توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434559
رییس دفتر رهبری:امروز اداره دنیا در دست اراذل است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: خواهران، برادران و کسانی که در حوزه‌های علمیه سراسر کشور تحصیل می‌کنند، بخشی از وقت خود را در مسیر و مطالعه بزرگان علمای گذشته اختصاص دهند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی روز پنجشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا، درقم به نقش عظیم روحانیت در تبیین معارف اهل بیت(ع) در طول تاریخ پرداخت و اظهار داشت: بعد از غیبت صغری شخصیت های والای روحانی نسلی بعد از نسلی آثار اهل بیت(ع) و فرمایشات آن بزرگواران را سینه به سینه درکتاب های مختلف نوشتند، گفتند و تدریس کردند.

وی ادامه داد: شیخ مفید، شیخ طوسی، علامه حلی، شهیدین، شیخ انصاری، آخوند خراسانی از جمله افرادی بودند که هر کدام به سهم خود نقش بسیاری بزرگی در انتقال این معارف داشتند.
محمدی گلپایگانی تصریح کرد: اگر امام خمینی(ره) توانستند این انقلاب عظیم و این حرکت بزرگ که منجر به سقوط سلسله شاهنشاهی شد را به ثمر برسانند و این جنبش عظیم که جهان را تکان دارد را با همراهی ملت رهبری کنند، دفعتا اتفاق نیفتاد بلکه ثمره زحمات طاقت فرسای دانشمندان بزرگ تشیع بود.
وی به مجاهدت علما و روحانیان درترویج معارف اهل بیت(ع) اشاره و اضافه کرد: مرحوم علامه امینی مولف کتاب الغدیر درکتاب الشهداء الفضیله نام 400 روحانی که درطول تاریخ به جرم تشیع بودن و نشر آثار اهل بیت(ع) شهید شده اند را ذکر کرده است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: بیش از2 هزار و 500 شهید روحانی نیز درطول جنگ تحمیلی درس و بحث را رها کردند و به جبهه ها نور و حرکت دادند و الگوی رزمندگان اسلام بودند.
وی گفت: حکومت پهلوی در طول سلطنت خود کمر به حذف اسلام بسته بود و می خواستند ریشه تشیع و اسلام را از بن بکنند.
محمدی گلپایگانی افزود: رضاخان در ابتدای کار خود، به محضر آیت الله شیخ عبدالکریم حائری یزدی می آمد و باپای برهنه به دنبال دسته های عزاداری می رفت، ولی پس از سفر به ترکیه، کمر به نابودی هر چه رنگ و بوی دین داشت، بست.
وی گفت: داستان قتل عام مسجد گوهرشاد نیز به جرم حجاب بود وحکومت پهلوی می خواست نسل زنان را با ترویج فحشا و منکرات نابود کند؛ همین کاری که امروز دنیای استکبار انجام می دهد.
وی ادامه داد: محمدرضا شاه نیز مناصب مهم حکومتی از جمله وزیر دربار، نخست وزیر و پزشک مخصوص را به بهایی ها سپرد و با هر چه رنگ و بوی دین داشت، مخالفت می کرد و در آن زمان بزرگ ترین عامل اشاعه فحشا دربار پهلوی بود.
محمدی گلپایگانی گفت: اگر این انقلاب به وجود نمی آمد و پیروز نمی شد و این بساط شیطانی برچیده نمی شد، امروز اسمی از اسلام نبود و همه چیزی از بین رفته بود.
وی تاکید کرد: رسالت بزرگ بانوان وخواهران که نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و کسانی که از کشورهای دیگر در این حوزه تحصیل می کنند این است که معارف اهل بیت(ع) را خوب فرا بگیرند و به دیگران منتقل کنند.
وی خطاب به طلاب خواهر، گفت: پذیرش شما در حوزه های علمیه و فراهم شدن وسایل تحصیل ارزان تمام نشده است و اساتید بسیاری برای تحصیل شما زحمت می کشند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: امام راحل بهترین های حوزه های علمیه از جمله مرحوم آیات مشکینی، موسوی اردبیلی و شرعی را به عنوان هیات موسس جامعه الزهرا انتخاب کردند، چون می دانستند نقش خواهران در تربیت نسل جوان و فرزندان آینده کشور چقدر زیاد است.
وی تاکید کرد:امروز ما دردنیا یک حرف می زنیم و می گوییم زن مسلمان می تواند مومن، متدین، پایبند به عقاید اسلامی و احکام دین باشد و دانشمند نیز باشد.
وی با بیان این که خواهران طلبه در کنار درس و بحث، به تهذیب بپردازند، گفت: بانوان نقش مهمی در جنگ تحمیلی داشتند و علاوه بر پشتیبانی از نیروهای نظامی، فرزندان خود را نیز به جبهه های حق علیه باطل می فرستادند.
وی با اشاره به این که غرب می گوید دین و حجاب با علم سازگار نیست، افزود: بعد از 37 سال از پیروزی انقلاب اسلامی چه شخصیت های خانمی در رشته های مختلف تربیت شدند و بهترین جراح و پزشک کشور هستند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان این که حجاب، دین و اعتقادات اسلامی نمی تواند مانع پیشرفت باشد، گفت: در دنیای آلوده غرب به زنان به شکل ابزار نگاه می کنند و فقط برای هوسرانی ها می بینید و چه افتضاحاتی که درست می شود!
وی به اوضاع اسف بار بی اخلاقی ها در غرب اشاره کرد و افزود: در این داستان ریاست جمهوری آمریکا، نامزدها مسائل همدیگر را برملا و یکدیگر را متهم به کارهای غیراخلاقی می کردند! این مسائل خلاف فلسفه خلفت است.
وی تصریح کرد: امروز اداره دنیا در دست اراذل است، افراد شهوتران و هوسران بلهوسی که بخشی از این معضلات را در جریان انتخابات آمریکا برملا کردند.
محمدی گلپایگانی گفت: نمی خواهم بگویم در ایران نابه سامانی وجود ندارد، ولی مردم در ایران اسلامی فضیلت، شرف، حیثیت، سنگینی و متانت دارند.
وی ابراز امیدواری کرد: در سایه این نظام اسلامی که به دست صاحب واقعی اش برسد و روزی این پرچم در دست آن بزرگوار قرار گیرد و ریشه این مفاسد کنده شود.
وی دربخش دیگری از سخنان خود به توانمندی نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: اگر نیرومندی و توانمندی نیروهای مسلح نبود، امروز مگر دشمنان ریز و درشت اطراف ما و استکبار می گذاشتند ما زندگی کنیم! به خاطر اقتدار، قدرت و هیبت نیروهای مسلح دشمنان نمی توانند به کشور چپ نگاه کنند.
وی درادامه با بیان این که حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی ( مدیر جدید جامعه الزهرا ) شخصیتی آشنا و با سابقه ای درخشان است، بیان کرد: وی سنگری را با سنگر دیگر عوض می کند و مسئولیت دیگری بر عهده می گیرد.
محمدی گلپایگانی افزود: حجت الاسلام مدنی فاضل، اندیشمند و مدرس است و کمالات زیادی دارد و هفت سال مسئولیت نمایندگی رهبری در دبی را عهده دار بودند که مدیریت خوب وی باعث شد دیگر نتوانند وجودش را تحمل کنند و دولت امارات وی را مجبور به ترک این کشور کرد.
وی با قدردانی از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد هاشمیان، گفت: جامعه الزهرا به دست امام راحل بنیان نهاده شده و در حال حاضر حدود 14 هزار تن در این مرکز تحصیل می کنند.
وی گفت: حجت الاسلام والمسلمین سید محمد رضا طباطبایی که مدیر اسبق این نهاد بودند بسیار قوی و استوار در عرصه مدیریت درخشیدند و زحمات زیادی در راستای اعتلای جامعه الزهرا کشیدند.
محمدی گلپایگانی در پایان این دیدار به طلاب، اساتید و شاغلان جامعه الزهرا دیدار با رهبر معظم انقلاب را وعده داد.
آیین تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، آیت الله مرتضی مقتدایی رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه خواهران، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله سید محمد سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری، حجت الاسلام والمسلمین محمود رضا جمشیدی مدیر حوزه های علمیه خواهران و سید مهدی صادقی استاندار قم در تالار بیداری اسلامی جامعه الزهرا برگزار شد.
در این آیین حجت الاسلام والمسلمین سید محمود مدنی به عنوان مدیر جدید جامعه الزهرا معرفی و از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید سجاد هاشمیان قدردانی شد.
 
کلمات کلیدی : رئیس دفتر رهبر انقلاب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.