توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440859
ارزش وارداتی انواع خودروهای بی ام و ۲۰۱۷ اعلام شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
گمرک ایران ارزش وارداتی انواع خودروهای بی ام و مدل سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران، بیشترین ارزش وارداتی در بین خودروهای بی ام و سال ۲۰۱۷ مربوط به مدل ۷۳۰i و ۷۳۰Li است که ارزش گمرکی آن برابر ۸۰ هزار یورو اعلام شده است.

این در حالی است که حجم موتور این مدل از بی ام و در حدود ۳۰۰۰ سی سی است و هنوز واردات خودروهای با حجم موتور بالاتر از ۲۵۰۰ سی‌سی بر اساس مصوبه هیات دولت ممنوع است.

در عین حال کم‌ارزش‌ترین خودروی بی ام و اعلامی از سوی گمرک نیز مدل ۱۲۰i است که ارزشی برابر ۲۶ هزار و ۵۰۰ یورو برای آن در نظرگرفته شده است.

البته ارزش خودروهای مذکور بر مبنای ارزش فوب (ارزش در بندر مبدا) در نظر گرفته شده و هزینه‌های حمل و نقل و بیمه نیز باید در مورد آنها حساب شود. واردکنندگان خودرو باید چهار درصد مالیات علی الحساب و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده هم بپردازند.

همچنین خودروهای کمتر از ۲۰۰۰ سی سی ۴۰ درصد و بالاتر از آن ۵۵ درصد تعرفه وارداتی دارند که باید توسط واردکنندگان پرداخت شود.

ارزش گمرکی انواع مدل های بی ام و ۲۰۱۷ به شرح زیر است:
 
مدل ارزش (FOB)
۱۲۵i A۱۴ ۲۸۴۰۰
۲۱۸i Active Tourer ۲۷۲۰۰
۲۲۵i Active Tourer ۳۱۵۰۰
X۱ ۲۵Xdrive ۴۲۰۰۰
۷۳۰Li – ۷۳۰i ۸۰۰۰۰
۲۲۸i Convertible ۴۰۵۰۰
۱۲۰i ۲۶۵۰۰
۵۲۰i saloon ۴۹۰۰۰
۵۲۸i saloon ۵۵۰۰۰
 
کلمات کلیدی : خودرو+ خودروهای لوکس+خودرو وارداتي
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.