توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 358644
جزئیات نخستین جلسه هیأت رئیسه خبرگان پنجم
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۰
نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم با حضور آیت‌الله جنتی و سایر اعضای هیأت رئیسه در تهران برگزار شد.

به گزارش فارس، نخستین جلسه هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری دوره پنجم با حضور آیت‌الله احمد جنتی و سایر اعضای هیأت رئیسه در تهران برگزار و در این جلسه راهکارهای اجرای بیانات مقام معظم رهبری بررسی و مقرر شد معاونت اجرایی مجلس خبرگان با ارائه پیشنهادهای قابل اجرا، بررسی های لازم را انجام دهد و نتیجه را در جلسه آینده به هیات رئیسه ارائه کند.

همچنین موضوعات مطرح شده در سخنرانی اعضای مجلس خبرگان در اجلاس اخیر بررسی و تصمیمات لازم برای انعکاس آن به مقامات ذی‌ربط گرفته شد.

هیات رئیسه مجلس خبرگان همچنین با استناد به توطئه‌های دشمن و تلاش مذبوحانه برای ایجاد تفرقه و دوقطبی کردن جامعه مقرر کرد از طریق تعامل با روسای سه قوه، مقامات و مسئولان کشور، تمهیدات لازم برای خنثی کردن این توطئه ها در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری اتخاذ شود.

اعضای هیات رئیسه خبرگان همچنین مقرر کردند که جلسات این هیات ماهانه و به طور منظم برگزار شود.

همچنین زمان جلسه مشترک مجلس خبرگان طبق تبصره ۲ ماده ۱۵ آیین‌نامه این مجلس تعیین و مقرر شد درباره دستور جلسه آن در جلسه آینده هیات رئیسه تصمیم گیری شود.

هیات رئیسه خبرگان همچنین مقرر کرد جایگاه، اهداف و وظایف این مجلس از طریق رسانه ملی، دیگر رسانه‌ها و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی تبیین شود.

اعضای هیات رئیسه مجلس خبرگان در این نشست همچنین با قدردانی از پیام و سخنرانی مقام معظم رهبری درباره وظایف این مجلس، از نهادهایی که در برگزاری انتخابات این دوره از مجلس خبرگان و نیز در برپایی مراسم افتتاحیه همکاری داشتند تشکر کردند.

همچنین مقرر شد، معاونت فرهنگی مجلس خبرگان برای فعال کردن همه بخش های این مجلس در چارچوب تبیین و اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و تبیین جایگاه این مجلس این همایش ها را با حضور اعضای خبرگان و کارشناسان و صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی برگزار می کند.

در این جلسه همچنین بر فعال شدن کمیسیون‌های شش‌گانه مجلس خبرگان و آغاز به کار آنها تاکید و مقرر شد جلسه آینده هیات رئیسه پنجشنبه ۲۴ تیر در دبیرخانه این مجلس در قم برگزار شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات خبرگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.