توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 334550
حتی اف‌-۲۲ آمریکا نیز از چشم رادار جدید چین مخفی نمی‌ماند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲
چین با کمک رادار جدید در مجمع الجزایر اسپراتلی (نانشا) خواهد توانست هواپیماهای جنگنده رادار گریز پیشرفته را نیز ردیابی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری "ریا نووستی"، دیو ماجومدار، مفسر نشریه The National Interest ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد که چین با این رادارها حتی خواهد توانست هواپیماهای فوق پیشرفته رادار گریز امریکایی F-۲۲ Raptor و F-۳۵، ساخت شرکت Lockheed Martin و حتی هواپیمای B-۲ Spirit، ساخت شرکت Northrop Grumman را ردیابی کند.

پیشتر مرکز مطالعاتی با نفوذ آمریکایی Center for Strategic and International Studies عکس‌هایی از محل احتمالی احداث رادار بسیار دقیق چین را منتشر کرده بود.

رادارهای بسیار دقیق از فرکانس دارای طول موج چند متر استفاده می‌کنند که به آنها امکان می‌دهد هر هواپیمای رادار گریزی را که از فناوری "استلس" استفاده کننده کشف کنند.

اف-۲۲ رپتور جنگنده نسل پنجم ساخت شرکت‌های لاکهید مارتین و بوئینگ است که به دلیل تکنولوژی‌های حساس به کار رفته در آن ایالات متحده تا کنون این هواپیمای رادارگریز دوموتوره و تک‌سرنشین را به هیچ کشوری صادر نکرده است. اف-۲۲ که جزو پیچیده‌ترین و گرانقیمت‌ترین هواپیماهای جنگنده رادارگریزی است که تاکنون ساخته شده است.

مفسر نشریه The National Interest در پایان می‌نویسد، ایالت متحده در صورت جنگ باید قبل از شلیک موشک به سوی چین، چنین راداری را منهدم کند.
 
کلمات کلیدی : چین، جنگنده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
حتی اف‌-۲۲ آمریکا نیز از چشم رادار جدید چین مخفی نمی‌ماند