توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390756
سفر فرنگ با خورد و خوراک ارزان!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۴
یکی ازدغدغه های اصلی سفربرای بیشتر مسافران هزینه خورد و خوراک است.

به گزارش توریسم، اگر اهل دودوتا چهارتا هستيد و قبل از سفر براي ريال ريالتان برنامه ريزي مي كنيد چند نكته كاربردي را كه در ادامه برايتان خواهيم گفت در سفر به كشورهاي اروپايي در نظر داشته باشيد. اين نكات حاصل تجربيات گردشگراني است كه در سالهاي اخير به اروپا سفر كرده اند.

هميشه برخي غذاهاي آماده وطني را جهت تنوع بخشيدن به رژيم مناسب غذايي و كاهش هزينه ها با خود ببريد.
المنت هاي آبجوش ساز براي جوش آوردن آب را در چمدانتان بگذاريد خوردن چاي و قهوه مي تواند برخي اوقات خيلي ارزشمند باشد.

خوشبختانه تقريبا همه جاي اروپا آب آشاميدني همان آب شير هست و خود مردم آنجا هم همان آب را مي آشامند. پس بي جهت پول آب معدني ندهيد.

خريد نوشابه از فروشگاههاي بزرگ هم خصوصا در ابعاد ۱.۵ يا ۲ ليتري بسيار به صرفه تراست. به خصوص اگر بجاي نوشابه هاي كوكا و پپسي از مارك يا برند خود فروشگاه استفاده كنيد. راستي برخلاف ايران با توجه به قوانين حفظ محيط زيست نوشابه هاي قوطي فلزي ارزانتر از بطري هاي پلاستيكي است.

براي خريد از فروشگاه‌ها بهتر است خودتان كيسه همراه داشته باشيد والا بايد براي كيسه هاي نايلوني هم باید پول بدهيد!

قيمت رستوران ها در اروپا بالاست. اما خريد غذاهاي آماده حداقل براي برخي وعده ها از فروشگاه‌هاي زنجيره اي چون كارفور و ... مي‌تواند خيلي در كاهش هزينه ها نقش داشته باشد.در برخي رستوران ها علاوه برقيمت غذا بايد هزينه هاي جانبي مخلفات و خدمات را هم پرداخت كنيد كه اين موضوع را هم مورد توجه قرار بدهيد.برای خرید در آلمان فروشگاه‌های ALDI-و-LIDEL و در اتریش -HOFER-و-LIDEL برای خرید مواد غذایی بسیار ارزان تر می باشند و معمولا در این شهرها بازار روزهایی مثل کوچه شهرستانی تهران وجود دارند که میوه و سبزی بسیار ارزانتر می باشد بعلاوه از مغازه های ترکی می توان ساندویچ های ترکی که خیلی هم بزرگ هستند (حلال) باقیمت نازلی تهیه کرد.
 
کلمات کلیدی : گردشگری+سفر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.