توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380748
پادشاه بحرین‌ به دنبال تغییر ترکیب جمعیتی در این کشور
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
نماینده آیت‌الله عیسی قاسم در ایران گفت: پادشاه بحرین خودش به صورت مستقیم در اداره برنامه تغییر ترکیب جمعیتی این کشور مشارکت دارد.

به گزارش فارس، شیخ عبدالله الدقاق در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت آیت‌الله عیسی قاسم با بیان اینکه رژیم آل‌ خلیفه بیش از ۵۰ روز پیش تابعیت بحرینی این عالم برجسته را سلب کرده است، اظهار کرد: مردم بحرین از آن زمان تاکنون در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم تحصن کردند تا به این اقدام رژیم آل‌ خلیفه اعتراض کنند و آیت‌الله عیسی قاسم از زمان سلب تابعیت تا به امروز نتوانسته که از منزلش خارج شود.

نماینده آیت‌الله عیسی قاسم در ایران ادامه داد: مردم با تحصن در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم در منطقه دراز به عوامل رژیم آل‌ خلیفه گفتند که برای دستگیری این عالم برجسته باید از روی بدن‌های ما با تانک و نفربر عبور کنید، شیخ عیسی قاسم اکنون در منزل خود در محاصره است و عوامل رژیم آل خلیفه منطقه دراز را با سیم خاردار و بلوک سیمان محاصره کرده‌اند.

این روحانی مبارز بحرینی بیان کرد: ادامه محاصره منطقه دراز موجب ضرر مردم این منطقه و کاسبان آن شده است، عوامل رژیم آ‌ل خلیفه تمام ورودی‌های این منطقه را به جز دو ورودی بسته‌اند و تنها اجازه ورود اهالی منطقه دراز را می‌دهند و مانع از ورود عادی اهالی مناطق دیگر بحرین به منطقه دراز می‌شوند.

شیخ عبدالله الدقاق با اشاره به رفتار عوامل رژیم آل خلیفه با مردم بحرین گفت: عوامل این رژیم تنها زمانی اجازه ورود مردم مناطق دیگر بحرین به منطقه دراز را می‌دهند که از آنها تحقیق کنند و در این میان گاهی حتی آنها را به پاسگاه‌های پلیس هم می‌برند.

نماینده آیت‌الله عیسی قاسم در ایران ادامه داد: عوامل رژیم آل خلیفه همچنین تصاویر شرکت‌کنندگان در تحصن در اطراف منزل آیت‌الله عیسی قاسم را ثبت می‌کنند، سپس آنها را پس از خروج از محل تحصن به مراکز پلیس بحرین احضار می‌کنند و رژیم آل خلیفه به این ترتیب شرکت‌کنندگان در تحصن را یکی پس از دیگری دستگیر می‌کند، این آخرین تحولات تحصن در اطراف منزل شیخ عیسی قاسم است.

روحانی مبارز بحرینی تصریح کرد: آمریکا در مقابل نقض حقوق بشر در بحرین تنها به ابراز نگرانی از تحولات این کشور و نیز محکومیت نقض حقوق بشر در بحرین بسنده کرده است، اما هیچ فشار جدی را در این خصوص به رژیم آل خلیفه نمی‌آورد تا این رژیم دست از نقض حقوق بشر در بحرین بردارد.

الدقاق در خصوص برنامه تغییر ترکیب جمعیتی بحرین اظهار کرد: رژیم آل خلیفه این برنامه را دنبال می‌کند تا تعداد اهل سنت بحرین را نسبت به شیعیان این کشور بیشتر کند و به این ترتیب ترکیب جمعیتی بحرین را تغییر دهد، برنامه تغییر ترکیب جمعیتی بحرین به صورت خاص توسط دربار آل خلیفه اداره می‌شود.

نماینده آیت‌الله عیسی قاسم در ایران ادامه داد: پادشاه بحرین خودش به صورت مستقیم در اداره برنامه تغییر ترکیب جمعیتی این کشور مشارکت دارد و او شخصی به نام احمد بن عطیه آل خلیفه که قبلا در دولت بحرین وزیر بوده، را مسؤول اداره این برنامه کرده است.

این روحانی مبارز بحرینی بیان کرد: البته رژیم آل خلیفه به هر اهل سنتی هم تابعیت بحرین را نمی‌دهد، این رژیم تنها به دو گروه از اهل سنت تابعیت بحرینی را می‌دهد، یک گروه وهابی‌های متعصب هستند و گروه دیگر از اهل سنت که رژیم آل خلیفه به آنها تابعیت بحرینی را می‌دهد، افرادی هستند که از لحاظ سیاسی طرفدار این رژیم به شمار می‌روند.

الدقاق خاطرنشان کرد: رژیم آل خلیفه به این افراد علاوه بر تابعیت، امکانات دیگری همچون خانه مسکونی و حقوق هم می‌دهد، این افراد به دلیل توجه رژیم آل خلیفه به آنها در هر انتخاباتی به این رژیم رای خواهند داد و این افراد با رژیم آل خلیفه هم رای هستند.
 
کلمات کلیدی : بحرین+عیسی قاسم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.