توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483159
پسر جوان: رؤیای ترکیه من را قاتل کرد
بخش حوادث الف، 25 خرداد 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۵
پسر جوانی که شش سال پیش به خاطر رفتن به ترکیه، دست به قتل زد، به قصاص محاکمه شد.
 
به گزارش روزنامه شرق، بهمن‌ سال ۸۹ فردی با پلیس ١١٠ تماس گرفت و از وقوع یک فقره قتل در یک ساختمان نیمه‌کاره در شرق تهران خبر داد. مأموران با شنیدن این خبر، به‌سرعت خود را به محل وقوع حادثه رساندند و متوجه شدند مقتول پسر ١٧ساله‌ای افغانستانی است که با ضربه چاقو به قتل رسیده‌ است. آنها در ادامه تحقیقات، متوجه شدند شب حادثه، پسری افغان برای خوردن شام به اتاق مقتول رفته‌ است.
 
با کشف این سرنخ، هویت متهم شناسایی و پس از مدتی بازداشت شد. این پسر ١٦ساله که سعید نام داشت، به مأموران گفت: مدتی بود می‌خواستم برای زندگی به ترکیه بروم؛ اما خانواده‌ام مخالف بودند. به ‌همین ‌دلیل با آنها درگیر شدم و با بالاگرفتن دعوا، عصبانی شدم و خانه را ترک کردم. در خیابان‌ها در حال پرسه‌زدن بودم که با احسان آشنا شدم. کارگر ساختمانی بود. وقتی به او گفتم جایی برای خواب ندارم، من را به یک ساختمان نیمه‌کاره برد و به من پناه داد. با احسان درددل کردم و به او گفتم می‌خواهم برای زندگی به ترکیه بروم.
 
احسان از این حرف من استقبال کرد و گفت مقداری پول و طلا دارد که با آنها می‌تواند برای زندگی با من به ترکیه بیاید. با شنیدن حرف‌های احسان وسوسه شدم. به همین دلیل شبانه او را با بالش خفه کردم و از ترس اینکه او زنده باشد، چند ضربه چاقو هم به او زدم. سپس پول و طلاهایش را که به ارزش ٣٠٠‌ میلیون تومان بود، برداشتم و فرار کردم. در حین مقدمات سفر به ترکیه بودم که مأموران من را بازداشت کردند.
 
با توجه به شکایت نماینده دادستان و سایر مدارک موجود در پرونده، کیفرخواستی علیه سعید صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدباقر قربان‌زاده ارسال شد.
 
صبح روز گذشته، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و با توجه به شناسایی‌نشدن اولیای دم، درخواست قصاص متهم را از دادگاه کرد. سپس متهم که حالا ٢٢ ساله است، در جایگاه حاضر شد و گفت: هنگامی که دست به قتل زدم، فقط ١٦ سال داشتم و به خاطر بچگی و رؤیای زندگی در ترکیه، دست به این کار زدم؛ اما حالا شش سال است در زندان هستم و متوجه شدم اشتباه بزرگی مرتکب شده‌ام و از قضات دادگاه تقاضا دارم من را ببخشند.
 
در پایان این جلسه، هیئت قضائی وارد شور شدند و سعید را به قصاص محکوم کردند.
 
 
کلمات کلیدی : ترکیه+قتل +قصاص+ چاقو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.