نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294050
چراغ سبز مجلس برای جداسازی وزارت صنعت از تجارت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
برخی از نمایندگان مجلس موافقت خود را نسبت به جداسازی وزارت صنعت از تجارت بیان کردند.

مقام معظم رهبری اخیرا در جلسه‌ای با اعضای هیأت دولت در بخش‌هایی از سخنانشان فرمودند: چهار وزارتخانه را دادند دست آقای نعمت‌زاده و یکی از کارهای عجیب و غریبی که برای بنده هم تا آخر معلوم نشد که چرا این کار انجام گرفت، همراه کردن وزرات بازرگانی با وزرات صنایع و معادن بود، یعنی واقعاً هنوز هم برای من حل‌ نشده است.

به گزارش اقتصادنیوز، پس از این سخنان بود که سخنگوی دولت در نشست خبری سه‌شنبه اخیر با اصحاب رسانه اظهار کرد: در آن زمانی هم که تصمیم گرفتند چند وزارتخانه را ادغام و وزارت صمت را ایجاد کنند برخی کارشناسان معتقد بودند انجام این کار درست نیست. وی ادامه داد: سخنان اخیر رهبر انقلاب فرصتی را به وجود آورد که ما بتوانیم به این موضوع ورود کنیم البته نیازمند مجوزهای قانونی هستیم و هر زمانی که این مجوزها اخذ شد اطلاع رسانی خواهیم کرد.

پیش از سخنان نوبخت هم آن‌طور که فارس اعلام کرده بود، یک مقام آگاه خبر داده بود موضوع جدا شدن وزارت صنعت و بازرگانی توسط اعضای دولت در حال پیگیری است و تعدادی از نمایندگان مجلس نیز موافق و پیگیر این مسئله هستند.

در این میان که زمزمه جداسازی وزارت صنعت از تجارت شنیده می‌شود. برخی از نمایندگان مجلس نسبت به جداسازی این دو وزارت‌خانه اظهار نظر کردند.

بهروز نعمتی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این باره به اقتصادنیوز گفت: بعضی از ادغام‌هایی که در این دو وزارت‌خانه صورت گرفته اشتباه بوده و شکی در آن نیست اما با توجه به اینکه کم شدن وزارت‌خانه‌ها جزء قانون و برنامه دولت به حساب می‌آید و جزء قوانین بالا دستی محسوب می‌شود کار واقعا سختی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن اظهار کرد: من موافق جداسازی هستم اما به شرطی که بحث قانون و برنامه آن به درستی انجام شود، شاید این موضوع در خود دولت حل شود بهتر باشد به این دلیل که خود آقای وزیر اگر یک معاونت مستقل بازرگانی چه در داخل و خارج داشته باشد و در استانها دو اداره کل تشکیل دهد معقول‌تر خواهد بود.

همچنین محسن بیگلری، دیگر عضو کمیسیون صنایع و معادن در این باره گفت: من ۱۰۰ درصد موافق این جداسازی هستم، متاسفانه وضعیت بسیار بدی که نسبت به این موضوع داریم این است که وزارت صنعت و معدن و تجارت وزارت‌خانه بسیار بزرگی است.

او ادامه داد: این دو وزارت‌خانه را در دولت قبلی با هم ادغام کردند اما در حال حاضر کار این وزارت‌خانه به خوبی پیش نمی‌رود. جداسازی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند یکی از طرح‌های بسیار مفید این دولت شود.

بیگلری خاطر نشان کرد: به عقیده من علاوه بر وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت، وزارت‌خانه راه و شهرسازی هم باید از هم جدا شود و باید هرچه سریعتر این جداسازی صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت، نعمت زاده
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۳:۰۳:۴۸
واي خداي من !!!!!اين ديگه چه مدل مملك اداره كردنه،يه روز وزارت خانه هاراتجميع ميكنن،يه روز تفكيك ميكنن.آخه يه تصميم فكر شده درست نمي تونن بگيرن،تمام مشكل مملك همين عدم ثبات سياستها و قوانينه. (3177264) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۱۹ ۱۳:۱۶:۴۹
کلا مملکت با آزمون و خطا اداره میشه . (3177296) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۱ ۱۱:۰۱:۳۹
عالی-با ادغام این دو وزارتخانه کل مملکت واوضاع اقتصادیش بهم ریخته (3180578) (alef-11)
 
م-ی
۱۳۹۴-۰۶-۲۸ ۱۵:۴۳:۱۷
با توجه به اینکه در وزارتخانه بزرگ با هم ادغام شده اند و یکی کل بازار کشور و دیگری صنعت و معدن کشور را در دست دارد بهتر است از هم جدا شوند و هر کدام به کار تخصصی خود بپردازند (3198325) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.