توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505442
افزایش کارایی دستیار صوتی اپل
بخش دانش و فناوری الف،4 شهریور96
شرکت اپل با استفاده از تکنیک های یادگیری عمیق (deep learning) به دنبال افزایش کارایی سیری در نسخه های جدید سیتم عامل خود است.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۲
به گزارش کلیک، در ادامه فعالیت های اخیر اپل برای ارایه سیستم عامل iOS 11 در پاییز پیش رو، این شرکت مقاله ای مربوط به جزییات فنی و روش های مورد استفاده در افزایش کارایی سیری را منتشر کرده است.

بررسی و تحلیل ساعت ها فایل صوتی گوناگون و همچنین ارایه راه کارهایی برای درک احساسات مخاطب از جمله مواردی هستند که اپل برای افزایش کارایی این سرویس هوش مصنوعی از آن ها استفاده کرده است. به طور کلی الگوریتم های یادگیری ماشین در نتیجه افزایش تعامل و دیتا جمع آوری شده می توانند عملکرد بهتری داشته باشند، سیری نیز از این قاعده مستثنا نبوده و هرچه کاربر تعامل بیشتری با آن داشته باشد می تواند با یادگیری نحوه تلفظ و آهنگ صدای کاربر پاسخ های مناسبتری را به وی ارایه دهد.

اپل اعلام کرده است در iOS 11 صدای سیری از حالت ماشینی موجود در نسخه های پیشین فاصله گرفته و کاربران تجربه بهتری از کار با آن خواهند داشت. همچنین امکان ترجمه لغات و عبارات توسط سیری نیز از جمله مواردی است که این شرکت، پیشتر وعده آن را در این نسخه از IOS به کاربران خود داده است. 
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+دستیار صوتی اپل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.