توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505758
با کلیلک روی یک گزینه؛
مرورگر کروم سایت های پرسروصدا را ساکت می کند
بخش دانش و فناوری الف،5 شهریور96
امروزه بسیاری از وب سایت ها حاوی ویدئوهایی هستند که به طور خودکار پخش شده و سروصدای آنها ممکن است باعث آزار مخاطب شود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
به گزارش خبرگزاری مهر، طراحان مرورگر کروم با درک این مشکل، نسخه جدید این مرورگر را به گونه ای طراحی کرده اند که ساکت کردن کامل هر وب سایتی را ممکن می کند. تنظیمات اجرا شده به این شیوه به طور دائمی بر هر سایتی قابل اعمال خواهد بود.

کروم از چندسال قبل علامت زدن سایت های پرسروصدا و آزاردهنده و ارسال اطلاعات مربوط به آنها را برای گوگل ممکن کرده بود و حالا این قابلیت را به طور آزمایشی توسعه داده و در حال تست آن در نسخه Canary است.

برای فعال کردن این قابلیت تنها کافیست بر روی گزینه مربوط به بخش امنیت یا security کلیک کنید که در گوشه سمت چپ آدرس وب سایت قرار دارد و سپس گزینه ساکت کردن وب سایت را از فهرست جزییات و مجوزها انتخاب کنید. کاربران در صورت تمایل می توانند این تنظیمات را تغییر دهند.

انتظار می رود با ارائه خدمات مشابه در دیگر مرورگرها، طراحان وب سایت ها از گنجاندن ویدئوهای پرسروصدا که به طور خودکار پخش می شوند خودداری کنند.

 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ مرورگر کروم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.