نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414551
واکنش رئیس دانشگاه آزاد به تقلب علمی چند استاد دانشگاه
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰
رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی با بیان اینکه کسانی که دست به سرقت علمی بزنند، در دانشگاه‌ آزاد اسلامی جایی ندارند، گفت: از 33 هزار عضو هیات علمی دانشگاه‌آزاد اسلامی تنها 4 نفر مسئول مکاتبات این مقالات بوده‌اند و دست به این عمل زشت زده‌اند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر میرزاده در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین ضمن تسلیت به مناسبت ایام اربعین حسینی، گفت: شوراها در دانشگاه‌آزاد اسلامی نقطه اصلی محور تصمیم گیری است. در دانشگاه‌آزاد اسلامی مرتبا جلسات بسیاری از جمله شوراهای استان، شوراهای راهبردی، شورای دانشگاه و ... تشکیل می شود و ما هرسال حداقل 4 یا 5 بار با روسای واحدهای دانشگاهی در سراسر کشور جلسه داریم که ارائه نقطه نظرات صف و ستاد در این جلسات برای استحکام برنامه های دانشگاه ضروری است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در اداره یک مجموعه تمام اعضا در صف و ستاد موثر هستند، لذا باید انجام امور با مشورت و تبادل نظر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌آزاد اسلامی 21 شورای راهبردی داریم، گفت: هیچ برنامه و دستورالعملی در دانشگاه‌آزاد اسلامی بدون بررسی و مشورت با شورای "مرآت" ابلاغ نمی شود، همچنین در این مدت توانسته ایم 30 هزار صفحه بخشنامه موجود را به 2 هزار و 800 صفحه کاهش دهیم. شورای مرآت یکی از شوراهای موثر در تنظیم آیین نامه ها و بخشنامه های دانشگاه است که همکاری میان صف و ستاد را نشان میدهد.

تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تخلفات علمی
دکتر میرزاده با بیان اینکه دزدی علمی زشت ترین نوع دزدی است، گفت: علم مقدس و الهی است لذا یکی از مهمترین وظایف دانشگاه ها برخورد با سرقت علمی است.

رئیس دانشگاه‌ آزاد اسلامی با بیان اینکه کسانی که دست به سرقت علمی بزنند، در دانشگاه‌ آزاد اسلامی جایی ندارند، گفت: از 33 هزار عضو هیات علمی دانشگاه‌آزاد اسلامی تنها 4 نفر مسئول مکاتبات این مقالات بوده اند و دست به این عمل زشت زده اند که با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

وی همچنین از تشکیل کمیته ویژه رسیدگی به تخلفات علمی خبر داد و گفت: در پی گزارش مجلات علمی nature و Springer درخصوص سرقت علمی در تعدادی از مقالات مربوط به اعضای هیات علمی دانشگاه های وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و سه واحد از 400 واحد و مرکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، کمیته ای ویژه برای پیگیری آن دسته از مقالات که مربوط به اعضای هیات علمی این دانشگاه است، تشکیل شده است.

دکتر میرزاده با اشاره به رتبه جهانی تولید علم در دانشگاه‌ آزاد اسلامی ،گفت: رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در چهار سال اخیر رشد بسزایی داشته و امروز این دانشگاه توانسته از رتبه 750 چهار سال قبل در پایگاه ISI به رتبه 161 رسیده و جزو 200 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: کسب این رتبه تنها حاصل تلاش حدود 40 واحد جامع دانشگاه‌آزاد اسلامی است که مجری دوره دکتری هستند و هنوز تمام واحدهای دانشگاه در این کار بزرگ مشارکت ندارند.

میرزاده همچنین از افزایش ارجاعات به مقالات دانشگاه‌آزاد اسلامی خبر داد و گفت: میزان ارجاعات به مقالات پر استناد دانشگاه‌آزاد اسلامی با رشد 8 درصدی به 30 درصد رسیده است که نشان دهنده توسعه کیفیت مقالات در دانشگاه آزاد اسلامی است.
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۶:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۱۰:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۵ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۱۰ ۱۶:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۱ ۱۹:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۴ ۱۶:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۶ ۱۷:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۳:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۹:۵۱
 
 
کلمات کلیدی : تقلب علمی+سرقت علمی+مجله نیچر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۶:۵۶
دانشگاه آزاد واقعا آزاد از علم و نظارت (4018809) (alef-11)
 
Al
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۳:۴۷:۲۹
دروغگو دشمن خداست (4018812) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.