توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 138242
میزان صادرات غیر‌نفتی ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۳۵
وزیر اقتصاد و دارایی ‌از رشد ۳۳ درصدی میزان صادرات غیر‌نفتی خبر داد و گفت: میزان صادرات غیر‌نفتی امسال به بیش از ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش فارس از خرمشهر شمس‌الدین حسینی‌ در جمع تجار و صنعتگران خرمشهری اظهار داشت: خوزستان یکی از استان‌های مهم و حیاتی در عرصه اقتصاد کشور است و دولت بر روی این استان حساب ویژه‌ای باز کرده است.
وی با اشاره به اعمال تحریم توسط کشورهای مستکبر غربی خاطرنشان کرد: ما برای غلبه بر تحریم‌ها حسابی خاص برای خوزستان و به ویژه خرمشهر و آبادان باز کرده‌ایم که امیدواریم با درایت و همکاری خوبی تجار و صنعت‌گران شاهد رونق بیش از پیش وضعیت اقتصلذی این منطقه باشیم.

حسینی با تاکید بر اینکه دولت آمادگی کامل دارد تا همه موانع جلوی روی صنعتگران و تجار خرمشهری را برطرف کند اظهار داشت: ما بر این باوریم که توسعه صنعت، تجارت و اقتصادی خرمشهر باید از رشد توسعه صنعت و تجارت کشور شتاب آن بیشتر شود.
وزیر اقتصاد و دارایی در ادامه خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران باید بدانند که ما قطعاً بر تحریم‌های مستکبران فائق خواهیم آمد و دستیابی به این موضوع نیازمند اتحاد همه اقشار جامعه است.
وی در ادامه از نگاه ویژه دولت و تصویب همه خواسته‌های مردم خوزستان توسط دولت خبر داد و گفت: مردم خوزستان در آینده‌ای نزدیک تاثیرات جدی این مصوبات را خواهند دید.
وی در ادامه با اشاره به جهش‌های جدی مبادلات تجاری در کشور در طول دو سال اخیر اشاره کرد و گفت: در مدت زمان بین سال‌های ۸۴ تا ۸۸ میزان صادرات کشور ۱۴ میلیارد دلار بوده این در حالیست که از ابتدای سال ۸۹ تا پایان نیمه نخست سال ۹۰ این میزان به یک ‌و نیم میلیارد دلار رسیده است.
حسینی تصریح کرد: در طول سال‌های ۸۴ تا ۸۸ میزان کل ترانزیت کالای از مبادی ورودی و خروجی کشور بیش از یک ‌و نیم میلیون تن بوده این در حالیست که این میزان از ابتدای سال ۸۹ تا پایان نیمه اول سال‌جاری با رشد ۱۹ درصدی مواجه بوده است.
وزیر اقتصاد در ادامه از افزایش چشمگیر تردد مسافران به کشور خبر داد و گفت: در سال‌های ۸۴ تا ۸۸ بیش از ۲/۱ میلیون نفر مسافر در کشور تردد کرده‌اند این در حالیست که سال گذشته و امسال بیش از ۲ میلیون نفر وارد کشور شده‌اند.
وی از رشد ۳۳ درصدی میزان صادرات غیر‌نفتی خبر داد و افزود: میزان صادرات غیر نفتی امسال به بیش از ۳۲ میلیارد دلار رسیده است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته