توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 173153
میزان بدهی آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۱۲
وزارت دارایی آمریکا در تازه ترین گزارش خود از افزایش مجدد کسری بودجه این کشور در ماه نوامبر خبر داده است

به گزارش فارس به نقل از رویترز وزارت دارایی آمریکا اعلام کرد در حالی که بن بست مالی آمریکا همچنان ادامه دارد و جمهوری خواهان کنگره و دولت اوباما هنوز بر سر راهکارهای کاهش کسری بودجه و بدهی های این کشور به توافق نرسیده اند اعلام خبر مربوط به افزایش کسری بودجه آمریکا در ماه نوامبر به نگرانی ها نسبت به وضعیت اقتصادی این کشور دامن زده است.

بر اساس این گزارش کسری بودجه آمریکا در ماه نوامبر به بیش از 172 میلیارد دلار رسیده است، این رقم پیش از این از سوی کارشناسان اقتصادی 150 میلیارد دلار پیش بینی شده بود. کسری بودجه آمریکا در نوامبر سال گذشته به کمتر از 137 میلیارد دلار رسیده بود. میزان درآمدهای دولت آمریکا در این مدت به 162 میلیارد دلار رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل به 152 میلیارد دلار رسیده بود.

میزان هزینه های بودجه آمریکا نیز در این مدت به بیش از 334 میلیارد دلار رسید،این رقم نیز در مدت مشابه سال قبل به 290 میلیارد دلار رسیده بود. کسری بودجه آمریکا نسبت به ماه اکتبر 2012 میلادی نیز بیش از 19 میلیارد دلار افزایش نشان می دهد.

میزان بدهی های آمریکا تا پایان امسال به بیش از 16.4 تریلیون دلار خواهد رسید . رئیس صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین اظهارات خود هشدار داد بن بست مالی آمریکا مهمترین تهدید بر ضد اقتصاد این کشور است و هیچ عاملی به اندازه بن بست مالی اقتصاد آمریکا را تهدید نمی کند.وی گفت: من نمی گویم بحران مالی و بدهی منطقه یورو و آنچه در خارج از آمریکا می گذرد تاثیری بر اقتصاد آمریکا ندارد، ولی به نظر من بن بست مالی آمریکا و مشکلات داخلی بزرگترین تهدید و خطر برای واشنگتن است.

کارشناسان مستقل اقتصادی بر این باورند که در صورت ادامه بن بست مالی آمریکا در سال 2013 میلادی بیش از 500 میلیارد دلار هزینه بر اقتصاد این کشور تحمیل خواهد شد. سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز در تازه‌ترین گزارش خود پیش بینی کرد، رشد اقتصادی آمریکا سال آینده به کمتر از 2 درصد خواهد رسید.

آمریکا با بدهی سنگین 16.3 تریلیون دلاری و کسری بودجه بالغ بر یک تریلیون دلار روبرو است. موسسه رتبه‌بندی فیچ نیز در تازه‌ترین گزارش خود هشدار داد، ادامه بن بست مالی در آمریکا نرخ بیکاری این کشور را به بیش از 10 درصد افزایش خواهد داد.

موسسه فیچ تاکید کرد: بعید به نظر می‌رسد کنگره آمریکا با طرح دولت برای افزایش مالیات بر ثروتمندان موافقت کند و بن بست مالی در این کشور طی ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.
Share/Save/Bookmark
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته