توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508575
پوتین: از آمریکا شکایت می‌کنیم/ تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ فایده‌ای ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در یک کنفرانس خبری درباره اتفاقات مربوط به تعطیلی و تفتیش ساختمان‌های دیپلماتیک روسیه در آمریکا عنوان کرد که روسیه برای خود حق تصمیم‌گیری به منظور کاهش تعداد کارمندان دیپلماتیک روسیه در این کشور تا میزان ۱۵۵ نفر را به منظور برابری کامل با تعداد کارمندان روسی در آمریکا در نظر می‌گیرد اما فعلا این کار را نخواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس خبری خود در شهر شیامن چین و در خاتمه اجلاس گروه بریکس اظهار داشت: مسکو به دنبال شکایت از آمریکا به دلیل محروم شدن از حق اداره املاک خود در این کشور است.

او گفت، به وزارت خارجه کشورش دستور داده مقامات آمریکا را به اتهام نقض حقوق مالکیتی روسیه به دادگاه بکشانند.

رئیس‌جمهور روسیه پذیرفت که واشنگتن حق کاهش تعداد تاسیسات دیپلماتیک را دارد اما این کار را به شیوه‌ای "بی‌ادبانه و بی‌سابقه" انجام داده و در عین حال گفت، سخت می‌توان با کشوری که اتریش را با استرالیا اشتباه می‌گیرد، گفت‌وگو کرد.

کره شمالی

در عین حال رئیس‌جمهور روسیه اظهار داشت که عراق و لیبی مثال‌هایی هستند که رهبران کره شمالی با استناد به آنها متقاعد شدند که تنها عامل بازدارنده هسته‌ای می‌تواند از آنها محافظت کند و هیچ تحریمی آنها را منصرف نخواهد کرد. آنها شاید به خاطر تحریم‌ها به علف‌خواری بیفتند اما دست از برنامه هسته‌ای خود برنمی‌دارند.

پوتین افزود: تحریم های شدیدتر علیه کره شمالی رهبران پیونگ یانگ را تغییر نخواهد داد بلکه منجر به مصائب انسانی در ابعادی گسترده خواهد شد.

وی نسبت به تحریک هر چه بیشتر تشنج نظامی حول کره‌شمالی هشدار داد و گفت: این کار منجر به یک فاجعه جهانی خواهد شد.

سوریه

رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد، کشورهای بریکس به نوعی آماده مشارکت در بهبود وضعیت انسانی در سوریه هستند.

پوتین اظهار داشت: امیدواریم شرکای ما عملیات رقه را پایان دهند اما صحبت از شکست نهایی داعش تنها بعد از شکست آن در دیر الزور ممکن است.

رئیس جمهوری روسیه ادامه داد: اوضاع سوریه به صورت ریشه‌ای تغییر خواهد کرد اما به طور نهایی تروریست‌ها نابود نمی‌شوند. اوضاع سوریه اکنون به نفع ارتش سوریه در جریان است.

وی ادامه داد: روابط با مصر عمیق است و برای ازسرگیری پروازها تلاش می‌کنیم.
 
کلمات کلیدی : پوتین + روسیه + آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.