نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406370
رونمایی از ابعاد جدید از فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان؛
اختصاص ۸۰۰ خودروی لوکس به مدیران صندوق / پاداش ۷۰۰ میلیونی و وام ۱۰۰ میلیونی به مدیران
بخش خبری الف، ۴ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
مدیرکل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش ابعاد دیگری از فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان را نمایان کرد.

علی قطب‌الدینی مدیر کل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش که از مدیران میانی صندوق ذخیره فرهنگیان در گذشته بود، در گفت‌وگو بافارس در خصوص اتفاقات اخیر در صندوق ذخیره، اظهار داشت: حدود 2 سال است که از این صندوق کنار گذاشته شدم زیرا آنها به دنبال یکسان کردن افراد در این صندوق بودند.

وی افزود: واقعاً نمی‌دانم که موضوع فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان 8 هزار میلیارد تومان است یا خیر، اما در این چند سال اتفاقاتی افتاده است که تا تحقیق و تفحص انجام نشود، نمی‌توان به صورت دقیق این مبلغ را گفت.

*اختصاص 800 خودروی لوکس به مدیران صندوق ذخیره/ «بطحایی» هم این خودرو را گرفت
قطب‌الدینی به یکی از مواردی که در چند سال گذشته از جمله تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان است اشاره و خاطرنشان کرد: صندوق چند سالی بود که به هیچ عنوان اعتباری به شرکت لیزینگ فرهنگیان اختصاص نمی‌داد، اما به یکباره اعتباری برای خرید 800 دستگاه خودروی لوکس به مدیران ارشد این صندوق شامل مدیران عامل، معاونان، مدیران حوزه ستادی و سید محمد بطحایی معاون وزیر که اکنون به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش است اختصاص یافت.

وی افزود: این 800 خودرو هر کدام به ارزش 196 میلیون تومان بود که 30 درصد آن را نقد و 70 درصد دیگر به صورت اقساطی با سود 15 درصد و بازپرداخت 7 ساله اختصاص دادند که به نظرم در تاریخ شرکت‌های لیزینگ بی سابقه بود.

*تخلف در شرکت لیزینگ فرهنگیان/ مدیر عامل و هیأت مدیره رد صلاحیت شده‌اند
مدیر کل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به موضوع دیگری در خصوص تخلف در شرکت لیزینگ فرهنگیان اشاره و گفت: مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت لیزینگ فرهنگیان به صورت غیرقانونی در این شرکت هستند زیرا بانک مرکزی باید آنها را تأیید کند که آنها رد صلاحیت شده‌اند اما همچنان آنجا نشسته‌اند.

*پرداخت پاداش 700 میلیونی و خرید ساختمان 120 میلیاردی
قطب‌الدینی به تخلف دیگر در صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره و تصریح کرد: تأسیس شرکت‌های موازی یکی دیگر از مشکلات صندوق ذخیره است زیرا در جایی که بیمه معلم وجود دارد، «بیمه امید آسایش ایرانیان» تأسیس می‌شود؛ در حالی که نیازی به تأسیس آن نبود و فقط اتلاف هزینه را به همراه داشت.

وی اضافه کرد: مدیران صندوق با 3 هدف تعدیل نیروی انسانی، تعدیل حقوق‌ها و تعیین تکلیف اموال منقول آمدند در حالی که برعکس عمل کردند و نیروی انسانی را افزایش دادند، حقوق‌ها را در 3 سال، 3 برابر کردند و پاداش‌های آخر سال مالی را تا 700 میلیون تومان رساندند و یک ساختمان شیشه‌ای 120 میلیارد تومانی خریداری کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم این هیأت تحقیق و تفحص کارشناس باشند و سیاسی عمل نکنند؛ جالب است که در روزهای اخیر روزنامه‌های اصلاحات هیچ چیزی از فساد 8 هزار میلیارد تومانی را مطرح نکرده‌اند.

*با پول 800 خودروی لوکس، 12 هزار معلم صاحب خودرو می‌شدند
مدیر کل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره مجدد به 800 خودروی لوکسی که به مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان داده شد، عنوان کرد: این پولی را که صندوق ذخیره بابت خرید این 800 خودروی لوکس پرداخت کرد، می‌توانست به 12 هزار معلم خودروهای با قیمت حدود 15 میلیون تومان بدهد.

وی افزود: می‌توانستند به معلمانی که فاقد خودرو بودند این خودروها را بدهند و نه آنهایی که ماشین داشتند و دستشان به دهنشان می‌رسید؛ آخر با چه مجوزی، رویکردی و سیاستی چنین کاری انجام شد.

*وام قرض الحسنه 100 میلیونی با کارمزد صفر برای مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان
قطب‌الدینی با اشاره به مورد دیگری در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: این صندوق مصوب کرد که به مدیر عامل و مدیران عامل 27 شرکت زیر مجموعه بالای 100 میلیون تومان وام قرض الحسنه با کارمزد صفر درصد پرداخت کند؛ واقعا از پول چه کسانی این وام‌ها پرداخت شد؟

وی افزود: معلمی که 30 سال خدمت می‌کند هم نمی‌تواند 100 میلیون تومان دریافت کند ولی «وام خودرو»، «وام ضروری»، «وام مسکن»، «وام خرید مسکن» و «اجاره مسکن» به آن افراد پرداخت شد.

مدیر کل اسبق تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: معلمان اگر فقط یک صدم این اتفاقاتی که در صندوق ذخیره فرهنگیان رخ داده است را متوجه شوند انصراف خود را از عضویت در صندوق ذخیره فرهنگیان ارائه می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : صندوق ذخیره فرهنگیان+تحقیق و تفحص
 
پاکنهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۰۸:۳۰
چه رسمیه که هر کسی در هر جایگاه قرار میگیره شروع می کنه به استفاده از اموال عمومی، انگار یه مسابقه ای بین دولت ها سر مصرف اموال عمومی وجود داره. دولت مردان ما انگار تاریخ نخوندند، خیلی کوته فکر هستیم ما، دو قدم جلوتر از خودمان را نمی توانیم ببینیم که این چنینی حیف و میل می کنیم پولی که می تواند خرج مردمان ما شود. افسوس که خوابیم (3987464) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۴۳:۱۲
حضرت امام (ره) در مورد فساد مسئولین تلویحا می فرمایند: بترسید از روزی که همین پا برهنه ها خبردار شوند که شما مسئولین به امانتشان خیانت کردید (3987976) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۲۱:۱۷:۵۶
علی لعنت الله علی القوم الظالمین .
___________________________________________________
مطمئنا" نفرین ملت ، دامنگیر حرامخواران خواهد شد . (3989668) (alef-11)
 
عرفان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۸:۵۴:۲۸
بهشت از دست ادم رفت از اون روزی که گندم خورد ،ببین چی میشه اون کس که ی جو از حق مردم خورد (3988077) (alef-11)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۱۱:۰۸
الان حتما باز آقایون میگن اینم تقصیره احمدی نژاده! (3987467) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۵۳:۳۴
تقصیر ایشون نیست ولی یه بدعت گذاشت که تا سالهای سال باید تاوان بدهیم (3988155) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۱۲:۱۹
الان تقریبا 6 یا 7 سالی هست که بنده هر هفته خبر یک اختلاس جدید را میشنوم واقعا جامعه ما چرا به اینجا رسیده؟ ارقام اختلاس هم که هر کدوم به تنهایی در تاریخ بشر بی نظیره (3987469) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۵۳:۳۰
جالبتر اینه که فقط اعلام میشه. رسیدگی در کار نیست!!!! ایا جای سوال ندارد؟!!!! (3987902) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۲۳:۳۳
باز قسمتی از سونامی اختلاس و فساد مسئولین و مدیران !!! از این به بعد باید ذره بین برداریم و دنبال مسئول درستکار بگردیم البته اگر وجود داشته باشد (3987490) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۵۹:۳۴
نگرد نیست (3987921) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۲۴:۱۶
مدیران ما تجمل گرا شده اند.سخته سوار سانتافه 2016 یا لندکروز 2016 بشی بعدا بخوای سوار خودرو وطنی بشی.یکی به من معلم بگه چه بر سر ما وکشور ما داره میاد.اقایان اصولگرا الان خوشحال از این فساد هستند که دیدید در دولت تدبیر چه شد اقایان اصلاح طلب هم مشکل رو حواله به دولت قبل بدین وپیگیر برگزاری کنسرت در مشهد و قم باشین .چرا تمام مدیران ما که انتصاب میشن از فیلترهای سخت رد میشن اما نتیجه این هست که میبینیم. اصلاح طلب از اصولگرا بدتر و اصولگرا از اصلاح طلب بدتر. (3987493) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۳۰:۴۰
این نهادهای نظارتی الان دقیقا" کجا هستند (3987505) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۱۲:۰۷
نظارت اگر در این خراب شده بود که این مشکلاتو نداشتیم (3987589) (alef-3)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۵۳:۱۱
به خدا چند ساله که درخواست استفاده از تسهیلات لیزینگ می دم هر بار میگن چون سهمیه کمه باید قرعه کشی کنیم آخر سر هم میگن نفرات مشخص شدن و اسم شما در لیست نفرات برنده نیست اونوقت 800 تا خودرو لوکس برا خودشون رو انصافه اونم برا کسی که قطعا ماشین داره (3987799) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۳۱:۴۲
نهاد نظارتی رو هم بررسی کنن ممکنه خودش مساله داشته باشه
من الان به خودم هم مشکوکم! (3987632) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۴۱:۰۱
نهادهای نظارتی فقط با مسایل سیاسی کار دارند هر کس دنبال براندازی هست مثل عقاب میرن بالای سرش. ولی خبر ندارند که این فسادها خود به خود زمینه ساز براندازی است و دیگر نیازی به اپوزسیون نیست (3987972) (alef-13)
 
حجت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۳۱:۲۳
من فرزند معلمی هستم که در سال 93 با گروه پایه20، مدرک لیسانس آموزش ابتدایی و با فیش حقوقی یک میلیون و نهصدهزار تومان و دریافتی 1.600.000تومان بازنشسته شد که بتواند پس از سی سال خدمت تنی آساید. سی سالی که از صبح تا ظهرش در کلاس درس گذشت و ظهر تا شبش پشت فرمان تاکسی...
ولی امروزشاهدم پدرم با تنی رنجور خسته باز هم باید از صبح تا شب باید دود تا از پس خرج یک خانواده 6نفری برآید.
نظام را قبول نداشتین، ملت را قبول نداشتین، اصلا مسلمان نبودید، کمی وجدان هم نداشتید.
پولی که خرج تفریح و ولخرجی زن و فرزنددتان کردید دسترنج امثال همین معلمان رنج کشیده بوده است.
چاره و دستگیری ندارم جز اینکه با چشمی پر اشک و دلی شکسته نفرینتان کنم و از خدا بخواهم که در همین دنیا از شما سخت انتقام بگیرد....
لعنت ا... علی القوم الظالمین (3987507) (alef-13)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۳۷:۴۲
آقای روحانی
من تصور می کنم چون شما از قافله جا مونده بودین میگفتین دولت قبل اختلاس کرده! یعنی اختلاس در مجموع چیز بدی نیست خصوصا اگه در دولت شما اتفاق بیفته! (3987521) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۵۱:۳۵
اقای مشکین نقاب با این حساب چه چپ و چه راست دارن اختلاس میکنن و این یعنی اینکه هر کی سر کار میاد اول به فکر جیب و منافع خودشه.بیچاره ایران و مردم ایران. (3987990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۵۴:۳۰
درود بر دولت راستگویان
زنده باد دولت درستکاران
تو هرموردی که این دولت از دولت قبلی عقب بود اقلا تو اختلاس و فساد مالی رکوردش رو جابجا کرد
زنده باد تدبیر زنده باد امید
راستی چراشکر نعمت نمیکنید؟؟ (3987555) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۳:۴۳:۰۶
شکر نعمت نعمتت افزون کند کففففررررررر نعمت از کفت بیرون کند. (3989037) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۵۵:۲۵
با پول 800 خودروی لوکس 12000 خوددوی 15 تومنی ؟ داداش اینجا ایرانه.خودروی 15 تومنی کجاس؟ بگو ما هم بریم بگیریم.وانت هم نمیدن با ابن پول (3987557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۰۵:۲۴
دادا ش بیداری ؟ یک پراید تمیز دست دوم ، که 100 تا کار کرده 15 تومنه ، خیلی ها هم دنبالش هستن ، شما ها چون فقط به بنز و مازراتی و ..... فکر می کنید ، اصلا در ما ها را نمی فهمید (3988090) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۵۶:۳۶
دیگه تو جامعه حساسیتی نسبت به هیچ خبری از این دست وجود نداره میشنویم تاسف میخوریم رد میشیم اینها دیگر عادی شده و نبودنش تعجب آور (3987558) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۳:۵۸:۰۳
فروشنده ماشينها و خودرو كى بوده ته كار ميبينيد فروشنده و خريدار و وام دهنده و اعتبار دهنده همه تبانى كرده اند بايد قوه قضاييه براي مبارزه با فساد با همه عوامل عيان و پنهان قاطعانه و سريع و با اطلاع رساني اقدام نمايد . (3987561) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۰۲:۳۲
سلام خدمت دوستان ...اینجانب معلم با بیست و پنج سال سابقه خدمت هستم.البته ظاهرا خدمت ما فقط به شمردن سنوات بسنده می شود تا بازنشست شویم و سربار آقایان مسؤول که عرضه پرداخت حقوق ما رو نداشته باشند ولی وام میلیاردی به خودوخانواده بردارند....واقعا افسوس وصد افسوس. (3987568) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۰۴:۱۰
من به هیچ کس کاری ندارم.
فقط یکی به من بگه 8000 میلیارد تومن+ کرسنت (56000 هزار میلیارد)+حقوق های نجومی (3987573) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۱:۳۴:۲۳
دوست عزيز.اصلا بحث اقاي روحاني يا احمدي نژاد نيست.چرا شما خودت رو به اون راه ميزني.فساد در اين كشور نهادينه شده و متاسفانه داره ريشه نظام رو تحت تاثير قرار ميده.همين نوع طوز تفكر شماست كه موضوع رو سياسي و مانع رسيدگي ميشه (3988408) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۱۰:۴۹
مطمئن هستم الان در بسیاری دیگر از نهادها و سازمانهای دولتی و نیمه دولتی و صندوقها و تعاونیها نظیر این اتفاقات دارد می افتد و عده ای در .... با پول مردم و بیت المال هستند، سوال اینست که پس نقش نهادهای نظارتی چه میشود؟ حتما باید کار از کار بگذرد و حیف و میل کامل شود یا مانند خاوری از ایران متواری شوند تا کسی متوجه شود و اقدامی کند؟
نکته دیگر اینکه این پرداختها همه بصورت علنی و در روز روشن و با انجام مراحل اداری و حسابداری و مالی انجام میشود، مبالغ هم که یکی دو میلیون تومان نیست که جلب توجه نکند، پس سوال اینجاست که چرا مدیران ارشد کشور که باید به موقع متوجه تخلفات مالی مدیران میانی و زیردستان خود شوند، چرا به موقع و قبل از وقوع تخلف متوجه نمیشوند؟ آیا حلقه مفقوده ای بین مدیران ارشد و مدیران میانی کشور وجود دارد؟ آیا مکانیسمهای نظارتی و اطلاعاتی مدیران ارشد کافی نیست؟ (3987585) (alef-11)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۲۴:۵۷
یادمه تو سریال جومونگ هر کس (سرباز-وزیر-مسئول و...)دچار لغزش واشتباه ویا در انجام کار قصور میکرد .به امپراتور بابت بی کفایتی خودش میگفت لطفا منو بکشید.موندم اگر این قضیه در مسئولان مملکتی جا بیفته چی اتفاقی خواهد افتاد. (3987611) (alef-11)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۳۱:۲۱
اونوقت "مسئولی !!" باقی نمیمونه مردم خودشون به خوبی و خوشی زندگی میکنند اما مشکل اینه که باز هم هرکی مسئولیت این جامعه جدید را بدست بگیره فاسد میشه و وباز هم تکرار تا جایی که فقط بچه دبستانی و کوچک تر ها تو مملکت میمونند. (3988284) (alef-11)
 
الف ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۲۵:۱۳
اگه اين موضوع صحت داشته باشد مسئولان قضا ئي انچه را كه شارع مقدس براي سارق مقرر كرده يعني قطع دست را اجرا كنند تا هم درسي براي ديگران باشد وهم مورد رضايت اما زمان (عج) قرار بگيره .... (3987613) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۸:۳۷:۲۵
به شرطی که اگر قرار باشه ترتیب اثر بدن،فرقی بین چپ و راست ... نذارن. (3988055) (alef-11)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۳۳:۴۰
با سلام چقدر بعضی از ما انسانها پست و نامرد می شویم و اینگونه باعث فقر و گرفتاری عده زیادی از هموطنان می شویم .این دزدان حتما به عذاب الهی در این دنیا وآن دنیا گرفتار خواهند شد ... (3987635) (alef-11)
 
ناروسینه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۳۲:۵۱
اینها را برای ما عنوان میکنند نه برای خودشان ! (3988286) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۳:۴۶
هر دم از این باغ بری می رسد (3987653) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۴۶:۰۵
الف گرامي
برخي روزها راديو رو كه باز ميكني يه ليست بلند بالا از خيابانهايي كه ترافيك دارند رو براتون ميخونه و من با خودم فكر ميكنم چرا وقت و انرژي شون رو هدر ميدن آيا بهتر نيست نام خيابانهايي رو باز هستند رو بخونن ، نظر شما چيه ؟
حالا توو اين مورد فساد بنظر شما بد نيست كه نام سازمانها و يا ارگانها و يا شركت هايي كه درگير فساد نيستند رو برامون ثبت كنيد فكر كنم ليست كوتاه تري بشه ! (3987661) (alef-11)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۲:۳۴:۲۸
آن وقت چیزی جز سکوت نمیماند. (3988288) (alef-11)
 
ماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۵۰:۰۷
مدتیه که ذهنم مشغول این است که چرا اختلاس اینقدر زیاد شده .یه جای کار باید یک مشکل ساختاری و اساسی داشته باشه ....الان دیگه به کسانی که بودجه یک روستای کوچک دستشونه ،نمیشه اعتماد کرد .... (3987669) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۸:۵۱:۵۱
مشكل اينه كه مناصب چهار ساله است. بالاخره هر كي مياد بايد بارش رو تو چهارسال ببنده. (3988549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۴:۵۱:۰۶
بزرگترین فساد تاریخ کشور در دولت روحانی اتفاق افتاد
مبارک است (3987673) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۰۱:۵۲
عرض ميكنم واقعاً بعضي ها چه قدر بي انصافند !! آخه صندوق ذخيره فرهنگيان هم شبه اختلاس
دارد ؟ .ها ؟ ! ..آدم دلش كباب ميشه !! حالا عوض اين كه مسئولين و دست اندر كاران اين صندوق راه بيفتند ، اينجا و آنجا ، دست به دامن اين و آن بشوند ، مثل چهار تا آدم خيّر ، چهار تا سازمان خيريه ، چهار تا مؤسسه مالي تا كمكي يك خودياري به اين صندوق بكنند تا رونق بيشتري بگيرد ،
در عوض ... آدم چي بگه !! به كي بگه !! اون فرهنگي زحمت كش با زحمت و عرق جبين ، مبلغي از
حقوقش هر ماه از دهان زن وبچه اش ميگيرد ، تا پس اندازي براي آينده اش ، ... اما يك دفعه ...
آخه برادر اين صندوقي كه هر يك ريالش با خون دل و زحمت فلان فرهنگي كه در اقصي نقاط كشور ،تاسيس شده ، ديگه ٨٠٠ تا ماشين لوكس و پاداش هفتصد ميليوني و وام ١٠٠ ميليوني ،
واقعاًً چه بخور بخوري ... چه ببر ببري ... چپو ، ... گوشت افتاده به دست گربه !! ... ميگم اگر معلمي سر كلاسش از درستكاري و امانت و صداقت گفت و ناگهان دانش آموزي بلند شد و گفت : ببخشيد آقا معلم ! از صندوق ذخيره فرهنگيان چه خبر ؟ !! آن معلم چه خواهد گفت ؟ !! حقيقتاً كه
بعضي ها خيلي بي انصاف ، خيلي حريص ، خيلي كم وجدان ،خدا نشناس ... واقعاً آدم چي
بگه ؟ ! ها ؟ ... شما بفرما !! (3987693) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۱۳:۲۳
والا آدم زبونش بند میاد، هر روز این اختلاسا بیشتر و بیشتر میشه، آخر سکته نکنیم خوبه (3988105) (alef-11)
 
نصرت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۱۸:۲۱
یا العجب تمام این مطالب را این روز ها فهمیدی یا قبلا هم خبر داشتی اگر خبر داشتی چرا نگفتی شما که قاعدتا با توجه به شغلتان قطعا از این موضوعات خبر داشتی (3987716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۲۲:۱۷
حالاباز هم این خوبه که 30 درصدشو نقد گرفتن و 70 درصدش با بهره 15 درصده و این یعنی اینکه این پول با بهره اش به صندوق برمیگرده و هپلی هپو نمیشه. (3987724) (alef-13)
 
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۴۱:۵۴
جناب آقای قطب الدینی بفرمایند که در دوره مسئولیت خود از صندوق ذخیره چه خیری به فرهنگیان رساندند. (3987770) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۴۳:۵۰
با سلام و عرض ادب !
جناب آقای دکتر توکلی
ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بی دیغ و شجاعانه شما در عرصه نظارت و امکان نظر پردازی و انتقاد در دنیای اقتصاد امروزی ایران
لازم است هر چند شاید این مطالب من به بحث مربوط نباشد عرض کنم .
از مدیران سایت هم خواهش میکنم که مطالب منو به گوش نماینده همه مردم ضعیف ایران برساند
بگذارید شفاف صحبت کنیم
شما جایی در این مملکت نشانم دهید که فساد نیست رانت نیست و نبوده , کجا این مملکت از دین خبری هست , از مسلمانی خبری هست , از دوستی و صلح خبری هست ...و ای داد کجا از چپاول و غارت خبری نیست !

من شرکت بین المللی صادرات واردات دارم
اما شما می توانید با مراجعه به شرکت من به عمق فاجعه پی ببرید که چگونه و با هزاران امید و آرزو جهت پیشرفت کشورم شرکتی تاسیس کردم ....
اما کجاست صادرات کجاست واردات !!!!
یک عده ای که مختص آقایان هست داخل این عرصه هستند که گلوگاه و نفس هر کشوری هست و با دستهایشان سفت این گلو رو گرفته اند تا مردم نفس های آخر خود را بکشند و اینها و باندهایشان , دختر و پسرهایشان , همسرانشان و خودشان با خیال راحت در کاناداها , آمریکاها ....روی مبلمان گرم و نرمشان دراز بکشند و به ریش سفید شماها ماها و مردم خنده ای تحقیرانه بکنند

آقایان دولتی که میوه های کشور را به کمترین قیمتها به روسیه و کشورهای همجوارش ارسال میکنند و فارغ از بازگشت پول و کشاورزانی که مذلت افتاده اند و فروش های گران داخلی میوه ها ....چه بر سر کشور آمده است که من صادر کننده نمی توانم حتی یک ماشین میوه به کشور همسایه صادر کنم !!!!!
که نمیتوانم قیمت هم بر زبان بیاورم چون آقازاده ها ........این محصولات را با قیمت خیلی ناچیز به این کشورها ارسال میکنند و عنوان می دارند نیازی به برگشت پول نیست هر وقت داشتید بدید .... و ماهایی که صادر کننده هستیم و می خواهیم برای کشور و کشاورزان کاری بکنیم مونده ایم با این فریبکاری ها و رانت ها چه کنیم و کشاورز مجبور میشه محصولشو نفروشه و دفن کنه !
آقایان مسول !
نفس کشور در حال تمام شدن است , مرگ در انتظار مردم است , فاجعه ای در راه هست لطفا بیدار شوید قبل از آنکه دیر شود
کشور در حال نابودی ست ...

آقای دکتر توکلی برادر خوب ما !
به داد مردم برسید .
با تشکر (3987778) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۵۳:۳۰
خودرو 15 میلیونی نو سراغ دارید که 12 هزارتاش می توانست جایگزین بشه کمی دلایل آقا منطقی نیست و احساسی است (3987802) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۵:۵۵:۲۱
دوستان میگن نظارت ؟ بابا وقتی مجلس میاد از وزیر آموزش و پرورش برای این اختلاس که رکورد زده سوال کنه سریعا رئیس جمهور وزیر رو عوض میکنه تا نره مجلس شما توقع نظارت دارید آقای روحانی واقعا برای چی اجازه ندادی وزیر بره مجلس و پاسخگو باشه؟ (3987804) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۰۴:۴۵
اصلاح طلب و اصول گرا هم نداره ؛ کلا اینچوری که پیداست قسمت عمده مدیران محترم کمر همت بسته اند سهمشون را از انقلاب بگیرند حتی اونهایی که اصلا زمان انقلاب بدنیا نیومده بودن .
خداییش این اتفاقات تو هر کشور دیگه میفتاد صد باره دولت آن کشور عوض میشد
تو این مملکت فقط هر از گاهی تو جراید و سایت ها کمی شلوغش میکنن (3987827) (alef-13)
 
United Arab Emirates
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۲۲:۴۰
بارك الله به اين ذخاير نظام!

گل كاشتيد ايول!! (3987859) (alef-13)
 
رضا غ ق
Netherlands
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۲۳:۲۰
من یک معلم هستم که سالهاست راجع به سیستم اقتصادی کشور تحقیق می کنم البته به دلایلی هیچ وقت نخواستم که نتیجه تحقیقاتم رو که الان دیگه یک کتاب شده منتشر کنم. شما فقط همین صندوق رو نگاه کنید فقط 27 شرکت تابعه داره و جالبتر اینکه هر کدوم از اون شرکتها هم به صورت سلسله وار شرکت های تابعه خودشون رو دارند طوری که احتمالا فروشگاه کنار خونتون وابسته به یکی از این شرکت در شرکت هایی است که نهایتا سرشته اون میرسه به دولت یا به طور کلی اموال عمومی مثل همین فرهنگیان. جالبتر اینکه همه این شرکتها بعد از تاسیس به صورت کاملا مستقل عمل می کنند و مثل یک شرکت خصوصی اداره می شوند با این تفاوت که مدیر یا صاحب اون شرکت یکی از فامیل یا آشنایان مدیر شرکت مادر است و تنها حلقه ارتباطی شرکت با شرکت مادر هم در حد همون سالی یک بار جلسه هیئت مدیره نمایشی است حالا توجه کنید که به اون سر قضیه که هدف مثلا صندوق فرهنگیان کمک به رفاه و معیشت فرهنگیان است یعنی اگه این نباشه دیگه فرهنگیان نمیتونن اون 5 میلیون وام رو بگیرند همین
راه حل: فقط و فقط از بین بردن این شرکت ها همین هر وزارت خونه و شرکت دولتی و شهرداری اگه بتونه بانک و صندوق و شرکت و کارخونه رب گوجه و لاستیک سازی و ... تاسیس کنه نتیجش همین میشه دیگه. شرکت نفت هواپیمایی داره، شهرداری بانک داره، آستان قدس شهربازی داره، بانک شرکت ساختمانی داره و ... (3987860) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۵۴:۰۴
بزرگوار شما معتقد به اقتصاد منهاي دخالت دولت هستين كه در دنيا جوابشو به خوبي پس داده (3988157) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۲۴:۵۳
معلوم میشه که چپ و راست نداره. پاشنه آشیل هر دو جناح همین فساده (3987864) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۶:۵۹:۲۸
خدایابه خون ریخته شده امام حسین ماراازشرهرچه دزداست نجات بده. (3987920) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۰۹:۲۵
فساد در ادارات دولتی نهادینه شده است و نیاز به یک انقلاب اداری آن هم با افراد پاکدست نه با دستهای آلوده به فساد مدیران همان ادارات بسیار ضروری است. (3987942) (alef-11)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۱۸:۲۴
منفرهنگی نیستم ولی د وستان فر هنگی دارم که حواله ماشین راداشتند و قبلاز اینکه خودرورا تحویل بگیرن میفروختن و البته فرهنگی ها نسبت به سایرکارمندان دولت ازمزا یایخوبی برخورداند خانه سازمان شهرکفرهنگیان در همه مناطق شهرداری دارن باشگاه فرهنگی وخانه معلم وازتخفیفات ویزه هم برخوردارند و خیلی چیزهایدیگر اقامتگاه در شهر ستانهای زیارتی و سیاحتی و .....ولیماکارگران بخش دولتیو خصوص چیوصدالبته این شایعات را فرهنگیان و عامه مردم قبول ند ارند ومطمن هستیم مسئله جناحی و سیاسی است اخربرادر من مگرچقدر هزینه شده ویاخرید بوده که 8000 هزار میلیارد تومانا ختلاس شده (3987953) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۲۹:۵۲
مقامات وعلمای با ید بررسی کنند چرا هر کسی به مقامی می رسد دست در جیب
مردم می کند فساد واختلاص کم کم در کشور بصورت یک فرهنگ عادی در آمده
بقولی هذا معمولی آیا علما ی اخلاق بر سر منبر ها نمی توانند این فرهنگ را تغیر
بدهند (3987965) (alef-11)
 
Sweden
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۷:۴۶:۱۳
عجب بخور بخوری تو این مملکت ....هر روز یک اختلاس یکی از یکی رکورد دیگری را میزند ...ما رکورد زدیم یکی گفته بود واقعا که منظورش همینها بوده ...ما رکورد رکوردها را دوباره زدیم..... (3987981) (alef-13)
 
محسن نوروزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۰۶:۵۶
براستی یاد مرحوم خلخالی بخیر که به مفسدین مجالی نمی داد....؟؟؟!!! (3988093) (alef-11)
 
کریم
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۰۹:۳۸
یکی به من بگوید این صندوق چند نفر کارمند دارد که از این میان
800 نفرشان( بله هشتصد نفر!!) مدیر هستند!! (3988100) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۱۹:۲۷:۳۹
خودروهای لوکس را همه فرهنگیان می توانستند ثبت نام کنند. خودم هم می خواستم درخواست بکنم که با فروشش بدهی هایم را صاف کنم و بقیه را سرمایه کاری برای فرزندم بکنم ولی به علت اینکه در مقطع ثبت نام کسورات وام های بانکی خالص دریافتی ام را کمتر از قسط وام خودرو کرده بود نتوانستم. چقدر هم خوب شد که نتوانستم چون همکارم که ثبت نام کرد بعد از تحویل خودرو به علت رکود بازار خودرو 25 میلیون ضرر کرد.
ولی در کل صندوق می توانست به جای این وامهای کلان وام های خرد را به تعداد بیشتری اختصاص دهد. ضمنا تعداد خودروها 400 تا بود نه 800 تا که در آخر کمتر از 350 نفر ثبت نام کرده و این خودروها را دریافت کردند. (3988129) (alef-11)
 
یک معلم
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۱:۰۱:۲۸
وقتی قبح اختلاس شکسته می شودوافرادخودراازحساب رسی مصون می بینندوبایک هیاهوی چندروزه همه چیزتمام می شوددست های آلوده بسته به نفوذ وقدرتی که دارندسهمشان راازحق من وشماجدامی کنند (3988211) (alef-11)
 
گمنام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۴ ۲۱:۲۹:۳۴
ازهمه بدتراین مدیران میانی هستند (3988229) (alef-13)
 
رحیم
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۰۹:۳۷:۴۴
خداوند سرنوشت هیچ کسی راتغییرنمی دهد مگرخودش بخواهد ماخودمان شرایط را برای این اختلاس ها فراهم کرده ایم خدالعنتشان کند (3988609) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۰:۴۱:۲۷
در این سالها هرکسی در هر جای نان وابداری بوده بعناوین مختلف سوئ استفاده نموده زیرا دستگاههای نظارتی یا خواب بودند یا بی تفاوت ویا شریک البته رسیدگی دقیق باین همه فساد گسترش یافته امکان پذیر نیست انشاله قانونی در این مملکت تصویب شود که کسانی که مرتکب اختلاس میشوند سخت ترین مجازات ها در کمترین مدت رسیدگی را مشول شوند وبعد از ان از کلیه حقوق اجتماعی محروم گردند نه اینکه امروز بظاهر از در بیرون رفتند فردا از پنجره وارد شوند.واقعا مردم از این همه سواستفاده وانواع واقسام اختلاس دبستوه امده اند در صورتیکه با کمتریت در امد وحقوق بازنشستگی زندگی بخور ونمیر دارند با این کشور غنی وثروتمند . (3988734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۲:۴۸:۵۸
بایستی در این خصوص مدل کشور چین را اجرا کرد شاید اعدام چندتا از این مفسدین بتواند فضای اختلاس را برای بقیه افراد تنگ و دشوار کند (3988940) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۳:۰۳:۲۸
800 خودروی لوکس که قابلشون رو نداره. لابد اینها هم سرمایه ی نظام هستند دیگه. (3988960) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۰۸-۰۵ ۱۹:۴۳:۳۴
واقعا که رتبه جهانی ایران در اواخر جدول عدم فساد وشفافیت،برازنده ایران است وبه هیچ وجه توطیه تبلیغاتی استکبار جهانی نیست ... (3989521) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.