توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399757
عرضه نامحدود گوشت قرمز و مرغ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: عرضه گوشت قرمز و مرغ بدون محدودیت در سراسر کشور آغاز شده است.
 
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حسن رکنی در گفتگو با برنامه پیک بامدادی رادیو سراسری گفت: به منظور تنظیم بازار گوشت قرمز و تامین مایحتاج مردم در محرم و تامین نذور مردمی در این روزها، گوشت قرمز به صورت لاشه تازه و همچنین مرغ منجد بدون محدودیت در سراسر کشور عرضه می شود.

وی افزود: همه متقاضیان می توانند با مراجعه به ادارات جهاد کشاورزی سراسر کشور و دفاتر شرکت پشتیبانی امور دام ، مایحتاج خود تهیه کنند.
 
رکنی گفت: هر کیلو گرم مرغ در همه استان های کشور به قیمت 5100 تومان به متقاضیان عرضه می شود و گوشت قرمز نیز هم اکنون در سردخانه های سراسر کشور تامین شده تا به متقاضیان عرضه شود.
 
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: با توجه به فرهنگ تازه خوری گوشت قرمز، برنامه ریزی شده تا تجار فعال در این بخش با رعایت ملاحظات سازمان دامپزشکی گوشت را به صورت لاشه تازه وارد و عرضه کنند.
 
وی ابراز امیدواری کرد با تمهیدات انجام شده طی یکی دو روز آینده قیمت گوشت قرمز تثبیت و سپس منطقی خواهد شد.
 
رکنی قیمت منطقی برای هر کیلوگرم لاشه گوشت گوسفندی تازه در بازار را بین 28 تا 30 هزار تومان اعلام کرد و گفت: قیمت کنونی قیمت گوشت گوسفندی در بازار به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و ادامه این شرایط به سود تولید کننده و مصرف کنند نیست .
 
وی افزود: در شرایط کنونی با توجه به افزایش 12 هزار و 500 تومانی هر کیلوگرم گوشت دام زنده قیمت لاشه گوسفندی با احتساب هزینه های حاشیه آن نباید از 30 هزار تومان بیشتر باشد که این قیمت در مقایسه با پارسال رشدی حداکثر 10 تا 15 درصدی داشته است.
 
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: قیمت گوشت قرمز طی سه سال گذشته تقریبا ثابت بوده است و هیچ افزایش محسوسی نداشته و رشد 10 درصدی با توجه به افزایش هزینه های تولید منطقی است .
 
وی با اشاره به برخی اظهارات در خصوص اثر گذاری صادرات دام زنده در نوسان اخیر قیمت ها گفت : جمعیت دام سبک کشور بیش از 60 میلیون راس است درحالی که میزان صادرات دام انجام شده طی امسال کمتر از یک درصد ظرفیت موجود در این بخش بوده است ،ضمن اینکه کاهش جمعیت دامی کشور با توجه به محدودیت های موجود برای تامین علوفه یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در این بخش است.
 
رکنی با اشاره به نیاز 80 هزار تنی کشور به واردات گوشت قرمز گفت: کل تولید گوشت قرمز کشور 820 هزار تن است که با توجه به نیاز کشور حداکثر نیاز واردات در این بخش معادل 10 درصد تولید است.
 
کلمات کلیدی : گوشت قرمز ، مرغ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.