نظر منتشر شده
۲۸۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 98425
گستاخي خبرنگار اسپانيايي مقابل دکتر احمدي نژاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۰۱
 بخش خبری الف

 

خبرنگار تلویزیون اسپانیا ديروز هنگام مصاحبه با رئيس جمهور كشورمان برخلاف قوانين و پروتكل جمهوري اسلامي ايران، حجاب خود را برداشت و با بي اعتنايي احمدي نژاد به گستاخي خود ادامه داد.

 

به گزارش "الف"، در حالیکه رییس جمهور در گفتگو با آنا پاستور، خبرنگار زن تلویزیون اسپانیا به دفاع از مواضع کشورمان و تشریح نفوذ صهیونیسم در اروپا مي پرداخت، اين خانم خبرنگار روسري خود را انداخت اما با هيچ واكنشي از سوي دكتر احمدي نژاد روبرو نشد.

عدم تذکر مسئولان تشريفات رياست جمهوري به خبرنگار اسپانيايي براي رعايت قانون و پروتكل كشورمان، باعث تعجب مشاهده کنندگان این مصاحبه شده است.

 

لازم به ذكر است، مهمانان خارجی، خبرنگار یا دیپلمات، توریست ها و حتب سران كشورها مطابق پروتكل كشورمان موظفند در خاك جمهوري اسلامي ايران حجاب اسلامي را رعايت كنند. ضمن اینکه رییس جمهور نیز به طریق اولی ملزم به رعایت این قوانین در ملاقات های خود است.

 

عدم تذکر به خبرنگار اسپانیایی، یادآور مصاحبه اسفندیار رحیم مشایی با خبرنگار روزنامه صباح ترکیه است که در آن مصاحبه که در دفتر مشایی صورت گرفته بود، وی خطاب به روزنامه نگار خارجی گفته بود که مشکلی در عدم رعایت حجاب برای خارجی ها نیست.  مشایی سخنان خود در اين مصاحبه را تکذیب کرد.

  

تابستان امسال نيز، گنجاندن سوالي مشكوك و مبتني بر يك دروغ درباره "گشت نسبت" در سوالات مجري صداوسيما از رئيس جمهور و پاسخ انحرافي احمدي نژاد به آن سوال، اعتراض شديد محافل مذهبي را برانگيخت و دسيسه ديگري از سوي اطرافيان حاشيه ساز احمدي نژاد براي ضربه به تلاشهاي نيروي انتظامي در مقابله با تهاجم فرهنگي  تلقي شده بود.
 

 

 

 
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۲۷:۵۵
از دیشب که این مصاحبه رو دیدم، خون به جگرم شده. فاین تذهبون؟ (419804)
 
زمان
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۵۴:۲۲
اونایی که سنشون می رسه یادشون هست که یک نوجوان ایرانی اسیر در دست بعثی های عراق در مواجهه با یک گزارشگر زن که میخواست با او مصاحبه کند گفت : اول حجابت رو درست کن و شعر ا ز فاطمه اینگونه خطاب است / ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است را خواند . (419874)
 
جواد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۴۸:۳۴
و البته همون نوجوان در دور قبلی انتخابات مجلس در لیست اصلاح طلبان قرار داشت (419985)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۵۳:۱۳
چه ربطی به اصلاح طب بودن داره؟ (420017)
 
جواد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۳۱:۱۱
اگر الف ادامه کامنتم را سانسور نمیکرد ربطش را متوجه میشدید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت تبیان مراجعه کنید:
http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=29357&forumID=721 (420206)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۴۴:۴۳
چه ربطی به نوشته بالائی داشت جناب زمان؟!
زیرش حرفتان را نوشتید تا به کرسی بنشیند و بالاتر بیاید و مردم ببینند. دست بردارید از این ترفندها.
همان بسیجی کودک‌سال دیروز، امروز که به سن تکلیف رسیده راه برعکس را در پیش گرفته و از گردش در انگلیس بین خانم‌های بی‌حجاب ابائی ندارد.
باید عمل آگاهانه افراد را سنجید. (421203)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۵۸:۳۹
اسمش چی بود؟!! (420166)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۰:۳۴
اسمش علیرضا رحیمی است (420749)
 
حلاج
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۲۲:۰۰:۰۸
علیرضا رحیمی (420929)
 
مجید
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۳۵:۰۴
مگر ما اصلاح طلبان مسلمون نیستیم نه اقا جان قوانین اسلام اصلح طلب و غیر اصلاح طلب ندارد (420435)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۴۸:۱۴
کسی که به دنبال اصلاح‌طلبی و بدعت‌گذاری در دین است، مسلمان نیست. یادمان هست که تفکرات افرادی مانند سروش که وحی خداوند را انسانی و خطاپذیر می‌دانند، تفکر پیشروی اصلاح‌طلبان خوانده می‌شد.
http://alef.ir/content/view/21661/
البته اگر اصلاح‌طلبی به معنی اصلاح مسائل مملکت و حل مشکلات مردم باشد، مخلص همۀ اصلاح‌طلبان هم هستیم. اما با این تعریف، امثال موسوی و کروبی و خاتمی، 1% هم اصلاح‌طلب نیستند. (421204)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۶:۴۴:۵۳
دانه معنی بگیرد مرد عقل
ننگرد پیمانه را گر گشت نقل
شما هم ببین چی گفته نه این که کی گفته.حقیقت رو با حقیقت می سنجند نه با کسی که گوینده حقیقته. (421116)
 
ali mohseni
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۰۱:۳۱:۰۴
مگه اصلاح طلب بودن گناه اقای محترم.حرمت خود تو رو با احترام به نظرات و عقاید سیاسی دیگران داشته باشید.طوری گفتید اصلاح طلب بودن که انگار نعوذ بالله مرتکب جنایت شده. (421225)
 
بسیجی دلسوخته
۱۳۹۰-۱۱-۰۱ ۰۱:۴۱:۳۹
اصولگرای خیلی خوب ، حالا چون طرف اصلاح طلبه آدم بدیه؟ (615662) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۴۶:۰۹
احمدی نژاد و دارودسته اش بارها گفته اند که دوران امام و جنگ و ... تمام شده است.این بنده خدا به چه زبانی بگوید که به آنچه اصولگرایان می گویند اساسا اعتقادی ندارد تا مردم باور کنند. تقیه و توجیه تا کی آقای توکلی عزیز. (420044)
 
حجت
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۱۴:۲۷
- چون مرا به عنوان یک زن پذیرفته اید، این نشان دهندۀ این است که نهضت ما یک نهضت مترقی است؛ اگرچه دیگران سعی کردند نشان دهند که عقب مانده است. فکر می­کنید به نظر شما آیا زنان ما باید حتماً حجاب داشته باشند؟ مثلاً چیزی روی سر داشته باشند یا نه؟

- اینکه من شما را پذیرفته ام، من شما را نپذیرفته ام! شما آمده اید اینجا و من نمی دانستم که شما می خواهید بیایید اینجا! و این هم دلیل بر این نیست که اسلام مترقی است به مجرد اینکه شما آمدید اینجا ، اسلام مترقی است. مترقی هم به این معنی نیست که بعضی زنها یا مردهای ما خیال کرده اند. ترقی به کمالات انسانی و نفسانی است، و با اثر بودن افراد در ملت و مملکت است نه اینکه سینما بروند و دانس بروند. و اینها ترقیاتی است که برای شما درست کرده اند و شما را به عقب رانده اند؛ و باید بعداً جبران بکنیم. شما آزادید در کارهای صحیح. در دانشگاه بروید و هر کاری که صحیح است بکنید؛ و همه ملت در این زمینه ها آزادند. اما اگر کاری خلاف عفّت بکنند و یا مضر به حال ملت -خلاف ملیت- بکنند، جلوگیر می­شود؛ و این دلیل بر ترقی اسلام است.

صحیفه امام، جلد پنجم، صفحه ۵۲۰-۵۲۱. (420322)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۰:۵۰
حرف احمدی نژاد درست است.چرا باید یک خارجی را وقتی مهمان ماست مجبور کنیم به سلیقه ما عمل کند؟مگر ما به انجا میرویم به زور حجابمان را برمیدارند (420382)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۱۶:۴۷
سوای تمام توجیهات یک نفر خارجی که میاد ایران باید قوانین ایران رو رعایت کنه. ماهم که میریم خارج قوانین اونها رو باید رعایت کنیم و میکنیم (420663)
 
م م
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۲۴:۱۸
سلام

معمولا خبرنگاران و مسئولین زن کشورهای دیگر را هنگام ملاقات ها توجیه می کنند وایشون هم قطعا حساسیتی که روی حجابش بوده رو می دونسته. به نظر می رسه ایشون با شیطنتی که کرد می خواست تیر به پاشنه آشیل بزنه و توقع عکس العمل سنگین را هم، از دکتر یا اطرافیان داشت. اتفاقا شاید این از کیاست و هوشیاری دکتر بوده که جلوی دوربین برخورد قهری نکرد و تو زمین دشمن بازی نکرد و اونا هم به هدفشون نرسیدن.ا

تو کامنت ها اون نوجوان اسیری رو ذکر کرده بودن که در مصاحبه با خبرنگار بعثی که حجاب نداشت، جوابش رو نداده بود. این مقایسه قابل تامله:ا

اول) دکتر نماینده یک حکومت شیعی است که ادعای اسلام حقیقی و استکبارستیز داره و از طرف دیگر یکی از جبهه های جنگ نرم دشمن علیه اسلام، بی ارزش و پست بودن زن در اسلام و قرآن است. احتمال داره ریشه این تله نشان دادن این ابهام از طریق مقام رسمی، برجسته و مطرح حکومت شیعی باشه که دکتر به دام نیفتاد.ا

دوم) حرکت اون نوجوان در مقام یک بسیجی جای تقدیر داره ولی شاید نتوان او را با دکتر که علاوه بر یک بسیجی، نماینده حکومت ماست، مقایسه کرد. یادم میاد اون اوایل بعد از انتخابات یه بنده خدایی به امام نامه فرستاد که اگه ایستادن مقابل نظام اشتباه باشد باید خون پسرم که زمان شاه مرد رو بدی و اگه درسته باید خون نوه ام که بعد انتخابات مرد رو بدی. مدتی بعد یکی یه مطلب طنز نوشت تحت عنوان یک بام و دو هوای پیامبر. (اگرنخوندید توصیه می کنم بخونید، هم بامزه اس هم نکته داره) به نظر این مورد هم در اینجا می گنجه.ا

http://www.teribon.ir/archives/945

سوم) در کشورهای خارجی ملاقات های مقامات شامل حجاب اجباری زنان نیست. اگر این مقایسه درست باشد، مقامات نباید حتی در خارج چنین ملاقات هایی داشته باشند ولی این ابدا ممکن نیست.ایا علی (420057)
 
حسن
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۴۸:۱۰
یادش به خیر دوران مدرسه یک معلم ورزش داشتیم که می خواست بگوید همه فن حریف است و همه ورزشی بلد است یک روز در بسکتبال می خواست خودش را نشان بدهد چند بار پرتاب آزاد کرد هر وقت که توپ وارد سبد می شد می گفت بله این طوری درست است باید این طوری پرتاب کنید اگر شانسش نمی گرفت و وارد سبد نمی شد می گفت این هم روش غلط پرتاب بود که می خواستم نشانتان بدهم !حالا طرفداران آقای احمدی نژادهم هر کاری ایشان می کند اگر درست بود آن را ازشجاعت او اگر هم غلط بود نشانه هوشمندی و آینده نگری و درک بالای او از موقعیت و توطئه ای که پشت آن پنهان است می دانند! (420216)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۰۶:۴۷
اول) دوست عزیز قضیه رو بر عکس گرفتی . اصل زمین خودی و زمین دشمن اینه که میگن نباید در زمین خودت با قواعد دشمن بازی کنی در غیر اینصورت باختی. این خانم هم در زمین ما با قواعد خودش بازی کرد و آقای دکتر هم بخاطر اینکه برخورد قهری نشون نده قواعد اون رو پذیرفت.(یعنی بهش تحمیل کرد) این نمیشه که به خاطر اینکه نخواهیم برخورد قهری انجام بدیم قواعد خودمون رو پایمال کنیم و قوانین حریف رو بپذیریم.

دوم) اگه قبول داری که رفتار و حرکات و عکس العمل های یک رییس جمهور به دلیل نماینده حکومت بودن باید با یه فرد بسیجی فرق داشته باشه در اینصورت مشکل از کجاست که رفتار یک بسیجی نمیتونه به عنوان رفتار نماینده مردم پذیرفته بشه ؟ یعنی تفکر بسیج و بسیجی نماینده تفکر مردم ایران نیست؟؟

سوم)در مورد مسئله سوم هم که گفتی باید بگم که اگر در زمین حریف با قواعد حریف بازی کنی شکست و مایه ننگ نیست (420226)
 
هومن
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۳۸:۳۴
عزیز جان یک بار این اول.دوم. سومی که فرمودید را با دقت بخوان ببین چی گفتی به کی گفتی شمشیر جنابعالی دو لبه هستش چپ و راست را با هم میزنه (420438)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۳:۱۳:۳۴
آقا هومن ...من در پاسخ به م م در 2 پست قبل اول و دوم و سوم رو گفتم (420962)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۱۷:۰۲
فكر كنم اين دوستمون خودش رو به خواب زده واگرنه موضوع واضح تر از اين حرفاست.
كاري كه يه شخصيت سياسي انجام ميده بايد خيلي دقيق تر از يه شهروند عادي باشه.بحث ما هم سر غلط بودن كار خبرنگار نيست(كه واضحه)
بلكه سر اينه كه اگه رييس جمهور تو زمين اون بازي مي كرد قطعا بازي مي خورد.چون اون خبرنگار هم منتظر همين عكس العمل بود و قطعا براي تخريب احمدي نژاد -اگه عكس العمل نشون مي داد- هم خودش رو آماده كرده بود (420526)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۲۳:۵۷
ما اگر بخواهیم هر چه آنها میخواهند را اجرا کنیم تا خشن جلوه نکنیم،
اول باید از توقف حکم اعدام و بعد دوستی‌ با اسرائیل شروع کنیم

این خانم باید به قوانین کشور ما، هر چه هست، احترام بگذرد
ولی‌ جلوی چشم نفر دوم کشور
قوانین کشور را زیر پا می‌گذرد و آقای احمدی نژاد به او فقط نگاه می‌کند

کسی‌ که نتواند قوانین کشور خود را در داخل کشور خود اجرا کند
بهتر است از مدیریت جهانی‌ هم صحبت نکند

فهمیدن این مساله خیلی‌ ساده است قانون، قانون است. (420233)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۰۶:۰۷
عزیز دلم اگه خاتمی هم اون جلو نشسته بود، دم از کیاست و سیاست می زدی؟؟؟ یا کفن تنت می کردی؟؟؟ (420281)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۰:۳۴
عزیز دل،
ماجرای جشن 2 خرداد، گرفتن بازوی دختر توسط خاتمی
ماجرای دست دادن خاتمی با دخترکان ایتالیائی
ماجرای حجاب آن‌چنانی بی‌نظیر بوتو و رفسنجانی و ...
این‌ها را یادمان نرفته. چرا خودتان را به آن راه می‌زنید؟ (421206)
 
Ramin
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۲۴:۰۷
عجب توجیهاتی... دوره خاتمی بود که الان کفن پوشان توی خیابانها بودند. (420285)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۲:۰۷
خاتمی که با دخترکان بی‌حجاب ایتالیائی دست داد.
دست دخترک ایرانی را در جشن 2 خرداد فشرد.
شما از چه چیزی صحبت می‌کنید؟
زمان خاتمی کفن‌پوشان در اعتراض به امثال چنین افتضاحاتی به خیابان‌ها می‌ریختند. (421207)
 
مبعث آزاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۹:۰۸:۱۴
خداوكيلي اگر در زمان رياست جمهوري خاتمي،‌او هم چنين رفتاري كرده بود بازهم اينگونه توجيه مي كرديد يا با هتاكي به او جواب مي داديد؟ انصاف حكم مي كند اگر خطايي از خودمان سر زد اگر نمي توانيم بيطرفانه قضاوت كنيم، حداقل سكوت كنيم (420302)
 
یوسف ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۳۸:۳۳
عزیزم خاتمی کارهای خیلی بدتر از این را در لباس روحانیت انجام داده!!
مثل اینکه تصاویر شیطنت های خاتمی را ندیده ای؟! (420471)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۱۲:۵۹
واقعا جای تاسف است که می خواهند همه کارهای این مرد را توجیه کنند (420399)
 
آذربایجانی فدایی ایران
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۰:۳۷:۱۳
انصافا اگر احمدی نژاد برخورد میکرد شما الان میومدی این طوری نظر بدی ؟
میومدی تعریف کنی بگی احمدی حرکت انقلابی کرد ؟
نفاق و دوریی این چیز هاست دیگه، این که برای مخالفت با کسی در هر موقعیتی موضعی متفاوت اتخاذ بشه (420641)
 
محمد در جواب به آذربایجانی ...
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۱:۴۶
رئیس جمهور اصلا بنا نداشت و نداره که با این صحنه ها برخورد کنه. و من هم اگه جای آقای احمدی نژاد بودم همون کاری رو می کردم که ایشون کرد و واکنشی نشون نمی دادم. (420734)
 
حسن صنوبری
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۹:۲۷:۰۱
واقعا جای تاسف است که همه توی این مملکت به جای اینکه وظایف خودشان را انجام بدهند نشسته اند تا کوچک ترین اشتباه این مرد را پیدا کنند و بعد شروع کنند به نصیحت و قضاوت و ...

متاسفم برای همه (421140)
 
تناقض سنج
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۰۵:۲۸
چطور ايشان بعنوان رئيس جمهور مي توانند صحبت از نابودي و محو اسرائيل کنند و هزينه هاي زيادي را به کشور تحميل کنند ولي نبايد تذکر ملايم و دوستانه اي به خانم خبرنگار بدهند؟!
کداميک باعث سواستفاده بيشتر رسانه هاي خارجي مي شود؟
بد نيست کمي هم انسان در قضاوت هايمان داشته باشيم. (420452)
 
بنده خدا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۳۱:۰۴
الغریق یتشبث بکل حشیش (420492)
 
حمید
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۰۸:۵۹
عجب دوست من پس امر به معروف ونهی از منکر چه میشود
اگر این اتفاق در زمان ریاست جمهوری اقای خاتمی هم افتاده بود بازم همین ومینوشتی؟؟؟؟؟؟؟؟ (420521)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۱۰:۲۸
كاملا موافقم.
رسانه هاي ضد ايراني هر كاري كردند نتونستند دكتر احمدي نژاد رو شكست بدن يا تو تله بندازن.اينم آخرين تير تركششون بود كه با هوشياري رييس جمهور به هدف نخورد.
البته افراد پشت دوربين بايد در مورد حفظ قانون به اين خبرنگار هشدار مي دادند كه متاسفانه اين كار رو نكردند (420522)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۱۸:۳۳
اتفاقا دکتر شما با این کار پیام روشنی برای همه در داخل و خارج فرستاد. شما هم سعی نکنین توجیه کنین. (420664)
 
حسين
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۰۹:۳۴
من موافق با نظر اين برادر عزيز هستم
ولي بايد اصلاح كنم كه آن نوجوان قهرمان مهدي طهانيان عزيز بود كه به خبرنگار شبكه فرانسه گفت تا حجابت را حفظ نكني مصاحبه نميكنم ولي شعر اي زن به تو از فاطمه.... از نوجوان عزيز آقاي رحيمي مي باشد كه بعد از آقاي طهانيان گفت (420456)
 
فرناز مجتهدي
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۰۵:۵۸
ناشناس عزیز:
بنده شخصا با اینکه یک خارجی اصول
و ضوابط جاری مملکت من رو به حساب نیاره
مخالفم. ولی نباید برخوردی اینونه با مسئله داشت. در ضمن مطمئنم که شخص آقای احمدی نژاد با اینکه مصاحبه کننده بی حجاب باشد مخالف بوده ولی حتما مصالحی رو بر
این کار سنجیده است. (420051)
 
اکبر
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۰:۵۹
از نظر فقهی و قوانین دین اسلام، نگاه کردن به صورت و بدن زنان اهل کتاب در حد متعارف بدون قصد لذت، هیچ اشکالی نداشته و گناه نمی باشد ، پس ما نباید از حکم خداوند جلوتر حرکت نماییم. (420097)
 
ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۲۹:۵۴
درسته اما ما قانون داریم که باید توی کشور حجاب رعایت بشه - حالا هر کی میخواد باشه وگرنه از فردا همه ی خارجی ها بدون روسری دور می زنن تو شهرهای ایران! (420205)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۰۹:۱۲
اکبر آقا قانون اساسی ما چیز دیگه ای میگه ولی...
هر فرد خارجی به محض ورود به ایران باید قوانین حجاب اسلامی رو رعایت کنه.... یعنی شمامیگی پایبندی به قانون اساسی نشانه حرکت کردن جلوتر از حکم خداست؟؟ (420228)
 
آرش
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۲:۴۷:۰۶
کدوم اصل قانون اساسی‌ اینو گفته؟ (420958)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۶:۴۷
قوانین کشور عزیزمان پس چه می شود؟
مگر به گفته امام (ره) خلاف قانون خلاف شرع نیست؟ (420321)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۹:۲۸
دوست عزيز! اينجا مساله شرعی مطرح نيست. بحث سر ناديده گرفتن قانون کشوره. واقعاً ممکن است رئيس جمهور حتی لحظه ای به قصد لذت هم نگاه نکرده باشد (انشاءا... همينطور است)ولی ايشان مجری قانون هستند در مملکت. (420346)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۲۹:۵۲
مسئله آنقدر روشن هست که نباید آن را با این توجیهات غلط لوث کنید. مسئله عدم مجوز نگاه به زن غیر مسلمان نیست که قبل از این هم آقای احمدی نژاد در سفرهای خارجی با ایشان مصاحبه داشته است اما مشکل اینجاست که در خاک ما رئیس جمهور نمی تواند به ایشان قانون را اطلاع دهد. آیا اهل کتاب در ایران مجازند بدون حجاب باشند؟ شما هم که مجازید بدون لذت نگاهشان کنید؟ پس شما یا به قانون کشور اعتقاد ندارید یا به احمدی نژاد تعصبی کور می ورزید. (420531)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۵۰:۵۲
فقط یه لحظه تصور کنید اگر این حرکت در زمان ریاست جمهوری خاتمی و در جلوی او اتفاق می افتاد چه بلوا هایی که راه نمی افتاد؟ کجایند پس این کفن پوشان که و قبلا سر هر موضوع کوچکتر از این به خیابان ها می امدند و فریاد وا مصیبتا و اسلاما سر میدادند؟؟ چرا در تمامی این سالها با وجود این همه اتفاقات مانند این ار آوردن قرآن با دف گرفته تا ..... حتی یک بار این برادران عزیز مدافع اسلام را نمیبینیم؟ (420218)
 
یوسف ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۹:۴۹:۰۵
هیچکس جان تصور لازم نیست. کارهای خاتمی الان جلوی چشم ما است.
یه جوری حرف میزنی انگار احمدی نژاد رفته ایتالیا و ...
یا اینکه در یک همایش ... !!!
وجداناً کارهای خاتمی با احمدی نژاد قابل مقایسه است؟
حالا خاتمی جون حالشو بردی عیبی نداره! چرا تو روز روشن فیلمهاش رو تکذیب میکنی؟! (420900)
 
حبیب
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۴:۰۶
من نمیدونم که این افرادی که فقط موس کامپیوترشون رو روی موافق و مخالف فشار میدن یه کم هم فکر می کنن یا نه
مثلا این جمله مشکلش چیه که تا الان که من دارم این مطلب رو تایپ می کنم 182 مخالف داره ؟ (420318)
 
مجتبی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۵۲:۵۸
با سلام
1- اگر بنا بوده این مصاحبه در کشور خودمان پخش شود بهتر بود تذکر می دادند.
2- اگر قرار بوده مصاحبه در شبکه های خارجی پخش شود ، اینکه تذکر نداده اند ، کار خوبی کرده اند.
3- ما باید ببینیم حق چیست.
4- ما وقتی کسی را قبول کردیم همه کارهای او را خوب توجیه می کنیم.
5- ما اگر کسی را قبول نکردیم همه کارهای او را بد می پنداریم.
6- چرا کسی از خود دکتر سوال نمی کند؟
7- بی حجابی این خانم هزار بار از حجاب فاحشه هایی که در خیابان ولیعصر تهران رژه می روند بهتر است.
9- ما در شرایطی نیستیم که به هر شکل ممکن بخواهیم ایدئولوژی ما را دیگران هم بپذیرند.
10- الان مهمتر از این حرفها قتل عام مسلمانان یمن و لیبی است که همه بی خیال به تماشا نشسته اند. (420444)
 
احمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۴۰:۵۶
برخی هواداران امریکا قصد انحراف در این سخنان دشمن شکن دکتر دارند ،و برای این تاکتیکی اتخاذ کردن که مصاحبه کننده حجاب نداشته و حال اینکه طبق همون فیلمی که خودشون منتشر کردن تنها در چند دقیقه پایانی مصاحبه روسری از سر بنده خدا افتاده و حالا جنجال و جنجال و در این خصوص خودیها هم کم نگذاشتن !!!........................................................رييس جمهور در مصاحبه با شبكه يك تلويزيون اسپانيا :اگرروشن شود كه چه كساني ساليانه ميلياردها دلاربه ديكتاتورهااسلحه ميفروشندومردم منطقه بااسلحه چه كساني كشته ميشوند،ميتوان بسياري ازمشكلات موجودراريشه يابي وحل وفصل كرد............http://www.president.ir/fa/?ArtID=27380


https://profiles.google.com/zalzalak88/posts/FXRGi6QPcfx#zalzalak88/posts/FXRGi6QPcfx (420539)
 
احمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۴۲:۰۷
این لینک الف برایم در تنظیم خبر جالب است :
http://alef.ir/1388/content/view/98425/


گفته :
(خبرنگار زن تلویزیون اسپانیا به دفاع از مواضع کشورمان و تشریح نفوذ صهیونیسم در اروپا مي پرداخت، اين خانم خبرنگار روسري خود را انداخت اما با هيچ واكنشي از سوي دكتر احمدي نژاد روبرو نشد.)

خوب می دانیم که انداختن با افتادن فرق دارد .البته در ابتدای تنظیم خبر در الف اینگونه آمده بود که دیگه بدتر :

(خبرنگار تلویزیون اسپانیا ديروز هنگام مصاحبه با رئيس جمهور كشورمان برخلاف قوانين و پروتكل جمهوري اسلامي ايران، *حجاب خود را برداشت* و با بي اعتنايي احمدي نژاد به گستاخي خود ادامه داد.)


حالا همان فیلمی که در این خبر الف گذاشته چنین چیزی را نشان نمی دهد و تنها تصور این است که روسری که قطعا این خانم به آن عادت ندارد ذره ذره از روی سر به عقب سر خورده و بر دور گردن او متوقف شده .همین !!!


این با برداشتن و اینجور حرفها حداقل با این فیلمی که منتشر شده فرق دارد .

البته در ادامه خبر الف به اعتراض به سخنا رئیس جمهور در خصوص گشتهای نسبت که در تابستان بوده نیز اشاره کرده که این متن زیر هم مال همان ایام است و مطالب زمانی آن منطبق با شرایط همان روزگار .......... (420541)
 
احمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۴۲:۳۲
*فسادی که امیرالمؤمنین (ع)* می فرمایند با فسادی که خیلی مواقع در ذهنمان است متفاوت می باشد. برخی به گونه‌ای در اذهان جا انداخته‌اند که تا نام فساد را می شنویم فکرمان به سمت عقب رفتن روسری خانم ها می رود. امّا امیرالمؤمنین اینگونه قضاوت نمی کرده اند، علامه طباطبایی هم همین بینش را نسبت به فساد را توضیح می دهند.
علامه طباطبایی ذیل آیه کنز «الذین یکنزون الذهب و الفضّه» می فرمایند: گناهانی که در اسلام مطرح است اگر 100 تا باشد و یا فسادهایی که در عالم اسلام مطرح است اگر 100 تا باشد، در تحلیل منطقی، این 100 گناه به 2 گناه باز می گردد و به عبارتی همه گناهان در اسلام به 2 گناه باز می‌گردند:
1- فقر مفرط و شدید 2- غنای مفرط و شدید
سپس علامه از این نیز فراتر رفته و می فرمایند که فقر شدید نیز به غنای شدید باز گشت می کند. حال مشخص می شود که چرا همه انبیاء با یک قشر مشکل داشتند.
مرفهان بی درد دعوا را به دعوای اصلی و فرعی تبدیل می کنند
پدیده اتراف، مرفهان بی درد. لکن اینها زرنگند. همیشه بلد بودند که چگونه برخورد بکنند یعنی بلد بودند دعوا را به دعوای اصلی و فرعی تبدیل بکنند و در اوج دعوا، دعوای دیگری را وسط بیاورند. بسیاری از متدینان نیز خام اندیشی می کردند و فریب این قشر را می خوردند، چرا که آنها زرنگ بودند و رگ خواب اینها را بلد بودند لذا به گونه‌ای اینها را تحریک می کردند که نتوانند تشخیص بدهند که مشکل و دعوای اصلی کجاست؟ برای رد گم کردن، یکی از مسلمات دینی را طعمه قرار می دهند و در جامعه مطرح می کنند و ما (قشر متدین) نیزخیال می‌کنیم که عجب دغدغه مهمی است.
مسلمات قرآن هزار امر دیگر نیز هست، چطور شد همه مسلمات دیگر یادتان رفته است و ازمسلمات و دغدغه های اصلی غافل شده اید؟!
تئوریسن‌های بزرگ اینها، اژدهای هفت سر هستند که یک سرشان را می زنیم شش تا سر دیگر در می آورند و وقتی می خواستند این بحث را پی‌ریزی کنند چند ماه پیش در مشهد اینگونه می‌گفتند:
\"شما سپاه و بسیج دارید و اینها دانشگاه دارند!\" سپس فراتر رفته و می گفتند: \"وقتی زن‌ها بریزند در خیابان چه کسی دیگر می تواند از آنها جلوگیری بکند؟\" اژدهای هفت سر اینها اینگونه کد می داد. متدینین باید هوشیاری به خرج بدهند که این کدها کجا کلید می‌خورد؟ چه کسی این برنامه ها را ارائه می دهد؟ در کدام بزنگاه این کدها را ارائه می دهد؟
برخی از بزرگان ما خیال می کنند که باید وارد بشوند که بله ما آیه قرآن داریم، حجاب از مسلمات ما هست. آقا این هم از مسلمات دین است. مرحوم آقاسی خوب میگفت:
چیست دستور کار انبیاء جنگ با مکر و فریب اغنیاء
در اوج دعوای بحث سقیفه ابوسفیان آمد دست دراز کرد به سمت امیرالمؤمنین که من در خدمت شما هستم. امیرالمؤمنین فرمود سبحان الله این چه دستی است که به طرف من دراز شده؟!
بتوانید دعوای اصلی و فرعی را تشخیص بدهید. در این معرکه چه کسانی می لغزند؟ علی مرتضی فرمود به شدت تکانتان می دهند. فردی می آید وسط و در نهایت درستی که البته راست هم می گوید، بیان کند که آقا دیگه با همه اتمام حجت شده است.
بعد اتمام حجت چه کار بکنیم؟! باید شما یک تحلیل درست جامعه شناختی ارائه بدهید که بحث چه بوده و از کجا شروع شده است؟
طریق درمان صحیح کدام است؟ قلدر مأبانه حرف زدن و طوری که تصور شود می توان این مسأله را ضربتی حل کرد اشتباه است می توان اینگونه گفت که کاری ندارد اینجا را می گیریم، آنجا را می بندیم و ... چه نتیجه ای حاصل می شود و بعد چه باید کرد؟؟؟
بالاخره چند وقت پیش در همین مملکت یک طرف 13 میلیون رأی داشت. حدس می زنید چند درصد این 13 میلیونی که در آن طرف بودند مشکل حجاب داشتند؟ 200 هزار نفر یا 300 هزار نفر یا... . اگر تعداد بیماران یک بیماری به یک حدّ خطرناکی رسیده باشد آنجا دیگر جای شاخ و شانه کشیدن نیست که بگوییم ما می زنیم و میبندیم. 8 سال رئیس قوه قضائیه (آقای شاهرودی) حنجره درید و گفت می خواهیم سیاست زندان زدایی را جا بیندازیم، حالا بعد 8 سال بگوییم، بگیر و ببند. چگونه بگیرند؟ کجا ببرند و کجا نگه دارند؟ تا کی نگه دارند و بعد ادامه اش چه؟ اگر زندان هم بروند هم مارمولک می روند و اژدها برمی گردند. چرا حرف خلاف عقل میزنید؟
*راه درست نگاه به مسأله کدام است؟ نوع فساد را تشخیص دادن.
سید الشهدا (ع) یکی از مهمترین انگیزه های قیام خود را چه بیان فرمودند؟ *إنّی أُّرید أن آمُرَ بالمعروف و أنهی عن المنکر و أسیر بسیرة أبی و جدّی*.
چند جا سیدالشهدا سلام الله علیها در مسیر مدینه به مکه و سپس به مدینه به همراهیانشان تذکر به حفظ حجاب داده اند؟! اصلاً چنین چیزی داریم؟! یا اینکه بگوییم آن موقع همه متدین بوده اند و پوشیه می زدند! واقعاً اینگونه بوده است؟! مشکل کجا بوده است؟
تأکید می کنم که اینها در نهایت زرنگی می آیند با بیانی تحریک آمیز برای من و شما می گویند که این از واجبات است. یک آدم خامی که حرفهایش خامتر از خودش است در تلویزیون صحبت می کرد که ما باید مجموعه ای درست بکنیم به نام امر به معروف و نهی از منکر، ساز و کارها را هم بدهیم و مسئولیتش را هم آقایان روحانیون به عهده بگیرند. گفتم خدا به داد ما برسد! رنسانس می خواهد تکرار بشود! حرفهای بسیار بسیار بسیار خام! باید تشخیص داد که جریان از چه قرار است.
* درست باید تشخیص داد که اولویتها کجا هست و کجا نیست.
ابتدا باید بتوان دردها را تشخیص داد، سپس اولویّت دردها را معین کرد. شما طبیب باشی و من بیمار، هم از بینی ام دارد خون می آید هم از چشمم دارد خون می آید و ضربان قلبم هم دچار آسیب شده، اول باید به کدامش برسی؟ بدون بینی هم آدمها می توانند زنده بمانند. اول باید به قلب رسیدگی کرد.
درست باید تشخیص داد که اولویت ها کجا هست و کجا نیست. ای کاش بینش درستی بیاید وسط. آنها در موج سواری استاد بوده و هستند و لیدری برایشان باقی نمانده که بیاید وسط نفس کشی بکند. لذا بهترین راهشان این است که شما را به جان یکدیگر بیاندازند. این گروه در رابطه با آن گروه بگوید که اعتقادی به ولایت ندارد و آن یکی هم بگوید به نام مکتب آمدند لکن لیبرال بودند و... .
*نباید بازی خورد
در حال حاضر از کدام مهره استفاده می کنند؟ مهره های خودشان همه سوخته است. مهره ای برایشان نمانده. بهترین کیفیت بازی اینها این است که با مهره های خودی بازی کنند. دقیقاً مانند یک خریدار زبردست که از فروشنده سؤال کند که آقا جنس چند؟ فروشنده بفرماید اینقدر. بعد حواستان را پرت بکند بگوید حالا شما آن بالا را نگاه کنید ببینید چه خبر است بعد از جیب خود شما پول در بیاورد و بگوید آقا قیمتش هر چقدر است بردارید و بقیه اش را هم پس بدهید. هم جنستان را برده است و هم پول از شما طلبکار است. منتها یک بینش روشن و دید صحیح لازم دارد که شخص بگوید نکند که من را دارند بازی می دهند. (420542)
 
فریاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۲:۵۳:۴۴
این زن برای مشهور شدن و یه نقشه قبلی اینکار رو کرد واحمدی نزاد باید به عنوان پاسدار خون شهدا و قانون جواب محکمی بهش میداد حتی میتونس بعداز توضیحات منطقی به علت توهین دیگه باهاش مصاحبه نکنه تا درسی باشه برای کسانی که بخوان ریس جمهور مملکت ما را شوکه و خجالت زده و سوزه رسانه های دیگر کشور ها کنند. (420960)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۴:۴۹:۵۳
داداش اگه گناهی هم اتفاق افتاده یکی دیگه باید ناراحت باشه چرا به جیگر جنابعالی خون بروز کرده نمیدانم
اگه هم بی قانونی شده باشه مدعی العموم باید جوابشو بده بازم چرا خون اونم از جیگر شما /خون عموما از نظر شرعی مایعی نجس محسوب میشود (420966)
 
جوکار
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۵۵:۵۸
کلکم راء وکلکم مسئول (421309)
 
مجید ب
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۰:۳۴
اقا این فیلم فتو شاپه - مگه میشه شعار امام زمان داد و اینطور به اسم رئیس جمهور اسلامی منکر علنی انجام داد . منکه بتورم نمیشه . این کارها را اندویی که تو خونشون قایم شدن و میگن زندونی شدن می کنن که این رئیس جمهور اسلامی را بد نام کنن . مرگ بر منافق (419805)
 
محمد کریمی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۳۳:۵۱
باید در نظر گرفت اگر برخورد قهری توسط رییس جمهور صورت میگرفت ممکن بود غرور آن فرد در مقابل دوربین شکسته شود ...
خانم خبرنگار شخصیتی دارد ، اگر در مقابل دوربین به او زنهار می شد ،شخصیت او متزلزل میشد و ایشان تا ابد از اسلام و حجاب کینه به دل میگرفت ...
تذکر به قانون ، امر به معروف و نهی از منکر باید سازنده باشد ، نه به نحوی که طرف امر و نهی شده را رنجانده و شقی تر می شود . (420002)
 
رضا آقاسی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۰۱:۳۰
آخه این چه حرفیه
امر به کدام معروف و نهی از کدام منکر
این خانمه که هم دین و کیش ما نیست تا در خصوص قوانین دینی ما مشمول امر و نهی بشه و بعد هم با دلایل امر به معروف و نهی از منکر کار زشتش توجیه بشه
خیلی راحت میتونستند با یه قطع کوچیک برنامه تذکر بدن و اگر هم قبول نکرد مصاحبه کنسل
وقتی تو حریم ریاست جمهوری کسی بیحجاب میتونه حضور داشته باشه خارجی و ایرانی نداره دیگه تو اماکن عمومی و یا نیمه خصوصی چطور میشه گفت حجاب لازمه رعایت بشه علی الخصوص برای خارجیها!!! (420223)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۳۲:۲۹
مثل اینکه تازه واردی شما! بحث سر این نیست که گناهه یا نه! بحث سر قانونه!
در مورد گناه بودنش، فکر میکنم بد نیست اول مرجع تقلیدتون رو مشخص کنین و بعد از ایشون بپرسین. (420059)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۳۷:۰۷
او شعار امام زمان را داده ا کاری دیگری نکرده فقط شعار داده (420092)
 
سلام
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۵:۰۶
شعیب ابن صالح اشکال ندارد!!!!!! (419806)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۳۸:۳۵
ایا کسی بهتر از این شعیب ابن صالح ادعایی می توانست فکر مهدویت را بهتمسخر بگیرد (420094)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۷:۳۹
چرا به همه چيز گير ميديد؟
شما مراقب دين و دنياي خودت باش اگه مردي (419808)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۴۳:۰۷
چه عجب، کسی‌ واکنشی نشان داد.
جدا اگر خاتمی همچین کاری کرده بود و زنی‌ بی‌ حجاب را به کاخ ریاست جمهوری راه داده بود، الان کفن پوشان با او چه کرده بودند؟ (419810)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۵۱:۳۶
استفاده از مکتب ایرانی ، استفاده از بی حجابی و استفاده از اسلام و امام زمان چه معنی می دهد (419869)
 
مجتبی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۱۵:۱۴
خیلی جالبه! مدتیه مد شده اگه احمدی نژاد یه کار اشتباهی بکنه یکی کامنت میزاره و میکه \"اگر\" در دولت خاتمی بود کفن پوشها چه میکردن !عزیزم شما صد تا بدتر از اینها رو کردین! ا فسائ دولت شما انقدر بود که بی حجابی رو مردم اصلا به حساب نمیاوردن ! کی رفت ایتالیا با دختر ها دست داد؟ ااااااااااااااااااگر خاتمی بود؟!! در کنفرانس برلین چی شد و چی گفتن ؟ (420137)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۳۶:۰۸
ماجرای ایتالیا بعد از ریاست جمهوری ایشون بود و با استفاده از دوربین های شخصی هم منتشر شد و نمی شود به آن دلیل ایشان را شماتت کرد. کنفرانس برلین هم که خاتمی درش نبود. مثل اینکه شما آن موقع در جریان نبودید؟ اینکه مخالفان حجاب نظرشان را بگویند فرق می کند با اینکه رییس جمهور چه کند و چه نظری بدهد. احمدی نژاد الان رییس جمهور است و الان باید نماینده نظام و قانون اساسی باشد. احمدی نژاد هم بعد از پستش هر قدر خواست برود با خانم های بی حجاب مصاحبه کند مهم نیست اما مسئله این است که خاتمی اگر یک کلمه می گفت به جوان ها مجال بدهید و اجازه دهدی نظراتشان را بشنویم کفن های سفید بر تنها می رفت اما احمدی نژاد هر ... می کند و صدای آن کفن پوشان در نمی آید. (420536)
 
یوسف ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۷:۵۶:۴۷
ماجرا مربوط به سال 99 و دقیقاً در زمان ریاست جمهوری ایشان بود.

\"با استفاده از دوربین های شخصی هم منتشر شد و نمی شود به آن دلیل ایشان را شماتت کرد\"

یعنی چی؟ بالاخره ایشون اونکار رو انجام داده یا نه؟

\"خاتمی اگر یک کلمه می گفت به جوان ها مجال بدهید و اجازه دهدی نظراتشان را بشنویم کفن های سفید بر تنها می رفت اما احمدی نژاد هر ... می کند و صدای آن کفن پوشان در نمی آید.\"

عزیزم خاتمی در زمان ریاست جمهوریش نظریاتش را در جامعه اجرا کرد نمونه اش وضع چجاب در ابتدا و انتهای ریاست جمهوری ایشان. واز کفن پوشان هم هیچ کاری برنیامد!!! (421129)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۲۴:۱۶
خاتمی تو ایتالیا دست داد و اونجا اینکار قانونیه و قاعدتا خاتمی هم به قصد لذت اینکار رو نکرد. اما احمدی نژاد در مقر ریاست جمهوری اسلامی ایران اجازه داد قانون کشور و یکی از اصول مهم اسلامی نقض بشه و انگار نه انگار.
البته این عمل در کنار سخنرانی های مشایی و سایر موارد معنای خاصی میده که امیدوارم کسانی که باید از خواب بیدار شن زودتر به خودشون بیان (420668)
 
یوسف ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۸:۰۲:۴۰
\"خاتمی تو ایتالیا دست داد و اونجا اینکار قانونیه\"

این چه توجیهیه؟ شاید تو ایتالیا خیلی از کارها قانونی باشه (کاباره رفتن، مشروب خوردن و ...) خاتمی به عنوان یک روحانی مسلمان مجاز به انجام اون کارهاست چون قانونیه؟!

\"اما احمدی نژاد در مقر ریاست جمهوری اسلامی ایران اجازه داد قانون کشور و یکی از اصول مهم اسلامی نقض بشه و انگار نه انگار.\"

فعلا علی الحساب با نظرت درباره احمدی نژاد موافقم ولی کارهایی که خاتمی کرد نقض اصول مسلم اسلامی نبود؟ (چه در ایران چه در ایتالیا)

\"قاعدتا خاتمی هم به قصد لذت اینکار رو نکرد.\"

از کجا انقدر مطمئنی؟؟!!! (421131)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۳۲:۳۲
اونجا ارتباطی که اینجا نامشروع حساب میشه، آزاد و قانونیه. یعنی این کار هم از نظر شما مجازه؟
واقعاً آدم دهنش باز می‌مونه از این طرز توجیه کردن شماها. (421198)
 
رضا آقاسی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۰۴:۴۱
عمل انجام شده که کلا اشتباهه
خاتمی با لباس پیغمبر اون کارا رو میکرد همین قبحشو بیشتر میکرد (420225)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۶:۱۴:۴۱
کسی که خیانت های بسیار متعدد و بعضا مخفی از چشم مردم به کشور کرده و اثبات و فاش شدن ابعاد آن به سال ها و قرون نیاز دارد یک بهانه کوچک هم ممکن است مثل جرقه مردم را به اعتراض وادارد.
اما در مورد دولتی که در طی 6 سال این همه خدمات بزرگ کرده و ایران را از یک کشور منفعل که هیچ کس اسمش را نشنیده بود به یک قدرت بزرگ در دنیا تبدیل کرده که همه جا به خصوص کشورهای اسلامی آن را امید خود می دانند و اسم ایران را با لبخند و شادی می آورند افتادن روسری خبرنگار آن قدر مهم نیست. در خود آمریکا من بارها دیده و شنیده ام که مردم می گویند دولتمردان ما وابسته به صهیونیسم و فاسد هستند و ای کاش ما هم رییس جمهوری مثل احمدی نژاد داشتیم که شجاعانه مثل نویسنده های قدیمی حرفش را می زد.
البته بی عیب خداست. (420853)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۴۵:۵۸
نمی دونم کدام رو باید باور کرد

این تصاویر را باید باور کرد
یا
اینکه می گویند این مملکت ، مملکت امام زمان است و ایشان بر همه کارها نظارت دارند

آیا کسی که در جلسه ای بین المللی سخنانش را با یاد امام زمان آغاز می کند کارهایی که امام زمان دوست ندارد انجام میدهد؟

چرا قانون یک کشور در مورد حجاب را متذکر نمی شوند و حتی تذکر هم نمی دهند؟

نکند این است معنی قانون؟ اینکه هروقت لازم بود قانون اجرا شود و هروقت صلاح نبود قانون اجرا نشود

چه قانون جالبی برای اجرای قانون است

راستی در چنین وقتی امام زمان (عج) ناظر بر کار ما و این مملکت نیست؟ (419812)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۵۹:۰۱
مهدی جان
اساسا به سیاست مدار جماعت اعتماد نکن و هیچکدام را باور نکن.والسلام (420048)
 
رضا آقاسی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۰۷:۰۷
هر دو را باید باور نمود
هم عمل زشتی را که اتفاق افتاده و هم اینکه این مملکت مملکت امام زمانه مگر نه اینکه در زمان امام معصوم و حکومت ایشان کسانی راه رو کج رفتند (420227)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۱۶:۱۷
آقا مهدی جواب شما را آقای جوانفکر داده .مگر خبر نداری که رئیس جمهور (البته این رئیس جمهور) میتواند قانون را اجرا نکند؟ (420323)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۵۰:۲۱
من چندان میانه خوبی با احمدی نژاد ندارم این خانم نه مسلمان است و نه اعقادی به حجاب دارد من هنوز نفهمیده ام چرا باید این افراد محجبه باشند ؟ لطفا پاسخ دهید.
در ضمن ار نظر فقهی چگونه رعایت حجاب توسط افرادیکه به آن اعتقاد ندارند توجیه میشود با توجه به اینکه زور است. حتی اگر اکثریت قبول داشته باشند عدم حجاب غیر معتقدن چه مشکلی بوجود می اورد اگر اسلام فطری است و دلایل متقن و قئی دارد بی حجابی دیگران نباید خللی در دین مسلمانان بوجود آورد و اگر مسلمانی منحرف شد به خودش ربط دارد هیچکس با پس گردنی به بهشت نمیرود و هیچکس با تحت فشار دادن قرار دادن دیگران برای انجام چیزی که به آن اعتقاد ندارند نیز به بهشت نمیرود لطفا پاسخ منطقی بدهید (419815)
 
بنده ی خدا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۵۸:۳۹
به نام خدا
دوست عزیز وقتی ما می گوییم افرادی که اعتقادی به حجاب ندارند هم در کشور اسلامی باید با حجاب باشند هدفمان بهشت بردن آن شخص غیر مسلمان نیست!!

حجاب یک پدیده ی اجتماعی است و آثار اجتماعی دارد. مانند دزدی! وقتی افراد با زور و قدرت از دزدی منع می شوند هدف مسلمان و بهشتی کردن دزد نیست! بلکه هدف سالم نگاه داشتن جامعه از عواقب و تاثیرات کار زیانبار آن شخص است. (419880)
 
سامان
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۲۴:۰۴
جناب ناشناس من هم قبول دارم هر کسی در زندگی شخصی خودش آزادی باید داشته باشد اما باید گفت هر کسی به کشور دیگری سفر می کند ملزم هست قوانین آنجا را رعایت کند و این خانم طبق همان قانون باید رعایت می کرد. اما چرا رئیس جمهور تذکر نداده اند و یا واکنشی نداشته اند حرف دیگری است. (419901)
 
farzad
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۴:۰۶
همه در برابر قانون برابرند اما بعضی ها برابر ترند.
ما در این جا رئیس جمهور ملزم به اجرای قانون نمی باشد چرا که مرتبا قانونی که توسط مجلس تصویب می شود توسط ایشان نقص می شود .!!!!!
خلاص (420190)
 
حسن
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۰۶:۳۴
دوست من حرف شما کاملا منطقی است اما بحث بر سر این هست که اتفاقا این قضیه دقیقا حق با دایی جان ناپلون هست چون حدف توهین به قانون ایران هست و نشان داد که رییس جمهور همچون دانشگاه کلمبیا فقط دوست داره مصاحبه کنه به هر قیمتی چون خودش را عقل کل در همه موارد دنیا میداند این بار هم به قیمت اعتبار ایران این اتفاق افتاد (419948)
 
بنده خدا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۵:۴۶
جناب..این قانون ایرانه و اون ها (یعنی غربیانی که هنوز خوی استعماری و کبرشان پابرجاست) موظفند اون رو رعایت کنند..چگونه است که ما در بدو ورود به اروپا و آمریکا باید انگشت نگاری شویم تا مبادا برای انها خطر داشته باشیم ولی ما نمی توانیم برای سنت خودمان پافشاری کنیم...هنوز نفهمیدی اونها برای دهن کجی به ایران و تمدن ما و اسلام این کارها رو می کنند..مشکل در نداشتن غیرت دینی است..حالا می خواهد این فیلم صحت داشته باشد یا نه..ما در دولت غیرت و همیت دینی ندیدیم..دست کم خاتمی مدعی این کار نبود ولی این اقایان بر امواج طلاب و بچه مذهبیهایی بالا امدند که از ولنگاری خسته بودند...یادش به خیر اقای قرائتی را..در یک همایش وقتی داشت سخنرانی می کرد سخنرانی‌اش را قطع کرد و گفت این خانومهای خبرنگار اگر حجابشون رو درست نکنند باید بروند بیرون..غیرت دینی یعنی این...یعنی ما برای همه چیز رگ گردن کلفت می کنیم ولی به دین خدا میرسه همه میشیم عبدالمطلب و می خواهیم شتر خودمون رو از ابرهه‌ها بگیریم و کعبه مال خدا..خودش هر کاری خواست بکنه...امثال این اقا برای آبروی معاون اول متهمش هزار تا بامبول درست می کنند اما برای دین و حجاب خیر...البته از کسی که اسلام شناس برجسته اش رحیم مشایی باشد بهتر از این در نمی اید...خوشحالیم که پیش از پایان دورانش روحانیون ساده دل فهیمدند نمی تواند به هر کسی برای اجرای قوانین اسلام اعتماد کرد...کسی منکر زحمات وی در عرصه های دیگر نیست ولی اگر قرار بود در علم و اقتصاد پیشرفت کنیم شاه هم می توانست با کمترین هزینه 0گرچه به قیمت وابستگی) ما را پیشرفت دهد...متاسفانه مشکل این است که در ممکلت همه چیز سیاسی شده..و کسی به این فکر نمی کند اصولا سواد دینی آقای احمدی نژاد در بهترین حالت مانند خیلی دیگر از اساتید متدین دانشگاهی است چیزی در حد ده از بیست...قرار نیست ایشان یا هر کس دیگر که نه تحصیلات حوزوی دارند نه درک عمیقی از دین ترشحات فکر ی خود را اجرایی کنند..نتیجه ورود تخصصی!!!! دانشگاهیون به عرصه دین همین است ولاغیر...کو ان تخصص‌گرایی آقایان... (419956)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۵۱:۵۹
موضوع مسلمان بودن و ... نیست مهمترین نکته رعایت قانون است از سوی فردی که ادعای قانون مداری دارد و همواره در ارتباط با دیگران اصول قانون اساسی را سر تیتر نامه‌هایش قرار می دهد و در تمامی نامه هایش خود را مجری قانون اساس معرفی می کند. (420161)
 
هیچکس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۱۷:۴۷
اگر این حرف های شما در همه موارد و حتی در مورد افراد هم وطن خودمان نیز زده شود بله جای بحث دارد ولی نه فقط وقتی که بخواهیم از اشتباه احمدی نژاد دفاع کنیم بیایم دم از آزادی بزنیم و حتی اصول را به بحث بگذاریم (420231)
 
mohsen
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۵:۵۶:۵۱
یادش بخیر خاطره بسیجی دلاوری که در اسارت به خاطر بی حجابی خبرنگار با وی مصاحبه نکرد
اقای احمدی نژاد می توانستند خودشان بسادگی به ایشان تذکر دهند ولی احتمالا به توصیه جناب مشایی این سناریو از قبل طراحی شده به اجرا در امده است والله عالم (419819)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۴۱:۵۲
همان بسیجی دلاور بعدها به انگلستان تشریف بردند و خیالشان هم نبود که با خانم‌های بی‌حجاب سر و کار خواهند داشت.
ای کاش فرد مورد به عقایدش پایبند می‌ماند! (421200)
 
فرید
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۳:۰۸
بیچاره خاتمی و کریستین امان پور (419821)
 
محمد خداجوی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۷:۲۳
من خود طرفدار حجاب اسلامی هستم وخانواده این جانب به وظیفه ی شرعی خود در این زمینه عمل می نمایند ، اما این جانب تاکنون سندی در قرآن مجید ومتون دینی دیگر نیافته ام که در آن زنان غیر از مومنان ومسلمانان به پوشبدن حجاب دعوت شده باشند . بنا بر این از هر فردی که در این زمینه عکس یافته های ابن جانب را دارد محض رضای خدا تقاضا دارم این جانب را آگاه سازد . (419825)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۱۹:۲۲
در متن خود خبر جواب شما آمده:

مهمانان خارجی، خبرنگار یا دیپلمات و یا حتی توریست ها، ملزم به رعایت قانون یا پروتکل کشور میزبان هستند. (419836)
 
رضا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۵۶:۴۹
بر خلاف قانون است دوست من نه اسلام (419938)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۰۵:۱۱
در آندلس، دقیقاً با همین استدلال شروع کردند و شد آنچه شد. (419994)
 
ایلیا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۲۹:۴۵
عزیز برادر! یا نامه نمی خوانی یا راه نمی دانی!
از این که سندی بیاورم الان معذورم! ! اما آیا اگر در قرآن مجید فرضا سندی صریح در باره مجالست با زنان لخت غیر مسلمان هم نبود ما اخلاقا و عرفا مجاز به این کار بودیم؟ ونیز برای هر قانونی که در کشور است باید بدون سواد فقهی سریع خودمان فتوا دهیم؟ البته تندیم را ببخش قصد توهین ندارم و مثال زدم. اما این موقعیت برای فردی عادی پیش نیامده بلکه برای مسئول اجرای قوانین کشور ومحافظ قانون اساسی رخداده است. (420087)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۸:۲۰
ایا وقتی ما به انجا می رویم حجاب را بر می اریم؟در بسیاری از کشورهای اروپایی در محیطهای سیاسی پوشش مذهبی که نماد باید مثل حجاب ممنوع است. (420388)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۰۳:۲۰
دوست عزیز

برای من هم که شرایط مشابهی با شما دارم این یک سوال بزرگ است اگر پاسخی پیدا کردی خوشحال میشم به من هم بگین (420418)
 
اصغر
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۸:۱۱
تنها راه مقابله با این اشتباهات همانند گذشته تظاهرات کفن پوشان است تا دیگر این ننگ در جمهوری اسلامی تکرار نشود. (419827)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۰۸:۵۳
وای اگر خاتمی بود . شما بگید چه اتفاقی می افتاد ؟ خود شما مطلبی که مینوشتید چطور بود ؟ (419829)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۱۴:۵۴
خانم جوانی در دفتر ریس جمهور بر خلاف قانون کشور کشف حجاب میکند. ولی ریس قوه مجریه نه تنها تذکر نمیدهد بلکه با مصاحبه با او تاییدی بر نقص صریح قانون میزند
این اتفاق تصادفی نیست . ریس جمهور عملا داره پیام میده که دیگه قانون اساسی و سایر قوانین مرده اند (419833)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۵۵:۱۵
الکی شلوغ می کنید که چی.مسائل از نظر افراد با بصیرت اصلی و فرعی دارد و تا فتنه و فتنه گری هست این مسائل احتمالا از مسائل جزئی است.خلاصه اینکه بابصیرتی ایجاب می کند فعلا دندان روی جگر مبارک یگذارید.الله اعلم (420046)
 
سيد ميثم
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۱۵:۲۶
واقعا متاسفم براي سايت الف يعني چه اطرافيان رئيس جمهور اطرافيان رئيس جمهور مقصر هستند. مگر چشم شخص رئيس جمهور كور بود و نديد بي حجابي خبرنگار را؟
چرا تذكر نداد/؟ چرا به عنوان اعتراض از مصاحبه خودداري نكرد؟
راستي اگر آقاي خاتمي اينگونه رفتار مي كرد الان كفن پوشان شهر را به هم نريخته بودند؟
(419828)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۴۱:۵۴
كار آقاي احمدي نژاد به جا نبود اما اگر آقاي خاتمي اينكار را ميكرد برايش دو چندان بد بود چون هم روحاني بود و هم رئيس جمهور! (419921)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۲۰:۱۴
این رفتار رئیس جمهور، به منزله ی جواز حرمت شکنی ایرانیان به بقیه ی گردشگران و اتباع خارجی است!
وقتی که رئیس مملکت در داخل کشور به یک خارجی در جلوی دوربینی بین المللی تذکر نمی دهد یعنی آن را پذیرفته است و این یعنی اینکه خارجیان در همه جای ایران با هر وضعی که می خواهند ظاهر شوند و متعهد به فرهنگ کشور میزبان یعنی ایران اسلامی نباشند.

واقعا جای تاسف است. (419837)
 
iran
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۲۴:۵۲
واقعا بعد از این همه وقایع اظهرمن الشمس باز تعجب کردن معنی داره؟ (419840)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۲۵:۲۰
واقعا خجالت داره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (419841)
 
a
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۲۶:۲۳
ياد آن بسيجي به خير كه به خبرنگار خارجي در جبهه گفت تا حجابتان را درست نكنيد مصاحبه نمي كنم.... (419843)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۴۲:۳۰
حالایش را ندیدی! مدتی پیش که در انگلستان بود... (421202)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۳۱:۴۶
آيا باز هم مي توان گفت كه احمدي نژاد اصولگرا است؟ ايا مي شود باور كرد كه محل مصحبه جمهوري اسلامي ايران است؟! آيا كف پوشان سابق و گروه الله كرم مرده اند؟
چه بايد كرد بايد فقط گفت بخاطر نظام و سوئ استفاده دشمنان نظام بايد سكوت كرد؟!
آيا اين است اصولگرايي و اصول اسلامي؟؟

هنوز دهانم باز مانده است كه چرا؟! (419851)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۳۵:۳۶
حفظ نظام از حفظ دین وقانون بالاتر است؟ نظام بر پایه چی استوار است؟ (420039)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۳۴:۲۲
چيز عجيبي نيست.مكتب ايراني يعني اين. (419853)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۴۶:۱۳
این بی سیاستی خبرنگار را نشان می دهد.والبته ما ایرانیها از برخورد تند با مهمان تا حد امکان خودداری می کنیم. (419864)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۶:۵۲:۱۷
از اولش که حجاب نداشته؟!؟!؟!؟!؟؟!!؟!؟ (419871)
 
خادمی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۰۵:۲۹
آیا حکم حجاب در گذر زمان تغییر می کند؟ مگر خاویار است یا شطرنج؟ به مصاحبه خاتمی با کریستین امانپور مراجعه کنید ببینید چطور کفن پوشان در قم راه افتادند و زمین و زمان را به هم دوختند که چرا رییس جمهور با او مصاحبه کرده است . رفتار منکر برای همه منکر است چه خاتمی چه احمدی نژاد. عدم واکنش علمای قم تعجب انگیز است . چرا دین را ابزار سیاست کرده اید؟ آیا اگر رییس جمهور مورد حمایت شما منکر انجام داد باید چشم ها رابست؟ چه شد اصولگرایی شما؟ آیا اصولگرایی یعنی همین؟ (419884)
 
cia
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۴:۵۵
سیاسته دیگه تا بوده همین بوده (419973)
 
هاشمی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۱۹:۰۳
در این مملکت چه خبره؟
مکتب ایرانی ، تئوری دقیق و حساب شده ای در مقابل تئوری آقا روح الله \" اسلام انقلابی \" در بیداری اسلامی است ، و در نهایت شما را به کوروش میرساند و اینکه باید با یهودیان تعامل داشت و متحد اسرائیل شد. مشایی عامل یک جریان بسیار خطرناک است که در آینده نزدیک بحران و فتنه ای به مراتب عظیم تر خواهد آفرید. اگر چه مطمئنم توجیهی که برای آن تراشیدن جذب بخش خاکستری است و برای حفظ نظام است ، یقیین داشته باشید تمام فتنه ها در پوشش حفظ نظام ، علیه نظام طراحی میشود.عبدالله اردنی هیچ عددی در معادلات سیاسی نیست و بدون اجازه اربابان انگلیسی اش آب نمیخورد. این حرکت نشانگر شایستگی سایمون گیس در دریافت نشان افتخار است که حکایت از موفقیت در بازسازی سخت افزاری شبکه حکومت مخفی خود در کشور شده اند.


http://www.youtube.com/watch?v=R_gy-jS3U6w
خبرنگار تلویزیون اسپانیا بدون روسری در دفتر احمدی نژاد در ریاست جمهوری با او مصاحبه میکند (419892)
 
خط انقلاب
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۱۹:۲۳
\"نگاه کردن به موی غیر مسلمان اشکالی ندارد\"
رساله های عملیه همه ی مراجع.

من فقط مسئله فقهی اش را گفتم. پروتوکل هایش را نمی دانم. (419894)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۹:۴۰
پس اجازه بدهيد توريست ها بی حجاب به کشور ما رفت و آمد کنند که مردم هم نگاهشان کنند. از نظر فقهی اشکال ندارد که؟ (419959)
 
ا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۳۴:۴۲
قانونه برادر! باید توی کشور همه با حجاب باشن (420210)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۴۲:۵۸
پس اجازه بدهيد توريست ها بی حجاب به کشور ما رفت و آمد کنند که مردم هم نگاهشان کنند. از نظر فقهی اشکال ندارد که؟ (420238)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۸:۲۲
پس اجازه بدهيد توريست ها بی حجاب به کشور ما رفت و آمد کنند که مردم هم نگاهشان کنند. از نظر فقهی اشکال ندارد که؟ (420389)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۴۱:۴۴
کسی نگفته چرا نگاه کرده، بحث قانونه اخوی نه بحث مسئله شرعی.
قانون میگه حجاب اجباریه. حتی برای غیر مسلمانان. حتی برای کشف حجاب جریمه و مجازات قانونی وضع شده در کشور. حالا در دفتر رئیس جمهور این قانون نقض میشه و او ساکته و بی خیال.
پس مسئله اینه که کسی که خودش رو پاسدار قانون اساسی و مجری قانون میدونه کوتاهی کرده. والسلام. (420540)
 
نادر
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۲۹:۳۲
1-در این فیلم کوتاه، نه تنها اثرای از ناراحتی در چهره احمدی نژاد دیده نمی شود ، بلکه با رویی گشاده و بشاش ، به سئوالات جواب می دادند! ضمنا اینگونه با خندیدن به سئوالات جدی جواب دادن ، در شان یک رئیس جمهورنیست.2-ضمنا ایشان گفتند که با اسپانیا مشکلی نداریم و ما می خواهیم با همه کشورها دوست باشیم!! (419908)
 
mona
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۳۲:۵۴
az on razmande doran jang bere yad begere ke be on khabarnrgar goft boro hrjabeto dorost kon man bahat harf nemizanam andaze on ham nistan ba on moshaee ke maloom nist az koja omad bad inha az hala donbal be hejabi hastan ta betonan ra\'e beyaran faghat khoda be dade ma mardom berese midonam ke ino nemizarin vali adeaghal delam khonak mishe ke minevisam (419912)
 
پارسوا ایرانی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۳۳:۵۹
سلام
هموطنان عزیز هویت ایرانی ابعاد مختلف دارد ان مرجع تقلید مثل ایت الله بروجردی که در قم است بخشی از هویت ایرانی است و سر دیگر هویت ایرانی در ملی گرایانی چون مصدق و دکتر فاطمی و بازرگان و کسانی که چهار شنبه سوری را ارج بی اندازه میگذارند است و البته سر دیگر هویت ایرانی در لس انجلس است امثال محمد خردادیان دکتر عباس میلانی دکتر یار شاطر و 2 میلیون ایرانی که در امریکا و اقصی نقاط جهان زندگی میکنند و دارای سبک زندگی متنوع هستند ......برادران و خواهران عزیزم ادیان و عقاید گونااگونی در بین ما ایرانیان رایج است و حتی بین من و شما شیعه نیز رنگ ها طریقت ها و برداشتهای گوناگونی از حسین ع فاطمه س و علی ع وجود دارد ......از شما میخواهم به همدیگر احترام بگذاریم به نوروز کوروش توهین نکنیم اینقدر اهل تقلیل نباشیم من طرفدار اقای احمدی نزاد نیستم و به او رای ندادم ولی برخورد شما با هویت رنگارنگ ایرانی مرا شدیدا رنجانیده است ......به گذارید صادقانه و عاشقانه بگویم که دوستتان دارم و برای شما احترام قایل هستم عید بر شما مبارک .البته قلب من و امثال من ا ز انچه جنایتکاران بر مردم بحرین روا میدارند شرحه شرحه است . (419914)
 
بنده ی خدا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۰۷:۳۷
دوست عزیز یک مسلمان بنا بر اعتقاداتش باید به همه احترام گذارد؛ مگر آنکه ظلم کند و دست به شمشیر ببرد. اما اینکه بر اساس تفکر شما هر کس را که در ایران متولد شده جزئی از هویت من است را نمی پذیرم؛ حق و باطل حدود ندارد، خداوند ما، خدای همه ی عالم است؛ خدای یکتاست! خدای من و اعراب و آفریقاییها و ... فرق ندارد! هویت من ثابت است و آن بندگی خداست؛ و هر کس که با این هویت من همراه نباشد از من نیست، حتی اگر در مرزهای قراردادی کشوری به نام «ایران» به دنیا آمده باشد. با تعریف شما دزدها و شیادان و ... اهل ایران نیز از ما و جزئی از هویتمان هستند! (419949)
 
ایلیا
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۳۶:۰۶
عزیزی!! اما قانون برای همه یکسان است! (420091)
 
اکبر
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۳۴:۲۳
اگر برای شما مسئله ای نباشد برای ما مردم عادی هیچ مسئله خاصی نیست. بیخودی هم شلوغش نکنید.باید عادت کنید. (419915)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۴۰:۲۰
اگر واقعا اينجوري باشه و تو ايران باشه و ايشونم هيچي نگفته باشه واقعا از دستش ناراحت شدم. (419918)
 
عباس
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۴۳:۰۳
ما توی شهرمون به اینکارها میگیم جابجا کنعبدو جابجا کنستعین اسلام خوبه تاوقتی برای بعضی ها ابزار بالا رفتنه ولی بعضی جاها مکتب ایرانی و...
موج سواری هم که محشره !!!!بیچاره هاشمی وخاتمی که اگه زمانه اونا بود الان انصار آقایان! تهران و آتش کشیده بودن (419923)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۴۹:۵۴
به احمدی نژاد چه ربطی داره که بگه..اگه اون خانوم کاره غیر قانونی کرده قوه قضائیه باید برخورد کنه..چرا از احمدی نژاد مایه میزارید (419929)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۷:۵۷:۵۷
مشخصه رفتار این خبرنگار عمدا بوده جهت بررسی واکنش احمدی نژاد
که متاسفانه هیچ واکنشی نداشت (419939)
 
حسن
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۰۰:۰۲
در زمان جنگ جوانان جبهه ما در اسارت حاضر به مصاحبه نمیشوند و حاضرنمیشوند به قیمت چند لحظه شکنجه نشدن پرچم غرور ایران را زمین بگزارند و امروز در قلب تهران به شهدا و امام شهدا اینجوری توهین میشود.فرق امسال شهید همت و شهید باکری با کسانی که فقط ادعا هستند امروز مشخص میشود در ناز نعمت همه بلدند حرف بزنند. و اما وظیفه مجلس... (419942)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۰:۱۹
والله اگر این اتفاق در زمان خاتمی افتاده بود کفن پوشان به خیابان نمی آمدند.؟
انصافا قبول کنید آوانس هایی که این دولت می گیرد قابل مقایسه با دولت های گذشته نیست ! (419951)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۲:۱۶
رد پای صهیونیسم (419953)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۱۹:۱۶
خدا وکیلی اگر خاتمی یا هر کدوم از اصلاح طلبا این کارو کرده بودن چی میشد؟اون کفن پوش ها رو صدا کنید بیان تو خیابون.همین کارارو میکنن که آدم حرفاشون رو باور نمیکنه دیگه... (419958)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۲:۰۷
برخورد رئیس جمهور ایران بسیار هوشمندانه بوده و علی القاعده از طروق قانونی تذکر داده خواهد شد ولی انصافا اگر خاتمی بود حتما بهش گیر میدادیم. یادمان باشد دنیا برای اینکه ما نسبت به یکدیگر سخت بگیریم خیلی حساب شده کار میکند. (419960)
 
مسعود
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۰۶:۱۰
اسلام شما چه نوع اسلامي است دوست ناشناس ؟ (420130)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۳۱:۱۶
کدوم هوشمندانه و برخورد قانونی. طرف اومد دهن کجیشو کرد و پیام دکتر رو به دنیا مخابره کرد و رفت. پیام دکتر هم در ادامه مکتب ایرانی و پایان اسلام گرایی بود... (420669)
 
fajr
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۲:۵۰
ghera khodetono be nafahme zaded .az ghabl barname rezy shodeh.maheyate ahmady nejad hamene. (419961)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۱۸:۴۶
جدا از بحثهای دوستان من خیلی سعی کردم بفهمم شما چرا اینطوری نوشتین. (420666)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۷:۰۲
رئیس جمهور تشخیص داده این قانون حجاب برای خارجی ها خلاف شرع و قانون اساسسی است بنابراین آن را اجرا نمی کند (419963)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۸:۲۵
فردا آقای جوانفکر مصاحبه می کنه می گه مقصر اونهايی هستند که اين عکس ها رو منتشر کردن. به همين راحتی! (419964)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۲۸:۳۳
کم کم ذات آدمها روشن میشه
مطمئن باشید این خانم با هماهنگی مشایی و خود رئیس جمهور اینکار را کرده (419965)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۶:۴۲:۰۵
jedan motmaeni, age nabashe hazeri un donya javabesho bedi... (420689)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۰:۴۲
رئیس جمهور محبوب تشکر تشکر (419967)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۱:۱۴
آقای اقا تهرانی استاد محترم اخلاق لطفا یک جوری موضوع را توجیه کنید (419968)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۲:۱۶
رئیس جمهور باید باایشان مصاحبه نمی کردند . (419969)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۳:۲۱
باید تیتر می زدید
گستاخی رئیس جمهور در برابر ملت مسلمان ایران (419972)
 
iran
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۳۵:۴۱
واقعا از جوابتون لذت بردم
مختصر و مفید و عمیق
عالی بود عالی
مرسی (420236)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۵:۲۱
فردا شاهد خواهیم بود که یک خبرنگار دیگر زن دامن کوتاه پوشیده و با رئیس جمهور مسامان مکتبی که خودش را سرباز امام زمان می داند مصاحبه می کند (419974)
 
علی علی پور
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۸:۰۹
الف دارید نکات ضعف رئیس جمهوری را خوب رسانه ای می کنید .این خانم گستاخ را نباید با چنین وضعی اجازه مصاحبه می دادند . اگر بجای رئیس جمهور بودم دستور لغو مصاحبه می کردم .باینکه دکتر را دوست دارم ولی این نوع تصاویر عذابم می دهد . (419978)
 
وارسته
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۳۸:۰۹
اعتقادم در باره آقاي هاشمي اين است که او يک انسان تيزبين و سياستمدار هوشمند است، کم کم پيش بيني هايش در باره جريان اسلام ايراني، انجمن حجتيه عينيت مي يابد! (419979)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۱۲:۳۴
وسط دعوا نرخ تعیین نکن! من از باب اکل میته به احمدی نژاد رای دادم (419996)
 
نادر
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۲۰:۴۵
وارسته درست گفتی! آقای رفسنجانی با آن شم سیاسی والای خود سالها پیش هشدار داده بود که عده ای در صددمنزوی کردن روحانیت هستند! الان هم با انزوای روحانیت آقایان به راحتی بر اساس دیدگاههای شخصی خود با مواردی همچون حجاب برخورد می کنند. (420025)
 
سعید
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۴۱:۱۷
آقای کوچک زاده، خانم آجرلو و آقای حسینیان پس کجا هستند که در مجلس فریاد بزنند و از از دین و ایمان دفاع کنند؟ آیا فقط از اسلام احمدی نژادی باید دفاع کرد؟ (419913)
 
سعيد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۴۲:۰۱
حالا برداشته يا بردانداشته موضوع مهمي نيست كع شما اينقدر داغش كرديد .خبرنگار خارجي و خواسته كمي جلب توجه كند اين كارش (419982)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۸:۵۵:۲۲
خیلی از خانم ها مثلا حجاب دارن ولی طوری آرایش می کنند که نمی شود نگاهشان کرد این خانم لااقل ساده و بدون آرایش هستند . (419992)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۳۹:۰۵
فقط یک چیز: ابراز تأسف از رئیس جمهور (420006)
 
مریم
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۴۴:۲۹
واقعا برای اقای احمدی نژاد متاسفم که حرف می زند ولی عمل نمی کند کسی که حرف از قانون و امام زمان می زند چرا در این موقع که وقت عمل بود کاری انجام ندادند
متاسفیم برای مردم ایران (420010)
 
خادمی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۱۹:۵۳:۱۷
یک پیشنهاد: لطفا متن کامل این مصاحبه را مانند همه مصاحبه های رییس جمهور در صدا و سیما پخش کنید. (420018)
 
جواد
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۰:۵۰:۵۸
چرا اسمش رو میذارید گستاخی خبرنگار؟! اون که طیق عادت خودش رفتار کرده. اول هم قوانین کشور میزبان رو رعایت کرده بعد برداشته دیده کسی چیزیش نمیگه.
گستاخ کسی هست که ادعای اصول گرایی داره و فقط دغدغه اصول رو نداره (420045)
 
montazere zohor
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۰۳:۱۳
khoda hashemeye kayyes ra va hameye rohaneyane ba taghva ra baraye eslam hefz va monafeghene droghgo ra nabod kone. (420049)
 
kazem
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۱:۳۲:۴۰
بیچاره کسی که اخرتش را به خاطر این مقامات بفروشد (420060)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۲۸:۲۰
خداوند دشمنانش را از ابلهان قرار داده. (420086)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۳۴:۵۰
من شخصا اعتقادی به اینکه مسئله مهمی رخ داده نیستم اما از این اقایان این توقع را ندارم جون در ظاهر مخالف این امورند (420089)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۳:۲۲
ایشان میبایست مثل رییس جمهور ترکیه فرانسه و خیلی جاهای دیگر مصاحبه را نیمه کاره میگذاشت (420100)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۴۵:۱۲
حجت الاسلام خاتمی شما هم یکجوری توجیه کنید (420102)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۱:۳۰
من میگویم لا اقل حرمت سخن رهبر را که گفته بود اقای احمدی نزاد از هاشمی به نزدیکتر است را عملا نگه میداشت (420107)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۲:۵۸:۰۷
به نظر شما آیا واقعا خبرنگار اهانت کرده یا کسانی که به اون خبرنگار اعتراض نکردن ، به قوانین ایران و شعور مردم ، توهین کردن ؟؟؟
من با بحث درست یا نادرست بودن این قانون کار ندارم ، ولی وقتی قانون هست باید رعایت بشه و رییس جمهور اولین کسیه که باید رعایت کنه ... (420117)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۰۰:۱۶
1. از اول که این خانم بی حجاب نبوده
2. وسط مصاحبه این خانم حجابشو برداشته
اگه احمدی نژاد گیر می داد به این مسئله بحث اصلی منحرف می شد که این قصد اصلی اون خانم بوده احتمالا
3. فرض کنید احمدی نژاد می خواست گیر بده چی باید می گفت : حجابتو درست کن خانم (بعدشم یه کشیده نر و ماده!) (420122)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۳۴:۱۱
نخیر راهش ترک مصاحبه و اعلام اتمام صحیت بود ولی برنامه چیز دیگس داداش و حالا باقی پرده هاشو خواهید دید (420671)
 
کاشانی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۰۵:۵۶
شایداخیراحاج آقارحیم مشائی فتوای فرمودهاندکه بی حجابی آزاداست مابی خبر! وجناب دکتربه آن عمل میفرمایند! (420129)
 
مانی
۱۳۸۹-۱۲-۲۵ ۲۳:۱۸:۳۰
همونطور که چندتا از دوستان نوشتند ، اگر زمان خاتمی بود که کف پوشان آماده بودند بریزند خیابان ...

البته از نظر ایما اتفاق خاصی هم نیافتاده و شاید اگر احمدی نژاد واکنشی نشون می داد قضیه بدتر هم می شد ...

علی ای حال من علاقمندم این جناب م یخی رو ببینم در این کامنتا :d

بنظر من این مصاحبه های پیاپی احمدی نژاد با خبرنگارای خارجی معضل اصلیه ؛ در حالیکه همین مصاحبه رو می شه با یه روزنامه نگار منتقد دولت در همین ایران کرد ... (420140)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۰۰:۲۹
هم وطنان عزیز سلام.امیدوارم همیشه با هم متحد و یکصدا باشیم و نگذاریم این چنین مسائلی اتحاد و یکپارچگی ما را بر هم بزند.بهتر است کمی عاقل باشیم.هر کسی به جای رئیس جمهور بود چاره ای جز نشستن بر روی صندلی و جواب دادن به سوال های آن خبرنگار نداشت.چون اگر تذکر می داد چه بازتابی در سراسر جهان پیدا می کرد.شما ببینید آمریکا سازمان ملل را تحت فشار می گذارد تا ایران را ناقض حقوق بشر معرفی کند.خوب مسلما آن خبرنگار به قوانین ایران آگاهی کامل داشته و عمدااین کار را کرده اما بهترین پاسخ در آن لحظه چه بوده.من در کل می گویم که ما باید خیلی عاقل تر از این ها عمل کنیم.نباید به خاطر کشف حجاب یک زن غیر مسلمان که آن هم برنامه ریزی شده بوده تمام خدمات شش ساله را زیر سوال ببریم .من هم مانند شما ایرانیم و ایران برایم با اهمیت است.اگر اسلام ما تیغ برنده دارد بسم الله آن را به نحو احسنت ترویج دهید نه این که مثل انسان های تند روی قرون وسطا همدیگر را محکوم کنیم.این کامنت های گذاشته شده و این جر و بحث ها دقیقا همان چیزی است که دشمنان ایران می خواهند. (420167)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۲۳:۴۵
خداییش وضع این خانم از وضع هنرمندان خانم ما که چند روز پیش در وزارت کشور جشن اکران اخراجی های 3 را گرفتند بسیار بهتر است اگر باور ندارید سری به سایت تابناک بزنید و تصاویر این جشن را مشاهده نمایید و بعد ش قضاوت با شما. خدا نگهدار (420174)
 
حبيب
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۶:۲۴
اينبار هم مثل هميشه يك چيزي رو نصفه نيمه ديديم و در مورد اون قضاوت كرديم.براستي چه زماني مي خواهيم از اين همه بهانه گيري هاي خاله زنكي دست برداريم .
از كجا معلوم كه اين اتفاق يك لحظه بيشتر نبوده وآقايون اون رو سر علم نكرده ياشند و از همه بدتر دوستاني هستند كه با ديدن چند عكس كه نمي شود به صحت اونها اطمينان داشت سريع عكس العمل نشون مي دهندو هم خط دشمنان مي شوند. (420191)
 
محسن
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۱۸:۵۷
دوست عزیز حداقل به خودت زحمت می دادی و فیلم را یکبار نگاه می کردی تا ببینی یک لحظه نیست و تمام طول فیلم یعنی اکثر مصاحبه است. نمیدانم این چه جور اصولگرایی است که در آن هر کاری را اگر از دوست سر زند می توان نادیده گرفت و توجیه کرد اما خدا نکند یک دهم آن از مخالف ما سربزند، آنچنان اصول در خطر می افتد که بیا و ببین! این بیشتر به خودپرستی می ماند تا اصول گرایی. (420485)
 
م ب
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۰:۵۶:۵۱
واقعا چی میشه گفت درباره این حرکت. این هم مساله دست دومه؟ این هم باید برا کارای دولت ندید گرفته بشه؟ واقعا کجان اون ادم هایی که تو فیضیه تحصن کردن تا مهاجرانیه منافق رو عزل کنن؟ مهاجرانی که ادعای همچین دین و دیانتی نمی کرد.با شعار امام زمان و شهدا و عدالت و دین رای نیورده بود.
واقعا خالیه جای این شعار که سکوت هر مسلمان خیانت است به قران.
اقایان مراجع. علما وفضلا. این کارها به اسم دین نوشته خواهد شد. (420192)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۴۷:۵۸
یعنی این مملکت این همه شهید داده که تو دفتر رئیس جمهورش کشف حجاب بشه ؟ چرا بزرگان این مملکت ساکت هستند؟ چرا بسیجیها ساکت هستند؟ دکتر باید از شهدا و مردم شهید پرور رسما عذرخواهی کنه و توبه کنه (420215)
 
حمیدرضا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۱:۵۸:۲۲
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اوریانا فالاچی مشهورترين روزنامه نگار معاصر که شهرتش را از مصاحبه‌های جنجالی‌‌اش داشت، او مصاحبه را تهاجمی آغاز می‌كرد و با همين شيوه ادامه می‌داد. سؤالات كه می‌پرسيد حيرت‌انگيز بود و حتا تصور استفاده از چنين سؤالاتی برای ساير خبرنگارها سخت بود. او دو بار هم به ايران آمد...

در زمانی که داشت با امام خمینی در تهران، مدرسه علوی مصاحبه می‌کرد به ناگاه چادر خود را برداشت، که پیر جماران به طرفت العینی اطاق را ترک کردند، بعد خانم روزنامه‌نگار ایتالیایی با اصرار از حاج احمد آقا خدا بیامرز درخواست کردند که یک قرار مصاحبه دیگر با امام بگذارند که گذاشتند و امام هم قبول کرد. در مصاحبه دوم اوریانا فالاچی خطاب به امام خمینی گفت: حاج آقا من بدون چادر در تمامی زندان‌های شما حضور پیدا کردم ولی هیچ کدام از پاسدارهای شما به من اصلن نگاه نکردند؟ امام به ایشان نگاه کردند، خندیدند و گفتند: خوب حق داشتند!

این‌گونه بود که اوریانا فالاچی قبله دخترهای روزنامه‌نگار جهان، فخر ژورنالیسم غربی درباره پیر جماران بعد از خروج از ایران نوشت: از‌‌ همان لحظه اول فهمیدم فضا آن طور نیست که فکر می‌کردم. من شدیدن تحت تأثیر فضای ساده خانه آیت الله که در یک کوچه خاکی واقع شده بود، قرار داشتم... در این مصاحبه آیت الله خمینی، نه بستن روزنامه آیندگان را تکذیب کرد، نه اعدام‌ها را نه محدودیت فضای حرکت کمونیست‌ها را. او با تمام مصاحبه شوندگان قبلی فرق داشت.

در مصاحبه نیویورکر، فالاچی اینطور ماجرای آن روز تهران تعریف کرده که ضمن مصاحبه، با رسیدن به بحث حجاب اسلامی و چادر و اصرار فالاچی، امام جواب داده که «حجاب مانع فعالیت زنان نیست» و «ما اجباری در کار نداریم» فالاچی هم شیطنت می‌کند و چادر را بر می‌دارد. امام بالافاصله اتاق را ترک می‌کند. «آیت الله با چنان سرعتی از اتاق خارج شد که برای مردی با آن سن و سال غیرقابل تصور بود.»

سه روز بعد، فالاچی موفق می‌شود دوباره پیش امام برود. مرحوم احمد خمینی به او می‌گوید دیگر حرفی از چادر نزند تا امام عصبانی نشود. اما به محض روبه رو شدن با امام حرف چادر را به میان می‌کشد. «آیت الله خمینی اول ساکت من را نگاه کرد، بعد سایه لبخندی پیدا شد و بعد قشنگ خندید. بعداً احمد خمینی به من گفت تا حالا هیچ کس نتوانسته پدرم را این طوری بخنداند.»

فالاچی می‌گوید تصویرش از امام، چیزی شبیه مجسمه موسی می‌کل آنژاست. می‌گوید: «خمینی خوش‌قیافه‌ترین پیرمردی بود که در عمرم دیده‌ام. زمین تا آسمان با دیگر رهبران خاورمیانه مثل قذافی و عرفات که مثل عروسک‌های خیمه شب بازی بودند، فرق داشت. خمینی، چیزی مثل پاپ یا یک سلطان مقتدر بود، یک رهبر واقعی. مردم ایران بیش از اندازه او را دوست داشتند. در حد یک پیامبر، یا از آن بالا‌تر، در اندازه یک خدا.» (420222)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۳۲:۳۳
خب وقتي شما خودتان را به خواب زده اید این بنده خدا چه تقصیر دارد.اگر اقایان سرشان را از زیر برف بیرون بیاورند خواهند دید که این شخصی که به ان دخیل بسته اند شفایشان که نمیدهد هیچ بلکه بزودی کورشان خواهد کرد. (420234)
 
رضا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۲:۴۸:۲۴
اینکه از اولش روسری نداشت. کی روسری اش رو انداخت؟ (420241)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۳:۳۴:۱۰
بالاخره یک مسئله مهمتر از سونامی ژاپن اتفاق افتاد. (420252)
 
Ali
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۳:۳۹:۳۸
غلط نکنم دست احمدی نژاد با سبزها در یک کاسه هست حالا یا تحت تاثیر مشاعی اینطور شده و یا همانطور که قالیباف گفته بود این آدم آدم معتقدی نیست و در عمل هم داریم چرخش ۱۸۰ درجه ای احمدی نژاد را میبینیم.
این احمدی نژاد آن احمدی نژاد دور اول نیست.... باید منتظر چشمه های بعدی این دوتا بود (420253)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۴:۰۷:۳۹
بسیاری از دوستان توجیهاتی برای این کار آورده اند که یا نشان از ساده لوحی خودشان است و یا فرض ساده لوحی خوانندگان دیگر.
اول اینکه این پروتکل ها به این سادگی نیست که خبرنگاری وسط مصاحبه چنین کاری بکند و مقام ایرانی هم باصطلاح در رودربایستی قرار گیرد و کاری از دستش برنیاید. اگر به این راحتی بود که خبرنگاران درجه یک مانند امانپور به این کار دست می زدند. این کار آشکارا با چراغ سبز قبلی صورت گرفته است و خبرنگار نیز مطمئن بوده که اتفاقی نمی افتد.
دوم، من هیچ جا نخواندم که مصاحبه زنده بوده و مستقیما برای خارج از کشور پخش می شده است. در مصاحبه های غیرمستقیم، ممکن است بارها مصاحبه و دوربین ها قطع شود و مجددا مصاحبه شروع می شود. لذا اگر از ابتدا قصد بر این کار نبود، براحتی می شد مصاحبه را قطع کرد و از ایشان مودبانه خواست ظاهر خود را رعایت کند و سپس مصاحبه را ادامه داد. اگر هم اصرار می کرد هیچ ایرادی نداشت که فیلم را ضبط کرد زیرا وقتی کار غیرقانونی است، ضبط وسایل ارتکاب عمل غیرقانونی امری قانونی و مشروع می شود.
سوم، حتی اگر مصاحبه زنده بود، هنوز یک تذکر مودبانه به خبرنگار به رعایت حجاب بر اساس قوانین ایران هیچ ایرادی نداشت و در واقع در خارج از ایران بالاخص کشورهای اسلامی بسیار خوب هم دیده می شد.
چهارم، در پاسخ کسانی که گفته اند در اسلام هیچ قانونی برای رعایت حجاب غیرمسلمین وجود ندارد، باید گفت آیا در سی سال گذشته در ایران نسبت به اقلیت های قانونی و نیز خارجیانی که برای گردش به ایران می آیند و اجبار به رعایت حجاب می شوند، اجحاف شده و قانونی غیرشرعی در خصوصشان اجرا شده است؟ مطابق قانون اساسی همه قوانین ایران باید مطابق شرع باشد. اگر در شرع چنین الزامی نیست، پس این قانون از کجا آمده است که غیرمسلمین در ایران و گردشگران خارجی الزام به رعایت حجاب می شوند؟
با توجه به مراتب، بدیهی است این گونه اعمال با اهداف خاص صورت می گیرد و در چارچوب فکری یک جناح سیاسی می گنجد. اینها همه آماده سازی برای انتخابات بعدی است تا شاید بقول خودشان آراء آن 14 میلیون را از آن خود کنند. حال در این میان وضعیت احکام اسلامی و قربانی شدن آن احکام چه می شود و نیز عدم تطابق قول و فعل بعضی ها چگونه توجیه می شود، سوالی است که از محدوده عقل بنده خارج است و پاسخی برای آن نمی یابم. (420260)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۲۱:۰۳
بنده خدا این آخرسالی کم آورده (420284)
 
عمار
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۲۴:۲۴
اين عمار
اين عمار
واي از اين مصيبت (420286)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۳۳:۰۶
يادش به خير وقتي آقاي خاتمي با خانم امانپور مصاحبه كرد چقدر اصولگرايان امروز به نحوه پوشش خانم امانپور ايراد گرفتند و آنرا به حساب ضعف خاتمي گذاشتند حالا در مقابل رييس جمهور كشور در كاخ رياست جمهوري كشف حجاب ميكنند و هيچ واكنشي نشان نمي دهند مي گويند اين از كياست و سياست ماست!!!! (420287)
 
هوشنگ
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۸:۵۱:۰۹
جوک چند سال پیش این بود که دختر و پسری رو تو پارک میگیرن و نسبتشون رو میپرسن و پسره میگه این خانم معلم کلاس اولم بود
حالا من بعد پسری رو با دختری بیحجاب میگیرن و گفته خواهد شد این خبرنگار خارجی هست و داریم مصاحبه میکنیم .
کسانی هم که اعتراض دارند بفرموده محمود خان آب رو دقیقا سر جاش بریزن که بیشتر نسوزه .
اون کلامی هم که محمود خان در مورد برده شدن یه چیز توسط لولو گفت دقیقا منظورش قانون بود که برده شده و حالا لولو کی هست خود دانید . (420293)
 
الحاقي -
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۹:۰۷:۰۳
من از طرفداران و دوستداران احمدي نژاد بودم و كماكان هم هستم اما طرفداري كه در انتخابات رياست جمهوري دوره قبلي واقعا براي پيروزيشان دعا مي كردم و در حرم احمد بن موسي ع براي موفقيتشان متوسل شدم و مطمئن هستم كه دعا و توسل مردم به خدا و ائمه نقش اول را در موفقيتهاي ايشان داشته طي يك سال گذشته تفكر نزديكترين يار ايشان خيلي مارا نگران و نااميد كرده و از وقتي كه ديديم آقاي احمدي نژاد بدون لحاظ نمودن نظرات علما و قشر مذهبي مملكت تمام قد به دفاع از او پرداخت خودم و خانواده ام و خيلي افراد ديگررا كه مي شناسم بشدت ناراحت هستيم و گلايه داريم. (420300)
 
امیرعلی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۹:۲۳:۲۸
با سلام اینجانب گرچه به آقای احمدی نژاد اعتقاد ندارم اما در مقابل این شیطنت و بی ادبی خبرنگار اسپانیایی چه باید می کرد؟ به اعتقاد من جواب نا اهلان خاموشی است و آقای احمدی نژاد بهترین کار ممکن را کرده!!!؟؟؟ فراموش نکنید اگر واکنشی احساسی صورت می گرفت چه غوغایی به پا می کردند رسانه های غربی؟؟؟ (420307)
 
میلاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۴۰:۴۳
چرا واکنش احساسی؟؟
یک واکنش منطقی و مودبانه میدادند. (420409)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۳:۴۰:۳۴
برادر من مصاحبه مستقیم نبود. تازه ترک مصاحبه بدون برخورد تند کافی بود. دو حالت بیشتر نیست:
1-دکتر عشق مصاحبه است و موقع مصاحبه از خود بیخود میشه
2-برنامه ای چیزی ئر میونه و قراره اتفاقات دیگه ای بیفته از حالا (420673)
 
رستم شجاعی مقدم
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۰۹:۳۴:۴۱
بنا بر تاکید پیامبر اکرم (ص) اولین نشانه ی ایمان - صداقت -است, از کسی که صداقت ندارد انتظارات دیگر بیهوده است . (420311)
 
خط انقلاب
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۰۴:۴۵
در مورد خاتمی : ما فیلم هایی دیده ایم که خاتمی با دختران دست می داد.
در مورد انزوای روحانیت : انزوای روحانیت زمانی بود که می گفتند مقلد مانند میمون است. کاریکاتور علمای بزرگ قم را می کشیدند می گفتند قتل های زنجیره ای کار اوست. به دنبال کاهش اختیارات رهبری بودند. چرا آقای هاشمی آن موقع اعتراض نمی کرد؟
در مورد \"احمدی نژاد گفته دوران امام تمام شده\" : بنده ی خدا این را که اصلاح طلبان گفتند. و به قول رهبری در این دولت آرمان های انقلاب دوباره زنده شد. (420319)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۲۶:۰۹
چرا تیتر زدید خبرنگار گستاخ!!!!
این مشکله رئیس جمهور اصولگرای شماست که برخورد نمیکنه و با خنده و ادامه بحث کشف حجاب خارجی ها را در ایران به رسمیت میشناسه.
واقعا\" کینه به مخالفان سیاسی شما را به این روز انداخته که براحتی از موضوع میگذرید؟ یا اینکه بایستی در این زمینه انصاف را در برخورد دیگران نشان میدادید؟ کمی فکر کنید . . . (420333)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۲۶:۲۸
بازنده اصلی این مصاحبه مدعیان اصول گرایی بودند (420335)
 
امير
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۳۷:۳۶
با سلام و عرض ادب
گويند كه صبر كن كه تو را صبر بر دهد
چون شاخ سر بريده ندارم خبر هنوز
با احترام به تمام نظرات دوستان و سپاس از سابت الف كه باريك بيني را با درج اين مطلب به حد اعلاي خودرسانده است
بر خلاف نظر همه دوستان كه البته نظرات جالب و دقيقي نيز هست تصور مي كنم،تعمدي در عدم واكنش رياست جمهوري محتر م بوده است كه تااز ايشان سوال نشود و پاسخي را نشنويم نمي توانيم قضاوتي داشته باشيم البته آنچه هم باعث تمايل همه ما (ايرانيان مسلمان كه در نظام جمهوري اسلامي زندگي مي كنيم ) براي واكنش نشان دادن رياست جمهور محترممان مي شود به مكان و زمان و شخص صماخبه شونده بر مي گردد.ا
ز آنجا ئيكه در كشور ما اين اتفاق افتاده و ما نيز داراي قوانين شرعي و عرفي در جامعه مي باشيم كمترين توقع اين بود كه رياست محترم جمهور با همان بيان هميشگي تذكري مي دادند و بس .با همه اين اوصاف به نظرم هيچ كسي بهتر از خودرياست محترم جمهور نمي تواند پاسخگوي اين مطلب باشد صبوري كنيم تا ببينم اصلا كسي از جامعه خبرنگاران و رسانه هاي مختلف اصلا سوالي اينچنيني از ايشان مي نمايند و بعدااگر ايشان پاسخي دادند،آن موقع نقد هاي مختلف (منصفانه) خود را ابراز كنيم
در ضمن دنبال مشابهت سازي در دوران روساي محترم جمهور قبلي نظام نيز نباشيم و ايضا كفن پوشان. (420343)
 
يك دوست
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۰:۴۳:۳۰
اين مساله هيچ اهميتي ندارد مگه شما اين همه سريال خارجي نمي بينيد در طول شبانه روز
پس لطفا دادو بيداد نكنيد و فكر كنيد آقاي دكتر تو اسپانيا اين مصاحبه راانجام داده است. (420344)
 
مهدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۰۰:۱۴
به نام خدا
اقای احمدی نژاد بهترین کار رو کرده میخواستین بزنه تو گوشش؟؟؟!!! حتی اگه یه تذکر میداد رسانه های غربی یه ماه غوغا میکردن (420351)
 
امین
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۲۴:۵۶
منظورتون اینه که رییس جمهور بر خلاف ادعاها از رسانه های غربی میترسه؟ (420528)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۰۲:۵۰
حالا مردم می فهمند که رجایی واقعی یکی بیشتر نبود. خدایا امام زمان علیه السلام را از شر ... حفظ کن (420352)
 
نوید
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۰۵:۳۷
آفرین به این مسلمان انقلابی هوشمند
1- باور کنید احمدی نژاد بهترین کار ممکن را انجام داد واکنش دکتر در این برنامه زنده جز تخریب حجاب و اسلام در منظر بینندگان اسپانیایی ثمری نداشت. و تازه بعد از آن هم این واکنش تا مدت سوژه تبلیغاتی رسانه های استکباری می شد.
2- توجه داشته باشید که اجبار حجاب آن هم برای یک انسان غیر مسلمان که کمترین آشنایی با اصول اسلامی ندارد هیچ سودی تاکید می کنم هیچ سودی برای ما در جهت گسترش اسلام و باورهای عمیق انقلابی نخواهد داشت، پس لطفا مسائل را با هم مخلوط نکنید.
3- احمدی نژاد نشان داد که به حجاب اجباری اتباع خارجی اعتقادی ندارد همانطور که قبلا نشان داده بود که به قانون فعلی ماهواره اعتقادی ندارد و این مسئله به نظر من جای بحث و بررسی در مجلس دارد (420354)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۰۶:۱۹
افرين به اين ريس جمهور فهميده (420356)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۸:۵۲
کاش در مملکت ما هم زماني برسد که سنجش همه افعال و گفتار فقط يک معيار داشته باشد و آن هم حق باشد. البته نه تفسيرهاي شخصي از حقيقت. هر مملکتي براي خودش قانون دارد که هر شخصي چه داخلي چه خارجي بايد تابع آن باشد.
قانون و حقايق ناب اسلام را نبايد با اشخاص سنجيد. اي کاش به اين فرمايش حضرت علي (ع) عمل شود که : به سخن بنگر ن به کسي که آن سخن را مي گويد.اشتباهات هم فرقي نمي کند چه از شخص اول مملکت باشدچه از عوام. بالاخره اشتباه است.
مي توانست اين قضيه باتذکري همراه با احترام ولي قاطع حل شود و موضعگيري ما در مسائل اصولي اسلام را در اذهان جامعه و بين الملل به تشکيک نياندازد (420379)
 
ghassemkhodai
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۹:۵۵
گستاخی خبرنکار؟؟؟؟؟
عجب تیتر با حالی . مگه چند وقت پیش ما خودمونو برای مروه شروینی نکشتیم. کی گفت به شما ربطی نداره ؟؟؟؟؟ (420390)
 
عبدالله
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۱۳:۰۰
1- در جواب آن عزیزی که گفته است اگر چنین عملی از سوی خاتمی سرزده بود حوزه قم دست به اعتراض می زد ، بنده هم موافقم ودر واقع عدم عکس العمل رییس جمهور ویا دفتر ایشان ویا تشریفات رییس جمهور جای هیچ دفاعی را باقی نگذاشته است.

2 - قطعا در راستای همین موضوع متنی از سوی دفتر رییس جمهور ویا دفتر تشریفات ایشان برای اینکه در این راستا چه اقداماتی انجام داده اند منتشر شده و باب توجیهات را باز خواهند کرد. که به نظر بنده توجیه کردن این موضوع پیشاپیش محکوم است . چرا که آقای رییس جمهور قبح این مطلب را شکستند و باب این رویه را باز کردند .5 - ودر انتها باید گفت چی می خواستیم چی شد؟ (420201)
 
رضا ش
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۲۲:۱۶
ما اسلام ناب محمدي رو با هيچ چي عوض نمي كنيم.متاسفم كه مسئولين مي ترسند و و گاهي مي خوان ژست آزادي بگيرند.آقاي احمدي نژاد بايد بدون ترس از هجمه ها با قاطعيت از حريم اسلام دفاع مي كرد.
اما شما هم اگر واقعا نيت اسلامي داريد لطفا درباره ي جشنواره هايي كه آقاي قاليباف برگزار مي كنه و هنرپيشه ها و خانم هاي بدحجاب توش وول مي خورن بنويسيد.همين طور درباره موسسات وابسته به شهرداري تهران و كارمندان خانمش.
اين جنبش سبزي هاي منافق هم حق اظهار نظر در اين پست رو ندارن.اونا بهتره برن و شعار باموسوي بي روسري شونو بدن. (420402)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۵۱:۰۹
در این موارد است که منافق واقعی مشخص مییشود (420502)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۸:۳۱:۳۰
اگر حکومت دست آقای قالیباف یا آقای ضرغامی بود الان آثری از حجاب در کشور نبود کافی است کارنامه شون بررسی بشه (420705)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۲۷:۴۰
منم یاد نوجوان ایرانی اسیر در دست بعثی های عراق افتادم كه گفت : اول حجابت رو درست کن و شعر ا ز فاطمه اینگونه خطاب است / ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است (420404)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۲۸:۴۸
از رئیس جمهور می پرسم که آیا عفاف و پوشش در داخل کشور دیگر در زمره شاخصه های استکبار ستیزی و رد فرهنگ غربی نیست؟ (420406)
 
میلاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۲:۳۲:۴۰
هر دم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری میرسد
برخورد قهری و بازی تو زمین دشمن چیه برادر من؟
اگه رئیس جمهور می گفت من به عنوان نفر دوم مملکت و به عنوان قانون مدارترین دولت از شما می خوام که به قانون اساسی کشورمون احترام بگذارید و حجابتونو رعایت کنید، یه تذکر ساده که نمیشه برخورد قهری و دلزدگی از اسلام که!!
خدا وکیلی اگه این اتفاق تو هر رده ای از دولت اصلاحات میفتاد چه کار می کردین شماها! (420407)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۵:۱۷
اینکه در زمان اصلاحات این عمل انجام میشد چه می شد حرفی است که درباره اش نباید زیاد صحبت کرد به نظر من آن پروتکلی که در نوشته صحبتش شد ظاهرا اشکال دارد چرا که در مورد حجاب ما همواره از نیروی قهری استفاده می کنیم ونه ارشادی ؟،توجه داشته باشیم که در داخل کشور هم بسیارند افرادی که با اینکه مسلمانند ولی به حجاب اعتقادی ندارند (صرف نظر از مسئله فقهی آن) (420752)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۱۴:۱۷
یعنی رئیس جمهور یه کشور نتونست یه خبرنگار رو کنترل کنه؟ (420428)
 
دیوید
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۲۰:۰۰:۵۲
کار اون خانم اشتباه بود...اما دکتر بهترین کارو انجام داد (420908)
 
میلادی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۵۶:۳۷
آقای رئیس جمهور اگر بخاطر محبوبیت در نظر اشخاصی معدود، حاضر به اشاره به پروتکل شکنی طرف مقابل نمی شوند، چطور قانون اساسی را در داخل می خواهند اجرا کنند؟ (420446)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۳:۵۹:۱۶
خبرنگار تلویزیون اسپانیا ديروز هنگام مصاحبه با رئيس جمهور كشورمان برخلاف قوانين و پروتكل جمهوري اسلامي ايران، حجاب خود را برداشت و با بي اعتنايي احمدي نژاد به گستاخي خود ادامه داد..................................,و البته احمدی نژاد هم با روی باز و تساهل و تسامح بسیار با این مسئله برخورد کرد البته اگر خانم مصاحبه کننده ایرانی بود فکر میکرد احمدی نژاد از هم چنین حرکاتی شدیدا ناراحت میشود البته فقط فکر میکرد (420447)
 
علي
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۱۹:۳۶
جنجال نسبت به خاتمي وبحث دست دادن وي با خانم خارجي را فراموش كرده ايد؟؟؟؟؟ (420460)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۳۱:۲۲
اقای احمدی نزاد دو خصلت خوب دارد که دوست و دشمنش به ان معترفند یک از لحاظ اقتصادی انسان پاکی است دو تنها کسی که در سازمان ملل در جلوی دید چند میلیارد انسان برای امام زمان دعا کرد حالا این که ادم پرکاری است چونکه خودم احساس می کنم ما می توانستیم پیشرفته تر از این بودیم اگر بجای اینکه خودش کار می کرد از مدیرانش می خواست و برایشان هدف گذاری می کرد اگر از اهداف کاریشان فاصله داشتند زود برکنارشان می کرد (420466)
 
حسین
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۵۵:۰۸
خوشگله، دمش گرم، من به عنوان یکی از طرفداران مهندس موسوی از این کار احمدی نژاد خیلی خوشم آمد (420476)
 
ميلاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۴:۵۵:۵۵
بار كج به منزل نمي رسه!!! (420477)
 
farhad
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۲۷:۵۶
chera 20:30 in mosaahebeh ra neshoon nemideh
? (420489)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۳۰:۲۵
اگه جای ایشان بودم مصاحبه رو ترک می کردم متاسفم (420490)
 
علیرضا
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۵:۳۰:۳۰
لازم به ذکر است که ما همه مدعی ان هستیم که مولا و سرپرست ما چهارده معصوم علیهم السلام هستند در این مورد اگر اهل بیت علیهم السلام اجازه دادن ما اجازه ان عمل را داریم و اگر ندادند نباید این کار را انجام دهیم و در روایات داریم که فرمودند : در امری بر ان اختلاف میشود رجوع نماید به خدا و رسول او . خداوند عزوجل در قران می فرماید: انچه رسول(ص) برای شما اورد بگیرید و از انچه شما نهی کرد باز ایستید. پس برسر این موضوع اختلاف ننمایم و اقای احمدی نژاد باید بدانند که ایشان طبق فرمایش اهل بیت علیهم السلام که فرمودند: زینت ما باشید . واقعا باید الگوی ما در جامعه باشند (420491)
 
hassan
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۶:۳۴:۱۷
بنده رفتم فیلمش را از روی سایت همان تلویزیون اسپانیایی بنام www.rtve.es
دیدم اونجایی که اون مجری زن روسریش افتاده بود اگر توجه کنید از پشت صحنه چندباری به اون تذکر میدن که حجابش را درست کنه ولی اون این تذکرات را میبینه ولی با اشاره چشمهاش این درخواست را رد میکنه و مشخصه این کار از پیش تعیین شده بود چون هر مصاحبه ایی که از کشورهای غربی با دکتر احمدی نژاد صورت گرفته بیشتر مجری ها زن بوده و هیچکدام جرات همچین کار را نداشته اند به نظر بنده این اقدام به این خاطر بوده که دکتر داشت درباره آمریکا و رژیم صهیونیستی صحبت میکرد و حرفهایی میزد که به مزاق این خبرنگار زن و تلویزیون آنها خوش نیامده یا اینکه از این سخنان دکتر ترس و واهمه داشته اند که میخواستند با این اقدام خود صحبتهای دکتر را قطع کنند و انتظار تذکر دکتر را به این اقدام غیر قانونی داشتند تا با عصبانیت دکتر رشته کلام از دست ریئس جمهور بپرد و دیگر ادامه اون برنامه را هم شاید ادامه نداده و این بازی موذیانه خود را ببرند اگر توی سایت ریاست جمهوری هم که بروید میبینید دکتر چه صحبتهای کوبنده و تاثیر گذاری درباره مسایل روز کرده است (420510)
 
حميد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۶:۴۰:۱۴
اقاي دكتر تشخيصً دادند با أيشان بى حجاب صحبت كنند أيشان رييسً جمهور ايران هستند و صاحب اختيار اقايً خاتمي هم بود اختىارشو داشتند (420512)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۶:۵۱:۵۲
تعجب نکنید. اگر از روز اول کارهای اسفندیار خان رو ماله کشی نمی کردید امروز این وضعیت نبود.مشاور طرف علنا میگه این هر قانونی را دوست داشته باشه اجرا می کنه نداشته باشه نمی کنه شما دنبال قانون می گردید؟
می دونم الف فیلتر می کنه اما می دونید این یعنی چی؟ یعنی از امروز هر زنی (چه ایرانی چه غیر ایرانی)می تونه کشف حجاب کنه! آقای علی مطهری کی گفت اینها در زمینه فرهنگی مشکل دارند بهش انگ مزدور اسرائیل بودن زدید. خود کرده را تدبیر نیست.این تازه روزهای خوبشه اون اسفندیاری که من می شناسم خدا آخر و عاقبتمان را خیر کند (420517)
 
استاد دانشگاه
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۱۴:۱۰
با سلام
قبل از هرچیز بگویم که من یکی از طرفداران پرو پاقرص دیدگاههای علمی و شجاعانه جناب آقای دکتر توکلی هستم و همیشه دیدگاهها و نظرات کارشناسی ایشان که ناشی از منطق علمی و انصاف و بدور از تعصب در بسیاری از زمینه ها بوده است را قبول داشته و به دیگران توصیه کرده ام.
اما الان دوست دارم به شما الفی های عزیز چند نکته را بگویم:
1- با تمام انتقاداتی که ممکن است به برخی از تفکرات و رفتارهای رییس جمهور محترم وارد باشد اما یادمان نرود که برابر احکام فقهی و شرعی نگاه به چهره بی حجاب زن غیر مسلمان اشکالی ندارد. پس ایشان هیچ کار غیر شرعی انجام نداده است.
2-راه ورسم میهمان نوازی و اصول دیپلماتیک بخصوص در اندازه رییس جمهور ایران حکم می کند که احترام عقیده و روش زندگی یک میهمان را نگاه دارد و مطمئنا مقایسه رفتار ایشان با یک بسیجی غیور در بند بعثی ها آنهم در حدود 27 سال پیش شاید خیلی منطقی نباشد.البته حرکت آن بسیجی شجاع در آن زمان هم بسیار درست بود زیرا زمان و مکان اقتضا می کرد.
3-اگر قرار باشد رییس جمهور یک مملکت برای هر ملاقات و صحبت و اظهار نظر نگران فشار و اتهام و ...باشد بهتر است عطای این مقام را به لقایش ببخشد. باید قبول کنیم که رییس جمهور یک مملکت در انتخاب بسیاری از استراتژیهای رفتاری و گفتاری بنابر مقتضیات زمان باید آزاد باشد.
4-یادمان باشد اگر امروز این رییس جمهور برای هر مسئله ای تحت فشار قرار بگیرد فردا رییس جمهور بعدی که ممکن است خود من و شما باشیم دوباره همین داستانها را خواهد داشت پس بیایید سنتهای درست را پایه گذاری کنیم.
5-ای کاش متن کامل مصاحبه و پرسش و پاسخ را انتشار می دادید و بر روی آن نقد و نظر می گذاشتید تا طیف وسیع مخاطبان الف که اکثرا فرهیخته هستند بیشتر استفاده می کردند.
و حتی رییس جمهور هم می توانست بازخورد داخلی مناسبی از محتوی گفتگو می گرفت.

انشالله خداوند به همه ما انصاف و نعمت دوری از تعصب را عطا فرماید.
با تشکر
موفق و مثل همیشه آزاده باشید.
استاد دانشگاه (420525)
 
احمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۳۹:۵۶
برخی هواداران امریکا قصد انحراف در این سخنان دشمن شکن دکتر دارند ،و برای این تاکتیکی اتخاذ کردن که مصاحبه کننده حجاب نداشته و حال اینکه طبق همون فیلمی که خودشون منتشر کردن تنها در چند دقیقه پایانی مصاحبه روسری از سر بنده خدا افتاده و حالا جنجال و جنجال و در این خصوص خودیها هم کم نگذاشتن !!!........................................................رييس جمهور در مصاحبه با شبكه يك تلويزيون اسپانيا :اگرروشن شود كه چه كساني ساليانه ميلياردها دلاربه ديكتاتورهااسلحه ميفروشندومردم منطقه بااسلحه چه كساني كشته ميشوند،ميتوان بسياري ازمشكلات موجودراريشه يابي وحل وفصل كرد............http://www.president.ir/fa/?ArtID=27380https://profiles.google.com/zalzalak88/posts/FXRGi6QPcfx#zalzalak88/posts/FXRGi6QPcfx (420538)
 
جوکار
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۲۵:۳۰
اگر در دیگهای غذای نذری برای امام حسین یک عدد فضله موش پیدا شودچه میکنید مثال گاو نه من شیر ده را که میدانید؟ (421293)
 
m
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۷:۵۴:۱۱
خدا کنه آدم به حجاب خودشم توجه داشته باشه. دختر های تهران خودمون که بدترن با اون مانتوها و روسری ها.
یه سوزن به خودت بزن یه جوالدوز به مردم (420546)
 
میلاد نراقی
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۸:۳۶:۳۱
من دوسش داشتم ولی خدایش این هم از شعیب بن صالحتون که این همه سنگشو به سینه می زدید.
هی گفتیم فقط ولایت رو عشق است یه عده گوش ندادند.
خدا آخر و عاقبتمون را ختم به خیر کند. (420554)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۸:۳۹:۰۶
متاسفم برای مملکتم.من نمیدونم چی بگم؟؟اگه اون خبرنگار خارجی الان این مطلب رو بخونه و کامنت های شماها رو هم بخونه چه فکری میکنه؟؟که من رفتم تو یه مملکت با رییس جمهور مصاحبه کردم و اخر سر مردم سر حجاب من دعواشون شد؟؟؟ایا فکر نمیکنین که اون میخواسته یه همچین بحثی رو تو ملت درست کنه..من به احمدی نژاد رای ندادم اما یادمه تو دور اول انتخاباتش گفت که:مشکل جوانان ما موی انها نیست.. حالا خارجیها که جای خود دارن.بیدار شین از این خواب بیدار شین.. (420555)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۸:۴۸:۱۳
اگه دیدن موی زن اشکال داشت شما عکس نمیذاشتین اینجا (420556)
 
جوکار
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۲۲:۵۵
یعنی چی این عکسه واون واقعی اینرا همه میبینند و در جهت اطلاع رسانی است ولی اون مصاحبه زنده یکی از بالاترین مسئولان کشور خیلی فرق میکنه حسن. (421292)
 
امید
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۹:۰۸:۲۳
بابا بی خیال شلوغش نکنید. احمدی نژاد هم آدمه دیگه. یکبار کار درست میکنه. یک بار هم اشتباه میکنه. شلوغش نکنید. خاتمی هم همچنین، مشکل کشور ما اینه که هر کسی قانون رو تا جایی رعایت میکنه که به نفعشه. منصف باشیم و همه جا تابع قانون باشیم. هم این کار احمدی نژاد درست نبود و هم دست دادن خاتمی تو ایتالیا (420561)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۱۹:۵۲:۵۲
واقعا برای احمدی نژاد متاسفم (420569)
 
عبدالله آزاد
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۰:۲۳:۴۱
يادم هست در بحبوحه جنگ تحميلي صدام معدوم خبرنگاران را براي مصاحبه با آزادگان (اسراي ايراني) به يكي از اردوگاههاي اسرا ي ايراني برده بود تا بتواند استفاده تبليغاتي از اين مصاحبه بكند يكي از اين خبرنگاران يك خانم هندي بود كه حجاب نداشت اين خانم بي حجاب سراغ يكي از رزمندگان نوجوان ما كه 12 ، 13 سال بيشتر نداشت (آقاي رحيمي از اصفهان) رفت اين بسيجي در بند رژيم سفاك صدام ولي غيرت مند از مصاحبه با آن خانم خودداري كرد وگفت تا حجابت را درست نكني حاضر به مصاحبه نيستم و آن شعر معروف «اي زن به تو از فاطمه اينگونه خطاب است ارزنده ترين زينت زن حفظ حجاب است » را خواند ، حال اين مصاحبه شونده محترم را با آن رزمنده دلاور در بند مقايسه كنيد حاصل آن چه مي شود؟ هر جوابي بدهند بجز توجيه چيز ديگري نيست . آقاي دكتر عزيز فاين تذهبون ؟ به كجا چنين شتابان ؟ (420573)
 
taha
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۰:۳۵:۱۴
با سلام و خسته نباشید
روزی در زندانهای رژیم بعث جوان 13 ساله بسجی در اسارت وقتی با مصاحبه گر بی حجاب روبرو شد ،از مصاحبه کردن خودداری کرده و این شعر برای آن خبرنگار بی حجاب خواند ای زن از فاطمه به تو اینگونه خطاب است حفظ حجاب بهترین زینت زن است .اما حالا رئیس جمهور ...................... (420574)
 
علیزاده
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۱:۱۴:۲۷
باسلام خدمت همه عزیزان بنظر من اتفاق مهمی نیافتاده که شما اینقد بزرگش میکنید این موضوع چه در حال حاضر و چه در ادوار قبلی جای انتقاد ندارد ایشان خانمی غیر مسلمان میباشند و روسری سر کردن یا نکردن او نه نفعی به حال اسلام و مسلمین دارد نه ضرری (420583)
 
okaboos
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۱:۳۷:۱۶
این تیتر اصلا\" جالب نبود وکسی به گستاخی محکوم شد که دفاعی ازخودنمی تواندبکند (420592)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۳:۰۵:۵۱
خوب شد با دامن نبود. (420622)
 
ناشناس
۱۳۸۹-۱۲-۲۶ ۲۳:۳۲:۴۸
این هم هدیه نوروزی اقای رییس جمهور به جامععه فرهنگی کشور-تسلیت به امام زمانی که ایشان منتظر آنند. (420630)
 
فدای رهبر
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۰:۵۷:۲۷
دم آقای احمدی نژاد گرم که نشون داد انسانه وارسته و گلی هست همین که نقطه ضعف نشون نداده خیلی گوله ما باید عبرت بگیریم (420648)
 
محمد جواد
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۲:۰۷:۲۸
آقای رئیس جمهور وظیفه داشتند جلسه رو ترک کنند. (420657)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۷:۰۰:۰۵
اگر کمی درایت وجود داشت همان جا به ایشان تذکر می دادند که بله ما می دانیم شما در کشور و دین تان حچاب ندارید اما لطفا به قوانین و دین ما احترام بگذارید و حجاب تان را درست کنید وگرنه من متاسفم می شوم و قادر به ادامه مصاحبه نخواهم بود!

خداوکیلی راه حل به این سادگی که هم محترمانه است هم قوانین ما را به رخ شان می کشید به فکر ایشان و اطرافیان شان نرسیده؟!!!!!!!!!
اگر نرسیده که باید در صلاحیت ایشان شک کرد، اگر رسیده و البته اینکار را نکرده اند نشان می دهد همه قوانین و ... دستاویز رسیدن به اهداف دیگری است. هدف هایی که باید آنها را در سیاست های آقای مشایی در جذب افراد غیر مذهبی جامعه برای انتخابات بعدی و ... جستجو کرد.

امیدوارم شما هم با چاپ این مطلب، نشان دهید که کشور و دین تان برایتان مهم تر از اشخاص است. (420690)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۷:۰۲:۲۰
راستی این مصاحبه را از صدا و سیمای خودمان هم پخش کرده اند تا همه مردم ببینند؟!!!!!!! (420691)
 
مرتضی
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۷:۰۲:۳۷
به زیر آب زنی های باند زراندوز علیه رییس جمهور عادت کرده بودیم ولی از شما که مدعی اصول گرایی هستید انتظار اتهام زنی های اینچنین به این مرد خدا را نداشتیم. ولی خوب سیاست است و آلودگی. ضمن این که از رفتار بزرگوارانه این مرد خدا تقدیر می کنم و دعا می کنم که پرچم عدالت جویی اش همواره در اهتزاز باشد. (420692)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۸:۳۹:۳۰
خبرنگار خارجی بدون روسری در دفتر رئیس جمهوری!!! نه بابا، مونتاژه، کار بی بی سی و صدای امریکاست، نه شایدم کار عوامل فتنه است، نمی ذارن محمود کارش رو بکنه که، همش چوب لای چرخش می ذارن (420706)
 
عباس
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۰۹:۲۶:۳۱
مگر نه اینکه این خبرنگار برای اینکه با رئیس جمهور مصاحبه کنه باید ویزا بگیره و با اجازه وارد مملکت بشه خوب پس باید به بقیه قوانین این کشور هم ملتزم باشه .ولی وقتی رئیس دولت بهمین راحتی اجازه نقض قانون را پیش خودش میده از بقیه چه انتظاری داریم؟ (420712)
 
فخانیوز
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۳:۲۶
http://www.fakhanews.com/index.php/component/content/article/83-1389-10-08-17-33-30/1434-1389-12-27-07-19-50?directory=1 (420741)
 
مسعود
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۴:۵۲
اقای ریس جمهور چرا باید کار به جایی برسه که هر روز برای شما دعا کنیم اونم به این مذمون که خدایا ریس جهورمون رو از لغزش ها حفظ کن
چقدر اشتباه

بهتون هشدار میدم که اگه بیراهه روی هاتون رو ادامه بدین شما هم به زباله دان تاریخ میفرستیم و از هر کسی که در انتخابات اتی حمایت کنید بهش رای نمیدیم

شما فکر نکنید خاص هستید یا یک فرد مقدسین

انقلاب اسلامی فرزندان زیاد و لایقتری داره (420742)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۷:۲۲:۳۰
are mese akbar hashemi, ali motahari, ahmad tavakoli, zakanio naderan (420980)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۷:۵۷
رییس جمهور باید همونجا ایشون رو امر به معروف و نهی از منکر می کرد؟ یا پا میشد جیغ و داد راه مینداخت؟
شالیدم پا میشد می رفت که اونوقت اینها می گفتند ما یه روسری درآوریم یه رییس جمهور رو بیرون کردیم!
شاید گزینه سوم خوب بود.اما رییس جمهور باید با متانت از ایشون می خواست که با رئسری به مصاحبه ادامه بده وگرنه مصاحبه رو تموم می کنه.
الان دیگه نباید این خبرنگار رو دیگه راه داد. (420756)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۲:۰۵:۰۱
مقصر اون خانم نیست مقصر کسی هست که قوانین کشور رو رعایت نمی کنه. وگرنه اون خارجی چه گناهی کرده؟ (420777)
 
آراز آذر بایجان
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۲:۲۷:۲۴
تا دیروز مخالفان قشقرق راه انداخته بودند احمدی نژاد برای پیاده رو سیم خاردار خواهد کشید تا صفوف زان و مردان را از هم جدا باشد حال یک خانم اجنبی بدون روسری مصاحبه کرده آسمان و ریسمان بهم می بافند که اسلام در خطر افتاده البته بهتر بود چنین کاری انجام نمی گرفت حال شده آسمان که به زمین فرود نیامده . (420790)
 
حسین
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۲:۲۷:۴۶
بابااین بنده خدا با چه زبونی بگه من هیچکس رو حتی قانونو قبول ندارم و فقط فکر پیاده کردن افکار اسفندیار جونشه؟خدا خودش یه روز افتابو از زیر ابرا در میاره .خامنه ای زنده باد .هاشمی پاینده باد.یاعلی مدد. (420791)
 
مجتبي
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۳:۵۶:۳۰
به نظر من به اين خانم و تهيه كننده اسپانيايي بايد بعد از اين جلسه اخطار داده شود كه تصور زرنگي نكنند و به خبرنگاران بعدي بايد قبل از مصاحبه پخش مستقيم تذكر بدهند كه از اين زرنگ بازي ها درنيارند.
اينكه در حين پخش مستقيم عكس العمل نشان ندادند حركتي معقول بود. (420807)
 
معین آ
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۴:۰۵:۱۵
آقایانی که توجیه کردنشان خوب است لطفاً جواب چند تا سوال کوچیک منو بدن :

1- فرق بعضی افراد با بعضی افراد دیگر . یعنی چطور است که یک حرکتی برای یک فرد ایراد است اما برای فرد دیگر خیر!
2- اگر مصلحت ایجاب می کند چرا برای ورزشکاران ایجاب نمی کند ؟ آن زمانی که با شجاعت از مبارزه با رقبای ممنوعه سرباز می زنن؟
3- اگر در حین مصاحبه اتفاق دیگری بیفتر ایرادی ندارد ؟ مثلاً دستی هم به دستی بخورد یا پایی به پایی ؟
4- فرق بعضی ها با امام و رزمنده اسیری که در معرض خطر جانی بود چیست که حاضر به مصاحبه با بی حجاب نشد ؟
5- چطور است که در خاک آمریکا مواضع تند اتخاذ کردن هنر است اما در داخل کشور یک تذکر کوچک دادن غیر مصلحتی است ؟
6- مصلحت اندیشی با اصول گرایی مرزی دارن ؟ (420809)
 
اصلاح طلب سابق
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۴:۰۶:۵۸
بابا این احمدی نژاد که از خاتمی خاتمی تره. دمش گرم. من که 2 دوره بهش رای ندادم. ولی خداییش اینبار از هر کی حمایت کنه من به اون رای میدم. (420810)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۱۴:۴۴:۱۴
کسانی که از این حرکت دفاع کنند از دایره انصاف خارج هستند. (420824)
 
جواد
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۲۱:۰۴:۲۴
اتفاقا این خانم با یک برنامه قبلی اقدام به کشف حجاب کرد تا با واکنش تند احمدی نژاد و مسئولین ایران مواجه شود و ایرانی ها را شخصی تند خو علیه زنان نشان دهد ولی با درایت رئیس جمهور این توطئه خنثی شد. (420923)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۷ ۲۲:۳۸:۴۷
فرض کرده طرف خبرنگار ایرانیه. چون قبلاً گفته بود: مگر مشکل جوانان ما مو و لباس آنهاست. (420933)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۱:۲۰:۱۸
صدا و سیما که هر مصاحبه آقای رییس جمهور را چهل بار پخش می کند، چرا این مصاحبه را پخش نمی کند؟! (420953)
 
مسعود برزين
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۵:۵۷:۳۳
مادرم و دو تا خواهري كه دارم إز زمان شاه جادر سر ميكردنند و هنوز هم ميكنند. اونها كاري رو ميكنند كه بهش اعتقاد دارند.
لطفا منتشر كنيد.
خدا حافظتون باشه.  (420969)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۰۸:۳۰:۳۶
آيا نداشتن حجاب افراد غير مسلمان در حكومت اسلامي خلاف دين است؟ (420990)
 
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۳:۵۴:۵۶
اون خانوم مسلمان نيست و به همين خاطر عملي كه انجام داده را نمي توان در چهارچوب اسلام تفسير كرد. نهايتا يك عملي برخلاف قانون كرده كه اونهم تفاسير مختلفي ازش ميشه.البته كار ايشون مطمعنا با عرف جامعه ايران تناسبي نداره (421070)
 
محمد رضایی
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۶:۰۰:۱۰
جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم
بر اساس تعالیم قرآن کریم وسخنان رسول گرامی اسلام اهتمام به امور مسلمین و دستگیری و حمایت مضللومان تکلیف شرعی و فرضیه واجب برای هر مسلمان است . حدیث شریف نبوی در اصول کافی با مضمون (( مَنْ اَصْبَحَ ولا یَهْتمَ با مور المسْلِمینْ فَلَیسَ بِمُسْلِمْ )) همه ما را بر آن می دارد تا نسبت به فریاد مظلومیت مسلمانان شیعه و سنی که توسط حاکمان سرسپرده آمریکا و انگلیس در کشورهای عربی قتل عام می شوند، واکنش های قاطع تری داشته باشیم ، و در این شرایط که مسلمانان بحرین و لیبی و تونس و یمن برای شعار اسلام خواهی و بانک تکبیر به خون کشیده و به شهادت می رسند ، دعوت گیری از سران دیگر کشورها و بر پا کردن جشن و سرور به بهانه نوروز در تخت جمشید شیراز و تهران ، مغایررسالت دینی و منافی تکلیف اسلامی است ، و جشن های نامشروع پهلوی را در اذهان تداعی می کند، انتظار می رود در این شرایط حساس ، همدردی با خانواده های شهیدان مظلوم در کشورهای اسلامی را بر دلخوشی برخی سران بی درد و فاقد عاطفه ترجیح داده و جشن هایی که قرار است در کنار اجساد کشته شدگان بی دفاع و مظلوم به بهانه نوروز برگزار شود لغو گردد و به جای جشن و سرور به همبستگی و دلداری مبارزان مسلمانان جهان بپردازیم . این روزها افراد مومن و دلسوز از افشار مختلف مردم نگرانی و گلایه مندی خور را از برنامه های تدارک شده دولت برای جشن نوروز ابراز نموده و از ما می خواهند که این نگرانی را انعکاس دهیم ، همچنین تاسف خود را از مصاحبه اخیر با خبرنگار بی حجاب اسپانیایی که در ایران اسلامی و در مرکز دولت اسلامی انجام شده است ابراز نموده و از بی توجهی به اوامر الهی و نقص قوانین اسلامی که در این مصاحبه انجام شد گلایه شدید داشته و انتظار می رود پایداری بر ارزش های دین، به پای مصالح سیاسی و خوش آیند جهانیان تضییع نگردد.

الله ولی التوفیق

حسین انصاریان – قم 28 اسفند ماه 89 (421112)
 
جلال
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۱۶:۵۱:۴۴
انصافن که احمدی نژاد سیاستمدار است.
این عدم واکنشش یک پیام است برای آنها که باید بفهمند.

بیاید بفهمیم این یعنی چی که احمدی نژاد یه تذکر نمی ده به رعایت حجاب (421118)
 
مهاجر
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۰:۰۷:۲۶
به ياد آن بسيجي در زندان هاي عراق افتادم كه به آن خبرنگار بي حجاب گفت اي زن به تواز فاطمه اينگونه خطاب است ازنده ترين زينت زن حفظ حجاب است و بعد از اينكه آن خبرنگار حجابش را حفظ كرد تا رزمنده آزاده با ايشان مصاحبه نمود.
از آقاي رئيس جمهوراسلامي ايران نيز انتظار اين بود كه در كشور خودمان لااقل به اين خبرنگار مي گفت كه حجابش را حفظ نمايد،خدايا به ما بصيرتي كه به خون شهدا خيانت نكنيم. (421148)
 
حسین
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۲:۳۴:۱۳
به نظر بنده آقای احمدی نژاد بهترین کار را کرده اند به چند دلیل:1- اولا امر به معروف و نهی از منکر باید به گونه ای باشد که شخصیت فرد خرد نشود ، حالا اگر دکترجلوی میلیونها نفر اینکار را بکنند چقدر تاثیر منفی داشت و چهره خشن از اسلام را نشان میداد خدا می داند 2- از نظر شرعی نیز نگاه به موی زنان اهل کتاب بدون قصد لذت گناه نیست
3- این خانم قصد داشت که دکتر عکس العمل نشان دهد و از این طریق به دنیا بگوید شیععیان چقدر خشن و بی منطقند پس دکتر بهترین کار را انجام دادند (421185)
 
آه
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۲:۴۸:۱۲
سلام
با شناختی که از الف داشتم بعید می دانستم این چنین مسئله ای رو بهش اصالت ببخشه. مصاحبه ای که در داخل پخش نشده و ... ! آقایون مسائل فرعی رو اصلی نکنید (421189)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۴:۰۷
آقای احمدی نژاد ببین چه کسی را به خاطر چه کسی از خود خشمگین ساختی ؟! چرا از دوست م دوری نمی کنی؟! (421205)
 
علی
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۰۰:۴۸:۵۳
اگر احکام حکومتی تولید شده بود هر فردی می دانست درشرایط مختاف چه کند همان گونه که نماز در شرایط سلامت بیماری در وطن درسفر و... مختلف است درشرایط سیاسی فرهنگی واقتصادی ملی منطقه ای وجهانی و توطعه دشمنان حکم نهی از منکر مختلف است. (421218)
 
علی احمدی
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۰۱:۵۳:۰۷
شماها گیرتون به نقض قانون ایران توسط این خانم نیست شما گیرتون به احمدی نژاد هست به خدا قسم اگر رییس جمهور به او تذکر هم می داد الان همین شما اقایون می نوشتید رییس جمهور می خواست خانوم رو خراب کنه وبه خانوم بی ادبی کرده .شماها مشکلتان دولت وشخص رییس جمهور است .حتی وقتی رهبر عزیز مان ازکار رییس جمهور تقدیر میکند شما ها همان کار را بد می دانید.شما منتقدان همانهایی هستید که در روز نماز جمعه کذایی دختر وپسرتان در کنار هم وبا ان وضع زننده نماز می خواندید. (421227)
 
جوکار
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۰۷:۵۶
اقا اینکه ما بیائیم از هر مکتبی یک چیزی را برداریم وبعد یک اش شله قلمکاری را به نام مکتب علم کنیم همین میشود .
ما یا مسلمانیم وتابع کامل ومحض ان یا هرجائی که به نفعمان بود را قبول داریم وبقیه اش را نه که این دومی یکی از نشانه های نفاق است مثل گروهگ مسعود خان بنی قجر (رجوی)اسلام یکی است ومکتب اسلامی نیز یکی وان همان است که در غدیر برمسلمین واجب شده واگر نبود قرائتهای انروز از دین امروز چنین نمیبود مکتب ایرانی ومکتب شرقی و مکاتب دیگر همه به اندازه حتی یک خروس قندی نیز نمی ارزندثمره این مکاتب همین است
زد زیاد (421283)
 
صادق
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۳۳:۲۳
اين هم احمدي نژاد اصولگرايان !! اينقدر سنگش به سينه مي زدين . باور كنني توش گير كردين (421297)
 
محمد
۱۳۸۹-۱۲-۲۹ ۱۱:۴۵:۴۷
به جای توجه به حرفهای پخته دکتر گیر دادید به روسری زنه؟ توی این قحط الرجال دنبال انسان کامل میگردید؟ (421304)
 
طوسان نیوز
۱۳۹۰-۰۱-۰۴ ۰۸:۱۹:۱۲
درباره آقای رئیس جمهور صرف نظر از هر نوع حمایت و نقض ایشان باید به نوع قضیه نگاه کنیم بله این حرکت اشتباه بوده است ولی اگر اینکار فسادی دیگر که به مراتب بزرگتر بوده است را دفع کرده است چه ؟ آیا ارتکاب به فساد برای دفع افسد عقلانی نیست . همه ما بنوعی دغدغه هائی داریم ولی جایگاه ما کجا و جایگاه یک زمامدار حکومتی که باید حساب همه جا را بکندکجا؟ البته همه باید حساسیت نشان بدهند و این چیز طبیعی است چرا که یک چیزی اتقاق افتاده که خلاف است ولی انصاف را فراموش نکنید و سیاسانه با موضوع برخورد کنید بله برخی از چیزها را نمیشود با هیچ منطق دینی تائید کرد مثل لمس نامحرم و این چیزی بوده که برابر قرائن قبلا\" در باره آقای خاتمی اتفاق افتاده است و به هیچ طریقی نمی توان توجیهش کرد ولی نباید فراموش کرد که کشف حجاب زنان غیر مسلمان از نظر فقهی در جامعه اسلامی جرم نمی باشد بله قانون هست و احکام ثانوی است والبته باید رعایت هم بشود ولی مصلحت رافدای یک مقدمات ابتدائی نکنیم بهتر است (422289)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.