نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 290441
دمیدن واشنگتن در تنور جنگ؛ نظامیان آمریکایی در کره مستقر شدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۵
وضعیت در شبه جزیره کره به هیچ وجه مساعد نیست و در حالیکه دو کره در آستانه جنگ قرار دارند آمریکا بجای تلاش برای آرام کردن اوضاع دست به اقدامات تحریک آمیز می زند.

به گزارش مهر به نقل از ساندی تلگراف، پس از اظهارات ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، در مورد تعهد واشنگتن برای حمایت از کره جنوبی، نظامیان ایالات متحده در کره مستقر شدند.

استقرار نظامیان آمریکا در کره جنوبی در حالی است که سئول و پیونگ یانگ در روزهای اخیر تا یک قدمی جنگ پیش رفته اند.

در این وضعیت «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد از کره شمالی و جنوبی خواسته تا آرامش خود را حفظ کرده و از دست زدن به اقدامات تحریک آمیز اجتناب کنند.

دو روز پیش کره شمالی همسایه جنوبی خود را تهدید کرده بود که در صورتی که به تبلیغات منفی خود علیه این کشور پایان ندهد، با اقدام نظامی مواجه خواهد شد.

تنش ها بین پیونگ یانگ – سئول در روز های اخیر در پی یک سلسله حوادث که تقریبا از سه هفته پیش و با انفجار مین در منطقه غیر نظامی حائل بین دو کره آغاز شده است، بالا گرفت. به دنبال آن سئول با نشانه گرفتن انگشت اتهام خود به سوی کره شمالی، پیونگ یانگ را مسئول این حادثه دانسته و با توسل به بلندگوهای مرزی تبلیغات منفی علیه همسایه شمالی خود را آغاز کرد.

در نهایت، صبح روز پنج شنبه گذشته، وزارت دفاع کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد نیروهای نظامی این کشور یکی از موشک های کره شمالی را که احتمالاً از نوع راکت بوده شناسایی و در پاسخ با ده ها گلوله توپ ۱۵۵ میلیمتری نقطه ای را که از آن کره شمالی به شلیک موشک اقدام کرده بود، گلوله باران کردند.

در واکنش به این اقدام نیز کره شمالی تهدید کرد در صورتی که کره جنوبی تا ۴۸ ساعت آینده تبلیغات علیه این کشور را متوقف نکند با اقدام نظامی مواجه خواهد شد. به این ترتیب، طبق دستور «کیم یونگ اون» رهبر کره شمالی، این کشور از ساعت ۵ بعد از ظهر جمعه به وقت محلی رسما وارد وضعیت جنگی شد.
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۱ ۱۲:۵۱:۴۵
اصولا هر جا جنگ و دعوا باشه ، آمریکا آتیش بیار معرکه است.
کجای دنیا جنگه که لنگ آمریکا اونجا نم نباشه؟؟؟ (3135093) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.