نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279543
افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۹
رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رئیس‌جمهور، گفت: افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست و در حال حاضر ۷۰ درصد از مردم از کمبود ویتامین D رنج می‌برند.

به گزارش فارس، رحمت‌الله حافظی در تذکرات پیش از دستور یکصد و شصت و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران خطاب به رئیس جمهور، اظهار داشت: افزایش قیمت لبنیات کمر مردم را خواهد شکست. وی ادامه داد: با افزایش قیمت لبنیات شاهد کمبود ویتامین D در بین آحاد جامعه خواهیم بود و در حال حاضر ۷۰ درصد مردم از کمبود ویتامین D رنج می برند.

حافظی افزود: با کاهش کلسیم افراد با پوکی استخوان و شکستگی استخوان لگن و دیگر مشکلات مواجه خواهند بود که باید دولت برای این مشکل اقدام اساسی را انجام دهد. رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران افزود: آزادسازی قیمت لبنیات اقتصادی نیست و خسارات زیادی را وارد می‌کند و هزینه‌ها ده‌ها و صدها برابر بیشتر خواهد شد.

وی گفت: با هدفمندی یارانه‌ها سرانه مصرف لبنیات در کشور ۲۲ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۰ لیتر رسیده است و نباید با افزایش قیمت لبنیات موجب معضلات اساسی برای مردم شویم. حافظی درباره حفظ فضای سبز، اظهار داشت: در خیابان ستارخان بر اساس تصاویر موجود در سال ۸۳ و ۸۷ شاهد انبوهی از درختان بوده‌ایم ولی در سال ۹۴ در همان منطقه با وضعیت نامطلوبی مواجه هستیم و مشابه آن در سطح شهر بسیار فراوان است.

حافظی گفت: وقتی زیرساخت‌ها را از بین می‌بریم چطور می‌توانیم هوای پاک را به مردم بدهیم. رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران، یادآور شد: جنگل‌های انبوهی از درختان خشک شده در سطح شهر تهران وجود دارد که نمونه آن در خیابان ستارخان بوده که در آن محوطه انارستان‌،‌ توتستان و انجیرستان بوده است.

وی گفت: در حال حاضر در این فضاها معتادین اجازه ورود دارند ولی شهرداری اجازه ورود ندارد. چطور ملکی که رها شده است و دیوار و حصاری ندارد شهرداری نمی‌تواند درختان آن را آبیاری کند. اینکه ملک رها شده است پذیرفته نیست. حافظی افزود: ما از شهرداری بیش از این انتظار نداریم و باید خود اعضای شورای شهر فکری به حال این وضعیت موجود کنند.

حافظی ادامه داد: براساس تصاویر موجود در دهه ۷۰ در محدوده طرشت انبوهی از درختان مشاهده می‌شود ولی هم اکنون خبری از آن درختان سرسبز نیست و خشک شده‌اند.

وی افزود: با این اقدامات شهرداری شعار آسمان آبی و زمین پاک را می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : لبنیات+ شیر+ ماست
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۰۰:۲۰
مردم به این گرانی ها عادت کرده اند (3006438) (alef-3)
 
مال باخته
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۰۲:۵۱
کمر مردم خیلی وقته که شکسته ولی متا سفانه کو ........... (3006447) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۲:۳۸:۰۲
بهتر که گران شد
با این استاندارد ها لاقل مردم وایتکس کم تری میخورند (3006531) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۱۷:۰۶:۲۳
ملت ما نشون داده محکم و استوارند.بیدی نیستن با این بادها بلرزند (3007098) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.