توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449049
ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت خارجه
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۱
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه حضور یافت و سخنرانی کرد.
به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در مراسم " بزرگداشت شهدای وزارت امور خارجه " با بیان اینکه شهادت نه تنها از استوارترین آموزه های اسلام است، بلکه یکی از مهمترین پایه های اقتدار کشور ماست، اظهار داشت: بخاطر شهداست که ما امروز طعم امنیت را می چشیم و کسی جرات نمی کند به این مرز و بوم و به این مردم نگاه خصمانه داشته باشد. بخاطر آنهاست که ما امروز می توانیم با امید به آینده و با تدبیر مسیر پیشرفت و توسعه را طی کنیم. بخاطر شهداست که ما می توانیم در صحنه های دیپلماسی بدون نگرانی، هم مذاکره و هم مقاومت کنیم.
ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت خارجه/عکس
وزیر امور خارجه افزود: مبانی اقتدار ملی ما مبانی گسترده و فراگیری است که برای حفظ آنها نیازمند دیگران نیستیم. ما به برکت خون شهدا و امام شهدا و راهنمایی‌های مقام معظم رهبری توانسته ایم بدون نگرانی از تحولات بیرونی و با تدبیر در مسیر امنیت حرکت کنیم.
ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت خارجه/عکس
رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: وزارت امور خارجه این افتخار را دارد که نه تنها کل دیپلماسی آن بر اساس اقتدار ناشی از فرهنگ ایثار و شهادت مردم بزرگ ایران است، بلکه این افتخار را هم دارد که در این میدان عشق، ۴۰ درصد از همکاران آن از ایثارگران هستند. افتخار وزارت امور خارجه است که در صحنه های بین المللی با جانبازان شیمیایی حضور پیدا می کند، جانبازانی که می توانند در چشم غربی ها نگاه کنند و با اقتدار به آنها بگویند که این وضعیت جسمانی من ثمره جنایات و نامردمی های شماست.
ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت خارجه/عکس
وزیر امور خارجه تاکید کرد: امروز با اقتدار می ایستیم و از توان بالای نظامی خود فقط برای دفاع و جلوگیری از خیالبافی توهم آمیز کسانی که به چند ابزار وارد شده از خارج می نازند، استفاده می کنیم.
گفتنی است در پایان این مراسم از خانواده شهدای وزارت امور خارجه تجلیل به عمل آمد.
 
کلمات کلیدی : ظریف+شهدای وزارت خارجه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
ظریف در مراسم بزرگداشت شهدای وزارت خارجه