توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412940
عذرخواهی‌های خانم رئیس‌جمهور کارساز نبود/ سئول ناآرام شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
بی.بی.سی نوشت: ده‌ها هزار پلیس ضد شورش در نقاط مختلف سئول، پایتخت کره جنوبی مستقر شده‌اند تا مانع از نزدیک شدن تظاهرکنندگان به کاخ ریاست‌جمهوری شوند.

به گزارش خبرآنلاین، انتظار می‌رود بیش از یکصد هزار نفر در تظاهرات ضد دولتی امروز علیه پارک گون هه، رئیس‌جمهوری کره جنوبی شرکت کنند که آن را به بزرگ‌ترین تظاهرات این کشور در سی سال اخیر تبدیل خواهد کرد.

پارک گون هه درگیر یک جنجال سیاسی بر سر اثرگذاری یکی از دوستان نزدیکش در تصمیم‌گیری‌های دولتی است.

مخالفان خواهان کناره‌گیری خانم پارک از قدرت هستند.

چوی سون شیل که برای ۴۰ سال دوست صمیمی رئیس‌جمهوری کره جنوبی بوده، متهم است مقادیر زیادی پول از شرکت‌های کره‌ای گرفته است.

خانم چوی در حال حاضر به اتهام کلاهبرداری و سوء استفاده از قدرت در بازداشت است. همچنین شماری از مقام‌های دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی تحت بازجویی هستند.

خانم چوی دختر رهبر یک فرقه مذهبی است که تا زمان مرگش راهنمای روحانی خانم پارک بود. در سال ۲۰۰۷، یک دیپلمات آمریکایی پدر خانم چوی را "راسپوتین کره‌" توصیف کرده و گفته بود او از نفوذش بر خانم پارک برای پیشبرد مقاصد سیاسی‌اش استفاده می‌کند.

خانم پارک برای آرام کردن فضا به مجلس کره جنوبی که در اختیار مخالفان است اجازه داده تا نخست‌وزیر این کشور را تعیین کند اما مخالفان می‌گویند چنین اقدامی بدون انتقال شماری از مسئولیت‌ها به نخست‌وزیر "بی‌معنی" است.

پارک گون هه، فرزند پارک چونگ هه، دیکتاتور سابق کره جنوبی است. پدر او در پی یک کودتا، قدرت را برای ۱۸ سال در دست داشت.
 
کلمات کلیدی : رئیس جمهور کره جنوبی+ عذرخواهی‬‎
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.