توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259653
افشاگری واشنگتن‌پست از زندان‌های امریکا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۴
واشنگتن پست در گزارشی افشا کرد: زندانیان بسیاری در سلول های انفرادی ندامتگاه های آمریکا در حال مرگ هستند و آمریکا از این حیث با یک کشور با حاکمی دیکتاتور قابل مقایسه است.

به گزارش ایرنا، واشنگتن پست نوشت: 'اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا ' در ایالت تگزاس، اخیرا گزارشی اسف بار از وضعیت زندانیان در سلول های انفرادی زندان های این ایالت تهیه کرده و قرار است پنجشنبه این هفته گزارش خود را منتشر کند. نگاهی به نمونه ای از شکواییه های این زندانیان در گزارش مزبور، عمق فاجعه را روشن می سازد.

یک زندانی گفته است :'من سلامت عقل خود را از دست داده ام.'.

دیگری می گوید :' هیچ نوری در سلول نیست. نمی توان فرق شب و روز را از هم تشخیص داد. معلوم نیست شما دارید رو به جلو حرکت می کنید یا رو به عقب. شما گم شده اید'.

یک زندانی دیگر می گوید: ' افسردگی و خودزنی در من شدیدتر شده است '.

زندانیان در این سلول ها دچار جنون و هذیان گویی، توهم، عادات غیر عادی در خواب، خود ارضایی و جیغ و فریاد کشیدن های بی وقفه می شوند.

اتحادیه مزبور با درج همه این موارد در گزارش خود, از مسئولان ایالت تگزاس خواست تا اصلاحات کلی در امور زندان ها ایجاد شود.

واشنگتن پست ادامه می دهد: تگزاس بدترین ایالت از حیث شرایط جهنمی زندان ها و سلول های انفرادی اش نیست. وضعیت این ایالت در سال های اخیر کمی بهبود یافته است.

از سال ۲۰۰۶ ایالت تگزاس دست به یک سری اصلاحات در امور زندان ها و سلول های انفرادی اش زد و شمار زندانیانی را که در این سلول ها نگهداری می شوند را به ۳۴ درصد از کل کاهش داد. اما هنوز هم زندانیان بسیاری در این سلول های متروک رها مانده اند.

اتحادیه مزبور در گزارش خود اشاره می کند که بیش از ۴ درصد زندانیان تگزاس یعنی معادل بیش از ۶ هزار نفر در سلول های انفرادی نگهداری می شوند یعنی این انسان ها بطور میانگین تقریبا ۴ سال در انزوای کامل هستند و در شبانه روز ۲۲ ساعت از عمر خود را در سلولی در ابعاد ۶۰ فوت مربع سپری می کنند.

تنها ایالتی که در این زمینه شاهد رونق بوده است ایالت می سی سی پی است که تعداد سلول های انفرادی خود را به ۴/۱ درصد کاهش داده است. تگزاس هم همانند بسیاری از ایالت های دیگر، زندانیان روانی را در سلول انفرادی نگهداری می کند، در حالیکه این دست زندانیان در مقایسه با زندانیان عادی احتیاج به مراقبت بیشتری دارند.

زندانیان روانی در سلول انفرادی معمولا علائم بیماری شان افزایش می یابد. ایالت تگزاس تعداد انبوهی از جانیان خطرناک را هم در سلول های انفرادی حبس می کند تا از بار خشونت بند عمومی زندان کاسته شود. در اکثر موارد اقامت طولانی مدت در زندان های انفرادی، عامل افزایش بیماری روانی و یا رفتارهای خشونت آمیز و مجرمانه زندانیان می شود.

وکلا و مشاوران حقوقی ایالت تگزاس خواستار اصلاح وضعیت زندان های ایالت شده اند. ازجمله اصلاحات پیشنهاد شده رصد مرتب شرایط سلامت روانی زندانیان است و نیز اینکه زندانیانی که بسیار خطرناک تشخیص داده می شوند در زندان هایی با مراقبت خاص و نه در سلول انفرادی نگهداری شوند.

هیچ فردی پیش بینی نمی کند مشکل سلول های انفرادی در زندان های امریکا به زودی حل گردد. واشنگتن پست اشاره می کند: تا هنگام ایجاد اصلاحات خواسته شده، سلامت بسیاری در زندان های ایالت تگزاس آمریکا روز به روز به تحلیل می رود.
 
کلمات کلیدی : افشاگری ، واشنگتن ، زندان ، امریکا ، شکنجه ، انفرادی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.