توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 434946
ظواهری، داعش را به "دروغگویی و دیوانگی" متهم کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۸
ایسنا نوشت: همزمان با ادامه رقابت‌ها میان القاعده و داعش برای به دست آوردن قلمرو و طرفدار بیشتر در سراسر جهان، رهبر القاعده، داعش را به "دیوانگی و عبور از مرزهای افراطی‌گری" متهم کرد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، ایمن الظواهری، رهبر القاعده در پیامی صوتی از داعش به خاطر کشتار و تهمت زدن به نیروهای خودش انتقاد کرد.

وی در این پیام اعضای داعش را "بزدل و دروغ‌گوهایی که تشنه قدرت هستند" خطاب کرد.

ایمن الظواهری گفت: داعش دچار "دیوانگی" در تکفیر و عبور از مرزهای افراطی گری شده است. آنها بر مبنای دروغ‌ها،‌ مسائل ساختگی و حتی اعمال پیروانشان دست به اقدامات تکفیری می‌زنند. این رفتار فرصت طلبانه است.

الظواهری که از زمان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ برای سرش ۲۵ میلیون دلار جایزه تعیین شده و به خاطر ارتباطاتش با حملات تروریستی جهان دهه ۱۹۹۰ تحت تحریم‌های جهانی قرار دارد گفته که "داعش از شور، اشتیاق و غیرت جوانان سوءاستفاده می‌کند."

این پیام الظواهری به زبان عربی در حالی منتشر شد که فشارها برای گروه‌های خط مقدم و متحدان القاعده در سوریه افزایش یافته و داعش نیز در حال از دست دادن قلمروهایش است.

وی در این پیام از "کسانی که به دنبال حقیقت هستند" خواست تا به جای داعش به القاعده بپیوندند.

رناد منصور، یکی از اعضای "برنامه خاورمیانه و شمال آفریقا" در چتم هاوس گفت: القاعده به دنبال سرمایه گذاری بر شکست‌های داعش در پایگاه‌های کلیدی از جمله موصل و رقه است.
 
کلمات کلیدی : ایمن الظواهری + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.