نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 345044
گزارش آمریکا درباره «حقوق بشر ایران» منتشر شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۸
وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشری خود در مورد ایران، ادعاهای بی اساس پیشین را تکرار کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزارت خارجه آمریکا در ساعات پایانی روز چهارشنبه گزارش سالانه‌ای که مدعی است به ارزیابی حقوق بشر کشورهای مختلف می‌پردازد را منتشر کرد. واشنگتن در گزارش سالانه سال ۲۰۱۵ درباره حقوق بشر ایران، به تکرار ادعاهای قبلی درباره تهران پرداخته است.

در بخشی از این گزارش ۴۵ صفحه‌ای ادعا شده «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران سال ۲۰۱۳، بعد از انتخاباتی غیرآزاد روی کارآمده است.

وزارت خارجه آمریکا، علی‌رغم اذعان به «مشارکت مردمی بالا» در آن رأی‌گیری و برگزاری «مناظره‌های آزاد»، ادعا می‌کند فرایند تأیید صلاحیت نامزدها با «معیارهای دلبخواهانه» - به تعبیر واشنگتن - موجب «محدود شدن آزاد و منصفانه بودن این انتخابات شده است.»

از گرارش‌های حقوق بشری آمریکا به دلیل روش‌شناسی نادرست، اتخاذ استانداردهای دوگانه، غرض‌ورزی و عدم رعایت اصل بی‌طرفی، نادیده گرفتن فرهنگ بومی و سبک زندگی سایر کشورها و مداخله‌جویی‌ در امور داخلی کشورها انتقاد به عمل آمده است.

گزارش جدید واشنگتن درباره ایران با یادآوری اینکه آمریکا در تهران سفارت ندارد نوشته این گزارش با استناد به منابع غیردولتی آمریکا تنظیم شده است.

یکی از منابع مورد استناد وزارت خارجه آمریکا در این گزارش، «مرکز مستندسازی اسناد حقوق بشر ایران» است که تأمین مالی آن را وزارت خارجه آمریکا و دولت کانادا بر عهده دارند و وزارت اطلاعات ایران، سال ۱۳۸۸ آن را یکی از ۶۰ «موسسه خارجی فعال در اغتشاشات» معرفی کرده است.

گزارش حقوق بشر آمریکا درباره ایران، همانند سال گذشته، بدون در نظر گرفتن تفاوت‌های فرهنگی-اجتماعی و زمینه‌های مذهبی یکی از محورهای اتهام‌پراکنی علیه ایران را عدم توجه به آنچه حقوق هم‌جنس‌بازان خوانده شده قرار داده است.
۱۳۹۶/۰۶/۱۲ ۱۲:۰۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۸ ۰۶:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۸ ۱۲:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۰ ۱۵:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۴ ۱۸:۱۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ ۲۱:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۱۰:۲۳
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۶ ۱۰:۲۹
 
۱۳۹۴/۱۲/۲۵ ۰۸:۲۹
 
۱۳۹۴/۰۷/۳۰ ۱۰:۰۰
 
 
کلمات کلیدی : ایران ، آمریکا ، وزارت خارجه ، گزارش ، حقوق بشر
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۰۹:۴۲:۵۶
تفاوت های فرهنگی باید باعث شوند چند میلیون نفر حق زندگی نداشته باشند؟ این دیگر چه نوع توجیهی برای نقض حقوق بشر است؟ (3645473) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۱۰:۲۸:۲۰
وزارت خارجه آمریکا، علی‌رغم اذعان به «مشارکت مردمی بالا» در آن رأی‌گیری و برگزاری «مناظره‌های آزاد»، ادعا می‌کند فرایند تأیید صلاحیت نامزدها با «معیارهای دلبخواهانه» - به تعبیر واشنگتن - موجب «محدود شدن آزاد و منصفانه بودن این انتخابات شده است.»
بابا این حرفهای خود خود مسئولان ما هست که در فضای رسانه ای رصد می کنند . مگه رییس جمهور نگفت حزبی با چند میلیون طرفدار ، کاندیدا ندارد ؟
فرهنگ بومی و سنت های مذهبی درست اما بازتاب سخنان داخلی توسط دشمن امری بدیهی است . مسئولان ما باید دایره اختلافات را تنگ تر کنند . گله از دشمن عاقلانه نیست . (3645550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۲۶ ۱۱:۲۶:۵۷
سازمان ملل پاسخ دهد
---
آیا سازمان ملل که مدعی سرپرستی حمایت از حقوق بشر است در باره ی نقضها و تجاوزهای روز مره ی آشکار آمریکا علیه حقوق بشر که جهان را گرفتار کرده حاضر است سندهای بی شمار موجود را منتشر سازد و آمریکای ابر تجاوز گر را به پاسخگویی وا دارد؟؟؟!!!
سکوت سازمان ملل در مقابل تجاوزهای ضد بشری همیشگی آمریکا به این ابر تجاوز گر ناقض حقوق بشر اجازه می دهد با کمال گستاخی در این زمینه با هزار دوز و کلک و اجیر کردن مزدور علیه دیگران برای تحقق بخشیدن به منافع نامشروع خود پرونده سازی نماید و باکمک سازمانهای بین المللی بر تجاوزات خود همیشه سرپوش بگذارد و در مقابل هیچکس پاسخ گو نباشد.
رفتارهای ضد بشری آمریکا در خاور میانه و آسیا و آفریقا و آمریکای لاتین و سایر مناطق جهان با خرید مزدور و فروش سلاحهای کشتار جمعی و توطئه و دسیسه چینی و راه انداز کشتار و ویرانگری در این مناطق مردم جهان را حدود یک قرن است به ستوه در آورده ولی سازمانهای بین المللی مدعی حمایت از حقوق بشر در ازای وظیفه ی سنگین خود در این زمینه هیچ مسئولیت قابل مشاهده و مؤثری از خود نشان نمی دهند؟؟؟!!!
جهان نمی تواند تا ابد قانون ستیزی آمریکا و همپیمانان و اقمار آمریکا را تحمل کند و سازمانهای بین المللی باید در این زمینه پاسخگو باشند و این ابر تجاوزگر و همپیمانان و اقمار متجاوز آن را به پاسخگویی بکشانند و سر جای خود بنشانند و در غیر این صورت حیثیت و اعتباری برای وجود این سازمانها باقی نخواهد ماند. (3645653) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.