نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 437853
نماینده مجلس خبر داد: چک‌های میلیاردی دانیال‌زاده در وجه همسر حسین فریدو
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۵
نماینده مردم نجف‌آباد در مجلس گفت: ما تمام اسناد و مدارک ارتباط «مالمیر» و «دانیال‌زاده» را با «حسین فریدون» و «همسر حسین فریدون» کامل دیده و بررسی کرده‌ایم که تمامی آنها موجود است.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف‌آباد و عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به ارتباط رسول دانیال‌زاده با حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور اظهار داشت: ما تمام اسناد و مدارک ارتباط «مالامیر» و «دانیال‌زاده» را با «حسین فریدون» و «همسر حسین فریدون» کامل دیده و بررسی کرده‌ایم.

وی افزود: مدارک ارتباط این اشخاص کاملا موجود بوده و بازرسی کل کشور هم کامل و مبسوط در رابطه با این موضوع اظهارنظر کرده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم با بیان اینکه مبلغ میلیاردی چک‌هایی که بابت خرید منزل به نام همسر حسین فریدون پرداخت شده موجود است، عنوان کرد:‌ آقای دانیال‌زاده تمامی این چک‌ها را در وجه همسر حسین فریدون کشیده و مدارک آن کاملا موجود است. 

ابوترابی همچنین تصریح کرد: همچنین مالامیر تحت عنوان خیریه‌ای سوء استفاده می‌کرده و اکنون متاسفانه به خارج از کشور فرار کرده است؛‌ او کسی است که بدهکار بزرگ بانکی بوده و مبلغ سنگینی وام به درهم با فشار آقای فریدون از بانک ملت از آقای «رستگار سرخه‌ای» گرفت و در بانک‌های کشورمان سپرده گذاشت که با سود خود مبلغی را بابت اقساط بانک می‌داد و مبلغی هم خودش برمی‌داشت.

« مالامیر مجدد رابطه‌ای تحت عنوان خیریه با خانم آقای حسین فریدون و باند سرخه‌ای برقرار کرده و مراوده داشت. نکته مهم پول‌هایی است که از این طریق به بانک‌های خارج از کشور انتقال داده شد. در حقیقت این باندی بود که معروف به «باند سرخه‌ای‌ها» فعالیت‌ داشتند.»

وی ادامه داد: باند سرخه‌ای ها در بانک ملت با فشار حسین فریدون از قبل انتخابات فعالیت داشت و به دنبال گلایه‌ای که فریدون در مورد عدم همکاری برای تامین هزینه‌های انتخابات داشت،‌ رستگار (که جزو مسئولان خیلی ضعیف در بانک بود) پس از چندی داری پست شد که البته با فشار آقای حسین فریدون به این سمت رسید؛‌ وی اکنون در بازداشت به سر می‌برد و برای او پرونده تشکیل شد. (مالامیر در این میان وساطت کرد).

ابوترابی بر همین اساس اضافه کرد: در حقیقت مالامیر به عنوان واسطه و بدهکار بزرگ بانکی است که ازطریق حسین فریدون وساطت کرده و به او فشار آورد؛‌ رستگار که اصلا پیش‌بینی نمی‌کرد در زمانی مدیرعامل بانک شود و در خواب هم این سمت را نمی‌دید مدیرعامل بانک ملت شد و اتفاقاتی پس از آن می‌افتد؛ رستگار به این واسطه به افرادی چون مالامیر وام می‌دهد. علیرغم اینکه وی حساب‌های متعدد بانکی دارد که همه آنها هم لاوصول و معوقه شده باز هم بدهی‌های سنگینی دارد.
 
کلمات کلیدی : پرونده شکایت + حسین فریدون + سخنگوی قوه قضاییه + اژه ای
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۹:۲۷:۱۷
هر دم از این باغ بری میرسد (4131360) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۸:۵۹:۳۶
فساد سبستمی که جناب دکتر توکلی روی ان تاکید دارند از نمونه هایش همین فساد است (4131925) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۹:۴۵:۵۵
اقای روحانی با برادرت عهد اخوت بسته ای (4131389) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۵:۵۲
نتیجه جمع بسته مدیران سیاسی و نبود چیزی بنام چرخش نخبگان میشه رانتخواری به نوبت. (4131414) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۰۶:۴۳
واقعا به چه کسی دیگه میشود اعتماد کرد از مسولان دیده بان شفافیت وعدالت خواستار پیگیری این فساد هستیم (4131416) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۲۵:۲۷
حالا ۹۶ دوباره همه باهم به جناب روحانی رای بدهیم (4131429) (alef-11)
 
سعید راد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۴۴:۴۸
خوب ، اگه هرچیزی را بشود گردن دولت قبل انداخت، دیگه ، این زدو بندهای مالی...را که نمی توان به گردن دولت قبل انداخت، مبارزه با فساد و اجرای عدالت اقتضا می کند که رحیمی و ..... در زندان بر سر یک سفره آب خنک بخورند. (4131448) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۰:۵۶:۳۶
زمینه فساد، فراهم هست نه صرفا وجود فرد فاسد (4131469) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۱:۵۹:۵۱
فساد اقتصادی را میتوان با جبر قانونی و بگیر و ببند ، مهار کرد ولی فساد فرهنگی و تاریخی را با فقط با روشنگری و شفافیت عمومی میتوان از بین برد. تا بحال دیده اید یک مفسد اقتصادی را بیاورند جلوی دوربین ،اعتراف کند و از مردم پوزش بطلبد؟ تا کنون عاقبت تلخ زندگی یک مفسد اقتصادی را شنیده اید؟ تا بحال برای مردم نوشته اند که بر سر آن کسانی که با مدرک جعلی وزیر و وکیل شده اند ، چه آمده؟ نه ! .... (4131578) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۲۲:۳۲:۱۳
لعنت بر رانت و دزدي مدرن از جيب هاي ما (4131631) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۰۳:۰۲:۴۰
لطفا" کسی از مسئولین در این مورد جواب شفاف بدهد (4131825) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۱۳:۳۹:۳۷
البته سخنگوی قئه قضایه گفته تخلف برادر رییس جمهور هنوز محرز نشده است. (4132215) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.