نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497947
چاپ کتاب های درسی سال96-97
چاپ کتاب های درسی برای سال 96-97 در چاپخانه افست تهران در حال انجام شدن است. تاکنون 50 میلیون کتاب درسی مقطع ابتدایی و 39 میلیون مجله رشد در این چاپخانه منتشر شده است. چاپ افست رایج‌ترین روش چاپی جهان است، به‌طوری که با وجود روش‌های چاپی متعدد و رواج روزافزون استفاده از چاپ دیجیتال، چاپ افست از 1950 تاکنون به‌عنوان روش اصلی چاپ بشمارمی‌رفته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۵
 
کلمات کلیدی : کتاب درسی + چاپ کتاب + چاپخانه
 
پیمان
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۲۱:۰۳:۱۰
چقدر کاغذ و زمان و پول بابت این داستان هدر میره.
توی انگلیس الان رو نمیدونم اما 20 سال پیش تقریبا به این شکل بود که به دانش آموزان کتاب هایی رو میدادن که نو نبود. کتاب ها البته با جنس خوب و مرقوبی درست شده بودند منتها دانش آموز یک سال باید از اون کتاب نگهداری می کرد خیلی خوب و تر تمیز و بعد اسمش رو هم ته کتاب مینوشت و آخرش تحویل مدرسه میداد تا برسه به نفر بعدی. کتاب ها نو نبود اما سالم بود و یادمه پشت اسم کتاب مثلا اسم 7-8 نفر بود. (4502162) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۵-۱۲ ۲۱:۵۰:۵۹
چاپ و توزیع این حجم سنگین از کتابهای درسی هزینه بسیار سنگینی برای کشور دارد و در پایان سال هم جمع آوری و بازیافت آن هزینه دارد.
در برخی کشورها در هر کلاس به تعداد دانش آموزان، کتاب درسی موجود است و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و در پایان سال جمع آوری و برای سال بعد نگه داری می شود. البته کیفیت کاغذ و جلد خیلی خوب است و هر کتاب برای چند سال دوام دارد. (4502183) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۰۱:۰۷:۴۸
یکی از چالشهای عظیم سالهای گذشته و حال ایران فقدان دانش مدیریت و بهره وری بوده و هست محض نمونه توجه کنید که این چاپخانه مجهز به دهها میلیارد تومان ماشین چاپ اتوماتیک هست ولی بخش آخر که تولیدات را بایستی بطور صحیح بسته بندی و انبار بشود چگونه با نخ نایلونی و یک کارگر بیچاره در حال زور زدن و بسته بندی ناشیانه و غیر اصولی رها کرده اند حال آنکه هزینه خرید دستگاه بسته بندی بسیار ناچیز بود و از خرابی و پارگی و کثیفی محصولات تا زمان ارائه به مصرف کننده جلوگیری میکرد (4502373) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.