نظر منتشر شده
۴۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 144641
خسته نباشید به جراحان و کارکنان بیمارستان فارابی؛
رکوردشکنی بیمارستان فارابی درسال جهاد اقتصادی
بخش اجتماعی الف، 5 اسفند 90
تاریخ انتشار : جمعه ۵ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۱۶
در آخرین ماه از سال جهاد اقتصادی، پزشکان و کارکنان بیمارستان فارابی در تلاشی دسته جمعی موفق شدند ضمن شکستن رکورد دنیا در تعداد جراحی چشم در یکروز، نوبت بیماران در انتظار عمل در این بیمارستان را به شکل قابل ملاحظه ای کاهش دهند.

به گزارش الف، دکتر محمود جباروند رئیس بیمارستان فارابی با اشاره به انجام ۴۰۰ عمل جراحی در روز ۵شنبه چهارم اسفند در این بیمارستان گفت: در این برنامه تحت عنوان جهاد خدمت رسانی ۲۰ فوق تخصص چشم پزشکی مشارکت داشته اند.

بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران است و به عنوان قطب علمی چشم پزشکی کشور در سال ۸۹، بیش از ۶۰۰ هزار بیمار را ویزیت کرده و ۶۰ هزار عمل جراحی در این بیمارستان انجام شده است. طبق برنامه ریزی، ۴۰۰ عمل جراحی از ساعت ۸ صبح ۵شنبه آغاز شد و تا ساعت ۷ شب به پایان رسید.

رئیس بیمارستان فارابی تاکید کرد: برنامه اعمال جراحی روز ۵شنبه جنبه آموزشی نداشت و دستیاران و فلوشیپ ها در این برنامه شرکت نداشته اند و تمام اعمال جراحی توسط اساتید فوق تخصص انجام گرفت. وی با اشاره به موفقیت‌های بیمارستان فارابی در عرصه پژوهش گفت: بیشترین مقالات پژوهشی درباره چشم در مجلات معتبر دنیا از این بیمارستان به چاپ رسیده است و تنها در سال گذشته ۱۲۰ مقاله از این مرکز درمانی در مجلات معتبر دنیا به چاپ رسید.

بیمارستان فارابی ۲۹ تخت جراحی دارد که این در نوع خود در دنیا بی نظیر است. پیش از این در کشور هند ۲۵۰ تا ۳۰۰ بیمار و طی یک روز تحت عمل جراحی چشم قرار گرفتند البته این کار در کمپ‌ها و چادرها عملیاتی شد. اعمال جراحی آب مروارید و عیوب انکساری از شایع‌ترین عمل‌های جراحی چشم در ایران هستند پس از آن اعمال جراحی گلوکوم، استرابیسم و بیماری‌های شبکیه شیوع زیادی دارد.

در سالی که دولت با بی تدبیریها و ندانم کاری های اقتصادی خود "شعار جهاد اقتصادی" ضایع کرد، حرکت زیبای اساتید و کارکنان بیمارستان فارابی به ملت ایران یادآوری کرد برای تحقق جهاد اقتصادی نباید در انتظار برنامه ریزی و زمینه سازی دولت بود بلکه هر کسی باید در حوزه تاثیر خود، کار بزرگی در جهت خدمت به میهن و همنوعان انجام دهد. بخش اجتماعی الف به همه کارکنان، جراحان و مدیران بیمارستان فارابی صمیمانه خسته نباشید می گوید.
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۰۹:۴۶:۳۳
واقعا استرس حاکم بر این رکورد زنی کیفیت کار رو به خاطر تعجیل از بین نبرده ؟ البته از نظر درآمد هم رکورد خوبی بوده . 20 تا چشم پزشک 400 تا عمل رو انجام دادن اونم تو یه روز . (673960) (moderator22)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۴:۳۰:۰۶
واقعا شماها مریضین یا کلا علاقه به له کردن دستاوردهای هموطنان دارید؟؟؟ (674239) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۵:۰۴:۳۲
یعنی جز این کاری که این پزشکان کردند انتظار دیگری بود؟ چرا آنچنان این خبر را بزرگ می کنید که انگار کار خارقالعاده ای انجام شده است. درمان یک بیمار وظیفه یک پزشک است و نباید از آن بهره برداری تبلیغاتی کرد. (674268) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۳۴:۰۶
تنها فایده رکورد الکی، یه صفحه از هزاران صفحه کتاب گینسه! (674702) (moderator1)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۳:۳۰:۴۷
من هر چی در مورد این تیتر ( رکورد شکنی بیمارستان فارابی در سال جهاد اقتصادی ) فکر کردم تا بلکه رابطه ای بین این کار با جهاد اقتصادی پیدا کنم چیزی دستگیرم نشد ولی بعد متوجه قضیه شدم .
در واقع این کار پزشکان عزیز یک جهاد اقتصادی بوده ولی برای خودشان
هزینه هر عمل ضربدر 20 = مقدار جهاد اقتصادی هر پزشک در یک روز (675772) (moderator22)
 
علی احمدی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۶:۰۹:۵۵
عبادت جز خدمت به خلق نیست.
1- تو متن گفته بود که از فلوشیپ ها استفاده نکردند.
2-بدکاری کردن تا بیماران منتظر عمل جراحی، زودتر جراحی شدن. چشم درد نداشتی تابحال؟
3- مطمئن باش این پزشکان وضعشون خیلی بهتر از من و تو هستش که نیازی به این اعمال جراحی و درآمدش نداشته باشند تا اینقدر از خودشون مایه بذارند و از صبح تا شب کار کنند.
4-حالا خودت چه خدمتی به کشور کردی که اینقدر اولدرم اولدرم میکنی و نظر کارشناسی میدی؟
5-یه تشکر ساده میکردی بد نبود.
دست پزشکان کشورمون درد نکنه. (674324) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۶:۴۲:۵۲
جدا از دقت و سایر استانداردها ...و مثلا اگر این اتفاق در ژاپن بود! ده بار ایمیلش را بر سرمان می کوفتند!!! (674366) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۷:۰۲:۱۵
مگر مسابقه دو بوده که رکوردشکنی صورت گرفته؟ مگر یک پزشک چندتا عمل در روز می تواند انجام دهد؟ 20 تا؟ آنهم عمل دقیقی مانند چشم؟ آیا فکر می کنید این خبر بازتاب خوبی از اوضاع پزشکی ایران در جهان می دهد؟ (674387) (moderator1)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۴۹:۰۶
اگر پزشکان عزیز در تخفیف قیمتهای اعمال جراحی نیز رکورد شکنی می کردند و مثلا می گفتند که 400 بیمار فقیر را بدون دریافت وجهی درمان کرده اند من بیشتر لذت می بردم در ضمن بنظر من این یک کار تبلیغی بوده و بیشتر از این که به کیفیت کار اندیشیده شود روی سرعت تمرکز شده بود تا با این کار اسمشان در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود. (674717) (moderator1)
 
دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۸:۱۵:۰۷
من 6 بار در بیمارستان فارابی جراحی شدم حدود 5 - 6 جراح تراز اول در این بیمارستان هست و حدود 10 - 15 جراح متوسط ولی بقیه ... من بخاطر نوع خاص بیماری مجبورم تو این بیمارستان درمان بشم
در یک جمله میشه گفت کمیت عالی کیفیت افتضاح (675197) (moderator1)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۸:۵۳:۱۹
امسال که مردم از نظر اقتصادی در وضعیت اسفباری هستند دولت با ترتیب دادن چنین کارهای تبلیغاتی می خواهد اذهان عمومی را منحرف کند. (676314) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۰:۰۳:۰۰
دستشون درد نکنه و خسته نباشن . ای کاش رسانه ها بیشتر در این مورد اطلاع رسانی میکردند. (673972) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۰:۱۵:۳۰
کار زیبایی بود
بخصوص که تعداد زیادی از بیماران کم درآمد نیز با کم ترین هزینه جراحی شده اند. (673983) (moderator22)
 
mina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۰:۲۶:۰۶
اي كاش اين عزيزان بجاي ركوردشكني كمي هزينه دستمزدشان را پايين مي آوردند. فكر كنم خداهم بيشتر راضي بود! (674976) (moderator1)
 
jamshid
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۲۲:۱۲:۱۶
بی خودی اجر کار دیگرانو پایین نیار.اگر هر کدوم از این عملهارو تو مطبشون میکردن 10 برابر این پولی که فارابی بهشون میده گیرشون میومد.بی خود انگیزه مالی و مطرح نکنین برای این کارشون (676522) (moderator22)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۰:۳۶:۰۶
با سلام و خدا قوت و تشکر از الف بابت درج این مطلب

به حق که در میان این بد اخلقی های سیاسی و هیاهوی انتخابات انی رکورد زنی مورد اغفال ققرار گرفته بدو. واقعا کار بسیار بزرگی بود. ای کاش جراحی های اقتصادی هم به این سرعت و البته مهمتر اینکه به این کیفیت انجام می شد. این رکورد زنی باعث آرامش فیزیکی افرا شده. داشتن آرامش فکری روحی نیز در گرو انجام جراحی های منظم و با برنامه اقتصادی است. نه با ترویج دلالی گری اخیر

یا علی (674013) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۰:۳۸:۵۸
بلعخره با توجه به پوزیشن در هر صورت انتقاد از دولت ! آقای توکلی شما وجدانت اجازه نداد از این بخش تعریف نکنی!!!!
در هر صورت ملاک ما مردم هستیم که از دولت تعریف و تشکر به خاطر خدماتش می کنیم و منشائ تمام تشنجات اقتصادی را شما در مجلس و دوستان کارگزرانی و موتلفه ای و بانک شهر و تمام زر و زوری که با طرحهای دولت سفره هایشان جمع شده میدانیم !!! ما در انتخابات می دانیم چه کنیم (674015) (moderator22)
 
فردا
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۳:۴۹:۰۱
باشه بابا بیا بزن. چند ساله می خوای بزنی؟ چی می خوای از جون مردم؟ راست میگه دیگه له کردید مردم رو با این تفکراتتون. اون وضع دلار و ارز و سکه بود.؟این ود همت کردن برای تحقق شعر رهبری؟ دلار هنوز چند نرخی. بیا بزن تو دهنه امثال توکلی ببینم چی گیرت میاد

رها باز تر میشه برای خراب کاری بیشتر (674204) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۵:۰۷:۴۷
آره دوست عزیز تمامه مشکلات تقصیره قانون گریزی مجلس و این حزب و اون حزب،مردم و ...است و دولت از تمامه اشکالات مبراست.سکوتش هم از حیا و منش بالای اونه.شما و طرفدران دولت هر جور که راحتین فکر کنین ولی مردم همه چیز رو میدونن. (674273) (moderator1)
 
آبدارچی سیاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۹:۲۰:۵۲
من خودم از حامیان دولت هستم . ولی دوست عزیز امسال سال جهاد اقتصادی است .
دریغ از یک طرح تحول و دریغ از یک حمایت از تولید . نباید چشمها را بر حقیقت بست
یا حق (674593) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۱:۰۳:۳۸
ضمن تقدیر از زحمات آقایان پزشک، امیدوارم که سرعت عملشان از نوع «احمدی نژادی» نباشد که کیفیت را به بهای کمیت و ساخت آمار تنزل داده باشند. (674038) (moderator22)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۱:۱۵:۲۰
بازم گلي به جمال اين دوستان . از دولتي ها و مجلسي ها كه جز ضرر چيزي نديدم
پرسنل بيمارستان فارابي خدا قوت (674050) (moderator22)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۱:۱۷:۱۸
این چه ربطی به جهاد اقتصادی دارد ؟ (674055) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۱:۵۶:۴۰
تيترش كوتاه بوده، يه سال جهاد اقتصاديم بهش اضافه كردن يكمي طولانيتر شه! (674790) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۱:۲۷:۲۰
اين پاراگراف آخر و مخصوصا" سطر اولش را خيلي خوب گفتي. (674066) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۸:۱۸:۵۶
اصلا هم ربطی به پاراگرافای دیگه نداشت

صرفا یک غر زدن سیاسی بود و بس.. (674493) (moderator1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۱۹:۰۳
واقعا خسته نباشید و تبریک باید گفت به مسئولین این بیمارستان که مدیریت عالی داشتند، و خوشحالم از این موفقیت ارزشمند.
امیدوارم که مدیران دولتی هم یاد بگیرند و این نوع تلاش الگویی باشد برای دیگر واحدها در کشور اللخصوص واحدهای صنعتی که در اقتصاد کشور نقش بسیار تاثیر گذاری دارند. (674107) (moderator22)
 
عباسعلی صلواتی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۲۰:۱۵
آبروی نظام و عزت ایران و حامی واقعی مردم این بزر گوارانند که بدور از همه هیا هو ها و جنجالها و تبلیغات و فحش ها و تهمت ها وافتراقات و توهین ها و تخلفات و دزدیها وارتشا و تدلیس و ریا و دشمن تراشیهای داخله و خارجه صادقانه به ارایه خدمت و انجام تخصصی ترین کار علمی مشغولند خداوند پشت و پناه آنان باد که بی رو ریابه خدمت مشغولند مطبوعات و رسانه باید این امورات را برجسته کنند که آبروی ایران زمین در جهانند (674112) (moderator22)
 
دکتر رحمانی
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۳۴:۳۶
فقط کافی بود وزارت بهداشت همین دولت ( که در چند خط آخر گفتید ) ، مثل دولت های قبلی به این بیمارستان توجه نمی کرد ( بودجه ی پژوهشی ، افزایش حقوق و مزایای پزشکان و پیرا پزشکان و کاهش ساعت کار پرستاران و استخدام نیروهای جدید و تجهیزات بیمارستانی ، اموزشی ، آزمایشگاهی و ... ) ، انوقت این رکورد هم بدست نمی آمد (674134) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۴:۲۸:۲۱
اینا همون بمارستان هایی نبودن که اول پول می گرفتن بعد پذیرش؟ اون موقع خبری از دولت نبود؟ (674238) (moderator22)
 
عادل
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۲:۴۸:۵۷
چرا این پزشکان کاری برای چشمهای آمنه بهرامی (قربانی اسید پاشی) نکردند تا او الآن مجبور شود به کمک خیرین در اسپانیا به مداوای چشمهایش بپردارد؟ (674147) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۵:۰۰:۲۶
تیتر و متن با هم همخونی نداره.آخه مگه تعداد مقالات چاپ شده و رکورد عمل جراحی در یک روز باعث کاهش تورم یا وارد شدن ارز یا خارج شدن ارز داره؟
بهتر بود تیتر رو جهاد علمی میذاشتین.با این حال هم به شما بابت اطلاع رسانی و هم به مسئولین بیمارستان واسه این رکورد خسته نباشید میگم. (674265) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۶:۳۹:۰۱
کاش یه تیتر هم از رکورد زنی بانک مرکزی در حراج پشتوانه ملی و پیش فروش طلا و ایجاد رانت در روز روشن در سال جهاد اقتصادی می زدید . (674358) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۱۹:۳۲:۴۴
پیشنهاد:
ضمن خئا قوت به کادر بیمارستان فارابی پیشنهاد می کنم این مرکز مهم علمی کشور شعب بیمارستانی خود را تخت همین نام در دیگر شهر ها ایجاد نماید تا متخصصین چشم پزشکی کشور بنوعی سازماندهی شوند ان نوع جراحی های کم اهمیت در همان شهرستان تحت نظر بیارستان فارابی تهران انجام شود و جراحی های پیچیده در تهران انجام شود بعلاوه اطلاعات مربوط به وضعیت بیاری های چشمی مورد پایش قرار گیرد و نیازی به امدن به تهران هم نباشد. می توان در بخش هایی از بیمارستان دولتی در شهر ها شعبه فارابی را تاسیس نمود و کار ارجاع را از طریق انها انجام داد. این می تواند خدمت بزرگی به همه بیاران باشد. (674612) (moderator1)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۰:۴۶:۵۴
به نظر من به جای اینکه کیفیت را فدای کمیت می کردند بهتر بود به عنوان مثال می فرمودند بیمارستان فارابی در تربیت متخصصین چشم در دنیا رکورد زنی کرد ، افزایش متخصص باعث میشه هزینه های عمل کاهش پیدا کنه (بدلیل جو رغابتی) ، مردم کمتر انتظار بکشند برای عمل جراحی و بیماری پشیرفت کمتری خواهد داشت ، باعث افزایش رضایت مردم میشه و متخصصین عزیز می توانند با فراغت بیشتر ظرافت بیشتری در عمل های جراحی بخرج بدهند

ما هنوز نمی دانیم به چه چیزی باید افتخار بکنیم ، افتخارات گینسی به هیچ درد مردم نخواهد خورد :

مردی 40 همبرگر را در کمتر از 30 دقیقه بلعید
بلندترین سفره افطار جهان در ایران پهن شد
بزرگترین کیک دنیا در ایران طبخ شد
و ...

خوب که چی ؟ (674714) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۱:۱۱:۱۸
من خودم یک چشمم 0/8است یعنی 0/2 تا نابینایی آنهم با یک عمل ساده لازیک برطرف می شود به هر دکتری که رفتم گفتند علاوه بر هزینه عمل و بیمارستان وهمراه و....باید 700هزارتومان نقداً به خودشان بدهم .آیا بهتر نیست یک روز این جراحان عزیز چشم بیمارانی را که توانایی تامین پول عمل را ندارند با معرفی مراجع ذیصلاح این کار را بکنند تا رکورد عمل خیر آنها نه تنها در دنیا بلکه درنامه عمل آنها نیز شکسته شود.با این اوصاف باز هم می گویم دست مریزاد. (674743) (moderator1)
 
اصفهانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۵ ۲۳:۱۲:۰۳
من نمیدانم اینگونه عمل جراحی برای مردم بوده یا رکود زنی؟ اگر رکود زنی بوده خدا به داد ان بیمار برسد که ممکن هست همین الانم جلوی درب بیمارستان چشم پزشکی باشد واز عمل چشمش ابراز نارضایتی کند راستی برای به به چهچه گفتن ورکود زدن چرا از بیماران بیچاره که عمدتا از افراد دهک پایین جامعه هستند و به بیمارستارن فارابی مراجعه میکنند مایه میذارنند؟
اگر برای این بود که افراد زیادی در نوبت عمل چشم در بیمارستان قرار دارند و بخاطر کاهش نوبت بوده است چرا تا این لحظه کم کاری میکردند این پزشکان عزیز اینها وقتی میتوانند در روز 400تا عمل چشم قرار دهند پس تا الان کجا بودند؟ بنده زیاد خوش بین نیستم از اینگونه عمل چراحیها چرا قطعا از کیفیت عمل کاسته شده بود (674884) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۰:۲۱:۵۷
ترا خدا ما از این رکوردا نزنیم می ترسم چند روز دیگه صداش در بیاد که آقایون تو چشم مردم بجا عدسی ماش گذاشتن!!! (674969) (moderator1)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۸:۵۷:۳۴
ربطش به جهاد اقتصادی چی بود (675271) (moderator1)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۹:۰۴:۳۴
ربطش این است که سایت الف از هر حربه ای برای تضعیف دولت استفاده می کند

اگر کار خیری بشود که ثمره دولت های قبلی است

و اگر کار بدی بشود که وای به حال دولت ، مقاله پشت مقاله (676323) (moderator22)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۰۷ ۱۳:۴۰:۱۳
یوسف خان سایت الف که از کار پزشکان تعریف و تمجید کرده .
تو فکر کنم از نوشته های دوستانی که مثل من این کار را تبلیغی می دانند ناراحت شدی ببین من وقتی خبر اهدای کلیه به بیماران توسط 30 نفر از مردم در کالیفورنیا را شنیدم بسیار خوشحال شدم اگر این خبر در ایران اتفاق می افتاد صد برابر بیشتر خوشحال می شدم چون با شنیدن اینگونه خبر ها میفهمی که انسانیت هنوز نمرده من هیچ وقت ارزش کار پزشکان را پائین نمی دانم ولی کاش پزشکان متخصص ما ( که از نظر مالی هم وضعیت خوبی دارند) این اعمال جراحی را بجای یک روز در یک هفته انجام می دادند ولی با کیفیت بالاتر و قیمت پائینتر
در ضمن کسی که کار خیری به خاطر خدا می کند اینهمه هیاهو راه نمی اندازد پس باز هم عقیده دارم که کار آنها بیشتر تبلیغی بوده است.
تو نیکی میکن و در دجله انداز خداوند در بیابانت دهد باز
امیدوارم این شعر را هم درست نوشته باشم. خدانگهدار (677354) (moderator22)
 
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۸ ۱۸:۴۱:۵۱
اگر دقت کنید ، در نظرات بالاتر بنده هم این کار را تبلیغاتی دانسته ام ، پس نمی توانم از کار کسانی هم که مثل خودم این کار را تبلیغاتی می دانند ناراحت باشم

من هم مثل همه از کارهای انسانی خوشحال میشوم ، یک بار دیدم که پزشکان متخصص آمریکا در محلی جمع شده و بصورت رایگان بیمارانی که توان پرداخت هزینه های سنگین پزشکی در ایالات متحده را ندارند ، درمان می کنند ، این خیلی کار زیبایی است ، اما اگر هدفشان تبلیغ باشد دیگر عملی زیبا و انسانی نخواهد بود

نظری که من پاسخش را داده ام : "ربطش به جهاد اقتصادی چی بود ؟"


در مورد این پزشکان بیمارستان فاراربی هم باید بگویم که با شما هم نظرم ، کسی که کار خیری می کند و هدفش خدمت به مردم است جار نمی زند. برای خدمت به مردم روش های خیلی بهتری است تا افزایش سرعت و کاهش کیفیت.

ا (679472) (moderator18)
 
امير110
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۹:۰۸:۲۹
اول به اين پزشكان خسته نباشيد مي گويم. دوم انتقاد دارم از همين بيمارستان هاي دولتي. متاسفانه در حال حاضر اكثر عمل هاي چشم در دنيا بدون بيهوشي انجام مي شود . اين موضوع در ايران در بخش هاي جراحي محدود ( كه اكثرا خصوصي هستند نيز همينطور انجام مي شود) اما در تمامي بيمارستان هاي دولتي ( همين فارابي) اين عمل ها بصورت بيهوشي كامل انجام شده و بجاي اينكه مريضي 2 ساعت در بيمارستان بماند 3 روز در بيمارستان بستري مي شود. حالا اگر واقعا راست مي گوييد بجاي ركورد زدن و بجاي 3 روز بستري و افزايش هزينه ها ، (در همين بيمارستان فارابي هم ) مريض ها را مثل مراكز جراحي محدود در كمترين زمان درمان نماييد. (675285) (moderator1)
 
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۰۹:۴۵:۴۱
حالا نیت پول بوده یا کسب شهرت و رکورد زنی به نفع مردم بوده و این مهمه (675352) (moderator22)
 
جراح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۰۶ ۱۳:۱۱:۰۷
بيچاره بيماراني كه قرباني ركورد زني ميشوند .در بيمارستانهاي معروف دنيا هيچ جراحي اجازه ندارد از 5 عمل در يك روز بيشتر انجام بدهد چون امكان خطا بالا ميرود. (675738) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۲-۰۷ ۰۰:۲۶:۳۱
در این کشور وقتی موضوعات محیرالعقول می شنویم باید بگیم خدا رحم کنه!!! (676662) (moderator22)
 
shadi
۱۳۹۰-۱۲-۰۸ ۱۶:۲۳:۲۸
چرا سعی دارید عیب جویی کنید فقط!؟ ما ملت خوب و توانایی داریم. حرکت قشنگی بوده. تبریک و سپاس (679278) (moderator18)
 
سیدوحیدبخت ور
France
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۳:۴۱:۲۴
اتفاقا من تواین بیمارستان عمل شدم.اینا کارشون درسته.ولی در بیهوشی.راست میگن رکوردزدن ولی در بیهوشی.بعدازاینکه قرارشدعمل کنم وپلیسه فلزی ازچشمم خارج بشه وقتی بهوش اومدم بازاون پیلیسه توچشمم بود.وجراحم گفت من چیزی ندیدم.جالب بودواشم.الان دیدم هم مشکل داره وکاملا متخصصان بی تفاوت هستن. (820195) (moderator19)
 
۱۳۹۴-۰۲-۰۵ ۲۱:۰۹:۳۳
واقعا برای سطح فرهنگ مردممون متاسفم

فقط بلدید عیب جویی‌ کنید از هر اتفاقی‌ برداشت بد کنید

این یه بیمارستانه دولتی و آموزشی که تواین متن هم گفت اینبار از هیچ دانشجویی استفاده نکرده و اساتید عمل‌ها رو انجام دادن

شما میدونی استاد دانشگاه تهران شدن یعنی‌ چی‌؟

اکثر اساتید دانشگاه تهران اگه پیر باشن آدمهایی بودن که خارج تحصیل کردن و این رشته‌ها رو اولین بر به ایران اوردن

و اگر هم جوون باشن رتبه‌های اول کشور هستن

این از اساتید ، حالا شما یه لحظه ب خودت نگاه کن ببین تو کی‌ هستی‌ ؟

در ثانی‌ اگر فک می‌کنید دانشگاه پول هنگفتی ب اساتیدش میده سخت در اشتباهید

میدونید حقوق یه دانشجوی تخصص تواین این بیمارستان‌ها تقریبا ۷۰۰ ؟ یعنی‌ پول کارگری !!! (2847540) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
رکوردشکنی بیمارستان فارابی درسال جهاد اقتصادی
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته