توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 410654
عفو بین الملل خواستار آزادی بی قید و شرط شیخ علی سلمان شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۱
سازمان عفو بین الملل خواستار آزادی بدون قید و شرط شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق بحرین و لغو حکم صادره در حق وی شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه ماهواره ای الؤلؤء بحرین، سازمان عفو بین الملل تاکید کرد که شیخ علی سلمان تنها به دلیل تلاش های مسالمت آمیزش برای داشتن حق آزادی بیان زندانی شده است.

این سازمان از مقام های منامه خواست تا تصمیم تیم رسیدگی به بازداشت‌های خودسرانه وابسته به سازمان ملل مبنی بر آزادی شیخ علی سلمان را اجرایی کنند.

بر اساس این گزارش، فردا 6 نوامبر (16 آبان ماه) جلسه دادگاه تجدید نظر شیخ علی سلمان برگزار می شود.

شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق از دسامبر (آذر/دی) 2014 به اتهام درخواست برای تغییر رژیم آل خلیفه، پشت میله های زندان است.

این در حالی است که دادگاه فرجام بحرین 26 مهر ماه سال جاری حکم صادره برای وی مبنی بر تحمل 9 سال زندان را لغو و دستور محاکمه مجدد وی را صادر کرد.

تیم رسیدگی به بازداشت‌های خودسرانه وابسته به سازمان ملل همچنین اعلام کرد که بازداشت شیخ علی سلمان از خطرناک ترین موارد نقض حقوق بشر است چرا که وی تنها به دلیل ابراز عقیده اش بازداشت شده است.

این تیم وابسته به سازمان ملل تاکید کرد که موضوع بازداشت های خودسرانه در بحرین جدی است و این کشور در زمره کشورهایی است که شکایت های فراوانی مربوط به اینگونه بازداشت ها از آن دریافت می شود.

تیم رسیدگی به بازداشت های خودسرانه سازمان ملل بین 40 تا 50 مورد بازداشت خودسرانه در بحرین را ثبت کرده است.
به گزارش ایرنا، جمعیت الوفاق بحرین تا قبل از استعفای دسته جمعی نمایندگانش، بزرگترین فراکسیون در پارلمان این کشور بود. نمایندگان این فراکسیون در اعتراض به سرکوب اعتراض های مردمی در بحرین، استعفا کردند. این گروه خواستار تشکیل پادشاهی مشروطه در بحرین است.

مقام های بحرینی در ادامه اقدامات سختگیرانه خود علیه مقام های شیعه این کشور، چندی پیش تابعیت بحرینی شیخ عیسی قاسم رهبر روحانی بحرین را لغو کردند.

بحرین از سال 2011 زمانی که نیروهای امنیتی این کشور معترضان صلح طلب را سرکوب کردند، دستخوش ناآرامی بوده است.
معترضان بحرینی در جریان اعتراض های آن سال برقراری حکومت مشروطه در بحرین و روی کار آمدن نخست وزیر منتخب را مطالبه کردند.

حاکمان بحرین در طول این سال ها، هیچ امتیازی به مخالفان حکومتی ندادند و بر شدت سرکوب منتقدان خود افزودند.
از آن زمان به بعد، تجمعات اعتراض آمیز در اطراف منامه پایتخت بحرین برگزار می شود که اغلب با برخورد نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه همراه است.
 
کلمات کلیدی : شیخ علی سلمان+بحرین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.