توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505046
مشاور «بارزانی» از تنها راه به تاخیر افتادن زمان همه‌پرسی استقلال گفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۰
مشاور اطلاع‌رسانی رفتر ریاست منطقه کردستان عراق اعلام کرد، تضمین‌های بین‌المللی امضاء شده از سوی دولت‌های آمریکا، عراق، ایران و ترکیه می‌توانند زمان برگزاری همه‌پرسی استقلال را به تاخیر بیاندازند.

به گزارش فارس، «کفاح محمود» مشاور اطلاع‌رسانی در دفتر رئیس منطقه کردستان عراق، پنجشنبه (امروز) اعلام کرد که موضع منطقه کردستان در مرحله کنون، عدم عقب‌نشینی از برگزاری همه‌پرسی استقلال است که قرار است در 25 سپتامبر آینده برگزار شود.

وی در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط»، گفت: واکنش ما کلا روشن است. همه‌پرسی حتی برای یک دقیقه نیز به تاخیر نخواهد افتاد مگر اینکه جایگزینی برای آن پیدا شود. این جایگزین می‌تواند ضمانت‌های بین‌المللی است که همه طرف‌ها به ویژه بغداد و آمریکا و حتی ایران و ترکیه آن را امضاء و تایید کنند. این تضمین‌ها باید مکتوب باشد و طی آن، روز دیگری برای همه‌پرسی استقلال تعیین شود و همه طرف‌ها متعهد شوند که به نتایج آن احترام بگذارند.

محمود تاکید کرد: تنها در این صورت امکان به تاخیر افتادن همه‌پرسی وجود دارد و در غیر این صورت، امکان به تاخیر افتادن آن نیست و در موعد مقرر برگزار خواهد شد.

مشاور اطلاع‌رسانی در دفتر رئیس منطقه کردستان عراق در ادامه درباره نشست روز گذشته شورای عالی همه‌پرسی در منطقه کردستان به ریاست «مسعود بارزانی» گفت: در این نشست، به طور مفصل، واکنش‌های مربوط به برگزاری همه‌پرسی، نشست‌ها و رایزنی‌ها در بغداد و نتایج آن بررسی شد.
 
کلمات کلیدی : همه‌پرسی، استقلال کردستان، عراق، اردوغان، ترکیه، ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.