توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503156
مشارکت 20 هزار نیروی الحشد الشعبی در آزادسازی تلعفر
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۸
سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق از مشارکت قطعی این نیروها در آزادسازی شهرستان تلعفر از دست داعش خبر داد.

به گزارش الوقت، سخنگوی نیروهای الحشد الشعبی عراق از مشارکت شمار زیادی از این نیروها در عملیات آزادسازی تلعفر خبر داد.

احمد أسدی روز جمعه (امروز) با تأیید خبر مشارکت نیروهای الحشد در آزادسازی شهرستان تلعفر، شمار این نیروها را 20 هزار نفر اعلام کرد.

به گزارش شبکه المیادین، اسدی همچنین گفت که حیدرالعبادی، فرمانده کل نیروهای مسلح و نخست وزیر عراق زمان آغاز این عملیات را اعلام خواهد کرد.

وی در مورد عناصر تروریستی داعش در منطقه تلعفر نیز گفت که بر اساس اطلاعات به دست آمده، افراد بیگانه در بین عناصر داعش در این منطقه وجود دارند ولی هویت آن‌ها هنوز مشخص نشده است.

سخنگوی الحشد در مورد عملیات تلعفر نیز گفت که این عملیات زمان زیادی طول نخواهد کشید و طی چند هفته تلعفر آزاد خواهد شد.

اسدی به سخنان مقتدی الصدر که گفته باید سلاح منحصرا در دست ولت این کشور باشد، اشاره کرد و گفت: ما نیز با آقای صدر موافقیم ولی الحشد نیز جزئی از دولت است.

وی به قانون الحشد الشعبی اشاره کرد و اظهار داشت که این قانون تنها قانون در عراق است که بیش از دو سوم نمایندگان پارلمان به آن رای داده‌اند.

سخنگوی الحشد افزود، مرجعیت دینی نجف اشرف تنها مرجعیت نیروهای الحشد بوده و در این باره اختلافی وجود ندارد.

فالح الفیاض، رئیس هیأت الحشد الشعبی عراق چهارشنبه این هفته اعلام کرد که نیروهای الحشد در عملیات آزادسازی شهرستان تلعفر از گروه تروریستی داعش مشارکت خواهند داشت.

شهرستان تلعفر همچنان در اشغال گروه تروریستی داعش است. نیروی هوایی ارتش عراق سه شنبه این هفته با پرواز بر فراز این شهرستان و هدف قرار دادن مواضع داعش از آغاز عملیات آزادسازی تلعفر خبر داد.

این شهرستان با مرکزیت شهر تلعفر، ترکمن نشین بوده و مقامات ترکیه بارها درباره مشارکت نیروهای الحشد الشعبی در عملیات آزادسازی آن هشدار داده‌اند.
 
کلمات کلیدی : تلعفر، عراق، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.