توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 451244
فرمانده ناجا: برگزاری انتخابات امن و آرام از وظایف اصلی ماست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۰
فرمانده نیروی انتظامی با اعلام آمادگی برای اجرای مأموریت های پیش رو چون چهارشنبه آخر سال، ایام نوروز، انتخابات و ... گفت: تکریم مردم، اخلاق مداری و برخورد شایسته با شهروندان از اولویت های اصلی نیروی انتظامی است.

به گزارش ایسنا، سردار "حسین اشتری" در همایش فصلی فرماندهان و روسای پلیس های تخصصی با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دوران دفاع مقدس و مدافعان حرم اظهار داشت: همواره در شرفیابی خدمت مقام معظم رهبری از رهنمودهای ایشان بهره مند می شویم و ایشان با فرمایشات گرانبهایشان چراغ راه ما بوده و هستند و به جد تحقق  فرمایشات  معظم له و رهنمودها را دنبال می کنیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر با مقام معظم رهبری بیان کرد: در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد، برنامه های پیش رو و آینده، از نقطه نظرات ایشان بهره مند شدیم؛ اولویت اصلی در کاهش آسیب های اجتماعی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است که موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از این اولویت هاست.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق نیازمند عزم و مشارکت همگانی و مسئولیت پذیری همه دستگاه های متولی است، افزود: کنترل مبادی ورودی کالا و به کارگیری تجهیزات نوین در فرایند مبارزه با قاچاق موثر است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر کنترل و نظارت مبادی ورودی، تصریح کرد: با تمرکز بر مبادی ورودی و کنترل هوشمند می توان مانع از ورود بخش زیادی از قاچاق کالا به کشور شد.

سردار اشتری خاطر نشان کرد: قاچاق ضربه های مهلکی بر بدنه اقتصادی و اجتماعی کشور وارد می کند ، لذا سازوکار مبارزه با این معضل باید به طور دقیق برنامه ریزی و اجرایی شود.

عالی ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه نباید در فرایند مبارزه با قاچاق صرفا به مکاتبات بسنده کرد ، افزود: عزم و اراده همه دستگاه ها باید تحقق عملی مبارزه با قاچاق کالا باشد.

وی با بیان رشد 40 درصدی کشفیات قاچاق نسبت به سال گذشته، گفت: از نظر ریالی نیز میزان کشفیات رشد قابل توجهی داشته و نیروی انتظامی در راستای مبارزه با قاچاق اقدامات اساسی برنامه ریزی و اجرایی کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی دقت و نظارت در فرایند "ثبت سفارش کالا"   را نیز در مقابله با قاچاق کالا موثر دانست و گفت: تدوین و بازنگری در قوانین بازدارنده در مقابله با پدیده قاچاق نقش اساسی دارد.

به گفته وی، در استان های جنوبی کشور اقدامات مطلوبی برای مبارزه با قاچاق سوخت صورت گرفته که این اقدامات تداوم خواهد داشت. در این راستا با وزارت نفت، شرکت های پخش فرآورده های نفتی نیز همکاری هایی در راستای مبارزه با قاچاق صورت گرفته است.

سردار اشتری عنوان کرد: تلاش فرماندهان و کارکنان، همواره کاهش جرایم و افزایش کشفیات در راستای توسعه نظم و امنیت است و بهبود وضعیت معیشت کارکنان یکی از برنامه های اصلی است که به جد دنبال می شود.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تشکیل قرارگاه صیانت از کارکنان بیان داشت: با آغاز به کار این قرارگاه و تمرکز بر کاهش جرایم کارکنان، خوشبختانه در این حوزه نیز شاهد بهبود وضعیت بوده ایم.

سردار اشتری اضافه کرد: مشکلات اقتصادی در افزایش جرایم و بروز برخی ناهنجاری ها تأثیرگذار است، بنابراین باید عزم همگانی برای حل بسیاری از مشکلات که زیربنای وقوع جرم است، وجود داشته باشد.

 وی در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر نیز مطرح کرد : در صورت وجود زیرساخت های کافی ، نیروی انتظامی می تواند در کسری از هفته کلیه معتادان متجاهر را جمع آوری کند. آنچه که مهم است ایجاد زیرساخت های لازم برای نگهداری و درمان این افراد می باشد،  ناجا در راستای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد وظایف خود را به جد دنبال می کند.

وی در خصوص کاهش تصادفات و تلفات جاده ای نیز که از تأکیدات مقام معظم رهبری می باشد، اشاره کرد: خوشبختانه این مهم محقق شده البته تا رسیدن به ایده آل فاصله داریم.

فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: مبارزه با مصادیق عینی و مشهود جرم همانند بدحجابی، بدپوششی و ...   را با اجرای طرح های امنیت اخلاقی با رویکرد "اجتماعی و فرهنگی" دنبال می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با آسیب های اجتماعی اولویت دار و تلاش همه دستگاه های مسئول در راستای حل و کاهش این آسیب ها، ادامه داد: نیروی انتظامی یکی از سازمان هایی است که در این راستا مسئولیت دارد و به جد در تحقق اهداف مربوطه به کاهش و حل آسیب های اجتماعی تلاش می کند.

عالی ترین مقام انتظامی کشور یادآور شد: همواره تأکید مقام معظم رهبری به مسئولان رسیدگی به حل مشکلات مردم است؛ مردم باید در آرامش باشند و تلاش پلیس نیز توسعه امنیت، آرامش مردم و نظم در جامعه می باشد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه  کنترل منابع مالی، اقتصادی و مدیریت در این زمینه در پیشبرد اهداف موثر است، افزود: باید هزینه کردها با برنامه ریزی ،دقت نظر ، دلسوزانه و متعهدانه صورت بگیرد؛ همه ما در مقابل مسئولیت ها باید پاسخگو باشیم و اجازه تعهدی به حقوق مردم و بیت المال را ندهیم.

سردار اشتری با اشاره به انتخابات پیش رو خاطر نشان کرد: برگزاری انتخابات در بستری امن و آرام از وظایف اصلی ماست و تمام تلاش و ظرفیت خود را برای برگزاری انتخاباتی امن و شکوهمند به کار خواهیم بست، موضع ما در برگزاری انتخابات امن " مقتدرانه " است.

فرمانده نیروی انتظامی به مأموریت های ایام پایانی سال اشاره و تأکید کرد: همزمان با چهارشنبه آخرسال، نوروز و ... مأموریت هایی خواهیم داشت که در این راستا چون گذشته  برنامه هایی اجرا خواهد شد.

وی با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به فرماندهان و خانواده شهدا، تاکید کرد : باید همواره تلاش کنیم رضایت خداوند ، امام عصر(عج) و مقام معظم رهبری را کسب کنیم، برای تمام فرماندهان و کارکنان ناجا، سرباز امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری  بودن افتخاری بس بزرگ است و رضایت مقام معظم رهبری از اقدامات ناجا باعث دلگرمی و امیدآفرین است.

سردار اشتری تأکید کرد: "تکریم مردم" و "اخلاق مداری"  همواره مورد تأکید است و باید با مردم به نحو شایسته ای برخورد کرد.

فرمانده ناجا در ادامه با اشاره به اهمیت فضای مجازی،  بیان کرد: تسلط بر این فضا از نیازهای امروز جامعه است، باید ضمن شناسایی فرصت های این بستر ، تهدیدها  و آسیب ها را رصد و شناسایی کرد.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: خوشبختانه بخش اعظمی از جرایم فضای مجازی منتج به کشف می شود، باید رویکرد تمرکز بر فضای مجازی و شناسایی آسیب ها  را تقویت کنیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: کشف علمی جرم، به کارگیری تجهیزات نوین و پیشرفته، ارتقاء مهارت های علمی و عملی، تعالی رفتار سازمانی از رویکردهای اولویت دار نیروی انتظامی است.

وی با اشاره به وجود برخی ناامنی ها در منطقه ، خاطر نشان کرد : خوشبختانه امنیت مطلوبی در کشور حاکم و این امنیت مثال زدنی  را مرهون تدابیر مقام معظم رهبری ، هوشیاری و انسجام نیروی های نظامی، انتظامی، امنیتی و انسجام و هوشیاری مردم هستیم ، باید این امنیت مطلوب را ارتقاء دهیم و قدردان این نعمت باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری نیروی انتظامی از ارکان اصلی امنیت است، بنابراین باید تلاش کنیم امنیت مطلوب کشور را تقویت کنیم.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس ، وی گفت: "اشراف اطلاعاتی"  بر موضوعات از نیازهای اساسی در پیشبرد اهداف است،  بنابراین هرگز نباید اهمیت اشراف اطلاعاتی را نادیده گرفت.
 
کلمات کلیدی : سردار اشتری + نیروی انتظامی + ناجا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.