توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 399054
محاکمه یک ایرانی در امارات به دلیل سندسازی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۱
یک ایرانی در امارات به دلیل دورزدن تحریم ها از طریق خرید ژنراتور برق و جعل سند برای انتقال ژنراتور به عسلویه به جای میانمار محاکمه شد.

به گزارش عصرایران به نقل از روزنامه اماراتی البیان، این شهروند ایرانی متهم شده است که با هزینه سپاه پاسداران، این ژنراتور را خریداری کرده و قرار بوده از آن در برنامه هسته ای ایران استفاده شود.

اسم اختصاری این ایرانی "س.م.ز" اعلام و گفته شده که او این ژنراتور با فناوری بالا را از بریتانیا خریداری و به بندر جبل علی دبی وارد کرده بود. یکی از شاهدان در دادگاه نیز گفته است که این ایرانی مبلغ ۱۲ میلیون پوند انگلیس دریافت کرده بود که ۷ میلیون پوند آن قیمت ژنراتور بوده است.

این ایرانی مدیرعامل یک شرکت تجاری فعال در زمینه نفت و گاز در دبی است. در دادگاه اعلام شد که این ژنراتور از شرکتی در لندن خریداری شد و قابلیت استفاده در موارد نظامی را نیز دارد.

این ایرانی متهم است که با سندسازی و جعل سند، مسیر حمل و نقل این ژنراتور را از بندر جبل علی دبی تغییر داده و به جای میانمار به بندر عسلویه ایران منتقل کرده است.

پول خرید این ژنراتور نیز از شرکت شرکت هندی دارای شعبه در ایران منتقل شده بود.
متهم ایرانی همچنین مبلغ ۲۲۰ هزار درهم به یک هندی پرداخت کرده است تا تغییر مسیر و جابجایی مقصد انتقال این ژنراتور از جبل علی دبی به عسلویه ایران به جای میانمار عملی شود.
 
کلمات کلیدی : امارات ، محاکمه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.