نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 182658
اولین شماره فصلنامه «فلسفه و کودک» منتشر شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۱
اولین شماره فصلنامه آموزشی- پژوهشی - تحلیلی فلسفه و کودک (بهار ۱۳۹۲) به صاحب امتیازی بنیاد حکمت اسلامی صدرا، مدیرمسئولی زهره حسینی و سردبیری مژگان پروینیان به چاپ رسید.

به گزارش مهر، مجله فلسفه و کودک که چهار شماره آن تاکنون به صورت ویژه نامه منتشر گردیده، اکنون اولین شماره خود را با درجه آموزشی ـ پژوهشی ـ تحلیلی به بازار نشر عرضه نموده است.

این شماره شامل شش مقاله تخصصی در زمینه فلسفه و کودک می باشد که عبارتند از: فلسفه براي كودك در حكمت متعاليه از دكتر نواب مقربي، سهم آموزش در بارورسازي خلاقيت در كودكان نوشته علي‌رضا امين و دكتر رضا ماحوزي و والدين بزرگترين معلمان فلسفه و كودك نوشته وحيده عامري.

ظرفيتها و موانع فلسفه اسلامي براي تربيت كودك به قلم دكتر مرتضي بحراني، كودك و داستانهاي فكري در شاهنامه از دكتر معصومه ذبيحي و تأديب كودكان بزهكار در سايه فلسفه و كودك تألیف ريحانه ريخته‌گر از دیگر مقالات منتشر شده در این شماره است.
کلمات کلیدی : فلسفه و کودک
 
Sweden
۱۳۹۲-۰۱-۰۸ ۱۳:۵۴:۳۲
بسیار کار خوبی است . امیدوارم این نهضت گسترش یابد .
" فلسفه برای کودکان " ( philosophy for kid) چند سال است که در کشورهای اسکاندیناوی شروع شده و در بقیه کشورهای اروپایی هم در حال گسترش است و هدف آن آموزش تفکر و جدا شدن از تفکرات قالبی است که اجازه خلاقیت بیشتر و توانایی ذهنی بیشتر را به کودکان می دهد. (1207275) (alef-10)