نظر منتشر شده
۲۹۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 264044
کاش جناب دکترمطهری جبران کند
بخش تعاملی الف - ناصر خادمی ماشاری، 27 اسفند 93
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۹
جناب دکتر علی مطهری به حق نماینده لایق و برازنده ائی برای موکلان و حوزه انتخابیه اش بطور خاص و عموماً نیز جزو نمایندگان بارز و شایسته مجلس شورای اسلامیست. ایشان بر آمده از دودمان و خانواده ائیست که شناسنامه انقلاب است، دستان پر مهر پدری بر سر وی بوده که امام راحل عظیم الشأن، وی را حاصل عمر خود نامیده است. حتی اگر نسیمی ملایم از تقوا، فتوت و اخلاق آن اسطوره دانش و تقوا هم بر این ولد خلف وزیده باشد، باز هم وجودشان ذیقیمت است. همچنانکه رفتار و گفتار ایشان تا به امروز نشان داده که حقیقتاً فرزند صالحی برای آن مجاهد دُردانه و شهیدِ مُطَهَّر، بوده و هست و انشاءالله خواهند ماند.

انتظار به حقی که همواره از بزرگ زادگان و بزرگانی چون ایشان وجود دارد آن است که همواره در تنگناها و شرایط صعب و تعب، از سعه صدر بالائی برخوردار باشند و شاید اگر عیب و نقصی هم بتوان بر مجموعه رفتارهای جناب دکتر مطهری گرفت، تنها معدود از کوره در رفتنهایشان در مواجهه با برخی مخالفین و مخالفتها و یا حرمت شکنیهاست. هر چند هجمه هائی که مخالفین ایشان تا به امروز بر این نماینده ولائیِ آزاد منش و آزادی خواه روا داشته اند و در پاره ایی اوقات هم با سخیف ترین روشها همراه بوده، ممکن است هر کسی را به پاسخگوئی متقابل وا دارد، لیکن همین انفعالات و نوع واکنش ها در بزنگاه ها و شرایط دشوار است که بزرگ منشی و و نیز حقانیت افراد را به اثبات می رساند.

دکتر مطهری از آن دست سیاسیون مستقلی است که حتی وابستگی های سببی و نسبی هم تاکنون نتوانسته اند وی را از پی گیری آنچه بدان معتقد است، باز دارند و نیز به گواه نظرات انعکاس یافته مخاطبین اکثر مطبوعات و سایتهای مستقل و قابل اعتناء، تا به امروز بحمدالله کارنامه قابل قبولی از خود به جای گذاشته اند، اما حیف ...

و اما کاش جناب ایشان «تنها خطا» و بلکه غفلتِ خود را هر چه زودتر تصحیح بفرمایند. شاید اگر یک انتقاد مهمتر به رفتار آقای مطهری وارد باشد، بدون شک، اِن قُلت آوردنشان در مقابل نص صریح اشاره ولایت امر در موضوع حصر است. اینکه آن دو نفر تنها متهمان حوادث تلخ سال ۸۸ هستند یا خیر و اینکه اگر مجرمند، چرا محاکمه نمی شوند و سوالات محتملِ دیگر را ممکن است برخی دیگر از افراد هم داشته باشند اما نکته ائی که در وهله اول، تنها به ایشان مربوط بوده، آنست که به شهادت خود وی و معدود همراهاننشان، چرائی امر را در محضر رهبر معظم انقلاب طرح نموده و پاسخ روشن مُعَظَّمًُ لَه را نیز شنیده اند، دیگر ان قلت های بعدی چه معنایی دارند؟ یا اینکه بهتر بگویم چه معنائی را به ذهن مخاطب متبادر می نمایند؟

بدون شک جناب دکتر مطهری عزیز که زاده و پرورش یافته دامان فقاهت و اجتهادند، به مراتب بهتر از این حقر مستحضرند آنجا که ولی امر مسلمین خیر نظام و کشور را در رویه ائی می بینند، دیگر هم شرعاً و هم بر مبنای قانون، وظیفه آحاد ملت و به تبع اولی خواصی چون ایشان: «سمعاً و طاعتاً» گفتن است، و دیگر والسلام.

حتی بنده عامی هم از ایشان هرگز انتظار ان قلت و امّا در مقابل نص صریح کلام و خطاب رهبری نظام ندارم، چه رسد به موکلان و نیز خیل علاقه مندان دانشمند و فرهیخته وی و خاندان مطهَّرِ مطهَّری. جناب دکتر مطهری عزیز، بداند که ملت شریف ایران همواره بزرگان کشور و نظام را با تراز و میزان تبعیت پذیری شان از ولایت می سنجند، مبادا که همین ان قلت های طلبگی و حتماً از سر صدق شان، خدای ناکرده به اعتماد ملت انقلابی و خیل علاقه مندان این بزرگوار خدشه ائی وارد آورد. خدا نکند روزی را شاهد باشیم که خناسان و پلیدان از همین غفلت کوچک اما مهم نماینده ارزشی و ولایتمداری چون وی و نیز از حساسیت های ملت ولایتمدار نسبت به ولی امرشان بهره سوء گیرند و ایشان را از چشم ملت بیاندازند. بدون شک تنها بهانه ائی که مخالفین توانسته اند افرادی را به حرمت شکنی و اسائه ادب به جناب آقای مطهری ترغیب نمایند، همین اما و چرای شاگرد-استادی و یا فرزند با پدر است.

بیهوده نیست اگر بگویم که پس از شنیدن فصل الخطاب، دیگر اینگونه «اما، چرا و اگر» آوردنها، تنها زیبنده امثال نوری زاد و نوری زاده ها و بلکه اپوزیسیون نظام و انقلاب و نه شایسته بزرگ زاده ولایتمداری چون علی مطهریست.

امید آنکه خواننده عزیز این سطور، به اسائه ادب بنده نه از باب نصیحت که از منظر اظهار ارادت و علاقه یکی از خیل دوستداران جناب دکتر مطهری بنگرد و هر کسی که حرفش به سمع و نظر آن بزرگوار می رسد به ایشان توصیه اکید نماید هر چه زودتر سوء برداشت های پیش آمده را مرتفع و با اظهار «سمعاً و طاعتاً» ، عرض ارادتی مُکَرَّر و اعلام عُذر قصور به محضر ولی امر مسلمین، کاری کند که موجب کوری چشم طمع دشمنان نظام و کشور و مایه دلگرمی و علاقه بیش از پیش دوستداران گردد.
 
کلمات کلیدی : ناصر خادمی ماشاری
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۴۳:۰۹
بابا با آجر به یک انسانی‌ که باید حقوق شهروندی او تضمین شده باشد، حمله شده و شما همچنان درگیر این هستید که چقدر آن انسان حق داشته از آجر شکایت کند!!!! (2754884) (alef-13)
 
دانیال دانا
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۰۸:۱۷:۲۶
الف جان!
چرا مقاله ای منتشر می کنی که اکثر مردم مخالفش هستند اما تو مجبوری اکثر نظرات مخالف را سانسور کنی و فقط نظرات موافق یا مخالف خیلی ملایم را منتشر کنی؟؟!! (2766777) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۲:۵۰
دانیال جان شما فقط نظر خودت رابگو و اکثر مردم بزار خودشان نظر بدن مگر اینکخ جنابعالی قیم و وکالت انهارو برعهده داشته باشی (2770253) (alef-13)
 
شهاب
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۴۳:۴۲
لطفا به نمایندگی از طرف خودت و معدود همفکرانت حرف بزن نه از طرف ملت!!! (2754885) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۵ ۱۴:۳۳:۴۶
موافقم
انتقاد آقای مطهری به جریان حصر کاملا به حق است
نباید تصمیمی فراتر از قانون گرفته شود
110 سال است که ایرانیها به دنبال حاکمیت قانون هستند نه تصمیمات غیرعلنی و فراقانونی
باید هر متهمی را اول محاکمه و بعد حصر کرد و هزینۀ احتمالی آن را هم پرداخت
ما نظامی مقتدر می خواهیم که از عمل به قانون ابایی نداشته باشد (2766099) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۴۷:۱۹
او میخواهد خود را مطرح کند به هر قیمتی که شده (2754892) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۲۱:۲۱:۵۷
نظرتان جالب بود. ممنون! شب عیدی کلی خندیدم! مطهری نیاز به مطرح شدن دارد؟!؟ (2769477) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۴-۰۱-۰۸ ۱۱:۵۴:۴۸
اره چون تا حالا کسی اسم مطهری رو نشنیده بخاطر مطرح شدن مطهری داره اینکارو رو میکنه راستی دوست من مث اینکه شماهم تازه اسم مطهری رو شنیده بودی بهر حال بعذ40سال شنیدن اسم مطهری چه زیباست نه ؟ (2770255) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۴۷:۳۰
هر چیزی هم یه حدی داره . باز مطهری ؟؟
بعد یه سری میگن آزادی بیان نداریم . (2754894) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۴۸:۱۰
اتفاقا من مخالف اين گفته شما هستم يكي از بارزترين خصوصيات اميرالمومنين عكس العملهاي حداكثري ان امام به دزدان بيت المال و زياده خواهان و دشمنان خدا مشكل اساسي جامعه امروز ما مصلحت انديشي ها و خود سانسوريها ميباشد در مقابل تند رويهاي داعشيان وطني . مماشات ممنوع است بايد سر فتنه داعشيان وطني را با شديد ترين نحو به خاك كوفت (2754897) (alef-13)
 
فرناز
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۰:۱۶
البته شخص رهبری هم بارها تاکید کرده اند که همه افراد لازم نیست مثل ایشان فکر کنند و حرف بزنند. (2754905) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۴-۰۱-۱۰ ۱۲:۳۱:۱۲
جالب است که خود مقام معظم رهبری فرمایشاتشان را فصل الخطاب نمیدانند و مردم و متفکران را به نقد گفته هایشان فرا می خوانند اما عده ای پاچه خوار تصور می کنند که جور دیگری است. ضمنا اگر حرف کسی به آن شکلی که شما می گویی فصل الخطاب باشد مسئولیتش چه می شود؟ نمی شود که به شخصی قدرت بینهایت داد اما به مسئولیتش توجهی نکرد!!! به عبارت دیگر آن دسته از کسانی که سعی بر این دارند که بگویند اگر مقام معظم رهبری حرفی زد، پرونده آن بسته شده و بحث بیبشتر در آن خصوص فاقد وجاهت و ای بسا دارای اشکال شرعی است، لطفا معلوم کنند که ایا می شود به چنین کسی که چنین قدرتی دارد انتقادی وارد شود که دلیل این همه کژی و کاستی و مفسده و چپاول و دروغ و مشکلات معیشتی و اقتصادی و ........ چیست و این منبع عظیم و بلامنازع قدرت چرا اقداماتی بایسته برای مقابله با مشکلات و حل آنها انجام نداده؟.
مدیریت جوامع امروزی پیچیدگیهای زیاد دارد و تخصص های زیادی می طلبد. کسانی که سعی می کنند این مسائل را نادیده انگارند و چهره و قرائتی دیگر از ولی فقیه نشان دهند به نظرم بیشتر قصد تخریب دارند تا نیت اعزاز و اکرام ولی فقیه. ما رهرو دینی هستیم که توصیه به مشورت می کند حتی به پیامبر اسلام که معصوم است و بالاترین بنده ها- در چنین مکتبی فصل الخطاب نداریم علی الخصوص در عصر غیبت امام معصوم.
مطهری چیز بدی نگفته. این اقایان باید محاکمه شوند و پس از شنیدن حرفهایشان حکمی برایشان صادر شود. دادگاه هم باید علنی باشد. اصلا دفاع از تداوم حصر و گردن ننهادن به محاکمه چه منطقی دارد؟ و چه مصلحتی دارد؟
ایرانی بلد نیست یک کار را در حد متعارف انجام دهد. یک بار چنان به عرش اعلی می برد که بیا و ببین- بار دیگر چنان تخریب می کند که بیا و ببین- ایرانی برای اینکه کسی را دوست بدارد ، باید او را تا رتبه خدایی و پرستش بالا ببرد. چرا؟
این سوال در ذهن خیلی ها وجود دارد و هرگز کسی به آن پاسخ نداده- اقلا یکی بیاید و به ما بگوید که این فضولی ها به ما نیامده.
دوست عزیز این فرمایشات شما انتقادی یجا از مطهری نبود. چرا او را به صبر بیشتر و امتناع از پیگیری نظرش دعوت می کنید اما آن محفلیانی را که بصورت سازماندهی شده مبادرت به حمله فیزیکی و ضرب و شتم می کنند را مورد عتاب و سرزنش قرار نمی دهید؟ (2773927) (alef-13)
 
بنده خدا - اصل
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۵:۱۴
خدارا خوش میاید کسی که جرمش کمتر است بدون محاکمه درحصر بماند. اما ویران کننده کشور ازاد باشد و سفر خارجی به ترکیه هم برود . مهم این است که مطهری انسان با وجدانی است که ظلم به دیگران را نمی پذیرد. شماچطور؟
اگر کسی نظرش با رهبری مغایرت داشت باید او راوسط شهرکشت.؟ این بزرگترین خیانت به ولایتمداری است چون بجز دیکتاتوری معنای دیگری ندارد.
اگر شجاعت و شهامت اعتراض به ظلم را ندارید لطفا سکوت اختیارکنید. (2754918) (alef-13)
 
فراهانی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۵:۲۱
نویسنده با رویکر زیبا و از موضع خیرخواهانه ای نقد خود را به آقای مطهری وارد نموده اند.
چنانچه نقدی اینگونه بیان شود، نقدشونده و طرفداران وی هم پذیرا خواهند بود و یا حداقل بر روی آن تامل خواهند کرد.
ای کاش همگی این منش را داشته باشیم و در پیش بگیریم. (2754919) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۵:۵۰
فرمایشات مکتوب فوق مرا به یاد خبرها و تحلیل های bbc می اندازد به طوری که نا خدا گاه تو را به سمت و سویی می کشاند که اقتضای منافع خودشان است .دو راه را پیش رو ی نماینده محترم می گذارد که در هر دو راه بازنده او می باشد .کمی انصاف خوب است . (2754922) (alef-13)
 
سامان
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۰۹:۵۶:۲۲
مطهري ميخواد همينو بگه كه هر كسي ميتونه نظر خودشو داشته باشه. ايشون با اينكه با حصر مخالفند ولي به نظر ولي فقيه هم تمكين كرده اند ولي انتقاد خودشون رو هم مي كنند. خود رهبري هم گفتند كه نبايد اينطوري باشه كه وقتي رهبري حرفي زدند بقيه ساكت باشن و نظر ندن. نظر شما وقتي درسته كه مطهري در مقابل نظر رهبري قيام كنه و دست به اسلحه ببره نه اينكه مخالفت كلامي بكنه فقط. (2754925) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۰:۰۹
وقتی همان خط دوم توصیف مطهری به پدرش می رسد، یعنی هنوز از زیر بلیط باباش بیرون نیامده است! (2754930) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۳:۰۷
فکرنمی کنم عدم تمکین آقای مطهری به نظر مقام معظم رهبری با ولایت مداری او منافات داشته باشد؛چه اینکه مطهری یادآورشده است که فرمایش رهبری یک نظر بوده نه حکم حکومتی؛ایضلاًیاد آورشده است درصورت حکم حکومتی بودن نظررهبری درمورد حصر آن دونفر،تمکین خواهد کرد.بنابراین شما وقتی این برخورد مطهری را عدم تمکین ایشان ازرهبرمعظم تعبیرمی کنید،عامیان اجتماع علیه او بسیج می شوند واتفاق شیرازرا تکرارمی کنند.این بحث شما زیاد هم تخصصی نیست ... (2754936) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۳:۱۲
من معیارم حق هست نه تبعیت از شخص!!
یکی از آفت های بزرگ حال حاضر این است که هرکسی نظر خود را به کل مردم عمومیت میدهد!! (2754937) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۳:۳۴
الف جان خواهشا اين يكي رو ديگه منتشر كن. حاوي هيچگونه توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران هم نيست. ممنون.

1. آيا واقعا اينجوريه؟ يعني اگر رهبري نظام در موردي نظر خاصي داشتند ديگر هيچ كس و هيچ موقع كسي نميتواند و نبايد در مخالفت با نظر ايشان سخني بگويد؟! فكر نميكنم حتي خود ايشان هم همچين نظري داشته باشند.

2. آيا اگر كسي در مورد يا مواردي نظري مخالف با نظر ولايت فقيه داشت به هيچ عنوان نبايد اين نظر را عنوان كند؟ و اگر عنوان كرد مسحق هرگونه برخورد و توبيخي خواهد بود؟

3. آيا هيچ به اين فكر كرده ايد كه وقتي با آقاي مطهري كه نماينده كاملا معروف و شناخته شده اي هستند اينگونه برخورد ميشود چگونه يك فرد عادي كه سمتي هم در نظام ندارد ميتواند به اظهار نظري متفاوت با آنچه نظر نظام است بپردازد؟ (2754939) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۴:۱۲
"حتی بنده عامی هم از ایشان هرگز انتظار ان قلت و امّا در مقابل نص صریح کلام و خطاب رهبری نظام ندارم، چه رسد به موکلان"
لطفا شما از طرف موکلان صحبت نفرمایید. بسیاری از موکلان بدلیل همین خصیصه که نشانه آزادگیست (به نظر بنده) به ایشان رای داده اند. (2754940) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۴:۴۵
چون ایشون نماینده ی ملت هستن، و ایشااله قبول دارید که اینا سوال های حداقل بعضی از مردم هستن. حالا مهم تعداد این بعضی از مردم است اما در شرایط فعلی امکان هیچ جور آمارگیری وجود نداره. فقط میتونم بگم که من هم یکی از این بعضی ها هستم. (2754942) (alef-13)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۶:۳۳
مستقل است؟یک روز اصول گراست روز دیگر اصلاح طلب فردا هم معلوم نیست.اینها معنی مسقل بودن ندارد.اینها پوپولیستی است.ا (2754947) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۷:۴۶
یا حق
بنظر من شما کتاب ولاء و ولایتهای شهید مطهری را مطالعه کنید، بعد می فهمید که راه درست چیست. واقعا خیلی جاهلانه است هرکس که نظری مخالف نظر مقام معظم رهبری داشت و آنرا بیان کرد را با انسانهایی از خدا بی خبر و ضد انقلاب مقایسه کنیم. (2754950) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۰۸:۳۷
كاش جناب توكلي موضعش را روشن كند آقاي علي مطهري حق گو و حق طلب هستند كه واقعا پيروي و شيعه امامان خود مي باشند بنابر اين شما كاش نگوييد. مي خواهيد يه كاش هم براي امام حسين بگوييد كه كاش بيعت يزيد را مي پذيرفت تا خود و خانواده اش دچار مصيبت نمي شدند

مي دونم منتشر نمي كنيد ولي حتما به آقاي توكلي برسانيد (2754952) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۰:۳۷
رهبری بالاتر از قانون نیست برادر. علی مطهری از قانون اساسی دفاع می کند. در مقام رعایت قانون اساسی می توان به رهبری انتقاد کرد بر او نظارت کرد و حتی او را برکنار کرد.
نویسندگان و افراد خودکمبینی چون شما دوست دارند از جمهوری اسلامی دیکتاتوری بسازند. (2754964) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۳:۰۶
احسنت (2754976) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۳:۱۹
من کاملا با نظر شما مخالفم، اتفاقا به نظرم جناب مطهری بکی از ولایت پذیرارین افراد مملکت است و انا و اگرش هم دقیقا از همین زاویه است، اگر مانند بسیاری از افراد مدعی ولایت، منافع شخصی خود را بر منافع ولایت و مملکت ارجح میداشت دم فرو می بست، مطمئنا جوانا دفاع مطهری از ولایت را با جان و دل پذیرا می شوند، اما افرادی که همیشه سکوت مصلحت آمیز دارند برای نسل جوان نفوذ کلام ندارند. (2754977) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۳:۲۲
آزادی بیان حق مسلم و اولیه هر انسان است. حال اگر مدعی دموکراسی در کشور هستیم، این حق بارزتر و اگر موضوع درباره نماینده مجلس باشد، که قطعا این حق پررنگ تر میشود. از این موضوع گذشته، در جوامع مردمسالار، چگونه ممکن است عده ای بتوانند بالاتر از قانون رفتار کنند. آیا حامیان این افراد که بهتر است آنها را اوباش بنامیم، خود را بالاتر از قانون میدانند؟ چرا هیچکس با آنها نمیتواند برخورد کند؟ پس قوه قضاییه که خود را مستقل و همه را در برابر قانون یکی می داند، چرا دست بکار نمیشود؟ آیا شخصی مثل بنده و امثال من، از اینگونه رفتار دوگانه مسئولان دچار یأس و ناامیدی نمیشود؟ چرا برخی براحتی قانون را دور میزنند و برای توجیه کار خود مقام رهبری را هزینه میکنند؟ بعید میدانم رهبری موافق رفتار ایشان باشد. به هر حال تا زمانی که قانون شکنی تحت هر عنوان در این کشور رواج داشته باشد، هیجگاه نمیتوانیم جایگاه خود را به ویژه در مسائل فرهنگی بالا ببریم. همین افرادی که بی محابا قداره میکشند، همانهایی هستند که با رانت وامهای مسلسلردی بدون برگشت میگیرند و توجیه میکنند که ما سرباز و گمنام و جان برکف و ... هستیم. همه باید در برابر قانون یکی باشند وگرنه همواره اوضاع به همین منوال خواهد بود. (2754978) (alef-13)
 
فراز
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۵:۳۱
شرعا را نميدانم ولي قانونا قطعا چنين اختياري براي مقام رهبري در قانون اساسي وجود ندارد. اساسا تمام حرف اقاي مطهري هم همين است كه شما را به همين شرع مقدس قسم بياييد كار فرا قانوني نكنيم! (2754989) (alef-13)
 
محمّد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۶:۳۱
خُب شاید به‌نظر برخی، رهبری به تنهایی نمی‌توانند به‌جای ِ همۀ مجتهدین تصمیم بگیرند، و مراحل باید طبق ِ روال قانونی طی شود. به‌هر صورت این وضعیت بدی‌ست که کشور بدان دچار شده، با این حرکت‌ها باید لیچارهایی که ناتانیاهو بارمان می‌کند را تحمل کنیم، که «در جمهوری اسلامی، مردم حق شرکت در کنسرت و حق انتخاب ندارند و خفقان شدیدی در این کشور وجود دارد!» حال امثال ِ مطهری به دنبال این‌اند که فردا بتوانیم سرمان را جلوی فرزندان‌مان بالا بگیریم و بگوییم که ما پای اصول‌مان ایستادیم، بدی‌های‌مان را اصلاح کردیم و این ایران، آن‌ست که برای شما به ارمغان آورده‌ایم. (2754995) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۶:۵۱
جناب ناصر خادمي ماشاري

دروازه بزرگ فكر انسان را نمي شود بست. انسان آزادانديش آفريده شده است ، گفتم آزادانديش كه نگوييد دنبال برهنگي و نوشيدني و آزادي هرج و مرج هستم !
خير آقا ، منظورم همان آزادگي است كه امام حسين (ع) در پي آن بود.
مقام معظم رهبري فقط بعنوان مدير سياستهاي كلان بر طبق قانون اساسي وظايفي را برعهده دارند و اين بدان معنا نيست كه هرچه ايشان بگويند حكم قانون الهي را دارد. ايشان نيز طبق قانون اساسي در برابر قانون با ديگر مردم برابر هستند و البته مسوليت پاسخگويي ايشان متناسب با قدرتي كه ملت در اختيار ايشان قرارداده است بمراتب از آنان كه مسووليت هاي سبكتر دارند ، سنگين تر است. نمي توان به بهانه اينكه ايشان اراده كرده اند اشخاصي خارج از رويه قانوني در حصر بمانند سكوت كرد و هيچ نگفت. اصولا ارزش آزادگي به پرهيز از سكوت در برابر زورمداران است.
درنهايت تصور مي كنم نام خانوادگي حضرتعالي يك شناسه سازماني باشد كه يادداشت تان را براساس ماموريت حرفه اي با اين نام معرفي فرموده ايد.
اينها را كه نوشتم مي دانم سانسورچي سايت الف منتشر نخواهد كرد ولي از وي مي خواهم به نحوي به گوش آقاي توكلي برساند كه مردم ايران پشت پرده ها را مي بينند. (2754997) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۱۸:۱۴
انچه ما در تاریخ اسلام خوانده ایم اینست(کتاب فروغ ابدیت نوشته آیت ا.. سبحانی ) که هر وقت پیامبر اسلام نظری را مطرح می کردند اصحاب می پرسیدند ایا این وحی است که در ان صورت ان قلت نمی اوردند ولی چنانچه پیامبر می فرمودند که این نظر شخصی من است در ان صورت اصحاب بعضا مخالفت می کردند و پیامبر هم یا انان را را قانع می کرد و یا نظر انان را می پذیرفت مانند جنگ احد که نظر پیامبر جنگیدن داخل شهر بود و لی درنهایت نظر اصحاب را مبنی بر جنگ در خارج شهر پذیرفت .یا در جنگ حنین که پیامبر سهم بیشتری از غنایم به تازه مسلمانانی مانند ابوسفیان داد انصار به اعتراض برخواستند که پیامبر جلسه ای تشکیل داد برای انان توضیح داد.فکر نمی کنم درمورد حصر اندو نفر وحی نازل شده باشد (2755004) (alef-13)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۰:۱۸:۱۹
آقای مطهری از رهبری درخواست کرده تا ایشان مصوبه شورای امنیت ملی را لغو کنند. رهبر انقلاب هم به این کارِ خارج از جریانِ طبیعی و قانونی، رضایت نداده که حتی گفته اند، اینان جرمشان سنگین است و اگر دادگاهی شوند قریب به یقین احکام سنگینی می گیرند و در آنصورت شما هم راضی نخواهید بود. خب حکم مگر معنای حکومتی غیر از این است؟ رهبری گفته اند به دلیل سوابق شان در انقلاب و اداره کشور، لازم بود مورد ترحم نظام قرار گیرند. به همین دلیل، با حکم شورای عالی امنیت ملی، از محاکمه و مجازاتشان جلوگیری شده است. والسلام.
اما جناب دکتر مطهری رفتاری کرده و می کند که یک آدم عاقل بی غرض، به دشمنانش هم روا نمی دارد. ایشان متأشسفانه رهبری را حتی به دلیل این ارفاق و لطف بزرگ، به بی عدالتی هم متهم نموده است. آیا این رفتار یا مسلمان با رهبر و ولی فقیه زمانش است؟ نمی دانم چرا برخی ابا دارند که از حکم اسلام دفاع کنند؟ خب تبعیت پذیری پس از اعلام نظر قطعی ولی امر، بر آحاد ملت لازم است، چطور حکم یک قاضی را باید به واسطه اختیار و شأنی که قانون به وی تفویض نموده، الزام آور و واجب الاطاعه دانست؟ آیا برخی که ان قلت می آورند، می خواهند بگویند که حکم ولایت امر را همین قدر هم لازم الاطاعه نمی دانند؟ بنده نوعی ابائی ندارم که داد بزنم؛ آقای مطهری، شما حق ندارید و در اندازه ائی نیستید که مقابل رهبری انقلاب قد علم کنی. باور کنید اگر این راه را ادامه دهد، 90% همین افرادی که الان زنده باد و مرحبا می گویند، زودتر از دور وی پراکنده می شوند. (2771165) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۱ ۰۹:۳۶:۲۹
بدون تشکیل دادگاه چگونه می توان پیش بینی حکم سنگین را داشت؟؟ از این گذشته وقتی جرمی اتفاق افتاده جلوگیری از تشکیل دادگاه چه وجهی دارد؟ (2775334) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۲ ۰۸:۲۱:۵۱
بابا ما مردم میگیم محاکمه کنید تا مردم روشن بشن آش نخورده و دهن سوخته (2777324) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۳:۴۰
قانون ملاک است و مطهری خواهان اجرای قانون است. مملکت تحت لوای قانون است که خوشبخت می شود و در اداره کشور، از اجرای قانون، بالاتر نداریم. ضمنا مطهری کار بدی نکرده که بخواهد جبران کند.
اینکه کسی فکر کند که اطاعت بی چون و چرا به نفع مملکت است،‌اشتباه است. امام علی (ع) که معصوم بودند هم هرگز از مردم نخواستند که ایشان را بی چون و چرا اطاعت کنند بلکه از مردم می خواستند که در اداره امور کشور ایشان را امر به معروف و نهی از منکر کنند و چه معروفی بالاتر از اجرای قانون و چه منکری بدتر از اقدامات غیرقانونی؟ (2755023) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۴:۱۰
شما از آب گل آلود داری ماهی برای افراطیون میگیری تا موضوع اصلی با مرور زمان گم و گور بشه!! (2755025) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۶:۱۵
آزاد اندیشی.. (2755029) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۸:۴۵
ایا این تشویق و تکریم دیکتاتوری نیست؟ ایا مشی علی علی السلام که برایمان از ان داستانها گفته اند فقط داستان و افسانه بوده یا در زمان ما هم میتواند و باید پیروی شود؟؟؟؟؟ (2755036) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۸:۵۸
آقای محترم نص صریح و سمعاً و طاعتاً فقط در برابر قرآن و معصوم است ما در هیچ کجای اسلام و قانون نداریم که انسان عقل خودش را تعطیل کند و به هیچکس حق انتقاد نداشته باشد رفتار اقای مطهری همانطور که خود نوشته اید براثر پرورش در دامان اجتهاد است و عین شریعت (2755037) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۲:۲۶
ددوست عزیز ، رهبر انقلاب بارها فرموده اند که چه ایرادی دارد که عده ای هم با نظر من مخالف باشند
چرا از ولایت بد دفاع میکنید ؟؟؟؟!!!
مگه ایشان خود رو پاک و خالی از اشتباه دونستن تا به حال ؟؟؟؟
بارها و بارها گفته اند هیچ اشکالی ندارد اگر کسی نظرش با نظر من یکی نبود
درود بر،آقای مطهری که از نظر خودش،بر نمیگرده با تمام فشارهای موجود (2755051) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۸:۱۹
سمعاٌوطاعتاگفتن مصداق واضح وروشن دموکراسی است (2755081) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۸:۴۸
در مورد این جمله، از نظر من که اینطور نیست:
"ملت شریف ایران همواره بزرگان کشور و نظام را با تراز و میزان تبعیت پذیری شان از ولایت می سنجند،"
بلکه بر اساس حق طلبی می سنجم. (2755083) (alef-13)
 
rms
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۴۰:۳۶
سلام بنده احترام فوق العاده ای به جناب مطهری دارم و ایشان یادآور شهید مدرس در مجلس هستند و شجاعت ایشان در طرح حصر و رعایت قانون و گناهکار بودن و محاکمه همزمان آقایان موسوی و کروبی و احمدی نژاد قابل ستایش است ولی با طرح موضوع در خدمت مقام معظم رهبری و دریافت پاسخ معظم له موضوع تمام شده بود و مطمئن هستیم مقام رهبری با قلب رئوف و دید بالا و ولایی موضوع را در زمان مناسب و به مناسب ترین شکل حل خواهند کرد (2755092) (alef-13)
 
هاشمی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۴۳:۳۵
احسن مطلب زیبا، مودبانه، واقع بینانه ای بود
خداوند سبحان به مقام معظم رهبری سلامت
به مردم عزیزمان نصرت و یاری
به مسئولان نظام توفیق خدمت هر چه بیشتر
به آقای مطهری توفیق پایداری در مواضع توأم با ولایتمداری بیشتر
به ما نیز توفیق دعا برای خدمتگذارانق صلحا، صدیقان، علماء و ... عطا فرماید
والسلام علی من اتبع الهدی (2755109) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۴۴:۱۱
انشاء الله روزی تو مملکت ما امثال شما دوست عزیز به جایگاه اصلیتون برگردین و حرفهای اینچنینی خودتون رو در یک وبلاگ شخصی که حداکثر دو خواننده بیشتر نداره چاپ کنید و نه در رسانه ای مثل الف آنهم بخاطر... هیچ انسان آزاده ای نمی تواند حرفهای شما رو قبول کند! ما شیعه علی (ع) هستیم و شجاعت الگوی ماست. ما شیعه حسین (ع) هستیم و آزادگی و حق گویی الگوی ماست! (2755114) (alef-13)
 
پیمان
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۲:۴۶
جناب نویسنده! خود رهبری فرمودند مخالفت با عقاید بنده مشکلی ندارد. اگر به صدق این سخن معتقدیم و آن را یک تعارف محض نمیدانیم، سرزنش کردن مطهری به خاطر مخالفت با عقیده رهبری در زمینه حصر هیچ وجهی ندارد. دوم اینکه ای کاش یکی از این هجمه ها و حمله هایی که این چندوقته بر سر مطهری اومده بر سر آقایانی مثل توکلی، باهنر، و امثالهم میومد اونوقت میدیدیم که اونا میتونستن از کوره در نرن (2755151) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۳:۲۸
اینکه همه باید در برابر فرمان رهبیری مطیع بود ،بحثی نیست .اما جان من !نکته این جاست چرا به فرض تمرد ایشان از فر مان رهبری (هر چند به اعتقاد ایشان این نظر رهبری تنها نظر بوده ونه حکم حکومتی که اطاعتش واجب بوده باشد)هجمه ها واهانتها به ایشان می شود ولی در برابر تمرد آشکار عده ای هیچ صدایی از طرف همین گروه هجمه کنندگان به آقای مطهری ؛شنیده نمی شود؟وقتی مقام معظم رهبری آشکارا وصریح از بر هم زدن جلسات سخنرانی واهانت به سخنرانان وانجام امور سخیف که با عث وهن مکانهای مقدس می شود ،نهی می کنند چرا باز عده ای که اتفاقا خودرا مرید ومطیع رهبری می دانند از این امور حمایت می کنند وسعی دارنداین گونه اقدامات را توجیه کنند؟چرا همان عده در برابر تمرد آشکار رییس دولت قبل در برابر فر مان رهبری وخانه نشینی 11روزه ایشان ،هیچ اعتراضی نکردند ویا نخواستند به عنوان معترض شناخته شوند ؟ (2755153) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۳:۲۸
ان قلت آوردن آقای مطهری انعکاس کوچکی از قانع نشدن مردم در قبال حوادث بعد از انتخابات است . ایشان به حق و با شجاعت اعتراض خود را بیان کرده اند . مگر نمیشود به ائمه مسلمین انتقاد کرد ؟ این چه استدلالی است که هرچه مقام رهبری گفتند صد درصد درست است و دیگران باید کاملا سکوت کنند؟ سکوت بدون اقناع ترویج نفاق و دو رویی است . (2755154) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۶:۰۹
عجب روئى دارى ، الف (2755162) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۳:۴۹
چیه ....ناراحتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولا مطهری کیه که سایت وزین الف هر روز داره ازش مطلب میذاره ؟؟؟؟

ثانیا این بنده خدا ، بقول خودش دنبال شهرته ، والا اگر نماینده خوبی بود این همه مشکلات ریز و درشت اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی در جامعه وجود داره و می تونه یه کاری برای رفع مشکلات بکنه

حالا چیکار کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چقدر برای این مشکلات وقت گذاشته ؟؟؟؟؟

ما که چیزی ندیدیم

حرف مفت رو هم هر کسی می تونه بزنه

تازه :

اگر قرار باشه هر کسی بر خلاف قانون حرف بزنه ، پس تمام مصوبات مجلس که آقای مطهری هم در آن نقش داشته رو باید گذاشت کنار

در آخر من با نویسنده محترم موافقم که این بنده خدا واقعا در کنترل اعصاب مشکل داره

نه حرمت بزرگتر رو می شناسه ، نه احترام به کوچکتر

مرررررررررررررررررررررررررغ آقای مطهری فقط یه پا داره (2755601) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۵:۲۳
راست میگه. خیلی پررویی میخواد که یکی رو بزنی لت و پار کنی بعدش خوداونو مقصر بدونی!!! کلا فقط تو ایرانه که یکی از طرف همه محکوم میشه بدون اینکه واقعا جرمی داشته باشه . اگه جرمی کرده چرا قوه قضاییه وارد عمل نمیشه؟! نکنه همه چیز تو مملکت ما مصلحته؟!!! حالا جالبه که نماینده تندرو مجلس دو طرف رو مقصر و لایق محاکمه دونسته!!! (2755607) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۳۰:۳۸
آقا به سایت چرا توهین میکنی؟ این افرادی که یادداشت و مقاله مینویسن که نه کارمند سایت الف بوده و نه لزوماً هم فکر مدیران سایت. الف هم مثل همه سایتهای خبری، یادداشت و مقاله ارسالی از طرف بنده و شما که حاوی توهین و خلاف موازین اخلاقی نباشه و به مسائل روز ارتباط داره رو درج می کنه. بنده و جنابعالی هم اگه نظر مخالف یا موافق اون مطلب داریم، مینویسیم تا دیگران قضاوت کنند. (2755920) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۳۸:۲۱
یک سوال: اگه به جای علی مطهری، رسایی مورد حمله قرار میگرفت مطمین باشید که امروز اکثر کسانی که دم از آزادی بیان و حق نماینده و ... میزنند و دایه مهربان تر از مادر برای علی مطهری شده اند می گفتند که این حق رسایی بود و باید بیشتر می زدنش!!!

واسه همین سینه چاکی شما نه برای علی مطهری است و نه برای ازادی

و گرنه ان زمانی که علی مطهری فیلم ساپورت پوش ها رو در مجلس پخش کرد چرا جیک تون در نیامد و حرفی نزدید و نگفتید علی مطهری و گفتید مجلس!!! (2756098) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۳۹:۱۴
بابا این علی مطهری رو اینقدر الکی بزرگش نکنید.

اینقدر بزرگش کردید که اینجوری توهم برداشتش.

این هم یه اقازاده است مثل .... (2756100) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۴۸:۴۸
جناب خادمی جنابعالی و امثال شما باید جبران کنند (2756128) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۰۱:۲۱
دوستان عزیز من نمیدانم متوجه هستید یا نه
این مقالاتی که دارید منتشر میکنید داره دعوت میکنه طرف رو که مثل ما فکر کن وگرنه مشکلاتت بیشتر میشه و به نوعی داره جامعه تک فکری و تک حزبی رو القا میکنه من واقعا نمیدونم ایا اصلا حواستون هست دارید چه مطالب خطرناکی رو منتشر می کنید؟
اکثر مقالاتی که در مورد علی مطهری منتشر میکنید به تفکرش گیر داده و در واقع در یک کلام میگه باید فکرت رو عوض کنی و مثل ما فکر کن و حق نداری چنین تفکری داشته باشی
کل مقالات حادثه رو رها کردن و دارن همین رو بیان می کنن که بخاط عقیدت بود که بهت حمله شد اگر میخواهی مورد حمله قرار نگیری فکرت باید عوض بشه
هیچکدام از مقالات حادثه را محکوم نکرده و اکثرا از این ابزار تهدید هم حمایت کرده انرا مشروع میدانند. بسیار تفکر خطرناکی است که داره رواج پیدا میکنه (2756264) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۵۸:۴۰
اگر حصر حكم ولي فقيه است حرفي نيست، ولي ما تاكنون نشنيده ايم كه حكم ولي فقيه باشد، اگر شما سندي داريد كه حصر اين دو نفر به حكم ولي فقيه بوده ما را هم آگاه كنيد (2756460) (alef-13)
 
امیر حسین سلطان/تهران
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۴۱:۴۷
و ایکاش مشابه این نصیحت را به ضاربان جناب آقای دکتر علی مطهری می نمودید که یک مرحله هم جلوتر رفته اند و در روز روشن چهره یک کشور و نظام و مردم آن را در نزد افکار عمومی نه تنها داخل و چه بسا در سطح بین الملل این چنین دچار خدشه و آسیب پذیر نموده اند و چنانچه طرف مقابل چنین نصیحتی را پذیرفت آنگاه نوبت به نصیحت کردن شخصیتی بسان جناب آقای دکتر علی مطهری خواهد رسید. بنابراین تا کار نصیحت این نویسنده محترم به طرف مقابل صورت نگرفته است حتی خواندن چنین نصیحتی به شخص مضروب نیز ارزی نخواهد داشت چرا که متاسفانه بلااثر است. بهتر است نویسنده بیش از اینها خودشان را واقعا خسته نکنند. اگر همتی و عزمی برای تلطیف مسائل و بهبود امور دارند حتما برای طرف های مقابل جناب آقای دکتر علی مطهری باب پند و اندرز و نصیحت و موعظه و امثالهم را بگشایند و دنیا را چه دیدید؟1 شاید دست بر قضا طرف های مقابل حقیقتا به خود آمدند و از کرده شان جدا اظهار ندامت و پشیمانی نمایند که در آن صورت به مراتب بیشتر و بیشتر راه نصیحت و موعظه در حق فرزند شهید مطهری( ره ) بازتر خواهد بود. و من الله التوفیق. (2756523) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۱:۳۲:۰۸
ممنون از الف بخاطر بیان واقعیت
به نظر بنده اطاعت محض حتی از لحاظ دیدگاهی هم جفا به رهبریست هم به قانون و هم به شعور مردم. رهبری هیچگاه نخواستند همه موافق نظر ایشون باشند که اگر چنین بود به مانند کره شمالی که از دیدگاه سیاسی گرفته تا مدل مو میبایست مطابق میل رهبرشون باشند. در کشور اسلامی با چنین رهبری فرزانه هزینه کردن به نام ایشون صحیح نیست. درود بر آقای مطهری که همیشه پیگیر مطالبات بدون اغراض سیاسی بوده و هست. (2757629) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۸:۰۴:۰۵
مطهری مشکلات زیادی دارد. در مورد ولایت فقیه میگوید هر کس(مثلا نمایندگان مجلس) در انجام وظایف باید با نظر خودشان عمل کنند اما اگر رهبری حکمی صادر کرد ، باید اطاعت کرد. این حرف ، حرف درستی است اما چرا مطهری عمل نمی کند ؟! یک نمونه اش اینی است که شما گفته اید . نمونه خنده دار دیگرش ماجرای سوال از رییس جمهور بود که وقتی موجب تنش بیش از حد بین دولت و مجلس شد رهبری گفتند کافی است. جالب است که علی مطهری بلافاصله مصاحبه کرد و گفت سوال منتفی است (به دلیل حکم حکومتی) اما در همان صحبتش گفته بود اما ما از طرق دیگر اهدافمان را دنبال می کنیم ! مثلا شکایت به قوه قضائیه !!!
استدلالات مشعشع ایشان در باب مسائل سیاسی هم که همه میدانند مثلا میگوید چون احمدی نژاد در مناظره تند حرف زد مخالفانش تحریک شدند و فتنه ایجاد شد ! حالا ما هم با همین منطق میگوییم به دلیل صحبتهای تند علی مطهری ، مخالفانش تحریک شده و او را کتک زدند پس در واقع مقصر خود مطهری است!!! آیا او این استدلال را قبول می کند؟!
مغالطه هایش در باب مسائل 88 که برای گرفتن ژست بیطرفی ، میگوید هم احمدی نژاد باید محاکمه شود هم موسوی هم کروبی هم جای تامل دارد. این مغالطه اش هم جواب ساده ای دارد : تخلفات انتخاباتی قبل از انتخابات احمدی نژاد را نباید با تخلفات بعد از انتخابات آنها مقایسه کنی! قبل از انتخابات همه کاندیداها(و ستادهایشان) تخلف داشتند ... اما مسئله اصلی مربوط به بعد از انتخابات است ... مطهری جرم دروغ پراکنی موسوی و کروبی را با تخلف احتمالی قبل از انتخابات احمدی نژآد مقایسه می کند !
در مورد مناظره هم خیلی جالبه مطهری میگه احمدی نژاد نباید آن حرفها را میزد! اما جالبه که خودش هر چه میخواهد میگوید و ادعا میکند باید آزادی بیان باشد ! و افراد حرفشان را بزنند .(حتی به خود اجازه می دهد رییس جمهور کشور را لیبرال بخواند ، به نماینده مجلس فحش بدهد: پف..، خفه شو ! ...) پس چرا در مناظره انتخاباتی نباید حرفی مخالف نظر شما زده شود!
البته این علی آقا مطهری از این تناقضات زیاد داره ، مثلا خانواده هاشمی که امروز مراد آقای مطهری شده اند زمانی همین علی مطهری در مورد هاشمی میگفت چرا کیش هم باید دست این ها باشد؟! چرا قردادهای نفتی دست اینها باشد ؟!... و به فسادهای آنها اعتراض میکرد و امروز شده است مدافع تمام قد آنان !
آقای مطهری ! آزادی و انتقادپذیری در عمل مهم است نه در حرف! مگر نمی بینی مدعی ترین دولت در زمینه اعتدال و انتقادپذیری و آزادی ، تندترین عبارات را درباره منقدان به کار می برد .

ضمنا ، جناب علی مطهری ! برخلاف آنچه شما در یکی از مصاحبه هایتان گفته که روزی پدرتان را به نام شما می شناسند( هرچند از قول شخص دیگر و با مزاح بیان کرده اید اما مرور نامه ها و پیام ها و سخنان شما که مدام می گویید "من به عنوان فرزند شهید آیت‌الله مطهری، حاصل عمر و پاره تن امام خمینی" نشان میدهد خود را بزرگتر از آنچه هستید ، تصور کرده اید!) شما فرسنگ ها با پدرتان فاصله دارید و اگر لجاجتان را علاجی نکنید چه بسا خدای ناکرده در مسیر عکس آن شهید بزرگوار حرکت کنید. (2758223) (alef-13)
 
امیدعلی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۱:۵۸:۱۳
مطهری به واقع نماینده ملت است و ای کاش دونفر کمک کار ایشان بود..نگاه به مواضع آقای بزرگواری و مطهری بیندازید عمق فاجعه را در مجلس میبینید...مطهری آلوده به ثروت و قدرت و نظارت استصوابی نیست....اگر چند نفر مثل ایشان میداشتیم انلاب در مسیر واقعی خود حرکت مینمود...تنها کسی بود که از اول با شجاعت و بصیرت با احمدی نژاد مخالف بود.... (2758607) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۶:۱۰:۴۵
واقعا (2762801) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۵۷:۱۳
ازطرف خودتان صحبت بفرمایید.ملت خودش زبان دارد.خیلی هم باحرف شما موافق نیست (2755166) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۵۶:۴۲
البته این نظر نویسنده مقاله هست:
"...ملت شریف ایران همواره بزرگان کشور و نظام را با تراز و میزان تبعیت پذیری شان از ولایت می سنجند،...."

به نظر بنده:
ملت شریف ایران همواره بزرگان کشور و نظام را با تراز و میزان نزدیکی آنان به آرمانهای خود می سنجند. در حقیقت هر چه به مردم نزدیکتر پذیرش از طرف مردم بیشتر. فکر کنم احتیاج به مثال نیست! (2755702) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۷:۱۴
دقیقا در کجای متن از طرف ملت صحبت کرده؟ (2755758) (alef-3)
 
کند ذهن
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۱:۳۶:۳۳
....چه رسد به موکلان و نیز خیل علاقه مندان دانشمند و فرهیخته وی ....

سلام .

اینجا عزیزم . ملاحظه بفرمایید . (2756637) (alef-11)
 
درست نگاه کردن!
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۱:۰۲:۴۶
سلام
درست نگاه کردن و بعد از آن بدون تعصب صحبت کردن خیلی سخت است.
دوست عزیز اینکه ایشان فرمودند چه رسد به موکلان ... یعنی از طرف ملت حرف می زند؟؟ البته بایستی شما دقت می کردند که ایشان موکل امثال شما نیستند چون شما به لیستی که نام آقای دکتر مطهری در آن بود رأی ندادید بلکه به لیست دیگری که اقلیت مجلسند رأی دادید... (2758532) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۲:۳۲:۲۷
اگر متن رو بخونی می بینی فرمودند ملت ایران همواره بزرگان را ... (2756794) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۵۳:۲۹
بنده همه مقالات راجع به حادثه را خواندم همه مقالات یک چیز را میخواند بگویند چکیده این مقالات در یک جمله میشود:
"اگر تغییر فکر بدهی مضروب نمیشوی یا تغیییر فکر بده و در امان باش"
راجع به حادثه صحبتی نشده و هجمه ها همه معطوف به قربانی حادثه است. (2755833) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۸ ۰۰:۵۳:۰۰
برادر گرامی اگر همه مقالات را درست خوانده بودید سپس نظر میدادید که متوجه میشدی اصلا این یادداشت، ربطی به حادثه شیراز ندارد. چس معلوم است شما هم مثل اکثر مخاطبین عزیز، این مقاله را نخوانده اند و تنها از روی نظر برخی خوانندگان، نظر داده اند (2769734) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۳۶:۲۳
باسمه تعالی - بنده بیشتر نظرات کاربران الف را در اکثر موضوعات مطالعه میکنم و به نظرم می رسد اکثر این افرادی که در رابطه با مطالب سیاسی اظهار نظر می کنند میانه خوبی با انقلاب و ولایت فقیه ندارند و از این بابت غصه می خورم . هرچند که مطمئن هستم کاربران بیشمار دیگری هستند که کاملا دوستدار نظام و ولایت فقیه هستند ولی مانند خود من که برای اولین بار در این سایت اظهار نظر می کنم به دلایل مختلف در بخش نظرات ورود پیدا نمی کنند والا آمار مخالفان اینگونه به چشم نمی آمد در هر حال به غافلین عرض می کنم اگر به فکر آخرت خودتان نیستید لااقل به خاطر دنیای خودتان هم که شده قدر این نظام اسلامی و ولایت فقیه را بدانید تا در این دنیای پر از ظلم و ستم و ناامنی و وحشی گری مملکتان در امنیت کامل مراحل بالندگی و اقتدار را طی نماید . ان شاءا... (2755938) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۰۳:۳۸
در اینجای متن: "جناب دکتر علی مطهری به حق نماینده لایق و برازنده ائی برای موکلان و حوزه انتخابیه اش بطور خاص و عموماً نیز جزو نمایندگان بارز و شایسته مجلس شورای اسلامیست"
ایشون به هیچ عنوان برازنده بنده نیست که بهشون رای دادم و دیگه همچین اشتباهی رو مرتکب نخواهم شد (2756467) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۲ ۲۲:۵۵:۳۳
چقدر بد شد شما بایشان رای نمیدی...انتخاب ایشان را داری بخطر میاندازی..خواهشا ایندفه گذشت کن و بایشون رای بده... (2778366) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۰۹:۴۹
حرف مطهری حرف بسیاری از مردم است. لطفا با آوردن نام امثال نوری زاده فضا را آلوده برچسب زدن های غیر اخلاقی نکنید. مساله اصلی هم اینجاست که حصر طولانی مدت بدون تشکیل دادگاه صالح به قول آقای مطهری از نظر اکثریت مردم غیر شرعی و غیر انسانی است و قاعدتا این کار غیرشرعی نباید ادامه یابد. پس هر نوع توجیه دیگر به بهانه امنیت کشور و حاکمیت و مانند آن تنها بهانه های بی ارزشی است که کسی را قانع نخواهد کرد. (2757011) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۰۱:۵۹
این همه نماینده که هی جلوتر از رهبری رفتندو پشت سرهم عذر خواهی کردندو دوباره تکرار کردند چیزی نبود . حالا پیله کردند به مطهری که حقیقت را میگوید بیاید عذر خواهی کند . واقعا پر رو هستید (2757476) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۵:۴۷:۵۴
جالب اینکه شماتت کننده خود نیز از جانب ملت صحبت می کند و می گوید ملت با حرف شما موافق نیست . شما متوجه شدید منظورش چیست ؟ اینطور بلافاصله و صریح سوتی دادن عجیب است (2758035) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۰:۴۳
جالبه در همه تحلیل ها این اقای مطهری در نهایت بدهکار از اب بیرون می اید
من فکر می کنم بزودی دوستان یه اسم شبه فتنه یا فتنه شیراز یا اسم جدیدی هم روی ماجرا بگذارند!
واقعا ادم حیرت میکند!
نویسنده می فرماید خیلی خوبی ها! فقط چون نظرت با ما فرق داره باید نظرت رو عوض کنی تا باهات کاری نداشته باشیم!
جمیع تحلیل ها روی این متمرکز شده که مطهری مشکل داره!! حرفی هم از حادثه زده نمیشه!! (2755181) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۱:۱۱
متن خیلی خوبی بود. اما بیشتر شبیه هندوانه زیر بغل گذاشتن بود.
به نظر من ( دقیقا بر خلاف نظر شما) بهترین کاری که آقای مطهری در حق جمهوری اسلامی در این سالها انجام داده پیگیری قضیه حصر است.
به هر حال مردم انتظار دارند بر اساس قانون رفتار شود. محاکمه شوند از خود دفاع کنند و بر اساس قانون رای صادر شود.
صدام حسین هم بدون محاکمه مجازات نشد.
شما اجازه ندارید بگویید این لطف است. اگر لطف شما را نخواهند چه؟
"معنایی که در ذهن مردم متبادر می شود این است که جمهوری اسلامی قانونگرا نیست و سلیقه گرا است."
اصرار شما برای عدم پیگیری این مسئله مهم ناشی از چیست؟ در صورتی که بهترین راه برای وحدت حل درست این موضوع است. وحدتی که می تواند من غیر بیسجی را دوباره با بسیجیان دوست و همراه کند با وجود تمام اختلافات فکری.
کما اینکه من شخصا در دوران خدمت خود دوستان بسیار خوبی در بسیج داشتم که این اختلافات و این عملکرد های مسئولین بین ما فاصله انداخت.

لطفا همانگونه که به این دوست عزیز اجازه دادید متنش منتشر شود این چند خط که توهینی را شامل نمی شد منتشر کنید. (2755183) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۲:۱۴
آزادی اندیشی و حقیقت جویی رو نباید ذبح مصلحت گرایی عده ای مصدرنشین و سوداطلب کرد ... این است نصب العین فرزند پاک مطهر (2755187) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۲:۴۱
همه جا نبايد سمعا و طاعتا گفت امـــــــــا


رهبري فرمودند هر کس آزاد است نظر خود را بگويد حتي اگر ظرش مخالف نظر من

باشد ، مگر مواردي که حکم حکومتي است .

بنابر اين همه جا نبايد سمعا و طاعتا گفت ،‌ چون در آن صورت ريشه تفکر زده

ميشود . اما نبايد طوري باشد که بلبشو شود .

يعني وقتي رهبري حرف آخر را زدند ؛‌ ان قلت آوردن جايگاه رهبري را تضعيف ميکند.

مثل فرماندهي در جنگ است . اگر کارشناسان نظامي ؛ نظرشان را دادند و فرمانده

دستور حمله را صادر کرد ؛ اگر کارشناسي بخواهد وسط حمله ان قلت بياورد ؛‌

روحيه دوستان را ضعيف و روحيه دشمن را تقويت کرده است . (2755190) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۲:۴۲
عجب! پس این جناب مطهری است که باید جبران کند! جل الخالق از این زمانه و مقاله‌ی وارونه! (2755191) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۳:۰۱
اقای مطهری و دوستانش در دولت با تهدید و فشار چیزی گیرتان نمی اید گرهی که با دست باز می شود با دندان هرگز باز نمی شود هر چه بیشتر لجبازی کنید به شما سخت تر می گذرد اقای هاشمی هم انشائ اببه درس از حوادث گذشته گرفته باشند حیف است که دست راست رهبری در گذشته نا کار امد شود اقای هاشمی توانی بزرگ باشی بین همانهایی که شعار مخالف هاشمی مخالف رهبر است می اوانی همانی باشی اگر مهدی و مخصوصا فائزه بگذارد کسی که دید مامورلکی به همه دارد سخت است پاک کردن ذهنیتش ولی بدون شک انسانهای صالحی هم در راس هستند که مشموا دعای حضرت حجت خواهند بود دید مارمولکی داشتند به همه گناه است غیر ممکن است ادم صالحی نباشد (2755193) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۴:۲۳
مگر علی علیه السلام نفرمود مرا نقد کنید؟چه کسی گفته است که اگر شخصی سخنی گفت دیگر مسئولین حق ندارند موضعی متفاوت بگیرند؟آیا این همان معنای دیکتاتوری و یک صدایی نیست؟نماینده مجلس نماینده مردم است نه نماینده دولت و حکومت. (2755195) (alef-13)
 
جامانده از یاران
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۵:۵۳
باسمه تعالی
در این نوشته، تضادهای روشنی وجود دارد:
در جایی می گوید " تنها خطا " و آن را ناشکیبایی در مقابل مخالفان تفسیر می کند!
در جای دیگری، مقاومت جناب مطهری، در برابر فرمان لازم الاتباع حضرت آقا، به عنوان خطای بعدی، احصا می کند!
نویسنده در این یادداشت، او را ولایتمدار معرفی می کند و لی در سرتاسر نوشته ی خود اثبات می کند که ولایتمداری جناب مطهری، مخدوش است!
من، تعرض به آقای مطهری را مذموم می دانم، اما معتقدم او خود در این لغزشگاه، گرفتار آمده است و پرتاب منگنه به سوی همکار، ماجرای کف گرگی و درگیری های فیزیکی او و نیز استخفاف دیگران با تکیه بر انتساب به شهید بزرگوار استاد مطهری، دلایل حقیر است.
از سوی دیگر، این نوشته، ملوث به ستایشگری است که در حوزه ی نقد، نارواست.
برجسته ترین بخش از این نوشته، فرازهای پایانی آن است که او را به بازگشت دعوت نموده است که امید است با پیاده شدن جناب مطهری از مرکب غرور، چنین شود.
جامانده از یاران (2755199) (alef-13)
 
احمد یاداور
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۸:۱۸
با تشکر از سایت الف که برای ملت ایران روشن کردن که چرا ب علی اقا مطهری حمله میشود و میشده . (2755202) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۰۹:۴۲
با این مقالاتی که شما مینویسید یک تشکر هم ما بابت اینکه علی مطهری را زده اید و دشنام داده اید به شما بدهکار هستیم شرمنده همه شما عزیزانی که قدم رنجه کردید فرودگاه رفتید هم هستیم واقعا دستتون درد نکنه برنامه جالبی بود اگه میشه دوباره تکرارش کنید یا وقت برنامه بیشتر بشه
قطعا ایشون مشکل داشته اصلا انسان چرا باید فکر کند و نظر بدهد؟ از قبل همه چیز مشخصه و باید مثل ما ایشون فکر بکنه واقعا از اقای مطهری خواهش میکنیم دیگه فکر نکنه و نظرش رو بیان نکنه (2755211) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۲:۵۶
دوست عزیز چرا همش میخوای بشینی که یکی واست تصمیم بگیره و حرفش بشه سند؟


توی دین اسلام و مملکتی که دم از اسلام میزنه قرار نیست هر کس حرفی زد حرفش بشه حجت!حق انتخاب و انتقاد وجود داره،نسبت به هر کسی در این مملکت باید بشه انتقاد کرد

شاید تصمیم غلط و حرف اشتباهی زده بشه،ما باید هر چیزی گفته شد رو بدون تعقل قبول کنیم و دم نزنیم؟ (2755227) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۴:۱۸
موکلان ایشان را به خاطر ان قلت گفتن هایش و دفاع صادقانه اش انتخاب کرده اند و به همین دلیل مورد احترام است. وگرنه نمایندگانی که هیچ اعتراضی ندارند، در مجلس، ماشاءالله فراوانند. (2755231) (alef-13)
 
وکیل
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۶:۳۹
نظر شخصی حضرت آقا در جمع خصوصی حکم حکومتی نیست ! قانون اساسی مشخص است و اگر بودن حکم حکومتی حصر باشد خود جرم است و هر کس این کار را دستور داده مجرم. قانون رو بخوانید و لفاظی الکی نفرمایید (2755243) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۱۷:۳۱
نویسنده محترم در آخر متن لطفا یک تعریف از دیکتاتوری هم ارایه کنند تا امثال من بیسواد هم از این سردرگمی دربیاییم. (2755245) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۳:۰۱
ما هم از ارادتمندان رهبری هستیم ولی این حرف شما بسیار نامناسب است! من در هیچیک از فرمایشات ایشان نشنیدم که گفته باشند همه در مقابل من سمعا و طاعتا باشند. شما اصلا فلسفه انقلاب اسلامی و حتی انقلاب مشروطه را زیر سئوال بردید. واقعا این مقاله ظلمی در حق رهبر عزیزمان است (2755258) (alef-13)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۲۸:۳۴
با شما موافقم اين مقاله بيشتر به رهبر ي ظلم كرده است در واقع نگارنده ادرس غلطي را به جامعه ميدهد مبني بر اينكه حمله كنندگان منسوب به رهبري هستند (2755636) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۸ ۰۰:۴۴:۵۷
جناب آقای عبدالرحمن و دیگر دوستان عزیز؛ چرا به این مسئله ساده توجه ندارید که اصلاً این مقاله و نوشتار هیچ ربطی به حادثه شیراز و حمله کنندگان آن ندارد. چرا به خاطر چیزی به نویسنده نوشتار و سایت معترضید که اصلاً موضوع این یادداشت نیست؟ والله، بالله، تالله این مکتوب به مسئله حصر، نظر رهبری راجع به مصوبه شورای عالی امنیت ملی درباره حوادث بعد از انتخابات 1388 ریاست جمهوری، درخواست آقای مطهری از رهبری برای لغو آن مصوبه و عدم موافقت ایشان و نیز اقدامات آقای مطهری پس از عدم موافقت رهبر انقلاب با لغو تصمیم قانونی آن شوراست.
برای آندسته از دوستان که می فرمایند رهبری حکم حکومتی نداده اند نیز عرض میکنم که اصلاً مگر حکم حکومتی در عالم واقع چیست؟ در مسئله ائی که آخرین مرجع قانونی نظرش را داده باشد و حاضر به لغو آن هم نباشد و یا راه معمول قانونی برای حل یک مسئله پیش بینی نشده باشد، تنها کسی که طبق قانون، اختیار دارد آن تصمیم را کان لم یکن اعلام کند و یا اقدام نوینی برای حل آن مشکل ارائه دهد، رهبریست. خب رهبر انقلاب هم که در پاسخ به آقای مطهری فرموده اند:«من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و اینکه نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام (ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم»
با توجه به اتفاقات فوق بنده عرض کرده ام جناب دکتر مطهری عزیز، شما اگر بر ولایتمداری تان ثابت قدم هستید که نظر رهبری راجع به حصر را شنیده ائید. دیگر چگونه به خودتان حق میدهید هر سخنی بگویید و تا آنجا پیش بروید که اتهام بی عدالتی هم به رهبری وارد کنید.
از شما دوستانی که هجمه کرده و برخی از شما به خاطر همین تذکر محترمانه، از هر اهانتی به بنده هم دریغ نفرموده ائید، می پرسم که آیا حرف بدی زده ام؟ اگر بنده حرف بدی زده و اسائه ادبی مرتکب شده ام، بدینوسیله رسما عذرخواهی می کنم. (2769721) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۳۹:۱۰
عجیب است که ارادتمند رهبری باشی ولی در مسئله ائی که رهبری به صراحت نظرش را اعلام کرده بگوئی من قبول ندارم. کسی نمی تواند شما را مجبور کند که باید این نظر را قبول داشته باشی و حرف نویسنده مطلب هم این نیست، بلکه گفته آقای مطهری شما که مدعی ولایتمداری هستی، نباید بگوئی نظر واضح ایشان را قبول ندارم. و اگر می خواهی طبق نظر و برداشت خودت عمل کنی، ادعای ولایتمداری نکن. کجای این حرف غلط است؟ پس نظرتان راجع به تقلید چیست؟ قانون کسی را ناچار به تقلید نمی کند ولی اگر کسی که مجتهد نیست و بخواهد به شریت و احکام عمل کند، باید تقلید کند. این دیگر نه اما و اگر دارد و نه دیکتاتوری است.
در مورد حصر، خود آقای مطهری گفته نظر رهبر را پرسیم و ایشان فرموده اند همین وضع به صلاح اینهاست. خب اگر آقای مطهری ولایت پذیر است که نباید مرتبا بگوید من مطیع و علاقه مند رهبرم ولی نظرش را قبول ندارم (2755798) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۳۲:۵۸
خود رهبری می فرمایند مردم آزاد هستند از من انتقاد کنند، حالا نویسنده محترم معتقده همه باید مثل رهبری فکر کنند. ان قلت شما میاری تو رابطه مردم و رهبری نه آقای مطهری (2756088) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۱:۳۲:۴۸
اول اینکه چرا نویسنده از رهبری مایه می گذارد حرف دل خودت را بزن
دوم اینکه برای انتخابات سال 88 یک جوری یک عده ای رهبری را قاظی امیال خود کردند که آخر دیدیم چی شدند
سوم اگر فرضا همین الان رهبری دستور عفو بدهند و بگویند قضیه تمام همین مایه گدارها از رهبری به فرمان عفو که در اختیاررهبری است گردن می گذارند؟ (2757146) (alef-13)
 
ايراني
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۴:۰۵
فصل الخطاب قانون است و رهبري هم چيزي كه شما گفتيد را نمي پسندد.
هر كسي بايد فكر كند و آزادانه عقايدش را مطرح كند و متهم به بد ديني يا بي‌ديني نگردد. (2755263) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۳۲:۳۷
آقا الان مشکلات معیشتی مردم واجب تر است یا حصر سران فتنه (که واقعا اسمش رو نمی شه حصر گذاشت با این همه امکاناتی که در اختیارشان است) به فرض سران فتنه از حصر هم درامدن می خوان چی کار کنن باز بیانه چرت و پرت بدن کشور رو متشنج کنن؟

اقای مطحری اگر خیلی به فکر مردم هستند بهتر تو حوزه فرهنگ که تخصص ایشان است بیشتر نظارت کنند این همه رهبری عزیز درباره تهاجم فرهنگی هشدار میدهند اما آیا اقای مطهری به این دغدغه ایشان توجه ویژه کرده اند یا تمام فکر و ذکرشان حصر سران فتنه است...؟ (2755642) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۷:۰۰:۰۵
اگر در موضوع حصر هم رهبری حکم حکومتی صادر کردند این می شود عین قانون و ما سمعا و طاعه خواهیم بود. اما بدون حکم حکومتی ایشان این حصر یک اقدام فراقانونی است که بی شک باعث بروز اقدامات فراقانونی بعدی خواهد شد. (2756153) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۹:۱۶:۵۳
حرف شما درست و منطقی
پس میشه بفرمائید چرا تا به عملکرد یه عده اعتراضی میشه به بدترین وجچهه بهشون پاسخ داده میشه ؟
بی سواد ، بی شناسنامه، تازه بدوران رسیده، جهنمی ها، متوهم ها، بدن ناسالم ها، افراطی ها و...
تا جایی که من بی سواد می دونم این جواب نقد دلسوزانه نیست و بیشتر شبیه ناسزاس
نظر شما چیه؟؟؟؟؟ (2757399) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۵:۰۴
حضرت علی(ع):
من بزرگتر از آن نیست که از خطا مصون باشم (2755266) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۸:۱۸
خطاب به علی مطهری

واقعا علی جون یه کم فکر کن شاید این راهی که داری میری خطا باشه

انتقاد کردن خوبه ولی وقتی قانون شد همه باید ازش حمایت کنند حتی اگر بر خلاف نظر ما باشه

مثل کسانیکه پشت چراغ قرمز می مونند ، چون هیچ کس دوست نداره پشت چراغ قرمز بمونه ولی برای حفظ نظم و سلامت همه مردم به این قانون تن میدن

و کسی هم انتقاد نمی کنه

متوجه شدی علی جون (2755613) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۲۲:۴۱
این جمله حضرت علی باید ملاک عمل همه باشد. (2755625) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۰۸:۲۵
این از کجا اومده؟
اقرار به عدم معصومیت رو به نقل از یک معصوم!!! (2756365) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۲۱:۳۲:۰۷
گاهی نهج البلاغه تورقی بفرمایید.
البته اگر نهج البلاغه را مستند میدانید. (2769491) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۷:۵۴:۵۱
الف اکیدا توصیه میکنم حدیثی که نام و نشون نداره و اعتبارش معلوم نیست رو به این راحتی تایید نکن. (2758214) (alef-13)
 
حجت
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۲۸:۰۸
این ایراد به مطهری وارد نیست و جفا به قانون اساسی و حتی جفا به رهبری است اینگونه دفاع کردن از ایشان.
هیچکس فراتر از قانون نیست و من فکر نمی کنم که خود رهبری تمایل داشته باشند که نظر همه مردم در همه موارد مطابق نظر ایشان باشد .
اصلا تصور اینکه رهبری انتظار دارند نظر همه اندیشمندان مطابق نظر ایشان باشد جفا است درحق رهبری و کسانی که اینگونه شایعات را در مورد رهبری دامن می زنند خواسته یا نا خواسته به دشمنان ایشان کمک می کنند.
اینکه کسانی خود را سخنگوی بیت رهبری فرض می کنند و بیانیه صادر می کنند کار صحیحی نیست اگر بنا باشد که همه مانند شخص رهبری فکر کنند جمهوریت معنایی ندارد اما در جایی که رهبری حکم حکومتی صادر می کنند التزام به حکم حکومتی ایشان و اطاعت از آن طبق قانون لازم است که در مورد حصر ایشان چنین حکمی نداده اند و یا ما اطلاعی نداریم.
پس چون رهبری حکمی نداده اند ابراز نظرات مخالف نظر ایشان کاری خلاف قانون نیست آقای مطهری هم این را می داند.
از آنجایی که کشور ما قرنها در استبداد به سر برده است هنوز هم مردم عادی مانند نگارنده محترم این مقاله تفاوتی بین مخالفت در عقیده و سلایق و مخالفت با قانون نمی بینند.
مخالفت آقای مطهری با حصر دفاع از حقی است که قانون اساسی به هر ایرانی داده است و همین قانون اساسی اصلی به نام ولایت فقیه دارد که هیچ تعارضی با سایر اصول ندارد.اگر نگارنده این مقاله تعارضی در قانون اساسی کشف کرده اند بهتر در مورد آن تعارض قلم فرسایی کنند.
مطهری بر اساس اصول نهم و 36و37و84و......قانون اساسی عمل کرده است .
اینها همه توجیه نرم حمله به مطهری است حمله به مطهری حمله به آزادی بیان و دمکراسی و حمله به قانون اساسی است هیچکس مطهری را ضد ولایت فقیه نمی داند مطهری اصلاح طلب و استحاله شده و نماینده متحصن مجلس ششم و... نیست مطهری نماینده ای است که نان به نرخ روز نمی خورد تنها تفاوت مطهری با اکثر نمایندگان این است. مطهری بزرگ زاده است. (2755275) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۵:۰۷
حجت را تمام کردی ایکاش منهم قلمی به زیبایی قلم وفکر شماداشتم (2755606) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۹:۵۰
عزیز دل برادر

حتی اگر ایشان حکم حکومتی دادند، گفتن نظر مخالف نه گناهه و نه جرم. فصل‌الخطاب بودن جنبه قانونی داره.

شما میری دادگاه حکم تخلیه خانه میده (فصل‌الخطاب) شما باید تخلیه کنی و اگر نکنی قانونا با شما برخورد میشه. ولی هیچکس هیچکس هیچکس هیچکس نمیتونه به شما بگه نظری و حرفی غیر از حکم قاضی زده نشه!!!

استبداد شخص و جایگاه و نهاد نیست! استبداد در نگاه و بینش و تفکر تک تک ماست. باید نگاه و بینش و تفکر ما از استبداد رهایی پیدا کنه. (2755762) (alef-13)
 
سید علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۷:۰۲:۱۲
الحق که نظر بسیار زیبا و ارزشمندی بود. این حرف دل خیلی هاست (2756157) (alef-13)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۰۱:۴۳:۰۶
بزرگ زاده بودن دلیل نمی شه خیلی ها بودندوعاقبت به خیرنشدند (2760579) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۰۱:۲۴:۰۴
ارزش مطهری نه در این است که فرزند شهید مطهری است، بلکه در این است که انسان آزاده ای است. لذا فرقی نمی کند که فرزند چه کسی باشد. (2763368) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۰:۳۸
مطهری جبران کند؟؟؟ اوباشگران و چماق به دستان که قصدشان ارعاب است (2755282) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۰۷:۵۹
به این میگن فرار به جلو (2757292) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۰:۵۴
عامه مردم حرف را باعقلشان میسنجند حتی اگر اشتباه باشد؛نه باحرف کسی.این چیزی است که من در جامعه میبینم. (2755285) (alef-13)
 
پرهام
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۲:۲۷
اولا که رهبر انقلاب در این مورد حکم حکومتی صادر نفرمودن که مطهری بگوید سمعا و طاعتا و ثانیا دکتر مطهری از معدود افرادی است که هم به ازادی بیان اعتقاد دارد و هم باعملش نشان داده که ولی فقیه را عملا و قلبا قبول دارد (2755291) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۴۱:۱۵
مسئله اينجاست كه آقاي مطهري مي گويد من معتقد به ولايت فقيه و پيرو رهبري هستم. خب، ايشان رفته و از خود رهبري شنيده كه نظر ولي فقيه درباره فلان موضوع چيست و دلايلش چيست. حالا ايشان مي گويد من قانع نشدم. مي تواند نشود چون نظر و فكر اجباري نيست ولي اين كه راه بيفتد و باز هم مخالف نظر رهبري سخنراني كند و خواستار خلاف آن بشود، خلاف ادعاي پيروي از ولايت فقيه است. اكثر دوستاني كه نظر مي دهند مي گويند مطهري حق دارد نظر ديگري داشته باشد. اما بحث اين است كه چرا بر خلاف نظر رهبري حركت و تلاش مي كند اين خلاف ادعاي پيروي از ولايت فقيه است.
اصلا با اين شرايط ديگر فصل الخطاب بودن ولي فقيه براي نجات كشور از بين مي رود چون هر كسي راه مي افتد و در جهت ديدگاه خودش بر خلاف رهبري تلاش مي كند و عملا اين جايگاه را مي شكند (2755803) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۵:۰۰
ببخشید این «سمعاً و طاعتاً» گفتن به دیکتاتوری نمی انجامد؟
آیا این «سمعاً و طاعتاً» گفتن با روح حکومت جمهوری در تضاد نیست؟
مگر در طول تاریخ اسلام به کررات نظرات مخالف خود با تصمیمات پیامبر را عنوان نکرده اند آیا پیامبر آنها را به ضدیت با چیزی متهم کرده اند آیا گفته اند حرف حرف من است و شما فقط باید بگویید سمعاً و طاعتاً
در کجای قانون اساسی و در کدامیک از اصولی که به حقوق و آزادی های ملت اشاره شده آنها را مشروط به همخوانی با نظرات ولی فقیه دانسته
اگر هدف شما از این کارها غیر عقلانی نشان دادن ولی فقیه خصوصا در بین قشر تحصیل کرده و جوان است کاملا درست عمل می کنید (2755300) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۳۴:۴۵
مردم انقلاب کردن که بساط «سمعاً و طاعتاً» در کشور ایران برداشته بشه و قانون و حرف مردم ملاک باشه . اگر قرار بر ادامه بود چه نیاز به انقلاب بود؟ (2755784) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۵۸:۰۲
برادر عزيز يعني در دوره پيامبر اسلام(ص) وقتي ايشان يك تصميمي مي گرفته اند مخالفين راه مي افتادند اين طرف و آن طرف جامعه اسلامي بر عليه آن حرف مي زدند و حرف پيامبر(ص) را زير سئوال مي بردند؟ مي توانيد چند تا مثال بزنيد؟
اگر آشنايي نداريد با تاريخ اظهار نظر نكنيد لطفا. (2755852) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۳۹:۲۸
معلوم نیست چرا اقای مطهری در فرودگاه این دوستان رو مضروب کرده ظاهرا یه سه ساعتی هم خود این اقای مطهری کلانتری رو محاصره کرده خب برادر من شما میخای سخنرانی کنی چرا با خودت اجر حمل میکنی و بچه های خودی رو میزنی؟ خواهشا جبران کن
(مثل قضیه کوی و باقی قضایا این ادم الان خودش متهم شد)
قبلا طی نظری به ایشون هشدار داده بودم که این عزیزان اخر الامر به عنوان مجرم قضیه معرفیت میکنن.
تازه حالا مونده این اول کاره اینقدر قضیه را پیچیده میکنند که حادثه اصلی فراموش شده و خود این اقا ازش شکایت خواهد شد. (2755314) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۱:۴۷
اقا به خدا من سياسي نيستم وبه ولايت فقيه اعتقاد دارم چرا داريد دروغ ميگيد من براي الف متاسفم اين مطالب را پخش ميكند كارهاي شما باعث تزلزل انقلاب وبه هدر رفتن خون شهيدان هواده شد. با تشكر محمود. (2755741) (alef-13)
 
محمدی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۴۰:۵۶
بنده متن بالا را که متاسفانه سرتاسر و خط به خط صرفا برای رسیدن به هدف خاصی نوشته شده را خوندم .چیزی که تو با این همه ... از آن غافل بودی و احتمالا برای همیشه خواهی بود ،این است که روح صداقت رو در خودت چنان خفه کردی که فقط زرق و برق قدرت رو می بینیی (2755320) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۴۷:۱۶
این نظر شماست و نظر من کاملا بر خلاف این است. (2755336) (alef-13)
 
حسين
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۴۹:۰۸
با تشکر از نويسنده مقاله مقتضي است 1-نسبت به نظر وخواسته آقاي مطهري با قانون اساسي هم اشاره مي شد 2- به فرض که اين افراد محاکمه شوند چه ضرري براي انقلاب مي تواند داشته باشد (بهتر بود اشاره مي کرديد )براي مثال آقاي نوري که روزي وزير کشور بود وروزي نمايند ه امام درسپاه بود محاکمه شد واسمي ازاونيست اين محاکمات اگر صدا وسيما به آن دامن نزند براي اکثريت مردم مهم نيست نمونه ديگر آن مهدي هاشمي (2755340) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۰:۳۷
امام علی ع هم با اینکه حق مسلمشان بود و معصوم بودند 25 سال به خاطر مصالح جامعه اسلامی سکوت کرد و هنگامی حاکمیت را قبول کرد که به قول خودش حسن و حسینش ع در زیر دست و پای مردم ماندند . در حقیقت در موضوع اسلامیت و جمهوریت. جمهوریت را به اسلامیت ترجیح داد. (2755348) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۰۲:۲۰
لطفا در حد اطلاعات خودتان اظهار نظر كنيد. امام علي(ع) جمهوريت را به اسلاميت ترجيح ندادند. بلكه در اسلام اينگونه است كه حكومت با اجبار بر مردم نهي شده است. در ضمن اين مووضع چه ربطي به بحث دارد؟ (2755860) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۲۲:۲۲
اگر جمهوريت را ترجيح ندادند پس چرا سكوت كردند ؟؟؟ اگر جواب شما اين باشد كه موقعيت براي قيام مناسب نبود و بايد عامه مردم حركت امام علي را ميپذيرفتند . اين همان ترجيح دادن جمهوريت توسط امام علي است (2756058) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۵۵:۰۷
بازهم یکی شد که. شما اگر تقسیر دارین میشه فرقش رو بگید. (2756344) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۱۵:۱۸
امام علی جمهوریت را بر اسلامیت ترجیح نداده ولی شرط حاکمیت اسلامی مقبولیت آن است (2756282) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۱:۳۷:۵۵
تاریخ رو دقیق ا روی منابع صحیح و بدون تحلیلهای چپ و راست بخون (2756642) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۱:۴۴
شگفت آور است که می گویید علی مطهری جبران کند؟ چه چیزی را جبران کند؟ آیا بیان برخی انتقادات که در نظام اسلامی قانون مترقی آزادی بیان وجود دارد نباید مطرح شود؟ اگر اینگونه باشد پس با حکومتهای مستبد چه فرقی داریم؟ (2755351) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۱:۴۳:۰۳
به دل نگر نویسنده مقاله کلا دنیا را وارانه می بیند. یکی دیگه هم بود که می خواست تمام دنیا را مدیریت کند اما حتی نتوانست معاون اولش را ... بگذریم (2757153) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۳:۱۴
جالب است که می گویید علی مطهری جبران کند اما چطور یک بار به کسانی که 8 سال تمام با تفکرات افراطی و متحجرانه و غلط خود و تخلفات پیاپی از قانون و هنجارشکنیهای عجیب و غریب. وضعیت اقتصاد کشور را به این روز فلاکت بار انداختند توصیه به جبران نمی کنید؟ یا حداقل به نهادی مثل شورای نگهبان توصیه نمی کنید که مواظب باشند آنها دوباره تایید صلاحیت نشوند؟ (2755354) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۳:۴۹
بحث بر سر حکم حکومتی رهبری نیست. حضرت آقا حکم حکومتی صادر کنند مساله تمام است. بحث بر سر انداختن مسوولیت حکم بر گردن شورای عالی امنیت است. یک بام و دو هوای شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه معنا ندارد و آسیبش به مراتب بیش از حصر این دو نفر است وگرنه رسما ریسس دفتر آقا اعلام کنند حکم توسط آاشان بوده. انشالله آقای مطهری هم سکوت خواهند کرد (2755359) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۳۵:۵۳
حکم حکومتی دیگه چه صیغه ایه؟ (2755786) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۳:۱۲:۵۲
سایت محترم الف ، با سلام ، لطفا این متن منتشر نشه. خواهشمندم در صورت امکان به سوالات بنده پاسخ دهید:
توی قانون اساسی چنین حکمی (حکم حکومتی) دیده شده و وجود داره؟ واقعا اطلاع ندارم. در صورت وجود و یا عدم وجود ، میشه مقاله ای در مورد حکم حکومتی و دلایل الترام به آن (از جنبه ی حقوقی ) ارائه بشه؟
ممنونم (2758714) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۰۳:۴۵
مطهري كه خودش از رهبري پرسيده است. ديگر چرا بر خلاف آن عمل مي كند اگر ادعاي پيروي از ولايت فقيه را دارد؟ (2755863) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۴۰:۳۲
يعني عقلش رو تعطيل كنه قانون توش حصر نداره قانون اساسي هم مخالف با چنين چيزيست. ولايت فقيه هم توي قانون اساسي اومده. مسيله كاملا واضحه (2756428) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۵۷:۲۰
باید دید قانون و عدالت در این زمینه چی میگه (2757098) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۶:۰۳
مگر رهبر انقلاب نفرمودند ميتوانيد نظر مخالف من را هم داشته باشيد؟
ايشان نظري دارند و اين نظر هم مخالف نظر رهبري است
خوب چه اشكالي دارد؟ (2755368) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۷:۰۷
با اینکه نویسنده ی محترم متنی ادیبانه و در خور نگاشته اند و از لحاظ فرهنگی فرسنگ ها با داعشیان وطنی که با چوب و چماق حمله می کنند فرق دارند.... ولی متاسفانه درخواستشان از دکتر مطهری همان درخواست افراطیان چماق به دست می باشد یعنی آقای مطهری لب فرو بندد و از آنچه حق میپندارد دفاع نکند و همچون دیگر عافیت طلبان سایه ی امنی را پیدا کند و تنها در محدوده ی خاصی کمی و فقط کمی نرم اعتراض کند.....

با همه ی احترامی که برای نگارنده ی سطور قائلم و نحوه ی سخنرانی امثال ایشان را در جرگه ی اصولگرایی غنیمت و در کمیاب می دانم اما جسارتا باید عرض کنم که خواسته ی مردم همین حق طلبی مطهری است که اگر این ویژگی را نداشت با سایر عافیت طلبان در یک جرگه بود.... (2755374) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۴:۵۳
دقیقا درسته متن متنی محترمانه است ولی درخواست درخواستی بسیار زشت است در واقع در قالب کلماتی زیبا درخواست گروه های چماق دار را مطرح کرده اند به عبارت دیگر خواست چماق داران بدون اینکه محکوم شوند به اطلاع مطهری رسانده شده که بیا و نظرت رو تغییر بده تا مضروب نشی
که واقعا جای تحبر داره (2755605) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۲۳:۰۱:۵۱
آقای علیرضاخان غیرداعشی:
ادبیات شما هم کم از چماقداران ندارد برادر. (2763201) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۷:۲۲
نویسنده مطلب درفهم حقایق دچارتوهم وتعصب هستند. چرا نویسنده های بی هویت خودشان را عقل کل می دانند. شما هم اجحاف درحق مردم را حداقل با فهمیدن ودرک درست جبران کن. (2755377) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۴۸:۱۷
لابد جنابعالی که در یک سط و نیم نوشته تان، نصفش فحش و اهانت به غیر است، از درک بالائی برخورداری قربان؟ ( دچار توهم، تعصب، بی هویت).
کاش لااقل شما به جای اهانت، درک درست تان از موضوع را می نوشتین تا همه خوانندگان یاد بگیرند. (2755820) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۷:۲۳
احسنت به نگارنده متن! بعد از مدت ها در الف مطلبی خواندم که ادبیاتش نشان از دلسوزی نسبت به مسئولین انصافا دلسوز نظام را دارد. باشد که سایر نویسندگان هم درس بگیرند... (2755378) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۵:۵۱
از بچه های چماق دار خودی حرف گوش نکن که گاهی خودسر و خودجوش میشوند نیستید؟ (2755608) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۳۴:۵۵
نظرهای مخالف با نظر شما تا الان 74 مثبت گرفتن و نظر شما که موافق این متن بوده 1 مثبت !!!
این نشان دهنده مشتی از خروار نیست ؟؟؟ (2755648) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۴۲:۴۸
باورت شد ؟همه اين حرفها رو زد كه باز حرفهاي پايداري چي ها رو بزنه (2756433) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۱:۵۹:۵۶
برای اینکه حمله به مطهری رو توجیه کنید، پشت رهبری قایم نشید بی زحمت! (2755383) (alef-13)
 
ترکاشوند
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۰۱:۱۴
بیان اختلافات نظری با مقام ولایت منافاتی ندارد
متن شما مودبانه بود
جای خالی اینگونه سخن گفتن ها خالی است (2755389) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۰۲:۰۹
آقای الف، خداوکیلی نظر کاربران شما براتون پشیزی ارزش نداره، پس برای کی دارین مطلب می نویسید؟! اگه نظر کاربرا براتون مهم بود که تا حالا تو همین یک هفته این همه مطلب در مورد آقای مطهری نوشتید و واکنش مردم رو هم زیر نوشته ها دیدین. اینکه به همین شیوه خودتون جلو می رین و کاری به کار مخاطباتون ندارید، یک مشکل بزرگ فرهنگی ما ایرانی هاست. همه دنیا این نظرات رو به مثابه نظرسنجی نگاه می کنند و در نوشتارشون لحاظ می کنند. ولی شما؟! همون آش و همون کاسه! (2755392) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۳:۲۱:۰۴
دوست گرامی، اولا اقای توکلی هم به محض اطلاع،حمله اراذل و اوباش به اقای مطهری را محکوم و از مجاری مسول خواستار معرفی و محاکمه انها شد.
ثانیا سایت الف مجری قانون نیست تا راسا به محاکمه و مجازات مجرمین بپردازد.بلکه افکار عمومی را نشر میدهد.از این طریق هم اگاهی عمومی را ارتقا میدهد و هم مسولان از نظرات و دیدگاه مردم و میزان مقبولیت هر دیدگاه مطلع میشوند.
سایت الف در عین اینکه خود مواضع و دیدگاه خاص دارد،ولی تلاش دارد حداکثر نظرات متفاوت - در چارچوب - مردم منتشر شود. (2756897) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۵۸:۲۷
افراد معلوم اند. کی محاکمه شدند که دفعه دومش باشه. کوی دانشگاه رو فراموش کردی؟ علی رغم دستور اکید رهبری هیچ پیگیری نشد. (2757100) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۰۲:۰۲
دوست عزیز منظور چیز دیگری بود. بحث این بود که در تمامی نوشته هایی که الف چاپ کرد، به استثناء نوشته خود آقای مطهری و این اواخر نامه 39 تشکل دانشجویی، مطالبی مثل حمایت آقای مطهری از فتنه یا مخالفت ایشون با نظر رهبری و امثالهم مطرح می شه که نه خود آقای مطهری اونا رو قبول داره و نه خیلی از مردم این مملکت و نه مخاطبان سایت الف! ولی الف اصرار به این داره که مطالبی رو چاپ می کنه که گاهی اوقات مخاطب رو خیلی عصبی می کنن، والا منظور این نبود که آقای توکلی نسبت به اتفاقی که برای آقای مطهری افتاد واکنش نشون بدن، هر چند ایشون هم در اکثر مطالبشون در سایت، اگه مخالف نظر غالب در کامنت ها چیزی نگن، فوقش در اکثر اوقات یکی به نعل می زنند و یکی به میخ! (2757477) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۰۲:۴۵
بنده هیچ ارادتی به آقای مطهری ندارم و لی هم ایشان و هم مخالفین ایشان حق دارند بدو ن لکنت زبان حرفشان را بزنند...اب از آب تکان نمی خورد ..اما مردم دانا تر می شوند و در شرایط سخت تصمیمات درست تری می گیرند...با زور می شود کسانی را ساکت کرد اما هیچ قدرتی نمی تواند از نشر اندیشه جلو گیری کند. (2755396) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۱۲:۰۹
اگر.جناب مطهری بداند و حتما میداند که آزادی از هر نوع اعم از بیان و...که مدافع آن هستند،با بعهده گرفتن مسءولیت د قبال آن و انجام تعهد در قبال آن هم آغوش و همسنگ اند و اگر یکی رفت و حقش ادا نشد،دیگری نیز میرود وحقش ادا نمیشود.براستی اگر ایشان با انجام تعهدشان در قبال محکون کردن بایسته فتنه گران و سر نهادن در قبال نظر رهبری معظم،به تعهد خویش درست و دقیق عمل کرده بود،هیچ آشوبگری در مخیله اش می گنجید که بدو اهانت کند؟ قدری بیشتر باید در ریشه امور تامل کرد. (2755422) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۸:۰۰
در واقع با این نظر دوستمان مبیگوید که اگر علی مطهری نظرش با نظر ما موافق باشد مضروب نمیشه و هر کسی نظرش با نظر ما یکی نیست کتک میخوره و قانون هم اینجا مهم نیست (اگر مهم بود ایشون رو میبردن دادگاه محاکمه میکردن که چرا فلان نظر را دادی) (2755612) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۰۷:۴۴
چرا برادر عزیز !
در مخیله که چه عرض کنم ، عده ای سودای این کارها را دارند و نانشان در همین تنور پخته میشود ، مگر غائله قم و حمله به رییس مجلس یادتان رفته ؟ آیا ایشان هم مخالف رهبری گفته بودند ؟ نه آقا جان این شماها هستید که مثل معروف بستن سنگ و آزاد گذاشتن سگ را همواره زنده نگه میدارید. (2756363) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۱۵:۳۸
سلام ، از اینکه هر شخصی به دیدگاه خود نصیحتی به اقای مطهری می کند خوب است . ولی توصیه ها نباید فقط مختص به ایشان باشد . هر کسی که خود را در این موضوع مقصر می داند باید نصیحت پذیر باشد زیرا حضرت علی (ع)می فرماید : کسی که پند گیرد بصیرت می یابد و هر که بصیرت یافت می فهمد و هر که فهمید دانا می شود. (2755433) (alef-13)
 
امیر
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۱۶:۰۵
مطمئنید اگر عذر قصور بفرمایند موجب علاقه بیش از پیش دوستداران خواهند شد !!! (2755436) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۵۹:۳۸
منفی (2755554) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۲۶:۳۶
بله، کسی نباید حق اظهار نظر داشته باشد. (2755462) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۲۹:۱۷
تفسیر ایشون از ولایت فقیه همون تفسیر شهید مطهریه.وتفسیری مترقی و ارزشمنده .شما باید تفسیر اشتباه خودتونه جبران کنید که باعث دوری جوون ها از مفاهیم ارزشی شدید.واقعا آقای مطهری بعد از این حمله تبدیل به یک قهرمان شد. (2755473) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۰:۳۰
آنچه ایشان را محبوب ساخته سمعا و طاعتا نگفتن ایشان است، وگر نه این بزرگ زاده نیز مانند همه آقا زاده هایی می شدند که از نام پدر یا به پست و مقام رسیدند یا به مال و ثروت. (2755476) (alef-13)
 
مازندران
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۲:۰۲
هیچ چیز از دکتر مظهری کم نخواهد شد (2755479) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۴:۴۰
شما آقای نویسنده ساده هستید. منتظر روزی هستم که مطهری نقاب بر چهره برداشته و علنا وابستگی خود را به مراکز ثروت و قدرت بر همه عیان کند. هر چند این موضوع برای ما واضح است. (2755484) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۵۳:۲۳
اگر مخالفان مطهری کوچکترین سندی علیه او داشتند مطمئنا گوش فلک را کر میکردند (2756140) (alef-13)
 
نوکر دین، نه نوکر ...
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۵۳:۲۴
شما اگر روزی بفهمید (بصیرت حقیقی پیدا کنید)، از غصه این نوع و سطح فهمتان دق خواهید کرد. (2756141) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۵:۲۷:۴۵
لطف میکنی اون چیزی که برای شما واضح است رو بفرمایید تا برای ما هم واضح بشه؟؟؟ (2757216) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۳۴:۳۰
ما؟کدوم ما؟همون اقلیت موتورسوار فحش بر زبان؟ (2757318) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۳۷:۵۵
امام فرمودند : مطهری حاصل عمر من است...امام برای مطهری گریستند ووو
آیا آن ناسزایی که به شیر علی مطهری گفتند توهین به آن شهید بزرگوار و به انقلاب نبود؟ (2757321) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۴:۵۰
کاش امام جمعه شیراز جبران کند.
درود بر دکتر مطهری. (2755485) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۱:۱۶
به نظر من ایشون کار را پیچیده تر خواهند کرد و ابدا مساله بهتر نخواهد شد (2755594) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۶:۲۸
جناب آقاي ناصر خادمي عزيز، در اين مجادله نقش پليس خوب را بازي مي كند (در مقابل پليس بد كه ضرب شصت نشان داده اند!) و سعي مي كند مقاومت آقاي مطهري را شكسته و او را به راه راست هدايت كند! راهي كه سبب حفظ مقام و منصب دنيوي وي شده و قطعا سبب دستيابي به مناصب بالاتر مادي و دنيوي هم خواهد شد.
نمي دانم افرادي مانند ايشان و يا جناب آقاي باهنر كه فرموده اند كه من حرفي نمي زنم يا كاري نمي كنم كه به من حمله كنند! واقعا اين چه طرز تفكري است؟ شما به حاكم انتقاد نكن و به به و چه چه كن!!‌خوب زمان شاه هم خيلي ها همين كار را مي كردند كه به آخوند درباري معروف شده بودند و بخور بخورشان براه بود ولي ورق كه برگشت .... حالا آقايان ناصر خادمي و باهنر و .... ممكن است چند صباحي بر خر مراد سوار باشند ولي شايد اعتقاد به روز قيامت داشته باشند كه تمام اين ها برايشان گران تمام خواهد شد و توجيه كردن ها بدردشان نخواهد خورد. البته مي دانيم كه گوش شنوايي نيست چون حب دنيا چشم و گوششان را پر كرده است. قطعا آقاي مطهري هم اگر براي دنيا مي جنگيد، راه آقاي باهنر را انتخاب مي كرد!!!!!! (2755491) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۴۶:۳۲
از سابقه ی خدمت آقای باهنر در مجلس شورای اسلامی و رفتارش معلوم می شود که ایشان با نعل و میخ آشنایی بسیار دیرینه ای دارند و ضربات ایشان بر نعل و میخ از عدالت خاصی تبرخوردار است! (2755679) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۳:۲۶
آفرین (2755747) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۲۰:۴۲
بهترین جواب ممکن به این مقاله. یه وقتایی لازمه فک بکنیم واسه چی انقلاب شد. هدف از انقلاب این نبود که تاج بره عمامه جاش بیاد (2755900) (alef-13)
 
ا.ر
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۷:۵۱:۵۲
اينهايي كه به ساكت ماندن افتخار ميكنند ، نماينده شده اند كه حق السكوت بگيرند؟ (2756253) (alef-13)
 
مرتضي
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۱۲:۰۵
احسنت ...... عالي بود (2756369) (alef-13)
 
امیری
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۳:۲۷:۲۰
حتما ایشان پلیس خوبست.چون اقای باهنر از افراد برجسته اصولگرا هم از اقای مطهری حمایت و اظهار داشته "برای اقای مطهری و خانواده ایشان بهتر است که زبان خود را نگهدارد!!! "
تو خود حدیث مفصل بخوان ازین مجمل. (2756908) (alef-11)
 
اسدالهی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۸:۲۴
با سلام، متاسفانه درخواست عقب نشینی در خصوص چیزی که مربوط به حق شخصی آقای مطهری نیست و آنهم از باب ارادت به ایشان بسیار ناراحت کننده است.
آقای عزیز!
و دو نوع حق داریم: حق شخصی و حق الناس
حق شخصی اینکه به حقوق شخصی کسی تادی و اجحاف شده باشد. اگر در خواست شما از آقای مطهری از این قبیل درخواست هاست .اخلاقا خوب است آقای مطهری به فرمایش شما از باب اینکه درخواست مؤمنی را اجابت کرده باشد. پاسخ مثبت دهد.
اما اگر حق مال موکل باشد. و به عبارتی دیگر حق مال دیگری باشد و شخص شرعا و قانونا عهده دار امور موکل باشد. در این صورت باید آقای مطهری از 75 میلیون نفر درخواست کند که آیا در خصوص حق خودشان گذشت می کنند یا نه؟
یعنی 75 میلیون نفر همه به درخواست حضرتعالی جواب مثبت دهند به اینکه آقای مطهری مانعی ندارد شما در این خصوص شتر دیدی ندیدی!
و پر واضح است یکی از موکلان آقای مطهری ، خود آقای موسوی است و دیگری خانم رهنورد و اگر همه مردم هم در خواست کنند که مهم نیست باید آقای مطهری و هر کسی که عهده دار امور موکلین هستند رضایت و گذشت این اشخاص را نیز بدست آورند. چرا که آنان نیز حق دارند از نماینده ی خود بخواهند تکلیف ما را یکسره کنید.
امیدوارم درخواست خلاف قانون از کسی نکنیم چرا که قانون اساسی ایران در اصل سوم به اصل برابری در برابر قانون اشاره دارد. اصل سوم دولت، جمهوری اسلامی ایران را موظف کرده است برای نیل به اهداف خود (که در اصل دوم آمده است) همه امکانات خود را برای اموری که در ۱۶ بند احصاء کرده به کار بندد. یکی از این امور «تامین حقوق همه‌جانبه افراد از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون» است. در این بند این حقوق به صورت کلی و بدون هیچ قیدی بیان شده‌اند. اصل ۱۰۷ قانون اساسی نیز که در مقام بیان جایگاه رهبری و چگونگی انتخاب اوست، در آخرین جمله بر این تاکید می‌کند که «رهبر در برابر قوانین با سایر افراد کشور مساوی است». قانون اساسی خواسته است تاکید کند که قانون برای همه افراد از صدر تا ذیل برابر است و حقوقی نه افزون و نه کمتر از یکدیگر دارند.
والسلام (2755497) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۳۹:۳۲
برادر ارجمند متن مودبانه ای بود و از این بابت سپاسگزارم واما چند نکته :
1 ) اینکه مردم بر چه اساس افراد را قضاوت میکنند مهم است ولی این که بخواهیم افراد را از انتقاد به بالاترین مقامات منع کنیم خلاف شرع و قانون است و فساد آور .
2 ) اما و اگر و چرا در هر امری لازم است و انسان را به سمت تحقیق و کشف حقیقت و پیشرفت سوق میدهد .
3 ) آقای مطهری نماینده مردم هستند و قاطبه ای از مردم هم همین سوالات ایشان را در خصوص موارد مطرح شده در متن دارند و ایشان حسب وظیفه شرعی و قانونی نمایندگی باید پیگیر مطالبات مردم باشند .
4 ) مبادا در تعریف خطوط قرمز به گونه ای عمل شود که عده ای خود را ورای قانون بدانند و دست به اعمالی بزنند که نمونه اش در شیراز رخ داد . (2755501) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۰:۳۵
"کاش جناب نویسنده درک کند" (2755505) (alef-13)
 
آیدین
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۳:۳۶
منطق ندارید. (2755518) (alef-13)
 
صفدر
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۴:۰۸
عجب هندوانه ای زیر بغل رفیق ما گذاشتی .تمام اعتبار مطهری دراینه که حرفی که دیگران جرات زدنش راندارند میزند .حالا اگر این را که شما میفرمائید عمل کند میشود مثل بقیه که بفرموده عمل میکنند (2755519) (alef-13)
 
dayani
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۴:۴۰
واقعه رخ داده، گروهی مسئول رسیدگی به موضوع هستند، عقل حکم می کند که منتظر بمانیم تا مسئولان نتیجه را اعلام کنند. در این شرایط مناسب نیست که هر کس در چارچوب نظری خود از شرایط بهره گیرد . (2755520) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۴۹:۳۶
چیزی که مسلم است این که این اراذل و اوباش سازماندهی شده و هماهنگ بودند. بدتر این که کسانی چون امام جمعه شیراز آنها را حمایت می کنند.
باید برخورد جدی شود تا دیگر شاهد این رفتارهای نادرست نباشیم (2755528) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۵۳:۱۸
امثال نویسنده اگردین ندارند لااقل آزاده باشند.
آقای مطهری مقبول مردم است بخاطرآزادگی. (2755535) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۵۵:۳۷
دلم به حال خود و مردم مظلوم کشورم میسوزد که در این اوضاع آشفته که از یک سو حکام عرب شکم باره از سویی ترکهای عثمانی متوهم از طرفی اسراییل جنایتکار از سمتی هم دولتهای استعمارگر غربی و....چشم دیدن ایران و ایرانی سربلند را ندارند ما را به چه امور سخیف و حقیری چون ناراحتی فلانی و نگرانی بهمدانی و....سرگرم کرده اند......رزمندگان ما در هشت سال جنگ جان خود را بدون کوچکترین چشمداشت نثار کردند حالا ما بیاییم سر چند تا گوجه فرنگی که از طرف چند جوان احساسی به نماینده ای (آقازاده و معتبر از نام پدر و دوستدار شهرت)پرت شده یقه هم را بدریم؟؟؟ (2755541) (alef-13)
 
مرتضي
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۵۷:۲۵
چطور ممکن است در نظام جمهوري اسلامي تصور کرد که کسي حق اظهار نظر ندارد حتي اگر مخالف نظري رهبري باشد ، ممکن است که اين نظر ، اجرا نشود ولي اين حرف شما مخالف نص صريح قران است که مي‌گويد فبشر عبادي الذين يستمعون القول و يتبعون احسن ، ممکن است نظر آقاي مطهري مخالف نظر رهبري باشد ، اين چه ايرادي دارد، حتي پيامبر خدا نيز در مواردي که صريحا ايه نازل نشده بود ، نظر مخالفان را نه تنها مي‌شنيد بلکه عمل هم مي‌کرد نمونه آن در جنگ بدر است و يا در جنگ احزاب ،ظاهرا نويسنده شما هنوز در ذهنش رهبري را با سلطنت خلط کرده که مي‌گفت ، چو فرمان يزدان چو فرمان شاه. (2755547) (alef-13)
 
محد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۲:۵۷:۴۶
آقای نویسنده سلام
فقط یک سوال
آقای مطهری ولایی هستن؟ (2755548) (alef-13)
 
ahmad.mirdamadi
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۰۰:۰۴
با سلام
بنده حقیر کمتر از آن هستم که بتوانم اسائه ادب و بلکه بی ادبی نویسنده مقاله را ببخشم زیرا این مقاله توهین به شعورِ انسانها و بلکه پایمال کردن کرامت انسانی میباشد. انسانی که از ذاتِ الهی کرامت یافت و به فیض واجب الوجودی مستفیض شد و صاحبِ امانتِ الهی گردید تا ملائک بر وی سجده آورند. به یمنِ موهبتِ اختیار اشرف ِ مخلوقات شد و حقِ آزادی از دمِ پروردگاری یافت. حال این مقاله توهین به حقِ مسلم انسانهاست که همانا «آزادی و اختیار » است. حال شما بفرمایید و در ذیل همین مقاله لطفا برای صیانت از حقوق انسانها و رعایتِ احترام به شخصیتِ خوانندگان گرامی این سایت در اسرع وقت یک معذرت خواهی منتشر کنید. شما به چه حقی انتظار دارید حقِ آزادی بیان ؛ حقِ دفاع از حق الناس و حقوق هم نوعان ؛ پایمال شود. از سایت الف و جنابِ آقای دکتر توکلی عزیز خواهشمندم شخصا به این موضوع رسیدگی شود! به چه حقی چنین مقالاتِ نفرت انگیز و موهنی باید در این سایت منتشر شود اما جوابیه خوانندگان بی کم و کاست منتشر نشود؟؟؟ چرا باید کسی بتواند به شعور مخاطبین یک سایت با این صراحت توهین کند و معذرت خواهی که حد اقل حق خوانندگان سایت است منتشر نشود؟؟؟ بنده منتظر روءیت حکم اخراج چنین نویسنده ای یا استعفای ایشان هستم. اما دخالتی در امور مدیریت سایت نمیکنم و به انتشار یک معذرت خواهی هم راضی هستم اما کنتر از این اصلا ممکن نیست ؛ باور بفرمایید ممکن است از حقِ خویش بگذرم اما از حق هموطنان و هم کیشان و هم نوعانِ خویش نمیگذرم. شرط ادب و یکتا پرستی پیش از هر چیز حکم میکند نگذاریم کسی به این راحتی به حقوق دیگران تعدی کرده و آنرا اینچنین بی پروا پایمال سازد.
به جاست بخش تعاملی سایت نیز طی یک اعلامیه مراتب انزجار خود را از این نحوه اظهار نظر و توهین به آراء دیگران بلافاصله اعلام نماید. ضمنا خواهشمند است هرچه سریع تر جناب" آقایِ ماشاریِ" را به عنوان مسئولِ چنین توهینِ منزجر کننده و مشمئز کننده ای معرفی نمایید و سایت الف خود را در این قضیه بطور کامل مبرا نماید. بنده به عنوانِ عضوی حقیر در برابر جامعه آزاد و اسلامی ایران و یک مومن به پیامبر (ص) و ائمه معصومین تا پای جان مسئولِ رسیدگی به رفع این توهین و پیگیری کامل از این موضوع تا روشن شدنِ وضع بطور کامل میدانم و از پای نخواهم نشست تا روزی که مشخص شود چرا و به چه جرءاتی یک نفر به خود باید اجازه دهد شعورِ انسانی را اینطور لگدکوب کند.
والسلام و علی من الطبع الهدا! (2755555) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۰۰:۴۶
"فصل الخطاب" برای حکومت و مسئولان معنی دارد نه مردم. یعنی حکومت و مسئولان در عمل کاری بر خلاف نظر نهایی رهبری انجام ندهند. وگرنه خودداری وجلوگیری از ابراز عقیده مخالف آنهم توسط مردم و افراد خارج از دستگاه حکومت نه سیره اسلام و پیامبر و علی که سیره شاهان و درباریان و چاپلوسان است و این مسیر تفکر شما را به جایی بدتر از ترکستان خواهد برد. (2755561) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۳:۱۳
برادر شما متاسفانه بجای حمایت از رهبری برای رهبر دشمن تراشی می کنی
کجای اسلام گفته هرچه رهبر گفت سمعا" و طاعتا باشد حتی مثلا" در انتخابات اگر شما به این حرف انحرافی خوتان معتقد باشید بنابراین برگزاری انتخابات برای خبرگان ، مجلس، ریاست جمهوری وشوراها کاری بیهوده است و رهبری همه این سمت ها را انتخاب می نماید//؟؟؟؟؟ و بقیه ملت می گویند چشم تمام می شود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ایشان در مورد احکام شرعی آنهم برای مقلیدین خودشان چنین حمکی می دهند و در حکم حکومتی که موارد بسیار نادر اتفاق می افتد برای حل مشکلات لاینحل و با اجازه قانون اساسی حکم صادر می نماید و در بحث حصر آقایان موسوی و کروبی حکم صادر نکرده اند که سمعا" و طاعتا باشد این دو نفر بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی به این وضع مبتلا شده اند و مصوبه مذکور هم وحی منزل نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر رهبر دوستانی مانند شما داشته باشد دیگر نیاز به دشمن ندارد!!!!!!!!!!!! (2755598) (alef-13)
 
بی نام
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۷:۱۲
ضمن تشکر فراوان از نویسنده متن. بنده با اظهارات شما موافقم. ضمن اینکه از ادبیات مناسبی استفاده کردید (2755609) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۱۹:۰۹
از همه کامنت گذاران عزیز صادقانه می پرسم واقعا مصر بودن جناب مطهری را بر موضع خویش پس از دانستن نظر صریح رهبری در آن مورد در تقابل با التزام عملی ایشان در برابر رهبری نمی دانند؟توجه شود که ایشان نظر خود را برای خود نگاه نمدارد و عملا پس از نظر رهبری باز در عمل بدان پرداخته و اصرار دارد.آیا این شکستن حجیت رای و نظر رهبری نیست؟ضمنا چه کسی گفته در اسلام سمعا و طاعتا نداریم؟ ایا قران خطاب به مومنین در مورد اطاعت ازرسول خدا و به تبع ان ولی امرجامعه اسلامی نفرمود:فلا و ربک لایومنون حتی یحکموک فی ما شجر بینهم ثم لا یجدوا فی انفسهم حرجا مما قضیت ویسلموا تسلیما.سوره مبارکه نسا ایه69 (2755617) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۲۵:۲۱
یک مطهری نماینده مجلس یعنی جایگاهی که داره به نمایندگی از مردم و این سوال خیلی هاست و ایشون به عنوان نماینده مردم باید صدای مردم رو به داخل مجلس برسون این حرف شما یعنی بخشی از خواسته جامعه نادیده گرفته بشه.
دوم مطهری خواسته اش اجرای قانون و کشور قانون اساسی داره و برای همه یکسان. این که نماینده مجلس خواستار اجرای قانون وظیفه اش بیان می کنه. این رو نباید یادمون بره که به خاطر قانون اساسی که کشور رهبری داره. یعنی مقام رهبری به خاطر قانون اساسی که جایگاهش مشخص. اگر قانونی اجرا نشه بقیه قانون اساسی هم میشه زیر سوال برد و اجراش نکرد. این به معنای اینه که وجود قانون اساسی که هر کسی جایگاهی داره
سوم جلسه ای بوده و ... آقای مطهری حواب گوی قانون باشه همانطور که رهبری هم جوابگوی قانون. هر کس از دیدی نگاه می کنه و اختلاف نظر دارند ولی بحث بر سر اجرای درست قانون و سکوت در برابرش باعث میشه شبه ای ایجاد بشه که مقام رهبری فرا تز از قانون اساسی که این خودش سوال ایجاد میکنه که فردی که بر اساس قانونی مقامش مشخص شده و ایا می تونه فراتر از اون قانون باشه. این حرف شما بدتر به قانون اساسی خدشه وارد می کنه و حتی به خود جایگاه رهبری.
چهارم اگر آقای مطهری خلاف قانون انجام داده باید ایشون رو بازداشت کرد اگر بر اساس قانون عمل کرده که جای سوال نداره.
پنجم اسلام به ادعای مسلمانان دنبال عدالت اگر عدالت و قوانین اسلامی اجرا نشه این موضوع خدشه به مذهب اسلام نمی کنه؟ آیا عمق فاجعه بیشتر نیست. حرف شما اینه که برای حفظ نظام و به خاطر دشمنان عدالت اسلامی نباید اجرا بشه. به نظرم نویسنده جایگاه رهبری رو نه تنها فرا قانون بلکه بالاتر از اسلام برده و این حرف ایشون بیشتر صدمه زننده است تا سخنان آقای مطهری.
از نویسنده خواهش می کنم برای برداشتن سو تفاهمات به مذهب اسلام رجوع کنند.
ــــــــــ
برای سانسورچی.... قرار سانسور کنی بکن فقط برای ناصر خدامی بفرست چون حرف ایشون خیلی شبه آمیز و می ترسم که این برداشت غلط رو به جامعه هم انقال بدن
با تشکر دوستار شما همون که نظراتش بدون توهین, افترا, تهمت, نیش و شما همیشه سانسورش می کنی (2755628) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۳۱:۱۰
درک شما ضعیف است رهبری این افراد شجاع را بیشتر از افرادی که مثه سیب زمینی باشند دوست دارد کمی صبر کنید جان دل برادر (2755639) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۳۶:۲۸
پس بفرمائید مردم عقل را تعطیل کنند (2755654) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۳:۴۲:۵۱
واقعا انسان ازاین دفاع های بد متاسف می شود.اگریک نماینده بی طرف پیدا شود مطهری است (2755673) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۰۴:۵۹
عجیب است که حتی با سواد ترین معتقدین به وقلایت فقیه هم بعضا مفهوم حکم را با کلام قاطی می کنند. هر کلام ولی فقیه که حکم نیست که لازم الاطاعه باشد!
حکم فقه تعریف خودش را دارد. تنها رسول الله و معصومین هستند که کلامشان و حتی اشاره انها لازم الاتباع است. (2755726) (alef-13)
 
بهمن
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۱:۳۳
انتظار میرود مجموعه الف نویسنده های شایسته ای بکارگیرند.روح این نوشته ومضمون نویسنده جفا به رهبری.مردم.دکترمطهری وافراد درحصراست.
سمعا وطاعتا هم که مایه خنده ومزاح گردید (2755739) (alef-13)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۱:۲۷:۵۹
اینکه یک مسلمان شیعه، اطاعت از ولی زمان خود را نداند و آنقدر با معنای آن بیگانه باشد که از شنیدنش تعجب کند، مایه خنده است یا یادآوری این اصل بدیهی؟
یک شیعه معتقد، همواره در قبال نظر ولی فقیه و مرجع تقلیدش، سمعاً و طاعتاً می گوید. چه خنده دار است که برخی افراد باسواد اگر کسالتی داشته باشند، حرف یک پزشک عمومی را بعنوان وحی مُنزَل و بدون چون و چرا می پذیرند و افتخار هم می کنند که به نظر کارشناس خبره کار عمل می کنند. در مسئله رانندگی، حرف و دستور یک سرباز راهنمائی را هم به عنوان متخصص و متولی آن کار و بدون اما و اگر رعایت می کنند ولی در مسائل جاری مملکت و در قبال نظر ولی فقیه که علاوه بر شرع، از منظر قانون هم حرف آخر را باید از او شنید و اطاعت کرد، آنرا مایه خنده و مزاح می دانند؟! یا اینکه آنرا دیکتاتوری می نامند!
رهبری نظام در مسئله حصر سران فتنه صریحاً نظرشان را به آقای مطهری گفته اند، واضح است که اگر ایشان ولایت فقیه را فصل الخطاب می دانند که باید سمعاً و طاعتاً بگوید. اگر بی بی سی و اوباما را فصل الخطاب می داند هم عیبی ندارد، فقط رسماً اعلام کند و دیگر دم از ولایتمداری نزند. کاش برخی از ما مسلمانان اینقدر با مسائل مذهبی و دینی مان بیگانه نباشیم تا از شنیدن بدیهی ترین مسائل، متعجب نشویم. (2764728) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۲:۲۳
گویا حمله با موتور و فحاشی و تهدید سازمان یافته انقدر حضرات را نگران نمیكند كه اظهار نظر یك نماینده مردم. به كجا میروید تورا خدا بگویید ما حوصله افكار مخالف را نداریم و با چوب حسابتان را میرسیم . این ادب ظاهری شما به نظر من بسیار برخورنده تر از توهین موتور سوارهایتان است. (2755744) (alef-3)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۱۳:۵۷
ضمن سپاس از لطف و اظهار نظر دوستان، بعید است که عرایض بنده با دیکتاتور خواهی سنخیتی داشته باشد. مطابق شرع و قانون اساسی، رهبری، عالیترین مقام کشور است ضمن اینکه در شرع مقدس این یک امر بدیهی و ابتداعیست که یک ولایتمدار، نظر ولی فقیه زمانش را بر نظر شخص خود اولی میداند و در مسئله حصر هم همانطور که خود جناب دکتر مطهری تصریح کرده اند، رهبر انقلاب در قبال پرسش ایشان، صریحاً نظر خود را گفته اند. لااقل بنده شهروند نمیتوانم از جمع دو نقل قول ذیل، ولایت پذیری گوینده آنرا استنباط کنم. حال نظر ایشان و برخی دوستان چیز دیگریست، برای بنده قابل احترام است.
1- دکتر علی مطهری: «سه هفته پیش با اعضای فراکسیون شاهد مجلس (نمایندگان فرزند شهید) به ملاقات رهبر معظم انقلاب رفتیم. در آنجا چند گروه دیگر ‌مثل سازندگان فیلم شیار 143 و برگزارکنندگان کنگره شهدای بازار و دست‌اندرکاران فناوری سلول‌های بنیادین هم بودند. چند نفر صحبت کردند، من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد. اگر یکی از این دو در این حال از دنیا برود، مسئله به صورت یک غده چرکین برای جمهوری اسلامی باقی می‌ماند. از جناب عالی درخواست می‌کنم که به قوه قضائیه دستور بدهید که این موضوع را تمام کنند. اگر لازم است محاکمه شوند، ‌همراه سایر اطراف ماجرا محاکمه شوند و به قضیه خاتمه داده شود. ایشان فرمودند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و اینکه نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام (ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم» ایسنا: خبر93040804864 یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳
2- مطهری در همایش تبیین حماسه حسینی که توسط انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در دانشکده ریاضی برگزار شده بود، ادامه داد: « ... رهبری از نظر خودشان می‌گویند که در مورد حصر موسوی و کروبی، عدالت را رعایت کرده و به آنها لطف می‌کنند ولی از نظر من این مخالف عدالت است و نظر ایشان را قبول ندارم. رهبر معصوم که نیست؛ من در این مورد نظر ایشان را قبول ندارم ... » راهکارنیوز: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳ کد 14559
دوستان عزیز، بنده علاقه مند جناب دکتر مطهری، این حق را دارم که وقتی به اندازه فهم خودم این دو نقل قول ایشان را ادامه ولایتمداری نمیدانم، به ایشان محترمانه انتقاد کنم؟ آیا اجازه دارم در کنار انتقاد، باز هم به اندازه فهم خودم آنچه را که درست به نظر میرسد، بیان نمایم؟ اگر پاسختان مثبت است، پس به توهم، چماقداری و دیکتاتور خواهی متهمم نفرمائید. باسپاس مجدد. (2755750) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۲۷:۲۶
سلام الف همیشه بهت اعتماد داشتم ولی با این متنی که خوندم دیگه بهت اعتماد ندارم.
معلوم شد که تو هم طرفدار دیکتاتوری هستی (2755772) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۳۸:۰۷
با نویسنده مطلب هم دل و هم رای نیستم. (2755792) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۴۱:۱۹
بله ایشون باید جبران کنن دفعه ی بعد بیشتر کتک بخورن اگر فوت هم بکنن که چه بهتر!عجب رویی داری الف! (2755804) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۴۶:۰۸
نویسنده فرض را بر این گذشته که خودش ملاک و معیار حق است و هر چه جز نظر خودش محسوب میشود باطل و انحرافی است و علی مطهری هم باید تغییر عقیده بدهد تا دیگه این اتفاقات براش نیفته
نویسنده به خودش زحمت نداده که راجع به حادثه صحبت کرده انرا محکوم کند و سراسر به دنبال تغییر تفکر مطهری است
فقط باعث شگفتی بنده شد این متن
جز تعجب هم چیزی ندارم بیان کنم
اخه برادر من شما اومدی متن نوشتی یک خط حادثه رو محکوم میکردی این دیگه چه نوع برخوردیه که با قضابیا انجام میدهید؟ حتما باید قتل صورت میگرفت که اینجا دنبال ضارب باشیم؟
جرم از دید شما چه معنی داره این اعمال جرم بوده یا نبوده؟ تفکر مطهری به شما چه ربطی داره شما اگر مخالفش هستی بیا بگو مخالفش هستم تازه مخالفتت رو باید همون موقع که حرفی زده بیان میکردی نه اینکه الان بیای توی این حادثه ای که براش اتفاق افتاده طلبکار بشی
یا للعجب (2755816) (alef-13)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۰:۰۷:۵۹
برادر یا خواهر گرامی، این یادداشت هیچ ربطی به حادثه شیراز ندارد. اگر لطف فرموده آنرا تا آخرش بخوانید متوجه خواهی شد که موضوع یادداشت حاضر، مسئله حصر، نظر رهبری معظم انقلاب راجع به آن و مواضع جناب دکتر مطهری پس از شنیدن بی واسطه نظر رهبری می باشد. آخر در مطلبی که اصلاً ارتباطی با حادثه زشت شیراز ندارد چگونه به دنبال محکومیت یا عدم محکومیت آن هستید؟ و البته که آن حرکت شنیع و تعرض به نماینده محترم مجلس و نه اصلاً اهانت به یک شهروند عادی جامعه، آنهم در پایتخت ادب و هنر ایران اسلامی، محکوم و مردود است. بنده هم به سهم خودم طی یادداشتی در پاسخ به ادعای جناب آقای شریعتمداری مبنی بر مظلوم نمائی جناب دکتر مطهری و با عنوان: «روشهای مظلوم نمائی از دید کیهان» نوشتم که با كد 103313 در تاریخ 22 اسفند 1393 در سایت اعتدال منتشر گردید. (2764449) (alef-13)
 
خودم
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۵۰:۱۴
هنوز " حداقل " صدها هزار نفر در مورد انتخابات سال 1388 نظری خلاف نظر مسئولین محترم دارند منتهی این مردم مانند آن مسئولان رسانه ندارند تا نظرات خود را عنوان نمایند / تا زمانیکه مردم دفاعیات آن دو نفر متهم به فتنه را مستقیما از زبان خودشان نشنوند هر گونه قضاوت قطعی اشتباه است وخلاف آموزه های دینی است " حالا صد سال بگویند" فتنه وفتنه گر " / مگر آنکه رهبری معظم حکم حکومتی بدهند وهر دو طرف دعوی را " تاکید میکنم هر دو طرف را "بواسطه منافع ملی دعوت به سکوت در مورد انتخابات سال 1388بنمایند که البته در آنصورت برخیها دیگر سوژه ای برای موعظه کردن ندارند! (2755825) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۵۰:۵۰
الف جون دیگه از این تحلیل ها تو روخدا ننویس. اصلا کلا حرفت غلطه. (2755826) (alef-13)
 
یک موکل اقای مطهری
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۴:۵۷:۲۱
چند تذکر کوتاه به الف و نویسنده محترم من باب فذکر ان نفعت الذکری (گرچه خود قران کریم هم نفع را با (ان ) اورده و در واقع تردید دارد در امثال شما تذکر نفعی برساند

1- بعنوان یک موکل اقای مطهری در تهران (که فقط به 3 نفر رای دادم من جمله ایشان ) خواسته من عدم عقب نشینی ایشان از نظر بسیار پخته و عمیق و از سر دلسوزی ایشان برای نظام و انقلاب است. اگر چه اصولگرایان ظاهرا ذوب شده عمق دلسوزی جناب مطهری را درک نکنند.

2- و اما نویسنده محترم کلی هندوانه زیر بغل اقای مطهری داده که نصیحتی کند که خیلی یزرگ تر از این نویسنده ها قبلا گفته اند. اساسا اگر قرار بود اقای مطهری توصیه امثال شما را عمل کند در این راه سخت وارد نمیشد.

3- مطهری یکدانه مجلس است چون از سر دلسوزی یرای نظام همین نظر را دارد و تلاش شما هم برای آنکه وانمود کنید موضوع تمام شده است خطای آشکاری است که خودتان بهتر از بنده در جریان این خطا و عمق آن هستید. (2755849) (alef-13)
 
محمدعلی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۱۱:۲۸
شایشته بود تیتر میزدید " امام جمعه شیراز جبران کند"
هم عقلانی تر، اخلاقی تر، شرعی تر و طیعا پذیرفتنی تر هم بود.

اقا من تمام تحلیلهایی که این چند روز بر علیه علی مطهری بود همه رو خواندم اما نمیدونم چرا یاد وقایع 88 و تحلیلهای تلویزیون افتادم! عجیبه والاااااااااااا. (2755879) (alef-13)
 
همشهری
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۱۱:۴۹
عجب !!!!
بنازم به این همه رو الف جون!
اگه مردی از متعرضان انتقاد کن تا دو روزنشده در سایت الف را به گِل بگیرند!!! (2755881) (alef-3)
 
hamvatan
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۳۹:۱۳
منظور الف اینه که در مقابل حرکات زشت ارازل و اوباش و همچنین تنی از مسولین شیراز باید واکنش نشان دهد برای همین هست که الف گفته که آقای مطهری باید جبران آن کار ها را که بر او روا داشتند را جبران کند‘ نه الف جان آقای مطهری بزرگوار تر از این حرفها هستند که بخواهند جواب ابلهان را بدهند. (2755945) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۰:۱۴:۳۰
عزیز دل برادر این مقاله ربطی به حادثه شیراز نداااااااااااارد. چرا نخوانده نظر می دهی؟ ضمن اینکه گناه سایت الف چیست؟ نظر درست یا غلط یکنفر را منتشر کرده همانطور که نظر بی ربط شما را منتشر کرده و همانطوریکه نظرات هزاران شهروند دیگر را راجع به موضوعات مختلف، مقالات و یادداشتهای متعدد و ... نیز منتشر می کند تا دیگران قضاوت کنند. (2764455) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۵:۴۸:۲۳
دوستان عزیز لطفا به این جمله که از مقاله بالا استخراج شده دقت کنید:
"دکتر مطهری از آن دست سیاسیون مستقلی است که حتی وابستگی های سببی و نسبی هم تاکنون نتوانسته اند وی را از پی گیری آنچه بدان معتقد است، باز دارند"
رمز کار در همین جاست. مطهری حصر آقایان موسوی و کروبی را خلاف حق و عدالت می داند و در برابر آن می ایستد و حتی کتک هم می خورد. ولی بقیه آقایان چنین نیستند. بسیاری از آنان دوستار حقیقت اند ولی تاب خط و نشان و برخورد و کتک را ندارند و لذا در مواردی بجای موضعگیری لازم سکوت می کنند.
پس شما نمی توانید با آن شاخصی مطهری را سرزنش کنید که قبلا با همان شاخص او را ستوده اید. در هر حال شاخص خیلی خوبی انتخاب شده که همان شاخص شجاعت و حق گوئی است. اگر بتوانیم این شاخص را در مورد همه نمایندگان بسنجیم یک ارزیابی خیلی خوبی از مجلس فعلی می توانیم داشته باشیم و در انتخاب آتی هم بسیار سودمند است.
به امید آنکه مجلس آتی مملو از انسانهای شجاع و دانشمند باشد و بزدل ها و بادمجان دور قاب چین ها را به آن مجلس راه نباشد . ان شاءا... بحق محمد و آل محمد. (2755972) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۰۳:۱۱
با نویسنده موافقم (2756006) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۲۵:۰۸
خداییش تو قرن بیست و یکم زشت نیست که ما حرمون رو نزنیم چون احتمال می دیم مثلا رهبر نظرش چیز دیگه ایه؟ خب بابا مگه زمان امام علی خوارج آزادانه فعالیت سیاسی نمی کردن؟ تا دست به شمشیر و اعمال خشونت نبرده بودن که خبری از واکنش امام علی نبود. اینجا برعکسه، اونی که تریبون داره و قدرت داره، دست به خشونت هم میزنه. (2756070) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۰:۳۳:۲۵
حرف جنابعالی دقیقاً برعکس آن چیزیست که اتفاق افتاده است. راجع به مسئله حصر، بحث احتمال اینکه نظر رهبری چه باشد، نیست بلکه شخص آقای مطهری تأیید کرده اند که خود وی حضوراً نظر رهبری را پرسیده و ایشان هم پاسخ داده اند:
«من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»
حرف این مقاله هم این است که جناب دکتر مطهری وقتی نظر رهبر انقلاب را پرسیده ائید و جواب صریح ایشان را هم شنیده ائید چرا تمکین نمیکنید؟ البته ایشان در همایشی در دانشگاه فردوسی مشهد هم طی صحبتهای بهت آوری گفته اند:
« رهبری از نظر خودشان می‌گویند که در مورد حصر موسوی و کروبی، عدالت را رعایت کرده و به آنها لطف می‌کنند ولی از نظر من این مخالف عدالت است و نظر ایشان را قبول ندارم. رهبر معصوم که نیست؛ من در این مورد نظر ایشان را قبول ندارم» (2764467) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۳۴:۳۲
جایگاه مطهری در بین مرد خیلی فراتر از این حرف هاست (2756092) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۴۰:۰۶
مملکت همین است همه خود را پشت رهبری پنهان می کنند:
فقط یک نمونه
هفته قبل رهبری در مورد اهمیت محیط زیست سخنانی را بیان کردند بدنبال این سخنان چه جوی راه افتاد قوه قضاییه بخشنامه کرد که بکیرید و ببندید و چه و چه بکنید.

سوال من از رئیس قوه قضا این است حرف های رهبری قانونی بود یا غیر قانونی، اکر سخنان رهبری قانونی بود چرا تاکنون عمل نکردید.
اکر غیر قانونی بود بخشنامه صادر کردن چه معنی دارد.
واقعا تاسف بار است ظاهرا کسی به وظایف خود عمل نمی کند. فقط فقط در انتظار است که یک نفر سخنانی را بیان بفرمایید بعد چند صبایی شلوغ کنند تا آب از آسیاب ها بیفتد.

مساله مطهری هم همین است ایشان تنها کسی است که مردانه بر سر حق دفاع از افرادی بی دفاع ایستاده است. من با وجود اینکه به موسوی ارادت دارم عملکرد ایشان را در انتخابات نمی پذیرم اما موسوی همان حرفهایی را زد که بعد از چهار سال شاهد آن بودیم.
کشور محل تاخت و تاز چپاولکران قرار کرفت بطوری که بی سابقه ترین دزدی ها و اختلاس ها در همین دوره صورت کرفت. تنها دلیل آنهم نحوه برخورد با امثال موسوی ها بود.
این برخورد بقیه را هم خفه کرد. یعنی هرکس مثل موسوی عمل کند در بهترین شراایط شبیه به موسوی با وی برخورد خواهد شد. (2756104) (alef-13)
 
سينا
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۴۷:۲۴
من هم به رهبري اعتقاد دارم ولي در مورد حصر با نظر ايشان مخالفم، آيا امثال من خارج از ولايت حساب ميشويم يا امثال چماق بدستان كه بر خلاف نص صريح رهبري اقدامات محاربه آميز و حمله به نمايندگان و كلانتري را ترتيب ميدهند؟؟! (2756124) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۵۵:۳۲
غرور وکبر مطهری اجازه نمیدهد که جبران کند!! (2756144) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۶:۵۶:۳۸
من نوعی که که چندان هم اهل سیاست نیستم فهمیدم علی مطهری چه میگوید. شما نفهمیدید!!!!! علی مطهری میگوید که اگر رهبری در این باب یعنی در موضوع حصر حکم حکومتی صادر کنند این میشود عین قانون و بعد سمعا و طاعه اما بدون حکم حکومتی ایشان این حصر دیگر وجهه قانونی ندارد و نوعی اقدام فراقانونی است. اقدامات فراقانونی هم نتیجه اش همین ظهور رفتارهای افراطی و فراقانونی از سوی گروه هایی است که مثلا می خواهند ولایتمداردانی به تمام معنا باشند غافل از اینکه خواسته یا ناخواسته دارند به ولایت فقیه ضربه میزنند. الف جان اگر اهل استدلال هستی این را چاپ کن تا دیگران هم اگر نقدی بر این دارند جواب دهند و من ایراد استدلال را متوجه شوم. (2756146) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۷:۴۱:۴۵
نویسنده محترم دوران 1500سال قبل هم اینطور نبوده. (2756235) (alef-13)
 
مردم
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۷:۴۹:۲۹
جناب نگارنده! همانطور که خود هم اذعان دارید، وقتی بزرگان به بحث نشسته اند بهتر است شما کهتر آرام نشسته و صرفاً درس بگیرید... (2756249) (alef-13)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۱:۰۶:۲۲
و چقدر شما مدعیان آزادی بیان به راحتی به کسی که حرفی مخالف سلیقه تان بزند اهانت می کنید. همه در پیشگاه خدا یکسانند و برتری ندارند، مگر به واسطه تقوایشان. اینکه به اسم مردم به یک هموطن خودمان اهانتی کنیم، به او اهانت نکرده ایم بلکه به همه ملت ایران اهانت کرده ایم. در بهت و حیرتم هموطنانی دارم که اسم مستعار مردم را بر خود می گذارند که یعنی خود را عصاره یا لااقل نمونه ائی از ملت معرفی می کنند، از آزادی بیان دفاع می کنند ولی هموطن و هم کیش خود را حقیر معرفی میکنند. چطور به خودتان اجازه دادید که مردم را مشابه، همفکر و هم نظرخود بنامید؟ البته اینکه نام واقعی خود را ننوشته اید، جای بسی امیدواریست که لابد از گفته خودتان شرم دارید وگرنه کدام ایرانی عاقل، عادل و باخلاقی به خود اجازه میدهد که حتی به دشمن خود اهانت کند؟
و همچنین بیشتر از کار این هموطن ناشناس، کار متولیان سایت الف که آنرا به وزانت، حق مداری و اخلاق محوری می شناسم موجب بهت و حیرت است که چگونه به خود اجازه میدهند شعارشان این باشد:
« ... نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود»
ولی بر خلاف آن عمل کنند؟ مگر شمشیری برای انتشار یک یادداشت بر سرتان هست که آنرا منتشر می کنید؟ پس اگر نظر کسی را قابل انتشار دانستید دیگر توهین به وی را نیز به نام حق ابراز نظر مخالفین، منتشر نکنید. متأسفم برای سایت الف که به راهی غیر رسالتش و نامربوط با اخلاق و شخصیت مدیر مسئول و صاحب امتیازش میرود. (2764498) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۹:۱۴:۴۷
گريه نكن! نظرش رو گفته، با اسمش چيكار داري؟ (2771473) (alef-13)
 
رحيم
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۱۷:۰۲
دوستان محترم حرف بي پايه خود را بحساب رهبرى نگذاريد رهبرى انسانهايي را ارج مينهند كه شخصيت مستقل دارند نه فقط بله قربان گو مگر پيامبر بزرگمان نفرمود كه به صورت چاپلوسان و مداحان خاك بپاشيد ، (2756286) (alef-13)
 
تایمار
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۳۷:۵۵
نویسنده محترم حیف ک دستم بهت نمیرسه.خیلی رو داری والااا (2756315) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۳۹:۴۴
تنها ویژگی مثبت مطهری که او را از دیگران متمایز میکند. به قول نویسنده محترم مقاله" زاده "بودن ایشان درخانو.اده مطهری است....فقط. (2756320) (alef-13)
 
ب
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۸:۴۹:۰۹
بیش از صد بار کامنت گداشتم ولی الف نذاشت , این مثبت دادن ها همه صوریه. (2756335) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۰۴:۲۶
الف باید جبران کند؟ (2756354) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۹:۵۶:۴۱
اكر مطهري به اين توصيه عمل كند كه ديكر مطهري نيست. انوقت مردم براش تره هم خرد نميكنند (2756454) (alef-13)
 
reza nadim
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۰۴:۲۰
جناب الف: یکمی به کامنت های ارایه شده تامل کن باور کن این نظر اکثر قاطبه مردم است ..بیا و از حقیقت فرار نکن .شهامت را تجربه کن به قیمت حقانیت واقیعت ها.........بیا تو شهر توخیابون ...چتر افیت طلبی رو ببند بگذار جوهر ازادگی ات هوایی بخورد ........برادر ازاده ما جناب مطهری فقط یک اصول گرا به ارزشهای انقلاب میباشد ویک رزمنده در دفاع از ارمان های خود میباشد که از ابوی محترمشان واز سفره پر برکت بصیرت واقعی ارتزاق میکند ...راهش پر رهرو باد.................................................................................................... (2756468) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۲۸:۱۰
سایت بی چاره الف میخوام بگم مزخرف نوشتی، مزخرف نوشتی برادر. (2756498) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۳۷:۴۷
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد چون ایشان پسر شهید مطهری هستند هر بی حرمتی به نظام ورهبری بکنند بعد هم شما در مقاله ایشان را ولایت مدار قلمداد می کنید ما تا به حال فقط همراهی آقای مطهری با فتنه گران را دیده ایم (2756515) (alef-13)
 
انواری
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۱:۴۶:۵۸
یک نیم بیت شعر را یاد گرفته اند و برای همه جا استفاده میکنند . دیگر نمیگویند که هزاران مورد هست که فرزندان بزرگان پا به جای پای پدرانشان گذاشته اند و حتی از آنها هم پیش افتاده اند . ضمنا علی آقا با هیچ بدی هم نشینی نکرده .
او فرزند خلف مردی است که دنیای اسلام به او افتخار میکند . (2764750) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۰:۵۰:۲۷
جناب عوام خواص زده

کار شما از اون جماعتی که آقای مطهری را زدند بدتر است. برای کوبیدن ایشان از هر حربه ای استفاده می کنید ؟؟؟ (2756536) (alef-11)
 
تورج
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۱:۵۳:۳۷
بسیار بسیار بسیار بی منطق (2756680) (alef-3)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۳:۱۲:۰۴
گزینه منفی زدن هم بذارید
اینجوری حال نمیده (2756876) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۲۳:۲۱:۴۴
آقا مطهری هرگز نگفته سران فتنه را آزاد کنید بلکه گفتند محاکمه کنید این یعنی قانون و منطق... (2756899) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۷:۱۰:۱۸
آقای مطهری نیز به درستی گفته اند سران فتنه افراد داخلی نیست بلکه به گفته دکتر عارف(رجوع به سخنان مقام رهبری) 3 کشور خارجی سران فتنه بودند و دکتر مطهری به درستی فرمودند مقصرین فجایع 88 کسانی چون احمدی نژاد نیز هستند شاید حتی به مراتب بیشتر از محصورین. (2757248) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۸:۳۷:۲۶
در صورت محاکمه حکم محارب مشخصه (2758272) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۱۸:۱۴
سایت محترم الف
شماکه جرات نمایش یک نظررو نداریدخیلی بی خودمیکنیدکه مقاله چاپ میکنید
بازم این جاهم معنی دومکراسی رو فهمیدیم (2757032) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۰:۵۳:۳۱
بعضیا چرا فکر میکنند هر کس چاپلوسی رهبری را نکند در این مملکت جایگاهی ندارد و همش دنبال رواج استبداد در لباس دین هستند آیا فکر نمیکنید کسانیکه اون ور آب نشستند و میگن در ایران آزادی بیان نیست چندان بیراهم نمیرن هر وقت رهبری حکمی را صادر کردند و کسی جلوی آن ایستاد و تمکین نکرد حق با شماست (2757094) (alef-13)
 
سرابی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۱:۰۱:۴۶
آقای نویسنده لطفا" شما چاپلوسی نکنید . (2757105) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۱:۰۵:۱۳
چرا عده ای اینقدر از اظهار نظر امثال مطهری وحشت دارند و همه سعیشون اینه که یه جوری صداشو خفه کنن طوری که حتی حاضرند کار اوباش رو توجیه کنند چرا وقتی امثال آقای جنتی در نماز جمعه مردن پادشاه عربستان رو تبریک میگه که کاملا ضد منافع و مصالح این کشوره و چقدر اسیبها از این حرف وی متوجه این کشور میشود و نهایتا دودش هم به چشم این ملت و مسلمانان میرود همه دهنها قفل میشود ولی با یک کلمه حرف مطهری این همه بوق و کرنا راه می اندازن همه اینها را ملت میبیند (2757111) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۲:۲۲:۱۲
درود بر دکتر مطهری، سلام بر شهید مطهری (2757178) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۵:۲۵:۱۲
این روزها هم تمام می شه ببینیم فردا به چه رنگی در می آیید (2757215) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۶:۱۴:۲۵
نمی دانم نام ناصر خادمی ماشاری نام واقعی است یا استعاری ولی در هر صورت چند نکته در مورد نوشته ایشان به نظر می رسد که طرح آن خالی از لطف نیست
اول هر چند جناب ناصری با تعریف و تمجید از آزادی و آزادگی علی مطهری را ستوده است ولی این ستودن ظاهرا یک شاه بیت بیشتر ندارد و آن هم اینکه آزادی و آزادگی خوب است ولی تا حدی و اگر مطهری نظر خودش را در مورد حصر اعلام کند باید عذرخواهی کند
دوم اینکه ظاهره آقای ناصری نیز همان حرف تندروها را می خواهد بزند ولی در قالب دفاع از آزادی و آزادگی
سوم تفاوت سخن این بزگوار موسوم به ناصری با سخنان حمله کنندگان به مطهری این است که ایشان خواسته اند با پنبه سر ببرند ، و باب نصیحت رت را برای جلوگیری از ابراز عقیده توسط آقای مطهری در پیش گرفته اند که البته مرد تعریف و تمجید ایشان را از آزادی و آزادگی جدی نخ،اهند گرفت چون آزادی و آزادگی سیب و پرتقال نیست که بتوان آن را به دلخواه انتخاب کنیم آزادی و آزادگی دفاع از حق و حقیقت است که در قالب حزب و جریان و جناح نمی تواند تعریف شود (2757227) (alef-13)
 
ناصر خادمی ماشاری
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۲۰:۵۹:۵۹
هموطن عزیز، بنده هیچگاه نگفته ام کسی باید مانند دیگری فکر کند و حتی در مورد رهبر انقلاب نیز این امر صادق است. که ایشان همواره و به وضوح فرموده اند(نقل به مضمون) انتظار ندارم که همه مثل من فکر کنند و حتی دیگران را به نقد خود نیز دعوت کرده اند. منتهی در مسئله حصر بنا به گفته خودِ آقای مطهری و تأیید چند تن از نمایندگان عضو فراکسیون شاهد مجلس، وی مسئله حصر را حضوری از رهبر انقلاب سؤال کرده اند، عین صحبت جناب دکتر مطهری این است:
« ... من هم درخواست وقت کردم و دو مطلب را گفتم، یک مطلب فرهنگی و دیگر درباره مسئله حصر خانگی. گفتم از نظر من و بسیاری از افراد، ادامه حصر خانگی آقایان موسوی و کروبی به نفع کشور و انقلاب نیست و ضرورتی ندارد.» مطهری در رابطه با پاسخ رهبری نیز اظهار می کند: ایشان فرمودند: «من قبلا درباره بصیرت صحبت کرده‌ام و این که نباید راه شهدا و راه انقلاب را گم کنیم. جرم اینها بزرگ است و اگر امام(ره) بودند شدیدتر برخورد می‌کردند. اگر اینها محاکمه شوند حکمشان خیلی سنگین خواهد بود و قطعا شما راضی نخواهید بود. ما اکنون به اینها ملاطفت کرده‌ایم.»
خب هموطن عزیز، بنده در یادداشت فوق عرض کرده ام که وقی رهبر انقلاب راجع به یک مسئله بدین وضوح اعلام موضع کرده اند، از فردی که مدعی ولایت مداری است انتظار نیست که تصریحاً و حتی تلویحاً بگوید نظر رهبر را قبول ندارم. کجای حرف بنده معنی تعطیل نمودن عقل و یا خفقان میدهد؟ عرض بنده این است اگر جناب دکتر مطهری در ادعای ولایتمداری خود صادق است که باید سخن ولایت را نیز بپذیرد و بدان عمل کند و اگر هم غیر این است لااقل اعلام کند و دیگر مدعی ولایتمداری نباشد. (2764244) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۶:۵۹:۴۵
نخبگانی که راه را گم کردند و قلبشان سنگی شده و قابلیت برگشت را ندارند باید بایکوت شوند حالا لزومی ندارد حبس های طولانی مدت بایکوت یک انیان گمراه بزرگترین زندان یرایش می باشد (2757244) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۷:۵۳:۰۳
آقایان و خانم ها، چی رو به چی ربط میدین؟ هرچه به این مقاله نگاه کردم، اصلاً ربطش با اتفاقات شیراز رو متوجه نشدم. اکثراً هم بابت اون اتفاقات در مقابل این نوشته موضع گرفتین (2757277) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۳۱:۵۸
اون کسی که بدون چون و چرا میگفت اطاعتم کنید رضا شاه بود دوست عزیز.
ما برای چی انقلاب کردیم؟ خداروشکر نظام ما یک نظام مترقیست که حتی بالاترین مقام آن هم باید پاسخگوی مردم باشد. رهبری هم شخصا این حرف شما رو قبول ندارند. (2757315) (alef-13)
 
انتقاد مخلصانه
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۴۹:۳۳
نگارند در قسمتی آورده که: « حتی بنده عامی هم از ایشان هرگز انتظار ان قلت و امّا در مقابل نص صریح کلام و خطاب رهبری نظام ندارم.. »...
پاسخ نگارنده در کلام خود او آمده ، « بنده عامی » !
خب عزیز برادر ما هم همین را میگوئیم که برداشت امثال حضرتعالی از همه چیز و همه کس به عنوان « یک عامی » قطعا عامیانه است .
همین برداشت « عامیانه » امثال شما « عامی ها » از ولایت فقیه نیز باعث شده که امروز هم ولی فقیه و هم ملت ما دائم در زخمت و اذیت قرار بگیرند .
-----------------------------
به نگارنده محترم که خود به عامی بودن خویش اذعان دارد وصیت میشود ارزش قلم را پاس بدارند ، نه با زبان ،که البته با رها کردن آن بحال خویش ، و گوش و دل خویش سپردن به پروردگار عالمیان و قرآن عزیز و کریمی که آن کریم مطلق کریمانه در اختیار ما قرار داده است. (2757340) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۲۱:۱۰:۱۴
قضاوت شما عین آنست که یکی برای احترام به شما بگوید: «نوکرتم» لابد می فرمائی حالا که اقرار کردی نوکرم هستی دیگه تنها باید کولی بدی و حق حرف اضافه زدن هم نداری. (2764258) (alef-13)
 
علیمعین
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۸:۵۳:۳۴
ای کسانی که متاسفانه بصیرت به معنای حقیقی آن را نمی دانید، یا به صلاح نمی دانید مردم حقیقتا بصیر. شوند، بدانید که این اختلافات به اختلاف امام آدمها بر می گردد، و آقای مطهری امامش (امام خمینی (ره) ) می گوید: همه باید نظر خودشان را بدهند و هیچ کدام هم حتی برایشان جایز نیست که یک چیزی را بفهمند و نگویند. باید وقتی میفهمند اظهار کنند. این، موافق هرکه باشد، باشد، مخالف هرکه هم باشد، باشد (صحیفه ج13 ص 102)
و پدر مسلمان و بصیرش (شهید مطهری (ره)) می گوید: هر شخصی تغییر می کند، و اگر در جایگاه غیر قابل انتقاد قرار بگیرد، هم خودش فاسد می شود و هم جامعه را فاسد می کند.
بنا بر این ببینید مشکل شما چیست و با کیست؟
خدایا توفیق بده که
فقط تو را بپرستیم و
فقط از تو یاری بخواهیم.
الا اینکه شما هم ... ، دلیل دیگری برای عدم چاپ این عرایض وجود ندارد (2757349) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۹:۱۱:۰۴
سلام - اگر قرار است چشم و گوش بسته بله قربان گو باشیم که منجر به خروج از مسیر ولایت و دیکتاتوری می شود . مگر خود آقا نفرمودند که : من اصلا نمی پسندم که دیگران تکرار کننده حرف های من باشند . : این چه فرمایش پنچری است که می فرمایید آقا . دفاع بد که می گویند همین است دیگر . لطفا دیگر تکرار نشود. (2757389) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۰۱:۳۶
فعلا " اجازه بدهید تلاشهای آقای مطهری برای اخذ آرای بیشتر به نتیجه برسد بعدا" جبران می کنند (2757474) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۱۳:۰۵
ساليان سال است كه عده ايي با توسل به شعارهاي مقدس و بنام دين و مذهب به ثروتهاي كلان رسيده و مانند زالو چنان در ريشه هاي منابع اقتصادي كشور چسبيده و گردن كلفت شده اند كه هيچ قدرتي توانايي مقابله با آنها را ندارد و اين از اسرائيل و وهابي و داعش و ... هزاران مرتبه خطرناكتر بوده و ريشه انقلاب و استقلال كشور را هدف گرفته است ولي كسي از به خطر افتادن امنيت ملي و كشور هراسي ندارد آنوقت محاكمه چند نفر امنيت ملي را به خطر مي اندازد؟!!!!! (2757499) (alef-13)
 
جبلی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۲:۳۸
عشق ملت علی مطهری (2757508) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۲۷:۱۲
حرف دوستان اینه که یا مثل ما فکر کن یا بهت حمله میکنیم حرف این نویسنده اینه که علی مطهری خیلی حیفه که بهش حمله بشه کاش تغییر فکر میدادی که بچه های خودی هم بیخیالت بشن (2757516) (alef-13)
 
خسرو
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۴۳:۴۵
اگر نظر آقای توکلی هم همین باشد بسیار از سایت الف نامید خواهم شد که چنین خواسته غیر منطقی و دیکتاتور مابانه ای را از آقای مطهری مطرح می کند. (2757541) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۰:۵۷:۳۵
بیانات رهبری 16/5/91
هیچ نظر کارشناسی ای که مخالف با نظر این حقیر باشد، مخالفت با ولایت نیست؛ دیگر از این واضح‌تر؟! ... کار کارشناسی، کار علمی، کار دقیق به هر نتیجه‌ای که برسد، آن نتیجه برای کسی که آن کار علمی را قبول دارد، معتبر است؛ به هیچ وجه مخالفت با ولایت فقیه و نظام هم نیست. البته گاهی اوقات می‌شود که این حقیر خودش در یک زمینه‌ای کارشناس است؛ بالاخره ((ما هم در یک بخشهائی یک مختصر کارشناسی‌ای داریم))؛ این نظر کارشناسی ممکن است در مقابل یک نظر کارشناسی دیگر قرار بگیرد؛ خیلی خوب، دو تا نظر است دیگر؛ کسانی که می‌خواهند انتخاب کنند، انتخاب کنند.

به نظر بنده
اول. باید در آن زمینه ((کارشناس و عالم)) بود. دوم: رهبری بخصوص در این زمینه کارشناس و عالم است.
سوم: عده ای طوری از این سخنان استفاده می کنند که گویا نظر مخالف رهبری داشتن لازم و نشان دهندۀ اعتبار آن هاست! در حالی که رهبری بخصوص در این زمینۀ مورد بحث بیشترین اطلاعات و آگاهی را دارد و دلایل را هم برای آقای مطهری و رودررو توضیح داده است.

از سایت الف خواهشمندم برای دیدن نظرات مختلف این را منتشر کند. گویا بر عکس خیلی از سایت ها الف نظرات مخالف با نویسنده صفحه را بیشتر منتشر می کند! (2757561) (alef-13)
 
علی بالا
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۱:۰۶:۱۸
جناب ماشاری خیلی سعی کردید داستان ملا نصرالرین که دزدخرش را دزدیده بوده واطرافیان خودملارا مقصر میدانستند که چرا درحیات را نبسته درطویله را قفل نزده وحرملا که با این حساب دزد محترم هیچ تقصیری ندارد دراین جا پیاده بفر مائید که دراین ماجرا قبل ازشما بزرگان دیگری فرمودند هزارتا ازاین اتفاقات درسایر استانها برای خیلی ها میافتد اما اینقربزرگ نمائی نمیشود چرا باید علی مطهری به شیرازبرود تا عده ای ازجوانان پاک وجان برکف عصبانی شده وحالا گیرم چند تا اجرهم پرت کرده باشند اما اینکه بدترین فحش راهم همراه نیمه اجرنثارش کرده باشند کمی زیاده روی صورت گرفته مسئولین استان خودمختار باید حدومرزرا رعایت کنند اما اینکه شاید یادتان رفته باشد که ما ادعای مسلمان وشیعه علی بودن هم داریم برادرمشاری ازابن ملجم مجرم وجنایتکار گنده تر هم مگرداریم اما همین مجرم دردستگاه علی دارای حقوقی است امام دران حال مجروح وزهرالود که گاهی ازهوش میرفتند وگاهی به هوش میامدند نگران این ملعون بود وبه اطرافیان سفارش میکرد مبادا باو ناسزا بگوئید مبادا اورا شکنجه کنید اگر عمری برایم بود خودم میدانم واگر ازدنیا رفتم این حق شماست که اورا به بخشید یا قصاص کنید اما او بیشتر ازیک ضربت بمن نزده وشما هم فقط یک ضربت میتوانید با بزنید وجدانا وشرافتاچقدر ناسزا چقدر دشنام چقدر تهمت های ناچسب بانها زدید این حرفها بمنزله دفاع وتبرئه انها نیست اما یاد اور حقانیت انچه مطهری میگوید هست اگر 1% یقین داشتید که نتیجه محاکمه انچه که دلخواه است خواهد بود ثانیه ایهم تاخیر نمیکردید (2757578) (alef-13)
 
خاکی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۱:۳۳:۵۱
سلام ادبیات دوستان گویای غفلت از وظیفه امام ورهبری و وظیفه امت است وظاهرا طبق فرمایش تعدادی از دوستان در این حاشیه نویسی ها، ما بجای استفاده از کلمه زیبای «امام خمینی ره» و یا «مقام معظم رهبری حفظه الله» از کلمات «خدمت گذار و نوکر» برای دو رهبر عزیز و فرزندان عزیز زهرا س استفاده کنیم زیرا به زعم برخی از دوستان هر آنچه این دو عزیز برای خطابات خود و حقوق خود از از زبان خود فرمودند ما بدون لحاظ تواضح وادب آن دو عزیز، این کلمات«خدمت گذار - نوکر» را برای دو رهبر عزیز و فرزندان عزیز زهرا س بکار ببریم. علاوه برخی خلاف ادب ها نظیر «کف گورگی ...و پوفیوز ...و...»در کجای قانون اساسی بعنوان وظیفه نمایندگی آمده است. (2757635) (alef-13)
 
ذالی
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۲:۲۵:۵۲
سلب آزادی بیان از فردی مثل آقای مطهری ( نماینده مردم - فرزند انقلاب - شهروند ایرانی ) در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست و نظر مقام عظمای ولایت نیز در این مورد بر همگان روشن است . برخورد این چنینی یا یک شهروند عادی، هم جفا به نظام است و توجیه اعمال زشت تندروها با استناد با نظرات مقام معظم رهبری جفا به رهبری است . (2757712) (alef-13)
 
جمال
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۳:۳۸:۴۶
سلام نگارنده عزیز
چرا ما عادت کرده ایم نظر خود را نظر اکثریت بدانیم
فکر نمی کنم دلخواه هیچ رهبری این باشد که همه مطیع امر باشند چرا که این اختلاف آرا و احترام به آن است که باعث پیشرفت و تعالی است. (2757833) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۷:۲۸:۱۳
با سلام
اگه بخوایم منصفانه قضاوت کنیم سایت الف به تمام نظرات احترام میزاره...چه مخالف چه موافق واقعا جای تشکر و قدردانی داره...بنده هم با اقای مطهری کاملا موافقم...ایشون واقعا شجاعت دارن که اگر غیر از این بود نمیشد به ایشون بگن اقای مطهری (2758177) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۸:۱۲:۰۰
وجوب سمعا و طاعتا گفتن در برابر ولی فقیه آنجاست که ایشان حکم حکومتی دهند. درغیراینصورت همانطورکه خود رهبری هم بارها فرمودند اصلا لزومی ندارد همه همانند ایشان نظرداشته باشند یا همان نظرات را تکرار کنند. هرچند در اینمورد نمیدانم حکم حکومتی داده اند یا نظر شخصی شان را ابراز نمودند (2758228) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۱۸:۳۶:۵۲
احسنت به نویسنده مقاله (2758271) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۱:۴۹:۲۰
از اینکه سخنان من که اشاره به امامان علی و حسین (ع) و شجاعت و آزادگی این بزرگان بود را سانسور کردید واقعا متاسفم!!! (2758593) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۱:۵۳:۲۶
علی مطهری مرد بزرگی است. چه بخواهید و چه نخواهید. (2758602) (alef-3)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۲۳:۵۲:۳۹
اگر مطهری آنطور که شما آرزومکنید بود که دیگر مطهری نبود او ازاد مردی است که هروقت حقی را تشخیص می دهد درمقابل هر جناحی که باشد می ایستد و هیچ کس و هیچ چیز اورا از انجام وظیفه الهی باز نمیدارد درود خدا بر این آزاد مرد مسلمان (2758751) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۰۰:۳۸:۵۵
تحرکاتی که مردم شاهد بودند و دیدند حمایت هلاری کلینتن و ناتانیاهو از فتنه سال 88 بود که از طریق ماهواره های جاسوسی بنزین به آتش میپاشیدند.آقای مطهری درست است یانه؟ چیزی که مردم دیدند طرفداران سران فتنه به تمام مقدسات توهین کردند.آقای مطهری درست است یانه؟چیزی که مردم دیدند هنوز شمارش آراء شروع نشده آقای موسوی مانند کودتاگران مخملی ادعای پیروزی در انتخابات را داشتند .آقای موسوی درست است یا نه؟مقام معظم رهبری فتنه و فتنه گران را محکوم کردن .آقای مطهری درست است یانه؟ آقای مطهری انگیزه باطنی شما ازین مخالفت با جریان طبیعی حسر این خائنان چیست. آیا مشکل و عقده درونی دارید که بی منطق یکه تازی احمقانه میکنید؟ (2758798) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۱۲:۵۱:۴۷
فکر کنم جرات اینم نداشته باشید سخنان آیت الله هاشمی رو چاپ کنید!!!
هاشمی:
ولی تنها به یک نکته بسنده می کنم
که هرگاه به نظر اکثریت مردم عمل کردیم
به اعتدال نزدیکتر شدیم،
و انقلابمان را به پیش بردیم.
و هرگاه در جایگاه "خویش رأیی" نشستیم
و میزان مان، "رأی ملّت نبود"
از قافله پیشرفت عقب افتادیم.
و در باتلاق شعارهای پوچ و عوامفریبانه گرفتار آمدیم. (2759271) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۱۹:۰۷:۴۹
امشب برای دلجویی از آقای مطهری، نماز مغرب آقای ایمانی را پخش کردند! (2760008) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۲۰:۳۰:۴۸
آقایی
به نام مجید نوشته است: «اگر.جناب مطهری بداند و حتما میداند که آزادی از هر نوع اعم از بیان و...که مدافع آن هستند،با بعهده گرفتن مسءولیت د قبال آن و انجام تعهد در قبال آن هم آغوش و همسنگ اند و اگر یکی رفت و حقش ادا نشد،دیگری نیز میرود وحقش ادا نمیشود.براستی اگر ایشان با انجام تعهدشان در قبال محکون کردن بایسته فتنه گران و سر نهادن در قبال نظر رهبری معظم،به تعهد خویش درست و دقیق عمل کرده بود،هیچ آشوبگری در مخیله اش می گنجید که بدو اهانت کند؟ قدری بیشتر باید در ریشه امور تامل کرد. (275»
حال بطور خلاصه و گذرا چند نکته در مورد سخنان این شخص باید گفته:
اولا منطق طرفداران حمله به مطهری و مخالفین این مرد بزرگ از قبیل همین است که آقای مجید گفته است
دوم . تکلیف مجید و مجیدها با خودشان هم روشن نیست که بالاخره آنهایی که به این نماینده محترم حمله کرده اند آیا کار درستی کرده اند یا خیر، از اینکه به آقای مطهری گوشزد کرده اند که اگر شما فتنه گران را محکوم کرده بودید به شما حمله نمی شد از این کلام بر می آید که چون مطهری فتنه گران را محکوم نکرده است پس این عده که از آنها با عنوان آشوبگر یاد کرده است به مطهری حمله کرده اند یعنی بنا به بیان ایشان آشوبگران مطهری را زده اند چون فتنهاگران را محکوم نکرده است و به تعبیری دیگر کسانی حمله کرده اند که مدافع محکومیت فتنه گران هستند، بنا بر این در این سخن سیره و شیوه طرفداران محکومیت فتنه گران آشوبگری و بلواگری هست
سوم اینکه از سوی دیگر ایشان از همین آشوبگران دفاع می کند چون ز نظر ایشان حمله به مطهری از سوی این آشوبگران امری طبیعی و عکس العمل منطقی می باشد
چهارم . منطق ایشان در مقابله با نظرات و گفتار مطهری را نه اعلام نظر و بیان نظر مخالف می داند که حمله و چماق کشی را منطق خود و حمله کنندگان معرفی می کند.
سخن این آقا ارزش اعلام نظر را نداشت ولی برای اینکه نوع نگاه و دیدگاه مخالفین مطهری بهتر روشن شود به این چند نکته اشاره شد. (2760154) (alef-3)
 
عبداله
۱۳۹۳-۱۲-۲۹ ۲۱:۲۴:۴۷
درست است که می توان نظرات و نقدها را به شکلی درست مطرح کرد. اما چیزی که به نظر می رسد این است که ما باید در دفاع از نمایندگان مجلس اینچنین تعصب به خرج ندهیم. اگر از رفتارهای درستشان دفاع می کنیم اشتباهاتشان را هم ببینیم ما فقط به دنبال این هستیم که با تمام توان از نمایندگانی که می پسندیم دفاع کنیم و اگر روزی بر خلاف میلمان رفتار کردند یا سکوت می کنیم و یا باز با تمام توان از اشتباهاتش دفاع می کنیم. توجه داشته باشیم که دفاع ما و نقد ما ناشیانه و با تندروی و کندروی نباشد طوری اگر کسی نقدی بر ایشان داشت چنان بر سرش بکوبیم که دیگر از میدان نقد پشیمان شود. فرقی ندارد از چه طیفی و چه گروهی باشد. شاید کسی هم نقدی داشته باشد درست باشد یا اشتباه. ما هم اگر آن نقد را نپسندیدیم باید به شکلی منطقی جواب بدهیم نه اینکه هر چه بر زبانمان آمد نثارش کنیم. ما باید یاد بگیریم و بدانیم که آقایان نماینده هم قابل نقدند و باید یاد بگیریم که نقدمان از روی عقده گشایی نباشد و اینکه هر کسی هم محاسنی دارد و هم معایبی. نه اینکه هیچ کس حق نداشته باشد در مورد نمایندگان حتی کوچکترین نقدی بکند.ما متاسفانه افراد را انطوری که می خواهیم میبینیم نه آنطور که هستند. (2760246) (alef-3)
 
محمدی
۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۱۸:۲۳:۲۰
آقای دکتر مطهری به حق بعنوان یک شهروند و یک نماینده نظرات خود را در چارچوب قانون بیان کرده اند و پاسخ ایشان اسپری فلفل و سنگ و آجر شده است! وای بر عدالت این مملکت!
این جملات بظاهر منطقی نمی تواند توجیه کننده رفتار یک عده اوباش باشد. (2761594) (alef-13)
 
شهروند
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۱:۴۵:۱۹
معیار باید قانون باشد نه فرد.....هیچ فردی نمی تواند در مورد حصر تصمیم گیری کند اگه دادگاه صالحه تشکیل بشود و هر دو طرف وکیل داشته باشند و بعد از مراحل قانونی حکم صادر شد همه باید مطیع باشند و لاغیر در غیر اینصورت هیچ فردی نمی تواند حکم فراقانوی صادر کند ....بالاتر از قانون نباید اعمال نظر کنیم (2762401) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۳:۳۹:۵۹
آقای مطهری فرد آزاده ای است منتهی برخی از دوستان مانند الف نمی خواهند نظرات ایشان را بپذیرند. (2762581) (alef-11)
 
حسین ازسیرجان
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۵:۳۸:۲۳
آقای مطهری جز دردفاع ازنظام جمهوری اسلامی حرفی نزده ایشان دلسوز واقعی انقلابند اگر ما چند نماینده مجلس چون مطهری داشتیم روزگارمان این نبود نمایندگانی می ایند طوری رفتارمیکنند که فکر دوربعدی هم هستند حضورشان فقط بدرد خودشان واطرافیانشان میخوردفردای قیامت چه جوری جواب خداو حق الناس رامیدهند (2762751) (alef-11)
 
محمدی
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۱:۱۹:۵۸
اگر می خواهیم این را به خواننده به قبولانیم که جناب دکتر مطهری یک ولایی است .وکارهایی که انجام میدهد از روی دلسوزی است .مگر تمام سخنرانیهای رهبری بعداز حادثه تلخ سال 88 براین کلمه که واقعآفتنه نامیدن .این دیگه چه منطقی است که می خواهیم از کسانی که رهبری این فتنه را با عوامل اطلاعاتی کشورهای دشمن ایران عزیز را داشتند دفاع نماییم .به نظر اکثریت انسانهای آذاده ودوستار ایران اسلامی وانقلابی حضرت آقا بیشترین خدمت رو به اینهاانجام دادند.واینشالله روزی برسد که هر چه زودتراین کره خاکی از بوی تعفن آنها راحت شود.فکر می کنید اگر انها می توانستنددر جامعه تردد کنند.تابحال جهت ایجاد تفرقه توسط عوامل سرویسهای جاسوسی خارجی جون سالم بدربه برند. (2763640) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۳:۴۱:۱۸
این حرف یعن همه یکجور حرف بزنند و لاغیر چشممون به دهان یک نفر باشه ببینیم چه میگه و چی نمیگه همه هم بگن درسته ما خودمان زمانی انقلاب کردیم که این نباشد حالا چطور همه را تشویق به اینکار می کنید بسی جای تعجبه حالا باز جناب مطهری شانس اورد با وابستگی های که به دم ودستکاه دارد کسی خیلی با ایشان برخورد خیلی سختی نکرد هر چند بعضی ها همین را هم تحمل نکردند ولی وای به حال ان بندگان خدایی که دستشان به جایی بند نیست (2763813) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۲:۳۰:۵۸
مطهري اسمت مثل پدرت جاودان خواهد ماند (2764544) (alef-3)
 
شيرازي
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۱۲:۰۱:۰۳
مگر فقط اقاي مطهري شهرونده وحقوق شهروندي داره چرا شلوغش كرديد روزانه هزارن نفر حقوق شهرونديشون رو مي خورن وپامال ميشه هيچ كس صداش در نمي ياد برو بابا (2766945) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۸:۱۳:۱۲
حق با مطهری است (2769305) (alef-3)
 
یوسف
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۱۹:۲۶:۵۵
الف شما خودتون منفی دادان مخاطب ها رو حذف کردید تا کسی متوجه نشه نظر اکثریت چیه که نشه نظر اکثریت رو تخمین زد .دم از ازادی بیان و ازادی دانستن هم میزنید.وقتی منفی دادن در کار نباشه مخالف دیده نمیشه (2772606) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۱۰ ۰۹:۳۴:۴۱
مطمئن باشيد سعه صدر رهبري بسيار زياد است و قابل مقايسه با افراد پستي مثل دار و دسته الف نيست كه جرات انتشار نظرات مخالف را در سايت كوچك خود هم ندارند . (2773584) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.