نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279453
غرش قیمت‌های شیر و لبنیات
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۴
براساس گزارش تسنیم، قیمت دیروز شیربطری ۹۵۰ گرمی کم چرب یک برند ۲۴۰۰ و برند دیگر ۲۵۰۰ تومان بوده است. قیمت ماست ۹۰۰ گرمی ۱.۵ درصد چربی نیز در برند‌های مختلف متفاوت است به طوری که این محصول ۲۳۰۰، ۲۳۵۰ و ۳۵۰۰ تومان و ماست نیم چرب ۲.۵ درصد ۹۰۰ گرمی ۳۵۰۰ و ماست ۳ درصد ۹۰۰ گرمی در برندی دیگر ۳۳۰۰ تومان به فروش می رسد.

پنیر ۴۰۰ گرمی تولید شده به روش UF نیز ۴۵۰۰، ۴۶۰۰ و ۴۹۰۰ تومان در برند های مختلف به فروش می ‌رسد.
کره ۱۰۰ گرمی وارداتی نیز که شامل قیمت گذاری دولت نمی‌شود با وجود کاهش قیمت جهانی، دربازار مصرف افزایش قیمت داشته و به قیمت ۲۳۰۰ تومان فروخته می‌شود.

گفتنی است که دلیل مخالفت صنایع لبنی با افزایش قیمت مصوب لبنیات به دلیل رقابتی شدن بازار ،کاهش قدرت خرید مردم و عدم امکان افزایش دوباره قیمت این محصول دربازاراست.

اقدام دولت در بالا بردن نرخ فرآورد‌های لبنی را نیز می توان در فراهم آوردن شرایطی برای بالا بردن نرخ شیر خام توجیه کرد. این ادعا را با حضور بازرسان وزارت صنعت در کارخانه‌های لبنی برای تحقق اجباری نرخ خرید شیر خام می توان مطابقت داد.
 
کلمات کلیدی : شیر+ لبنیات
 
مسعود
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۵۰:۵۲
تو همین قیمتهای نجومیش موندیم تا چه رسد به اینکه باز هم بخوان گرانش بکنن.دولت کاری که کرده فقط بازار رو کسادش کرده وزیر آبی افزایش قیمتهارو اعمال میکنه وهردفعه با هزاران دلیل خسته کننده.احتمالا مسبب این گرونیها از مردم این آب وخاک نیستند! (3006129) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۰:۱۱:۰۱
حالا آن روی سکه ای که مسخ شده است !! قیمت محصولات لبنی برای مردم افزایش یافت آیا قیمت خرید شیر خام توسط کارخانجات لبنی هم افزایش یافت ؟ (3006166) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.