نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239943
واکنش آبفای تهران به چالش سطل آب یخ
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۲
آبفای استان تهران در اطلاعیه‌ای از شهروندان درخواست کرد در جریان فعالیت‌های خیریه و انسان‌ دوستانه‌ ای مانند کارزار چالش سطل آب یخ برای حمایت از بیماران ای. ال. اس، دغدغه کم‌آبی را مدنظر قرار دهند.

به گزارش مهر، شرکت آبفای استان تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: آبفای استان تهران نیز حمایت اصولی خود را از حرکت‌های فرهنگی از جمله کارزار حمایت از بیماران ِای.ال.اس (ALS) اعلام می‌دارد و در این زمینه لازم می‌داند توجه شهروندان عزیز را به این نکته جلب کند که با توجه به محدودیت منابع آبی کشور و مواجه‌ بودن با بحران کم‌ آبی شایسته است شیوه‌های نمادین حمایت از این بیماران که به هدررفتن میزان بسیار زیادی آب منجر نمی‌شوند مدنظر قرار گیرند. همچنین مطرح شد: شایسته است چنین حرکت‌هایی با شرایط و محدودیت‌های اقلیمی کشورمان همخوانی داشته باشند؛ همچنان که برخی از هنرمندان و چهره‌های شناخته‌ شده این شیوه را برگزیده‌اند.

زمانی که فرد شناخته‌ شده‌ای سطل خالی را به صورت نمادین روی سرش خالی می‌کند، نه‌ تنها توجه‌ها را به بیماری‌های کمتر شناخته‌ شده‌ای مانند ای.ال.اس جلب می‌کند در مورد بحران کم‌آبی هم هشدار می‌دهد؛ بحرانی که اگر مردم در شیوه‌های مصرف آب تجدیدنظر نکنند می‌رود تا کشور را با دشواری‌های فراوانی مواجه سازد.

به تازگی برخی چهره های جهانی برای حمایت از بیماران ای.ال.اس در یک حرکت نمادین سطلی از آب یخ را بر روی خود می ریزند و پس از ان از ۳ نفر دیگر از افراد مشهور دعوت می کنند تا با اجرای این چالش، به حمایت از بیماران ای.ال.اس بپردازند.

این موضوع در هفته های گذشته به ایران نیز رسیده و اخیرا از سوی برخی فوتبالیست‌ها و هنرمندان سینما هم انجام شده است. در هفته گذشته علی کریمی فوتبالیست سابق تیم ملی نیز با انجام این کارزار، از برخی دیگر از چهره های مشهور مانند علی دایی برای حضور در این چالش دعوت کرده بود.
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۱:۳۸:۰۰
دمشون گرم
خیلی بیانشون خوب بود
با احترام بود
واقا جای تشکر داره (2352217) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۱:۰۴
آبفای استان تهران چرا در خصوص کارواشهائی که توسط شهرداری ایجاد شده وبا شستن ماشینهای لوکس به مردم دهنکجی میکنند بوجه ای ندارد. (2352296) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۹ ۲۲:۲۸:۰۵
چه ربطی داشت... مگر چند سطل آب می خواد اینجوری هدر بره؟؟؟ اصلا یک میلیاردیم آب مصرفی روزانه هم نمیشه... (2352306) (alef-10)
 
دلسوز خوزستانی
۱۳۹۳-۰۶-۱۰ ۰۷:۵۱:۳۹
من به دوستان پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از هدر رفت آب در شهرهایی که آّب کم است این کار را در فضاهای سبز روی چمنها اتجام دهند زیرا این فضای سبز آبیاری میشود . (2352594) (alef-10)