نظر منتشر شده
۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 338448
ظریف در جمع ایرانیان مقیم نیوزیلند:
ریاض نمی‌خواست ما با سربلندی مذاکره کنیم/ می‌خواستند کمر ایران را بشکنند،اما کمر خودشان شکست
بخش خبری الف، 23 اسفند 94
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲
محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که در ادامه سفرش به جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه در نیوزیلند به سر می‌برد، ظهر امروز (یکشنبه) در جمع ایرانیان مقیم نیوزیلند حضور یافت و با آنها دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این مراسم ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا ابراز امیدواری کرد که در سال آینده شاهد پیروزی‌ها و موفقیت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف باشیم.

وی همچنین تصریح کرد: ایرانی تنها در خور تکریم و سپاسگزاری است.

آقای ظریف همچنین افزود: برای من مایه افتخار است که می بینم تا این اندازه ایرانی نخبه و موفق به ویژه در نوع تحصیلی و دانشجویی در نیوزیلند مشغول هستند. شما با موفقیتتان بهترین نمونه و معرف ایران و ایرانی هستید و ما افتخار می‌کنیم نمایندگان شما هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان جامعه ایرانی در خارج از کشور را فرهیخته‌ترین و موفق‌ترین اقلیت قومی در کشوری برشمرد که در آن اقامت دارند و افزود: سفارتخانه خانه شماست کسانی که در سفارتخانه‌ها کار می‌کنند چند روزی مهمان شما هستند و ما چند روزی در خانه در خدمت شما هستیم.

‌وزیر خارجه در ادامه با بیان اینکه سال جدید سال تلاش و کوشش است، به دوران تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: شرایط نابسامانی بر مردم ما تحمیل شده بود که ایرانی و کار کردن با ایرانی را هزینه مند کرده بود.

وزیر خارجه کشورمان در بخش دیگری از صحبت هایش اشاره ای هم به برخی موضوعات سیاست خارجی کرد و اظهار داشت: با وقوع تحریم ها بسیاری از کشورها به دلیل هزینه حیثیتی حاضر نبودند با ایران مبادله و تجارت داشته باشند. به عنوان مثال صادرات همین کشور نیوزیلند هیچکدام در رسته موارد تحریمی ایران نبود ولی کشورها به دلیل مفهومی تحت عنوان هزینه حیثیتی همکاری با ایران حاضر نبودند تبادلاتی با ما داشته باشند. من هر وقت این کلمه را می شنیدم منقلب می شدم و حالم دگرگون می شد. اکنون خوشحالم که با حصول برجام آن فضا از بین رفته است.

وی ادامه داد: امروز به لطف خدا و برکت حضور واقع بینانه و هوشمندانه مردم در انتخابات سال ٩٢ که بدخواهان ایران را ناامید کردند که می‌خواستند با فشار و تحریم بین مردم و حاکمیت فاصله ایجاد و مردم را به شورش و دوری از حاکمیت دعوت کنند، مردم در انتخابات مجلس و خبرگان سنگین‌ترین حضورهای تاریخ انتخابات را نشان دادند و مردم ما ثابت کردند باید با ایران کار و مذاکره کرد.

ظریف با بیان اینکه ایران همواره خواهان گفت‌وگو و مذاکره بوده، اظهار داشت: مردم دیگران را قانع کردند که باید با ایران گفت‌وگو کرد و ما فقط یک وظیفه تکنیکی و فنی را اجرا کردیم و هر چه بود از این مردم بود.

وی اضافه کرد: مردم آن فضا را شکستند و اکنون آن فضا به فضای دیگری تبدیل شده است.

ظریف با اشاره به تحرکاتی که در منطقه علیه ایران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در حال حاضر شاهد تحرکات دیگران هستید.

وی با بیان اینکه عربستان تلاش می‌کند فضای تهدید در منطقه را حتی به هزینه خودش ایجاد کند، افزود: قیمت نفت را آنچنان پایین آوردند که پشت اقتصاد ایران را بشکنند و اجازه ندهند ما با سربلندی مذاکره کنیم، ولی امروز به لطف خدا پایین آمدن قیمت نفت باعث شده که اتکای ما به نفت از بالای ٥٠ درصد به ٣٠ و چند درصد کاهش یافته و کمر سعودی و هم قطارانش شکسته شده و به وام گرفتن از بانک های اروپایی و غربی و موسسات مالی بین‌المللی روی آورده‌اند.

وی افزود:مردم، کارآفرینان و تک تک اقشار مردم ایران باید بیشترین بهره‌برداری را انجام بدهند که سال آینده موفق تر باشد.

در ابتدای این مراسم که با صرف ناهار همراه بود، جلال الدین نمینی میانجی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ولینگتون طی سخنانی ضمن خیرمقدم به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و با تبریک به مناسبت اجرای برجام، ظریف را قهرمان این توافق خواند.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰ هزار ایرانی در نیوزیلند زندگی می‌کنند که عمده تمرکز آنها در آکلند است، به اقدامات فرهنگی ایرانیان مقیم نیوزلند اشاره و عنوان کرد که اولین مسجد ایرانی در نیوزیلند امسال در آکلند افتتاح شد.

در ادامه صراف‌زاده رئیس دانشکده یونیتک اوکلند به ایراد سخنرانی پرداخت و افزود: ظریف را قهرمان ملی می‌دانم. وی با بیان اینکه ایرانیان مقیم نیوزیلند افرادی موفق و حدود هشت هزار نفر آنان دانشجو هستند، افزود: ١٧ درصد ایرانیان مقیم در رده مدیریتی هستند.

رئیس دانشکده یونیتک اوکلند خطاب به ظریف گفت: امیدواریم با دستاورد برجام که به اعتقاد من گره بزرگ و اول است، در پیشبرد کارها در سال های آینده موفق باشید.
۱۳۹۶/۰۶/۰۳ ۱۱:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۲۲:۲۳
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۹:۵۲
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۶:۴۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۰۹:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۲ ۱۰:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۰:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۰۹:۰۹
 
۱۳۹۵/۰۱/۰۵ ۱۹:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : ظریف+عربستان+ایران+تحریم+برجام+اجرای برجام
 
sara salari
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۰۹:۱۵:۳۸
اقاي دكتر حميد شفيع زاده در كتاب "تاريخ حضور ايرانيان در قاره استراليا وجنوب شرق آسيا پيش از حضور غربيان" صدها سند وعكس ارائه مي كند كه نشان مي دهد اقوام ايراني در استراليا ونيوزلند حضور داشته اند. ايشان عكسي از نقشه خوارزمي از استراليا كه 700سال پيش از غربيان از استراليا نشان ميدهد كه اتفاقا آقاي دكتر ديويد هوريك(dzavid haveric book) در جلد كتابش تحت عنوان "كشف قاره استراليا توسط مسلمانان"همان نقشه را گذاشته واگر شما نام ايشان را در ايميج گوگل سرچ كنيد عكس كتاب ونقشه خوارزمي را با نام هاي فارسي مناطق مختلف استراليا خواهيد ديد. نام فارسي استراليا جاوه كبير بوده است كه ازنام قومي كرد بنام جواني كه اين سرزمين را كشف كرده بودند گرفته شده است (3602037) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۶:۴۹:۱۷
دولت آقای روحانی می‌گوید در مذاکرات برجام به آمریکایی که از نظر آقای ظریف قدرت دارد که با یک بمب توان دفاعی ما را از بین ببرد، سه تا گل زده دو گل خورده است. سؤال این است دولت شما با این همه توان دیپلماتیک چرا نمی‌تواند جلوی عربستان درآید و جلوی کاهش قیمت نفت را بگیرد که به زودی اصلا تولیدش با توجه به قیمت پایین آن هیچ صرفه‌ای نخواهد داشت؟ (3602669) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۲۵:۵۳
این گفته که در سایر موضوعات هم می‌توانیم با آمریکا صحبت بکنیم یعنی چه؟ بیان‌کننده این سخنان آیا نباید توجه داشته باشد که در این کشور قانون حاکم می‌باشد و قانون اساسی وظیفه هر کس را روشن کرده است. با این برجام بیشتر دانشمندان هسته‌ای کشورمان را بی‌کار و تحقیر کردید. آیا کافی نیست؟ ملت را به کجا دارید می‌برید؟ (3602189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۳:۳۳:۲۶
دانشمندان هسته ای بیکار شدن؟
شما از کجا می دونی؟ نکنه!!
یعنی یه نفر دکترای حقوق بین الملل داره و وزیر خارجه یه کشور، نمیدونه که کشور قانون داره و شما می دونی؟ شاید قانونیه که فقط شما خبر داری؟ (3602370) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۳۴:۳۳
شماها دم از عزت و سربلندی می زدید ولی با کارهایی ک می کردید در عمل و در صحنه واقعیت نه شعار و حماسه سرایی کارآفرینان تاجران و بدنه ی اقتصادی به خاطر محرومیتهای حاصل از تحریم نمی تونستن نفس راحت بکشن واقعا براتون کافی نیست ؟ چرا اینقدر متحجر و خشک هستید اگر ما با دنیا تعامل داشته باشیم و بتونیم در عین حفظ مواضع پیشرفت کنیم این مذمومه؟ شما در عمل نیات دشمنان ملت ایران رو دنبال میکنید (3602466) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۷:۱۲:۳۸
اول این که دانشمندان هسته ای بی کار نشدن . دوم این که امثال شما باعث شدین بخش زیادی از کارآفرینان و دانشمندان بیکار بمونند و مجبور به مهاجرت بشن . نمیشه کل کشور رو فدای انرژی هسته ای کرد. (3602693) (alef-13)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۲۵:۵۶
حتما کمر سعودی و همپیمانانش را شما شکستید " ان هم با مذاکره ! کمر عربستان و متحدان امریکا را محور مقاومت شکست " از سال 2011 که نه تدبیر و امیدی ! وجود داشت و نه شما وزیر خارجه بودید. محور مقاومت درگیر جنگ مستقیم و غیر مستقیم با امریکا بود . و کمر تکفیری ها و ال سعود را شکست . در مرداد 92 " که بحث حمله امریکا به سوریه مطرح بود " بعد از هشدار های مقامات نظامی و به خصوص سردار جعفری به امریکا " امریکا از حمله پشیمان شد و فهمید که هزینه زیادی را در پی خواهد داشت . بعد از ان روحانی یکی از اولین دستاورد های دولت تدبیر را جلوگیری از حمله به سوریه دانست !!!!! جالب است در ان زمان هنوز کابینه معرفی نشده بود !!!!!!!!!!!! (3602190) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۵:۱۹:۲۱
خوش انصاف !
کجا گفته که کمر سعودیها راما با مذاکرات شکستیم؟
شما از همان اول بنا را بر بد بینی و کج فهمی گذاشتید که اینطور نظر میدهید؟
انصاف انصاف انصاف (3602554) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۲۶:۳۷
جناب آقای ظریف در مصاحبه با ایسنا گفته آمریکا باید تعدادی تحریم را روی کاغذ لغو می‌کرد و این کار را انجام داده است. خوب چرا ما اینقدر عجله کردیم، مسئولان ما هم فقط روی کاغذ تعهد می‌دادند. (3602192) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۰:۳۱
شیخ‌نشین های خلیج‌فارس چقدر خبیث‌اند که حزب‌الله افتخار جهان اسلام را تروریست می‌خوانند! وزارت خارجه و مسئولان دیپلماسی ما باید در این مورد سرسخت پشت حزب‌الله باشند و در این راه ذره‌ای کوتاه نیایند. چرا که دفاع از حزب‌الله دفاع از ایران است. (3602207) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۲:۴۲
در مورد سیاست خارجی ظاهراً دولت دچار دوگانگی شده است و این به ضرر منافع ملی ایران در منطقه است. سفر داود اوغلو به کشور چه معنی دارد. آیا مگر غیر این است که او با کمکهایش به داعش و تروریست‌ها در سوریه و عراق با کمک کشورهای حاشیه خلیج فارس باعث کشتار مردم مظلوم در سوریه و عراق و فلسطین و غزه و همچنین شهادت جوانان مدافع حرم ما شده است. (3602212) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۶:۳۴:۴۰
ظاهرا جنابعالی از پیچیدگی جنگ سوریه و سختی هایش بی خبری ! (3602648) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۳:۲۹
دوستانی مانند آقای ظریف، نوبخت، واعظی، عراقچی‌.صالحی، و بیشتر مسئولین سیاسی و اقتصادی ، نباید به این مسائل در اقتصادهای غربی دقت داشته باشند و آنها را برای اداره حوزه مسئولیت خود استفاده کنند و از تجربه سالها زندگی‌ در غرب، فقط عوارض منفی‌ آن را به عنوان راه توشه به کشور منتقل کردند... اگر حمل بر بی‌ ادبی‌ نباشد، این دوستان نوعأ هرگز از طریق هزینه حقوق ساعتی کارگری خود در دلیوری پیتزا یا کار در همان پمپ بنیزنها ، بنزین ماشین خود و آقا زده‌ها را پر نکردند که حتی دهم سنت آن برای آنها مهم باشد و یا مجبور نبودند برای گرفتن دیل بهتر، چندین شرکت هوپیمیی را چک کنند... همیشه نمایندگی یا حوزه وزارت، بلیط و ماشین باک پر را در اختیار آنها قرار می‌داده و آنها هرگز دربند قیمت آن نبودند که بخواهند آن را به یاد بیاورند که باید هم این جور باشد، چون به هر حال برای خدمت به وطن ، حتی حاضر شدند خدمت سربازی خود را در غربت بگذرانند... ولی‌ همینجا است که چون از کوره زندگی‌ روزمره غرب بیرون نیامندند یا برای یادگیری زبان انگلیسی‌ مجبور نبودند که شهریه چند صد دلاری در هفته بدهند و از همکاری سفارت ایران در افریقی جنوبی به صورت شبانه‌ روزی استفاده میکردند ، هیچ شناخت واقعی‌ از اقتصاد، و توان تکنولوژی و رقابت بزیری این اقتصاد‌ها ندارند و تصور میکنند با یک نوسان قیمت نفت، کمر آنها میشکند، چون با یک عدم همکاری مسول بالاتر در دادن حق ماموریت، خود فوری به وطن باز می‌گشتند. (3602214) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۳۴:۵۶
چرا در دستگاه دیپلماسی کسی پیگیر سرنوشت جناب شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و همسر ایشان نیست؟ (3602216) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۲۱:۴۹
مگه این افراد از اتباع کشور ما هستند؟؟ که قرار باشه مردم کشور ما هزینه بدهند؟؟
اگر آنها میخواهند با رویه ظلم در کشورشان مقابله کنند خودشان باید کمی سیاست گذاری کنند و درست عمل کنند نه اینکه فقط چشمشان به سرمایه گذاری یک کشور و ملت دیگر باشد.
مگه زمانی ما انقلاب کردیم کشوری از ما حمایت کرد که الان مردم ما باید هزینه انقلاب در هر گوشه جهان را بدهند؟؟ (3602451) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۷:۰۴:۲۲
حمایت ایران از سایر کشورها مثل سوریه هم لزوما فی سبیل الله نیست. اگر ایران از بعضی کشورها و مردمشون دفاع می کنه به خاطر این هست که منافع ملی و نظامی و امنیتی خودش را در ان می بیند. به همین دلیل مجبور هست در جاهای دیگر هم هزینه کند تا در نهایت به نفع امنیت ملی کشور باشد. (3602684) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۶:۳۷:۲۲
شیعیان نیجریه خود باید پیگیر باشند در غیر این صورت پی گیری ما تنها دخالت در امور کشوری تلقی می شود که کسی از او درخواست دخالت نکرده !! (3602651) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۴۱:۵۴
همه دوستان در ایران و همه ایرانیان حق دارند که از عربستان دلخور باشند و .... ولی‌ باید یک حقیقت را قبول کنیم و آن این است که ما نباید انتظار داشته باشیم که سالها با شعار و سوا مدیریت و غرور کاذب که با خود باوری اشتباه گرفته بودیم مثلأ همه دنیا را علیه خود بر انگیختیم، قطعنامه‌ها را کاغذ پاره نامیدیم، گفتیم اصلا نه به تکنولوژی و نه به سرمایه گذاری و نه به روابط خوب با دنیا نیاز نداریم و همه را از خود راندیم و شرکتهی اصلی‌ نفت و گاز دنیا را فراری دادیم، و.... و حالا انتظار داشته باشیم که همه دنیا متوقف بشود تا ما همچنان بر تری استراتژیک و تاریخی ایران را که برای صدها سال در منطقه حاکم بوده را حفظ کنیم... دنیا منتظر ما نمی‌ماند و حتی همین عرب‌ها خلیج فارس رفتند و خود را قوی کردند... گفتن اینکه فلان کشور ۱۲ میلیون بشکه نفت تولید مکند، فقط گفتنش ساده است... ما در آزادگان که غنی‌ترین و بزرگترین مخازن نفتی‌ کشف شده ۳۰ سال اخیر دنیا است ده سال است که تلاش می‌کنیم تولید نفت را به ۱۰۰ هزار بشکه برسانیم، هنوز موفق نشدیم ولی‌ عراق جنگ زده با برق و سیمان ایران و سرمایه گذاری غربی‌ها، از همین میدان که عصاره خاک ایران است و هزاران شهید در جنگ تحمیلی برای آزاد کردن آن(جزائر مجنون) دادیم دارند ۵۰۰ هزار بشکه تولید می‌کند و به زودی به یک میلیون بشکه میرد و یا قطر ۱۰ سال است که دارد از لایه نفتی‌ پارچ جنوبی ۵۰۰ هزار بشکه صادر می‌کند و ما حتی یک بشکه هم نتوانستیم تولید کنیم ... دوستان، باید بدانیم که نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود... شایدهمه این کارها را غربی‌ها برای آنها انجام دادند ولی‌ مثلأ دبی نمیتوانست خود را درگیر داشتن بزرگترین ناوگان هوپیمیی خاورمیانه نکند و با پول نفت خود ادامه دهد؟!... در حالیکه آنها زحمت کشیدند ولی‌ ما فقط گفتیم همه بد و تنبل هستند و فقط ما خوب هستیم و بهتر از همه آنها.... نتیجه این وضعیت است که با وجود اینکه همه مسئولان حتی خود آقای ظریف هم میدانند، ولی‌ چاره یی نیست جز با لبخند خود را به آن راه بزنیم و شتر دیدیم ، ندادیم ، پیش ببریم .و امیدوار باشیم که کمر آنها بشکند و مثلأ تولید نفت ما ناگهان به ۶ میلیون بشکه در روز برسد...نه دوستان از این اگرها هرگز جواب نمیدهد (3602227) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۱:۴۲:۰۹
خخخ برای خرداد 96 خوبه صحبت های جناب ظریف ولی حیف که خرداد 96 رای تهران تنهایی ملاک نیس و تمام ایران از من روستایی بگیر تا... رای مون مساوی هس (3602229) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۲:۳۷:۳۴
به نظر من غرب به علت تروریسم داره از عربستان دور میشه و به ایران نزدیک میشه. (3602303) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۳:۳۰:۲۶
آقای دکتر ظریف عزیز سیاستمدار لازم نیست هر چه را می داند و یا واقعیت دارد بزبان آورد شما وزیر امور خارجه گشور هستید! امام جمعه یا امام جماعت نیستید. (3602364) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۰۰:۱۵
نه تنها ریاض نمیخواست ما با سربلندی مذاکره کنیم بلکه عده ای در داخل و کاسبان تحریم هم به شدت خواستار شکست مذاکرات بودند. (3602405) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۱۰:۴۰
آقای ظریف نفت بالای صد دلار به خاطر عربستان پایین نیومده چون عربستان در حدی نیست که قیمت نفت رو اینقدر بتونه پایین بیاره.دوران نفت داره تموم میشه و کشورهای مختلف دارن ذخایرشون رو می فروشن تا قبل از سوت پایان تمامشو فروخته باشند. بحثهای زیست محیطی و انرزی های پاک با معاهده پاریس جدی خواهد شد.هرکس زودتر به سمت انرژی های پاک بره برده. ایران هم باید بجنبه.الکی هم دنبال مقصر نگردید.روسیه و عراق هم اضافه تولید داشتن.اونا چی اوناهم با عربستان متحد بودند؟؟؟بحث نفت شیل آمریکا رو چی می گید؟؟؟در ضمن عربستان در دوران نفت گران حسابی پول درآورده و سرمایه گذاری کرده.اونها وامها برای اینه که به اصل سرمایه گذاریشون دست نزنند.شما هم به فکر گسترش ارتباطات برای غلبه بر بحران زیست محیطی ایران باشید.چند سال آینده ایران با سرزمین بدون آب و هوای گرم و نبود درآمد نفت چه خواهد کرد؟؟؟؟ (3602430) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۷:۴۳:۵۷
اینها از وظایف وزیر خارجه نیست؟ (3602752) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۸:۳۸:۰۹
"سوت پایان"؟؟؟!!!
این خنده دار ترین نظری بود که تا حالا درباره نفت خوندم. یک جوری می گید سوت پایان، انگار که همین روزهاست که دیگه همه کشورها وابستگی صنعتی و اقتصادی شون به نفت رو از بین ببرن و نفت یک کالای بی ارزش بشه.
لطفا اگر با کسی دشمن هستید هم در تحلیل هاتون از مغزتون استفاده کنید. یعنی شما فکر می کنی انرژی های پاک به این زودی می تونن جایگزین نفت بشن؟؟؟ کدام سند؟ (3602795) (alef-13)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۴:۵۱:۲۵
درود بر ظریف (3602506) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۵:۱۳:۵۵
جالبه آقای ظریف هیچوقت به اسراییل اشاره نمیکند و از اینکه همطشه سنگ اندازی در مذاکرات میکرد. آیا وقتی در خارج از کشور میباشد نمیشه علیه اسراییل حرف زد؟ (3602550) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۵:۲۳:۴۴
یکی یک دونه ای مخلصیم (3602562) (alef-13)
 
یه بنده خدا !
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۱۷:۱۱:۱۸
به نام خدا

متن رو نخوندم لذا به درست و غلطش کاری ندارم .

ولی عنوان تایک رو که دیدم :
"ریاض نمی‌خواست ما با سربلندی مذاکره کنیم/ می‌خواستند کمر ایران را بشکنند،اما کمر خودشان شکست"

یاد زانو زدن سردار بزرگمان نزد پادشاه کویت برای ملاقات با موجود بی ارزش و شپشو و سوسمارخوری مثل عادل الجبیر افتادم .

نمیتونم بیان شیوای سردار بزرگ جبهه های هسته ای رو با رفتار واقعی ایشان کنار هم بذارم .

والعاقبه اللمتقین (3602691) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۳ ۲۱:۴۷:۱۱
من ميگم بايد با عربستان صلح كنيم !! ... ناراحت نشو برادر !! ... چي ؟ ... نه برادر ! شما اجازه بفرما من عرايضم تموم بشه ، اونوقت شما فرمايشت بفرما !! عرض كردم كه با عربستان از در صلح
وارد بشيم بهتره !! حالا چرا ؟ براي اين كه هم ما و هم عربستان ،دو كشور مهم منطقه و دو كشور
مهم اسلامي هستيم ، حالا ما كمر اونا بشكنيم ، اونا در صدد شكو ندن كمر ما باشند ، ما از به
حضور انورت عرض كنم در صدد شكست اونا باشيم و بالعكس ، وبه قولي تو بِكِش من بِكِش باشه
آن هم بين دو كشور مسلمان !!در اينجا چه كسي داره با دمش گردو ميشكنه ؟ كي داره قند تو دلش آب ميشه ؟ خب معلومه قربونتم !اسرائيل ( لعنت الله عليه ) !! پس اين است كه ميگم با هم يك جوري كنار بياييم بهتره !! دشمن را شاد نكنيم ! والسلام نامه تمام !! حالا بنده سراپا گوشم براي شنيدن فرمايش شما ! ... بفرما ! .... (3603064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴-۱۲-۲۶ ۱۱:۴۹:۰۲
تروریسم عربستان رو خود غربیها بوجود آوردند و اموزش دادند و مسلح کردند
اگر الان بین اونها اختلاف هست بخاطر اینه که داعش و عربستان شروع به جفتک پرانی کردند و غربیها میخواهند افسار این دو تا رو دوباره به دست بگیرند (3607113) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.