توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 430049
پیکانی ها خیال پرسپولیس را راحت کردند/ «گادوین منشا» را نمی‌دهیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
مدیرعامل باشگاه پیکان تاکید کرد که «گادوین منشا» مهاجم نیجریه ای تیم فوتبال این باشگاه را به پرسپولیس نخواهد داد و این بازیکن در پیکان می‌ماند.به

محمود شیعی در گفتگو با سایت باشگاه پیکان درباره موضوعات مختلفی از جمله عملکرد تیم و نقل و انتقالات لیگ برتر صحبت هایی را مطرح و تاکید کرد که «گادوین منشا» به پرسپولیس نخواهد رفت. وی همچنین تاکید کرد که جدایی آرش برهانی از پیکان منوط به نظر مجید جلالی است.

مشروح گفتگوی شیعی در زیر می آید:

* تیم فوتبال پیکان در پایان نیم فصل نخست با تفاضل گل در سکوی چهارم ایستاد. آیا از نتیجه گیری تیم راضی بودید؟
- مسلما از نتایج با این شرایط که دوباره از لیگ یک به لیگ برتر برگشتیم و در اولین سال برگشت در نیمه بالای جدول قرار داریم، راضی هستم. ما در سالهای قبل هرگاه به لیگ برتر برمی گشتیم نتایج خوبی نمی گرفتیم ولی امسال از ثبات ویژه ای برخورداریم و یک روند رو به رشد داشتیم.

* آیا از ابتدا هم حضور در این مکان برنامه ریزی شده و هدفمند بود؟
- قاعدتا هر باشگاهی کارش را هدفمند شروع می کند و برنامه های خاصی برای موفقیت دارد. ماهم مستثنی از این قضیه نبودیم. هدف ما ابتدا ماندن  در لیگ برتر و حضور در میانه جدول بود تا در این فصل به یک ثبات رسیده باشیم تا سپس در سالهای بعد به دنبال حضور در جایگاه بالاتر باشیم که خوشبختانه امروز جلوتر از برنامه های خود هستیم.

* با این اوصاف برنامه های باشگاه برای موفقیت در نیم فصل دوم چیست و آیا به رتبه های بالاتر فکر هم می کنید؟
- حضور در جمع چهار تیم بسیار راضی کننده است ولی مسلما به ماندن در این جایگاه بسنده نمی کنیم. توقع من و هیات مدیره بالاتر رفته چرا که وقتی عملکرد و  ظرفیت تیم را می بینم متوجه می شوم می توانیم از این هم بهتر باشیم.  پس باید تلاش مضاعفی به خرج دهیم تا بتوانیم جایگاه پیکان در لیگ فوتبال ایران را اثبات کنیم.

* برنامه باشگاه برای موفقیت در نیم فصل دوم چیست؟
- کادرفنی نقاط ضعف و قوت تیم را شناسایی و بررسی کرده و قرار است بر اساس برنامه ریزی آنها، تیم را با توجه به  بنیه مالی  باشگاه و در حد معقول مثل ابتدای فصل در یک چارچوب مشخص که همگن با وضع فعلی باشد ،تیم را تقویت کنیم. چرا که همدلی و آرامش هدف اصلی باشگاه و تیم است.

* چه بازیکنانی جذب می شوند و چه کسانی از تیم می روند؟
- تیم در اردوی کیش حضور دارد. کادرفنی و سرمربی قرار است بعد از این اردو و بررسی هایی که دارند لیست نهایی ورود و خروج خود را به  باشگاه بدهند تا در خصوص جذب بازیکنان جدید اقدام کنیم. در خصوص لسیت خروجی ها هم باید بگویم همین گونه عمل می کنیم و منتظر لیست کادرفنی خواهیم ماند. البته باید بگویم مدافع برزیلی از تیم ما جدا شد و در مقابل یک مدافع از لیگ یک به نام مهران موسوی را جذب کردیم که جای اور را پر خواهد کرد. اما در خصوص نفرات بعدی باید منتظر لیست کادر فنی باشیم.

* این روزها صحبت از جدایی آرش برهانی است، گویا او در لیست مازاد است؟
- آرش بازیکن بزرگی بوده که امسال با مصدومیت های بسیاری مواجه شده و انطور که باید و شاید نتوانست به تیم کمک کند. خود او هم از این موضوع ناراحت است اما در خصوص وضعیت نهایی او کادر فنی و آقای جلالی نظر نهایی را خواهند داد، که با او ادامه دهیم یا از جمع ما جدا شود. در هر حال باید شان  بازیکنی مثل او حفظ شود.

* پرسپولیسی ها سخت خواهان گادوین منشا هستند. آیا او در پیکان می ماند یا اینکه رضایت نامه اش را برای پرسپولیس صادر می کنید ؟
- منشا بازیکن پیکان است، مطمئن باشید هرگز او را از دست نمی دهیم چون ما خودمان با توجه به فشردگی و سخت شدن رقابتها در نیم فصل دوم به او احتیاج مبرم داریم. با منشا صحبت کردیم و قرار است قرارداد او را در نیم فصل دوم تمدید کنیم. او از حضور در پیکان راضی است و نمی خواهد جدا شود. به لحاظ مالی هم با او مشکلی نداریم و شرایط خوبی بین باشگاه و او حاکم است. خلاصه برای شما بگویم او گادوین پیکان است.

* مجید جلالی چقدر در موفقیتها تاثیر گذار بوده و رضایت باشگاه را جلب کرده است؟
- مجید جلالی مربی بزرگی است و استخوان خرد کرده فوتبال است. من و اعضای هیات مدیره باشگاه از او راضی هستیم البته نه تنها ازاو بلکه از کل کادر فنی راضی هستیم چرا که آنها یک کار گروهی انجام می دهند و باید بگویم یک مجموعه موفق هستند. باشگاه به اندازه توانش بهترین امکانات را برای او فراهم کرده و متعاقبا اوهم با استفاده بهینه از امکانات و محیط آرامی که باشگاه برای او فراهم کرده توانسته تاثیر گذار باشد.

*از حضور در هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم بگویید.
خوشبختانه حضور در فدراسیون به کارهای اجرایی در باشگاه لطمه نمی زند چون جلسات هیات ریسه هر چند وقت یکبار برگزار می شود و از سوی دیگر برنامه های کاری ما در فدراسیون اجرایی نیست چون کارها در آنجا در حد کلان و تصمیم گیریهای بزرگ برای فوتبال است. من هم با توجه به تجاربی که دارم تجربیاتم را در حوزه مدیریت فوتبالی، باشگاهداری و بحثها و تصمیم گیری های کلان در اختیار فدراسیون می گذارم. حالا در این خصوص اینکه آیا تاکنون موثر بودم  یا نه باید دیگر دوستان در هیات رییسه و رییس فدراسیون اظهار نظر کنند.
 
 
کلمات کلیدی : باشگاه پرسپولیس+باشگاه پیکان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.