نظر منتشر شده
۱۵۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 168753
دولت بابت تحمیل تورم شدید کی از ملت عذر خواهد خواست؟
محمد حسنی، 29 مهر 91
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۵۷
طنز تلخی این روزها رایج است که با اشاره به جمله مشهور آقای احمدی نژاد در مبارزات انتخاباتی سال۸۴ که گفت: «آیا دولت باید به مو و لباس جوان گیر دهد؟ ... دولت من وضع اقتصادی را سامان خواهد داد...»، می گوید: ای کاش آقای احمدی نژاد در این ۸سال به همان مو و لباس جوانان گیر می داد ...

این روزها مردم در مراجعه به بازار با حقایق تلخی روبرو هستند. مواد خوراکی و آشامیدنی در شش سال نخست فعالیت دولت احمدی‌نژاد به طور میانگین ۲۵۱ درصد گران شده است که ناشی از سیاست‌های نادرست و ناکارآمد این دولت در حوزه اقتصاد بوده و عذرخواهی از ملت را اجتناب‌ناپذیر ساخته است.

در حالی که دولت آقای احمدی‌نژاد با شعار عدالت‌خواهی، توجه به مستضعفان و بهبود توزیع درآمدها بر سر کار آمد اما به دلیل اتخاذ شیوه‌های غلط اقتصادی و بی‌توجهی به هشدارهای کارشناسان، خسارات جبران‌ناپذیری به ملت وارد آورده است.

به عنوان مثال، رشد شدید قیمت مواد غذایی که مهمترین مایحتاج ضروری مردم محسوب می‌شود، در دوره دولت‌های نهم و دهم فشار سنگینی به اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه وارد آورده است.

بنابر آمار بانک مرکزی، شاخص بهای خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در انتهای نخستین سال فعالیت دولت احمدی‌نژاد (سال ۱۳۸۴) 111/1 بود که با رشدی افسارگسیخته به 390/4 در پایان فروردین‌ماه سال جاری رسیده است که به معنای افزایش ۲۵۱ درصدی متوسط قیمت مواد غذایی در این مدت است.

نکته مهمتر آن که افزایش ۲۵۱ درصدی شامل گرانی‌های بی‌سابقه سال جاری نمی‌شود چرا که بانک مرکزی با گذشت هفت ماه از سال تاکنون جزئیات تورم اردیبهشت‌ماه به بعد را اعلام نکرده است. با توجه به افزایش‌های هفتگی و بی‌سابقه قیمت مواد خوراکی در ماه‌های اخیر، در صورت صداقت بانک مرکزی و اعلام جزئیات نرخ تورم در ماه‌های اخیر مطمئنا رکورد گرانی مواد غذایی در دولت دهم از رقم ۲۵۱ درصد بسیار بیشتر خواهد شد.

با این حال،‌ همین رقم ۲۵۱ درصدی نیز به معنای شکست رسمی سیاست‌های اقتصادی دولت آقای احمدی‌نژاد محسوب می‌شود. با این آمار بدیهی است که قدرت خرید اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه در تامین معاش خویش در دوره ریاست جمهوری احمدی‌نژاد به شکل کم سابقه ای سقوط کرده است.

البته بخشی از گرانی ۲۵۱ درصدی مواد خوراکی در دوره احمدی‌نژاد ناشی از افزایش قیمت مواد غذایی در سطح جهان بوده که البته در همین مورد نیز دولت می توانسته با اتخاذ تدابیر مناسب و تقویت استقلال غذایی که موضوعی استراتژیک محسوب می شود زیان از این بابت را به حداقل برساند. متاسفانه اتخاذ سیاست‌های اقتصادی ضد تولیدی در دولت فعلی موجب تضعیف بخش تولید داخلی و در مقابل افزایش اتکا به واردات شده که این معضل در مواد خوراکی نیز کاملا بروز یافته است. طبیعی است وقتی بر اثر سیاست‌های اشتباه دولت و با اتکا به درآمدهای عظیم نفتی، مواد غذایی مورد نیاز ملت همچون برنج، شکر، گندم، گوشت و ... از طریق واردات تامین شود، هرگونه افزایش قیمت در سطح جهانی به طور مستقیم بر بازار داخلی اثر می‌گذارد.


متاسفانه دولت فعلی به جای رفع معضلات پیش روی تولیدکنندگان داخلی، ساده‌ترین راه را برای تنظیم بازار انتخاب کرد: واردات. درآمدهای سرشار نفتی نیز در سال‌های اخیر کمک‌کار دولت بود و مجلس نیز بدون توجه به هشدارهای مکرر اقتصاددانان نقش ماشین امضای دولت را بازی کرد. کار به جایی رسید که دولت آقای احمدی‌نژاد به این افتخار می‌کرد که از حساب ذخیره ارزی پول برداشته و صرف واردات میوه برای شب عید کرده است. برداشت‌های بی‌رویه دولت از حساب ذخیره ارزی برای مصارف اینچنین موجب خالی شدن آن شد و اگر مجلس و دولت با همکاری یکدیگر حساب ذخیره ارزی را خالی نکرده بودند، هم‌اینک بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار در آن موجودی بود و تحریم نفتی به هیچ وجه موجب مشکلات ارزی در کشور نمی‌شد.

با این حقایق، ضروری است دولت از ملت بابت این اشتباهات سهوی یا عامدانه خود عذرخواهی کند.
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۱:۵۰
قیمت طلا در بازارهای جهانی همینطور در حال کاهش است فقط رو سیاهی زغال در بازار ارز و طلای کشور مانده است
وقتی طلا در دنیا کاهش میابد و در ایران افزایش نشان از سوء مدیریت و بی لیاقتی دارد البته میتواند دلیل ناتوانی هم باشد (992706) (alef-4)
 
Sweden
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۰:۵۵
عذرخواهی !

مردم را بدبخت کردن فقط عذرخواهی !

قدرت خرید مردم سپرده های یک عمر مردم یک چهارم شده فقط عذرخواهی !

باید این افراد اعدام شوند و اقتصاد و قیمتها به دو سال قبل برگردد (992925) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۵۶:۴۶
8 سال قبل اخوی (993757) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۶:۴۰
نمیدونم چه جمله ای نثار خودم کنم که به ......رای دادم (993961) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۴:۱۱
این به نظر من عین مدیریت است نه سوء مدیریت چون با این کار کسر بودجه دولت از جیب مردم در میآید و جالب است که قیمت طلا که در دنیا پائین می آید با یک معائلیه ساده قیمت دلار را بالا می برند تا قیمت سکه و طلا از یک حد پائین تر نیاید (992960) (alef-4)
 
مانلی پاکباز
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۳۴:۴۹
دوست عزیز اقتصاد ایران به دلیل تحریم های شدید بیت المللی یک اقتصاد پویا و مرتبط با اقتصاد جهانی نیست که قوانین اقتصادی بر آن حاکم باشد،بازار ارز و طلای کشور تابع شرایط بحرانی اقتصادی کشور و شرایط اقتصادی نیز تابعی از شرایط بحرانی سیاسی کشور در عرصه بین المللیست. (992997) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۰۳:۵۰
اقای توکلی با سلام . دیگر تردیدی ندارم که معیشت شما و دوستان مجلس نشینتان از حقوق نمایندگی نمی گذرد. چون اگر این گونه بود, همسرتان خرتان را می گرفت و به شما می گفت که دیگر قادر نیست از پس هزینه های خیلی ابتدائی و ضروری زندگی, با چندرغاز حقوق نمایدگی شما بر بیاید و بنا بر این نتیجه می گیریم که وضعیت فعلی برای شما تا این لحظه قابل تحمل است و فعلا با آن مشکل حادی ندارید و درآمد های دیگری دارید.ما را دیگر با شما کاری و سخنی نیست فقط شاید از این دریچه و امکان ( که تا کنون هم هیچ تاثیری نداشته) بخواهیم استفاده کنیم و پیا م و حرف دلمان را بدهیم.
دیگر هیچ مصلحت اندیشی ای برای من قابل قبول نیست. تنها مصلحت, شکم گرسنه مردم است و لا غیر. آن بی خردانی که وضع را به اینجا کشیدند و مردم را گرسنه و فقیر و محتاج کردند به نظرم عامدانه دارند این کار را می کنند, فساد در روی زمین می کنند و باید در دادگاه صالحه محاکمه شوند و اگر من قاضی این چنین دادگاهی باشم اتهامشان افساد فی الارض, اقدام علیه امنیت ملی و مجازاتشان اعدام در ملاء عام خواهد بود.!!!! (993192) (alef-4)
 
مهرداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۲۶:۵۲
چرا صدای کسی در نمیاد؟ (993963) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۱۱:۴۱
دولت زمانی عذر خواهی می کند که مجلس و سایر مسئولین عذرخواهی کردند.خیلی از کسایی که الان شدند منتقد دو اتیشه دولت تا همین سال پیش جرات کوچکترین انتقادی از دولت در حضورشان نبود.آقای احمدی نژاد نامزد اصول گرا و مورد حمایت تمامی اصولگرایان بود و حالا که به سال اخر رسیده یکدفعه مسئولیت همه چیز به گردن اقای احمدی نژاد است.شما هم هیچ نقشی نداشتید.مگر بودجه دولت هر سال به تصویب مجلس نمی رسد!!!یعنی شما هیچ نقشی در تورم ندارید!!! (993318) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۳۰:۴۸
قیمت طلای جهانی با دلار داخلی می شود یعنی باید ان را با ضرب دلار به نرخ داخلی تبدیل نمود دلار در ایران ثابت نبود بلکه افزایش هم داشت پس طبیعی است طلا افزایش یابد چاپخانه بانک مرکزی ارزشی برای ریال باقی نمی گذارد (993357) (alef-4)
 
هادی
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۵۷:۴۵
آیا جناب آقای توکی و مجلس به وظایف قانونی خود عمل کرده اند آیا مجلس نقشی در تورم ندارد؟ (993759) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۴۶:۴۳
اگر ما معذرت خواهی کنیم آقایان دست از سر ما بر می دارند؟ آقا ماواجدادمون از این آقایون عذر خواهی می کنیم فقط ما را رها کنید برادر ما به زور به بهشت هم نمی خواهیم برویم زور است؟ (993812) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۱۶:۳۲
دولت عذرخواهی کنه ؟؟؟؟
دولت فقط قبول بکنه باعث این وضعه باید جشن بگیریم !!!!!!!!!
12میلیون جمع کرده بودم ازدواج کنم الان با این پول نمیشه یه چرخگوشت (پراید) بخرم خودکشی کنم !!!!!! دولت شعیب بن صالح بیاد عذرخواهی کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه انتظارا الف جون فدات بشم که تو هم مثل من آرزو به دل خواهی ماند (993948) (alef-4)
 
مهادی
United States
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۲۹:۴۵
من دلار هفتصدتومانی میخوام.هراصلاح اقتصادی وبرقراری ارزونی وفراوونیه مایحتاج مردم وبالارفتن درآمدسرانه مردم از راه تقویت ارزش پول ملی میگذره. دلار هفتصدتومانی.ایرانی بایدپولش با ارزش باشه. (994012) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۷:۵۱
زندگی کردن خیلی سخت شده ، متاسفاه کسی از مردم حمایت نمی کنه . فقط میگن تحمل کنید. دیگه از چی بزنیم که بتونیم زنده بمونیم (992718) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۵۱:۴۱
این پورشه ها و مازراتیها ماله کیه ؟؟؟؟؟؟؟ (993480) (alef-4)
 
بچه محل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۵۳:۴۳
اون پروشه ها و مازاراتیهای که فرمودید مال اونهایی است که با ارز دولتی خودرو و اجناس لوکس وارد وبا کمترین هزینه گمرکی و به قیمت ارز بازار آزاد روز می فروشند اونا از جنس مردم عادی کوچه وبازار نیستند اونا به یک میلیارد میگن یه تومن اونا دستهای پنهان درون دولتند که از خون سر انگشتان کار گران اخراجی کارخانه ها ارتزاق میکنند....... (993620) (alef-4)
 
مریم
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۷:۵۴
مال رانت خواری مملکته که یه شبه ره صد ساله میرن. (993721) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۲:۱۳:۱۶
سوال خوبیه، ولی می دونی به ازی هر نفری که پورشه سوار می شه چندین خانوار از طبقه متوسط به پایین سقوط کردند؟ (993847) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۲۰:۳۹
کفر نگو الف این دولت و عذرخواهی ؟؟؟؟؟
خیلی رو داری !!!1
دولت از مردم عذرخواهی کنه ؟؟؟؟؟؟
دولت که طلبکاره !!!!!!!!!!!!
میگن اگه ما نبودیم تورم الان شونصد درصد میشد !!!!!! (993577) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۳۱:۳۹
کاش مسوولین حداقل اذعان میکردن که چقدر اوضاع فاجعه باره.متاسفانه پیچ تلویزیون ورادیو رو که باز میکنیم صحبت از شور ونشاط وپیشرفت وثبات وامنیت وقله های عزت واقتدار ایران اسلامیه!!!کاش تو این شرایط نمک به زخممون نمی پاشیدن.. (993964) (alef-4)
 
dovoud
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۸:۳۵
آقای لطفی اعتراف به اشتباه چه دردی را دوا می کند ؟ بهترین راه حل استیضاح است این مدیران بی لیاقت باید برکنار شوند البته نمایندگان مجلس نیز مقصر اصلی این نابسامانی اقتصادی هستند من نمی فهمم چطور یه عده ای از نمایندگان به اصطلاح مردم به خودشون اسم عضو کمیسیون اقتصادی هم گذاشته اند فقط شعار و شعار و حرف . (992720) (alef-4)
 
ابرانی
Switzerland
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۴:۴۹
این نمایندگان گوششان به این چیزا بدهکار نیست ایکاش یه مرجعی بود این نمایندگانو که در بی لیاقتیشون شکی نیست استیضاح میکرد (993105) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۰۳:۲۷
این خیلی ساده لوحانه است که بگیم این وضعیت حاصل کار دولت و بقیه آقایون بی تقصیر! اگر احمدی نژاد تو سال دوم دور اول ریاست جمهوریش استیضاح شده بود، سایر آقایون می تونستند امروز خودشون رو مبری بدونند. ولی امروز مجلس و همه مسئولینی که در این مدت نه فقط چشم روی اشتباهات دولت بستند، بلکه خیلی اوقات از اونها حمایت کردند و یا جلوتر از دولت این سیاست های غلط رو به کشور تحمیل کردند، باید پاسخگو باشند. امروز استیضاح واقعاً مشکلی رو حل می کنه؟ خوش بینانه 500 میلیارد دلار ثروت مملکت تباه شد و امروز هم این وضع مملکته! امروز همه حضرات باید به خاطر خیانتی که به ملت کردند محاکمه بشن! متأسفانه این قصه سر دراز خواهد داشت و مطمئناً هزینه ی گزافی بابت "اسمش رو بذاریم اشتباه" خواهند داد! خانه از پایبست ویران است، خانه ای نو باید ساخت! (993404) (alef-4)
 
روشن فکر قدیمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۸:۳۴
حال که قرار است ما همواره از این سوء مدیریت ها متضرر شویم من صلاح میدانم که برویم از خارج نماینده مجلس - رئیس جمهور و مسئول وارد کنیم فقط چند نفر نظاره گر بر اعمال آنها با شد ایران گلستان میشود (993687) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۸:۴۲
خيالت خوشه !!! احمدي نژاد و نمايندگان مجلس اينقدر از خود راضيت كه منتظر نشان افتخار هم هستند بابا كي تو اين مملكت به فكر انجام وظيفه است همه دينبال سفسته بازي و پاچه خواري هستند (992721) (alef-4)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۰۱:۲۰
فعلا رییس دولت با دارو دسته مشکوک و فامیلش از امریکا به اذربایجان رفته بعد به کویت رفت ( واقعا کویته ) و بزودی به عراق میرود تا شاید با اخرین سربازهای امریکایی عکس یادگاری بگیرد و حا لا حالا کبکش خروس میخواند و خوش میگذراند، افراد با بصیرت هم منتظر باشن تا او عذر خواهی کند، بیچاره مردمی که در چند ماه اخیر ارزش دارایی و پس انداز ریالی انها 1/3 شده، البته درصدی از خود مردم در اینکه گذاشتند این اقا برنده شود هم مقصرند! (993299) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۰۳:۴۹
بابا دولتی ها کلی سرمای گذاری و سازماندهی برای ادامه کار این گروه در دولت و انتخابات بعدی دارند. به قول خودشون همه دنیا و دستگاه های داخلی مقصرندو اینها بهترین و پاکترین و متخصص ترین دولت تاریخ ایران. (993488) (alef-4)
 
حمید
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۰۹:۱۶
پس اینکه میگن 100 میلیارد ذخیره ارزی داریم ،دروغ بوده .
خدا بمون رحم کنه. (992723) (alef-4)
 
Norway
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۲۶:۳۱
احمدی نژاد قبل از عید در مجلس گفت صندوق ذخیره ارزی خالیه. فراموش کردید؟ (993229) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۳۳:۱۵
کدومش راست بوده که این یکی دروغه؟ (993520) (alef-4)
 
مسعود
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۱۱:۱۹
هم اون دروغ بوده هم این و هم هرچه قبلا" گفته اند و هم هر چه در آینده بگویند (993777) (alef-4)
 
سعيد
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۸:۳۷
آيا الآن اجازه داريم از اصل 27 قانون اساسي استفاده كنيم؟

در كشور ما ظرفيتي براي اعتراض هست؟! (992742) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۲۰:۴۱
بی ادب؟ اعتراض؟ اون هم تو کشور به این خوبی؟ عنصر خود فروخته ای؟ وابسته به اسرائیلی؟ بر اندازی؟ از کی پول میگیری؟ اصلا مگه غیر خودت کس دیگه ای هم اعتراض داره؟
به س.م بگم اعتراض داری؟

(التماس می کنم منتشر کنید. طنزه به خدا) (992971) (alef-4)
 
رها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۱۸:۵۳
از قدیم گفته اند کار را باید به کاردان سپرد ... به نظر بسیاری از تحصیل کرده ها و دانشجویان، آنها که از این دولت حمایت کردند و باعث روی کار آمدن چنین دولت کم تجربه و ضعیفی شدند باید از ملت عذر خواهی کنند (992744) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۵۵:۵۱
وای خدای من! چی گفتی؟ دهنت رو آب بکش! (992909) (alef-4)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۴۲:۳۹
جناب رها. قبلا هم عرض شد که شما تا 3-4 ماه پیش جزء مدافعان آقای احمدی نژاد بودید. شما به کی جواب میدید؟ ظاهرا جوزده شدید. تقصیری صورت نگرفته که به جواب و عذرخواهی احتیاج باشه.
این سایتا و اخبار و تحلیلها یه زمانی بزرگش میکردن، حالا کوچیکش میکنن. در واقع خودشونو با این کارا کوچیک میکنن. شما حواستون به خودتون باشه که تاثیر نگیرید. (993151) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۲:۱۶:۴۰
شما یا نابینا تشریف داری یا این که نمی خواهی ببینی قیمت ها چه جوری سر به فلک گذاشتن، حالا تقصیر کیه؟ احتمالا خواجه حافظ شیرازی (993852) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۳:۲۵
ترس من از رییس جمهور بعدیه که اون دیگه چه بلایی سر ما بیاره ؟ ایا میتونیم امید داشته باشیم اوضاع بهتر بشه ؟ اصلا" دیگه حرف راست رو از دروغ چطور تشخیص بدیم ؟ از کجا بفهمیم کی شعار میده و کی عمل میکنه ؟ یا مسلمان واقعی واقعا" کیه ؟ (993289) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۴:۳۷
تحصیل کرده ها و دانشجویان از این دولت حمایت کردند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جل الخالق!
این قشری که فرمودید کمترین حمایت را از این مجموعه نموده اند
نمی دانید کدام قشر باعث قدرت گرفتن این گروه شده اند؟
حالا از همانها درخواست کنید بگویند غلط کردند. (993293) (alef-4)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۲۳:۴۹
الف عزيز
عذرخواهي از مردم يعني پذيرش اشتباه وسعي در قبول تبعات وآثار ناشي از ان
در حالي كه اقاي احمدي نژاد به قدري خودشو قبول داره كه اشتباهي در خودش وكابينه خودش حتي متصور نيست پس بابت چي بايد از مردم عذر خواهي كنه. (992755) (alef-4)
 
موحد
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۷:۳۱
سلام

برادر عزیز . گیریم که دولت بسیار اشتباه کرده و خود محور است که چنین است .
این را نه دشمن فرضی و یا دشمن خارجی نمی گوید بلکه من و شما و بسیاری از دلسوزان نیز گفته اند

اما آیا در این مملکت هیچ مرجع دیگری برای نظارت و جلوگیری از اعمالی که به ضرر مردم صورت گرفته میگیرد وجود نداشته و ندارد ؟

راستی نقش این مجلسیان در جایگاه نمایندگی مردم نشسته که گویا وجود و یا عدم وجودشان یکی می نماید در این نا بسامانی چیست

نقش ناظران بالادستی که بر دولت و همه امور اشراف داشته و بر اساس عملکردها و اوضاع جهانی سیاست های کلان جامعه را طرح ریزی و بر اجرای صحیح آن نظارت دارند کجاست ؟

لذا همه ما از بالا تا پایین مقصریم (992940) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۰۴:۵۷
برادر عزيز وقتي وزير آموزش و پرورش براي توضيح مرگ 26 دانش آموز با وقاحت تمام ميگه بريد از مسئولينش بپرسيد تو چه انتظاري داري از بقيه.
اين آقايون بايد محكوم بشند و عذر خواهي و كناره گيري كافي نيست. متاسفانه عزمي هم براي انجام اين كار تو هيچ نهادي وجود ندارد. (993064) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۲۶:۴۶
عذرخواهی این دولت در حال رفتن مشکلی را حل نمیکند. همه حامیان اصولگرای ایشان باید عذرخواهی کنند و از صحنه کنار بروند. (992759) (alef-4)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۳۶:۰۱
آش خودتونه ... تا تهش باید بخورین... یه موقعی یه سری پیش بینی کرده بودن وضع الان رو ... لیاقت نداشتین (992784) (alef-4)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۶:۵۷
نمايندگان مردم بابت سكوت و تسامح با دولت و خيانت به راي مردم كي از مردم عذر خواهند خواست؟ (992794) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۳:۲۳
نماینده؟ اگه دیدی سلام منم بهشون برسون. (993288) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۷:۳۰
مگه این موضوع با عذرخواهی حل خواهد شد ؟
هر بلایی خواستید بر سر این مردم نادان بیاورید ، سپس یک عذرخواهی کنید و بس ؟ (992796) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۴۸:۳۹
خوب نفت را اوردی سر سفره مردم/. (992797) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۱۰:۵۴
فقط بعدش یه کبریت روشن هم انداخت تو سفره!!! (993414) (alef-4)
 
عباس وطن پرور
Latvia
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۳:۱۷
آقا لطفا کم لطفی نفرمائید . دولت چکاره است ؟ باور بفرمائید من حامی آقای احمدی نژاد نیستم و به ایشان انتقاد بسیار دارم ، اما سالهاست که کشور بصورت جزایر منفصل اداره میشود ، سالهاست که رشته های انسجام مدیریت و برنامه ریزی حذف گردیده ، سالهاست که عالما و عامدا ارتباط افقی نهادها و ارگانها قطع شده و هیچ نظارت درون سازمانی در هیچ جائی وجود ندارد ، در نتیجه چرا فقط دولت باید عذر خواهی کند ؟ چرا مجلس نه ؟ چرا قوه قضائیه نه ؟ چه کسی کارش را درست انجام داده ؟ هیچ کس ، هیچ کس ، همه دارند فقط شعار میدهند ولی در عمل آن کار دیگر میکنند ، تاریخ ایران تا کنون اینگونه آشفته بازاری بخود ندیده بوده (992803) (alef-4)
 
داریوش
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۳۷:۵۴
ببخشید سازمان مدیریت و برنامه ریزی را کی منحل فرمود؟؟ (993135) (alef-4)
 
امین
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۲۹:۲۰
اصلا مگه ما اقتصاد داریم؟؟؟!؟!که اینقد سر خودتونو در میارین!!!!والا
هرکی بگه داریم،باعث میشه جناب آدام اسمیت و کینز و ریکاردو و برو بچ اقتصاددان تنشون تو گور بلرزه!!! (993517) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۴:۰۹
برای شما متاسفم که دغدغه مخالفان انتخاباتی احمدی نژاد محقق شد اگر مجلس هم به عقب برگردد و سخنان مخالفان بودجه سالهای اخیر را بیاد بیاورد همه محقق شده بجز سخن موافقان

وای که چقدر کم به عقب بر میگردیم کم کم از دین زدگی شدید هم بعد از بحران خواهد امد (992806) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۰:۵۸:۱۰
همراه با مجلس وسازمانهای نظارتی (992811) (alef-4)
 
حسن
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۰۱:۱۲
اهن14از شاخه ای 110 هزار تومان در زمستان 1390 رسیده به شاخه ای 320 هزار تومان (992818) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۰۹:۱۱
به مو و لباس هم گیر دادند که چرا می گید گیر نداد!!!
هرچی گفت برعکسش را انجام داد (992829) (alef-4)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۱۲:۳۵
فردا صبح بعد از نماز و خواندن دعا فرج از ملت عذر خواهی میکنم (992836) (alef-4)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۲۰:۲۱
ما در مملکت سه قوه داریم : قضاییه - مجریه -مقننه

بیش از نیمی از مجلسیان دوره هشتم - نهم طرح هدف مندی یارانه را پس از چندین ماه کش و قوس و انواع کمیسیونها و پس از بررسی شورای نگهبان مورد تصویب قرار دادند.

آیا نمایندگان مجلس فکر عواقب این طرح و به قولی افزایش تورم را نکرده بودند.

حالا هم دیر نشده است - ما بیش از 400 نماینده مجلس داریم - شورای نگهبان مصلحت نظام و اتاق فکر و اقتصاددان داریم

آیا کنترل تورم و گرانی در شرایط فعلی از جنگ تحمیلی 8 ساله با آن همه خسارات مالی و جانی مشکل تر است؟

اگر مشکل کار شخص رییس جمهور است . چرا مجلسیان اقدام هماهنگ و منسجم برای تایید یا رد صلاحیت ایشان و کابینه ایشان نمی کنند؟

اگر ما در جامعه اسلامی اختلاس و اخلال گر اقتصادی داریم چرا قوه قضاییه قاطعانه برخورد نمی کند؟

مردم شهید پرور و جانباز پرور و آزاده پرور ایران که پای این انقلاب از همه چیز خود گذشتند و تنها برای برقراری پرچم عدل اسلامی قیام کردند و از مملکت خود جانانه در برابر صدام بعثی دفاع کردند . از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی می خواهند بطور عاجل در حل بحران های موجود کمر همت ببندند .

با تشکر از سایت الف از انعکاس مطلب فوق (992842) (alef-4)
 
12
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۱:۰۱
به جمله اول شما نقد دارم
ما به هیچ وجه سه قوه نداریم
این ارگان ها اگر مستقل باشند و توصیه پذیر نباشند تازه میشوند قوه
آیا مجلس ما استقلال دارد؟
این هم مثل بقیه حرفهای من تایید نمیشه (993076) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۲۰:۳۷
ببخشيد براي چه بايد عذر خواهي كنند
خاتمي پرايد رو هفت هزار دلار ميفروخت الان شده سه هزار دلار
گوشت زمان خاتمي بيست دلار بود الان شده هفت دلار
خانه در تهران متري سه هزار دلار شده بود الان شده زير هزار دلار
ديگه چي ميخواين يه كم انصاف داشته باشيد من چه قدر خوشبختم (992844) (alef-4)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۰۱:۵۷
برادر اینا رو می گی فردا دولت ازش استفاده می کنه والا (993060) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۷:۳۳
روش محاسبه شما کاملا اشتباه است زیرا

--ما تو ایران هستیم نه لوس انجلس و برای خرید ریال میدهیم نه دلار

--ااگر منظور شما مقایسه ارزش ریال با دلار است باید ارز کنم من کارمند در زمان خاتمی حقوق متوسط شش صد هزار تومان می گرفتم و زمان یکسان سازی نرخ ارز در زمان خاتمی دلار شد شش صد تومان پش حقوق من میشد هزاز دلار

--بعد از افزایش ده در صد سالیانه حالا حقوقم شده یک میلیون و دویست هزار تومان با احتساب نرخ دلار سه هزار و پانصد تومان ارزش پول شش برابر کم شده و البته حقوق هم دو برابر شده پس قدرت خرید من سه برابر کم شده (993088) (alef-4)
 
ابراهیم
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۱۹:۴۲
برادر عزیز ایشون هم داره حرف شمارو میزنه فقط بازبان طنز گفت.مثل اینکه شما نگرفتی موضوع رو. (994006) (alef-4)
 
رضا
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۴۵:۰۵
چه باید کرد اگر مسئولین به اندازه شما حساب کتاب می دانستند امروز اینچنین نبود (993156) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۲۴:۳۱
برادران الف!عذرخواهي چه دردي از دردهاي ملت را درمان خواهد كرد؟! اين دولت اركان اقتصاد و كشورداري را ويران نموده و معيشت و اقتصاد را به مرحله غير قابل تحمل و جبران رسانده است.مجلس نيز با سو بودن و به به چه چه گفتن ها و سكوت خود موجبات سقوط اقتصاد و آرامش جامعه فراهم نموده است.مقصرين بايد محاكمه شوند.ديگر عذرخواهي هيچ دردي را دوا نمي كند.ضمن اينكه اين دولت عذرخواهي را هم ياد نگرفته است! (992848) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۴۰:۳۶
اونموقع که باید با عقلا همصدا میشدین تو مجلس رفتین جلو تریبون و یکصدا فریاد زدین...و....و.... اعدام باید گردند! به جای اون حرکات موزون و طنز آمیز فکری به حال الان ملت میکردین. البته شما هم چکیده ملتین! هر کار ما بلدیم شما هم بلدین. شعارای تو خالی! (993972) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۳۳:۴۳
این تیتر شما مثل ان میماند شخصی قتل کرده و منتظر غذر خواهی باشید پس تکلیف مردمی که بر اثر ان زندگیشان نابود شده چه میشود معمولا مجرم را محاکمه میکنند اما این جا چه غرض کنم. (992860) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۳۹:۰۲
حتما عذر خواهی میکنه! طلب کار نباشه بدهکاری پیشکش! (992870) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۴۶:۴۵
[جالب است به همه کامنت ها فقط یک نفر منفی داده. حدس بزنید او کیست (992884) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۱:۵۸:۴۷
حالا هم که طرح سوال از رئیس جمهور مطرح شده است عده ای به بهانه ای شرایط خاص وفوق العاده وانسجام می خواهند طرح سوال را به حاشیه ببرند هرچند با حضور ریاست محترم جمهور در جمع نمایندگان هم همان حرفهای قبل از عید در مجلس می شود کهنمایندگان مجلس را به سخره گرفت هیچ واکنشی هم از انان ندیدیم جز صبوری وذکراین جمله کهب خاطر منافع ملی سکوت می کنیم فقط کافی است به مصاحبه ایت اله کنی دقت کنید که سوال را در این شرایط به صلاح نمی دانند وهمه را به پیروی از سخنان مقام معظم رهبری که درجمع مردم خراسان شمالی مطرح کردند هدایت می کنند خدای اگر رئیس جمهور به سوالات نمایندگان مثل سال قبل پاسخ داد چه واکنشی خواهند داشت ؟ایا توان استیضاح از ایشان وعدم رای اعتماد در بین نمایندگان وجود دارد؟ایا با طرح سوال وشنیدن پاسخ های رئیس جمهور مشکلات اقتصادی مردم حل خواهد شد؟ باز هم وعدههای همیشگی ودست های پشت پرده وعدهای از اخلاگران ارزی و................ (992921) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۳:۵۷
من كه باورم نميشه بدون قصد توطئه دولت با مردم اينجوري برخورد كنه حمتا ميخوان مردم را عاصي كنند باور كنيد مدتيه اينفكر كه احتمالا كسي يا كساني بفكر شوراندن مردم هست ناراحتم ميكنه خداييش يكبار بنشينيد كار هاي اين دولت و پاسخ هايي را كه به رسانه يا مردم ميدهند را توي ذهنتان مرور كنيد خواهيد ديد چي ميگم (992932) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۷:۵۰
برای من خیلی جالبه کشورهای پیشرفته گاهی در مورد گذشته وسالیان بسیار دور از مردم کشورشان یا کشورهای دیگر عذر خواهی میکنند،چرا؟اما مسولین کشور ما از بدیهی ترین اشتباه که معلوم است مسبب ان وزیر است یا وکیل یا ریاست ان دستگاه به شدت اجتناب میکنند.ایا در قوانین مدنی ما عذرخواهی جرم تلقی میشود یا اینکه در باورهای ما سبب بروز بیماری غیرقابل درمانی میشود.از مسولین خواهش میکنم چراغ اول رو مردانه یکی روشن کنه. (992941) (alef-4)
 
حسين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۰۹:۰۲
اين آشي بود كه شما اصولگرايان براي ملت پختيد.
احمدي نژاد از حمايت هاي شما بالا آمد و اين بلا را سر ملت آورد.
بيكاري و فقر و تورم و ....
عاقبت شاخ و شانه كشيدن براي ديگران همين مي شود.
حال معذرت خواهي هم بكند چه فايده دارد؟ (992943) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۲:۱۳
دراین کشورعذرخواهی کی باب بوده که این دومین بارش باشد (992954) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۴:۵۰
سلام
فقط غذر خواهی ...!
این پولی که از جیب ملت رفت و دارد میرود چه میشود؟
مگر با عذر خواهی مشکل حل میشود
تمام ایرانیان متضرر شده اند.
شرایط زندگی سخت شده تکیلف اینها چه میشود
دلار چهار برار شده حقوق افراد هم چهار برابر شود تا در شرایط یکسان حال شاید عذر خواهی پذیرفته شود.
اینهمه استرس بابت مسائل چی؟ (992962) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۱۵:۱۰
شما فکر می کنید که از کسی که معجزه هزاره سوم نام گرفته کاری غیر از این بر می آید.؟ کار ایشان همان کار معجزه هزاره سومی هاست. به لطف ایشان ما زندگی پیدا کردیم که در مجزه سوم که خوب است در معجزه هزارم هم نمی توانیم چنین شرایطی را پیدا کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (992963) (alef-4)
 
کج فهم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۲۴:۴۱
چطور هرکجا قیمت یک کالا از قیمت جهانی آن کمتر شد آنرا به خود نسبت می دهیم ولی اگر بیشتر شد آنرا به مسائل جهانی ربط می دهیم (992979) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۳۲:۱۶
به عنوان مثال، رشد شدید قیمت مواد غذایی که مهمترین مایحتاج ضروری مردم محسوب می‌شود، در دوره دولت‌های نهم و دهم فشار سنگینی به اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه وارد آورده است.....اقاي محترم مقالۀ شما نشان داد كه اين وضعيت در دولت نهم هم بوده واز ان دوره شروع شده است پس چرا اقاي توكلي وامثال ايشان مي گويند پيامبر نيستيم ونمي دونستيم كه احمدي نژاد چكار ه است والا در دورۀ دهم بهش راي نمي داديم ...شما ها به جهت حمايت هاي غلط ازايشان حاضر به عذرخواهي نيستيد وحتي بعضي از شما ها مي گويند بازهم در مقابل ديگران به احمدي نژاد راي مي دهيم وپشيمان نيستيم پس چطور انتظار داريد كه ما حرفاي شما را بپذيريم حتي اگرواقعا توبه كرده باشيدنسبت به حقوق الناس توبه هاي شما پذيرفتني نيست زيرا من يكي نمي گذرم.مطالبي كه شما مي گوييد نسبت به مسائل اقتصادي است بسيار از گرفتاري ها كه به خاطر رياست اين اقا برمردم تحميل شد مانند زندان ها وبركناري عده اي از دلسوزان و...يا شما نمي دانيد يا حتي حاضر به طرح انها نيستيد چون اخلاص نداريد (992992) (alef-4)
 
مجید
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۳۷:۵۱
عذر خواهی کرد من شنیدم شما خودتو ناراحت نکن (993005) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۴۰:۳۰
سلام تورو خدا مملكت رو بدين اصلاح طلبان اداره و مديريت كنند هم خودتون راحت مي شين هم مردم. خدايي شماها چطوري روتون ميشه خودتون رو با اصلاح طلبان مقايسه كنيد؟ (993011) (alef-4)
 
امیر
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۴۷:۰۲
آخه این چه تیتریه؟حالا هروقت؟امروز...فردا...پس فردا...صدسال بعد... مهم اوضاعیه که پیش اومده...عذرخواهی چی رو درست میکنه؟ لطف کنین انتشارش بدین (993023) (alef-4)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۰:۴۳
تجربه ثابت كرده بين قول و فعل احمدي نژاد تفاوت بين زمين تا آسمان است. جالبه كه هيچ يك از خطاهاش رو هم قبول نداره. مامردم كه چوب ندانم كاري هاي ايشان و دولتش را ميخوريم فقط بايد به خدا پناه ببريم (993034) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۲:۲۲
با توجه به اینکه در این کشور همه مسئولین بر اساس تکلیف کار میکنند بنار بر این فقط در مقابل خدا پاسخگو هستند و لزومی ندارد به ملت توضیح دهند یا خدا ناکرده عذر خواهی کنند.به همین سبب ایران تنها کشوری است که هیچیک از مسئولین آن برای عملکردشان در دوره مسئولیت مورد بازخواست قرار نمیگیرندو به عبارت دیگر ایران از این جهت بهترین کشور دنیاست و بهشت مسئولین است . (993039) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۴:۴۸
دولت خاتمی دو دستاورد مهم داشت یکسان سازی نرخ ارز - حساب ذخیره ارزی که هر دو در دولت فعلی به باد فنا رفت رییس جمهور بعدی کار سختی در پیش دارد چون باید سالها تلاش کند سنگهایی که اقایون در طول این چند سال انداختن تو چاه درش بیاره (993048) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۷:۱۶
عذر خواهی کنند؟اینها طلبکار هم هستند دلت خوشه بخدا هنوز مونده بعد یه مدت درد دلهای دوستان شروع می شود یادتونه فلان جا نذاشتید فلان کارو بکنیم و فلان و چنان
نه عزیز من اگر یک کلمه شنیدی راجع به معذرت خواهی ما اسممان را عوض می کنیم چنین چیزی نبوده ونیست (993050) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۸:۳۲
قیمت جهانی برای همه کشورها زیاد شده است اما یک اثر انفجاری در ایران داشته است در حالی که قبل از این دولت عدالت پرور ما در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی و....به خود کفایی رسیده بودیم الان وارد کننده عمده همان محصولات هستیم. چرا کشوری بااین همه امکانات و پتانسیل های مثبت به ورطه وابستگی و تورم بیشتر کشیده میشود ؟؟؟؟؟؟ ایا نمیبینید ثروتمندان ثروتمند تر و فقرا فقیر تر میشوند؟ آیا به نظر این یک پروژه از پیش تعیین شده نیست؟؟؟؟ (993054) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۲:۵۹:۲۶
چرا از قیمت جهانی اتوموبیل سواری با کیفیت --نسبت به دستمزد افراد-- که با پس انداز دو ماه میتونن سواری با کیفیت روز رو سوار شن صحبت نمیشه (993055) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۰۱:۲۰
به قول خاله قزی شما جیب ما رو نزن، عذرخواهی پیشکش!!!!!! (993057) (alef-4)
 
farshad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۴۷:۴۴
یادش به خیر یه بنده خدایی همه ی اینا رو می گفت...هی هشدار داد.... بکشیم که هر چی به سرمون میاد از خودمونه (993535) (alef-4)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۶:۵۱
نه تنها دولت ،بلکه مجلس وهمه نهادهای دیگر مملکت به جهت بی لیاقتی وبی کفایتی وازبین بردن منابع مملکت،دین و اخلاق مردم ،درپیشگاه خداوند ومردم باید پاسخگو باشند،واز آن طرف خدا قطعا مامردم رادرخصوص کوتاهی واغماض نسبت به عملکرد آنها مواخذه خواهدنمود. (993085) (alef-4)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۱۷:۱۱
به برکت عدالت آقای احمدی نژاد حقوق ماکارمندها روزبه روز آب میره تمام اضافه کار ومزایای مارواین ماه وماه قبل حذف کرده اند با حذف اضافه کار کارمندا میخوان بودجه مملکت رو تامین کنند . حقوق من این ماه شده 250000 تومان آخه بااین پول من اجاره خونه بدم یا خرج مدرسه بچه هارو بدم یا شکممون روسیرکنم . (993086) (alef-4)
 
زلف علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۷:۲۶
من تجربهاي دارم از اين سي 40 سالي كه بالغ شدم و يادم مي آيد. البته بالغ فكري فكر مي كنم هنوز هم نشدم. اگر شده بودم اينجا نبودم.
و آن اين اسن كه دولت و مسئولين كشور هر چه بگويند برعكس عمل مي كنند يا حد اقل نتيجه بر عكس است. براي همن بر عكي هم اسم مي گذاريم.
به عبارت قديمها ما به كور مي گويييم عين علي و كچل مي گوييم زلف علي .
مثال:
دانشگاه آزاد اسلامي . ( نه آزاد است نه اسلامي)
مدرسه غير انتفاعي
سال.....
سال....
دولت مهر ورز
دولت عدالت ...
مديريت جهان.

خوب پس اگر كسي آمد گفت من اقتصاد را درست مي كنم. بايد بداني آو مي شا.. تو اقتصاد.
اگر گفت امثال من دوميليون شغل ايجاد مي كنم بايد بداني دوميليون شاغل بيكار مي شوند.
اگر كسي گفت ارز 3 هزار توماني شايعه هست سريع برو ارز بخر كه مي شود 4 هزار تومان.
اگر گفت اجاره را ارزان مي كنم بدان گران مي شه.
اگر گفت من با فساد مبارزه مي كنم و دزدان بيت المال را معرفي مي كنم بدان بزرگترين اختلاص تاريخ را انجام مي دهد.
اگر گفت من شب خواب امام زمان رامي بينم و او به من گفته بدان شيطان به او گفته و او از شيطان درس مي گيرد.
اگر گفت ديگر از من جاه طلبي و قدرت طلبي گذشته بدان نمره اول قدرت طلبي را دارد.
اگر گفت اسرائيل بايد از نقشه عالم حذف شود. بدان كه خدمتي به اسرائيل مي كند كه تنان يابو بگويد تا او را داريم قصه نداريم.
اگر گفت ايران آزاد ترين كشور دنيا است. بدان كه در دولت او فيلتر غوغا خواهد كرد. چنانكه موتور جستجوي گوگل هم فيلتر شود.
اگر گفت و بخشنامه كرد استفاده شخصي مديران از اتوموبيل دولتي ممنوع است. بدان كه بجاي 4 يا 5 نفر 100 تا 100 تا با اقوام و وابستگان با خرج دولت آمريكا مي روند .
اگر گغت من دكترا دارم و دانشگاهي ام و ... بدانيد كه در زمان قدرت او دانشگاهيان و فرهيختگان همه كنار گذاشته شوند.
اگر دولت گفت امروز ما بحران نداريم بدانيد كه بحراني سخت است. و فكر خودتان را بگيريد.
باز هم بگويم يا كافي است؟ (993112) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۱۵:۵۰
مرسی ممنون متشکر. حرف دلمو زدی (993947) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۰۴:۰۰
بسیار عالی...کاش بزرگترها میخوندند!!!هرچند که نرود میخ آهنین درسنگ.. (993996) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۲۹:۰۸
حتما"سانسور میکنید ولی مینویسم
1- مگر عذر خواهی دردی از مردم دوا میکنه , که گیریم غذرخواهی کردند
2- مسئول مشکلات و نابسامانی های پیش آمده متوجه تمام مسئولین و مدیران ,ریس جمهور خود شیفته و عقل کل و وزرای ناکار آمد و نمایندگان به اصطلاح مردمی مجلس میباشد
که اگر ذره ای وجدان و خداترسی در وجود شان بود مردم مانده در باتلاق گرانی
را وعده و وعید های تو خالی , دلخوش به آینده نمی کردن که چرا نگاهی به گذشته اینچنین گواهی نمیدهد
هر کاندیداتوری در هنگامه انتخابات فقط قول بی عمل تحویل خلق الله میدهد و دیگران را واجد شرایط علمی و تعهد م انگارد ... که آخرش میشود اینکه از وزیر اقتصادمان درباره ارز و اوضاع و احوالش که می پرسند : میگویند در حیطه وظایف من نیست . نکند بایا مثل همیشه از بقال سر کوچه پرسید
مدیر عالی رتبه ای در در مناطق بالای شهر زندگی میکند و خبر از دردمردم ندارد ( مثل شما جناب دکتر توکلی و سایر وزرا و نمایندگان ) در سعادت آباد پاسداران و قیطریه و کجا و کجا ...
چه میدانید که راننده شخصی و خانواده شما از کجا می آورد و روزگار را میگذراند
اگر آن امکاناتی را که شما و خانواده های محترمتان از انها برخوردارند به اینجانب و امثال بنده میدادند ما هم احتمالا" چون شما وعده های خوب بذل و بخشش مینمودیم (993118) (alef-4)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۴۲:۴۲
چرا درد کارمندا رو انتشار نمیدین من قبلا یه نظر فرستاده بودم ولی انتشلرداده نشد. شما هم هرچی به نفعتون باشه انتشار میدین. (993152) (alef-4)
 
آرمان
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۳:۵۹:۳۹
بنام خدا
خیلی خلاصه بگم اقتصاد بر پایه دلالی میشه همین آش شوری که ملاحظه می فرمایید. (993179) (alef-4)
 
ایمان
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۰۲:۵۴
همین شماهایی که اینجا پیام میدین و شاکی شده این، احمدی نژاد رو انتخاب کردید.
پس باید تاوانشو بدینو حق اعتراض ندارین..

هرکسی مسئول انتخاب خودشه. تا تهش باید بچشید.اون زمان میگفتید هاشمی و این و اون همه باند بازند و به فکرخودشونند.الان میاین به این میگین..
برید جمع کنید اعتراضتونووو.

اول کار سرتونو شیره مالید. بعد رید بهتون...

هه ه ه ه ه هه

امیدوارم منتشر کنید... (993190) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۵۳:۵۶
بي ادب (993824) (alef-4)
 
راد
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۳۷:۰۶
من موندم چطور یه نفر(م الف ن ) میتونه هر تصمیمی بگیره که عواقب و اثارش دامن دامن تک تک ما ایرانی ها را بگیره و کسی عرضه بازخواستش رو نداشته باشه ..مگر اینکه خودت هم اتو دستش داده باشی ...الله اعلم (993250) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۴۳:۱۱
عذر خواهی؟از کی؟واسه چی؟همینقدر که آقایون مجلسی حتی میترسن که تین آقا بیاد تو مجلس بخواد حرف بزنه معلومه چه خبره.خود کرده را تدبیر نیست (993260) (alef-4)
 
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۱:۰۴
کسانی که احمدی نژاد کم تجربه را اورده اند با پاسخگو باشند . (993281) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۴:۵۶:۱۴
پاسخ دفتر رياست جمهوري
چون ما هستيم ارز در اين مرحله مهار قيمت شد.ببينيد اگر نبوديم چه ميشد.
كارشناسان اقتصادي دولت هم متوجه شدن اين نوسانات ناشي از ناتواني دولتمردان آمريكا در جهت ثابت نگه داشتن ارزش پول ملي شان مي باشد. (993295) (alef-4)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۱۹:۱۳
با عرض خواهی چه دردی دوا میشه آقای دکتر توکلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نزدیک انتخابات همه ی انتقادها به طرف رئیس جمهوره واسه رای جمع کردن مهم هم نیست رئیس جمهور کی باشه اصلاح طلب یا اصولگرا (993334) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۱۹:۲۷
معذرت خواهي براي مردم نان اب نميشود (993337) (alef-4)
 
علی
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۲۶:۰۰
پول نفتی که قرار بود بیاد سر سفره های مردم همین تورم بود بابا کجای کاری فکر کردی پول نفتو به راحتی میتونی نوش جون کنی همچین از حلقومت میکشن بیرون که نفس کشیدن یادت بره (993349) (alef-4)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۴۹:۱۳
عذخواهی به تنهایی چیزی عوض نمی کنه/و این هم بین مسولین به صورت یک عادت در میاد و تا یک اشتباهی میکنن عذر خواهی می کنند و دوباره به روال سابق برمی گردند!
مسئولیت اشتباهات بزرگ پذیرفتن باید استعفا همراه باشد. (993382) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۵۶:۱۰
بهترین عذر خواهی شما اصولگرایان دست کشیدن از اصل مهمتان که قدرت طلبی است و سپردن سکان کشور به شایستگانی چون خاتمی (993393) (alef-4)
 
صادق
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۵:۵۸:۰۴
فعلا علی الحساب آقای توکلی ازمردم عذرخواهی کنندتانوبت به دولت هم برسد.آقای توکلی حتماتوجیهشان دررای دادن به آقای احمدی نژادراازیادنبرده اند! (993395) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۰۰:۳۴
آقای توکلی حالا که گذشت و دیدار ما و نمایندگان همفکرتان به قیامت ولی باور کنید حداقل اگر یه رئیس جمهور محبوب و کمتر دروغگو میداشتیم توی بدترین تحریمهای غرب اگه اتفاق میافتاد مردم بهتر تحمل میکردن و هر کسی به نحوی برای بهبود اوضاع کمک میکرد.وقتی مردم میدیدن که واقعا حرف و عمل مسئولین یکیه و مدیرا واقعا از بین بهترینها انتخاب شدن خوب وضع خیلی فرق میکنه. (993993) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۲۳:۱۳
اقای خاتمی در دوران ریاست خود این روزها رو پیش بینی میکرد. خودش چلاق نبود که اگه میخواست با یک کاغذ آ 5 یارانه ها رو هدفمند میکرد.
اصولگرایان باید عذرخواهی کنند آن هم رسانه ای. (993433) (alef-4)
 
كاميار
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۲۳:۳۶
يادم هست اقاي رييس جمهور سال85 در باب ايجاد اشتغال سخن ميگفت ايشان فرمودند ما اين همه بستر رودخانه و زمينهاي حاصل خيز داريم خوب انها رو بديم به جوانان بروند درخت گردو بكارند بعد از محصولش كسب درامد كنند.غافل از اينكه درخت گردو حتي اگر از نوع خارجي و پاكوتاه باشد حداقل بعد از6-7 سال محصول ميدهد.ايشان نگفتند ان جوان هزينه هاي لازم را از كجا تامين كندو...وقتي اين گونه تفكري در بحث ايجاد اشتغال وجود دارد به نظر شما اقتصاد ما چه حال وروزي بايد داشته باشد؟!!! (993435) (alef-4)
 
سلیمان
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۳۰:۳۴
هه هه ! شما ببین اول اصلا دولیت تورم رو قبول میکنه عذر خواهی پیشکش . (993453) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۳۱:۴۳
کلاهتونو بذارید بالاتر حضرات نماینده. این همون دولتیه که مردم جونشونو گذاشتن کف دستشون اومدن تو خیابون تا فریاد بزنن به خدا این دولت دزده، بی کفایته، بی عرضه است. و تنها کاری که شما کردین این بود که مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی بگین. واقعا وقاحت هم حدی دارد. من نمی دانم آقای توکلی در آن شوی مضحک حضور داشت یا نه ولی اگر داشت کسی که قبل از احمدی نژاد باید عذر بخواهد خود شما و تمام وکیل الدوله هایی هستید که همین حالایش معلوم نیست از ترس کدام مقام که خود را بالاتر از ملت و حتی خود خدا می داند عرضه ندارید این دولت را استیضاح کنید. شما باید از مردم عذر بخواهید، نه احمدی نژاد که تکلیفش از اول برای این ملت روشن بود، هرچند آنها که داعی هی بصیرت داشتند خیانت و بی کفایتی این آدم را نمی دیدند. شما در این 8 سال تمام سرمایه ی اجتماعی نظام را به باد دادید، و هنوز ساکتید و در سایت های ((میانه رو)) تان مقاله می نویسید که چه؟؟؟ خودتان را از کدام گناه تبرئه کنید. فکر می کنیم مردم کور و اند و نمی بینند. نه حضرات، مردم خیلی ((بصیر)) تر از همه ی شما هستند و بد به حال شما، خیلی حافظه ی خوبی هم دارند. هرچند متاسفانه زود خام عذرخواهی های جماعت سیاسیون می شوند و دلشان به رحم می آید.
می دانم منتشر نمی کنید این نظر را، ولی لااقل آن کسی که این نظر را می خواند بلند تر بخواند تا بقیه ی کسانی که در آن خبر گذاری معزز نشسته اند بخوانند. شما هم روزنامه نگارید، احتمالا هم از وضع اقتصادی خودتان به تنگ آمده اید. لااقل یک فیدبک و ریپورتی به استاد و پدر معنویتان در مجلس بدهید بلکه بداند نظر ((یک)) شهروند در مورد او و هم قطارانش در آن خانه ی دولت( و نه خانه ی ملت) چیست.
این ملت سال هاست که خانه خراب شده، سال هاست که دیگر خانه ندارد. (993454) (alef-4)
 
ادم
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۳۷:۰۳
ایا واقعا مسبب این همه نابسامانیها برادر ارزشی و معتقد به اصل ولایت جناب دکتر احمدی نزاد هستند؟ این به اصطلاح نمایندگان ملت!!!!!!!!!!!!!!!!!! چیکاره هستند برادرا بی خیال ملت همه دور همیم می خوریم دیگه (993460) (alef-4)
 
مخدوم دولت
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۶:۴۶:۰۲
یاد آخرین شب قانونی تبلیغات ریاست جمهوری دور دوم سال 84 افتادم, که جناب خوش چهره با چهره ای محزون در مقابل جناب مرعشی نشسته بودند و از اینکه عده ای در مقابل ظهور رایحه خوش خدمت و آباد شدن تمامی مملکت به دست خادم دلسوخته ملت (جناب احمدی نژاد) سنگ اندازی میکنند گله و ناله میکردند. (993475) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۰۶:۲۰
تازه خوشچهره باز یه چیزایی میفهمید. خودش بنده خدا در دقایق اول هنوز گرم نکرده بود حذف تاریخی شد! کجایی خوشچهره که من دور اول به خاطر تو به احمدی نژاد رای دادم! !حداقل تو بیا تو تلویزیون آقای ضرغامی اینا عذر خواهی کن! (993997) (alef-4)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۰۶:۲۷
واقعیت اینه که احمدی نژاد مردم رو بیدار کرد نشون داد که تو این مملکت هیچکدوم از اقایون جوابگوی اشتباهاتشون نبوده و نیستند این مردم هستند که باید از اون تشکر کنند (993491) (alef-4)
 
دایی سعید
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۰۶:۵۳
به ولله قسم ظلمی که این دولت در حق فرزندان من معلم کرده است دشمنان قسم خورده ی دین هم نکرده اند... (993492) (alef-4)
 
قاف
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۱۱:۱۲
ایا دولت نا مردمی صدای خرد شدن استخوانهای من فرهنگی را نمیشنود که در چنین سکوتی معنی دار فرو رفته است ، سر افکنده باد دولت از خدا بی خبری که ما را زیر پا له کرد. (993498) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۱۳:۴۳
از بس گفتید گرونی خسته شدیم به خدا بسه دیگه!! (993501) (alef-4)
 
کمال
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۲۱:۰۴
سریال مرد هزار چهره مهران مدیری را به یاد بیارید :
من اشتباهی بودم و... (993508) (alef-4)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۴۰:۰۱
اتفاقا به مو و لباس بیشتر از همیشه گیر داده شد. اقتصاد هم بیشتر از همیشه ضربه خورد. مو و لباس تو دست احمدی نژاد نبود و هیچ قدرتی تو تصمیم گیری در این مورد نداشت و فقط میتونست اظهار نظر کنه که با عکس العمل شدید روبه رو میشد . ولی کل اقتصاد ایران و روابط خارجی تو دستش بود که بلا نسبت شما ...... (993526) (alef-4)
 
امیر
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۴۰:۵۶
اولا" واقعا" حیفه که مجلس محترم با این همه کفایت و تدبیر در این عذرخواهی خیالی دخیل نباشه...بالاخره همین الان هم داریم اثرات زحمات شبانه روزی ایشان را در کنترل قانون شکنی ها و تخلفات دولت می بینیم...اصلا" الان دیگه داره کم کم کفه کوتاهی و اشتباهات به سمت مجلس سنگین تر میشه...تیتر خوبی انتخاب نکردید..خدای نکرده با توجه به سابقه نمایندگی آقای توکلی یه وقت شائبه فرافکنی پیش میاد...بالاخره مجلشی گفتن ...نظارتی گفتن... (993527) (alef-4)
 
خسته و دل شکسته
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۷:۵۴:۲۵
بابا حرف هم بزنیم میشیم اشوب طلب عنصر بیگانه بی بصیرت!!!!

باید سکوت کنیم و تو خودمون بریزیم تا این اقای عدالت گستر هر بلای دیگه ای

خواست سرمون بیاره. خدا جواب این وکیل الدوله های مجلس رو که عرضه ندارن

و جلوی اقای ا.ن کوتاه میان رو تو همین دنیا بده.خلاص

شما هم میدونم چاپش نمیکنی ولی همین که خوندی خودت کافیه عزیز من ولی

اگه چاپش کنی خوشحال میشم (993546) (alef-4)
 
امير ترابي
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۰۲:۴۹
اول از همه آقاي توكلي و تمام كساني كه اين رييس جمهور را به مردم قالب كردند بابد عذر خواهي كنند (993554) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۰۶:۴۴
جناب ....

اين حرف ها همش براي اينكه نزديك انتخاباتيم !!! وگرنه ... (993563) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۱۰:۰۱
وقتی که شما از مردم عذرخواهی کنید. خود امثال شما این آقا را بالا بردید، حالا هم خودتان باید پائین بیاوردید. اگر زورتان می رسد. یا مصلحت و بصیرت الکی تان اجازه می دهد. (993565) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۸:۴۱:۱۶
از همان ابتدا تقریبا میشد از تمام اقدامات و حرف زدنهای احمدی نژاد فهمید که او برای این کار مناسب نیست ولی خیلی ها بعد از 7 سال به این نتیجه رسیدند. و فراموش کردند که آنها احمدی نژاد را با کج فهمی خودشان به اینجا رساندند. (993605) (alef-4)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۰۷:۰۱
مجلسيها بابت اين همه سنگ اندازي و كارشكني در راه دولت كي قصد عذر خواهي دارند (993641) (alef-4)
 
حمیدرضا
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۱۳:۳۳
اون زمانی که سریال حضرت یوسف پخش میشد بعضی ها شباهت میدادن به وضعیت موجود که شاید از بعضی جهات درست بود چون حدود 7 سال نفت را با بالاترین قیمت فروختیم و باید با ریاضت بسر می بردیم تا 7 سال بعد را بتوانیم دوام بیاوریم. آقای احمدی نژاد و مجلس هفتم و هشتم باید با کمک هم ذخیره ارزی رو بالا می بردن تا حالا استفاده می کردیم.
اون زمان که آقای احمدی نژاد می گفت تحریم ها یه مشت کاغذ پاره است درست میگفت به شرطی که درآمد ارزی رو پس انداز می کرد نه اینکه فقط حرفش رو میزد و حالا دلیل اصلی بلبشو اقتصادی رو همون کاغذ پاره ها میدونه!
از قدیم گفتن : جیک جیک مستونت بود - فکر زمستونت بود!! (993645) (alef-4)
 
ناشناس
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۲۳:۴۸
آقاي دولت و آقاي مجلس و مسئولين محترم كشور، به جاي عذر خواهي بگوييد اين وضعيت نا بسامان البته در رسانه ها پيشرفت هاي چشمگير كي تمام خواهد شد؟ (993655) (alef-4)
 
ممود امدی نجاد
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۲:۳۵
جدی میگی؟
اوه اوه. (993680) (alef-4)
 
ع -ش
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۱۹:۵۸:۳۳
در هر کشوری اوضاع اقتصادی اینطور شده بود وزرا اقتصادی یا خودکشی میکردند یا میکشتندشان یا انهایی که وظیفه داشتند وعرضه داشتند برکنارشان میکردند ما باعرض ÷وزش تقصیر سگمان است که شغال مرغ مان رامیبرد وقتی نظارت شایسته وبایسته نیست مجلسیان حدود 6 ماه گیر مسایل انتخابات میشوند وتوجه ای به هشدار علما نمیکنند همین است حمایتهای بی جا از طرح های یلرانه ها در مجلس اظهار نظر های همین اقایان در موقع تصویب لوایح اقتصادی را مرور کنید هشدار مراجع تقلید در یک سال ÷یش را ببینید ما راهرو امام نیستیم امام به خاطر مردم ومصالح انقلاب وایران از خیلی از خوبان گذشتند وتردشان کردند اما نمایندگان ما از استیضاح وطرح سوال هم میترسند ومردم هم میسوزند (993686) (alef-4)
 
jamsheed
Sweden
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۵:۵۳
دولتها ي بعد ازموسوي از فاكتور تورم وافزايش قيمت كالا هاي دولتي براي تعديل سطح زندگي عمومي وافزايش درامد دولت واطرافيان متصل بدولت سود برده اند اقاي رفسنجاني مبتكر ان بوده ودلار 4200 ريالي اختراع دول ايشان بوده كه دردولت اقاي خاتمي به10000ريال نزديك شد وهم چنين درمورد بنزين وسوخت واهن وسيمان همين ترفند بكار رفت در مورد قيمت ساختمان در اغاز دولت رفسنجاني متوسط بهاي يك مترمربع اپارتمان درتهران 400000 ريال بوده درپايان صدارتش به4000000 ريل كه درزمان همين رييس كه اصولگرايان مسير كاخ رياست جمهوري برايش اب وجارو گلاب چاشي كردند متوسط قيمت يكمترمبع ان به 40000000ريال يعني چهار ميليون تومان رسبد خيلي ادم بايد سده لوح باشد كه كسي نفهمد كه با گران كردن دلار وسوخت اهن وسيمان دولت دارد مشكلات خودرا بفردا نا معلوم منتقل ميكند اقاي دكتر متوج شديد يا بيشتر بنويسم (993720) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۲۸:۱۰
اینجا جهان سوم است و در جهان سوم معذرت خواهی معنی نمی دهد.جهان سوم جایی است که پس از 2 ساعت قطع برق صلوات می فرستند ولی در کشورهای پیشرفته مسئولش استعفا میده.اینجا همه تشنه قدرت هستند نه خدمت (993723) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۳۱:۱۵
کاش به موی همه جا گیر می داد و توی اقتصاد فاتحه نمی خوند! (993727) (alef-4)
 
njhggb
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۳۶:۱۷
چراهرموقع اتفاق میفته کارشناسی میکنیدوقبلش علاجه واقعه را قبل از وقع نمکنید چرا فقط شعار تحویل مردم میدید (993730) (alef-4)
 
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۴۳:۲۴
جیب ما را نزنه عذرخواهی پیش کش..!! (993740) (alef-4)
 
رسانه ملی
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۴۸:۳۰
در همین آلمان که قوی ترین اقتصاد اروپا را دارد، سال قبل شیر هر لیتر 500 تو مان، یک ماه پیش 1000 تومان و الان دو هزار تومان شده.
پس قدر این دولت مهر ورز عدالت پرور و راستگو را بدانید که آزادترین دولت دنیا است. و اقتصاد را خیلی خوب اداره کرده مثل بقیه چیزها (ورچپه). (993747) (alef-4)
 
massoud
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۰:۵۷:۰۴
با سلام
اگر یک صدم این گرانی ها در دولت خاتمی اتفاق افتاده بود در این مدت همه وزرای کابینه استیضاح و مجلس هم رای به عدم کفایت سیاسی ریس جمهور داده بود ولی دولت احمدی نژاد خیالش از بابت این استیضاح ها توسط مجلس راحت است. (993758) (alef-4)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۰۸:۲۹
عذر خواهی ؟؟؟ شوخی می کنی ؟؟ این دولت از همه طلبکار است ! (993773) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۲۱:۱۵
اقا هی میای می نویسی دولت بد ! باشه حرف شما صحیح ! پس مجلس چی کارس ؟ اصلا نماینده مجلس چه وظیفه ای داره ؟ نمایندگان مجلس ایا علوم اجتماعی اول دبیرستان یا درس 2 واحدی قانون اساسی ایران رو در مقطع کارشناسی گذروندن که بدونن وظیفشون چیه ؟ زشته به قران ... این چه مجلسی اخه !
یک سوال نهادی هست بشه از نماینده های مجلس شکایت کرد ؟ من از نمایندگان مجلس شکایت دارم ! کجا باید برم ؟ (993791) (alef-4)
 
mohammad
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۳۱:۵۱
واقعا مسولین. اون دنیا جوابی دارن.میدونن حق ناس چیه...... (993798) (alef-4)
 
دا مرده
United States
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۴۶:۱۰
حق با شماست . از نظر من هم کی (چه کسی) باید عذرخواهی کند .مطمئناً این احمدی نژاد نخواهد بود .آنهایی باید عذرخواهی کنند که مسبب این وضعیت هستند و ایشان رو به اینجا و این مرحله رسوندند.
راستی کفن پوشان زمان اصلاحات کجا تشریف دارند، شاید همشون در پستهای مدیریتی مشغول خدمت به مردم هستند. (993810) (alef-4)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۱:۵۸:۳۰
جناب آقای توکلی فرار به جلو می فرمایید؟مگر شما نبودید که این برادر را از بین 4 نفر صالح به عنوان اصلح انتخاب کردید؟خب اگر بد است چرا استیضاح نشده؟اگر در حد استیضاح نیست و مشکلات جزئی است که دیگر این همه سر و صدا ندارد دو حالت بیشتر نداریم
1-ایشان را اصولگرایان سر کار اورده اند و الان هم راضی هستند و انتقاداتی جزئی دارند
2-ایشان را اصولگرایان سر کار اورده اند و الان هم از ایشان ناراضی هستند خب پس چرا استیضاح نمی شوند؟مجلس که دست خودتان است؟

اگر مصلحت در عدم استیضاح ایشان است هم که دیگه این همه سر و صدا نداره ما واقعا درک نمی کنیم موضع شما چیست ایا می خواهید فقط ژست بگیرید بگویید که این ادم را شما مخالفش بودید؟
شما این اقا را ازش حمایت کرده اید و سرکار اورده اید نمیشود که گفت اقا این از افراد حزب ما نبوده
فرضا الان دموکراتها می توانند بگویند اوباما دموکرات نیست؟یا جمهوریخواهان بگویند جنگ عراق به ما چه؟
اینها همه توجیه کردن است سایت شما شده سایت ضد دولت من واقعا درک نمی کنم چه خبره اگر خوبه که هیچ اگر بده که استیضاح بشه
استیضاح هم بشه به نظر شما اصلا دیگه فایده داره؟واقعا این جمله دو سال پیش که"صندوق ذخیره ارزی منفی و بدهکار است"را با این همه نفتی که فروش رفته چگونه می توان هضم کرد؟چگونه جبران پذیر است؟
عجیبه بخدا (993826) (alef-4)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۲:۴۱:۳۲
وقتی مردم قدر آقای خاتمی رو ندونستن و همه زندگیشونو در اختیار دولت بی کفایت گذاشتن بیشتر از این انتظاری نمیره ... از ماست که بر ماست ....


قیمت خونرو 20 برابر کرد مسکن مهر 60 میلیونی آورد !
قیمت ماشین ...
قیمت دلار ....
پول ملی ...
اینم از قیمت ها که روزانه عوض میشه ... هرچند که بیشتر افزایش قیمت ها نتیجه خرید مردم از گران فروشان هست وقتیه که مردم یه هفته تحمل خرید نکردن نداره وقتیه که واسه ماشینی که قیمتش 4 تومن بالا رفته التماس میکنند . واسه وقتیه تا خبر گرانی یه جنسی میاد حمله میکنند واسه خرید تا اینا درست نشه با عوض شدن دولتم کاری درست نمیشه ... (993897) (alef-4)
 
Ali
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۰۱:۳۲
يه روز بعداز ظهر عذر خواهي مي كنن. (993921) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۰۳:۵۹
شما سنگ رو بستین و سگ رو ول کردید و احمدی نژاد چیکارست (993929) (alef-4)
 
جعفر
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۰۸:۴۳
آزادی بیان داریم؟

یعنی واقعا داریم ؟ (993937) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۷-۲۹ ۲۳:۱۰:۰۹
بکشند بیرون عذرخواهی پیش کش. (993939) (alef-4)
 
farhad
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۰:۴۸:۴۳
به نظر من بالاتر رفتن نرخ ارز و گرانی تنها راه برای مبارزه با تحریم است

با ثابت نگاه داشته شدن نرخ ارز فقط سبب نابودی صنایع داخلی‌ و به تابع آن زیاد طلبی و زیاده خواهی‌ مردم شده ایم

با بالاتر رفتن نرخ عرض صنایع شکوفا شده و صادرات جان خواهد گرفت

من با احمدی نژاد کاملا مخالف هستم چون کلاس ریاست جمهور را ندارد و دروغ گو است اما فراموش نکنیم که رفاه در زمان وی به اشتباه زیاد شده است (994020) (alef-4)
 
نظاره گر اوضاع
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۱:۰۸:۳۸
دیروز همه تقصیرات گردن چهار نفر اقتصاد دان و امروز هم تقصیر دولت شده!

هر وقت در کنار دولت و اقتصاددان‌ها این مجلس و نمایندگان بی اراده هم مقصر معرفی شدند حاضر میشوم نوشته الف را بدون غرض ورزی سیاسی بدانم (994030) (alef-4)
 
United States
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۲:۰۲:۴۶
هر وقت اصولگرایان بابت خطاهایشان عذر خواهی کردند دولت هم عذر خواهی می کند از جمله سایت الف (994049) (alef-4)
 
مبهوت
United States
۱۳۹۱-۰۷-۳۰ ۰۳:۰۵:۵۸
اگر همه ایران با هم یک صدا بگویند که دکتر محمود از روی عدم مدیریت وجهالت ایران وایرانی را به این فلاکت انداخته من نمیتوانم باور کنم بلکه میگویم ایشان عامدا" و عالما" تمام این امور را انجام داده ولی نمیدانم آرمان غایی ونهایی او از این کارها چیست ؟ ولی در مجموع خیلی متاسفم که هیچ قدرتی در کشور یارای مقابله با او را ندارد ومانند یک بلدوزر پر قدرت عمل می کند و همه ما فقط نظاره گر ساکتی هستیم که به تماشای ویرانی هایی که بوجود میاورد نشسته ایم واز فرط گرسنگی نای فریاد هم نداریم. (994064) (alef-4)