توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 401140
تروریست‌ها قصد داشتند فرودگاه برلین را منفجر کنند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۸
رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان تأکید کرد، انفجار فرودگاه برلین هدف اصلی تروریست‌هایی بود که در روزهای گذشته دستگیر شدند.

به گزارش فارس، «هانس گئورگ ماسن»، رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان اعلام کرد، مظنون تروریستی دستگیر شده در تلاش برای ساخت بمبی بود که احتمالا یکی از فرودگاه‌های برلین را هدف گرفته بود.

رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان تأکید کرد که اطلاعات بدست آمده در ماه سپتامبر از این امر حکایت داشت که گروه تروریستی داعش در حال توطئه یک حمله تروریستی برای آسیب رساندن به زیرساخت حمل و نقل در این کشور بوده است.

«توماس دیمیتزیره» وزیر کشور آلمان نیز امروز گفته بود که تدارک برای بمب‌گذاری در کمنیتس، شبیه یه حملات پاریس و بروکسل بود.

بنابر گزارش شبکه خبری «بی‌بی‌سی»، اوایل وقت امروز «جابر البکر» تبعه سوری که مظنون به طرح ریزی حمله‌ای تروریستی در کمنیتس آلمان بود  در شهر لایپزیک دستگیر شد

وی به این شهر رفته بود تا از یک سوری دیگر کمک بخواهد اما این شخص به پلیس خبر داد. گمانه‌زنی‌ها مبنی بر ارتباط وی با گروه تروریستی داعش قوت گرفته است.

پلیس آلمان از روز شنبه در جستجوی این فرد بود و روز گذشته هم عکس و اطلاعات بیشتری درباره وی منتشر کرد.
 
 
کلمات کلیدی : تروریست‌+ فرودگاه برلین+ انفجار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.