نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370442
حقانی: در شهرداری، پرداخت های حاشیه ای وجود دارد که در فیش ها نمی آید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۰
محمد حقانی، عضو شورای شهر از عدم شفافیت مالی در شهرداری تهران انتقاد کرد.

حقانی در گفتگو با انتخاب اظهار داشت: دوشنبه گذشته، آقای شهردار در جلسه شورا درباره فیش های حقوقی خود و معاونانشان صحبت کردند و فرمودند که ما پرداخت های غیر متعارف نداریم و همه اینها بر اساس ضوابط است. همچنین گفتند دریافتی من و همسرم ماهیانه ۷ میلیون بیشتر نیست و خانمم ده سال است صلواتی می کند.

وی افزود: من نمی خواهم حرف کسی را تکذیب یا تایید کنم. وقتی مسئله ای پیش می آید، همه به دنبال این هستیم که همان موقع اظهار نظر کنیم. خب وقتی ما قانون و ضابطه داریم، چرا بر اساس قانون و ضابطه عمل نمی شود؟ من با پرداخت نامتعارفی که چند نفر در برخی زیر مجموعه های دولت دریافت کردند، مخالف هستم. خب، در گنجه باز است، حیای گربه کجا رفته؟

حقانی اضافه کرد: ما به عنوان شورای شهر از آقایان شهرداری باید بخواهیم دریافتی ها را اعلام کنند، آن هم دریافتی های خالص. در شهرداری معمولا، پرداخت های حاشیه ای وجود دارد که خیلی در فیش نمی آید. من از شما به عنوان یک رسانه سوال می کنم؛ آنهایی که بخواهند سواستفاده کنند، بلد هستند چطور عمل کنند که به نام خودشان یا همسرشان یا فرزندانشان چیزی ثبت نشود.

این عضو شورا تصریح کرد: افرادی که این رقم های زیاد را در شهرداری می گیرند، واقعا همین مقدار خدمت می کنند؟ آیا شایستگی دریافت چنین حقوق و مزایایی را دارند؟ اشکال عمده، ساختاری و تشکیلاتی است. در واقع ما افرادی که برای پستهای سازمانی یا مسئولیت های مهم که خیلی در مملکت و در شهرداری می تواند تاثیرگذار باشد، منصوب می کنیم که دارای شرایط لازم نیستند و شایستگی آن را ندارند.

حقانی با بیان اینکه قالیباف عزتی برای اعضای شورای شهر قائل نیست، گفت: اعضای شورای شهر، نمایندگان مردم هستند. وقتی شهردار با شورا که متشکل از نمایندگان مردم است، مشورت می کند،یعنی برای مردم ارزش و عزت قائل شده است. با این حال، متاسفانه قالیباف این موضوع را جدی نمی گیرد.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران+بدهکاری دولت
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۳:۴۱
حقوق : ۵۰۰ هزار، درآمد جنبی: ۵۰۰ میلیون (3812954) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۹ ۱۳:۲۶:۰۸
همه جا پولهایی می پیرند که رد قیش حقوقی نمی آید . همه جا
در بیمارستان ما که خصوصی هست همینطوری می باشد (3812968) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.