نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 142643
بیانیه روسیه درباره ایران وسوریه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۰
وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای از رسانه ها خواست تا در پوشش تحولات منطقه به ویژه موضع مسکو قبال ایران و روسیه منصف باشند و از نشر اکاذیب که می تواند به روابط کشورها آسیب بزند، پرهیز کنند.

به گزارش مهر، وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای که آن را بر روی وب سایت خود قرار داده گزارش های برخی رسانه ها درباره "زد و بندهای سیاسی" این کشور با غرب در منطقه و قربانی شدن برخی کشورها را نادرست خواند و از آن ابراز تاسف کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه خود به مقاله نشریه "آرگیومنتی نیدلی" درخصوص اوضاع سوریه و پیرامون ایران و زد و بندهای سیاسی درباره آنها اشاره می کند و می نویسد: ناچاریم با تأسف خاطر نشان کنیم که "آرگومنتی نیدلی" با استناد به منابع افشا نشده به نشر اکاذیب غیرمنصفانه و کاملاً بی‌اساس در مورد برخی "بده بستان ها" بین روسیه و آمریکا در مورد سوریه و ایران پرداخته است. [باید این نکته را عنوان کنیم که] هیچ چیزی نمی‌تواند به اندازه ادعای توافق کشور ما با عملیات نظامی آمریکا علیه ایران در ازای عدم دخالت غرب در امور سوریه از حقیقت به دور باشد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این اکاذیب را به وجدان نویسندگان آنها می‌گذاریم. روسیه به دقت و پیگیرانه اصول حقوق بین‌المللی را رهنمود قرار داده و هر تلاشی برای تحمیل نسخه‌های بیگانه برای تنظیم بحران داخلی سوریه را غیر قابل قبول تلقی می‌کند. تنظیم بادوام فقط از راه گفتگوی مستقیم و گسترده حکومت و اپوزیسیون و بدون هر نوع شروط مقدماتی ممکن می‌شود.

وزارت خارجه روسیه می گوید: در مورد ایران هم موضع روسیه به خوبی معلوم است. ما راه قهرآمیز تنظیم مسائل مربوط به برنامه اتمی ایران را به طور قطعی رد می‌کنیم. به طرف آمریکایی هشدار می‌دهیم که امید بستن به فشار مجازات‌ها به ضرر روند مذاکره و باعث تشدید تنش شده و اوضاع را به بن بست می‌کشاند.

در پایان این بیانیه آمده است : ما تمایل داریم تا در موقعیت پیچیده و انفجارآمیز کنونی منطقه، به رویکرد حرفه‌ای و موزون تر رسانه‌های گروهی بر اساس اطلاعات موثق و بررسی شده و نه سوء استفاده ها و شایعات امیدوار باشیم.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۰:۵۵:۰۹
منتظر خنجر از پشت توسط روسيه باشيد (645604) (alef-11)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۱:۵۵:۲۴
از رای مثبت پی در پی روسیه در شورای امنیت بر علیه ایران مشخص اس که چقدر روسیه راست می گوید! (645680) (alef-11)
 
مجید
Latvia
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۲:۰۵:۳۴
سلام
بازی خطرناک شروع شده ...روسیه غیر قابل اعتماده ...باور کنید (645704) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۴:۰۶:۵۱
سلام
موضع گیری روسیه به نفع خودش نیز است وقتی ترکیه حاضر است بدون لحاظ موقعیت روسیه وبرای نفع خود اجازه هر کاری را حتی بر علیه روسیه وحتی همین سوریه به کشورهای اروپایی و امریکایی در مرز و خاک کشورش بدهد مثل سپر موشکی ویا بحث کردهای سوریه وترکیه (645924) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۱۵:۳۰:۰۸
به این اراجیف دل خوش نکنید امریکا وقتی به عراق حمله کرد نظر روسیه را نپرسید و حمله کرد و صدام و پسران ملعونش را کشتند و روسیه هم نظاره گر بود حالا هم به این ارا جیف دل خوش نکنید که روسیه منافع خود را میبیند نه منافع شما را (646061) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۱۱-۱۸ ۲۲:۲۸:۱۷
سوریه خودش مشگل داره (646612) (alef-15)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته