توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 423641
خوشرو: دوام برجام در گرو پایبندی همه طرف های این توافقنامه است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد با ذکر اینکه ایران به گواه و تأیید آژانس بین المللی انرژی اتمی به همه تعهدات خود در قبال برجام عمل کرده است، مصوبه اخیر کنگره آمریکا را مغایر با نص و روح برجام دانست و تصریح کرد که دوام و بقای این توافقنامه در گرو پایبندی همه طرفین آن به تعهدات خود است.

به گزارش ایرنا «غلامعلی خوشرو» روز دوشنبه در نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، به مجمع گفت: در شرایطی که آژانس و همه اعضای برجام تأیید کرده اند ایران به طور کامل تعهدات برجامی خود را انجام داده است، دیگر اعضای برجام موظف اند به تعهدات خود به طور واقعی عمل کرده و از هرگونه اقدام مغایر با نص، روح و نیت برجام اجتناب کنند.

وی افزود: اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم ها علیه ایران بوضوح بر خلاف تعهدات برجامی آن کشور است. وی از دولت آمریکا خواست تا نگرانی هایی که در نتیجه اقدام مذکور ایجاد شده را سریعاً حل و فصل کند.

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل ادامه داد: گرچه ایران به برجام به عنوان یک سند چندجانبه کاملاً متعهد بوده و باقی خواهد ماند؛ با این همه تضمین ماندگاری برجام مستلزم اجرای کامل و بموقع همه تعهدات برجامی توسط تمامی طرف های آن است و نه فقط ایران. وی اضافه کرد که این به نفع جامعه بین المللی و همه اعضای برجام است.

خوشرو با اشاره به وظایف اساسنامه ای آژانس گفت: وظیفه اصلی آژانس کمک به کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است. وی خواستار افزایش فعالیت های این نهاد در زمینه متناسب با انتظارات کشورها شد.

سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران مصمم است به فعالیت های هسته ای خود در زمینه تحقیق و توسعه و تولید انرژی هسته ای از جمله توسعه چرخه سوخت کامل هسته ای برای اهداف صلح آمیز ادامه دهد.

در این نشست، آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گزارشی از فعالیت های یک سال اخیر آن نهاد ارائه کرد.
 
کلمات کلیدی : داماتو، تحریم، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.