورسوارش بدهم تا ماشین را نخواباند. من که تازه متوجه قضیه شده بودم گفتم جریمه ها را می پردازم اما یک ریال هم نقدا نمی دهم. خواستم اسمش را یادداشت کنم که اتیکت نداشت. حرفهایشان هم از طریق موبایل رد و بدل می شد نه بی سیم. بعد دستگاه قبض جریمه اش را در آورد و الکی شماره ای زد و گفت این بار جریمه ات نمی کنم. پیاده شد و سراسیمه با همکارش دور شد.

بیشتر از کار آن دو افسر، از کرده خودم پشیمان شدم که چرا به خاطر یک ورود ممنوع باعث شدم مامور ملبس پلیس جری شود و تقاضای رشوه از من کند. از آن به بعد عهد بستم تخلفهای عمدی رانندگی انجام ندهم. (1625624) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۲۴:۲۸
با کمال تاسف باید بگم من هم اسیر این کج سلیقگی به طرق دیگر شده ام
وقتی موضوع را با بازرسی ناجا درمیان گذاشتموپس از 5روز سرگردانی ، کارشناس آنها به من گفت که بایستی مدرکی دادگاه پسند ارائه کنی ؟؟؟؟
من گفتم این دفعه با موبایل با دوربین فیلم می گیرم !!!
می دانید چی گفت ؟
گفت که فیلم مدرک دادگاه پسند نیست
گفتم می شه یک مدرکی که قابل ارائه به دادگاه باشه وبتونم آنلاین گزارش کنم را به من بگید؟
گفت که نمی دانم فقط با ارائه مدرک
ولی کدوم مدرک نمی دانم !!!
یکی از کارشناسان خانم که جواب تلفن را می داد دلش برام سوخت وگفت که
می توانی درمورخه 28/05/92در یک کنفرانس مردمی که فرمانده ناجا حضور دارد ، مشکلت را بیان کنی
گفتم حل می شود؟
گفت با خدا
اینه مملکت اسلامی عدالت پرورما!!!!1 (1625628) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۲:۱۲
خیابان شانزده آذر تنها محل پارک استاد و دانشجوی دانشگاه تهران است. ضلع غربی خیابان تابلوی پارک ممنوع با علامت حمل با جرثقیل دارد، اما پارک خودرو در اغلب بخش‌های سمت شرقی آزاد است. چند روز پیش، پس از خروج از دانشگاه دیدم که خودرویم نیست؛ در حالی که آن را در ضلع درست خیابان پارک کرده بودم. بعد از کلی نگرانی و پیگیری، معلوم شد که آن را با جرثقیل به پارکینگ منتقل کرده‌اند. افسر مربوطه می‌گفت که بخشی از سپر خودرو روی خط عابر بوده است.
سؤالم این است که اگر به فرض هم چنین باشد، آیا کیفرش حمل خودرو به پارکینگ است؟ قانون این اجازه را می‌دهد؟ اگر هم می‌دهد، قانون ظالمانه‌ای است که باید اصلاح شود. مثل این است که فردی را به جرمی که کیفرش جریمۀ نقدی است، اعدام کنند. (1625667) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۶:۴۵
اتفاق خاصی نیفتاده چونکه در بیشتر موارد در شهر مشهد در نقاطی که تابلوی حمل با جرثقیل نصب شده ماشین های زیادی گاهی برای چندین ساعت پارک شده ولی خبری از جثقیل نبوده یا در پیاده رو ها مقابل درب موسسات دولتی از قضا در همین راسته کاری اتومبیل پارک شده و کسی برای آنها جریمه ننوشته به قول معروف این یکی به اون یکی درو.... (1625688) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۳۸:۲۲
چند روز پیش در انتهای بزرگراه همت به طرف کرج درحرکت بودم با توجه به اماده نبودن انتهای بزرکراه بناچار باید گردش به چپ انجام داده وارد اتوبان تهران کرج شد یا از کنار گذر وارد ورداورد شد من هم مثل سایرین از کنار گذر وارد ورداورد می شدم که ناکهان ماموران حاضر در محل کنار گذر وانتهای عبوری از کنار گذر را جریمه می کردند و این در صورتی است که سرتاسر بزرگراه همت برای وانت ازاد است و به هیچ وجه تابلو ورود ممنوع برای وانت ندارد هر چه اصرار همه حاضرین که در حال جریمه شدن بودند که اقای محترم هیچ تابلویی که در مسیر نصب شده باشد وجود ندارد توجهی نکرد وبه صدور جریمه ها اضافه می کرد و سوال این که ایا ادامه اتوبان همت اصولا به راهور تحویل شده و ایا اطلاع رسانی همشده و ایا در صورت بازگشایی ادامه همت تردد به چه صورتی خواهد بود مگر نه اینکه احداث راه جدید جهت رفاه و سرعت دادن به ترافیک نبوده با رفتار این گونه مامورین تصور ما به یقین تبدیل می گردد که اخذ جریمه به نفع پلیس می باشد اگر چنین نیست پاسخ فرمایند جریمههای صادره در انتهای اتبان همت برای چیست (1625701) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۰:۳۰
سلام من دانشجوی رودهن هستم روبروری دانشگاه ما یه بیابونه خیابون که هیچ ادم هم جرات رفتن به اونجا رو نداره یه روز از سر ناچاری مجبور شدماونجا پارک کنم بعد از کلاس اومدم دیدم 3 تا قبض 30 هزار تومانی زیر برف پاکن ماشینه . از اون روز واسم سئوال شد اون افسر چطوری ماشینه منو پیدا کرده که واسش قبض صادر کنه اونم 3 تا نترسیده از محدوده وظیفش خارج نشده؟ (1625711) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۲:۳۳
خب هست پلیس عزیز راهور که در جای خود باید از زحماتشان در شرایط سخت جوی و...تشکر وتقدیر کرد در چند مورد زیر رفع ابهام کنند که: 1 - مطابق کدام تصریح قانونی پلیس راهور در برخی اماکن بخصوص جاده ها کمین واستتار بشیوه نظامیان کرده تا تخلفی را مچگیری واعمال قانون نماید ونمونه اون در ورودی شهر دامغان در مسیر غرب به شرق ودر ابتدای میدان امام حسین ع ماهرانه خودرهای بیش از 50 کیلومتر که ملتفت تابلوی خاص اون نشده اند را از لنز وسرعت سنج استتار شده در لابلای درختان رصد کرده و اعمال قانون نموده ودر مورد اقدام خود میفرماید اون به خودمان مربوط هست وبس.؟ 2 _ مطابق کدام تصریح قانونی هنوز در کشور ما در هنگام توقف دادن خودر راننده باید خاضعانه از خودری خود پیاده شده وبه حضور مامور که غالبا در خودری خود لمیده شرفیاب شده و... وآیا در کشورهای توسعه یافته ویا در حال توسعه که به مانند ما برخوردار از نظام مردمسالارانه نیستند هم همینطور هست یا این چیز هایی که نشون میدهند فتوشاپه؟و.... وخیلی از طرح مسایلی دیگر که شاید فعلا ظرفیت شنیدن وپاسخ اون وجود نداره وبامید روزی که همه مسوولین ما واز جمله پلیس در ارتباط راحت وآزاد بمانند اونی که امام علی تو نهج البلاغه میفرماید بتونند طرح سوال وانتقاد وپیشنهاد داشته باشند. (1625729) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۴۶:۲۶
برگ جریمهای برای من صادر شده در اوخر سال 91 ان هم در شهر الیگودرز توقف ممنوع که من تا به حال شهری به این اسم را در عمرم ندیده ام و نمی دانم کدام استان است به مراکز مختلفمناطق راهنمایی و رسیدگی به شکایات و حتی حضوری به مسئول مربوطه درخیابان ازادی مرجعه کردمولی حل نکدند و مرغ یک پا دارد مبلغ جریمه 15 هزار تومان بود ولی برای حل ان حداقل 5 روز ار کارو زندگی و متحمل پرداخت هزینه تاکسی به چند برابر اصل جریمه شدم واز این بابت هم ناراحت نیستم ولی پرداخت جریمه بی دلیل بسیار ازار دهنده است و بذتر از ان رفتار مسولین مربوطه (1625754) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۴:۴۲
برای پلیس باید مقداری مهم باشد که این همه کامنت گذاشته می شود ولی واقعا این مشکل برای من هم اتفاق افتاد و امروز صبح ناچارا جریمه را پرداخت کردام چون همه چیز در قوانین راهنمایی ما سلیقه شده ما در تاریخ 6/6/92 برای نهار خوردن به جردن بلوار صبا رفتیم جای بسیار شلوغی است و رستورانها نفراتی برای جابه جایی ماشین های مشتریان خود دارند و در قبال این کار از مشتریان انعام میگرند ما با توجه به آن شلوغی جایی برای پارک پیدا کردیم وقتی خواستم به آن نفربگویم که هواسش به ماشین باشد دوستی که با من بود گفت چرا میخواهی پولی بدهی خودت جا پیدا کردی ما هم گوش کردیم وقتی برگشتیم برگه جریمه روی شیشه نمایان بود و هیچ نشانه ای از تابلو هم رویت نشد یعنی با همکاری آن دوست ماشین بپا و دستهای پنهان ما مبلغ مناسبی جریمه شدیم (1625805) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۹:۰۴
سلام
من یکی از شهروندان چالوس هستم . خواستم یک اتفاقی که چند روز پیش واسم افتادو براتون تعریف کنم . اگر به چالوس امده باشید احتمالا چشمتان به بنای قدیمی درمانگاه امام رضا (ع) چالوس افتاده . جائیست در وسط شهر . من به علتی به این درمانگاه رفته بودم در بازگشت دیدم یک مامور محترم ! راهنمایی و رانندگی در حال جریمه کردن خودروحای پارک شده در جلوی درمانگاه است ( درمانگاه چالوس پارکینگ ندارد ) در همین هنگام یک خانم مسن که خودرویش جریمه شده بود شروع به اعتراض به مامور راهنمایی رانندگی کرد که چرا جریمه ام کرده ای . مامور گفت پارک کردن در اینجا ممنوع است ! خانم مسن گفت : من مریض بد حال داشتم مجبور شدم اینجا پارک کنم چون جای پارک دیگری در این حوالی نیست ((((جوابی که مامور به او داد برایم خیلی جالب بود))) . او گفت ما در انتهای خیابان سعدی چالوس پارکینگ داریم چرا انجا پارک نکردی ؟ خانم مسن دیگر چیزی نگفت و رفت . اما من که به پلاک ماشینش دقت کردم دیدم مسافر است . بیچاره خبر نداشت که از پارکینگ مذکور تا درمانگاه حد اقل نیم ساعت پیاده روی لازم است و خبر نداشت که اگر قرار بود طبق فرمایش مامور با اون سن و سال مریضش را به درمانگاه می اورد باید چه مشقتی را تحمل میکرد .. (1625836) (alef-6)
 
تاتا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۹:۱۴
حرفتون متین ولی بعضی از تخلف ها نیاز به تابلو ندارند ! مثلا پارک کردن در حریم میدان و تقاطع و یا سر پیچ یا ورودی میدان ها . حدود 190 تا کد تخلف داریم که مسلما پشت برگه جریمه جاش نمیشه . (1625837) (alef-6)
 
امیر صفائی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۳:۵۹:۲۲
هفتهگذشته اتومبیل نو من را به جرم نصب نبودن پلاک راهی پارکینگ نمودن ......
آیا پلیس خودش مقید است ؟
مسئول اکیپشان با موبایلش در حال خوش و بش بود
ولی راننده اش در کمال بی احترامی مرا جریمه و راهی پارکینگ نمود ؟
چه کسی جوابگو است ؟
آیا همه جا پلیس راهنمایی اینجور رفتار می کند
ایا از پلیس راهنمایی غیر از جریمه و مشت اهنین توقع دیگری نیز می توان داشت ؟
خدا شاهد است به 197 هم گفته ام ولی کسی جوابگو نیست............. (1625839) (alef-6)
 
احمد رضا شکرامیز
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۰۲:۳۰
حدود 4 ماه پیش ساعت 3.5 ظهر تابستان در یکی از تقاطع های اصفهان که هنوز راه اندازی نشده بود با دستور یک افسر متوقف شدم ایشان در پاسخ به دلیل توقف فقط گفتند برو کنار حرف نزن و بعد از مدتی حدود 5 دقیقه یک برگ جریمه 100 هزار تومانی به دلیل عبور از چراغ قرمز هنوز نسب نشده دادند بصورت مکتوب این موضوع را به دفتر شکایات نیروی انتظامی اعلام کردم و دو روز نیز گشتم افس متخلف که کد خودش را مخدوش دربرگ جریمه نوشته بود پیدا کردم و از رفتار وی فیلم تهیه کردم وارایه کردم ولی ظاهرا 197 هم کشک است (1625850) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۷:۵۹
دوست عزیز مدارکتان را برای سایت الف ارسال کنید. انشاالله 197 از این موضع انفعالی خارج خواهد شد. (1626022) (alef-10)
 
سرباز سابق
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۰۱:۲۶
خدمت اين دوست عزيزم بايد بگم اگز شما شكايتي از افسر داريد بايد به واحد بازرسي مراجعه كنيد
در تهران بازرسي راهور فاتب واقع در خيابان آزادي وجود دارد و با عوامل خاطي هم به شدت برخورد ميكنه
سامانه 197 هم چون از طريق سركلانتري ها به مناطق مربوط توزيع ميشه تقريبا همون حرف شما درسته، چون زمان نامه نگاري بين بازرسي-سركانتري-مناطق و جواب گرفتن از اين طريق تقريبا غير ممكنه چون دوستان آجودانهاي محترم سركلانتر ها معمولا خودشون جواب رو در سامانه تايپ ميكنند و هيچ نظارتي هم بر اين جوابهاي دريافتي از سوي واحد نظارت بخش بازرسي راهور (حداقل فاتب) وجود نداره. (1626408) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۵:۳۶
از بس با خاطیان برخورد شده این وضعیت است. دست بردارید همه می دانند چه خبر است. (1629270) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۰۹:۰۲
برای ما در تونل به دلیل سرعت 71 ، 30 هزار جریمه ارسال نمودند.واقعا چی فک کردن نمی دونم (1625884) (alef-10)
 
رانندگی در جاده چالوس
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۱۹:۳۰
با سلام پاییز امسال از تهران به سمت شمال از طرف جاده چالوس می رفتم از شانس بدمن یک پیکان وانت با محموله اثاثیه منزل داشت با سرعت 20 کیلومتر حرکت می کرد به مدت 15 دقیقه پشت سرش ادامه مسیر دادم تا جایی که به محلی رسیدم که جاده بدون پیچ و خم بود ازش سبقت گرفتم برادران راهنمایی و رانندگی از بالای تثه ای شاهد ماجرا بودند و من را با عنوان سبقت حادثه آفرین به مبلغ 100.000 تومن جریمه کردند این درحالی بود که پیکان وانت بعد از حدود 10 دقیقه اولین ماشینی بود که تازه بعد از جریمه شدنم از کنار ما گذشت یعنی هیچ ماشین دیگری در این مدت جریمه شدنم از کنار ما عبور نکرده بود من فقط تو کف اصطلاح سبقت حادثه آفرین برای پیکان وانت با سرعت 20 کیلومتر موندم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1625948) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۳۵:۴۱
چند ماه پیش جهت ورود به پارکینگ وارد خط ویژه شدم ( راه دیگری نداشت ) ماشین راهنمایی رانندگی هم از کنارم رد شد ولی هیچ علامتی مبنی بر توقف نداد. بعد از یکماه که خلافی گرفتم دیدم دو تا جریمه نوشته برام : بی توجهی به فرمان ایست پلیس و ورود به خط ویژه! (1626013) (alef-10)
 
مجيد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۴۴:۲۲
متاسفانه تخلفاتي كه به پليس نسبت داده مي شود صحت دارد البته دليل ان يز روشن است وقتي به پليس بخاطر جريمه بيشتر پاداش داده مي شود و ماموري كه از قبض جريمه كمتري استفاده مي كند بنا بر افواه توبيخ مي شود يا نيروي محترم انتظامي به جريمه به عنوان درامد مي نگرد همين وضع پيش مي ايد كه در نهايت باعث ساب اعتماد عمومي مي شود (1626042) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۴۶:۵۳
سلام
برای من هم جریمه ای با عنوان عدم بستن کمربند ایمنی ثبت شده که به مبلغ 15000 تومان هستش که خدا می داند واقعیت ندارد ولی برای اثبات این موضوع نمی دونم چقدر باید از جیب و زمان و خودم هزینه کنم تا این جریمه 15000 تومانی حذف بشه ! آیا بشه آیا نشه ؟ (1626053) (alef-10)
 
سهيل
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۵۲:۱۱
بخدا قسم منهم در روز جمعه در خيابان ري پارك كردم بدون اينكه تابلوي آنجا باشد ولي متاسفانه بعداز مراجعت ديدم خودرو ام جريمه شده است . از سردار مومني خاضعانه خواهش مي كنم اين گونه موارد را پيگيري كنند . (1626075) (alef-10)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۴:۵۸:۳۹
همين اتفاق براي بنده در كرج افتاد. براساس قانون حريم تابلوهاي توقف و ايستگاه 15 متر است. خودروي بنده حداقل در 30 متري تابلو پارك شده بود كه با جريمه 30000توماني روبرو شدم و وقتي به پليس مستقر در محل مراتب اعتراض را به صورت كاملا مودبانه اعلام نمودم با پاسخي وقيحانه روبرو شدم: «مگر ما كه اينجا ايستاده ايم پشميم!» (1626110) (alef-10)
 
ایدین پاشا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۶:۳۳
جریمه ها هر چه بیشتر باشه بازدارنده و ما هم باهاش موافقیم اما توجه کنید که این همه درآمد نباید بدون برنامه بره تو جیبه یه عده
باید حتما با این پولها پارکینگ های طبقاتی ایجاد بشه راهها توسعه پیدا کنه ترافیک شهرها حل شه (1626146) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۰۸:۴۳
بنده ماه قبل از تهران عازم آمل بودم با خانواده برای مسافرت بعد از امام زاده هاشم فکر کنم پلور بود پلیس سه تا ماشینو نگه داشت که ماشین بنده هم یکی از آنها بود من اول فکر کردم برای چک کردن مدارک ماشینو نگه داشته چون خلافی انجام نداده بودم من سالهاست که حداقل 10 سالی است که این جاده هرازو میرم میام پلیس گفت که مدارک دادم بهش و دیدم داره جریمه مینویسه سوال کردم چرا جریمه مینویسی مگه منو نگه نداشتی مدارک چک کنی؟ پلیس گفت داشتی سبقت میگرفتی گفتم مرد مومن من که پشت دوتا ماشین جلویی بودم که اونارم نگه داشتی(البته دوتا ماشین جلوییرو مدارمشونو چک کرد رفتن میانسال بودن ولی من 34 سالم هستش) گفتم من کی سبقت گرفتم اگر گرفته بودم که به جریمه و مقررات راضی هستم گفت نه الا بالله 100 هزار جریمه داره گفتم بابا من که نهسبقتی گرفتم و نه اقدام به سبقت کردم خدارو خوش نمیاد برای چی الکی جریمه میکنی بالاخره بعد از کلی حرف 50 هزار تومان جریمم کرد و گفتم که نهایت جریمه رو پرداخت میکنم شاید قضا و قدر باشه ولی بعد از چند روز دیدم برام اس ام اس اومده که شما 5 نمره منفی دریافت کردید که دیگه با دیدن این اس ام اس واقعا عصبانی شدم. حالا موندم برم شکایت کنم از کی شکایت کنم به هرکی میگم میگه فایده نداره هم از کارو زندگی میوفتی همم کلی باید خرج کنی چون حرف پلیس خودش قانون. چطوری میشه پلیسهای خیلی اندک خطاکارو مورد بازخواست قرار داد که از این کارها نکنند. (1626161) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۲:۰۷
بنام خدا- چندی پیش د رخیابان عشقیار ( میدان نیلوفر) تهران در داخل اتومبیل منتظر بودم تا همسرم از مغازه بیاید. صدای آژِیر حودرو پلیس من را متوجه کرد. به احترام ایشان حرکت کردم و چند متر جلوتر ایستادم. برگشتم و به راننده خودرو که با PDAمشغول ثبت شماره بود کفتم اگر جریمه کردید برگه را بدهید که گفتند نه. حالا در سایت راهور خلافی خودرم را می بینم. انشااله که انصاف داشته باشیم (1626174) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۳:۲۸
متاسفم از اینکه اینهمه اتفاقات منفی از عملکرد معدود ماموران راهنمائی ورانندگی ذکر شده است. اما موردی برای خود من پیش آمد :
در بازگشت از سفر مشهد نیمه شب یک سرباز وظیفه در ایستگاه پلیس راه شاهرود به داخل خودرو نگاه کرد وقتی متوجه شد راننده یک آقای جوان است بدون اینکه نگاهی به پلاک خودرو کند به راننده گفت مدارک بده چون سرعت غیر مجاز داشته ای! داخل پاسکاه از افری که مدارک دستش بود درخواست کردم عکس تخلف مارا تحویل دهد چرا که مطمئن بودیم تخلفی صورت نگرفته است اما وی بدون توجه قبض نوشت ودر حال تحویل قبض گفت براتون بنستن کمربند نوشتم که نمره منفی نگیرین،و عاقبت علیرغم درخواست عکسی به ما نداد و مشغول نفر بعد شد !!!
ظاهرا درصدی از مبلغ جریمه به مهموری که آن را صادر کرده تعلق میگیرد ویا بخشی از درآمد حاصل صرف برنامه های نیروی انتظامی و پرسنل آن میشود، سوال اینجاست پولی که اینگونه به ناحق کسب میشود آیا حلال است و چه اثرمخربی در زندگی مصرف کنندگان آن دارد ، آیا کسب درآمد از هرراهی شرعا جایز است ؟
انشاالئه مسئولین نیرو بویژه عقیدتی سیاسی آن، برای رفع این پدیده شوم و غیر شرعی و غیر اخلاقی که منجر به کاهش جایگاه یک نهاد مردمی و خدمتگزار و موجب وهن آن در بین مردم میگردد اقدام نمایند . (1626180) (alef-13)
 
م+
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۱۴:۲۲
خانومم حامله بود و مسیر شمال مشهد را بسیار آهسته می پیمودم
در مسیر بزرگراه به یک وانت تویوتای نیروی انتظامی رسیدم. بسیار با ترس و احتیاط و با نگاه به کیلومتر شمارم از او سبقت گرفتم.
بیست کیلومتر پایین تر دقیقا جلوی پلیس راه ناگهان از دور سرو کله اش پیداشد و چراغ داد که نگه دار
گفت که ما با صد و سی تا سرعت نتوانسته ایم به شما برسیم
و بعد هم جریمه ام کرد
خشکم زده بود
ترسیدم اعتراضی بکنم ماشینمو توقیف کنند
بعدا که حوادثو مرور کردم کم کم موضوع برام روشن شد..
اما نمی ارزید که وقتم را برای شکایت از برگ صادره تلف کنم
حرومشون باشه (1626183) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۴:۰۶
با سلام
چندي پيش به پارك اب و اتش ورودي اصلي از خيابان موازي افريقا رفتم موقع برگشت كاغذي را روي شيشه ديدم كه ابتدا فكر كردم اگهي است اما موقع خروج جواني جلويم راگرفت و گفت بايد مبلغي بدون اينكه بگويد چقدر بدهي گفتم چرا ؟ گفت مگر كاغذ رو نخوندي اينجا طرح مقابله با سرقت است و اين كاغذ 1000 تومان برا من ابخورده بايد شما چون توطرح پارك كردي مبلغي بدهي مختصركنم بعد ازيك درگيري لفظي پولي ندادم و رفتم اما دفعه بعد با قبض جريمه رو برو شدم در حاليكه هيچكدام از ماشينهاي جلويي و عقبي جريمه نشده بودند افسري نديدم اما نگهبان پارك گفت دلبخواهيه ديگه...حاشا به اين قانون مداري جوان بصراحت ميگفت اين طرح با هماهنگي كلانتري محل اجرا مي شود . چرا؟ معلوم نبود چه خدمتي ارائه مي شد ؟معلوم نبود اما جوان ميگفت اگر من نبودم ماشينت رو مي بردن يا صدمه ميزدن به عبارتي باج ميگرفت تا امنيت برقرار باشه .. . افسوس كه همه اين شكايات با تهمت فرماندهان به شاكي و طلبكاريشان و حمايت از افراد خدومشان به پايان ميرسه اما يك چيز در ذهن مردم مي ماند و انچه از بين مي رود ابرو و اعتبار اجتماعي از خيل عظيمي از خادمان واقعي است با لباس شخصي از 10 نفر در باره افسران راهنمايي سوال بفرماييد مشنويد همشون .... جواب رو ميدانيد بيدار شويد . (1626228) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۱۸:۵۳
دقیقا برای بنده هم همین مشکل پیش آمد در همان مکان.فقط در یک طرف خیابان تابلو دیده می شود و بخشی را هم قرق و پارک خصوصی کرده اند.اگر واقعا باید هزینه پارک داده می شد پس تابلو و مامورش کجا بوده تا موقع پارک طبق زمان پارک خودرو هزینه گرفته شود؟!وقتی ردیف پر از ماشین شد این مامور برگه های اخطار را روی شیشه تمامی ماشین ها گذاشته بود و ادعا می کرد اگر برگه را قرار نمی داده است پلیس خودرو را جریمه می کرده!! (1626997) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۲۹:۴۵
من ساکن ایلام هستم تاحالااسلام شهرنرفتم واصلانمیدانم کجاست امابرای مردادماه سال گذشته که درمحل کارم حاضربودم مبلغ 60هزارجریمه اسلام شهردارم حالاکجاست پلیس محترمی که جواب گوباشدازخدامیخواهم انهایی که به ناحق جریمه میکنندبه سرطان مبتلتکندکه هرچه دارندهزینه بیمارستان کنند (1626260) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۰:۳۱
به نام خدا
سلام
در تایید بی دلیل جریمه کردن برخی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی همین بس که من اتومبیلم را در خیابان ادوارد برون پارک کرده بودم در جایی که هیچ تابلوی ممنوعی نداشت و برای تدریس کلاسم در دانشگاه تهران عازم بودم و ماشینم را تازه گرفته بودم برچسب نداشت تا بتوانم وارد محوطه ی دانشگاه تهران شوم و پلیس خود رو مرا جریمه کرده بود و در برگه ی جریمه نوشته بود
توقف مطلقا ممنوع در خیابان کارگر شمالی
اللله اکبر به این انصاف و استادی در دروغگویی (1626264) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۱:۳۶
شما هم که سانسور کن!! همین امروز صبح سریک چهارراه یک افسر وظیفه که موتورهای مردم را گرفته بودند چنان از باند مخالف و وسط چراغ قرمز عبور کرد که نزدیک بود خودرویی به او بزند که راننده خودرو خارج شد و به مامور که وسط ماشین ها می رفت نگاه می کرد!! (1626274) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۳۶:۳۴
بنده را در سال 86 در میدان ساوه شهر همدان جریمه دو برگی نموده اند به مبلغ بیست هزار تومان البته تا به حال در عمرم همدان نرفته ام دوبار شکایت کردم دفعه دوم به حل اختلاف مراجعه کردم گفتند چون دوبرگی است قابل رسیدگی نمی باشد من آن جریمه را پرداخت کردم ولی به اندازه مبلغ جریمه , هزینه های شکایت و زمانهای تلف شده از آن پلیس وکسانی که از این پلیس ها بی محابا حمایت می کنند از نظر شرعی نمگذرم امیدوارم یکی ازاین حضرات جوابی در روز قیامت داشته باشند . (1626299) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۰:۴۵
با سلام در کمربندی ارومیه یک انوبان 4 بانده در هر سمت( مجموعا 8 باند) وجود دارد که محدودیت سرعت آن 80 کیلومتر ذکر شده و این اتوبان همیشه خلوت است. هر جا سرزدیم که آقا این محدودیت سرعت برای چیست جوابی نگرفتیم! فقط اونجا پلیس نگه میداره برا جریمه کردن مردم! (1626316) (alef-13)
 
شجاعی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۴۸:۲۷
چند مورد:
اولا روی چه حسابی پلیس تمام شهر را پر کرده از تابلوی توقف مطلقا ممنوع (شما دیگر تابلوی عادی توقف ممنوع که یک علامت P بود را نمیبینید). در حالیکه حاشیه خیایانهای غیر اصلی شهر متعلق به همه شهروندان است و با پول آنها ایجاد شده و حق آنهاست که در کنار خیابان پارک کنند. پلیس و شهرداری اصلا حق ندارند همه شهر را پارک ممنوع کند و بعد ناندانی برای خودش درست کند و مدام شهروندان را در این شهر بدون پارکینگ جریمه کند.
2- اگر خیابانها گنجایش ندارند و ترافیک ایجاد میشود، پلیس حق شماره گذاری ندارد. نمیشود هم آقایان از پول شماره گذاری نگذرند، هم شهرداری از حق عوارش سالیانه اش نگذرد، از آن طرف هیچ کاری برای زدن پارکینگهای عمومی نکنند. تمام ساختمانهای اداری، ساختمانهای مسکونی، اماکن عمومی مثل پارکها، مراکز خرید و ... باید پارکینگ عمومی داشته باشند. نمیشود هیچکس به وظایفش عمل نکند. فقط پلیس در جایی که بوی پول می آید وارد شود و جریمه کند. وای اگر روزی قرار شود ما شهروندان پلیس را و شهرداری را و دولت را به خاطر یکی یکی وظایفی که داشتند جریمه کنیم. آن وقت روشن میشود چه طرفی بیشتر تخلف کرده.
3- در خیابانهایی که پارکبان است، شهرداری عملا به سبک 200 سال پیش، حاشیه خیابان را به یک پارکبان فروخته است و او را به جان مردم می اندازد که پول بسلفد در قبال هیچی. نکته اینکه طبق قانون نیم ساعت اول رایگان است و جزو حقوق شهروندی است. اما شهرداری چون ذینفع است نظارتی نمیکند.
4- در خیابانهایی که دستگاه پارکومتر نصب است، اصولا باید رسیدی به پرداخت کننده بدهد که مشخص شود چه ساعتی سرویس او شروع شده. فرض کنید بنده ساعت 10، پول پرداخت کرده ام تا یک ساعت از پارکومتر استفاده کنم. پلیسی ساعت 10/5می آید و مرا جریمه می کند و میرود. من چطور میتوانم اثبات کنم که به قانون احترام گذاشتم و پارکومتر را شارژ کردم؟ پلیس میتواند ادعا کند در زمانی که مراجعه کرده پارک.متر شارژ نبوده؟ (1626348) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۱:۳۷
با سلام
چند سال قبل تو اتوبان بابایی به دلیل عملیات عمرانی تو ترافیک شدید مجبور به توقف پشت ماشین جلویی خودم شدم، ماشین مسافر کشی که ظاهراً سرگرم دریافت کرایه از مسافرین خودش بود به شدت از پشت با خدروی من تصادف کرد، با نظر کارشناس تصادفات ماشینم حدود 24 میلیون ریال خسارت دیده بود، پلیس محترم هر دو خدور رو به پارکینگ راهنمایی کرد، مدارک خدروی من را به مقصر که بیمه شخص ثالث هم نداشت (یک هفته از تاریخ انقضای آم گذشته بود) داد و قبض پارکینگ ایشون را به من داد من اعتراض کردم که چرا باید مدارک من رو به ایشون بدن، پلیس گفت نگران نباش تا زمانی که خسارت شمارو پرداخت نکنه نمی تونه خدروش رو از پارکینگ ترخیص کنه، به هرحال دو روز بعد که رفتم ماشین خدم رو مرخص کنم دیدم ایشون ماشینش رو از پارکینگ برده با وجود اینکه قبض توقیف خدرو در پارکینگ هم دست بنده بود، پرسیدم چطور ممکنه، گفت حتماٌ تو پلیس اتوبانها آشنا داشته، خلاصه بعد از کلی عملیات پلیسی موق شدم تلفن ایشون رو پیدا کنم، در مورد خسارت ماشین باهاش توافق کنم، که متوجه شدم مدارک ماشین من رو جهت اخذ رضایت گرو نگه داشته، خلاصه بعد از 2 سال دوندگی تو دادگاهها که اون هم داستان مفصلی داره ، تونستم نصف خسارت ماشین و مدارک خودروی خودم رو پس بگیرم.
یه نکته دیگه لازمه بگم اینه اقامه دعوا تو دادگاه باید نزدیکترین محل به محل سکونت مقصر یا محل حادثه باشه، از قضا داداگاه در لواسان 100 متری با منزل مقصر حادثه فاضلا داشت و من از کرج باید جهت رفاه حال مقصر تا لواسان جهت پیگیری پرونده طی می کردم. (این هم یه شاهکاریه) (1626365) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۲:۴۴
متاسفانه بعضی از مامورین راهنمایی غرضورزانه مبادرت به برگه جریمه می نمایند و از موقعیت لباسی که در آن قرار دارند درجهت عقده گشایی استفاده می کنند (1626371) (alef-10)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۳:۴۳
من واقعابرای این جریمه های یلخی که میکنن متاسفم بنده درتاریخ 19/5/92 بدلیل نبستن کمربند سرنشین که هنوز حرکت نکرده بودم بدون اینکه مامور محترم بگذارد حرفی بزنم با بی احترامی که جای پسرم بود جریمه شدم وروز بعد نسبت به پرداخت آن اقدام کردم سه روزبعد ازطریق پیامک خلافی گرفتم که اعلام شده بود مبلغ صفر!؟لذادرتاریخ 7/6/92 نیررفتم خلافی دریافت کردم مبلغ 70000 تومان بنده رادرتاریخ 14/5/92 آنهم جایی که روحم خبرندارد کجاست درمدت زمان مساوی دوباربرایم خلافی ثبت شده بصورت دوبرگی درصورتیکه به این موضوع اعتراض نمودم ولی گفته اند مرغ یک پادارد والسلاممن میخواهم بدانم اولآمگرمیشود به همین سادگی ازدست پلیس گریخت ودوما در یک زمان میشود که دومرحله جریمه شد سومآ بنده بدلیل ساکن بودن در منطقه که غریب 50 :60 دوربین را باید آنهم با پلاک فرد درروز زوج رد کنم تااز محدوده طرح خارج شوم چطور توسط هیچ دوربینی مشاهده نشدم اما این مامورکه نمیدانم ازکجا شماره پلاک مراگیر آورده آنهم بدون اینکه نه نوع خودرورامشخص کرده ونه رنگ آنرا: ودرزمانی که خودرو درپارکینگ منزل بوده وخودم نیز درمحل کارجریمه نموده....فقط این را میتوانم بگویم باید برای بعضی ازآقایان اظهار تاسف کرد اینگونه با اعصاب مردم بازی میکنندووقتی دلیل کار را طلب میکنیم فقط به طرق مختلف سرکارمان میگذارند درضمن بابت اعتراض حدود 10000 تومان هم خرج کردم آخرالامردیدم اگربخواهم پیگیر شوم تابه نتیجه برسم باید به اندازه دو سه برابر خلافی صادر ه هزینه کنم که بناچارمبلغ خلافی راازگلوی زن وبچه بریده و پرداخت کردم (1626373) (alef-10)
 
میثم
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۵:۵۴:۵۷
وضع پلیس راهور از سایر بخش های پلیس بهتر است.
4 تیرماه 1390 در خیابان شهید قاسمی، پشت دانشگاه شریف، با دستکاری درب خودرو بنده، اقدام به سرقت از داخل اتومبیل شده بود. من امتحان داشتم و ساعت 8 صبح با عجله ماشین رو پارک کرده بودم، موبایلم توی ماشین جا مونده بود.
ساعت 12 همان روز که با ماشینم مواجه شدم به کلانتری واقع در خیابان حبیب اللهی مراجعه کردم. بعد از 3 ساعت معطلی بنده به اتاق یک افسر محترم راهنمایی شدم، ایشان در کمال نا باوری شروع به کتک زدن بنده نمودند و به هیچ وجه به توضیحات من گوش ندادند و من را از اتاق بیرون کردند، بعد از پا فشاری بنده برای ورود دوباره به اتاق ایشان شروع به فحاشی کردند، بنده نهایتا توانستم ایشان را قانع کنم که مجرم یا قاتل نیستم و مال باخته هستم و تنها دلیل مراجعه ام دریافت صورت جلسه سرقت از اتومبیلم می باشد. ایشان نه تنها عذرخواهی نکردند که با پرروئی گفتند شما بی خود اینجا آمده ای، تا بازداشتت نکردیم راهت را بکش و برو!!!
این اولین تجربه ی من در برخورد نزدیک با پلیس خدمتگذار بود!!!!! (1626378) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۰۰:۵۲
تو جاده لوشان - قزوین نزدیک گردنه کوهین همیشه پلیس کمین میکنه، یه بار من تو مسیر داشتم از این محل عبور می کردم که مجه ایست پلیس شدم، 100 متری جلوتر متوقف شدم، برگشتم عقب ببینم چه کار باید بکنم افسر با دست اشاره کرد بیا عقب، من هم از همه جا بی خیر مجبور شدم دنده عقب تا پیش پلیس حرکت کنم، پیاده شدم علت رو بپرسم گفت سرعتت زیاد بود ( راست می گفت 10 کیلومتری بالاتر بود) وقتی جریمه رو داشت می داد دیدم سه تا جریمه برام نوشته، سرعت غیر مجاز، عدم توجه به اخطار پلیس و دنده عقب در بزرگراه گفتم که خودت گفتی بیا عقب، گفت می خواستی گوش نکنی، خلاصه هر کدوم از این ماجرا کافیه آدم رو به اسمون و زمین بدبین بکنه. (1626405) (alef-10)
 
حق گو
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۱۹:۴۸
با سلام
بنده فقطبه چند مورد که خودم مشاهده کردم اشاره می کنم:
1- در سالهای اخیر مامورین راهنمایی ورانندگی به جای باز کردن گره ترافیک معبرها فقط به فکر جریمه هستند.
2- در سال های اخیر مامورین راهنمایی و رانندگی علاوه بر جاده ها در تهران هم کمین می گذارند مخصوصا برای طرح زوج و فرد وموتور سوارها
3- مامورین محترم اگر تعداد مشخصی قبض ننویسن جریمه می شوند
4- طرح مسخره زوج و فرد برای مواقع اضطرار بود.یادمه قالیباف بعنوان شهردار اون موقع گفت با این طرح حقوق شهروندی ضایع میشه.یک سوال:الان هوا آلوده است؟ زمان اضطراره؟ با وجود اتوبان امام علی توجیه دوستان غیر مردم آزاری چیه؟
5- برخی مکان های کمین مامورین در تهران: میدان راه آهن؛ میدان آزادی؛ میدان قیام
6- چه کسی این مامورین کنترل می کنه؟
7-سرباز راهنمایی ورانندگی در میدان راه آهن برای زوج و فرد به من گیر داد بعد فهمید 5 دقیقه است تمام شد گفت پس معاینه فنی دید دارم گفت پس چرا یک چراغ عقب خاموشه؟ همون داستان کلات کو.......................
8- برای ماشین من جریمه عدم استفاده ازکلاه ایمنی اومده
9-.............. (1626475) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۵۰:۴۷
اقا شما فرض کن صدقه دادی میبینی ایرانی ها چقدر خلاف میکنیم و پلیس باهامون کاری نداره حالا 30 تومن جریمه شدی اینهمه های و هوی دراوردی

هزینه جریمه هم روی هزینه های خودرو است ما که سالانه 200 هزار تومن جریمه میشیم چیزی هم نمیگوئیم ولی جریمه شدن سخته حالا اگر پلیس خسته بوده (1626567) (alef-10)
 
اسماعیل
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۶:۵۱:۴۴
باسلام و خسته نباشید
برایم ن تا به حال چند مرتبه پیش آمده که جریمه شده ام ولی تابلو یی موجود نبوده و همیشه از این جریان ناراضی بوده ام.
حتی یک مرتبه با فاصله 3 متری بعد از تابلوی دوم ایستگاه اتوبوس با جریمه پارک در مکان ممنوع جریمه شدم!!
کاش یکی پاسخ این را میداد در این زمانی که کسی پاسخگو نیست و همچنین حالا که توسط دوست و هموطنی مطرح شده است (1626568) (alef-10)
 
صالح
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۰:۳۸
من دوسال بدون گواهینامه در تمام کشور رانندگی کردم هیچوقت کسی ازم نخواست (1626590) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۴:۵۲
پارسال تصمیم به فروش موتورسیکلتم گرفتم در پرینت تخلفات و جرائم که از دفتر پلیس +10 گرفتم جریمه عبور از چراغ قرمز در شوشتر برایم ثبت شده بود حال آنکه هیچگاه این موتور را به شوشتر نبرده بودم کسی هم پاسخگو نبود. چکار باید می کردم؟ (1626609) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۰۵:۳۰
برخورد بد و بی ادبانه پلیس آنقدر شایع است که بی قانونیهایشان در برابرش هیچ است. چند روز پیش در ورودی پارکینگ امامزاده صالح تجریش یک برخورد بسیار بد با یکی از همین آقایان داشتم آنهم در اعتراض به جریمه بی دلیلی که برایم نوشت. در پایان و پس از هتاکی بسیار آقای افسر معتقد بود که اساسا ما لیاقت زحماتشان را نداریم! (1626611) (alef-10)
 
باقری
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۲۵:۰۱
با سلام
اخیرا پلیس محترم با خلاقیت بیشتری درآمد زایی می کنند چند وقت پیش دو خودرو در جاده اصفهان -کوهرنگ درست پشت باغ ما تصادف کردند وبعد از نیم ساعت دو خودروی حمل اتومبیل رسیدند ولی از پلیس خبری نبو د در حالیکه ایستگاه پلیس1000 متری بود ولی اتومبیل های امدادی در فاصله 10 کیلومتری بودند بهرحال چون اتفاق خاصی نیفتاد راننده ها که مسافر غریبه بودند گفتند که ما احتیاج به یدک کش نداریم ولی یدک کشها اصرار می کردند که یا باید یدک شوید یا حق الزحمه 50000هزار تومانی ما را بدهید خلاصه انکه درگیری شد وپلیس امد وگفتش که چون زنگ زدید به 110 بصورت خودکار به خودروی امدادی اطلاع داده می شود باید بپردازید با دخالت من که مسئول جای.... هستم وتهدید افسر پلیس از مسافران پولی گرفته نشد (1626662) (alef-10)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۳۸:۱۷
بنده ام رفتم تا عدم خلافی بگیرم .متوجه شدم که در برگه خلافی من یک پارک در محل ممنوع وجود دارد که بصورت الصاقی هم ثبت شده .لازم به ذکر است در تاریخ مذبور من اصلا در تهران نبودم اما به علت ضرب العجل زمانی مجتور به پرداخت ان جریمه شدم. (1626711) (alef-10)
 
ali
۱۳۹۲-۰۶-۲۲ ۱۰:۲۴:۰۱
براي من هم شبيه اين مورد پيش آمده كه پس از گرفتن برگه خلافي خودرو متوجه شدم در تاريخ 11 فروردين پارسال كه فكر كنم جمعه بود در ساعت 11 شب جريمه 30000 توماني بعلت پارك در محل ممنوع آن هم بصورت الصاقي ثبت شده بود در حاليكه اولا در آن ساعت من در محل ثبت شده نبودم دوما آيا شما ساعت 11 شب روز جمعه پليسي پيدا مي كنيد ؟ (1639823) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۴۰:۰۶
باسلام الف جان
اگر این بار مطلبم را بیان نکنی دلگیرخواهم شد
اکثر ماموران پلیس زحمت کش هستند وتعدادکمی زحمت ده که متاسفانه همیشه به پست ما همین افراد می خورند

راننده کامیونی می گفت که هر روز پلیس مدارک مارا بابت اضافه بار می گیرد ومامور شب با شرکت تصفیه حساب می کند ........
برای ما سواری سوار ها جریمه است اما برای رانندگان عمومی نقدی و مرغی و....
راهنمایی ندارند به نظرشما هنگام روزهنگام حرکت از سه چراغ ترمزیکی خاموش باشه چطوری میشود فهمید حتی مامور محترم جاده شیراز اصفهان بعداز تعویض لامپ هم زیر بار نرفت وجریمه کرد یا هنگام جریمه فرد مقصر باید از ماشین پیاده شود ومامور در ماشین خود زیر کولر بنشیند من به عنوان معلم تمام این نکات رابه دانش آموزان بیان می کنم نمیدانم تو دانشگاه پلیس چه یاد می گیرند که این طور به جان ملت می افتند .

بازم از همه افراد پلیس زحمت کش تشکر میکنم یادتون باشه لباس شما حاصل زحمات خیلی از افراد است شهدا برای آسایش من وشما خون دادند وعقده تعطیلات نرفتن شمارا نباید به گردن مسافران قرار داد .شهدا جان دادند ولی لحظه ای منت نکردند . (1626715) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۷:۴۹
برای من دوبار اتفاق افتاده هیچ تابلویی نبوده ولی جریمه شدم (1626771) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۷:۵۸:۰۵
یکی از دوستانم، سرباز نیروی انتظامی شده، میگفت، بهمون گفتن باید دفترچه جریمه تا پایان شب پر شود (1626772) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۰۰:۰۳
بنده به شیراز مسافرت کردم در یکی از خیابانها ماشین جهت گرفتن نان پارک کردم تابلو ممنوع هم نداشت وتمام خیابان ماشین پارک شده بود بعدازپنج دقیقه برگشتیم دیدم ماشین برده اند پارکینگ شب با سختی گذراندیم تا اینکه فردا 43هزار تومان ار ما گرفتند وماشین آزاد کردند بنده با یک بچه و خانمم مریض در شهر غریب واقعا این انصاف و مروت است این مسلمانی است که اذیت مردم می کنند (1626783) (alef-13)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۰۶:۱۹
چه دل پر دردی دارند این مردم از نیروی انتظامی
لابد این همه سند رو کسی نمیتونه انکار کنه/ البته تو مملکت ما کار نشد نداره!
کاش قالیباف به جای شهرداری بر میگشت نیروی انتظامی رو دوباره سر و سامان می داد. (1626810) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۱۰:۲۴
من هم در مازندران با دور بین سرعت سنج پلیس رد زده شدم و متوقف شدم و جریمه شدم. مسئله این است که در این مکان (کمربندی چالوس) هیچ ماشینی با پلاک ایران 72 متوقف نمی شد با وجود این که بعضی سرعتهای به مراتب بالاتر داشتند. فقط ماشینهای با پلاک دیگر خصوصا تهران متوقف می شدند بماند که بعضی ها هم پس از توقف و احوال پرسی اصلا جریمه نمی شدند... (1626824) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۵۶:۳۰
دقيقا برخي مامورين در جاده هاي شهرستانها صرفا ماشينهاي غريبه و بخصوص تهراني را نگه ميدارن و اعمال سليقه ميكنن و نه اعمال قانون (1629273) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۵۱:۳۱
من به افسره گفتم چرا جلوی عابر های پیاده را نمی گیری تا یک خورده ماشین ها بروند و از این ترافیک کم بشه که دیدم شروع کرده به نوشتن و من هم گفتم ولش کن نهایتا یک جریمه می کنه.الان بعد 4 سال رفتم عدم خلافی بگیرم دیدم آقا سه تا کد را توی یک قبض نوشته .صحبت یا تلفن همراه + عدم توجه به فرمان ایست +سبقت غیر مجاز(توی رسالت مارپیچ می شه رفت ولی سبقت غیر مجاز را من نفهمیدم)
کلا این افسر ها را باید از نظر روانی چک بکنند.بعضی ها شون حالشون خوب نیست (1626928) (alef-13)
 
کریم
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۵۲:۴۳
لطفا سری هم به پلیس راه زنجان تبریز جاده قدیم بزنید رفتار پلیسی را انجا درک میکنید چند تا سرباز ماشین هارا نگه میدارن تا مافوق ها در مقر پلیس آنها را به یکی از جرایم منتسب وجریمه نمایندشل بودن کمر بندوداشتن سایه بان در فصل گرما وکثیف بودن اتومبیل وترک داشتن شیشه وازهمه بدتر عدم توجه به اخطار پلیس از جمله هنرهای آنان بوده که امیدوارم گذرتان از این مسیر نیافتددر ضمن اخیران هم جهت افزایش جریمه سرعت را محدوددر بزرگراه محدود کرده اند. (1626934) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۵۵:۳۳
سر ورودي خياباني در نوبنياد پليس راهنمائي جلوي اتومبيل مرا گرفت گفت ورود ممنوع آمدي . گفتم اينجا ورود ممنوع نيست اينهمه ماشين در دوسمت پارك كرده اند . گفت ورود ممنوع است . گفتم مرد حسابي 25 سال است كه خانه من در اين خيابان است ، بعد از 25 سال به من ميگوئي اينجا يكطرفه است ؟‌
خنده ائي كرد و گفت حالا گيريم دوطرفه است. ماشينت كه خيلي نوئه. شيريني اش يك كمربند بنويسم ، هم تو راضي هم من . كه البته با داد و بيداد من و پياده شدن از ماشين محل را غرولند كنان ترك كرد !

اين وضعيت شرم آور است ! (1626937) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۸:۵۸:۳۸
اقا جان جریمه که خوبه ! یک پدیده جدید دیگری پیدا شده اونم این است که خودروی شما در حالیکه در هیچ جای توقف ممنوع یا تابلوی حمل با جرثقیل پارک نکرده اید پلیس راهور میبرد !!؟؟؟ چرا! چون یکسری شرکت خصوصی افراد بازنشسته راهنمایی رانندگی درست کردند و باید پول جرثقیل و این جور چیزهاشون رو هر طوری شده در بیاورند! بعدش چه جور یمیتوانی ثابت کنی که ماشینت را جای خلاف پارک نکرده بودی !!؟؟ هیچ جور.کجای قانون آمده است که به پلیس اجازه حمل با جرثقیل را مید هد!؟ باید اگر جای خلافی پارک کردی مثل خارج بیایند به چرخت قفل بزنند که نتوانی ماشینت را تکانبدهی تا جریمه های مربوطه اش را بپردازی نه اینکه الکی ماشینت رو میبرن هزار صدمه هم به ماشینت وارد میکنند هیچ جوری هم نمیتوانی اثبات کنی که جای خلاف پارک نکرده بودی؟؟؟!!!!!! (1626943) (alef-13)
 
علی حسینی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۰۸:۰۳
برادر جان نگران نباش شما نه اولین هستی ونه آخرین نفرکه اینگونه مشمول لطف پلیس خدمتگذارقرار گرفته ای ....... (1626961) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۳۲:۲۳
به نام خدا
الف عزيز من هم درفروردين ماه امسال براي مسافرت عيد به سمت جنوب درحركت بوديم كه باصحنه عجيبي روبرو شديم. چند تا ماشين سواري پشت سريك كاميون درحركت بوديم كه يك باره يه ماشين پليس از اين كاميون سبقت گرفت وما هم فكر كرديم پليس راه براي ما باز كرده وهمه ي چند تا سواري پشت سرماشين پليسي رفتيم چشمتان روز بدنبيند وقتي ازكاميون رد شديم يك باره ماشين پليس جلوي همه ماراگرفت وهمه مارا نفري صدهزارتومان جريمه كرد. هرچه به (جناب)سروان گفتيم شما باعث شديد ما برويم كه ايشان درجواب گفتند من پليس هستم وهركاري دلم بخواهد مي توانم بكنم (مثل آجان هاي زمان شاه كه بدبودند)وشما بايد جريمه بشويد .بعدا ماجرارا به مراجع مختلف شكايت كرديم ولي متاسفانه درمملكت ما فقط شعار مي دهند وازعمل هيچ خبري نيست. ياد آن شعرافتادم كه :هرچه بگنددنمكش مي زنند واي به روزي كه بگنددنمك. ولي الف عزيز جان مادرت توديگر مثل پليس راهنمايي ورانندگي مردم آزارنباش واين موضوع را منعكس كن. (1627056) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۳۴:۱۸
سلام افسر پلیس من را 13000 تومان جریمه کرد ازشم پرسیدم 13000 تومان جواب داد بعله الان خلافی گرفتم دیدم 130000 تومان 2 برابرم شده 260000 تومان کد جریمم همان 13000 تومانی بود این نامردیه انصاف نیست .خسته ام خسته (1627060) (alef-13)
 
رامین
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۳۶:۰۵
ای کاش قانونی هم برای سرعت پایین ماشین های سنگین که بعضا در گردنه ها به کمتر از 10 کیلومتر در ساعت می رسد وجود داشته باشد که زحمت پلیسان زحمت کش که در بالای گردنه منتظر ماشین های سبک سبقت گیرنده هستند کمتر می شد. (1627065) (alef-13)
 
اصفهانی
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۵۱:۱۸
چندی پیش اتفاق مشابهی برای اینجانب که ساکن اصفهان هستم رخ داد. ابتدای خیابان سپه پلیس به دلیل «عدم رعایت زوج و فرد» مرا جریمه کرد. این خیابان مسیر هر روزه‌ی اینجانب است، و تابلوی زوج و فرد نداشت و ندارد. به مدت تقریبا یک هفته پلیس خودروها را به همین دلیل (:بهانه) جریمه می‌کرد و پس از آن ادامه پیدا نکرد. (1627094) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۱۹:۵۱:۳۰
با سلام برای بنده هم چنی پیش چنین اتفاقی افتاد.یک جایی که تابلو توقف ممنوع نداشت و مزاحمت برای هیچ کسی هم نبود ماشین را پارک کردم بعد از یکی دوساعت اومدم دیدم آقای کارگزار محترم مشعول نوشتن جریمه می باشد به مبلغ 40 هزار تومن!البته همه ماشین ها را از دم م م م داشت جریمه می کرد وقتی با اعتراض بنده مواجه شد گفت به خدا من نمی خواستم برایتان جریمه بنویسم اصلا اینجا جای جریمه کردن نیست!! اما چه کنم که به من چندین بار دستور داده اند از بالا که همه ماشین ها را در این محوطه جریمه کنم!!!
حال با توجه به این که در آن محدوده پارکینگ وجود ندارد و در آن مکان هم علامت پارک ممنوع نیست و اصلا خود آقای پلیس هم اذعان دارد که محل توقف ممنوع نیست به چه حقی باید مردم را نه 10- 20 که 40 هزار تومن جریمه کرد ؟/؟؟ مگر درآمد امثال من در ماه چقدر است که باید چنین جریمه های ناحقی شویم؟ مسوولان محترم لطفا پاسخگو باشند!!!!!!!!!!!هرچند فکر نمیکنم خود را در مقام پاسخگویی بدانند. (1627095) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۰:۰۰:۳۸
به احتمال زیاد روی خط کشی عابر پیاده پارک کردی عزیز!!!!!
بعد اگر قبض جریمه موجود است حتما یکی از کارکنان الف بوده
در آخر این مطلب هیچ جنبه خبری نداشت و ابتدا شما باید مورد رو ثابت کنی نه اینکه پلیس حرف رو هوای شما رو انکار. دیدتون رو عوض کنید. (1627118) (alef-13)
 
بابک
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۰:۱۱:۱۰
من در بانه در جاییکه هیچ تابلو پارک ممنوع نداشت جریمه شدم .
البته من همانجا برگ جریمه را پاره کردم و دور انداختم تا چندین سال بعد ،در صورت دو برابر شدن جریمه نیز ارزش جریمه به اندازه پول خرد هم نخواهد بود (1627150) (alef-13)
 
k
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۰۳:۵۲
باید زد چند تا شونو شل و پل کرد تا حساب کار بیاد دستشون (1627268) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۱۸:۰۷
سلام
دراطراف دانشگاه تهران تابلوی توقف ممنوع و حمل با جرثقیل برای روزجمعه و نماز جمعه وجود دارد که برخی از همکاران پلیس روزهای دیگر هفته مردم را جریمه و حتی خودرو انها را به پارکینگ منتقل می کنند و 60 هزارتومان پول جدثقیل و 10 هزارتومان پول پارکینگ جدای از اتلاف وقتت شما می گیرند. (1627303) (alef-13)
 
کورش
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۴۳:۱۴
فرانچسکو توتی یکی از بهترین بازیکنان دنیا میگوید یه با ر با سرعت غیر مجاز در جاده حرکت میکردم که پلیس منو متوقف کرد تا دید منم جا خورد سریع موبایلش رو در آورد با من عکس یادگار انداخت خیلی ذوق کرده بود ولی بعد از اون عکس و امضاء برگه جریمه من رو هم داد دستم و با من خداحافظی کرد .... (1627347) (alef-13)
 
نقره داغ
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۵۱:۰۱
اقا خواهش می کنم این مسئله را پیگیری کنید.در شهر مشهد حمل ونقل خودروهای توقیفی را داده اند به تعاونی بازنشستگان راهنمایی ورانندگی .و پلیسها در مشهد اکثرا بدون دلیل کافی ماشین را به پارکینگ منتقل می کنند. ادرس یکی از این پارکینگها بزرگراه اسیایی اول خیابان چاهشک می باشد.
من بیچاره را بخاطر اشتباه گرفتند وبا اینکه بعد از ده سال تخلفی نداشتم دفعه اول به پارکینگ فرستاد.
یکهفته از کار افتادم و300هزار تومان هزینه کردم .بعد که تحقیق کردم دیدم این وضعیت است وپلیس درصد می گیرد.ولی چگونه ثابت کنیم؟ 197 هم کاری نمی تواند بکند.
قانون نباید طوری باشد که مورد سواستفاده یا شک در سلامت پلیس نشود.
ضمنا از ان به بعد هرچه می توانم خلاف رانندگی مخفی می کنم (1627375) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۱:۵۹:۰۹
1-پلیس راه به جای کمین بهتر است ببیند تابلوهای راهنمای خاک گرفته و کثیف منطقه ی تحت پوششان تمیز است و آیا در شب در این جاده های غیر استاندارد راننده می تواند حدود جاده را تشخیص دهد یا خیر.یا الله بختکی جاده پیمایی می کند.حتی متاسفانه در اتوبان ها در شب و خودروهای و کامیون های با نوربالای خیره کننده و نبود فرهنگ مسالمت آمیز رانندگی خوانا نبودن علایم مخصوصا علایمی که پیچها را نشان می دهد دیده می شود.حال حساب کنید دوربین هایی که باید سرعت را بسنجند در طول زمان همان حساسیت و همان کیفیت را دارند؟چه وقتی مردم می گویند سرعتی اضافه نداشته اند و مامورین راست کردار طبق گواه دوربین مدعی خلاف راننده اند این وسط باید اشکال کار در ابزار باشد!
2-باید به سبک برخی کشورها ما هم درون ماشین دوربین نظارتی بگذاریم!کافی است چنین دوربین هایی که هم سرعت را ثبت می کند هم جاده را داشته باشیم آنوقت ببینیم وقت شکایت شهروندان از جریمه های خلاف واقع در محاکم دادگستری برای ریشه کن کردن این پدیده یاری رسان خواهد بود یا خیر!
حتی در جرایم سنگین قسامه قابل قبول است اما شما در این مورد
3-بیشترین توجه راننده در مسیرها کنترل سرعت است که این تمرکز از روی جاده را کم کرده و بر سانحه می افزاید هم راننده را خسته می کند.خودروهای جدید با سرفشاری به پدال گاز حداقل 20 کیلومتر سرعتشان ناگهانی افزوده می شود!وقتی راننده تمام تمرکزش بر جاده است و صفحه کیلومتر شمار هم دهگانش دقیق نیست چگونه باید سرعت را فیکس روی همان رقم یا زیر آن نگه دارد؟!دقت راننده باید بر روی جاده باشد نه ترس از جریمه نه کنترل لحظه ای کیلومتر شمار.
برای مثال تابلوهایی که مثلا سرعت 95 کیلومتر را نشان می دهد بر روی کدام کیلومتر شماری می شود آن را یافت؟
بسیاری از جاده های عریض شده که از حالت دولاینی به اتوبانی تغییر شکل داده اند شما تابلوهای سرعت و علایم هشداردهنده را به جای اینکه در هم طرف راست و هم چپ و در خط سرعت ببینید تنها در قسمت قبلی می بینید که مشاهده سرعت استاندارد آن جاده ورعایت آن را با مشکل روبرو می کند
و ... (1627403) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۲۳:۱۸
بخدا قسم من خودم انموقغی که اصلا موبایل نداشتم دو بار جریمه برایم نوشته انداین جای سوال دارد شماره ماشین دیگری که داشته با موبایل صحبت میکرده راچگونه شده شماره ماشین من (1627485) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۳۷:۲۰
بنا به شرایط شغلی با ماشین شخصی به کشور های خارجی زیاد مسافرت میکنم واقعا تاسف میخورم به این که در مملکت ما اینقدر پلیس ها حرمت انسان رو نگه منیدارند واسباب نارضایتی مردم از نظام میشوند اگر به فکر سلامتی مردمند باید فکری هم به حال این جادها کرد از مرز بازرگان که وارد میشی انگار قاره وبلکه دنیایت عوض میشود واقعا چرا مملکت ما حتی در سطح کشور های همسایه هم نیست اگر بلافرض من نوعی خلافی انجام داده باشم این کار نباید موجب عصبانیت یا موجب بدو بیراه گفتن پلیس شود مصادیق این فرهنگ دوهزارو پانصد ساله کجاست (1627513) (alef-13)
 
ح-م
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۲:۴۷:۱۵
من در ابتدای خ پیروزه - جلال آل احمد بدون اینکه تابلو توقف ممنوع وجود داشته باشد جریمه شدهام.شاید اینکار جهت تامین هزینه ها باشد. (1627545) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۱۴:۱۱
من مدیر یکی از آموزشگاههای شهر مشهد روز 12 اردیبهشت (روز معلم) ساعت 7 صبح به مدرسه رسیدم آن روز برنامه هایی داشتیم که دقیقا در خاطرم است تا ساعت 5 بعدازظهر با ماشینم در مدرسه بودم. چند وقت بعد که برگه خلافی گرفتم دقیقا همان روز ساعت 8 صبح در ضلع دیگر شهر مشهد به دلیل مکالمه با تلفن همراه 30000 تومان جریمه شده بودم . چون آن روز دقیقا در خاطرم بود استشهادیه ای تنظیم نمودم و به مسؤل این امور در راهنمایی و رانندگی مشهد مراجعه نمودم. سرهنگ گفت برو آقا من در کمتر نیم ساعت صد تا از این برگه ها درست میکنم. ... (1627625) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۱۶:۱۰
در این مملکت به ظلمهای بیشتر از این هم جواب و توضیح نمیدهند. بنده 2 بار در خیابان کوه نور که شماره های پارکومتر ناخوانا است و امکان شارژ وجود ندارد جریمه شده ام و دستم به هیچ جا بند نیست. من یه کارمند هستم و 40 هزار تومن جریمه ناحق میتونه باعث 1 هفته اعصاب خوردی من باشه. (1627630) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۴۱:۱۵
من هم درجاده شیراز که نرفته بودم به جرم نبستن کمربند ایمنی 30000تومان جریمه شد م جالب اینکه 40000تومان هم باببت گوش ندادن به فرمان پلیس جریمه شدم وجالب تر اینکه حق اعتراض هم ندارم (1627698) (alef-13)
 
شاهپور
۱۳۹۲-۰۶-۱۷ ۲۳:۵۱:۳۰
بادرود......هموطنان خوبم ...همه چیزمان شبیه همه چیزمان است...یادمان باشد. (1627723) (alef-13)
 
حقگو
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۰:۲۴:۴۲
برای یکی از هکاران ما هم همین اتفاق افتاده بود
در یکی از فرعی های سهرودی
یک جای خاصی هست که هر کس پارک کند جریمه می شود
می گویند شخصی برای رزرو این جای پارکینگ پول میدهد (1627786) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۰:۲۶:۵۸
به نظر من مشکل از قانون نویسی است . (1627788) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۰:۲۸:۲۹
من تا اینجا نصف کامنت ها را خواندم خسته شدم اما 90% نوشته ها علیه بی قانونی پلیس بود، این عجیب نیست؟ (1627793) (alef-13)
 
موحد
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۱:۰۵:۵۸
سلام مگر نظرات ما مردم مهم است . همسرم بیمار است و سالهاست مسافرت نرفته ایم . آنوقت دوقبض جریمه در یک روز آنهم در شهر مقدس قم برایم صادر شده بود .به خانم فاطمه ی معصومه (س) عرض کردم قربانت گردم ما را نمی طلبی ولی به لطف بلیس وظیفه شناس !!!!!!!!!!!!! باعث طلبیدن ما شده ای .السلام علیک یا فاطمه معصوم (س) .قبض جریمه ی دیگری هم در تهران برایم صادر شده ! جالب نیست یک شبه ره چند روزه رفته ام . یعنی بنده توسط عزیزان وظیفه شناس طی الارض نموده ام . (1627847) (alef-13)
 
reza
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۱:۴۷:۳۶
در خیابان آزادی نرسیده به چهارراه شمارشگر چراغ راهنمایی روی 21 ثانیه سبز رنگ بود که ناگهان قرمز شد و من مجبور به ترمز ناگهانی شدم. ماشینم روی خط عابر متوقف شدو قصد داشتم دنده عقب بگیریم و پشت خط عابر پیاده بایستم که مامور مهربان با دست به من اشاره کرد که پشت سرم ماشین دیگری متوقف شده و سر جای خودم بایستم (روی خط عابر). ناگهان مامور دیگری پیدا شد که شروع به نوشتن قبض جریمه کرد. هر چه برایش توضیح دادم که همکار خودت مانع عقب رفتن من شده، قبول نکرد و گفت :اگر همکار من بگه خودتو توی چاه بنداز، میندازی؟؟؟!!!!
خلاصه بیست هزار تومن منو جریمه کرد.
حالا یه سؤال: مگه نمی گن دستور افسر راهنمایی رانندگی بر قانون مقدمه؟
حالا اینو به کنار. خوب لامصبا این سامانه 30005151 رو چرا خاموش کردید. می خوام جریمه رو پرداخت کنم دنبال شناسه پرداختم. مملکته داریم؟؟؟؟؟؟ (1627892) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۲:۰۶:۱۳
تورابه خدايه فكري به حال عوامل بليس بكنيدانكارمردم نوكرباباشون هستن (1627906) (alef-13)
 
معروف
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۴:۰۰:۱۲
و اما یک اتفاق عجیب تقریباً مشابه و مستند برای اینجانب:
1-روز 9 شهریور ماه 92 ساعت12.45 دقیقه ظهر در خیابان شهید موسوی،کنار اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران،در موقعیت سمت چپ خیابان و در موقعیت شماره 4 اتومبیل پژو 206 بژ خود را پارک کرده و پارکبان را با کارت الکترونیک تا ساعت 18.45 و طی دو مرحله شارژ می کنم و به داخل اتاق ایران می روم.
2- ساعت 18.30به محل پارک خودرو خود برای حرکت مراجعه می کنم و مشاهده می کنم که در ساعت 17.10 اتومبیل توسط مامور شماره 60721 به میزان 200هزار ریال جریمه پارک ممنوع شده است(کد تخلف2143)
3- بلافاصله موضوع را به شماره 197 رسیدگی به شکایات ناجا اطلاع می دهم و منتظر خبری می مانم.
4-روز بعد هم موضوع را مجدداً به همان شماره گزارش می دهم.
5-امروز 18 شهریورماه و دقیقاً 9 روز از ماجرا گذشته است و هیچ خبری از رسیدگی به شکایت بنده نشده است و یقین دارم که نخواهد شد.
اینک من مانده ام و یک قبض جریمه به ناحق صادر شده 200هزار ریالی که به ناچار مجبور به پرداخت آنم و دولتی که خزانه خود را با اینگونه حق الناسهائی پر می کند و توقع هم دارد که من شهروند حرمتش را پاس بدارم.
راستی اسم این اجحاف را چه می گذارند؟
(اگر مایل بودید می توانم قبض جریمه را برایتان ارسال کنم ولی واقعاً نمی دانم که چگونه باید شارژ کردن پارکبان را اثبات کنم)
نتیجه:1-دیگر از پارکبانهای گوشه خیابان استفاده نخواهم کرد2-این زخمی که از بی عدالتی بر من رفته را حمل خواهم کرد ولی حتماً به انتقام هم فکر می کنم چون کسی به فریادم نرسیده است و اعتمادم بر باد رفته است.
متاسفانه بخش عمده ای از رابطه بین حاکمیت و مردم اینگونه زخمی بی تدبیری و ندانم کاری می شود. (1627951) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۷:۱۷:۰۷
در اصفهان 10 روز پیش از ورودی باغ ابریشم وارد شهر میشدم پلیس ایست داد گفت سرعتت بالا بوده در دوربین نگاه کردم دیدیم 72 کیلومتر ثبت کرده گفت مجاز اینجا 70 است و 30000تومان جریمه کرد در حالیکه خیلی ها سرعتهای به مراتب بالاتری داشتند اعتراض کردم گفت کلاه خودت را سفت بگیر باد نبره گفتم کجا تابلو زدید گفت میفرستمت پارکینگ برو خیلی خودروهای دیگر را نیز راندم انتخاب میکردند (1628000) (alef-15)
 
از مشهد
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۷:۳۷:۱۲
با سلام، بنده هم در خيابان امام خميني(ره) مشهد ماشينم را در حاشيه خيابان و در مكاني كه تابلوي پارك ممنوعي وجود نداشت پارك كردم و پس از حدود 15 دقيقه كه برگشتم ديدم راهنمايي و رانندگي روي پنجره برگه جريمه گذاشته و هيچ پليسي هم در آن اطراف نبود تا اعتراض كنم و بعد همه كه با راهنمايي و رانندگي در اين خصوص تماس گرفتم كسي جوابگو نبود. (1628019) (alef-15)
 
حسن جعفري
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۱:۲۲
با سلام خدمت دوست نويسنده اين مقاله
آقاي سردار مومني
به خدا اين همه كامنت نشان دهنده ي وضع بد رفتار برادران راهور مي باشد .
بنده هم در شهريار روبروي با تعاون اين اتفاق برايم افتاده است .
مامور شما در حال نوشتن برگه ي جريمه بود كه بنده سر رسيدم و اعلام كردم كه تابلوي شما كجاست كه ايشان به دنبال تابلو گشتند و بالاخره تابلو توقف ممنوع را پشت يك ستون كه كمتر از نيمي از اين تابلو مشخص بود به بنده نشان دادند و گفتند اين هم تابلو و مغازه داران آن محدوده شاهد بحث ما بودند نيز به اين مسئله اذعان داشتند كه مشكل از بنده نبوده و متاسفانه مامور كار خودش را انجام دادند . (1628041) (alef-15)
 
احمدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۷:۵۲:۳۴
اقا این بنویسید شرکت های حمل با جرثقیل که عمداتا مربوط به بازنشستگان نیروی انتظامی هست هر جای خیابان خودرو پارک هست بدون حضور پلیس با جرثقیل میبرند . . .از ساری (1628043) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۴۷:۴۳
البته يكي از دوستان مطلع مي گفت: پاركينگ ها هم متعلق به خويشان نيروي انتظامي است!!؟ (1628199) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۰۰:۳۵
با سلام و احترام

نیم نگاهی به نظرات ابراز شده حاکی از نارضایتی شدید مردم از پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح کشور می باشد.همین میزان نارضایتی برای برکناری بالاترین مقام پلیس در کشورهای پیشرفته و دموکراتیک کافی است.
از نیروی انتظامی انتظار می رود ضمن پاسخگویی به نظرات ابراز شده , در سطح حداقلی از مردم بزرگ ایران عذر خواهی نماید و برای رفتارهای مامورین خود فکری اساسی نماید.کلاسهای باز آموزی و دوره های آموزشی رفتار اجتماعی و آشنایی با حقوق شهروندی برای کلیه مامورین انتظامی در ایران ضروری است.

با تشکر (1628060) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۳۸:۳۹
جريمه پليس تابع هيچ قاعده د قانوني نيست معمولا در جاده ها بعد سرازي ها پشت پيچ موضع گرفته و 123 كيلومتر را جريمه ميكنند در حالي كه به خود انها هم گفته شده تا 5 كيلومتر را اشتباه دستگاهي قلمداد كنند در همان حال موتوري بدون كلاه و 2 تركه و در حال صحبت با موبايل در بزرگ راه را كاري ندارد خوردن 1 عدد پسته در 4 راه و چراغ قرمزجريمه خوردن و اشاميدن حين رانندگي قلم داد شده در حالي كه .... بگذريم كه مظالم انها يكي و دو تا نيست براي همين هم اين همه يادداشت نوشته شده است (1628167) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۴۷:۱۸
با سلام
در جایی که لازم است تا از خدمت صادقانه بسیاری از پرسنل زحمت کش نیروی انتظامی و از جمله راهنمایی و رانندگی تشکر شود هیچ شکی وجود ندارد. اما لازم است است یادآور شوم که به دلیل ضعف و یا حتی فقدان نظارت مناسب بر عملکرد ماموران ستم ها که بر مردم روا شده است. من نیز از زخم خوردگان پلیس راه برای دفعات مکرر هستم از دریافت رشوه تا جریمه بدون حساب کتاب می توان در این مجموعه یافت. متاسفانه سازمان پاسخگویی نیز وجود ندارد. امید است با اسلاح روند نظارت و رسیدگی مستمر به شکایات مردم نیروی انتظامی بتواند این اتهام را از دامن خود پاک کند. (1628195) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۸:۵۲:۴۱
ماموری برخلاف رسالت وظیفه خود در محور زنجان به قزوین در حادثه خودروی من با یک تریلی باری با توجه به همزبان بودن راننده تریلی با وی قضاوت ناحق کردعلیرغم ا ینکه به خودروی من خسارت قابل توجهی وارد آمد صرف نظر از همه اینها از من تقاضای رشوه کرد و من به خواسته این مامور غافل توجه نکردم و او هم یک برگ جریمه 50000 تومانی برایم صادر کرد و من دستم به جایی بند نبود ناچارا" جریمه را پرداخت کردم و اسناد آن اکنون نزدم موجود است متاسفانه تاکنون فرصت نکردم که تخلف ایشان را ازماجع ذیربط پیگیری نمایم چون می گویند باید به بازرسی همان استان مراجعه نمایم (1628218) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۰۴:۵۰
یک پرسش حقوقی: اخیرا راهنمایی و رانندگی تهران تعداد زیادی نیروی وظیفه را به خدمت گرفته است. آیا جریمه کردن خودروها توسط افسران وظیفه نیز کاری قانونی است؟ چون فقط ظاهرا افسران کادر چنین مجوزی دارند. (1628256) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۲:۵۱
مستقل از موضوع چتد و چون پلیس، نیاز اساسی به نصحیح فرهنگ رانندگی در جامعه احساس می شود، وظیفه ای که پیش از همه بر عهده خود ما می باشد (1628283) (alef-13)
 
تنها
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۵:۳۰
من دقیقا روز 2 شنبه ساعت 1 همونجا جریمه شدم . با توجه به اینکه هیچ تابلویی هم نبود و من حدود 2 سال که همیشه اونجا پاک میکنم (1628290) (alef-13)
 
مظلومی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۱۷:۲۷
این مشکل هفته گذشته در خیابانی اطراف شهروند میدان آرژانتین برای بنده اتفاق افتاد یعنی در محلی که تابلوی پارک ممنوع نصب نشده بود و در حریم میدان یا تقاطع چهارراه و ... نبود پارک کردم و به فاصله نیم ساعت که برگشتم جریمه 30 هرار تومانی شده بودم.
گویا مامور قانون محترم در جایی در کمین بود تا بعد از توقف بنده (آنهم در جایی که مشکل پارک ممنوع نداشت) بیاید و اعمال قانون (جریمه) کند. (1628298) (alef-13)
 
دکتر
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۲۰:۱۳
آقا درد دل ما را گفتید چند روز پیش (دقیقا چهارشنبه هفته ی گذشته) در حالی که بدنبال عابر بانک برای دریافت مبلغ کمی پول نقد بودم خودروی خود را در محلی که برای پارک خودرو خط کشی شده بود پارک کردم یعنی دقیقا در محلی مناسب علبر بانک خلوت بود و سریع برگشتم به مجرد اینکه از عرض خیابان عبور کردم با صحنه ای شگفت آور روبرو شدم ، مشاهده کردم با جرثقیل در حالی که در زیر ماشین قلابها را انداخته بودند در حال بردن ماشین بودند سراسیمه به مامورین التماس و خواهش بسیار شدید کردم تا ماشین را نبرد و خدارا شکر از خیر ماشی گذشتند آنهم با نشان دادن قبض عابر بانک به علاوه الباقی مدارکم خلاصه پس از پرس و جو از آنها فهمیدم که در چند کیلومتری محل پارک ماشین یک تابلو توقف ممنوع زیر درختان پنهان است که من آنرا ندیده بودم در حالی که در جایی که ایستاده بودم برای پارک خودرو خ کشی شده بود
خواهشمندیم رسیدگی و یا اطلاع رسانی کنید (1628306) (alef-13)
 
عرفان ارشاد
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۳۳:۳۸
با سلام و ضمن تشکر از زحمات اکثریت پرسنل زحمتکش و خدوم ناجا و راهور .
پیشنهاد می شود به ناجا و راهور اعلام گردد تا سامانه 197 (بازرسی ) از این حالت منفعل خارج شود زیرا اشخاصی که مراجعه داشتند می دانند نتیجه نهائی پیگیری بعد از طرح موضوع و درخواست ارائه مستندات متقن ( فیلم و عکس و.... مورد قبول نیست) و فقط شاهد عادل مورد وثوق پذیرفته می شود . بر فرض داشتن شاهد معتمد و مورد وثوق نیز ، شما را به سازمان قضائی نیروهای مسلح احاله می دهند و...
بنابراین مجددا متذکر می شود که به سامانه 197 ، اختیارات کافی و جامع تفویض گردد تا بتواند راسا این مشکلات را برطرف و از افزایش حجم پرونده های کم حاصل متشکله در محاکم قضائی نیز جلوگیری شود. (1628347) (alef-13)
 
محمد بابايي
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۴۱:۲۸
اين داستان جريمه هاي بدون دليل و مستند براي خيلي ها از جمله بنده نيز دردسر شده است. مثل داستان جريمه شدن هاي خودرو در شهرهايي که اصلا نبودي و يا مسيرهايي که اصلا طي نکرده اي . حال ما مي مانيم و دوندگي براي اثبات اينکه اصلا من و خودروي من در مکاني که پليس به نام آن جريمه صادر کرده است .....
منزل ما در بلوار سردار جنگل کوچه حيدري مقدم است. ظاهرا پليس يک هفته اي است که با هدف نظم دهي بيشتر به تردد و جلوگيري از تصادفات اقدام به جريمه کردن خودروهاي پارک شده مقابل برج جام جم مي کند. جالب آنکه هيچ تابلوي توقف ممنوعي در محل نصب نشده است و حتي پليس از قبل هم چنين موضوعي را اعلام نمي کند .اما دو روز پيش شنبه خودروي يکي از اقوام اينجانب را که نيز به همين دليل جريمه کرده بود. مثل هميشه هم پليسي در محل نبود که بتوان از او علت را پرسيد. (1628378) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۰۹:۴۵:۰۶
با سلام ،من یک خانم هستم و ماشینم سوناتاست ، در اتوبان با سرعت مجاز حرکت میکردم از ماشین پلیس راهنمایی و رانندگی که با سرعت پایین حرکت میکرد جلو زدم ، چند روز بعد متوجه شدم جریمه شدم بعنوان سرعت بالا ! چگونه میتوان ثابت کرد که به پلیس مربوطه برخورده که چرا یک خانم ازش سرقت گرفته است و متأسفانه بارها با مامورینی برخورد کردم که بجای رعایت و اجرای درست قوانین از آنها و قدرت خود سوء استفاده نموده و ضعف شخصیتی خود را با جریمه و دستورات نادرست جبران می نمایند .
با تشکر (1628391) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۰۸:۲۴
با سلام، متآسفانه کنترلی روی ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیست و شکایت هم بدلیل پروسه طولانی و عدم قبول حرف مردم به جایی نمیرسد و این باعث شده تعدادی از این مامورین هر چور که دلشان بخواهد عمل نمایند و با دلایل غیر قابل اثبات مانند جریمه بدلیل نبستن کمربند ،صحبت با موبایل ، عبور از چراغ قرمز ،سرعت غیر مجاز وو ..... مردم را جریمه نمایند و عقده دلشان را خالی کنند و با اقتداری که قانون به آنها داده باعث نارضایتی مردم شده اند . (1628456) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۱۹:۳۲
متآسفانه بعضی از مامورین راهنمایی و رانندگی بدلیل ضعف شخصیتی ، برای نشان دادن قدرت خود به مردم از موقعیت خود سوءاستفاده می نمایند . بطور مثال سر چهارراهها و ورودیهای بزرگ راهها بعضی مواقع بی دلیل چراغها را قرمز نگه میدارند یا دستور ایست میدهند که باعث ترافیک های طولانی میشوند اگر مردم اعتراض کنند توقف را طولانی ترهم می کنند و کنترلی هم نمیشوند . غالبا" وقتی به ترافیک بر میخوریم می بینیم یک مامور به دلیل ایست نادرست باعث ترافیک شده . از مسئولین ذیربط درخواست می کنیم اجازه دهند چراغها طبق زمانبندی تنظیم شده کار کنند و مامورین از دستکاری خودداری کنند چون بیشتر ترافیک ایجاد میکنند !
با تشکر (1628492) (alef-15)
 
جلال
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۲۰:۵۶
با سلام

باور کنید در خیابان ولی عصر تلفن همراه بنده زنگ خورد کنار کشیدم توقف کامل و مشغول صحبت شدم که به سرعت یک پژو 206 راهنمایی کنار من توقف کرد و با توجه به حضور بنده در خودرو برگ جریمه را بر روی شیشه اتومبیل گذاشت و رفت در صورتی که محل توقف بنده پارک ممنوع نبوده و پارکومتر نصب بود !!! از مامور سوال کردم که این خلاف قانونه که!! در جوابم فقط گفت شما تهرانیارو باید ادب کرد!!!!! اخه چرا باید برگ جریمه به این سنگینی رو بدن دست یه وظیفه که فقط قصد گذروندن خدمتش رو داره؟!! تازه برخورد و انتظاراتشون هم از خانمهای راننده رو پیگیری کنید. (1628495) (alef-15)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۲۱:۴۶
بنده درتاريخ 20مردادماه امسال به علت سوار كردن مسافر مبلغ 400000ريال توسط يك گروهبان جريمه شده به علت اعمال قانون ولي همان مامور رابا 140 كيلومتر سرعت در اتوبان ساري به قائمشهر در حال تردد ديدم حالا مسافر سوار كردن خطرش بيشتره يا رانندگي بدون قانون وقائده
نام مامور هم ضيائي ميباشد كه بچه قائمشهره (1628499) (alef-15)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۲۲:۴۹
آقا اینا اصلا هدهشان رفع و رجوع مشکلات راهنمایی و رانندگی نیست ، متاسفانه. باید بودجه راهنمایی و رانندگی تامین شود ، بدون اینکه خاصیتی داشته باشند.
آقای مومنی نیا و تکذیب کن که حناتون رنگی نداره. اینقدر رفتارهای نا هنجار ازهمین آقایون پلیس راهنمایی و رانندگی مشاهده میشه که دیگه چه انتظاری از مردم میشه داشت. از اینکه فکر میکنند که از آسمون اومدند و راننده باید دست به سینه مقابلشان بایستد، تا موقعی که میکروفون را دست مییگرند و با صدای انکر الاصواتشون برای اینکه راه خودشون را باز کنند ، هی داد و فریاد میکنند که آقا برو جلو و...... اونم با چه لحن بدی. اینقدر رفتار چندش آور از اینها دیده میشه که باید گفت " حالم به هم میخوره از تون" . موقعی که باید باشند و جلو هزاران رفتار ناهنجار رانند گان هنجار شکن را بگیرند ، هیچ وقت نیستند . موقعی که شانسی از محلی عبور میکنند ، برای اینکه راه خودشون را باز کنند ، با میکروفن و آن صوت ناهنجارشون اعصاب مردم را خط خطی میکنند . با چه لحن توهین آمیزی .
آقای مومنی به ماموراتون یاد بدهید که به مردم احترام بگذارند . مردم برده مامورهای شما نیستند . جوری با شهروند ها رفتار میکنند که انگاری صاحب جان ومال آنها هستند و طلبکار. تمام دق دلی های زندگی را میخوان سر مردم در بیارند .
آقای مومنی گناه همه این رفتار های ناهنجار متوجه جناب عالی ست که فرمانده آنها هستید ، آقا اگه واقعا قصد خدمت دارید ، رفتارتون را اصلاح کنید . مامور های شما به چه حقی با لحن اهانت آمیز با صدای ناهنجارشون مردم را خطاب مبکنند .
آقای مومنی کسانی را استخدام کنید که شان شهروند ها را درک کنند . قصدشان خدمت باشد ،نه اینکه از سر ناچاری استخدام شده باشند و فقط به فکر حقوق آخر برج باشند .
مامور شما اگرقصد برخورد با راننده متخلفی را دارد ، خودش باید سراغ خودرو مورد نظر برود و نه اینکه در خودرو لم بدهد تا راننده دست به سینه ،خدمت برسد و اگر راننده چنین نکرد ، انگار ... شروع میکنند به لج کردن . از ما گفتن . (1628504) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۲۶:۳۱
هیچ چیز سرجای خود نیست. هنگامیکه فرمانده را از سپاه آورده و بر مسند نیروی انتظامی بنشانند اوضاع از این بهتر نمی شود. (1628517) (alef-15)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۰:۵۴:۲۷
جلومرکزبهداشت صداوسیمادرخیابان ولی عصرهیچگونه تابلوئی نیست برای صرفه جویی درمخارج در2نوبت مراجعه برای درمان 40هزارتومان جریمه شدم جزلعنت ونفرین کاری ازدستم ساخته نیست (1628594) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۱:۱۵:۰۸
در سایت راهور 120 برای خودرو بنده صدور یک برگ جریمه بابت نداشتن معاینه فنی خودرو در سال 88 صادر شده. نکته جالب اینکه خودرو من مدل 88 است و اصلاً تا به حال هیچ پلیسی از من معاینه فنی نخواسته! (1628671) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۱:۳۲:۲۲
من به الف هشدار ميدم كه اين صفحه رو بكلي از سايت حذف كنه

والا سردبير، نويسنده و همه پيام گذاران هر روز 30 تومن جريمه پارك ممنوع مي شوند
بعلاوه 20 تومن عدم توجه به فرمان پليس

يادآوري كنم كه ماشين نداشته باشيد هم جريمه مي شيد

هركس اعتراض كنه100 تومن بابت سبقت غير مجاز جريمه مي شه

هر كس هم اعتراض نكنه 10 تومن بابت نبستن كمر بند ايمني جريمشه

حالا انتخاب با خودتونه (1628712) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۰۵:۵۸
نمونه بارز آن خيابان سهروردي جايي كه تابلوي پارك ممنوع وجود ندارد اما خودروها جريمه مي شوند. مي تونيد ببينيد و از كسبه آنجا بپرسيد. (1629055) (alef-13)
 
محمد علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۱۰:۱۱
با سلام
هفته گذشته در بازگشت از ساری به تهران در جاده فیروزکوه پلیس راهنمایی رانندگی مرا متوقف کرد .سرعت من 120 کیلومتر بود و دقیقا روی دوربین هم همین سرعت ثبت شده بود.پلیس مرا 40 هزار تومان جریمه کرد.وقتی سوال کردم گفتند این جا حد اکثر سرعت 110 کیلومتر می باشد .در حالی که هیچ تابلویی که حداکثر سرعت را قید نماید وجود نداشت.در حین جریمه کردن همکار ایشان که با دوربین سرعتها را کنترل می کرد یک تاکسی را متوقف کرد بر روی مانیتور سرعت ایشان 120 کیلومتر بود اما در کمال ناباوری بعد از پیاده شدن راننده فقط دفترچه ایشان را کنترل کردند و بعد از خوش و بش با افسر ایشان را مرخص کردند من از افسر پرسیدم جناب سروان چرا ایشان را جریمه نکردید ایشان که 121 کیلومتر سرعت داشتند ایشان گفتند نه این سرعت شماست گفتم سرعت من 120 تا بود خودتان چک کنید ایشان گفت بهانه نگیر شما خلاف کردید جریمه شدید دیگران به شما ربطی ندارند.به نظر شما این درست است؟ (1629068) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۱:۲۷
خلافي ماشينم رو گرفتم گفتن ساعت 7 شب در اتوبان قزوين گواهي نامه نداشتي ظاهرا ... 60 تومن جريمه كردن من بي خبر از دروازه هاي تهران خارج نشده اون هم وسط هفته اين جريمه رو پرداخت نكردم دوبرابر هم شده زياد سخت نگير ... (1629108) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۲۶:۴۷
این اتفاق برای من هم در یکی از خیابان های منتهی به خیابان خرمشهر(آپادانا) افتاد.
جریمه ام کرده بودند بخاطر پارک ممنوع
بعد که به افسر معترض شدم گفت مگر هرجا که دلت خواست باید پارک کنی و شهرداری هرجا که شما خواستی پارک کنی نباید تابلو بزند
یک مشت حرف بی ربط
بعدش هم که پرسیدم اسمت چیست یک اسم گفت که وقتی به اتیکتش دقت کردم دیدم دروغ گفته و اسمش چیز دیگری است
بعدش هم گفت برو هر کاری دوست داری بکن(با خیال راحت از موضوع)
من با 197 تماس گرفتم و یک پیام ضبط کردم که الان 20 روز است جوابی داده نشده است
با بازرسی ناجا هم صحبت کردم گفتند برو شورای حل اختلاف. رفتم شورای حل اختلاف گفتند اینجا فقط اگر اثبات شود جریمه را می بخشیم ولی اینجا نمی توانید از افسر شکایت کنید(معلوم شد که بازرسی ناجا هم عمدی یا سهوی آدرس غلط داده و وقتم را تلف کرده)
خلاصه کم آوردم و رفتم که جریمه را پرداخت کنم و از شکایت از مامور هم گذشتم (1629131) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۳:۳۵:۲۳
با سلام
من بیچاره هم ازسه راهی کرمانشاه اسلام آبادبه طرف حمیل میرفتم بالای پل یک کامیون که جلوی من بودراهنمازدوگفت برومنهم که فکرکردم مشکلی برای ماشینش به وجودآمده ردشدم پلیس 100مترجلوتر100هزارتومان منوجریمه کردبا اینکه پلیس زدن راهنمای کامیون رودیده بودگفت بی خودسرپل سبقت گرفتی حتی اگه کامیون هم خراب بشه روی پل نمی باست ازاون سبقت بگیری که با منطق هم خوانی ندارد(با قانون چرا) (1629174) (alef-13)
 
بنده ناچیز خدا
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۴:۰۳:۱۱
کلا دوستان در راهنمایی و رانندگی (شهری و بین شهری) همت والایی در صدور قبض جریمه به عناوین مختلف و به بهانه های گوناگون گمارده اند.
من طی 13 سال داشتن گواهینامه و راننگی فقط 7 فقره برگ جریمه دارم که 3 تای آن مربوط به سال جاری است.معذرت می خواهم که این عبارت را بکار می برم و قصدم زیر سوال بردن زحمتهایی که این عزیزان در خیلی از شرایطی که هیچ کدام از ما حاضر به حضور در آن وضعیت نخواهیم بود، نیست ولی برخی رفتارها و برخی عملکردهای بعضی از این عزیزان را که می بینم، بخصوص منت های مختلفی که در هنگام صدور قبض واهی جریمه بر سر مردم می گذارند ،یاد سریال ایرانی "روزی روزگاری" و کاراکترهایی چون "حسام بیگ" و "مرادبیگ" می افتم.
من حتی برای اعتراض به ریاست یکی از این حوزه ها مراجعه کردم ولی ضمن برخورد خیلی محترمانه فرمودند:" بهرحال این قبض صادر شده و نمی شود کاری انجام داد ولی من به دوستان تذکر می دهم مواردی که شما اشاره فرمودید حتما رعایت نمایند."
جالب اینجاست که در پشت همان برگ جریمه قید شده شما می توانید حداکثر تا 60 روز نسبت به این برگه جریمه اعتراض کنید. و وقتی این جمله را نشان ایشان دادم فقط لبخندی بسیار بسیار بسیار معنادار زدند. (1629308) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۴:۳۳:۱۴
تجربه خودم و نوشته های فوق تائید این مورد است که به محض اینکه پلیس به شما ایست داد یا به خودروی شما نزدیک شد قطعا جریمه خواهید شد بالاخره دلیلی پیدا می کنند ، چراغ ترمز ، ..... .

- متاسفانه رشوه گیری هم در نیروی انتظامی مرسوم هست البته پلیس با وجدان هم کم نداریم
. (1629427) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۶:۵۶
من توی خیابان برادران مظفر در حوالی فلسطین در وسط خیابان که همه پارک کرده بودند پارک کردم بعد از چند قدمی که دورتر رفتم دیدم یک موتورسوار پلیس آمد و یک راست رفتند سراغ ماشین من که مدل بالا بود . من برگشتم طرف ماشین و مامور متوجه من شد و از جریمه منصرف شد و ادامه مسیر داد . وقتی برگشتم دیدم جریمه را گذاشته روی برف پاک کن . ظاهرا مرا به تله انداخته بود و نخواست من ماشین را بردارم . به این می گویند راهنمایی و رانندگی. (1629585) (alef-13)
 
ارش
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۰۹:۰۷
به خدا شما چه قدر بیکارید که این همه داستان نوشتید (1629596) (alef-13)
 
شرمنده ماموران خوب
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۱۷:۵۳
خدا خودش بهتر ميدونه كه بعضي از اين مامورين محترم چقدر مودب و تابع قانون و بعضي چه برخورد بدي مي كنن .مامورين خوب به خاطر انجام وظيفه ديده نمي شن ولي در مقابل مامورين ؟؟؟؟؟؟؟؟ هميشه ديده ميشن (مثل يك لكه روي يك پارچه سفيد ) .از مسئولين محترم راهنمائي و رانندگي تقاضا دارم جلوي اين جرايم رويائي وخيالي را بگيرند . بابا زشته !!!!!!!!!!!!!! اين همه نمونه كه دربالا به آن اشاره شده كافي نيست . خود همين جرايم خيالي انگيزه اي است جهت عدم پرداخت جريمه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (1629627) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۳۳:۱۰
من به 1 افسر پلیس دیدم کمربند ایمنی نبسته بود منم به نشانه اعتراض کمربندم را باز کردم وقتی دلیل این کار منو پرسید گفتم خواستم تذکر لسانی بدم که وظیفه همگانی است . اون افسر زحمتکش هم منو 180000 تومان در فاصله 8 دقیقه جریمه کرد . البته اینو وقتی فهمیدم که رفتم خلافی گرفتم . (1629685) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۵:۵۴:۲۵
من هم مواردي همچون موارد قوق داشتم. اين همه كامنت نشان از يك نارضايتي از راهنمايي و رانندگي است. اميد است مسولان محترم راهنمايي رانندگي نسبت به اين موضوع تامل كنند. (1629784) (alef-6)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۱:۳۶:۵۴
جالبه ها نه اینهمه کامنت فقط در دو روز خدا ازشون نگذره هیچ کس ازشون راضی نیست (1634491) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۶:۳۴:۵۸
با سلام متاسفانه پديده بد ديگري هم جديدا توسط پليس رخ مي دهد به اين شكل كه فقط پلاك شما در جريمه منعكس ميشود و شماره گواهينامه شخص ديگري در برگه شما درج مي شود حالا براي اثبات اين موضوع كه ايشان اصلا با شما نسبت و يا اشنايي ندارد مشكلي است كه بايد خودت حل كني در واقع فقط كافي است برگه هاي جريمه پليس مربوطه را نترل كني تا ببيني كه يك شماره گواهي نامه براي چندين برگه جريمه ثبت شده و با اين كلك نوع تسليمي جريمه ثبت مي شود كه اجازه شكايت را از شما سلب مي كند واقعا نون حلال يعني همين (1629945) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۷:۱۳:۳۰
متاسفانه اخیرا برخوردهای بسیار بی جای ÷لیس این شایبه را که پلیس حافظ جان و مال مردم را مخدوش کرده است. چندی پیش( 2 هفته گذشته4/6/92) در سفر به شمال در یکی از محورهای فرعی از ماشین همراهی ام که پدرخانمم بود و راه را نمی دانست سبقت گرفتم نه این مکان پر تردد بود و نه شلوغ و نه خطر زا. ابتدا یک سرباز در جایی که جاده فرعی به جاده اصلی وصل می شد جلوی ما را گرفت. و بعد ار جریمه 70 هزار تومانی که پلیس جفا کار برایمان نوشت، با اعتراض همراهان من که و عنوان اینکه ما دو ماشین باهم بودیم با تهدید ماشین ما را در محور گرگان توقیف و علیرغم وجود همسر و دو فرزند دخترم ماشین را به پارکینگ منتق کردند. پلیس به طرز ناشیانهای خطا کرد. من که از او نخواهم گذشت و مطمئنم که خداوند حتما این رفتار را او را به مکافات خواهد کرد. اما واقعا سخنم با مسوولان است که این جناب سروان محترم فرمانده محور طُرق( رخشانی) به چه حقی اینگونه با اعصاب و روان مردم بازی میکند؟ به خدا واگذاشتم. بر مسوولان امیدی نیست!!!! (1630079) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۸:۰۱:۱۸
در تاریخ 1392/6/15 تهرانپارس میدان پروین کد ما مور 1220 روز جمعه سر نو بت جر یمه دعوا بود مردم التماس می کردن جناب سروان نو بت ما ست بدون استثنا تمام ماشین ها را نگه می داشت برای کمر بند ونداشتن مدارک اکثر مردم با لباس راحتی یکی امده میوه بگیره و...... غیره بنده با تمام جرات می توانم بگو یم اگر اینجور پیش برود نیازی به هیچ منا بعی نیست پو لیس راهور می تو اند بو د جه دو لت محترم تا مین نما ید (1630211) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۱۹:۳۳:۳۳
در مورخ 6/13 در جاده تبریز بستان آباد و در سربالائی که تابلو حداکثر سرعت 95 بود من هم باهمین سرعت میرفتم که سربالائی تمام شد و سرازیری شد و در یک لحظه ماشن سرعتش به 110 رسید و من خواستم که با ترمز سرعت را کم کنم دیدم پلیس راه با دوربین کنار جاده کمین کرده است و دستور توقف داد و 40000 تومان جریمه نمود . از پلیس راه خواهشمندم مچ گیری نکنند و دنبال خطا کاران واقعی باشند. (1630408) (alef-15)
 
پدرام
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۳۶:۱۲
بنده هم با همین مشکل مواجه شدم
اسفند سال 91 خودرو رو با 30 متر فاصله از ایستگاه اتوبوس پارک کرده بودم درحالیکه هیچ تابلوی پارک ممنوعی نبود با خیال راحت به خرید رفتم
بعد از برگشتن دیدم ماشین رو با جرثقیل بردن، بعد که به افسر اعتراض کردم، یه تابلوی پارک ممنوع پشت درخت بزرگ به من نشون داد. محل تابلو طوری بود که به هیچ وجه امکان نداشت راننده اون رو ببینه.
بعد از مدتی صبر کردن دیدم انگار این مسئله عمدی هستش و افسر صبر میکنه تا خودرو ها پارک کنن و بعد از دور شدن صاحب خودرو، سریعا یه جرثقیل، خودرو رو میبره!
هر ماشینی هم که بره پارکینگ، باید تسویه خلافی رو بیاره که خوب بالاخره هر ماشین یکی دو تا جریمه پرداخت نشده هم داره و شاید حدوداً 50 تومن باید جریمه بده. از اونجایی که نزدیک عید هم بود من هم همین فکر رو کردن که پلیس به جریمه به عنوان یک منبع درآمد نگاه میکنه. (1630640) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۸ ۲۱:۵۴:۱۱
پلیس فقط برای جریمه کردن است و بس . واقعا چقدر مردم چه دل پری دارند (1630669) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۱:۰۳:۲۴
خدا پدرت را بیامرزد،من از عید تا حالا 1 میلیون تومان جریمه شدم،انهم جایی که یک مامور می گوید مشکلی ندارد و مامور دیگر می اید و جریمه الصاق می کند. (1630987) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۲:۰۳:۳۱
بنده هم به ناحق در استان قزوین جزیمه شدم و وقتی از مامور مربوطه دلیل جریمه شدنم رو پرسیدم
خیلی راحت میگه اینجا قزوینه (1631038) (alef-13)
 
مالباخته
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۳:۱۵:۲۱
بنده هم بعد از سبقت از روی خطوط "غیر ممتد وسط جاده"توسط پلیس راهنمایی استان خوزستان متوقف شدم و به علت سبقت غیر مجاز! یا این استدلال که دو طرف جاده کاردریل است و پل محسوب میشود و شما روی پل سبقت گرفته اید صد هزار تومان جریمه شدم (بدون اینکه پلی وجود داشته باشد و گاردریل ها عموما برای جلوگیری از ریزش سنگ به داخل جاده نصب شده بودند) و در اعتراض به اینکه خطوط غیر ممتد بوده،پلیس تهدید به خواباندن خودرو در پارکینگ نمود جالب اینکه 13 نقطه دیگر بعد از آن محل هم به همین شکل دو طرف گاردریل بوده و خطوط وسط غیر ممتد بود! و پلیس راهنمایی با علم به اینکه مردم برای سبقت گرفتن توجه به خطوط جاده دارند و نه اطراف ، در اولین نقطه کمین گذاشته و قبض جریمه پر میکردند

به نظر بنده و جهت نظارت مردمی باید شماره ای در پشت قبض های جریمه برای رسیدگی فوری و درمحل به شکایات مردم توسط بازرسی نیروی انتظامی اعلام گردد. (1631082) (alef-13)
 
رحیم
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۸:۲۴:۵۳
باسلام
یکسال پیش در بلوار گلشهر خیابان آفریقا در جایی جریمه شدم که هیچ تابلویی نبود صد متر جلوتر تابلوی پارکینگ ابتدای بلوار بود که هزینه توقف در آن سه هزار تومان بود. وقت دکتر داشتم و توقفم کوتاه بود سه هزار تومان برای توقف خیلی کوتاه زیاد بود.به کیوسک پلیس اول بلوار رفتم و از جریمه ای که شده بودم اعتراض کردم گفتند کار ما نیست.تا به ان روز هر وقت جریمه میشدم در اولین فرصت ان را واریز میکردم ولی بعد از ان اتفاق تا به امروز جرائم خودرو خود را واریز نکردم من هم به این روش اعتراض میکنم حتی اگر به ضررم تمام شود و جرائمم دو برابر شود. (1631236) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۰۹:۵۰:۱۵
درشهر اراک نیز ،نزدیک یک سال است که خودرو(رنو5) بنده را 3بار(هر دفعه 40000تومان
)به دلیل پارک در جلوی درب منزلمان به شکل الصاقی یک مامور که حوزه عملیاتش جای دیگری در شهر است،جریمه کرده.برای خلافی مراجعه کردم 2برابر شده بود.خلاصه 240000تومان را دادم.وبعدا" دریافتم جناب مامور محترم ازخودرو رنو خوشش نمی آید!!!!!!! هیچ جای دنیا اینگونه سلیقه ای عمل نمی کنند. (1631538) (alef-13)
 
امير
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۲:۱۱:۵۲
من خودم سرباز ستوان 2 پليس راهور تو شهر همدان بودم متأسفانه اين جريمه ها همش آمار بازي و اجباريه اگه ننويسي توبيخ و بازداشت ميشي حالا چه سرباز باشي چه كادر البته نميگن كه به خاطر ننوشتن جريمه داري بازداشت ميشي و يه بهانه ديگه برات ميارن. خيلي وقتا هم آخر وقت بايد مي رفتيم تو پاسگاه ميدان امام و جناب سرهنگ ...قبضامون رو مي شمرد كه چند تا قبض نوشتين؟؟؟ خدا ميدونه تو سرماي شديد كه دستمون بي حس ميشد و حتي بعضي از راننده ها هم دلشون مي سوخت ولي چاره اي نداشتيم. جالب اينجا بود كه قبضاي توقف ممنوع و پارك ممنوع و...رو حساب نميكردن و ميگفتن بايد كمربند بنويسي آخه يكي نبود بگه تو اين خيابونايي كه جا برا رفتن نيست كمربند اونم برا مثلا يه راننده تاكسي چي رو حل ميكنه. واقعا 4000 تومان برا يه كمربند يا ... اون موقع خيلي زياد بود. هرچند من خودم معتقد به اين جريمه ها البته تو جاي درستش هستم و اون موقع هم بودم اما الان وقتي ياد اون موقع مي افتم به خاطر اينكه مجبور بودم يه مسافركش يا يه كارمند و... رو كه اول صبح داره ميره سر كار جريمه كنم عذاب وجدان ميگيرم. واقعا روزاي بدي بود. (1632344) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۴:۵۷:۲۵
حدود يك ماه پيش درحال رانندگي سيگار ميكشيدم كه با ايست گروهبان پليس توقف كردم ايشان با رفتار بسيار زننده و دور از ادب به من گفت كه سيگار كشيدن در ماشين خلاف محسوب ميشود لذا يك برگ جريمه 40000توماني صادر كرد از آنجا كه من از مبلغ جريمه و كد آن اطلاع داشتم به ايشان گفتم كه مبلغ جريمه براي خوردن و آشاميدن و دخانيات در حين رانندگي 20000تومان ميباشد ايشان نيز متوجه اين قضيه شدند و با ارشدشان تماس گرفتند كه ايشان هم تاييدكردند سرگروهبان برگه جريمه را پاره كردند و گفتند كه مشكلي نيست اين دفعه گذشت ميكنم ميتوانيد برويد .
امروز كه خلافي گرفتم در خلافي مبغ 40000تومان با كد 2054 به جرم استفاده از وسايل آتشزا از قبيل اجاق گاز ثبت شده بود به راهنمايي و رانندگي رفتم و جريان را گفتم آنها درجواب گفتند جريمه تسليمي بوده و تحويل شما شده و شايد ايشان كد را اشتباه وارد كرده است و كسي جواب درست و حسابي نداد .
اين هم قصه پليس راهنمايي و رانندگي قانونمند ما . (1633128) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۵:۱۷:۴۰
طرح ترافیک از بعد از میدان قیام شروع میشود. بنده در حال خروج از خیابان منتهی به میدان قیام به طرف میدان خراسان بودم که به دلیل ورود غیر مجاز به طرح ترافیک جریمه شدم.وقتی اعتراض کردم فقط سکوت کرد و درحالیکه میدونست اشتباه میکنه گفت اصلا نباید میومدی اینطرف! (1633187) (alef-13)
 
ساماني
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۷:۳۱:۳۵
با سلام
قبول كنند راهنمائي و رانندگي كه نظارت مطلوب بر افسران خود ندارند. يك از مصاديق بي دقتي يا سو استفاده:
بنده 2 ماه پيش برگ عدم خلافي ميخواستم بگيرم كه در آن برگه 2 جريمه در بلوار ارتش در شهر تهران قيد شده بود. يكي سرعت بيش از 130 كه جريمش 30000 تومان قيد شده بود و ديگري 10000 تومان بعلت عدم توجه به اخطار پليس. لازم بذكر است كه بنده استاد دانشگاه هستم و در حوالي بلوار ارتش طي 10 ساله گذشته بهيچ وجه تردد نداشتم. بهر حال اين موضوع براي افرادي ديگر هم اتفاق افتاده است و مخصوص بنده نيست. لطفا راهي براي جلوگيري از اين نوع اشتباهات يا حد اقل وقتي جريمه ميكنيد از پلاك ماشين عكس بگيريد و به همراه ابلاغيه آنرا ارسال كنيد و اكتفا نكنيد به نظر پليسس كه مدام در حال اشتباه است تا انشا ال... رابطه پليس با مردم تقويت شود و نه روز به روز از بين برود. (1633596) (alef-13)
 
استاد دانشگاه
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۱۸:۱۷:۴۸
باسلام.
درخصوص مشکل این دوست عزیز باید به دونکته اشاره کنم:
1-مطمئنا رویکردپلیس راهنمایی ورانندگی جمهوری اسلامی ایران جریمه محورنیست.ولی اینکه برخی ماموران به سلیقه واز روی عمد بخواهند جریمه رامحملی برای تسویه حساب باشهروندان وبروز وظهور مشکلات روحی وروانی خود وفشارکاری ومسوولیت درارگان نظامی قراردهندبحثی نسیت(اگر چه به نظرمن این عده دراقلیت کامل هستند.)ذکر این نکته هم ضروری است که اشتباهات فردی وخطاهای سهوی محتمل است و قابل پیگیری ازمراجع قانونی است.
2-کدهای مندرج درپشت برگه های جریمه که نمودارعنوان ونوع برخی ازتخلفات است شامل تمامی کدهانمی باشد بلکه عمدتاتخلفات مهم وحادثه ساز رادربر می گیرد.
3-برخی ازمکانها به دلایل عقلی(ازجمله ایجادمزاحمت برای دیگران واخلال درعبور ومرور وسائط نقلیه دیگر وعابران پیاده) نیازی به نصب تابلوتوقف ممنوع ندارد.والا به عنوان مثال باید درتمامی پیاده روها تابلوتوقف ممنوع نصب شود که اگر شود چه می شود!

باتشکر (1633706) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۴۳:۱۷
توجاده قم کاشان هم یه پلیس منو نگه داشت و بی خودی گیر داد که کمر بند نبستی ولی خوشبختانه سرنشین های چند ماشین دیگه که او نا رو هم نگه داشته بود گواه کمر بند داشتن من بودند بعد از اون گیر داد به ماشین که چراغات کار نمی کنند و بعد هم ثابت کردم همه درست کار می کنند و در نهایت گیر داد به تور جلوی ماشین که جلوی دیدن پلاک را می گیره و خلاصه این ما مور محترم خیلی تلاش کرد که جریمه ام کنه ولی وقتی موفق نشد شروع به پر خاش کرد و من هم اعتنایی نکردم و رفتم چون می دونستم اگر شکایت هم بکنم دستم جایی بند نیست چون چاقو دسته ی خودش رو نمی بره (1633986) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۱۹ ۲۰:۵۱:۵۳
دو سال پیش ماشینم را فروختم و تعویض پلاک کردم خلافی هم گرفتم که صفر بود امسال ماشین خریدم و همون پلاک ها را روش چسبوندم و بعد از مدتی خلافی گرفتم که جریمه ای را دو ماه پس از فک پلاک برای من ثبت کرده بود و من بنا بر ضرورت نا چار به پرداخت این پول زور شدم (1634001) (alef-13)
 
آرش
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۱:۳۳:۰۵
راستشو بخواین الان نصفه شبه و حوصله نوشتن نداشتم ولی دیدم خوب نیسن این تومارو که دوسان ایجاد کردن امضا نکنم

بنده امروز رفته بودم خلافی بگیرم در کمال تعجب دیدم یه ماه پیش تو یه منطقه طرح پارکبان منو به خاطر پارک کردن 40000 تومن جریمه کردن دقیقا یادم هست که اون موقع کارت پارک هم گرفته بودم توی خ سرداران ارومیه راسشو بخواین الام به خاطر همین مسئله خیلی به هم ریختم (1634487) (alef-13)
 
دلسوز
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۸:۱۲:۲۷
از اینکه نظرات راچاپ می کنید متشکریم (1634638) (alef-13)
 
ابوالفضل
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۰۹:۳۱:۵۹
راهنمایی و رانندگی زنجان که دیگه شورشو در آورده

بهتر اسمشو عوض کنیم بنویسیم

جریمه و رانندگی (1634826) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۳:۳۶:۰۲
متاسفانه اعتراض به این گونه موارد هیچگاه راه به جایی نخواهد برد.وقتی خودرو که تولید 74هست از 72 جریمه شده شما باقیش را بخوان. (1635596) (alef-13)
 
عبداله محمدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۴:۰۶:۴۷
با سلام خدمت همه بزرگواران

اینجانب کارمند یک شرکت بزرگ و خوشنام هستم. جریمه ای برای ماشین اینجانب در روز هفدهم فروردین صادر شده و به دلیل گذشت زمان دوبرابر شده و باز به دلیل گذشت زمان پس از دوبرابر شدن امکان اعتراض نیز از اینجانب سلب شده است.
این جریمه در شهر عباس آباد اتفاق افتاده است. اولا اینجانب روز هفدهم فروردین سر کار بوده ام که ساعت ورود و خروجم در شرکت مشخص است و ثانیا حتی ماشین نیز در پارکینگ بوده و فیلم دوربین مداربسته نیز نشان می دهد که تمام وقت آن روز ماشین در پارکینگ شرکت بوده است.

پس به راحتی می توان ثابت کرد که جریمه ناحق و به اشتباه نوشته شده است.

حال چند سوال:

1- چرا عزیزان بزرگوار راهنمایی و رانندگی دقت کافی در کارشان ندارند تا حلال و حرام کارشان را رعایت کنند.

2- اصلا بر فرض اشتباه یک مامور، چرا در سیستم ثبت جرایم مکانیزمی دیده نشده تا اگر ماموری به اشتباه (یا خدای ناکرده از روی اجبار تمام کردن برگه های جریمه) اقدام به نوشتن یک پلاک می کند، بتواند اشتباه بودن آن را تشخیص دهد. به عنوان مثال فرض کنید در تمام برگه ها، شماره پلاک، نوع ماشین و رنگ ماشین هم بیاید.
کاربری که باید اطلاعات را وارد سیستم کند، با چک کردن اطلاعات برگه جریمه با اطلاعات واقعی ماشین در سیستم راهنمایی و رانندگی می فهمد که آن برگه اشتباه بوده و ثبتش نمی کند و حتی برای مامور خاطی نیز نمره منفی در نظر گرفته شده و آن نامرد نیز به سزای عملش خواهد رسید که می تواند کسر حقوق و حتی در صورت زیادی تکرار، منجر به عزل وی گردد.

3- چرا راهنمایی و رانندگی با وجود این همه شکایت، همواره بر درستی جریمه ها تاکید می کند و یک بار پای درد و دل مردم بیچاره نمی نشیند تا در صورت صلاحدید خاکی بر سر خویش بریزد و اصلاحی انجام دهد؟

با سپاس و احترم نسبت به همه کارکنان وظیفه شناس و رعایت کننده حق. (1635702) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۶:۴۳:۵۶
تا بگی از این جریمه های بی مورد زیاد شده هیچ کسی هم گوش شنوا ندارد البته متاسفانه (1636163) (alef-13)
 
عباس
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۷:۰۲:۱۸
با توجه مطالب ارائه شده توسط دوستان در کامنت های داده شده این را متوجه شده ام که یک نارضایتی بسیاری از اداره راهنمایی نه ببخشید باعرض معذرت اداره جریمه ورانندگی وجود دارد چون می توان با دعوت از این دوستان به صرف نهار در یک زائر سرایی در مشهد آن هم در کوچه های فرعی خیابان دانش غربی تا از این دوستان بخواهند که در این کوچه تابلوی پارک ممنوع نه آن هم تا انتهای کوچه بلکه تا جلوی این ساختمان تابلوی هایی نصب کنند چه انتطاری داری واین سوال است چرا تا انتهای کوچه تابلو نصب نشده است وایا نصب این تابلوها با سفارش کس یا کسانی نصب می شود یا کارشناسی می شود.به هر حال این گونه اعمال بدون اینکه توجیهی داشته باشد باعث نارضایتی میهمانان وساکنین ودادن دعای خیر می شود (1636200) (alef-13)
 
رضا-ع
۱۳۹۲-۰۶-۲۰ ۱۷:۱۰:۰۶
چندی پیش بعد از یک ساعت به دنبال جای پارکینگ گشتن در یکی از کوچه های فرعی در خیابان افریقا - تهران - با نظر یکی از دو مامور درجه دار و جوانی که به اتفاق در حال صدور برگه جریمه برای خودروهای پارک شده در یک ضلع کوچه بودند و . . . . با راهنمایی وی در انتهای کوچه محلی را برای پارک خودرو پیدا کردم .
افسر مربوطه اظهار کرد ما انتهای کوچه را چون بن بست است و خانه ها نیز مسکونی است جریمه نمیکنیم.
به وی گفتم همکاران دیگر شما ممکن است در حین گشت بیایند و جریمه کنند که باز وی تاکید کرد جز ما کسی مامور این منطقه نیست و خیال راحت میتوانید فقط در انتهای کوچه اگر جای پارک بود پارک کنید.
دو روزی به این منوال گذشت و من معمولا در انتهای کوچه بن بست خودرو را پارک میکردم و با فاصله 15 دقیقه پیاده روی به محل کارم میرفتم.
روز سوم دقیقا در همان مکان با جریمه الصاق شده بر روی شیشه ماشین مواجه شدم .
این جانب فردی قانون مند هستم و بعد از یک ساعت جستجو و با راهنمایی مامورین در آن محل پارک کرده بودم.
از پرداخت جریمه به شدت ناراضی هستم و خود را مقصر نمیدانم.
سازمان مطبوع و خصوصا ماموری که اینجانب را راهنمایی کرده بود ولی نهایتا من جریمه شدم، مدیون من میباشد.
والسلام (1636215) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۰۰:۰۶:۰۰
یلام
بحثتون خیلی جالب بود من هم یه عکس گرفتم که بعنوان شهادت یک جریمه در روز دوم شوال یک روز بعد عید فطر گرفتم که در خیل زیادی از ماشینهای متخلف که لاین مخالفو بسته بودند به جرم سبقت از راست جرمه شدم این عکس بی نظیره پل زمان خان نزدیک سامان گرفته شده اگه شد امکانشو بدید من این عکسو بفرستم (1637191) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۱۰:۳۳:۲۵
من در یک روز در مشهد40 تومان جریمه شدم ویک ساعت بعد همان روز 40تومان در اراک جریمه شدم رفتم اعتراض کنم میگه حتما تخلف کردی (1637765) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۱۶:۴۸:۵۹
با سلام
چشم فردا رئیس راهنمایی رانندگی میان دم در خونتون دست بوس و معذرت خواهی!
کجایی برادر , اینها برای باز شدن راه بندان از پشت بلند گو داد میکشن و حال ندارن از ماشین بیان پایین .
اینها وقتی با راننده ای کار دارند با بلندگو احضار میکنن و کسر شانشونه بیان پای ماشین .
اینها همیشه حق مسلم هستند و حتی حاضر نیستند به استدلال یا حرف راننده ای گوش بدن .
اینها 2 ثانیه ماشین دوبله پارک کنی جایی که هیچ پارکینگی نیست , دو سوت جریمه را چسبوندن ولی اگه همانجا تصادف کنی باید یک ساعت منتظر باشی .
ووووووووووووو (1638789) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۶-۲۱ ۱۹:۱۱:۰۶
سلام . یک بار هم ماشین خود را در یک خیابان گذاشتم و اطراف را هم کنترل کردم تا تابلوی توقف ممنوع نباشد. پس از شرکت در یک ختم (حدود یک ساعت) در هنگام مراجعت به خودرو متوجه برگه جریمه شدم. خوشبختانه مامور محترم راهنمایی و رانندگی در آنجا حضور داشتند. علت جریمه را پرسیدم که ایشان به تابلویی که در پشت یک درخت پر برگ بود و اصلا قابل رویت نبود اشاره نمود. و در پاسخ به اعتراض بنده که این تابلو اصلا قابل رویت نیست گفتند این مشکل شهرداری است . و البته جریمه را کنسل نکردند و این حقیر آنرا پرداخت نمودم. (1638982) (alef-13)