توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483753
انتقاد لاوروف از استقرار سامانه موشکی آمریکا در جنوب سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۷
وزیر خارجه روسیه گفت، اطلاعات ما نشان می‌دهند، در منطقه‌ای که ایالات متحده سامانه‌ موشکی هیمارس را در التنف در جنوب سوریه مستقر کرده داعش دیگر حضور فعالی ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه داعش در منطقه‌ای که آمریکا در التنف در جنوب سوریه سامانه‌های موشکی جدیدش را مستقر کرده، حضور ندارد، گفت که استقرار این سامانه موشکی "بازی‌ ژئوپلیتیکی" است.

لاوروف از این مساله اظهار تاسف کرد که آمریکا تلاش برای انجام بازی‌ ژئوپلیتیک را جایگزین ماموریت مشترک در مبارزه با تروریسم کرده است.

وی تصریح کرد که نظامیان روس وضعیت مربوط به استقرار سامانه‌ موشکی در جنوب سوریه را تحلیل می‌کنند.

رویترز روز چهارشنبه از دو منبع در سازمان اطلاعات آمریکا نقل کرد که سامانه‌ موشک انداز دوربرد در حال حاضر در پایگاه صحرایی در التنف قرار دارد که این اقدام با همکاری با گروه‌های ضد داعش صورت گرفته است.

در همین حال، ابوالاثیر، سخنگوی نظامی گروه "مغاویر الثورة" (وابسته به مخالفان مسلح) در مصاحبه با رویترز اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در پایگاه خود در التنف مستقر شده تا پایگاه جدیدی را در الزکف در فاصله 70 کیلومتری به سمت شمال شرقی ایجاد کنند.

همزمان، مزاحم سلوم، مسئول نزدیک به "مغاویر الثورة" گفت که پایگاه الزکف پشتیبان پایگاه التنف خواهد بود و "خط دفاع نخست" علیه هر حمله‌ای از سوی نیروهای حامی نظام سوریه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + سوریه + لاوروف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.