توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483357
تماس تلفنی العبادی با شاه اردن
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
دفتر نخست وزیری عراق عصر پنجشنبه در بیانیه ای رسانه ای اعلام کرد که شاه اردن با حیدرالعبادی تماس گرفته و درباره مسائل منطقه گفت و گو کرده است.

به گزارش ایرنا، بیانیه صادره از سوی دفتر نخست وزیری عراق اشاره کرده که عبدالله و العبادی دراین گفت وگوی تلفنی بر اهمیت همکاری جمعی در جنگ علیه تفکر تروریسم و جنبه های خطرناک آن در منطقه تاکید کرده اند.

راه های تقویت روابط دو کشور در همه زمینه ها و مسائل و اوضاع منطقه از دیگر محورهای گفت وگوی دوطرف بوده که بیانیه به آن اشاره کرده است.

گفته شده که عبدالله شاه اردن پیروزی های اخیر نیروهای عراقی را بر داعش و نزدیک شدن به آزادی کامل اراضی عراق به حیدرالعبادی تبریک گفته است.

منابع عراقی در خصوص جزییات این گفت وگو بویژه در ارتباط با مسائل منطقه و اختلافات در میان کشورهای جنوب خلیج فارس مطلب بیشتری منتشر نکرده اند.

این تماس تلفنی درآستانه سفر العبادی به ریاض صورت گرفت که براساس اعلام طرف سعودی قرار بود روز چهارشنبه انجام شود، اما طرفین هنوز در خصوص تاخیر در این سفر توضیحی نداده اند.

برخی منابع منطقه ای روز پنجشنبه فاش کردند که رژیم حاکم بر عربستان تلاش دارد با کشیدن العبادی به ریاض، نشان دهد که یک جبهه عربی در پشت سر خود در برابر قطر ایجاد کرده است، این درحالی است که العبادی روز سه شنبه این هفته سفر به عربستان را در چارچوب یک سفر منطقه ای اعلام کرد و در ضمن تاکید کرد که سفرش به ریاض ارتباطی با بحران روابط میان قطر و عربستان ندارد.
 
کلمات کلیدی : اردن+عراق+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.