توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 379948
هند سفیر پاکستان را احضار کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۱۱
وزارت خارجه هند در پی دستگیری یک عامل تروریستی در کشمیر با احضار 'عبدالباسط' سفیر پاکستان در دهلی نو ،مراتب اعتراض شدید این کشور را به وی ابلاغ کرد.

به گزارش ایرنا، 'اس جی شانکار' معاون وزیر امور خارجه هند روز سه شنبه در این دیدار مراتب اعتراض هند را از ادامه حمایت اسلام آباد از تروریسم فرامرزی و تشویق به ناآرامی ها در کشمیر به وی اعلام کرد.
'ویکاس سواراپ' سخنگوی وزارت امور خارجه هند نیز در سخنانی با تائید احضار سفیر پاکستان در دهلی نو گفت دراین دیدار، اعتراض هند به حمایت اسلام آباد از شهروند بازداشت شده پاکستانی در کشمیر به وی ابلاغ شده است .
'بهادر علی' شهروند پاکستانی، ۲۵ جولای(چهارم مرداد) از سوی نیروهای امنیتی هند در کشمیر دستگیر شد.
وی در زمان بازداشت، یک قبضه اسلحه کلاشینکف و چندین نارنجک با خود به همراه داشت .
'بهادر علی' در بازجویی ها اعتراف کرد که در اردوگاه های گروه تروریستی لشکر طیبه آموزش دیده و سپس با نفوذ به خاک هند قصد حمله به نیروهای امنیتی این کشور را داشته است.
تنش بین هند و پاکستان از هفته گذشته به دنبال حمایت 'نواز شریف' نخست وزیر این کشور از 'برهان مظفر وانی' فرمانده شبه نظامی حزب المجاهدین وارد مرحله تازه ای شده است .
'نواز شریف' برهان وانی'را شهید دانست و اظهار کرد کشمیر روزی بخشی از پاکستان خواهد شد.
درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی کشمیر که از یک ماه گذشته آغاز و همچنان ادامه دارد تاکنون بیش از ۵۷ کشته و بیش از شش هزار زخمی برجای گذاشته است .
'سوشما سواراج' وزیر امور خارجه هند در پاسخ به سخنان نخست وزیر پاکستان گفت که رویای اسلام هیچ گاه تحقق نمی یابد.
 
کلمات کلیدی : هند+پاکستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.